GEMENGD NIEUWS. iftlf KERK- EN SCH00LNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. UIT DE RIJNSTREEK. HANDGRANAAT ONTPLOFT. Ongeluk in het kamp Waalsdorp. Gistermiddag heeft bij de oefeningen in granaatwerpen in het kamp Waalsdorp een ongeluk plaats gehad. Een der leer lingen. de dienstplichtig sergeant-titulair van het 13e reg. inf., W.. liet, na de ont steking, een der handgranaten uit zijn hand vallen, tengevolge waarvan deze in zijn onmiddellijke nabijheid ontplofte. De sergeant werd aan buik en linkerarm ge wond. De officier van gezondheid, die de oefeningen bijwoonde, verbond hem ter plaatse, waarna hij per auto naar het zie kenhuis werd overgebracht. EEN GEZIN VERGIFTIGD. Twee kinderen overleden. Bedorven snijboonen? In-de gemeente Raalte (Ov.) heeft'zich ten ernstig geval van vergiftiging voor gedaan. Het wekte gistermorgen bevreem ding, dat men niemand van het gezin van de weduwe Van Leusen, wonende aan de Marktstraat, had gezien of ge hoord. Men heeft toen de voordeur van de woning opengebroken en trof de vrouw des huizes in eenigszins wezenloozen toe stand aan, terwijl twee van de drie kinde ren, een jongen van ongeveer negen jaar en een meisje van ongeveer vijf jaar, ble ken te zijn overleden. Het derde kind, een meisje, was er eveneens erg aan toe. De vrouw en het kind, dat zeven jaar eud is, zijn naar het R.-K. Ziekenhuis te Raalte overgebracht. Hun toestand was van dien aard, dat zij nog niet konden worden gehoord. Aangenomen wordt, dat het gezin is vergiftigd tengevolge van het nuttigen van ondeugdelijke zelf-ingemaakte snij boonen. Een vergiftiging, ontstaan door het etenr van in den winkel gekochte wa ren, wordt onwaarschijnlijk geacht daar m dat geval wellicht meerdere personen, eok uit andere gezinnen, vergiftigings verschijnselen zouden hebben vertoond. De politie bemoeit zich met het geval, daar het bekend was, dat de vrouw aan zwaarmoedigheid leed. o AUTO RIJDT CAFE BINNEN. Vernielt een gevel en verwekt consternatie. Tegen tien uur gisteravond reed op den Boschdijk te Eindhoven, ter hoogte van de Fellenoord een vrachtauto plotseling naar rechts tegen het café van den heer G. Smulders op. De voorgevel van het café en de wa randa werden vernield. Een en ander wekte binnen groote consternatie, waar 'n groote ruïne werd aangericht door het neerval lende glas en vernielde kozijnen en balken, die het balcon van het café stutten. Een der bezoekers werd door een balk licht aan het hoofd gewond. Van den wagen werden de radiateur en de cabine vernield, terwijl de bumper in tweeën werd gedrukt. De «hauffeur bekwam geen letsel. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan ten defect aan de stuurinrichting. „Hbld." o BRANDEN. In den vorigen nacht werd brand ont dekt in een perceel aan de Hengelosche- straat te Borne, bewoond door den schoen maker Meyer. De bewoners, die zich reeds ter ruste hadden begeven, konden zich nog juist in veiligheid brengen. Toen de brand weer arriveerde, stond het geheele huis reeds in lichtelaaie. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is on bekend. Te Hellingen, gemeente Vlagtwedde, is afgebrand de woning van de weduwe J. Meerdering, medebewoond door den heer R. van der Heide, brandstoffenhandelaar. De inboedels gingen beide verloren, ook verbrandden twintig kippen. De brand is ontstaan doordat Van der Heide des avonds laat nog een paard ging voeren, waarbij de stallantaarn omviel en in stroo terecht kwam. 9 Te Haelen bij Roermond is de woning van den landbouwer H. Mohren door onbe kende oorzaak uitgebrand. De verzekering dekt de schade. o DE ROOFOVERVAL TE HELMOND. De beide gearresteerde personen, die ver dacht werden den overval te Helmond te hebben gepleegd, hebben gisteren een vol ledige bekentenis afgelegd. Verder