Jaargang DONDERDAG 4 FEBRUARI 1932 No. 22048 [ficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden eD plaatsen Sr agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle fere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën Sluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. [een maximum aantal woorden van 30. asso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van fcven 10 Cts. porto te betalen. Bewysnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTga Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per weekf.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zyn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 '4- portokosten. lammer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. gemeester en Wethouders van Lei- jrenjen ter algemeene kennis, dat G. is, te Leiden, een verzoek heeft inge- I ter bekoming van vergunning voor verkoop van sterken drank in het uitsluitend aan logeergasten, in het iel Langegracht No. 190 alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 4 Februari 1932. 3183 HINDERWET. •gemeester en Wethouders van Lei- brengen ter algemeene kennis, dat hen de beslissing op het verzoek van: Harland, om vergunning tot het |lten van een ondergrondsche bewaar- i voor benzine in den berm van den ngel, tegenover de perceelen Mare- I Nis. 13/14, Sectie K. No. 1684; b. M. ;aar om vergunning tot het oprichten i koperslager^ in het perceel Lange |straat Nis. 21 en 23, Sectie B7~Nis. i 2127 is verdaagd. I A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 4 Februari 1932. 3182 VG LEIDEN NEDERLANDSCHE IENIGING VAN HUISVROUWEN. 15-jarig bestaan. Januari bestond de afd. Leiden van bgenoemde vereenlging 15 jaren en lit feit te vieren is gisteravond in de lal een feestelyke byeenkomst ge- Na het zingen van het Bondslied, (staande werd aangeheven, hield de bitster, mevr. J. Romyn-Sjollema, een e rede. Zy sprak tot alle aanwezigen harteiyk woord van Welkom, doch ia 'tonder o.a. tot den vertegenwoordiger het Gemeentebestuur, mr. Romijn, We leden van het Hoofdbestuur, mevr. [enheimer en mevr. Jacobs, tot de ver- jenv.oordigster der aanwezige zuster- [enigingen, tot de afgevaardigden van riende vereenigingen etc. Tot haar Igde kon zy gewagen van steeds toe lenden groei en bloei der afdeeling, 1 sprak haar leedwezen uit over het in tsnee slechte bezoek van lezingen en "al huishoudelyke vergaderingen, ho- 1 op beterschap in dezen. Er is meer jereiken, zoo men solidair zich toont! u spr, wilde dezen avond haar gehoor de levieten lezen, daarvoor was het I niet de plaats en gelegenheid by dit pt! Spr. betuigde haar dank aan allen, 1 de vereeniglng hebben helpen groot teen in het verleden en in het heden Izij hoopte, dat by het volgend lustrum lafdeeling met eigen krachten een feest- Tid zou kunnen tot stand brengen. Bloemen waren er van de afdeelingen pe, Dordrecht, Gouda, Schiedam en Den pg en van den boekcirkel, gelukwen- len waren ingekomen van het eerelid jw. Eerdmans de Hol, die tot haar spijt zig was, van vele afdeelingen enz. lor de heeren Buurman en Pander de zaal eenigszins feesteiyk aange- led terwijl The Blue Lyres Band het izisale gedeelte van den avond ver- 1 Voorden van hulde aan het bestuur •reen gesproken door. mevr. Verwer, na- hs de oud-bestuursleden en mevr. Eerd- mi on?er aanbieding van een bloemen- ,d; door mevr. Jacobs namens het iMdbestuur, die er op wees, hoe Leiden Fde kleinere afdeelingen een by zonder Kelende is en er aan herinnerde, dat i,r\r' ln mevr. Eerdmans de eerste pre- P jvan het Hoofdbestuur heeft gele- door mevr. Vriend-van Hoorn, na- laar Sf 'heecommissie en bridge-club, die v®.Sns,chen vergczeld deed gaan van *nir!. We''swaar nog eerst in tee- iJrf' .daar de katheder zelf nog niet _v„_, ,'s 'deze wordt op de ambachts- iTiirt„^erïaar^igd'doch