Algeheele Sluiting onzer zakj ZATERDAG 6 FEBRUARI Kousen, Slobkousen en Lingerij J. A. KOHSCHULTE - HaarLstr. 70-1 BOSKOOP. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. EEN KASTEKORT ONTDEKT. Weer in Den Helder. Bij controle door de Verzekeringskamer Is een kastekort ontdekt van pl.m. f. 2000, bij den administrateur van het fonds tot uitkeering bij overlijden, welk fonds ge ëxploiteerd wordt door de RJi. Werklie- denvereeniging De Eendracht in Den Helder. Het tekort werd in October van het vorige jaar reeds geconstateerd, doch eerst dezer dagen werd er aangifte ge daan bij de politie, die de zaak thans in onderzoek heeft. De administrateur, de heer \V. R. Z.. Is bij de ontdekking op staanden voet ontslagen. Vad. o DE DIEFSTAL IN HET HAAGSCHE SPOORWEGSTATION. Nader vernemen wij in verband met den diefstal van ruim f. 2100 uit de brandkast van het staatsspoorstation in Den Haag, gepleegd in den nacht van Zondag op Maandag J.I., dat de sedert dien verdwe nen arbeider is de ongeveer 37-jarige Ch. H. A. H. aldaar. De man stond niet in vasten dienst der Spoorwegen, doch had tegen een vaste vergoeding het schoon maken van de bureaux van het station ge durende de nachtelijke uren op zich geno men, welke arbeid vroeger door een gla- renwasscherij-ondernemlng werd ver zorgd. Vermoed wordt, dat H. op de eene of andere wijze in het bezit van den sleutel van de brandkast was gekomen, waarna het plegen van den diefstal een voor hem eenvoudige handeling zou zijn geweest. De brandkast was Maandagochtend weder op de gewone wijze gesloten, doch de gelde lijke inhoud was zoek. Sporen van braak sfen niet gevonden. DE OVERVAL TE STADSKANAAL. Omtrent de roofoverval op het postkan toor te Stadskanaal wordt nog gemeld dat deze geschiedde in tegenwoordigheid van mej. Kruit, boekhoudster van de firma Knigge. meubelfabrikanten te Stadska naal. Toen zij een postpakket wilde bren gen, dook een der roovers naast den in gang van het postkantoor in het gangetje terwijl de andere wachtende was op het geld. De persoon die buiten stond, plaagde haar. Toen de beambte P. Hollander het klein bankpapier op honderd gulden na aan den aanvrager had voorgeteld, hield de kerel hem een revolver voor en schreeuwde .Achteruit!" Tegelijkertijd schoot hij het wapen af. Het is vermoedelijk niet op den beambte gericht geweest, want de kogel is door de ruit aan de straat ge gaan, waarin een gat zichtbaar is. De man greep toen het geld, zoodat hij met 1900 gulden er van door ging. Bij een moeilijkheid om in het portaal de deur te openen, heeft hij het bankbil jet van duizend gulden weer laten vallen, dat later is teruggevonden door den heer Hollander. De juffrouw heeft, doordat zij moest wachten op de uitbetaling, de roovers goed kunnen opnemen en heeft een vrij goed signalement van hen kunnen geven. Zij meent hen in dezelfde kleeren onmid dellijk te zullen herkennen. Beiden waren als heer gekleed, ongeveer 35 jaar oud; de een droeg een jekker, de ander een overjas. Beiden hadden een hoed op. Ook liepen allebei op zwarte gymnastiekpantoffels. Zij heeft geen van beiden ooit te voren gezien, zoodat mag worden aangenomen, dat het geen bewo ners van de streek zelf zijn. Behalve in de ruit werd ook een gat in het plafond ontdekt, doch daar de amb tenaren en ook de juffrouw slechts één schot hebben gehoord, en er ook slechts één huls is gevonden van een automatisch pistool van groot kaliber, mag