is gis termiddag op verzoek van den commissaris van politie te Helmond door de Tilburg- sche politie nog aangehouden zekere B„ marktkoopman aldaar, als verdacht van heling van een bedrag van circa f. 1000, afkomstig van den roofoverval. o HUN VRIENDEN BESTOLEN. Twee Duitschers brachten een bezoek aan een hun goed bevriende familie te Kerkrade. Ze wisten de menschen te be wegen een wandeling te maken. Onderweg verwijderde zich een der Duitsche vrienden onder het voorwendsel, dat hij een bood schap moest gaan doen in Spekholzer- heide. In werkelijkheid keerde hij naar de woning terug, na te voren reeds maatrege len getroffen te hebben, om er zonder moeite in te komen. Hij stal uit een kleer kast 300 gulden en deelde later met zijn vriend den buit. De politie heeft beiden gearresteerd. Het bleek, dat zij zich ook nog schuldig hadden gemaakt aan diefstal van gouden sieraden. Een hunner is naar de gevangenis te Maastricht, de andere, die op Duitsch gebied werd aangehouden, naar de gevangenis te Aken overgebracht. „Msb." Gast (tot zeer rijk gastheer): „Wordt er nooit bij je ingebroken?" „O. het zou wel kunnen gebeuren maar daar nemen we natuurlijk geen notitie van". (passing show). BUITENLANDSCH GEMENGD. NOODLANDING IN DE WOESTIJN. Het draadlooze station van Bordeaux heeft S.O.S.-seinen opgevangen van het vliegtuig van den Franschen vlieger Re gens!, die met twee begeleiders te Marseille was opgestegen voor een recordvlucht naar Madagaskar. De vliegers deelden mede, dat zij tengevolge van gebrek aan brandstof gedwongen zouden zijn in den woestijn te landen. Zij poogden een oase te bereiken. Wanneer zij geland zouden zijn, zouden zij zoo snel mogelijk hun ver blijfplaats opgeven. Zij meenden in de buurt te zijn van Hadid, in het Noorden van den Ltbischen woestijn. RECLAME. 25, 45 cn 65 d.M 3018 PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 3 FEBRUARI. BOSKOOP. Ohr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Bijde- mast. HILLEGOM. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Dries- sen "an Amsterdam. TER AAR. Ned.-Herv. Kerk: Nam. 7 uur, de heer Dekker van Alphen a. d. Rijn. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Giessen Oud- en Nieuw- kerk: J. H. Mulder, candidaat te Leeuwar den; te Vrijhoeve-'s Grevelduin-Capelle P. H. Keizer te Heerenveen. DOOPSGEZ. GEM. Aangenomen: naar Haarlem ds. J. G. Frerichs te Zaandam-Oost. EVANG. LUTH. GEM. Bedankt: Voor Middelburg en Vlissingen V. W. F. B. Schmidt, te Schiedam. NA DE EERSTE MAAND. Het Zendingsbureau vraagt ons plaats voor het volgende: Januari is voorbij, er is ongeveer f. 29.000 ingekomen in plaats van f. 95.000 en de eerste grondslag voor den achter stand is weer gelegd! Maar de noodzaak voor de eerste bijzondere actie is daarmee ook weer aanwezig. Wij zijn met een schuld het nieuwe jaar ingegaan. De gel den voor het eerste kwartaal van den ar beid waren niet aanwezig en zijn in twee termijnen overgemaakt. Maar medio Maart moet er voor het tweede kwartaal weer f. 145.000 zijn. Op het Indische werk moe ten wij steeds 3 maanden in voorschot zijn de betalingen hier te lande moeten intus- schen voortgaan, de kasmoeilijkheden worden zoodoende permanent en dreigen vroeg of laat tot een crisis te leiden. Eer er echter een crisiscomité voor de Zending noodig wordt beproeven wij het nog eens op de gewone manier in een cir culaire aan eenlge tienduizenden derge nen, die het zendingswerk een goed hart toedragen duidelijk te maken, dat er krachtige en spoedige hulp noodig is. Het Is de eerste stoot dit jaar op de alarmfluit. Er moge een daadwerkelijk antwoord door velen op gegeven worden. ZILVEREN JUBILEA. Zondag vierde prof. dr. W. A. Versluys te Delft en gisteren prof. dr. J. J. Wester, hoogleeraar aan de faculteit der