'VLEESCH van de Firma I. ZADDVOflGT's SLAGERIJEN is ALTIJD GOED EN GOEDKOOP WAALS BV Al deze artikelen zijn 30 procent onder eiken prijs. >H. DUINDAM K00S?rLEe LEVENDE PAUNG. UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. hillegom. katwijk aan den run. Gebr. DE JONG - „Tokio". lisse. sassenheim. warmond. VERGADERING VREEMDELINGENVERKEER PROBEERT U EENS9 lÜ^EMMERSTRAAT 130-136 MEUBEL-CAMPAGNE MEUBEL-CAMPAGNE MEUBEL-CAMPAGNE jtrpdering .,Het Witte Kruis". IfdeeUng van „Het Witte Kruis" een ine ledenvergadering in café JL" onder voorzitterschap van den j' van Zljverden. Na opening las ^■retaris, de heer Joh. Hofman, de jtulèn, welke onveranderd werden vast- B'het jaarverslag van denzelfden ■snarls bleek, dat de vereeniglng op ember j.l. 1900 leden telde en zich pn voortdurende!» groei mag ver- Ie rekening en verantwoording van ^penningmeester, den heer J. Hll- bleek, dat de ontvangsten over 1931 ten f 4731.94 en de uitgaven f. 4404.34, saldo f. 327.10. De rekening der Sfcestrijding wees een saldo aan van 3J53 die van Wijkverpleging van 17913. De diverse begrootingen voer erden behandeld en goedgekeurd leer J. K. v. Zijverden bracht ver- t als afgevaardigde naar de alge- éne vergadering. I een inleiding van den voorzitter m in behandeling liet bestuursvoor- Hte besluiten tot samensmelting van erpleging met Diaconessenarbeid. lere leden namen aan de besprekin- rer dit plan deel. Het bleek spoedig, en over het algemeen niet veel voor istuursvoorstel voelde. Gevreesd werd en door die samensmelting, waarbij e bepalingen, welke gesteld waren de Diacones-commissie, van kracht worden, het neutrale cachet zou El Daardoor zou men velen ten de Katholieken) tegen zich krijger, men van een diacones als verpleeg- iet gediend zou blijken te zv Na Ie discussies werd ten slotte het be- oorstel in stemming gebracht en i tegen 35 stemmen verworpen, lat bij de rondvraag nog enkele van meer huishoudelijken aard wa- isproken, sloot de voorzitter met een van dank de vergadering. BENTHUIZEN. Bil de Ter Aar, gehouden aanbesteding Ben bouw van een dokterswoning met Irage en bijkomende werken, is het gegund aan de aannemers Groen gman alhier, voor de som van f. 13000. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk. lil den Lisserweg wilde een schipper Ringvaart zijn twee schepen onder iren door steviger aan elkaar ver- l Hij had echter het ongeluk met een Iteenen in het touw verward te ge- 1 -vaardoor dit lichaamsdeel nagenoeg 1 werd afgekneld. Na door een dokter lopig verbonden te zijn, werd hij (naar zijne woning en later naar pkenhuis overgebracht. |kr de ontwapeningsconferentie. t aan het Marktplein te Hoofddorp kerkgebouw werd een bidstond pen voor de ontwapeniingsconferentie bi nood der tijden. Het gebouw was I bezet. Gesproken werd naar aan- S van Psalm 77 2 en wel door Saberda, Ned. Herv. predikant met ferste gedeelte: „Mijne stem is lot |en ik roep" en door ds. van Strien. predikant, met het tweede gedeelte: J stem is tot God en Hij zal het lol mij neigen". Hun boeiende rede I in diepe stilte door de talrijk opge ien aangehoord. Vereen. „Protestantsch Nederland." Alhier heeft ds. C. W. Lamain uit Lei den voor de afd. Hillegom van de