worden aangenomen, dat er slechts één keer is geschoten. o TRACTOR TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Gistermiddag reed een tractor met aanhangwagen, waarin de requlsieten voor de Fritz Hirsch operette geborgen waren, onder de gemeente Geldrop op den Eind- hovenschenweg tegen een boom. De trac tor werd in elkaar gedrukt, doch de aan hangwagen bleef onbeschadigd. De requi- sieten zijn onmiddellijk in een anderen Wagen overgeladen en naar Tilburg over gebracht, waar nog gisteravond een voor stelling moest worden gegeven. De chauffeur van den wagen, een zekere 6chippers uit Den Haag, bekwam ernstige Verwondingen aan armen en beenen. Voor al de verwonding aan een der armen bleek ernstig te zijn. Hij is naar het zie kenhuis te Eindhoven overgebracht. VERDRONKEN. De 21-jarige dienstbode L. R. uit Hoog Halen is in het Oranjekanaal geraakt en verdronken. m 9 Gistermiddag is te Arnhem uit een der stadsgrachten het lijk opgehaald van een 60-jarigen man, D. van E. genaamd, die sinds 4 Januari j.l. aldaar werd vermist. Men vermoedt dat de man door de duis ternis misleid te water is geloopen en verdronken. o ZUIGELING IN DEN ROOK GESTIKT. Eergisteravond om zes uur is op de boerderij van J. Nijssen te Ophoven onder de gemeente Roggel bij Roermond een begin van brand ontstaan, waarbij een kindje van acht maanden ten gevolge van den rook is gestikt Het meisje lag op een bovenkamer in haar wieg. welke geplaatst was nabij een schoorsteen. Toen de moe der haar kindje naar beneden wilde ha len. ontdekte zij tot haar grooten schrik dat de kamer vol rook stond. Zij greep de kleine uit de wieg en snelde de kamer uit. Een dokter was spoedig ter plaatse dóch deze kon slechts den dood constateeren Tusschen de wieg en den schoorsteen was een kist geplaatst, waarop een kussen uit de wieg was gevallen. Het kussen dat tegen den schoorsteen lag is beginnen te smeulen evenals de houten kist. Met cenige emmers water werd het brandje gebluscht. Waarschijnlijk heeft zich ter plaatse ln den schoorsteen een klein lek bevonden, (Tel.) MET EEN MES GESTOKEN. Tusschen de leden van het woning bureau van Geelen en de Groot te Utrecht is een geschil ontstaan dat geleid heeft tot ontbinding van de firma, bestaand hebbende tusschen de heeren van Geelen en de Groot. Ter afwikkeling va nzaken waren zij gis terochtend in gezelschap van enkele huis eigenaren uit Hilversum per auto naar de van der Mondestraat te Utrecht gegaan. Op een van de huizen in die straat, in administratie bij genoemd woningbureau, was van de zijde van den heer van Geelen een biljet geplakt. Op aandrang van den heer de Groot heeft de heer van Geelen dit biljet eraf gehaald, waarna hij naar huis is gegaan. Toen de heer de Groot en bedoelde huiseigenaren uit Hilversum in den auto waren gestapt om weer naar Hilversum te vertrekken, kwam de vrouw van den heer van Geelen in opgewonden toestand aan snellen, en bracht den heer de Groot met een mes vermoedelijk een scheermes een diepe snede in het gezicht toe, zoodat een deel van diens lip nagenoeg werd.af gesneden. De getroffene, die herig bloed de, moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. (N. R. Crt.) HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE RAALTE Omtrent het vergiftigingsgeval te Raalte kunnen wij mededeelen, dat de vermoede lijke oorzaak kolendampvergiftiging is. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat mis dadig opzet uitgesloten moet worden ge acht. De kachel, die in een der vertrekken stond, was afgesloten. De kolendamp heeft zich daarop verspreid in het andere vertrek, dat communicatie heeft met de kamer, waar de kachel stond. BUITENLANDSCH GEMENGD, 7 VXIEGTUIGEN MET 20 PERSONEN VERMIST. Tengevolge van mist en storm worden in de Vereenigde Staten op het oogenb.lk 7 vliegtuigen vermist, die tezamen meer dan 2U personen aan boord hebben. Luchtpatrouilles militaire vliegtuigen, automobielen en motorbooten zijn uitge zonden, om de vermisten op te sporen. In de bergen van Californië heeft nicn de verbrande overblijfselen gevonden van een neergestort vliegtuig. Van de overige z.es vliegtuigen is nog geen spoor ge vonden. DE AARDBEVING OP CUBA. Overdreven opgegeven slachtoffers. Volgens aanvullende berichten uit Ha vanna zijn behalve verschillende kerken, regeeringsgebouwen en de electrische ceq- trale te Santiago de Cuba ook een zieken huis en een hotel alsmede tallooze hui zen, vernield. Zoowel per trein als per schip en per vliegtuig is hulp onderweg. Ook de nabijgelegen steden Holguin en GUantanamo hebben belangrijke schade feeleden, evenals het natuurmonument Li- bertad Park. De aardbeving heeft zich gistermiddag herhaald, waarbij de stad Santiago de Cuba opnieuw het meest getroffen is. Vooral veel kinderen moeten bij deze tweede aardbeving om het leven geko men zijn, terwijl het aantal gewonden 2000 moet beloopen. Daarentegen moet het aantal dóodenen gewonden van de eerste aardbeving aan merkelijk minder zijn, dan de eerste be richten aangaven. Volgens officieele cijfers bedraagt het aantal slachtoffers van de aardbeving 6 -j dooden en 30 gewonden. De eerste schattingen zijn overdreven, tengevolge van de verhalen der door pa niek aangegrepen bewoners, wier verbeel ding het aantal slachtoffers geweldig ver grootte. o HET VERGAAN VAN DE M II. Het wrak gevonden. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat men de plaats, waar de vermiste duik boot M n ligt, gevonden heeft; het is on geveer 5 mijl van de Bill of Portland. ROOFOVERVAL. AARLANDERVEEN. Paard op hol. Menigeen sloeg gistermiddag den schrik om het hart, toen het paard van den landbouwer De Gr. bespannen voor een driewielige wagen zonder bestuurder op hol was geslagen en in woesten draf met het achter zich slingerende gespan het Noordeinde invloog. Nabij de woning van De Gr. gekomen, was het beest blijkbaar zoo nerveus dat het inplaats van het erf op te draven met wagen en al in de al daar langs den weg gelegen sloot sprong. Gelukkig veroorzaakte de viervoeten geen persoonlijke ongevallen. Het werd met den wagen spoedig op het droge gebracht. VERMISTE AFRIKAVLIEGERS TERECHT Door het draadlooze station te Bordeaux is een draadloos bericht opgevangen van de sedert eenige dagen vermiste Afrika- vliegers. Zij deelen mede door gebrek aan brandstof te hebben moeten dalen en thans naar water te zoeken. Vermoedelijk zijn zij niet ver van bewoonde streken, aangezien zij sporen van kameelmest heb ben gevonden. Gistermiddag verschenen in de Spar- kasse Wandsbek twee jonge mannen, die den aanwezigen ambtenaar onder bedrei ging met een revolver toeriepen het geld af te geven De ambtenaar weigerde, waarop een der roovers hem een slag te gen het hoofd gaf en hem een portefeuille ontrukte, waarin 500 RM. zaten. De man kreeg door den slag een bloedende hoofd wonde. Bewoners van het huis en voorbij gangers