veeartse nijkunde te Utrecht zijn zilveren ambts jubileum. Beiden ontvingen een stroom van gelukwenschen. Laatstgenoemde werd een door Piet van der Hem geschilderd portret aangeboden. TEGEN INKRIMPING VAN DEN BLOEMBOLLENTEELT. Vergadering der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Gisteren werd te Haarlem een druk be zochte vergadering gehouden van het hoofdbestuur met de voorzitters (of hun plaatsvervangers) van de af deelingen der Algemeene Vereeniglng voor Bloembollen cultuur ter behandeling van het vraagstuk van Inkrimping van een nader vast te stellen percentage van tulpen en narcissen bij wettelijke maatregel, waarover het hoofdbestuur het oordeel der voorzitters en zoo mogelijk van hun af deelingen wenschte te Vernemen. Na een Inleidend woord van den voorzitter den heer Kre- lage, gaf de heer W. Warnaar van Sassen- heim, oud-voorzitter van den Bond van Bloembollenhandelaren een uiteenzetting van de plannen om door middel van de wet tot de noodzakelijk geachte inkrim ping te komen. Velen der aanwezigen gaven hun mee ning ten beste, en, ofschoon allen erken den, dat een aanzienlijke Inkrimping van de teelt van tulpen en narcissen in het algemeen vakbelang zou zijn, bleek de overgroote meerderheid der voorzitters, hetzij persoonlijk, hetzij sprekende na mens hun afdeellngen. of hun besturen, gekant tegen het denkbeeld om deze in krimping langs wettelljken weg te regelen. In zijn slotwoord constateerde de voorzit ter dat derhalve de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur hare mede werking tot dezen maatregel niet kan verleenen. J. S. te L. Wendt U voor de beant woording van een dergelijke vraag tot een veearts. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Installatie raadslid B. Sprey Nieuwjaars rede van den burgemeester Wethouder is de heer W. J. Sprey. Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was de burgemeester, dr. H. J. Lovink. Aanwezig waren alle leden. De Voorzitter opende de vergadering met gebed en stelde daarna aan de orde punt 1 van de agenda: Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, de heer B. Sprey. Bij monde van den heer Boeren rappor teerde de benoemde commissie, dat de stukken in orde waren, waarna tot toela ting van den heer Sprey besloten werd. Nadat deze door den secretaris was bin nengeleid, legde de heer Sprey ln handen van den voorzitter de vereischte eeden af. Terwijl alle aanwezigen zich van hun zitplaats verhieven wijdde de voorzitter enkele, van warme waardeering en innige piëteit getuigende woorden aan de na gedachtenis van den zoo plotseling ont slapen wethouder, den heer Joh. van Leeuwen, wiens nagedachtenis bij de leden steeds ln aangename en dankbare her innering zal blijven en die in zijn lang durig raadslidmaatschap steeds door onderling overleg zocht te komen tot de beste samenwerking in het belang der ge meente. Hienia hield de Burgemeester zijn Nieuwjaarsrede, waaruit wij het volgende memoreeren De bevolking der gemeente bestond op 1 Januari 1931 uit 17668 personen. Zij ver meerderde door geboorte en door vestiging met 1469 personen en door overlijden en vertrek verminderde zij met 1267 perso nen. Aan het eind van het jaar bedroeg het aantal personen 17830. De gang van het bouwbedrijf was evenals een jaar te voren bevredigend; 97 bouwvergunningen werden verleend, waarvan 73 woningen aan de rechter- en 24 woningen aan den linkeroever van den Rijn. Opnieuw nam de beteekenis van het agentschap van de arbeidsbemiddeling toe. Er meldden zich bij de arbeidsbemiddeling aan 1946 werk zoekenden, waarvan er 125 werden ge plaatst. Door de besturen van de werkloos- heidskassen, waaraan 1050 georganiseerde arbeiders deelnamen, werd in 1930 aan de leden der kassen betaald f. 48.024.69. Tengevolge van de