UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER, Plaatselijk Crisis-Comité. De sub-comité's van het in Haarlemmer meer opgerichte plaatselijk crisis-comité, zijn thans als volgt samengesteld: Aalsmeerderbuurt (zittings.okaal, Witte- Kruisgebouw, Aalsmeerderdijk): J. C. Huls bos, C. Grosscurt, Joh. v. d. Zwaard, J. L. v. d. Zon, Mej. M. Pruissen, P. Munsterman. Abbenes (zittingslokaal Hoofdweg 1617 bij den heer W. Cornelisse): D. v. Wierin- gen, P. A. Stokman, W. Cornelisse, M v. Tol Azn., Mej. E. Berkenbosch, Mej. D. Koningen. Hoofddorp (zittingslokaal naast het raad huis): B. Asjes, D. Helder, A. Vellekoop, D. Meijer Jr., J. H. Sparnaaij, J. A. Mathöt, C. v. Leeuwen, A. Noordhoek, Mej. M. Feikema. Lisserbroek (zittingslokaal openb. lagere school (J. G. Randsdorp, Joh. v. d. Lely, W. Mesman, L. G. Faas. Nieuwvennep (zittingslokaal stempell kaal Gelevinkstraat)J. W. Bras, C. Speelman, H. Boot, Th. Bisschop, mevr H. C. Nebbe- ling-Smits. Schiphol (zittingslokaal Witte Kruisge- bouw Sloterweg): J. v. Willigen, Pastoor F. Cornet, J. Rooden'ourg, A. Meijer, Mej. J. S. Hoebee, mej. H. van 't Hof. Vijfhuizen (zittingslokaal openb. lagere school Spieringweg): J. C. Gehrels, C. A. de Koning, P. van Reeuwijk, Joh. Bonsing, P. G. Ran. Zwanenburg (zittingslokaal oude onder- wiizerswoning, Zwanenb.dijk 420): F. H. Bos, S. Beljaars, H. de Boer, J. C. Knuvers K. van Beem, mevr. W. M. Ebbinkhuyzen- Bosman. Zitting wordt gehouden eiken Vrijdag avond van 68 uur. Brug over de Ringvaart. Bij de door den Provincialen Waterstaat gehouden aanbesteding van het bouwen van een rol-bascule-brug over de Ringvaart, die den Kruisweg met Aalsmeer zal verbinden, werd het laagst ingeschreven door D. de Waard te IJmuiden voor f. 61.300. Geslaagde muziekuitvoering. Het fanfarecorps „Wilhelmina" te Abbe nes gaf onder leiding van den directeur, den heer A. van Leeuwen, een zeer ge slaagde uitvoering in het gebouw van den heer Van Wieringen. De belangstelling was bijzonder groot. Het programma, dat uit een 8-tal muzieknummers bestond, werd keurig en vlot afgewerkt, waarbij als extra genoemd mag worden No. 7 ..Premier Amour". Eenige leden vergastten de aan wezigen nog op luimige voordrachten, ter wijl het optreden van den humorist Jack Funny de stemming verhoogde. Het was een gezellige avond, die de vereeniging voor haar donateurs georganiseerd had. Met een bal werd deze avond besloten. HILLEGOM. Diverse raadszaken. Door de gemeente-secretarie zijn dikke bundels papieren verzonden, zijnde prae- adviezen, ontwerpen van voorstellen en van te wijzigen verordeningen, die de raad te behandelen krijgt. Wij ontleenen er het volgende aan: De Commissie voor Georganiseerd Over leg adviseeren B. en W. stellen voor afwij zend te beschikken op het verzoek tot uitbreiding van het politie-corps. De te wijzigen tarieven van het Water- ljedrijf b;teekenen geen prijs.er,aging, maar eer, vereenvoudiging van de administratie. He; pensioen van J. Straathof, die aan de Gasfabriek werkzaam is, zal f. 10 per week zijn. De wijzigingen der verordeningen op het Gas- Water- en Slachtbedrijf houden verband met de nieuwe Gemeentewet, waar aan deze verordeningen moeten voldoen. Door den architect W. Kuitems is gerap- jjorteerd over afdoende verbetering der huizen van „Goed Wonen". Tijdens den bouw in 1920—'21 waren geen goede mate rialen te krijgen: op de aanneemsom is bezuinigd; dat wreekt zich nu. Vernieuwin gen. herstellingen en wijzigingen zijn noo- dig, volgens dat rapport. Het zou f. 30.000 kosten. B. en W. vereenigen zich daarmee on stellen voor aan het Rijk een voorschot te vragen onder voorwaarde, dat de huren niet verhoogd behoeven te worden. Onder zocht zal worden, of er op de f. 30.000 bezuinigd kan worden. Uit de stukken blijkt niet. wie de renten over