achtervolgden de vluchtende ban dieten, doch zonder succes. Echtgenootc: „Ben je nu al terug?!" Voetbal-scheidsrechter„Ja, een paar toe schouwers hadden ook- fietsen". (Judge). ALPHEN. Gezellige avond van bet Zangkoor v. d. Ned. Prot. Bond. Dat de gezellige avond van bovenge noemd zangkoor een avond is die men niet gaarne overslaat, is weer eens ovei- duidelijk gebleken. Het was in hotel „De Vergulde Wagen" bijna overvol toen ce directeur de heer Gaillard voor het voet licht trad om met een hartelijk welkomst woord den avond te openen. Ten tooneele werd gebracht „Haar laat ste wil", een blijspel in 3 bedrijven door J. W. v. d. Heiden Jr. en H, Bakker. Na dat de heer Gaillard in enkele hoofd trekken den inhoud van dit stuk had weergegeven werd met de opvoering aan gevangen. Reeds spoedig b'eek dat men, zooals gewoonlijk, weer overal de meeste zorg aan had besteed om dit grappige tooneelstuk bij het publiek alle recht :e doen wedervaren. Een juiste rolvevdeeling was zeker een der hoofdfactoren om „Haar laatste wil" een goede vertolking te geven. En het moet gezegd worden dat alle spelers zich uitstekend aan de l-.un toegewezen rollen hebben aangepast. De families Snetselaar en Groen deden me nig lachsalvo uit de zaai opgaan, vooral de onder de plak van z'n vrouw zittende Groen trok door z'n zuiver spel de aan dacht en de nogal eens voorkomende ruzie-scènes van den jorialen slager Snet selaar met z'n vrouw waarbij de snibbige vrouw van Groen zich ook niet onbetuigd liet, kwamen goed tot hun recht door de kalme varensgezel Vierkant die het ge ducht voor z'n nichtje Tilly de Veer op nam. Het goede spel van Vierkant en de aardige verschijning van Tilly viel erg in den smaak. Van de spelers en speelsters kwam de een wat meer en de ander wat minder op den voorgrond, maar over 't geheel genomen sloot alles zoo het be hoort. Een gul applaus aan het einde van deze opvoering bewees dat men het goede werk wist te waardeeren. Bij monde van den voorzitter de heer Zwaan werd aan het einde van zijn slotwoord de directeur en leider met een hartelijk woord een fraai stoeltje aangeboden voor zijn arbeid aan de voorbereiding ten laste gelegd. Een gezellig bal met de als altijd gezel lige sfeer hield zeer velen tot aan het einde bijeen, waarna de avond van het zangkoor weer tot het verleden behoorde. Een prettigen avond ywaarop met genoe gen kan worden teruggezien! Gistermiddag omstreeks 5 uur had de arbeider H. v. E„ werkzaam bij de mo- torenfabriek ,De Industrie" van de fa. Boot het ongeval met zijn ringvinger van de rechterhand bekneld te geraken tus schen een boormachine. De vinger werd zoodanig verminkt, dat hij zich terstond onder heelkundige behandeling moest stellen. Onze plaatsgenoot, de jeugdige S. ge raakte bij het vastmaken van een vlet achter de motorboot van den schipper N. met zijn been verward en bekneld in een staaldraad met het gevolg dat S. een been brak. Na heelkundig te zijn behan deld. werd hij per ziekenauto naar zijn woning in de Concordlastraat vervoerd. De laagste inschrijvers van de ge houden onderhandsche aanbesteding be treffende den bouw van een pastorie voor de Geref Kerk alhier in het Visserpark, waren de fa. Hoogendoorn en De Grauw voor de som van f. 10393 en voor wat het schilderwerk betreft de heer H. Hoogen- doom voor de som van f. 875, RECLAME. Wij vestigen nog Uw aandacht op de overgebleven goederen vu Men zie daarvoor de spotprijzen in de Etalage's. BODEGRAVEN. SCHIETWEDSTRIJD WILLEM TELL. Vaste baan: Rikkers, Ermelo 146: A. Dek, Wassenaar 145; J. J. Kool, Rotterdam 344; W. Valkenburg, Wassenaar 143; J. F. v. Bekkum, Oudenrijn 143; T. C. v. Rest, Loosduinen 142; C. Berkoiwer, Maassluis 142; C. v. d. Kruk. Monster 141; Ruiten beek. Doom 141; C. v. Duivenvoorde. Doom 140. Dagprijs Buks: C. v. Duivenvoorde, Doorn 60. K. S. O.