heerschende economi sche crisis was het aantal werkloozen be langrijk hooger dan een jaar tevoren. Het aantal ingeschrevenen bedroeg bij het be gin van het jaar 260 en aan het einde 499 In tal van bedrijven, vooral in de metaal industrie, was gebrek aan werk en was men genoodzaakt tot het ontslaan van werklieden over te gaan. Werkverschaf fing van gemeentewege werd noodzake lijk geacht en hierom werd, zooals bekend, besloten van gemeentewege over te gaan tot verlenging van den Buitenweg en tot het aanleggen van een algemeene be graafplaats aan de Aarkade. Ten aanzien van den toestand van de Water- en Licht- bedrijven kan het volgende medegedeeld worden. De pfoductie van het gasbedrijf was 0.04" o minder; daartegenover vermeer- trde het aantal gasverbruikers met 65. et aantal verbruikers van electriciteit nam met 350 toe. Van de gemeente Leiden werd in 1931 ingekocht 2.116.205 K.W.U. tegen 1.985.525 K.W.U over 1930. dus 130.680 K.W.U. of 6,6°/o meer. In 1931 werd opgepompt 566.762 M3. water t.o. 490.969 M3. in 1930, alzoo 75.793 M3. of 15.4"/» meer. Het aantal verbruikers steeg met 75, Het hoofdbuizennet werd uitgebreid met 867 M.. het kabelnet van het electr. bedrijf met 4723 M hoofdkabel, terwijl het bui zennet van de waterleiding werd uitge breid met 4433 M. In het afgeloopen jaar werd van gemeentewege door het grond bedrijf voortgegaan met de uitbreiding van de bebouwde kom door verlenging van de Hofzichtstraat en de Toussaintstraat en door aanleg van de v. Genderenstraat, terwijl voor rekening van particulieren werd aangelegd de v. Eeghenstraat en de Langestraat. De Nieuwstraat werd ver lengd. De verkoop van bouwgrond uit het grondbedrijf was belangrijker dan ooit tevoren. In het geheel werd verkocht pl.m. 15.000 M2. bouwgrond voor een totale som van ongeveer f. 80.000. Het aantal autobusdiensten van en naar onze gemeente is uitgebreid met een dienst AlphenBoskoop en een dienst Alphen— Aalsmeer.Thans is er geen enkele ge meente meer ln den omtrek of men kan zich vandaar rechtstreeks per autobus naar deze gemeente begeven. Met betrek king tot de financiën der gemeente dient in de naaste toekomst de uiterste voor zichtigheid in acht genomen te worden Wel sloot de rekening over 1930 met een niet onbelangrijk batig saldo en zal do rekening over 1931, voor zoover thans kan worden nagegaan, eveneens met een batig saldo sluiten, doch daartegenover staat, dal in 1932 voor werkloozenzorg belangrijke offers van de gemeentekas worden ge vraagd, terwijl de opbrengst der belastin gen tengevolge van de vermindering dei- inkomens ongetwijfeld een terugslag zal geven. Dank zij de tot op heden gevoerde flnancleele politiek kwamen in het afge loopen jaar geen moeilijkheden, ook niet ten opzichte van de kasmiddelen voor. Op dit oogenblik kan dan ook gezegd worden, dat de financieele toestand der gemeente goed is. Er dient echter voor gewaakt te worden, dat deze goed blijft, zoodat het noodig zal zijn, dat de uitgaven tot de strikt noodzakelijke beperkt worden. Bij het begin van het jaar 1931 sprak ik de hoop uit, dat de crisis, die toen reeds hevig in het maatschappelijk leven in werkte. spoedig mocht afnemen. Die hoop is niet in vervulling gegaan; integendeel de crisis is voortdurend ln beteekenis toe genomen en nog zijn er geen teekenen, dat het hoogtepunt er van bereikt is. Alles wijst er op, dat 1932 op economisch gebied een moeilijk jaar zal worden en dat er van het beleid en het inzicht, zoowel van U, leden van den raad, als van het gemeente bestuur, veel zal worden gevergd om de ontwikkeling onzer gemeente in goede banen te houden en te leiden. Er is den laatsten tijd veel over de autonomie der gemeenten geschreven en gesproken. Naai mijn meening wordt daarbij wel eens over het hoofd gezien, dat autonomie