hy komt! n u» Pauze recipieerde het bestuur Bin. Earner. lorzitstev ^wamen ook n°B van de eere- zeif m?vt- v. d. Sande Bakhuyzen, ede rist CZj was- De presidente deelde Jchterfil .'den weer een burgemeesters- Het nrntJ11 was geworden. Wtrnmnrf amma Tan den avond was toe- Èeyn waaSS? het €nsemble Kommer ptte'var?v ?'a" Nico d€ Jong €n Hen~ reetal PL ytk- Gegeven werden een waarvan de „Mond- ■s. terwiii v van Broedelet heel aardig «udrachLn °.mmer KIeyn enkele geestige 1 Stadszaa? ^eSt€ gaf' Jammer dat ut. oor tooneel zich zoo slecht over"^,.11)1®. de afdeeling tevreden ■"stekende opkomstmVieriDe' °°k door de NATIONAAL JONGEREN VERBOND. AFD. LEIDEN. Redevoeringen van den heer de Vries en Kolonel Oudendijk. Op uitnoodiging van de afd. Lelden van bovengenoemde organisatie hebben gisteravond in den Burcht de heeren W. de Vries en K. E. Oudendyk, kolonel der artillerie resp. gesproken over „Het Na tionaal Jongeren Verbond" en „Eenzydige ontwapening". De zaal, welke was versierd met een groot aantal rood-wit-blauwe en oranjevlaggen, was uitstekend bezet, toen de voorzitter, de heer W. de Vries, allen welkom heette en in een inleiding doel en streven van het Verbond uiteenzette. Met nadruk wees spr. er daarby op, dat het aankweeken van het nationaal bewustzijn welke het Verbond zich ten doel stelt, geenszins een oorlogszuchtig karakter draagt en evenmin een tegenstelling vormt met sociaal bewustzijn. Spr. gaf vervolgens het woord aan kolonel Ouden dyk. De bespreking van de vraag; „Is eenzydige ontwapening gevaarhjk?" welke spr. vooral behandelen zal, hjkt bijna een waagstuk op dit oogenblik nu de oogen van de geheele wereld met smachtend ver langen gericht zyn naar Genève en ieder van ons hoopt, dat de ontwapeningscon ferentie volledig moge slagen. Maar zelfs in het gunstigste geval zal het resultaat niet anders zyn als de eerste stap op den langen weg, welke leidt naar internatio nale ontwapening. Aan de hand van tal van citaten toonde spr. aan, dat van alle kanten de noodzakelykheid van gelyk- tydige vermindering van bewapemng wordt erkend. De vryzinnig- en sociaal democraten hier te lande willen die in ternationale actie niet afwachten, maar nationaal het voorbeeld geven. Uit hoofde van hun beginselen zyn deze groepen ove rigens allerminst wars van het gebruik der wapenen, getuige de groote hoeveel heden ammunitie, welke bij huiszoekingen by partij genooten ln het buitenland wor den aangetroffen. Dat nationale ontwa pening een beveiliging zou zyn, wordt bo vendien ook lang niet algemeen in socia listische kringen gedeeld. In beginsel be staat geen verschil van meening t. a. v. de taak der weermacht tusschen zgn. ontwapenaars en zgn. militaristen. Wèl bestaat er verschil van inzicht ten op zichte van de wyze, waarop die taak wordt ten uitvoer gelegd. Zulks is afhankelyk van de geografische en politieke ligging van het land in kwestie. By een onver- hoopten toekomstigen buitenlandschen oorlog kan ons land niet volstaan met een iets ruimere grensbewaking dan in vredestyd. Dan is een mobiel leger noodig, dat by een eventueelen strategischen doorbraak onmiddellyk kan opereeren. En het bestaan van een zoodanig leger corps zal zyn praeventieve uitwerking niet missen. Het operatieplan van generaal von Moltke die in 1914 om die reden Neder- landsch Zuid-Limburg ontzag, is daarvan het bewys. En om dezelfde reden mag Nederland niet eenzydig ontwapenen, zoo lang er geen Volkenbondsleger bestaat. Het gevaar voor een Europeeschen vrede zou juist schuilen in onze weerloosheid. Het definitief georiënteerde Nederland is een waarborg voor den Europeeschen Vrede en komt overeen met de taak van een Volkenbondsleger, wanneer dat be stond. De weg naar een duurzamen wereld vrede is echter lang en al zien wij allen hoopvol naar Genève, toch doen wij goed van de resultaten der Ontwapeningscon ferentie geen al te hooge verwachtingen te koesteren. In eiken staat is een gewa pende macht noodig om de orde te be waren; hoeveel te meer in een samenstel van naties, die nog niet eens alle by den Volkenbond zyn aangesloten (Rusland en Amerika.) En de Europeesche vrede is té dierbaar, aldus besloot spr., dan dat wy deze zouden opofferen door eenzydige ont wapening (applaus.) Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. Tenslotte werd de film „Nederland" vertoond, waarna de byeenkomst met een woord van dank tot de sprekers en tot de aanwezigen voor hun opkomst werd gesloten. o LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Januari 1932. Tel No. 3275' J. T. C. Goddefroy, Nieuwe-Ryn 37. 3244: M. P. L. Aukes, Hoofdstraat 45, Ldd. 8283: A. van Lunteren, Formosastraat 20. 3281: Jac. Noordman. Haagweg 92. 3288: W. Hakkaart, Bieestraat 68. 3284: C. A, M. Castelein, Haarl-Straat 197. 3289: Mej. J. v. d. Wijngaard, Hoogew. 130. 3273: Sted. Fabr. van Gas en Electriciteit (A. Straatman), Haven 14a. 3285: Gemeente Leiden (D. Boogerd), Warmonderweg 7. 3290: „Neerlandia", Chemigrafische kunst inrichting, St. Aagtenstraat 24. 3291: N.V. Electr. Apparaten My„ Kore- vaarstraat 2b. 3292: W. J. Visser, Heerengracht 40. 3293: H. G. E. C. Thoden v. Velzen, Ju- lianalaan 12, Oegstgeest. 3294: C. A. van Dongen, Leliestraat 130. 3286: H. van der Mey, Rynzichtweg 101, Oegstgeest. 3296: B. van der Nat en P. L. Groen in 't Woud. Hoef straat 75. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. ARBEIDSBEURS. Gisteren waren 2819 (v. J. 1519) werk zoekenden Ingeschreven. De jaarlijksche algemeene vergadering. In de Jacobazaal van „De Burcht" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de Leidsche Reddingsbrigade, waar voor als altyd slechts geringe be langstelling bestond. De waarnemend voorzitter, de heer F. van der Mark Sr., sprak een openingswoord, waarin hy z'n teleurstelling uitsprak over de geringe op komst. De heer Planjer las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Questroo, meldde dat het aantal ondersteunende leden met 12 is toegeno men, terwijl het aantal brigade-leden iets achteruit ging. Wat de oefeningen betreft kan worden opgemerkt dat de algemeene opkomst wat beter was dan in 1930. We gens de lage temperatuur van het water konden geen examens worden .afgenomen. Voor het eerst in de geschiedenis der brigade werd een zwemfeest gehouden, dat echter een zoodanig nadeelig saldo opleverde, dat men voortaan wel niet meer tot het organiseeren van dergelyke feesteiykheden zal overgaan. De jaarlyksche demonstratie by de Wil- helminabrug was weer een groot succes. Dank werd gebracht aan den heer De With voor zijn groote medewerking. We gens de financiën heeft men de plannen tot het zelfstandig maken der brigade moeten laten varen. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn eerste jaarverslag en sprak de hoop uit dat hy een waardig opvolger zal wor den van den heer Planjer, die steeds zoo uitmuntend zyn werk heeft gedaan. De heer Zonderop verklaarde namens de kascommissie dat boeken en bescheiden van den penningmeester volkomen ln orde zijn bevonden. Het financieel verslag van den heer van der Reyden meldde aan uitgaven f. 576,88'/2 en aan inkomsten f. 698.39'/:, zoodat er een batig saldo is van f. 122.31. Aan de orde was hierna de behande ling van het gewyzigde reglement. Ver leden jaar was besloten dat de brigade zelfstandig zou worden. Dit zou echter f. 50 kosten voor de Kon. goedkeuring, terwijl f. 25 zou moeten worden betaald aan de L.Z.C., die ln dat geval haar sta tuten zou moeten wyzigen. Deze kosten vond men ln deze omstandigheden te hoog en daarom besloot men op den ouden voet voort te gaan. Niettemin eischte het reglement eenige wyzlgingen, die