-geweren. Korpswedstrijdschiet- vereen.: Prins Alexander, Rotterdam 291; Graaf Floris V, Vogelenzang 289; Piet Cronjé, Ermelo 289; .Doom" Doom 288; Kralingsche Schietver. 286; Willem Teil, Leiden 283; Juliana. Wassenaar 283; Im mer Vaardig, Hoek van Holland 281. Eere-Korpswedstrijd: Prins Alexander, Rotterdam 178; Kralingsche Schietver. II 176; Willem Teil, Leiden 174. Korpswedstrijd. Burgerwachten enz.: B. V. L., Vlaardingen 286: Burgerwacht I, Boskoop 284; B. V. L.. Alblasserdam 283; B. V. L. I Gouda 278; B. V. L„ Nieuwkoop 276; B. V.L. II Vlaardingen 275; B.V. L„ Oudewater 272: B.V.L„ Alphen 270. Kampioen-baan: L. de Wit, Leiden 117. Vrije baan: T. F. Oskam, Waarder 108; A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn 108; H. Göbel Bodegraven 108: Andr. Veelenturf, Bode graven 108; A. Bruijnes, Alphen 108; J. Alewijn, Rotterdam 108; J. Hoogendoorn? 108;: J. M. Broeking, Jaarsveld 108; L. de Wit, Leiden 108; W. Valkenburg, Wasse naar 108; A. M. Vink, Bodegraven 108; J. J. Luurijg, Bodegraven 108; A. Dinge- manse, Doom 108; A. A. Sares, Rotterdam 108; J. van Dam, Bodegraven 108; M. Dol- laart 108; T. Noomen, Rotterdam 108; P. Borghouts, Rotterdam 108; H. Schoo, Bo degraven 108; E. van Waveren, Bodegra ven 108; A. Vroege 108; Hoogendijk, Al phen 108; C. A. A. Servaes, Rotterdam 108 J. Noomen Sr., Rotterdam 108; A. den Harder 108; J. J. Kool, Rotterdam 108. Personeele Baan: A. den Harder, Rot terdam 60; Jac. Brokking, Jaarsveld 59; L. Adrianes, Rotterdam 59: D. Noomen, Rotterdam 59; P. Ie Plooij, Utrecht 59; A. Koopmans. Rotterdam 59; J. Leerdam, Hoek van Holland 59; M. Dollaard, Rot terdam 59; A. A. Saers, Rotterdam 59; J. Alewjjn, Rotterdam 59: K. C. Bos, Bode graven 59; T. Oskam, Waarder 58; A. Vee- I lenturf, Bodegraven 58; Rikkers, Ermelo 58; L. de Wit, Leiden 58; W. Tilburg. Bos koop 58; A. Mondria, Ermelo 58; L. van Tilburg, Woudenberg 58; Hoogendijk, Alphen 58; H. Gobel, Bodegraven 57; A. Bruinnes, Alphen 57; J. Hoogendoorn" Bodegraven 57; Joh. Vermeer. Loosduinen .57; D. Boef, Bodegraven 57; J. Noord, Voorschoten 57; v. Zutphen 57; Jongen burger, Alphen 57. Jubileum-baan: A. C, Mijs, Alphen 60; L. de Wit, Leiden 60; W. Valkenburg, Was senaar 60; H. Gobel, Bodegraven 59; M. Dollaard, Rotterdam 59; Andr. Veelenturf, BodegTaven 59. Dagprijs K.S.O.: A. Dingemans, Doorn. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand Januari 1932 ingelegd f. 27902.56, terugbetaald f. 2730.17. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5589. In de maand Januari gestort op de Post-chèque en girodienst, aantal stor ting 1398. bedrag f. 151868.18, uitbetaalde cheques 407 bedrag f. 113307.79. Lijst van onbestelbare brieven, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland: Adres onder letter M. Kan toorboekhandel. Beckers, Lijnmarkt 13, Utrecht (gepost te Nieuwerbrug). Stand op gisteravond. Buks: Korpswedstrijd: Piet Cronjé, Er melo 222; „Doorn" Doorn 222; Willem Teil Leiden 220; De Ouden Rijn, Oudenrijn 219 Kralingsche Schletvereen. 