NATUREL REEPE] SASSENHEIM. n NIEUW „Groot Model" UIT DE OMSTREKEN. BURGERL. STAND v. LEIDEN N.V. Hollandsch -Zwitsepsche ChocoladePabcieli VRAAGT ZE UIT DE RIJNSTREEK. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. BOTSING TTJSSCHEN AUTOBUS EN SNELTREIN. Gemeld wordt, dat in de nabijheid van Krajowa (Roemenië) een noodlottige bot sing heelt plaats gehad tusschen een autobus en een sneltrein. De autobus, waarin zich 26 arbeidsters en arbeiders bevonden, wilde een spoorwegovergang passeeren, niettegenstaande de afsluit- boomen reeds waren neergelaten. Juist op dat oogenblik kwam de sneltrein aan gereden. De bus werd door de locomotief gegrepen en totaal vernield. Vier Inzittenden werden op slag gedood en achttien anderen zoo ernstig gewond, dat de meeste hunner op sterven liggen. De chauffeur van de autobus is gear resteerd. Hij kon geen rijbewijs vertoo- nen. BRAND IN SALPETER-DEPOT. Nabij Layalisse (Frankrijk) is een pak huis in brand gevlogen, waarin 2500 ton salpeter was opgeslagen. In een kwartier tijds stond heel het pak huis in vlammen. De schade wordt voor- loopig op 2'/t millioen francs geschat. Pasbenoemde scheidsrechter: ,,'t Spijt me erg inspecteur, maar ik was me een beetje aan het oefenen op m'n scheids rechterfluitje". (Passing Show) HAARLEMMERMEER. Inbraken. Bij den heer G. aan den Hoofdweg is 's nachts ingeDroken. De dieven heboen blijkbaar niets van hun gauing kunnen vinnen en onraad gehoord, want er werd niets vermist. Bij een anderen bewoner heeft men ook een bezoek op het erf gebracht en werd uit een kast een klein bedrag aan geld ontvreemd. Bij de politie werd van het gebeurde aangifte gedaan. Gevaarlijk spel. Te Hoofddorp waren eemge jongens aan het spelen met kinderpistooltjes. Een in hun nabijheid staand meisje werd bij dit vermaak door de wegspattende vonken zoo danig in het gelaat getroffen, dat 't kind bloedend verwond werd en onder genees kundige behandeling moest worden gesteld. Vingers afgezaagd. H. V. had alhier, terwijl hij achter een aan d'en Hoofdweg staande woning eenig timmerwerk verricutte, het ongeluk zoo danig in zijn linkerhand te zagen, dat twee vingers nagenoeg geheel werden afgesneden De man werd in een ziekenhuis verbonden. Voor den cursus in „eerste hulp bij ongelukken", die vanwege de afd. Haar lemmermeer van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" te Hoofddorp onder leiding van dr. Nanninga, zal worden gegeven, hebben zich reeds bijna 50 deelnemers aangemeld. o HILLEGOM. Tooneelclub „De Post", De twaalfde post-nleuwjaars-uitvoering van de tooneelclub „De Post" is gisteren avond gegeven in de groote zaal van .Flo ra". De opkomst was zeer groot, de zaal was zelfs uitverkocht. De lieer Van Lierop, voorzitter van de club, sprak een openingswoord, waarna opgevoerd werd het drama in drie bedrij ven, getiteld „Een oudejaarsavond". Reeds ia het eerste bedrijf was het pu bliek gewonnen door het stuk en het spel, dat goed vertolkt werd. „De Post" heeft goede en geroutineerde spelers. Herhaal delijk gaf het publiek blijken van meele ven met het stuk door een hartelijk ap plaus! o— KATWITK AAN ZEE. Do heer A. J. D. van Biezen, sinds 1 October 1931 tijdelijk onderwijzer in een vacature wegens ziekte aan de Eerste Hervormde school alhier, is thans