nu in een volledig concept aan de ver gadering werden voorgelegd en na eenige verandering werden goedgekeurd. Aan de reglementscommissie, bestaande uit de heeren B. Planjer, H. Questroo en F. van der Mark Jr. werd door den voor zitter dank gebracht voor haar bemoeie nissen in deze aangelegenheid. In verband met de aanneming van het gewijzigde reglement trad thans het ge heele bestuur af. Gekozen werden hierna op voorstel van het bestuur de heeren: W. F. van Ingen Schenau en W. F. van der Reyden namens de L.Z.C.), F. van der Mark Sr. en F. van der Mark Jr. (na mens de Zyl), J. H. de Heiden, H. C. Kosto en mevr. Zindel (namens de bri gade-leden) en H. Questroo en A. P. van der Voort (namens de Ondersteunende leden). De functies werden onderling door het bestuur verdeeld. De heer van Ingen Schenau is inmiddels door de L.Z.C. aan gewezen als voorzitter. In de kascommissie werden benoemd H. Rol en W. Loman. De heer Planjer deelde nog mede dat door het bestuur besprekingen werden gevoerd omtrent het houden van een cur sus in eerste hulp by ongelukken, waarby echter nog geen definitief resultaat is verkregen. By de rondvraag pleitte de heer Loman voor de instelling van een propaganda- commissie. Het bestuur zal deze kwestie in z'n eerstvolgende vergadering bespre ken en daaromtrent een besluit nemen. Overwogen zal worden het houden van een onderlingen wedstrijd in popduiken voor de leden, die in Den Haag gaan oefenen, zulks in samenwerking met Wassenaar. Zoo mogelyk zal de jaarlyksche demon stratie vroeger worden gehouden dan tot dusver is geschied. By monde van den heer van der Rey den werd den scheidenden heer Planjer namens den pachter van Den Burcht, den heer Backer, een biyk van waardeering aangeboden. Tot slot der vergadering drong de voor zitter aan het publiek op te wekken het reddingsmateriaal in bescherming te ne men. Hij hoopte tevens dat velen onder steunend lid zullen worden voor een be drag van f. 1 per jaar. Men wende zich tot den heer W. F. van der Reyden, Nieuwe Ryn 43 alhier. Met een woord van warmen dank en hulde tot den heer Planjer, wiens heen gaan voor de brigade een zeer groot ver lies is, sloot de heer Van der Mark daar op de vergadering. DE OVERWEG. Het ophalen en neerlaten der afslult- boomen van den overweg aan den Ryns- burgerweg. dat totdusverre met de hand geschiedde, zal vanaf Zaterdag a.s. met behulp van electriciteit plaats hebben. In geval van storing in de stroomvoorzie ning blyft bediening met de hand moge lyk. De boomen zuilen als dan ook niet meer alle vier tegelyk opgehaald worden, doch twee aan twee en wel zóó, dat van weerszyden aan het rechtsche verkeer den voorrang wordt gegeven. HOLLANDSCHE MIJ. VAN LANDBOUW. Lezing van ir. Huisman. Onder presidium van den voorzitter, den heer C. Bakker, hield de afdeeling Leiden en Omstreken van de Hollandsche Maatschappy van Landbouw gisteravond in den Burcht een vergadering, waar de secretaris van het hoofdbestuur, ir. T. P. Hulsman uit 's-Gravenhage een causerie hield over het onderwerp: „Crisismaat regelen voor de veehoudersbedryven". Al lereerst memoreerde spr. de actie van de z.g. wilde comité's overal in den lande d.w.z. comité's staande buiten het organi- satieverband naar aanleiding van de in gevoerde tarwewet en de thans ook inge voerde rundvleesch-contingenteering. Ver geleken by eenige jaren geleden valt wel ln de eerste plaats op, dat hoe langer hoe meer gehoor wordt geleend door Kamer leden en ook door de regeering voor de klachten van den boerenstand. Dit is zon der eenigen twijfel een gevolg van de actie der organisatie en slechts door een onver minderd voortzetten dezer werkzaamheid kan in de toekomst nog iets worden be reikt. De prijzen van de landbouwproducten in het jaar 19i4 op 100 stellende, waren deze in de periode Juli '29'30 van 