Ver. Protestantsch Nederland een predikatie gehouden. De Hervormde Kerk was geheel gevuld Er werd gezongen Psalm 68 vers 16, gelezen de 2de Psalm en gebeden. Ds Lamain zeide te zullen spreken over het woord Gods en over hen die zich tegen over Gods Woord stellen. Hij ontwik kelde op kostelijke wyze de geschiedenis der Kerk, getoet-st aan de Sotirift. Gezon gen werd Psalm 33 vrs. 2 en vervolgens uiteengezet, dat Christus het hoofd der Kerk is. Spr. eindigde met dankzegging. Omtrent de geheime zitting die na de vijf-urige openbare zitting van den ge meenteraad gehouden is, valt niets bij zonders te vermelden. Wel is de rondvraag vervolgd met een informatie naar ge meentelijke exploitatie van radio-distri butie in plaats van de bestaande parti culiere distributie. Naar wij vernemen, worden van Hervormde zijde pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een knapenvereeniging. Om onjuiste gevolgtrekkingen weg te nemen als zouden wij alleen aan georga- nlseerden hebben gedacht, stellen wij het op prijs te berichten dat door ons ter zelfder tijd eveneens aan het Crisis- Comité een gift is geschonken. De georganiseerden konden dus doo? middel van den Besturenbond en do ongeorganiseerden door het Crisis-Comité worden bereikt. 31G1 Mooie concert-avond van „Excelsior". In de groote zaal van gebouw H.B.G. gaf de Chr. Gem. Zangver. „Excelsior" haar jaarlijksche uitvoering in samenwer king van het Amsterdamsch Symphonie- orkest onder leiding van den heer M. C. van de Rovaart te A'dam. De eere-voorzitter, dr. Th. Ruys Jr., opende dezen avond met te laten zingen van Psalm 146 1. In een kort openingswoord werden de aanwezigen en medewerkenden verwelkomd. De afwerking van het programma nam hierna een aanvang. Men moet erkennen dat „Excelsior'' kundig geleid door den dirigent Theo Wes- terdaui de kunst verstaat, concerten te erganiseeren, die zich ver boven het gewone peil van provinciale uitvoeringen verheffen. Het kan niet ontkent werden dat de begeleiding van het Symphonie-orkest onder leiding van den toonkunstenaar M. C. v. d. Rovaart, zrjpr tot het welslagen heeft meegewerkt. Voor de derde maal trad het volledig orkest bij „Excelsior' als gast op. Mevr Grebe-de Lange, begeleid aan de piano door den heer Theo Westerdaal, werkte als soliste mede. Het Amsterdamsch Symphor.ie-orkest, c pende met een zeer vlot gespeelde, rhyt- ïnisch interessante uitvoering van Mozart's ouverture „De ontvoering uit het Serauk". Een dankbaar applaus volgde hierop. Daarna werd op verzoek gespeeld, met het orgei als middelpunt, HSndel's prach tig heerlijk statig „Largo", dat grooten indruk maakte. Ho* koor bracht ten gehoore .Ehre sei Gott' van Bortmanskia en „Beati Moriui" van Mendelssohn. De samenzang bewees vooruitgang der koorleden, die maatvast, zuiver en musikaal hunne partijen Voor droegen. Mevr. Grebe-de Lange, een jonge zangeres begaafd met een sclioone, warm getim- breerde sopraanstem, oogstte een mooi succes, dat in de tweede helft van het programma nog overtroffen werd toen de zangeres aardige frissche liederen van Jul. Röntgen en van Henri Zagwijn zong. Na de pauze bracht het orkest een moeilijk te spelen orkest suite van den directeur van de Roovaart. Deze