voor de gemeenten ln de allereerste plaats betee- kent. In staat te zijn vooral in moeilijke tijden de eigen draagkracht niet te over schatten. De burgemeester besloot hierop zijn rede met de woorden: „Terwijl Ik ln onze eerste zitting voor U allen mijn beste wenschen uitspreek, hoop lk dat wij onder Gods onmlsbaren zegen dit jaar weder vruchtbaar werk mogen doen voor onze gemeente". De nestor van den raad de heer Ruting beantwoordde de woorden van den Burge meester met een korte rede, waarbij ook hij dankbaar herinnerde aan hetgeen wijlen wethouder van Leeuwen voor de gemeente verricht heeft. Medegedeeld werd, dat Ged. Staten div. Raadsbesluiten hadden goedgekeurd. De heer van Kleef had gevraagd of het Bureau van den Burgerlijken Stand gedu rende de middaguren opengesteld kon worden. Het college van B. en W. ant woordde dat dienaangaande nog nimmer een klacht inkwam, en dat openstelling gedurende den geheelen dag ongerief voor de betrokken ambtenaren zou veroorzaken Waar bovendien de verzekering gegeven werd. dat bij voorkomende gelegenheden eventueele aanvragers geholpen zullen worden achtten B. en W. bestendiging van den huldigen toestand gewenscht. De heer van Kleef legde zich hierbij neert onder de opmerking, dat voorheen, d. w. z. voor 1917 het bureau den geheelen dag open was. Op de betreffende vraag van den heer Boeren deelden B. en W. mee, dat zij geen reden aanwezig achten om werkloozen vrijstelling van de vermakelijkheidsbelas ting te geven voor het bezoeken van voet balwedstrijden. De heer Boeren kreeg op zijn vraag inzake de stagnatie in de waterlevering in den Kerstnacht ten antwoord, dat de be trokken machinist dien nacht in een an der vertrek dan gewoonlijk geslapen had en verzuimd had, de automatische waar schuwingsbei daarbij te verplaatsen. Zoo doende had hij het sein, dat de vermin derde watervoorraad aankondigde niet ge hoord en was er niet tijdig een voorziening getroffen. Hem is deswege een schriftelijke berisping gegeven. Ten aanzien van een derde vraag van den heer Boeren deelden B. en W. mede, dat na onderzoek gebleken is, dat er van verhooging van het trottoir van Hofbrug tot Stationsstraat in elk geval niets komen kan, zoolang de Hofbrug niet vernieuwd is Het voorstel van B. en W. Inzake de be perking van uitgaven ten aanzien van subsidies werd z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van crediet voor de bestrating van de Gaslaan en voor het verplaatsen van een zinker der waterleiding en tot aanvaarding van een bijdrage van f. 10.000 van het Rijk in verband met het scheppen van gelegenheid tot omlegging van het verkeer tijdens de vernieuwing van de Hofbrug. De heer Den Ouden zal met dit voorstel mee gaan maar vond het een bezwaar dat de kosten voor het verleggen van een zin ker bij de Hofbrug geheel voor rekening van de gemeente komen. Hij was van oor deel, dat de kosten zoo niet geheel dan toch voor een groot deel gedragen moeten worden door het Gasbedrijf. De voorz. en weth. Hemgreen lichtten toe, dat deze verplaatsing geheel voor rekening van de gemeente komt, omdat de brug verlegd wordt. De gemeente heeft belang bij deze verplaatsing, de gasfabriek niet. i Hierna werd het voorstel z. h. st. aange nomen. Voorstel van B. en W. inzake de aanwij zing als takken van den dienst van de Water- en Lichtbedrljven en tot vaststel ling van de beheersverordening en de verordening op de commissie van bijstand voor die bedrijven. Z. h. st. aangenomen. Adres van verschillende kappers tot vaststelling van een verordening tot ver vroeging van het sluitingsuur op Zater dagavond voor Barbiers- en Kapperszaken met advies van B. en W. De heer Den Uijl gaf toe, dat pas het vorig jaar een voorstel in den geest van de aanvragers verworpen is. Thans zijn d; kappers