150 130 en gemiddeld verdienden de landbou wers in Noord-Holland het meest gun stige gebied f. 950. In de periode van '30'31 kregen deze cyfers een waarde van 130100 en waren de verdiensten der Noord-Hollandsche boeren ongeveer f.400; in December 1931 liepen de cyfers echter terug op 78. Dat dan van verdienste voor den landbouwstand geen sprake meer is, behoeft geen betoog. De gezamenhjke Nederlandsche veehou ders produceerden in het jaar 1928 onge veer voor 911 millioen gulden met behulp van veevoeder ter waarde van 240 mil lioen. Uit eigen bodem werd alzoo voor een waarde van 671 millioen gulden ge trokken. Deze netto opbrengst verminder de in het jaar 1930 tot 639 millioen en zal, gerekend naar de cyfers van De cember jJ. over 1931 bedragen 410 mil lioen gulden. In drie jaar tyds is dus een achteruitgang geboekt van niet minder dan 261 millioen gulden. Gedachtig aan het urgentie-programma voor de nood- lydende landbouwers eenigen tyd terug met als beste resultaten de Tarwewet, de bietensteun en andere maatregelen heeft men ditzelfde thans ook voor de veehou ders gedaan. Uitvoerig besprak spr. ver volgens de onlangs ingevoerde oontingen- teering van Deensch rundvleesch, een maatregel niet zoo zeer genomen om de binnenlandsche rundvleesch prijzen op een hooger niveau te brengen, als wel om in de toekomst een verdrijven van het m- landsch vleesch door het overal verboden Deensche vleesch te voorkomen. Nog meer dan by het vleesch hebben wy by een in voerbeperking van boter rekening te hou den met den Nederlandschen boteruitvoer jaarlyks ten bedrage van ongeveer 4045 millioen K.G. tegenover een Invoer van buiten tot een hoeveelheid van 6 millioen K.G. Geiyk by de Tarwewet is gedacht aan een verplicht verbruik van melk in de productie van melkbrood overeenkom stig de voorschriften van de warenwet, dan zou echter tegenover een jaarproductie van 4400 millioen K.G. melk het verbruik met 200 millioen K.G. toenemen. Het allerbeste middel voor den boeren stand zal echter zyn het denkbeeld van de Overyselsche afdeeling dat uitgewerkt is en waarschynlyk nog deze maand in de Kamer zal worden behandeld en ge zien den huidigen stand van zaken een goede kans van slagen heeft. De bedoe ling zal zyn een accyns te heffen van f. 0.50 per K.G. botervet, hetgeen vol gens de berekening van 4 K.G. botervet is gelyk aan 100 L. melk overeenkomt met een melkprijsverhooging van 2 cent per Liter. Waar van de jaarproductie der melk ongeveer 3400 millioen K.G. voor industrie doeleinden wordt gebruikt en daarvan 97 pet. onder controle staat, kan volstaan worden op deze hoeveelheid dezen toeslag te heffen. Een logisch gevolg zal dan zyn, dat de consumptie-melk zich met dezen prijs op één niveau stelt. In totaal zal door deze maatregel de veehoudersstand jaar lijks geholpen worden met een bedrag van 87 millioen gulden of ongeveer 8090 gulden per H-A. De boterprijs in het bin nenland zal zich dan regelen naar dien op de wereldmarkt verhoogd met de accyns. Voor den melkprys denkt men in bepaalde gebieden een zekeren prys te garandeeren. Aan de uitvoering dezer plannen en aan de voorbereiding der goedkeuring in de Kamer wordt thans met alle kracht ge arbeid. Na een geanimeerde bespreking en rondvraag sloot de heer C. Bakker met een woord van dank aan den spreker de vergadering. HERDENKING Prof. G. J. P. J. BOLLAND. Het Philosophisch Gezelschap tot bevor dering van leergangen in de Zuivere Rede en de Amsterdamsche Bolland-Kring zul len Donderdag 11 Februari a.s., 's avonds 8 uur, in de aula van het Universiteitsge bouw te Amsterdam een byeenkomst ho i- den ter herdenking van den Nederland schen wysgeer prof. G. J. P. J. Bolland, ln leven hoogleeraar in de wysbegeerte aan de universiteit alhier. Daar zullen de volgende sprekers optre den: prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga over: Het religieuse in Bolland: dr. P. C. E. Meerum Terwogt over: Ver- geestelykte werkelykheid en de heer J. C. van Zelm over: Hoe Bolland te eeren? Belangstellenden hebben tot de samen komst vrijen toegang. BINNENLAND. Ons parlementair overzicht; behande ling der pachtwetten. (3e Blad.), De Eerste Kamer over de ryksbegroo- ting. (Binnenland, 2e Blad.). Overeenstemming tusschen Nederland en België? (Binnenland, 2e Blad.). Samenstelling van het Nederlandsche en het Belgische voetbalelftal. (Sport, 3e BI.), De Olympische Winterspelen zyn heden geopend. (Sport, 3e Blad.). De roofoverval op een wisselkantoor te Rotterdam; tegen beide verdachten 4 jaar gevangenisstraf geëischt. (Recht zaken, le Blad). BUITENLAND. Ontspanning in het Verre Oosten. Toch nog voortzetting der gevechten. (Buiten land en Tel., le Blad.). Succes voor de Hindenburg-actie in Duitschland. (Buitenland, le Blad). Mellon wordt Amerikaansch gezant to Londen. Mills volgt hem op als minister, (Buitenland, le Blad.). Het wrak van de Engelsche duikboot M 2 is gevonden. (Buitenl. Gem. 2e BI. en Tel., le Blad.). De aardbeving op Cuba. Minder slacht offers. (Buitenl. Gem., 2e BI. en Tel. le BI.). GEEN RIJJOOL OP DEN DIES NATALÏS. In verband met de tydsomstandigheden is de gebruikelyke ryjool der eerste-jaars- studenten op den Dies Natalis der Leid sche Universiteit (Maandag a.s.) afgelast. Een maatregel, welke wij van harte toejuichen. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Leidsche Coöratieve Keuken, Rem- brandtstraat 27, Leiden, koksbedrijf. Uit tredend secretaris mr. H. W. J. A. Aver— beck, Leiden, dd. 20 Jan. 1932. Hedenmorgen Is de 24-jarige arbeid ster Maria P. in de fabriek van Clos en Leembruggen in de Ververstraat, doordat zy een schaar liet vallen, welke op een draaiende spoel terecht kwam, in het rechterbovenbeen getroffen. Vermoedeiyk werd een slagader geraakt, want zy ver loor veel bloed. De E. H. D. bracht haar naar het Academisch Ziekenhuis. Hedenmorgen omstreeks 6 uur 40 is een vrachtauto uit Sassenheim, waarin behalve de bestuurder V. ook gezeten wa ren diens vader en 17-jarige broer, op den Rynsburgerweg ter hoogte van perceel 114 tengevolge van de gladheid der rails ge slipt en tegen een lantaarnpaal opgereden, welke doormidden brak. Vervolgens bot ste de auto tegen een uit de richting Leiden komende tram en kwam toen tot stilstand. De auto. werd zeer zwaar, de tram licht beschadigd. Van de drie inzittenden in de auto werd de vader ter observatie naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht; de twee anderen bekwamen onbeduidende verwon dingen. IJMUIDEN, 4 Febr. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.10—0.90, Griet per kist van 50 K.G. f.41—26, Tonger per K.G. f. 1.550.75, Groote Schol per kist van 50 K.G. f.27—15 50, Middelschol f. 20—17, Zet- schoi f. 23.50^18.50, Kleine Schol f.21—7.50, Bot f. 7.50—3.60, Schar f. 14.50—2.20, Roggen per 20 stuks f. 23, Vleeten per stuk f. 1.70, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.11, Groote Schelvisch f.57, Middel Schel- visch f. 54, Kieinmiddel Schelvisch f. 41—40, Kleine Schelvisch f. 36—19, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 48—27, Gullen per kist van 50 K.G. f. 14—7.50, Lengen per stuk f. 4.301.20 Heilbot per K.G. f. 1.2, Wijting per kist van 50 K.G. f6—2, Koolvisch per stuk f. 1.15—0.19, Makreel per kist van 50 K.G. f.20. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: IJM. 112 met f.3463, IJM. 190 met f.1917, IJM. 179 met f.1498, IJM. 95 met f 1600, IJM. 77 met f.1525. IJM. 57 met f.1812, IJM. 40 met f.1031, IJM. 130 met f.2392, IJM. 97 met f.1514. 4 loggers: SCH. 250 met f.589, SCH. 47 met f.850, K.W. 40 met f.521, K.W. 36 met f.540;

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1