suite, eigenlijk voor beroepsmusici gecomponeerd, weid door de schaar van dilletanten op kranige wijze vertolkt. Do hoofdschotels vormden in de eerste helft Pijlman's cantate „Soli deo Gloria", v.or koor. orkest en sopraansolo geschreven Kranig dirigeerde de heer Westerdaal dit groot ensemble, dat hij stevig in de hand hield, zoodat men een zeer goede weergave leverde van Pylman's melodies en kundig voor he' koor geschreven werk, dat grooten bijval verwierf. De solo werd prijzenswaar dig gezongen. He» slot van dit alleszins geslaagde con cert vormde P. J. van der Valk's Psalm 14C, voor koor en orkest. Do ensembles klonken eifectvol en Wes terdaal mocht met zijn zangers en zange ressen, die het orkest flink gesecundeerd had, een verdiende en warm applaus ver werven. De dirigent bewees hier, dat hij zich niet beperkt tot hetgeen iedere koor dirigent kan verrichten, maar dat een groote ambitie, dan de meeste dirigenten prikkelt, h.em drijft en in staat stelt een zware taak zeer naar behooren te vervullen, zoodat mzn nog veel van dezen jongen koorleider mag verwachten. A lis t -samen ua, dc a ond een >0 kom .n succes voor alle uitvoerenden. Dr. Ruys dankte in een kort slotwoord, de medewerkenden en het koor met zijn dirigent, waarna geëindigd werd niet dankzegging. 1 Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. Chr. Müffler, gekomen van Haarlem, Kanaalstraat 229 Mej. C. H Ruiter, van Dlnxperlo, Heereweg 256 Mej. A. J. Baas, van Vlagtwedde, Heere weg 249; N. Kwakernaak en gezin, van Bodegraven, Kanaalstraat 227; Mej. M. G. v. d. Rorst, van Vinkeveen, 3e Poel laan 85a Mej. A. Dallinga, van Noord - wijkerhout, Loosterweg 6. Vertrokken: Mej. G. E. M. Gundermann, naar Oegstgeest Mej. C. C. Otto. naar Noordwljk J. H. Koree naar Benne- broek Mej. C. W. Smakman, naar Haar lem Mej. C. J. Lieverse naar Hillegom. Bidstond in de Ned.-Herv. Kerk. De groote schare die zich vereenigd had binnen de muren van de Ned.-Herv. Kerk, heeft ongetwijfeld gevoeld, dat er boven alle verdeeldheid toch neg een band is, die ons allen, vooral in dezen nood der tijden, samenbindt in Christus Jezus, den Koning der Kerk. Het was een goede gedachte van de ker keraden der Ned. Herv., Geref. en Chr. Geref. Kerk alhier om een gezamenlijken bidstond voor het welslagen der Ontwa peningsconferentie te houden. Door dr Th. Ruys Jr Geref. pred werd dezen bidstond ingeleid, waarbij hij eerst de aanwezigen verzocht in te steramen, met de aloude Apostolische Geloofsbelij denis. Daarna werd gelezen Psalm 20. Ter inleiding op het gemeenschappelijk gebed werd door de drie plaatselijke pre dikanten. dr. Th. Ruys, ds. A. Ponstein en ds. G. Tichelaar gesproken over de „Mach teloosheid". de „Verantwoordelijkheid" en de „Afhankelijkheid" der volken. Op dui delijke wijze deden de spr. uitkomen welke de ware houding is. welke de volkeren in deze veelbewogen tijden hebben aan te nemen Nadat ds. Tichelaar zijn toespraak be ëindigd had. speelde het mooie orgel: „Daar is uit 's wereld's duistre wolken, een Licht der lichten opgegaan." Daarna vereenlgde de schare zich in gebed, waarbij ds. Tichelaar voorging. Het plechtig samenzijn werd hierna met de bekende zegenbede beëindigd. Gisteravond