wegens uitbreiding van personeel vast benoemd aan deze school. De 18-jarige D. van B. werd op den motorlogger „Samenwerking" KW. 24, door het uit elkaar springen van een accu ern stig aan het gelaat getroffen. Hij moest in het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver bonden worden. De heer A. Jongerius alhier is te Arn hem geslaagd voor het staatsexamen van electro-monteur. De steunaanvragen voor het Crisis- Comité blijven gehandhaafd op Dinsdag avond as., maar de eerstvolgende steun- uitkeering zal plaats hebben op Vrijdag 5 Februari. o LISSE. Uitvoering „Trou meet Blijcken". De mooie bovenzaal van hotel „De Witte Zwaan" bood gisteravond een gezelligen aanblik. Men was nJ. in feest stemming biieen om de steeds goed bezochte jaar- liiksrhe uitvoering van onze plaatselijke Harmonie „Trou moet blijcken' bij te wonen. Nadat *ingez»t was met no. 1 van het programma: „Officier of the Day", marsch van R. B. Hall was het de eere-voorzitter der vereeniging, de heer A. H. Schrama, die het woord nam en allereerst de dona teurs en kunstlievende leden hartelijk ver welkomde. Spr. memoreerde, dat „Trou moet blijcken" in 1931 in dezelfde af- deeiing is gebleven waarin ze was. Dat vmot zijn oorzaan in de juiste Deoordee.ing der Jury. Spr. is er niet voor, dat elk jaar kunstmatig de hoogste prijzen worden ver werven. Nu heeft de vereeniging weer een jaar van mogelijk sucoes voor ons. De heer Schrama wenschte verder den dirigent, den heer Bolderdijk uit Leiden voor dezen avond succes toe en de aan wezigen tevens een recht aangenamen avond. De dirigent liet zijn koor hierna ten gehoore brengen de ouverture „Dans La Bruyere' van A. Govaert. Een bijzonder mooi nummer. Het verdere gedeelte van het programma werd achtereenvolgens afgewerkt. Met aan dacht werden de nummers aangehoord. Na de afwerking van de muzieknummers werd gepauzeerd, waarna liet woord was aan den humorist, den heer Zitman uit Leiden. NOORDWI1K. De werkloosheid. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, zijn thans als werkzoekenden ingeschreven 474 per- scnen t.w.: 18 metselaars, 16 opperlieden, 25 timmerlieden, 19 schilders, 6 stucadoors 1 straatmaker, 227 landarbeiders, 80 vis- schers, 34 losse arbeiders, 1 dienstbode, 1 smid, 1 letterzetter, en 45 jongens ben. 18 jaar. Aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is een adres verzonden met ver zoek goedkeuring te onthouden aan net raadsbesluit van 30 Dec. j.l„ waarbij mede werking werd verleend tot den bouw van een gymnastieklokaal voor de beide R.K. scholen. NOORDWIÏK AAN ZEE. Uitvoering „Soli Deo Gloria". De Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Glo ria" gaf in de Herv. Kerk een uitvoering onder leiding van den directeur den heer Jac. Smit uit Lelden. Medewerking werd verleend door mevr. A. J. Blokpoel-v. d. Berg (sopraan) en eenige leden uit het Residentie-orkest. Aan de vleugel begeleidde de heer P. Wierstra. Ds. N. J. Cupédo opende de bij eenkomst na gemeenschappelijk zingen van Psalm 105 vs. 1 met gebed. In een kort openingswoord heette de predikant allen hartelijk welkom en wenschte een ieder een goeden kunst avond. Met het Bondslied werd ingezet, waarna het koor „Een nieuwe Psalm" van Joh. Schafstal en Zondagmorgen van J. M. Timmermans verdienstelijk