dit kapi taaltje moet betalen. Het nieuwe Ambtenaren-Reglement wordt ter goedkeuring voorgelegd om te voldoen aan een nieuwe wet. Nieuwe reglementen voor de politie en de werklieden zijn in bewerking. Op het adres van werklieden-bonden, verzoekende steun voor geestelijke en lichamelijke ontspanning der jonge werk- loozen, adviseert de Commissie 'voor de werkverschaffing om f. 300 te geven, en deze zaak aan haar ter uitvoering op te dragen. Er wordt gedacht aan cursussen en eenige attracties. B. en W. stellen voor f. 300 te geven. De huur van de woning en het pakhuis aan de Kerkstraat (de voor malige gemeentewerf) zal f. 500 per jaar zijn. De Buurt- en Speeltuinvereeniging ..Patrimonium' heeft f. 650 subsidie ge vraagd. De meerderheid van B. en W. wenscht f. 350 te geven. Wethouder Klaver is er tegen. De Chr. Gymnastiek vereeniging „Jahn' zal op haar verzoek om f. 200 uit de gemeentekas, eerst meer inlichtingen moe ten geven. De R.K. vereeniging „Turnlust' heeft f. 250 gevraagd en kan, op voorstel van B en W. f. 125 krijgen. Aan de hand van het Ambtenaren-Regle- mcn. stellen B. en W. voor tegen 1 April a.s. eervol ontslag te verleenen aan den Havenmeester, den heer C. W. van Maris, met dankbetuiging voor de bewezen dien sten. Ten slotte zijn de voorwaarden van het Riik voor een bijdrage in de kosten aan steunverleening en werkverschaffing toegelicht met afschriften van brieven v. d. Minister. A's de voorwaarden aan aard wor den. geldt de toezegging van subsidie gewoonlijk voor den duur van 2 maanden. Verfraaiing door boomen. De Pastoorslaan is met zijn gesloten weg dek. verbreede brug en prachtige ver lichting uitstekend in orde. Een zaak is echter niet orde. en wel de afscheiding tusschen weg en tuinen. Over het grootste gedeelte staan dunne paaltjes met prikkel draad. wat voor een dergelijken weg onvoldoende genoemd moet worden. Langs de tuinen van een paar firma's slechts zijn goede afrasteringen gemaakt. Gelukkig is er verbetering cmtstaan, en wel voor-aan, bij de Weeresteinstraat. Daar is pas een nieuw hek geplaatst en boven dien zijn er jonge boompjes geplant. Het planten van boomen is een ver blijdend verschijnsel. De werkloosheid. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs ston den 440 werkioozen ingeschreven, dat is hot zelfde aantal als een week geleden. 12 werkzoekenden zijn er bijgekomen en 12 afgevoerd. Drie aanvragen van werk gevers waren er. NOORDWITK. Steunregeling kleine kweekers? Naar wij vernemen wordt door B. en W. overleg gepleegd met eenige deskundigen uit het bloembollenbedrijf over het even tueel invoeren van een steunregeling voor z.g. kleine kweekers. DE A.S. VOLLEGRONDS- BLOEMBOLLENTENTOONSTELLING. „Florapark 1932." Dit jaar is het 50 jaar geleden, dat de afd. Noordwijk van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur werd opgericht. Zij dateert van 4 Januari 1882. In het gedenkboek, dat de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in 1910 uitgaf bij gelegenheid van het 50- jarig bestaan, wordt van de afdeeling Noordwijk gezegd, dat zij zich naar bui ten een welverdienden naam heeft ver worven door haar beide „vollegronds- bloemententoonstellingen" in 1887 en in 1896. Inderdaad werd in 1887 de eerste buitententoonstelling in perken gehouden onder den naam „Noordwijk's Florapark", waarvan de eer van het initiatief toe kwam aan wijlen den heer C. J. L. van der Meer, den vader van den huidigen afdeelings-Voorzitter, J. C. van der Meer. Deze historische herinneringen vorm den den grondslag der besprekingen in de afdeelingsvergadering van 24 Dec. 1930, waarin werd besloten, om het gouden bestaansfeest der afdeeling in 1932 te vie ren door het houden van een „Florapark 1932 Noordwijk", het derde, dat door de afdeeling in de 50 jaren van haar bestaan werd