sprak de heer J Bier steker voor de Geref. Mannenvereenlgiug over het onderwerp .Lijden", waarna een aangename gedachtenwisseling werd ge houden. Wij vernemen, dat de burgemeester dezer gemeente thans zijn ambtelijken ar beid weer heeft hervat. Onbestelbare brieven: Handelsbureau, Dordrecht; N.V. Koffie- en Thee-centrale, Rotterdam. Briefkaarten: R. v. d. Hijden, Lisse. NOORDWIJK. Afdeeling Noordwijk der C. B. P. T. T. Alhier vergaderde bovengenoemde afdte- ling in café „Flora". Jn de openingsrede door den voorzitter, den heer Korsman, werd er speciaal op gewezen dat nog meer activiteit geboden is, daar verslechte ringen niet zullén uitblijven. In 't bijzonder heette spr. welkom den bondsvoorzitter den heer v. d. Baan uit den Haag. De notulen door den secretaris den heer C. Marijt voorgelezen werden onveranderd vastgesteld. Bij acclamatie werd herkozen tot tweeden voorzitter mej. M. van der Haar Dc penningmeester de heer C. J. de Grauw bracht daarna verslag uit van de kas. Dc voorzitter dankte den heer de Grauw voer /ijn accuraat beheer en de commissie vcc.r 't nazien der boeken. Andere jaren bleek de stand der kas beter, doch het vergaderen in andere gemeenten en de reis naar den Haag (protestvergadering tegen salai iskoriing, waaraan 37 leden der afd. Noordwijk deelnamen) hadden veel geld gekost. De heer v. d. Baan, die nu aan 't woord kwam, gaf een duidelijk overzicht hoc men zoowel met verbetering als verslechtering postaal altijd te werk ging. Zijn breedvoerig verslag was zeker een applaus waard. Nadat nog enkele vragen werden gesteld, sloot de voorzitter met een woord van dank en opwekking aan allen te ruim elf uur deze geanimeerde verga-lering. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier is gedurende de maand Januari ingelegd f. 26697.62 en terugbetaald f. 4366.45. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het 'nummer 3401. Heden herdenkt de heer Kraan, over wegwachter aan „Klinkenberg" zijn zil veren ambtsjubilieum bij de Ned. Spoor wegen. VOORSCHOTEN. Plaatselijk Crisis-Comité. Gisteravond heeft het werkcomité van het plaatselijke crisis-comité vergaderd en de inhoud van de collectebussen geteld. Een mooi succes is bereikt. De opbrengst bedroeg f. 1003.41, terwijl enkele familie's op de lijsten hadden vermeld, dat zij be reid waren iedere maand voor de slacht offers Iets af te zonderen. Binnenkort zal het comité nadere me- dedeeüngen verstrekken ook betreffende de wijze van werken, maar voor alles „er is veel noodlg en teveel is er niet gauw ontvangen." Tot opheffing van het Bureau besloten. Onder voorzitterschap van den burge meester vond ten Raadhulze. alhier een vergadering plaats van het Gemeentelij k Bureau voor Vreemdelingenverkeer, met de desbetreffende ingestelde commissies, op welke vergadering tevens aanwezig waren de leden van de commissie van ad vies. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopend met een woord van welkom tot de aanwezigen, zeide hij, dat B. en W„ zulks na overleg met de commissie van advies, besloten hadden den Raad voor te stellen tot opheffing van het gemeente lij k bureau voor Vreemdelingenverkeer over te gaan. Dit besluit, aldus spreker, hebben wij eerst genomen na vele bespre kingen, doch B. en W. zijn van oordeel, dat een voortbestaan van het Bureau, hoewel volgens ons noodzakelijk en gewenscht, niet mogelijk is. Het Bureau heeft nimmer van de belanghebbenden die medewerking ondervonden waarop het recht had, inte gendeel, het was duidelijk merkbaar, dat wij nog te strijden hadden tegen een stille oppositie. Dat zulks zeer ontmoedigend werkt, behoeft zeker geen betoog. Afge zien van de gemeentelijke subsidie, werd het Bureau voor een zeer groot gedeelte gefinancierd uit bijdragen door personen geheel staande buiten den kring der be langhebbenden. De penningmeester, aldus spreker, zal u dit straks aan de hand van sprekende cijfers aantoonen, Resumee- rende aldus spreker, zou ik willen zeggen dat aangetoond is dat een dergelijk Bu reau voor Warmond nog geen bestaans zekerheid heeft, hetgeen te wijten is aan de zeer onvoldoende medewerking van de geïnteresseerden. Wij zullen den Raad, al dus spreker, o.m. voorstellen de toegeken de subsidie voor 1932 ten bedrage van f. 1000 te halveeren en f. 500 terug te stor ten in de gemeentekas. De andere f. 500 zullen worden aangewend tot het maken van reclame buiten de gemeente en hier toe zullen B. en W. worden bijgestaan door een commissie uit den Raad. Vervolgens was het woord aan den heer J. Heitlager, penningmeester van het Bu reau, die aan de hand van gedocumenteer de cijfers aantoonde, hoe gering de be langstelling van de neringdoenden voor het Bureau was, welk Bureau toch zeer zeker een groot belang voor hen was. De heer J. Uit den Boogaard sprak er zijn leedwezen over uit, dat B. en W. tot opheffing van dit Bureau meenden te moeten overgaan. Zonder geld, aldus spre ker, kan natuurlijk niet gewerkt worden en ook hij weet dat er heel wat gedaan moet worden om gelden binnen te krijgen. Dr. Walenkamp vroeg of het niet mogelij k was, dat een middenweg werd bewandeld. Zou het mogelijk zijn, aldus spreker, bet Bureau niet op te heffen doch het dit Jaar niet actief naar bulten te doen optreden. De voorzitter zegt hiervoor weinig te voelen. Sprekers persoonlijke meening is dat alles moet verdwijnen daar toch vol doende bewezen is dat men voor het Bu reau niets voelt. Niemand der aanwezigen had verder Iets naar voren te brengen, waarop de voorzitter de bijeenkomst sloot na eerst een woord van bijzonderen dank gebracht te hebben aan den heer Bakker die de ziel van het Bureau is geweest en voor wien het wel een desillusie zal zijn dat thans dit besluit moet worden genomen. Mede een woord van dank, aldus spre ker, aan dr. Walenkamp aan wiens bijzon- deren ijver het Bureau de mooie gids te danken heeft en aan den heer J. Heitlager voor zijn keurig beheer als penningmees ter. Ook breng ik een woord van dank cn hulde aan uw commissieleden, wijl u zien telkens belast hebt met het inzamelen cler gelden hetgeen telkens een zeer onaange name taak bleek. Hiermede was de vereeniging ter aarde besteld, waarop sluiting volgde. Oude Vest 55, Telef. 880 P.K. Koorsteeg 26. Telef. 514 (met wapen boven de deur) Oegstgeest, Kempenaerstraat 87, Telef. 2411 Noordwijk, Kerkstr. 5, Telef. 