het eens en daarom stelde hij voor aan hun verzoek te voldoen, n» heer Koren steunde dit voorstel. De heer Ruting meende, dat 10 uur sluiting op het platteland bezwaren zal geven vooral,als straks de zomertijd weer geldt. De heer Verdonk meende, dat de plattelanders vroeg genoeg in de scheer- salon kunnen zijn, al komen ze er vaak laat vandaan. De heer Boeren vroeg waarom de hee- ren. als ze nu zoo eensgezind zijn, zelf geen onderlinge regeling maken. Hij heeft bezwaar, waar de rijkswetgeving voor deze soort zaken een uitzonderingsbepaling lieeft, deze bij gemeenteverordening on gedaan te maken. Het voorstel van den heer Den Uljl werd verworpen met 7 tegen 8 stemmen. De punten 6 tot en met 10 werden z.h.st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan mej. G. Duyvetter als vakonderwijzeres in de nuttige hand werken aan de openbare school voor uit gebreid langer onderwijs aan den Ouds- hoornscheweg en tot benoeming van mej. P. G. Ie Poole als zoodanig. De heer Van Kleef opperde het be zwaar, dat deze betrekking een opzegter mijn van één dag heeft. De voorzitter antwoordde, dat het een tijdelijke betrekking is, doch wil wel laten nagaan of er bezwaar is tegen langeren opzegtermijn. Aldus besloten. Benoeming van een wethouder in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. van Leeuwen. De heer Boeren wenschte vooraf een korte verklaring af te leggen. Bij de vo rige wethoudersbenoeming heeft de heer Sprij verklaard, dat men de politieke ge zindheid van den burgemeester in zaken als deze buiten beschouwing moet laten. Spr. is 't daarmee niet eens, Dat gold vroeger, toen alle burgemeesters liberaal waren. Thans wordt rekening gehouden met de verhouding in de gemeente. Maar gaat het nu aan voor een gemeente als Alphen dat 66 2/3 °/o van het Dag. Bestuur C.-H. is of eigenlijk 100 'la, daar bij sta king van stemmen de burgemeester be slist? De C.-H. hebben 5 zetels in den Raad, dus nog geen 30 Spr. zou willen, dat onder leiding van den burgemeester een bespreking plaats had tusschen de ver schillende partijen. De heer Van Kleef herinnerde er aan hoe het stelsel van Evenredige Vertegen woordiging ook behoort te gelden voor het Dag. Bestuur der gemeenten en waar de Unksche partijen 5 stemmen in den Raad kunnen uitbrengen hebben zij ook recht op een zetel in het college van B et W Spr. zou gaarhe zien dat de voorzitte - zich hierover eens uitspreekt en vroeg ot het weren van een Ilnkschen wethouder voortkomt uit minachting of uit wantrou wen. Hij stelde voor de vergaf schorsen voor nader overleg. De heer Den Uijl waarschuwde j, sche heeren, dat er wel eens een tj komen, dat links de meerderheid t De heer Ruting meende, dat kort geleden de heer Van Leem, C.-H. voor 4 jaren als wethouder 5 werd er thans geen reden is, iemaj een andere partij te benoemen. Het voorstel van den heer Va tot schorsing der vergadering w«j worpen met 9 tegen 7 stemmen. Tot stemming overgaande, verlas heer W. J. Sprey 9 stemmen, de heer Kleef 4 st. en de heer Boeren 3 stt zen alzoo de heer W. J. Spreij, die 4 noeming aannam, door den voorzit^ lukgewenscht werd en daarna plaak op den wethouderszetel. Benoeming van een hoofd der 1 school Raadhuisstraat. Voorgedragen 1 den de heeren: 1. A. v. Drlel, Oi. school No. 1 te Zwammerdamfi Woelders, hoofd der 3e O. L. Lekkerkerk; 3. J. F. Draad, hoofd i L. school te Overberg (gemeente i rongen). Benoemd werd No. 1 van de voortj op wien 13 stemmen waren uitgetn terwijl No. 2 drie stemmen op zich eenigde. De heer Ten Cate Brouwer klaags de rondvraag over het feit, dat des 1 dagsmorgens niet voldoende druk op gas wordt uitgeoefend, en drong aa maatregelen, die voorkomen dat ven lende straatlantaarns overdag brands verzocht B. en W. eerlang te komen een reorganisatie van de