georganiseerd. Het moet voar den afdeelings-Voorzitter, die tijd noch moeite schroomt, waar 't betreft het voorbereiden van „Florapark 1932", een weldoende ge dachte zijn, dat hij de voetsporen van zijn vader drukt, van wien de ouden van dagen zich nog levendig herinneren, dat hij zeer veel tijd en werk besteed heeft aan het eerste Florapark in 1887, nu 45 jaar geleden. Het afdeelingsbestuur, bijgestaan door eenige leden, die al geruimen tijd een permanente tentoonstellings-commissie uitmaakten, vormde een „Tentoonstel- lings-Comité, bestaande uit een aantal personen, die op aangename wijze sa menwerkten. Deze Commissie vond den Heer Leopold Graaf van Limburg Stirum. Ambtsheer van Noordwijk, spontaan be reid, om een terrein van ongeveer 3 H.A. af te staan, gelegen in de bosschen van Huize „Offem" en langs „Het Schie". Daarmee was de hand gelegd op een schitterend terrein, geheel beschut door boomen en heesters van het park, dat het landgoed „Offem" vormt. Een ideaal plaatsje, waarvan men nu al zegt, dat het er aangenaam is, terwijl er toch nog geen bloempje te zien is. Van half Januari 1931 af tot op den dag van heden is er onafgebroken gear beid, om 't terrein klaar te maken en te beplanten De hoofdleiding berust bij den heer Copijn van de Firma H. Copijn en Zn. te Groenekan, terwijl de dagelijksche leiding in handen is van den heer Over- velde. bloemist te Noordwijk, en lid der Commissie. In tal van bijeenkomsten, zoowel in vergadering als op het terrein van het Florapark, heeft de Commissie zich heen geworsteld door een berg van moeilijk heden en bezwaren, die overwonnen en uit den weg geruimd moesten worden, maarde tentoonstelling ligt klaar, kant en klaar! 't Wachten is op het levenwekkend voorjaar met zijn mildere dagen, om het derde Florapark in kleur en geur te zetten. Daaruit kan ook de outsider conclu- deeren, dat de bloei van Noordwijk's Florapark samenvalt met den bloei der velden tusschen Haarlem en Leiden, die van jaar tot jaar meer duizenden trek ken uit binnen- en buitenland. De „Bol- len-Zondagen" zijn beroemd geworden, ook bij onze naaste buren, die telken- jare in grooter aantal naar de bollenvel den komen, om te zien, hoe de schitte rende kleuren opjubelen onder de voor jaarszon. Al die „Bollengasten" komen dit jaar ook op 't Florapark te Noordwijk, de bloemen „van nabij" bekijken. Ze komen „langs de bollen", loopen verre van het rumoer der groote wegen, om te consta- teeren, wat een heerlijk effect men kan bereiken met een bollenbeplanting in perk en park en temidden der bosschen. Dat juist is het doel der tentoonstelling: popularisatie ook in eigen land van de bloembollen voor perk- en parkbeplan ting. Juist in dezen tijd van algemeene malaise, waarin de bloembollencultuur een crisis doormaakt als wellicht nimmer tevoren, moet de beplanting van bosch en park met bloembollen de bijzondere aan dacht trekken. Dat is een streekbelang, waarvan het wel en wee van duizenden afhangt. De clou van de tentoonstelling zal zijn een kleurrijk middengedeelte, waarop een zeer groot aantal bloembollen in een rijk sortiment is geplant. Daarom heen heeft men de zoogenaamde „in zendingen." De Hyacinthen zijn vertegenwoordigd in meer dan 30 soorten, de beste, die voor perkbeplanting kunnen worden aanbe volen. Een rijk sortiment Narcissen, waar onder ook de nieuwe verscheidenheden, is ingezonden, terwijl men in het bosch, dat het Florapark omgeeft, een „wildbeplan- ting" van Narcissen heeft aangebracht in tientallen soorten, die onder het bottende •hout een schitterend effect beloven te maken. De enkele en dubbele vroege tulpen zijn ook rijk vertegenwoordigd, en men hield er vooral rekening mee, dat de aandacht diende gevestigd op goede „perktulpen." De schitterende langstelige Darwin- tulpen, waar iedere