1 218; Juliana, Wassenaar 218; Generaal v. Heutz. Ermelo 214; Gelria, Ede 213. Eere-Korpswedstr.: Kralingsche Schiet- vereen. 141; Juliana. Wassenaar; Willem Teil, Leiden 138. Vrije Baan: J. F. v. Bekkum, Oudenrijn 90; Rikkers, Ermelo 90; Schuurhuis, Ede 90; J. Arends, Rhenen 90: T. C. v. Rest, Loosduinen 90; C. v. d. Kruk. Loosduinen 90; Wittebrood, Laren 90; A. A. Saers. Dotterdam 90; Bar. Taets van Amerongen 90; C. Duivenvoorde, Doorn 90; W. K. Zonneveld, Rotterdam 90; A. Landa, Hoek van Holland 90; W. Derogee. Voorschoten 90; A. Mondria. Ermelo 90; Joh. Vermeer, Loosduinen 89; J. Hoogendoorn, Loosdui nen 89; J. C. v. Dongen. Wassenaar 89; J. J. Kool. Rotterdam 89; A. Dek, Wasse naar 89; A. Berkoiwer, Maassluis 88; J. Schoenmaker, Loosduinen 88; C. A. A. Ser vaes, Rotterdam 88; Ruitenbeek, Doorn 88 W. Valkenburg, Wassenaar 88: F Kabel, Maassluis 88. Personeele Baan: J. F. v. Bekkum?, Oudenrijn 50; A. Dek, Wassenaar 49; T. C. v. Rest, Loosduinen 48; Rikkers, Ermelo 48: F. Hollander, Delft 48; N. C. Teeuwen Oudenrijn 48;; Th. W. van Luijt, Loosdui nen 47; G. Vilthuis, Ede 47; C. v.-d. Kruk Monster 48; A. Mondria, Ermelo 46; J. Arends, Rhenen 46; Duivenvoorde, Doorn 46; C. V. Tol, Wassenaar 46; P. Borghouts, Rotterdam 46; Th. van Dijk 45; J. Broom- berg, Ede 45; Tesselhof, Doorn 45; Zand- schulp. Ede 45; L. Adriaanes, Rotterdam 45; A. van Rossum, Loosduinen 45; B. la Plooij. Utrecht 45; H. Gobel, Bodegraven 45; Joh. Vermeer, Loosduinen 45; W. Fa- ber 44; P. Kabel, Maassluis 44. Jubileum-baan: Rikkers, Ermelo 50; Duivenvoorde, Doorn 49; L Adriaans, Rot terdam 49; v. Rest, Loosduinen 49; W. Werkhoven? Voorschoten 48; A. Landa, Hoek van Holland 48. BOSKOOP. Zondagsdienst der doktoren. Voor Zondag 7 Februari zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. Pluimveever. „Nut en Sport." In de Chr. Bewjchool aan de Nieuw- straat heeft de jaarvergadering plaats ge had van de pluimveevereeniging ..Nut en Sport." De heer A. Ramp, voorzitter der veree niging, opende de vergadering met een woord van welkom en herdacht tevens de gehouden tentoonstelling, die een groot succes is geworden voor de vereeniging. Het aantal inzendingen overtrof ieders verwachting, terwijl het aantal betalende bezoekers ongeveer 3000 bedroeg. Een woord van dank bracht spreker aan den secretaris-penningmeester, den heer I. Dool, die in zulk een groote mate het zijne er toe heeft bijgedragen, dat deze tentoonstelling zoo uitstekend is geslaagd. Vervolgens werden door den secretaris de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd. Vervolgens wei-den versqhillende inge komen stukken behandeld. Voorts werd met algemeene stemmen aangenomen een voorstel van het bestuur om aan het plaatselijk crisis-comité een bedrag van f. 25 te schenken. Uit het ver slag van den penningmeester omtrent de geldmiddelen der vereeniging bleek, dat deze kerngezond zijn. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende leden, de heeren J. v. Soest C. Hoogervorst, R. de Groot en I. Dool met bijna alg. stemmen herkozen. In verband met het 10-jarig bestaan der vereeniging werd besloten een jubileum tentoonstelling te organlseeren. Na de rondvraag sloot de voorzitter met dank voor de opkomst de vergadering. Rijwieldiefstal. Ten nadeele van den heer W. alt een zoo goed als nieuw „Fongers"- lietgeen hij even onbeheerd voor ning aan de Ridderbuurt had iwjer gestolen. Verkeersongeval. Doordat de bestuurder van