salarissen gemeente-ambtenaren, daar vele aaa kelijk verlaagd moeten worden. De heer Verdonk vroeg de aandacht B. en W. voor den toestand van de ji tering langs den Stationsweg, voet onbestraat gedeelte van de Dorpsstoal voor het ontbreken van verlichting aar Zwette. De heer Cocse informeerde of de 11 ling van het ophalen van vuilnis 051 landerveen nog niet gereed is. De heer Den Uijl vroeg hoe de bi meester aan de wilde staking bij dea verschaffing een eind gemaakt heefi kreeg dienaangaande een uiteenzet: waaruit duidelijk bleek, dat er we!i dege met gegronde klachten rekening houden wordt. Verder vroeg hij. of het waar is. dlal de noodslachtplaats soms goed vlees! graven wordt. Al deze zaken zullen onderzocht m Hierna sluiting der openbare vei? ring. Aanbesteding. Maandagmorgen 11 uur werd del en W. onzer gemeente in het seciïl gebouw aan de Wiihelminastraat I openbaar aanbesteed: „De bouw vail enkele ophaalDrug over de Spoorvaaril bijkomende werken, ter vervanging ral bestaande Havenbrug". De uitsiag "1 volgt: 1. W. Luynies en M. P. Bol te Goï waard en Ridderkerk f,16.000 2. D. E HMzn. Delft f. 15.940; 3. P. A. v. Wij Dordrecht f. 15.800; 4. N.V. Aannera bedrijf „Waterwerken", A'dain f.15! 5. N.V. Visser en Smits's Papendred f. 14,667; 6. A. J. van Engelen, Alpha d. Rijn f. 14.489; 7. N.V. Aann. Godschl Eindhoven f. 14.243; 8. G. v. Dijk, Hi dinxveld f. 13.999 9. N.V. v.h. H. J. Ne* horst, Gouda f. 13.377; 10. O. Gesma»! C. Zoetemeijer, Alphen a. d. Rijn f.121 11. Gebrs. J. en P. van Wijk f.12.8 12. Gebrs. Vrisekoop, Alphen a. d. PJ f. 12.678, 13. J. Vonk en J. van Wiennd idem. f. 11.665; 14. J. Gesman, H. Turks burp en H. Oudenes, idem, f. 1152a; I Gebr. v. Luiing, Woubrugge f. 10.531). De gunning werd aangehouden. Gistermiddag werd de slager N. v.i komende met zijn rijwiel uit de Zaal» straal aangereden door een personc van A. v. D. uit Hazerswoude, waas zijn rijwiel van achteren bijkans werd vernield. De politie stelt een zoek in. In de Hoorn werd de kante® v. d. W. door een autobestuurder zo» aangereden dat hij zich wegens bekos verwondingen aan schouder en hoofde™ heelkundige behandeling van dr. v. k moes* stellen. Door bijzondere omstandigheden de heer M. P. Bakker uit Leiden ont® moeten nemen als directeur van de EP nastiekvereeniging „Hygiea" alhier, w functie hij vanaf de oprichting in Ij® een bijzondere aangename wijze hefl'S richt. Als waardeering hiervoor werd m in de vergadering der vereeniglng van s teravond het eere-voorzitterschap aan! bodên wat hij gaarne aanvaardde. Hierdoor blijft het contact Biet" heer Bakker en de G.V. „Hygiea 1 staan. In zijn plaats werd benoemd heer D. Roest, leeraar M.O. te Leiden. BOSKOOP. In de Wetering gereden. Aan de Zuidkade had een ongj plaats, dat nog bijzonder goed afgw Pe" iS' rtH Toen de melkverkooper van Leen* met zijn melkauto het erf van zijn wow wilde oprijden en hij ook, als zoodanig, richting aan gaf, werd een en ander w opgemerkt door een fietsrijdend meisje het naburig Waddinxveen, met het ge' dat zij in volle vaart in de Wetering1® De chauffeur sprong dadelijk uit auto en kon gelukkig spoedig het uit haar benarden toestand redden. Arbeidsongeval. De scheepmaker R. v. L. alhier, Md 4 de scheepswerf van de firma Harrn» het aflaten van een vaartuig het 01» dat een zijner handen ernstig vera wond, „orhoD' Nadat hij door een dokter was vei den, moest hij het werk voorloopig ne leggen. Jaarverg. „Boom- en Plantenbed: In hotel „Neuf" heeft de ring plaats gehad van de vereef- „Boom- en Plantenbeurs". De verschillende Jaarverslagen op een actief leven der vereemgi® haar afdeellngen. „De Beurs", opgericht en in sta;no houden in samenwerking met den Plantenhandelaren rapporteerde een

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6