bloemenliefhebber op. gecharmeerd is, kan men bewonderen in meer dan 50 verscheidenheden. Ongeveer 35 variëteiten Breeder-Tulpen en 60 soor ten Cottage-Tulpen in de meest onge wone kleuren zullen haar prachtige bloe men doen wuiven op de sierlijk lange ste len, die daar in de beschutting der bos schen geen hinder zullen hebben van den wind. Verder zijn er nog leliebloemige en Par kiettulpen. en ook nog wat vroegbloeiend „bijgoed". De Afdeeling Noordwijk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, waarmee de jubileerende afdeeling altijd prettig samenwerkt, heeft een rotspartij aangelegd, die zeer mooi belooft te worden. Een eenvoudige informatie zal den liefhebber overtuigen, dat men Juist door de malaise nu ook eens die soorten kan bekomen, die in voorafgaande jaren wel wat duur waren: men wil weieens wat bijzonders hebben, iets, dat niet iedereen heeft. Die soorten kan men op het Flora park alle in bloei zien. De werkzaamheden aan het groote par keerterrein voor auto's, aan den afzon derlijken ingang, en aan het sierlijk res taurant. dat op het Florapark zelve komt te staan, vormen het slot van meer dan een jaar voorbereidenden arbeid. De jubileerende afdeeling vertrouwt op een druk bezoek, als straks de poorten zullen opengaan van het derde Noord- wij ksche Florapark. Het drukken van de handelingen van den raad is na gehouden aanbesteding opgedragen aan de laagste inschrijfster de firma Dorsman te Noordwijk Binnen. B en W. hebben aan het „Leger des Heils' toestemming verleend voor het hou den van de z.g. 'Zelfverloocheningscollecte in den loop van de maand Maart. Op 31 December 1931 waren door den Burgemeester van deze gemeente afgegeven 165 arbeidskaarten voor jongens van 14 tot en met 17 jaar, 84 arbeidskaarten voor meisjes van 14 tot en met 17 jaar en 82 arbeidskaarten voor gehuwde vrouwelijke arbeiders Van Rijkswege is belast met het toe zicht op de werkverschaffing in de Noord- duinen de lieer van Schuilenburg. OEGSTGEEST. Muziekuitvoering „Triumph". Gisteravond gaf de R.K Harmonie „Triumph" een uitvoering in het gebouw „St. Willibrord." Bij den aanvang sprak de voorzitter, de heer W. den Boer, het openingswoord waarbij hij de talrijk aan wezigen hartelijk welkom toeriep. Onder leiding van den directeur den heer Jac. Kroon, werd voor de pauze het mu zikale gedeelte afgewerkt. Wij waren ver baasd over de groote vorderingen welke Triumph gemaakt heeft. Van de uitge voerde nummers werden TEclatante, Concert Ouverture van Ch. de Carmont en Mosaique sur l'Opera. Martha van Flotow. het moooist gespeeld, waarbij nog gevoegd Gemma di Vergi. Fantasie sur l'Opera van Donnizetti, hetwelk behou dens enkele zeer moeilijke passages, nok mooi is gespeeld. Op verzoek werd als laatste nummer nog gespeeld het con coursnummer: Ouverture Les Lilas Bleus van G. Gademie, dat zeer voortreffelijk gespeeld en met een daverend applaus werd beloond. In de pauze had de verloting plaats, welke was georganiseerd ter versterking van de kas voor aankoop van instrumen ten. Het tweede gedeelte van den avond was bestemd voor het echtpaar Tula en Johan SchmidtDi Vista met een drietal tooneeletukken: „Bekentenissen", blijspel van Conan Doyle; „Een pijnlijk pro bleem", eigen werk van den heer Schmidt en „Ik kan er niet tegen", Humoreske van T. D. van Eysden. Met volle aandacht is hun mooie too- neelspel gevolgd waarvoor de voorzitter aller dank bracht. Er is dan ook van ge noten. Aan het einde sprak de Burgemeester, de heer A. J. van Gerrevink, woorden van dank aan de Harmonie en het wakkere bestuur voor hetgeen dezen avond is ge boden. VALKENBURG. Knapenvereeniging „Immanuël". De knapenvereeniging „Immanuel" heeft in de zaal van den heer Ramp haar jaar vergadering gehouden. De belangstelling uit de gemeente was groot. De