een i„ auto, aan de Zuidkade, plotseling stoppen, en dientengevolge krachtij n remmen, voor een wielrijder die hij at, zou hebben aangereden, kwam de i mede door de gladheid van den weg i over den weg te staan De fietsrijder zekere L. uit i meente, kwam evenwel met zijn i de wetering terecht, waaruit hij i spoedig werd gered. Bet verkeer was eemgen tijd ges Loonsverlaging. In de gehouden vergadering vu patroonsvereeniging is besloten, ooi li half Februari e.k. het uurloon bouwvakarbeiders met 5 cent te vi Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank te dezer is gedurende de maand Januari L f. 41853.46 en terugbetaald f. 8461.73 Het laatste door de spaarbank l ven boekje draagt het nummer 52! Onbestelbare brieven. Aan het postkantoor alhier, zijii| te bekomen de volgende on brieven Peter Saermann, te Alphen Rijn. Dr. Th. Bath, te FriedbegJ Gevonden voorwerpen: Aan I tiebureau alhier, zijn de volgende s den voorwerpen terug te bekomen. Breiwerk, muts, tafelmes, gehaait| mestaschje met inh.. damesrijwiel, l motorpijpen, dameshandschoen en huissleutels. Alhier worden pogingen om te geraken tot oprichting van plaatselijke afdeeling van den Chr. t in het Land- en, Tuinbouwbedrijl, voorloopig bestuur heeft zich reeds mengesteld. Abonnementen en advertenq kunnen worden opgegeven J. C. BLAZER, Emmakade 28, il HAZERSWOUDE. Onze dorpsgenoote mej. O. val wijk, is te 's Gravenhage geslaagl het examen coupeuse, leerares leerling Mej. B. Slootweg alhier. Het postkantoor aan den Rij» dat met ingaande 1 Febr. geopend zal op werkdagen geopend zijn nul tot 12.30, van 16 tot 17 en van 1Ê 18.30 uur. NIEUW-VENNEP. RUITER AVOND „KITA SENENG" Ter gelegenheid van het eerste lustrui Ir, hotel de Groot te Nieuw Vennep I de feestelijke herdenking plaats tan vijfjarig bestaan van de Landelijke vereeniging K.tj oeneng te Nieuw-Vennl De zaal was om half acht bijna g° met belangstellenden gevuld. Dc heer C. Zijlemaker opende den 1 met hartelijke woorden van welkom, ciaal heette hij hartelijk we.koin den nj W. Slob, die een rede zou houden, humorist Boezem, liet Jazz-orkest Genoegen" van N.euw-Ven .ep, dat oeli loos zijn medewerking aan dezen a« gaf. Tevens sprak hij woorden van oj voor de aanwezigheid van de Ani' ruiters, de twee Rijruiters van Harm»® het lid van de rijvereeniging kapitein ciei Wal. Na het openingswoord werd overgeg tot de huldiging der standaarden. Op tooneel stonden de standaard van Seneng' en die van de „Amstelniit® welke onder het zingen van twee pletten van het Wilhelmus genu™ werden. Door den heer Zijlemaker werd A. Slo dier de» voorgelezen een felicitatie van mr. burgemeester van Haarlemmermeer, zijr, spijt hierin te kennen moest g" dat hij niet op dezen avond aan» kon zijn aangezien zijn werkzaam»"» hem riepen. De rede, uitgesproken door den W. Slob luidde als volgt: „„.i Het is mij een genoegen, dat ik Uw met een korte toespraak voor een gedeelte kan vullen. Het betreft W' lustrum en dit is een bijzonder"»" de Ruitersport. Aangezien de zaal, b„j haast zeggen tot op den laatsten gevuld is, kan ik veilig aannemen, rijver-eniging „K.ta Seneng" levens™ hcid heeft. m Dc Ruitersport is in Nederland O's «j oud. 20 Febrari a.s. zal het zes ja" De eigenlijke oude Nieuw-Vcnneper groep, bestaat al meer dan 5 ja"'^ dit zegt veel. In deze 5 jaren is deze vereeniging veel bereikt en op een hoog peil gekomen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6