ten gehoore bracht. Hierna zong mevr. Blokpoel „Gebet" van Ferd. Hiller en „Madonnakindje" van Cath. van Rennes. Voor de pauze besloot het koor met het schoone „Den Koning der Eeuwen", van A. ten Hoor. Na de pauze zong mevr. Blokjoel nog een aria uit de Messias van Handel en het „Gebed" van César Franck, begeleid met cello. Een en ander maakte diepen indruk. Het koor zong nog „Niet eenzaam" van Wegerif. en „De Kerstnacht naakt" van Kouzemaker. Tot volle ontplooiing kwam het In „Psalm.42" van Mendelssohn-Bartholdy. Dank zij de schitterende medewerking van eenige leden uit het Residentie-orkest en van mevr. Blokpoel werd dit wel een succesnummer. Ds. Cupédo was zeker aller tolk toen nij den directeur, het koor en de medewer kers dank bracht voor het vele schoonc, dat zij op dezen avond geboden hadden. Gemeenschappelijk werd nog gezongen Psalm 72 vs. 12, waarna op de gebruike lijke wijze werd gesloten. OEGSTGEEST. Ter gelegenheid van het éénjarig be staan der afdeeling Oegstgeest van den Vrljz. Democr. Bond zal Zaterdagavond een feestvergaderlng worden gehouden. Als spreker zal optreden mr. P. J. Oud, lid van de Tweede Kamer, terwijl mede op het programma is vermeld: „Wenschen van Thomasvaer en Pietemei" welk num mer zeker niet minder belangrijk zal zijn. Des middags zal een vergadering gehou den worden van de Noordel. Afdeeling der Federatie Zuid-Holland gevolgd door een openbare lezing van dr. A. van Raalte die zal spreken over de Crisis en de Vrijz. Democr. Beginselen. Belanghebbenden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. RIÏNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Vrijdag a.s. des avonds te 7.30 in openbare ver gadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen m tukken. 2. Herziening reglement van orde voor de vergaderingen van den raad. 3. Contracten speciaaltarief electriciteit G. v. d. Perk en V de Mooy. 4. Voorstel B. en W. rioleering Hof straat en Kortevaart. 5. Machtiging aangaan geldleening rio leering Hofstraat en Kortevaart. 6. Onderhandsche verhuring perceel land naast de vuilnisbelt. 7. Voorstel B. en W. verlaging jaar wedden gemeenteambtenaren. .8 Voorstel B. en W. verlaging jaar wedden Burgemeester, Secretaris en Ont vanger. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan H. VAN KLAVEREN, Molenitr. 13, alhier. 3599 VALKENBURG. Jaarvergadering „Helpt elkander". In het Wapen van Valkenburg" hield de vereeniging .Helpt Elkander" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer B. Imthom heette de leden hartelijk welkom en sprak zijn teleurstelling uit over de slechte toestanden, waaronder wij moeten vergaderen, al is er een groot lichtpunt dat geen der leden door den dood ls ont vallen. Hij opende de vergadering en ver zocht den secretaris den heer J. P. v. d. Zwart de notulen voor te lezen. Onder dank worden deze onveranderd vastge steld. De zelfde functionaris las nu het jaar verslag, waarin hij de voornaamste feiten over 1931 memoreerde. Hierop kreeg de penningmeester, de heer G. de Wit, gelegenheid rekening af te leggen. De inkomsten bedroegen f. 1039.17; de uitgaven f. 1030.40; kassaldo f.8.77. Er is een achteruitgang van pl.m. f. 300. om dat er meer ziekengeld ls uitgekeerd, dan de contributie bedroeg. Bij monde van den heer