leider der vereeniging, de heer J. Haastra, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Hij hield een inleiding naar aanleiding van het leven van Samuel. Hij sprak in het bij zonder .over het dienen van God en dat daartoe noodig is een volledige overgave. Het zeer uitgebreide programma werd vlot afgespeeld. Enkele jongens leverden een opstel, terwijl anderen door samen spraken of declamaties voor het humoris tisch gedeelte van den avond zorgden en beloond werden met een welverdiend ap plaus. Door een dameskoortje uit Den Haag werd op verdienstelijke wijze gezongen. De heer Haanstra sloot de vergadering. Na het zingen van Gez. 96 ging ieder vol daan huiswaarts. Een collecte voor een nieuwe zaal bracht f 9.99 op. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas, Z. van N. v. Egmond cn A. Jansen. Een gehouden collecte voor emeritus predikanten en weduwen en weezen, in de Herv. Kerk bracht f. 29.85 op. VEUR. GEMEENTERAAD RECLAME. SASSENHEIM. De bloemenexport. Door enkele bloementrekkers werd het product, nu de afzet naar Engeland on mogelijk is. vervoerd naar Brussel, waar op de markt nog wel loonende prijzen te be dingen waren. Hieraan is door eigen schuld een einde gekomen. De kisten, die per auto vervoerd werden, mochten 50 K.G. inhouden. Bij oen controle aan de grens bleek, dat de inhoud 75 K.G bedroeg. Een boete van f. 300.— volgde en het oponthoud is nu te lang j om op tijd ter markt te zijn. Een laffe daad. Nabij den spoorweg-overweg verkoopt een werklooze bloemen. Daar de overweg nogal dikwijls gesloten is, gingen de zaken niet slecht, temeer daar de prijzen laag zijn. Dezer dagen kwam de man tot de onaangename ontdekking, dat men hem een waardeloos Belgisch 5 franc-stuk in- plaats van een rijksdaalder in betaling had i gegeven. Alhier is een Chr mondharmonica club „Excelsior" opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren Th. Eikelenboom. voorzitter, en B. Vosselman,'secretaris. Een jeugdige groentehandelaar werd nabij de Postbrug aangereden door een auto. De kar met groenten werd omverge worpen en de inhoud over de straat ver spreid. Een flinke schadepost voor den koopman. STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen: T. Vreeken geb. Haster, z. W. A. Schrader geb. van Santen d. M. A. Doelman geb. van der Sar z. J. Groene- wegen geb Bolleboom z. P. J. Verheul geb. van der Tooien z. Ondertrouwd: W. Vermeer en J. Haster. Getrouwd: H. J. Lelieveld en C. M. van der Burg W. H. de Sonneville en T. J. M. J. Lomans. Overleden: C. C. van Etten, m. 80 j. Nieuwjaarsrede Burgemeester Barak besmettelijke ziekten. De werkloozensteun. Onder voorzitterschap van burgemeester Keyzer kwam de raad dezer gemeente in openbare ritting bijeen. Afwezig wegens ziekte wethouder van Heyningen en He heer Kranenburg wegens werkzaamhe den. In zijn open-ngswoord brengt de voor zitter dank aan allen die hem bij de jaar wisseling van hun belangstelling hebben blijk gegeven, zijn spijt uitdrukkende dat hij wegens ziekte niet in staat was te ontvangen, hij wenscht echter aan allen en ook aan hun gezinnen geluk en voor spoed in 1932. Het oudste lid de heer Zandwijk brengt de dank over van den raad voer de hartelijke woorden den voorzitter ge sproken. De notulen der torige zitting worden hierna goedgekeurd. Ingekomen stukken. Bericht van de ge meente Voorschoten dat zij de ove'een- komst inzake het perruik van de alg. be graafplaats opzegt, van B. en W. van Den Haag de rekening 1931 en de begrooting j 1932 van den keuringsdienst van waren, j goedkeuring door Ged. Staten van de ge- i wijzigde bouwverordening, mededeeling van Ged. Staten dat de beslissing over de gemeentebegrooting 1932 is verdaagd, goedkeuring door Ged. Staten van de af- en overschrijvingen van 12/11 en 1/12. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot wijziging van de gemeente begrooting 1931, zonder h. st. goedgekeurd. Voorstel tot beschikbaarstelling benoo- digde gelden voor aanschaffing nieuwe schoolbanken en lessenaars R.K. Meisjes school. De heer Schrader zou gaarne zien dat de levering geschiedde door inwoners van de gemeente, dit zou ten goede komen aan de werkloosheidsbestrijding. De voorzitter kan niet meer doen dan het schoolbestuur in dien geest te ver zoeken, dwingend voorschrijven gaat niet. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Voorstel tot verleenen machtiging een gewijzigde overeenkomst aan te gaan met de gemeente Den Haag ter zake verple- i gingsgelegenheid besmettelijke zieken. De heer De Koning meent dat de ver duidelijking 'n verslechtering is geworden. De voorzitter: het financieele deel volgt straks en is nu niet aan de orde. De heer De Koningwe betalen 3500 x 6 ct. en dan nog bovendien f. 6.00. zijnde j het laagste tarief. De voorzitter: de heer De Koning heeft de stukken niet goed gelezen, waarna deze de desbetreffende stukken voorleest. De heer Raaphorst meent dat de strek king anders is dan de verordening, doch aan de laatste hebben wij ons te houden. De voorzitter: de gemeente Veur waar borgt de kosten volgens een tarief hetwelk ook geldend is voor de inwoners van Den Haag. De heer Borst: het bewuste staatje slaat dan ook op de buitengemeenten. De voorzitter: wij zijn volgens de wet tot aansluiting verplicht en Den Haag be handelt ons altijd keurig. De machtiging wordt hierna z.h.st. verleend. Voorstel tot vaststelling verordening op de heffing en invordering van besmette lijke ziekengelden. De voorzitter: het tarief zal zijn: inko mens tot f. 1500 vrij, van f. 1500—2000, 25" der kosten, van f. 20003000, 50%) der kos ten, van f. 30004000, 75°/n der kosten er. boven f. 4000, 100°/o der kosten. De heer Raaphorst: wanneer de huis- dokter een besmettelijke ziekte constateert 1 is het onnoodig nog een speciale dokter a f. 2.50 te raadplegen. De geheele opzet, is gemaakt door den inspecteur voor de volksgezondheid, het I is echter zeer goed dat een tweede dokter ook de besmetting constateert. Het voor stel wordt z.h.st. aangenomen. Voorstel wijziging verordening heffing straatbelasting. De heer Raaphorst wil enkele inlichtin- j gen inzake de percentages. De voorzitter: de verordening is in een i vorige zitting goedgekeurd, de raad heeft thans alleen te maken met de wijziging op de heffing. De heer Borst: de heffing 1931 vervalt 1 April 1932, de heffing 1932 loopt van 1 April 1932 tot 31 Maart 1933. zoodat men twee keer in dit jaar moet betalen, beter is die betaling te splitsen in 2 termijnen. Het voorstel wordt hierna z.h.st. goed gekeurd. Voorstel om geen adhaesie te betuigen aan een adres gemeenteraad van Wehl terzake instelling afzonderlijk ministerie van landbouw. De heer Borst onderschrijft het afwij zend preadvies, het ligt echter op den weg van de landbouworganisaties hiervoor met kracht werkzaam te zijn. De voorzitter: vanaf 1918 zijn allerlei groote bonden op het gebied van den landbouw hiervoor werkzaam, zonder suc ces evenwel, zou dan een adres van een plattelandsch gemeente wel helpen. Het heeft zelfs veel moeite gekost om een H.P. H. KEEREWêe BEGRAFENISSEN T, AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMA' secretaris voor den landbouw weet-J krijgen. Het afwijzend preadyiei f hierna z.h.st. aangenomen. Vaststelling kohier straatbelastii»| z.h.st. goedgekeurd. Adres van de vakbonden vaa richting om over te gaan de weit steun te verhoogen. De voorzitterB. en W. staan hier, over afwijzend met het oog op de ciën, het is verkeerd gezien van dei stuurders 14 dagen na de behandefcl de gemeentebegrooting te komen rif adres. Juister ware geweest voor de W deling van de