327 Carbonade 40 ct. Rolpens 55 ct. pond 2 pond Rundlappen I pond vet f. 1.10 3 pond Rund of Varkensgehakt f. 1.00 3 pond magere Varkens-Rollade f. 1.40 bij 3 pond f. 1.10 2 pond f. 1.00 3 pond extra Varkensfricandeau f. 1.50 Varkenslappen 45 cents. per pond 3 pond prima Rund-Rollade f. 1.20 Haas Bietstuk Rosbief I Ribstuk -Riblappen KI! M> VLEESCH 0.S5 0.80 0.60 bij 8 pond 1.60 0.55 bij 8 pond 1.50 0.50 1.40 bij 8 pond Klapstuk 0.40 per pond B'j 3 pond 1.10 Magere Lappen 0.50 bij 3 pond 1.40 Doorreden Rundlappen 0.40 bji 8 pond 1.05 Gehakt 3 pond 1.00 Soepvleesck 0.40 Soepvleesch met. been 0.25 Niervet0.40 bij vleesch 30 ets. pond VOLVET KALFSVLEESCH Fricandeau 1.10 Oesters1.10 Rollade 0.90 Lappen0.90 Poulet0.75 Nierstuk 0.90 Cöteletten 0.70 Gebraden Rosbief 20 c. p. ons Rauwe Rookworst 40 cent per pond 0.35 0.25 VAKKE1\SVLEESCI1 Fricandeau Varkensluppen Carbonade 0.50 0.45 0.40 bij 3 pond 1.10 Varkensqehak! 0.40 bij 3 pond 1.00 Krapjes0.25 Rauwe Reuzel 0.25 Rauwe Varkenstongen 35 ct. per stuk Mager Roobspek Mag versch Spek Vet gerookt Spek Pekelspek mnqer 0.25 0.25 0.20 0.25 VLEESCHWAREN 24 ons Ham 24 ons Pekelvleescb 24 ons Rookvleesch. 0.40 24 ons lioterb.worst 0.23 24 ons Leverworst0.20 24 ons Bloedworst 0.13 24 ons Tonqenworst 0.30 24 ops Hoofdkaas 0.25 2-4 ons Cornedbeef 0.20 per blik inh. 54 pond 1.85 Doorregen Speklappen tan de buik, 25 cents per pond Gekookte Rookworst 35 ct p. pond Vet Spek bij 10 pond 1.80 Gesmolten Rensel en Gesmolten Vet 25 cent per pond. Zonder verhooging thuisbozorgd - Bestellingen buiten de stad boven f.2.- franco - Stnnr nog beden briefkaart. Speklappen 0.15 Kinnebak. 0.15 Varkenskoppen 85 ct. per stuk 5 pond rauwe Reuzel 1.00 Rauwe Reuzel bij vleesch 20 ct. per pond Hollandsch Niervet bij vleesch 30 ct. per pond Gedraaid aangewassen Vet prima 30 ct. p. pond bij 10 p. 2.50 Ontbijtspek 12 cent per ons 3156 NOTEERT HEDEN: ma vauwe 6n fct00^'0^ 0.50 p.p. ww n o2p' i^apptti.vauaf 0.50 p.p. Prken gehakt. 0 50 P-P- 1.- 1.25 Vet Spek Mager Spek Rauwe Reuzel 1.10 Gesmolten Rund vet 1.50 Vette Lappen 0.75 4433a alles per 5 pond Potter s I V^atarrb Pastilles1 de kostbaarste I geneesmiddelen tegen I keelaandoeningen samen- Lgesteld zijn de meest heil- W zame tegen zware of hard- k nekkige verkoudheid. broD- ^chltis of catarrh. De eerste .pastille geeft al krachtdadige uitwerking en verlichting L Ook heilzaam voor Asthma-1 lijders Per doos|e 75 Cl Imo. H. ten Hcrkel. H'sum1 3165 MORGEN om 9 uur ls het VISCHHUISJE AALMARKT geopend met Levende Faling en Riviervisch. - Zaterdag 4 uur, GEROOKTE PALING. JOH. V. d. HORST Kempenaerstr. 95, Oegstgeest 4425a Varkenscarbonade 40 cent per pond Runderlappen 40 cent Varkensrollade 50 cent Runderrollade 50 cent Enz. 3169 jj Firma J. DE LA RIE, Ciarasteeg 18, Telef. 2079 EIKEN LEDIKANT flink hoog model, met breedë zijstuïken 11.90 ENGELSCH LEDIKANT. Voorzien van mooi lak werk gemakkelijk en sterke sluiting 5.48 OPKLAPBED, Bijzonder eenvoudige con structie, weinig ruimte veel gemak 8.75 Ombouwen v. opklapbedden Behalve de meer luxieuse soorten een zeer degelijken ombouw voor 7.75 Eiken slaapkamer flinke nrj nenkast. toilettafel, ledik nachtkastje, tafel. 2 stoe len, mooie moderne kamer compleet 109 3—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11