P. A. Verhaar, brengt de kascommissie verslag uit, over 't nazien der boeken. Alles is correct in orde en de commissie stelt voor, de reke ning onveranderd vast te stellen, waartoe besloten wordt. Aan de beurt van aftreding is de voor zitter B. Imthom en de commissaris A. Profijt. By de stemming werden 38 stem men uitgebracht; op B. Imthom 33 stem men en op A. Profyt 33 stemmen. Beide heeren nemen hun benoeming aan. Tot kascommissie wordt benoemd de heeren Jac. Bok Cz. en C Imthom Jz. en als buitengewoon lid de heer J. v. d. Zwart. Het bestuur stelt voor de uitkeering te bepalen op f. 4.80 per week, gezien de achteruitgang in 1931. Twee leden doen voorstellen, om de oude uitkeering te laten zooals die was of een geringere verminde ring. Het voorstel van 't bestuur wordt met 25 tegen 13 stemmen verworpen. Het voorstel om 90 cent per dag uit te keeren. wordt aangenomen met 33 tegen 5 stemmen By de rondvraag bracht een der leden ter sprake, dat sommige leden zullen be danken, omdat zy niet langer lid van een ziekenfonds kunnen blijven, wegens de hooge contribubtie. Nu wordt het moeilyk om een ziekenbriefje van een dokter te krijgen en zonder dat geen uitkeering. Toch wordt zeer terecht de opmerking gemaakt, dat. dat geen reden is te be danken. Niets meer aan de orde zynde. sluit'de voorzitter onder dank aan de leden voor de opkomst en met de beste wenschen voor de toekomst, deze aangename vergade ring. Tydens de vacature in de Herv. Kerk alhier zal als consulent in de gemeente optreden ds. Fortgens van Voorschoten. WARMOND. Arbeidsbemiddeling. Het aantal ingeschreven werkloozen be droeg volgens de laatste opgaaf van liet bureau der Arbeidsbemiddéiing 73. De -particulièrii, NacMveiliglieid en Controledienst te Leitlwi heeft als controleur voor deze gemeente aangesteld de heer G. Elfring alhier. ZEVENHOVEN. In de gehouden vergadering van de oominissie tot wering van schoolverzuim werden de heeren A. Zandbergen en W. Kerkhoven tot voorzitter, resn. secretaris gekozen. Benoemd tot onderwyzeres bij de 2e Chr School mej. A. C. C. P. v. Dorssen alhier. GEBOREN: Lourens. z. v. L. Lagendyk en G. Klin kenberg Comelis Leonardus. z. v. B. H. 'van den Heuvel en A C Wegbrands Daniel Dirk, z. v. P. Vreeken en G. C. Woltheus Leonardus Gerardus Jozef, z. v. J. P. Hoogenboom en J M. van der Meer Sara Jacoba. d. v. D. J Verschuur en J. Huisman Johanna Catharina, d. v. D. J. Verschuur en J. Huisman Geer- truida, d. v. T. van Wageningen en D. P. Nieuwenhuizen Jacobus Arnoldus, z. v. J. A. J. van Roü en C. Zuydendorp Jacob, z v. J, var. der Woerd en A. van der Blom. GEHUWD. A. P. van Wyk wedn. en M. H. Larre- wyn jd. N. Houwer jm en J. Planje jd. A. J. van Weeren jm. en H. Sloos jd. F Karreman jm. en C. P. Zoet Jd. J. H Pompe jm. en H. C. Lek jd. H. Zaalberg jm. en J. I. Seller jd. 0 OVER - DEN C. H. Carton wedn. 68 J. RECLAME. ALPHEN. Raadsagenda. De agenda van de Maandagavond door den raad onzer gemeente om 7 uur te houden openbare raadsvergadering bevat de navolgende punten: 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den Raad, den heer B. Sprey. 2. Voorstel van B. en W. inzake beper king van uitgaven ten aanzien van sub sidies. 3. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van crediet voor de bestra ting van de Gaslaan en voor het ver plaatsen van een zinker der waterleiding en tot aanvaarding van een bydrage van 1. 10.000.— van het Rük in verband met het scheppen van gelegenheid tot omleg ging van het verkeer tydens de vernieu wing van de Hofbrug. 4. Voorstel van B. en W. inzake de aan- wyzing als takken van dienst van de Water- en Lichtbedryven en tot vast stelling van de beheersverordening en de verordening op de commissie van bystand voor die bedryven. 5. Adres van verschillende kappers tot vaststelling van een verordening tot ver vroeging van het sluitingsuur op Zater dagavond voor barbiers en kapperszaken, met advies van B. en W. 6. Voorstel van B. en W. tot onderhand sche aanbesteding van het rooien en den afstand in eigendom van een aantal hoo rnen welke door ziekte zijn aangetast. 7. Voorstel van B. en W. inzake verhuur van het perceeltje Hoofdstraat No. 256. 8. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Jongkindt-Coninckstraat aan de hee ren: A. Hoogendoom en M. de Grauw alhier q.q. 9. Voorstel van B. en W. inzake .yerkocp van 'n Derceel bouwgrond gelegen aan de Hofzichtstraat aan den heer J. Lammers te 's-Gravenhage. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de van Boetselaerstraat aan c!en heer W. van Beheren q.q. 11. Voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van eervol ontslag aan Mej. G. Duyvetter als vakonderwijzeres in de nut tige handwerken aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan den Oudshoomscheweg en tot benoeming van Mei. P. G. Ie Poole als zoodanig. 12. Benoeming van een wethouder in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. van Leeuwen. 13. Benoeming van een hoofd der O.L. school Raadhuisstraat. Voorgedragen worden de heeren: 1. A. van Driel, hoofd der O L. school No. 1 te Zwammerdam: 2. C. Woelders, hoofd der 3e O. L. school te Lekkerkerk; 3. J. F. Draad, hoofd der O L. school te Overberg (gemeente Ame- rongen. Miltvuur. Onder het vee van de landbouwster mej. V. werd een geval van miltvuur geconsta teerd. Het cadaver werd onder politietoe zicht overgebracht naar het abattoir te Leiden. Ouderavond Chr. school „Hoorn" Alhier werd in het gebouw „Jonathan" vanwege de Chr. school wijk „Hoorn" een ouderavond gehouden. Na de gebruike- hjke opening.wees de voorzitter ds. Johs. Stehouwer in zijn openingswoord op de groote zegen van christelijke opvoeding in school en huis. Door de kinderen werden hierna eenige 2 stemmige liederen gezon gen, waarby voor het A. B. C. zeer in den smaak viel. Eveneens had veel belangstel ling de voordrachten door een 20-tal kin deren. voorgedragen. In het byzonder trof de aandacht: „Het geltenweidje" en een korte samenspraak door een 3-tal jon gens. Na een gezellige pauze relo het hoofd der school, de heer L. van' over: Grepen uit den schoolstrijd" na de samenkomst op de gebral manier in „Jonathan" werd beëii Alle aanwezigen togen hierna nu school, waar het schriftelyk werk handwerken en een kerncollectie i ningen werden bezichtigd. Bestuur e, derwyzend personeel kunnen onget! met groote voldoening op dezen slaagden en druk bezochten ouden terugzien. Installatie-schoolhoofd. De heer A. Maaskant, die, zooais weet, na vele jaren de geheele leidiq Muloschool met den By bel alhier la den te hebben gehad, thans zyn !