begrooting, dan hail kunnen zien of er mogelijkheden wezig waren. Het verzoek zou f. GOOI j stens kosten, daarbij nog een extra J van f. 5000 voor het B A. is samen tij Het geraamd batig slot bedraagt J f. 4000, zoodat B. en W. niet weten,L zij de gelden moeten halen. Leenen al niet gemakkelijk, omdat, wanneer 1 hoort dat het aantal opcenten op meentefondsbelasting zeer hoog is de f gesloten blijft. De heer Raaphorst is het eens, dal| verzoek te laat is gekomen, de noo echter hoog. Spr. had echter met I voorstel willen komen, echter er is J kans van slagen, bovendien steuntJ B.A. voldoende en heeft hij het volste j trouwen in deze instelling. Het comité heeft in dit geval een taak te ij vullen. De voorzitter: het B.A. steunt noodig, van steun van het crisis-com nog niets bekend, gevraagd is lO'.i dragen aan het Nat. Crisis-Comité, neer daaraan is voldaan dan zullenl gaan spreken met dit comité over de keering. Het afwijzend praeadvies wordt rt| aangenomen. Herstemming over het voorstel tol d hooging van de hondenbelasting drl vorige zitting hebben de stemmen I ovêr gestaakt). Het voorstel .tot verhooging wordt tl verworpen met 45 stemmener J stemden de heeren Raaphorst, Zandij Schrader en De Koning. Ingekomen is een vraag van den li Kaaphorst inzake het te werk stelles een timmerman aan de lichtbeijil buiten de arbeidsbeurs om. De voorzitter deelt mede, dat des nemer van den bouw van het katt4 gebouw dezen man in dienst heeft, zod er geen sprake is van buiten de beurs betrekken van arbeiders, waarom kor de arbeidersorganisaties pas na 14 r' met deze opmerking bij een raadt hadden zij de zaak bij spr. gebracht i was gebleken dat hun meening onjJ was, bovendien de man is reeds Doudl dag Jl. vertrokken daar het werk gereed! Regelmatig wordt gelet op het betrekq via de arbeidsbeurs. Hierna sluiting. Burgerlijke stand. Bevallen: J. F. Reyers geb. Boeseken. I C. M. van Rijn geb. van Leeuwen i, Overleden: L. Meyburg, m. 88 j. VEUR—LEIDSCHENDAM. Loop der Bevolking 1931. Het verloop der bevolking van Veur gej durende 1931 was als volgt: Geboren I personen, gevestigd 433 personen U meer 524 personen, overleden 22 pers® vertrokken 439 personen, totaal na' 451 personen, zoodat de netto toenam® draagt 63 personen. ZEVENHOVEN. Slachtingen. Voor de noodslachting is alhier aangï wezen de heer Karsemeier van Nieu\yve0 en de heer Keizer voor de huisslachtingö Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Willem van HaeringfeDl 29 jaar, te Avereest en Anna Elisabetn Verburg, 25 jaar. Overleden: Johanna Baars, wed. van a. Noteboom, 80 jaar. La ndstorm - avond. AJhier had een propaganda-avonJ p'aa^ van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Als eerste spreker trad op de heer J. van Gerrevink, burgemeester van Oegsj geest, die sprak over Nederland en Orang Zijn rede werd met aandacht gevolgd, zij kwam prachtig tot haar recht. Daarn volgde het optreden van den heer Ruwiel van Amstelveen, die eenige voo drachten en goocheltoeren ten beste g Ten slotte sprak Groot-Majoor Boots ov Deel en Streven van den Landstorm, was een mooie avond! De begrooting voor het dienstjaar 1932 is vastgesteld in ontvangst en ujtg op f. 44.591. Gewone Dienst. Mevrouw Ubbink heeft voorloop® bedankt als Presidente der Geref. Meia vereeniging. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Teuntje, d. van Rietveld en N. v. Bostelen; Maria MajT retha, d. van G. M. Bos en C. G. Mo j kamp; Johannes Hendrikus, z. van Vaneman en C. Schakenbos. <n Overleden: Jacoba Elisabeth Terbac jaar; Maria Metselaar, 83 jaar, wed- Dirk Matze; Maria Helene Adelheid Ma 83 jaar, wed. van J. P. Rittershaus; beth Maria Rood, 19 jaar. ,rtrD Getrouwd: Marinus Franciscus Bijn en Maria Catharina Overdevest. 3-4

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10