- als hoofd der afd. lager ondensij neerleggen, zal Maandagavond ai deze afdeeling afscheid nemen, tenti]! het nieuwe hoofd voor de lagere afds de heer J. Bol uit Andyk. zal wordt lnstalleerd. 0 BODEGRAVEN. DE NATIONALE WEDSTRIJD!) VAN WILLEM TEM.. Stand van gisteravond. Buks. Korpswedstryd Schiet.: Piet Cronjé, 222 pnt.. Generaal v. 214, De Oude Ryn 219, Kralingsche S vereen. 218, Juliana, Wassenaar 21! V Voorschoten 210, Burgerwacht duinen 206. Willem Teil, Alblasserda Eere-korpswedstrijd: Juliana 131 Schietvereen. Loosd. Burgerw. 13* Oude Rijn 135. Vrije baan: Rikkers. Ermelo ffl J F. van Bekkiun, Ouden Ryn I Arends. Rhenen 90. Schuurhuis. 6 T. C. van Rest, Loosduinen 90, Ai Saers. Rotterdam 90, Baron Taeti Amerongen 90, W. K. Sonneveld A dam 90, Jop. Vermeer. Loosdulma A. Mondria, Ermelo 90, J. Hoogend Loosduinen 89, J. J. Kool, Rotterdam A. Berkouwer, Maassluis 88,' J. Scb maker. Loosduinen 88, C. A. A. Sen Rotterdam 88. A. Landa, Hoek vaaF land 88, C. Berkouwer, Maassluis Valkenburg, Wassenaar 88, P. O Maassluis 88, N. C. Teeuwen, Ouden a 88 punten. Personeele Baan: J. F. van Bat Ouden Ryn 50, T. C. van Rest 4830,4 kers 48—48. N. C. Teeuwen 48-^1. ft van Luuk, Loosduinen 4743, G. VA- Ede 47—36, A. Mondria. Ermelo J, Arends 4645, A. van Tol, Waas 4639, J. Bromberg, Ermelo 45—41» schulp, Ede 45—41, L. Adriaens, RS® 4541, A. van Rossum, Loosduis* 40, Joh. Vermeer, Loosduinen 45, L» gendoorn, Loosduinen 44, P. Kabel,» sluis 44, J. Leerdam, Hoek van S3 44. J. Schoenmaker, Loosduinen 4L Scherpenzeel, Wassenaar 44, A. Be® Maassluis 43. Jubileum-baan: Rikkers, Ermelo» 47, van Rest, Loosduinen 4Mv_ Adriaens 48, W. K. Zonneveld, Rotten* 48—41, W. Rynbende, Rotterdam M Berkouwer, Maassluis 47. J Vaste Baan: Rikkers, Ermelo MM J. J. Kool, Rotterdam 144—131, W. 7>® burg. Wassenaar 143136, J. F. van» kum. Ouden Ryn 143134, T. C. v, Loosduinen 142—135, C. Berkouwer, w) sluis 142—121, Baron Taets van Am® gen 140—130. G. J. IJperlaan, Voorset» 140130, J. Schoenmaker, Loosduinen J. Leerdam 139127. Dagprijs Buks: W. K. Zonneveld, w terdam 90. DagprUs KSO.: A. BruUnes. Alphen K. S. O.-geweren Korpswedsn Schietvereen.: Prins Alexander. Kun dam 291, Piet Cronjé 289. Kral. SS» vereeniging 286, Juliana. Wassenaar V.S.V. Voorschoten 275. Korpswedstrijd Burgerwachten: Bui? wacht Boskoop 284, B.V.L., Alblassen» z47. Tulme'tje liep en bleef loopen. Kikker Karei kon hem nie' meer byhouden en ging stilletjes weer naar huis. Maar toen het avond begon te worden en Tuimeltje neg ...et ln het kasteel terug was, werden de kikkers toch ongerust. Met lantaarntjes gingen ze er op uit en eerst te- n middernacht vonden ze den ondeugd. HU zat rustig tegen een boom te slapen en trok zich van de kikkers niets aan. Hij sliep en was niet met goede en kwade woorden wakker te krijgen. 248. Kom Tuimeltje sta eens op, zei een oude gru® kikker, die al lang genoeg var het spelletje had mis Tuimeltje sliep immers!!!! En eneinde raad beurden z het ventje op en werd te tusschen twee kikkers slapeno naar huis ge'eid. Zooiets heb lk .rog nooit«gezten flen oud kikkerjuffrouwtje, die door het lawaai wakker wa. geworden en voor het open venster stond, jaag ale rakker ons land uit. 2-5

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6