UIT DEN KINDERMOND. PRIJSRAADSEL GOEDE OPLOSSINGEN. ANECDOTES. vroeg Gretha verwonderd zoo'n hekel aan brieven hier staat het toch aan den Hoogendoorn." mevrouw Kareisen Gretha en sneed hem open. zei ze, „lees hem nu maar op Met aan den buitenkant be- i je niet veel verder, is 't wel?" >af Gretha haar moeder gelijk. Ende ze den brief. Onder het er een zacht blosje op haar jjjer, wat aardig," zei ze, toen ze uit had en hem aan haar moe- fikte. „de geheele klas zal me 'oodat ik lederen dag een brief 'it u de meisjes niet hartelijk?" is een alleraardigst idee van fctemde mevrouw Kareisen toe. «n heel afleiding voor je zijn, liederen dag een brief te krij- Hen morgen kwam de dokter en fjn patiëntje zoo opgewekt vond, Tiend: ,,'k Zou bijna denken dat fhebt gehad, meisje, zoo vroo- je er uitziet." er, ik heb ook bezoek gehad," Stha terug, „en morgen krijg ik lek boos keek de dokter i jij je niet, om dokter voor houden? Vooruit, vertel eens |er hier gebeurd is." ttelde Gretha aan den dokter jrief dien ze gekregen had, en lortaan iederen dag kon ver- Kikte goedkeurend. [een aardig idee van je vrien- pd," zei hij. „Je moogt ze wel I houden." Bes hielden woord. dag weer haalde mevrouw Ka- brief uit de bus. En telkens lie schrijfster haar best gedaan, 1200 vroolijk mogelijk te doen j ging de zieke steeds vooruit. alle meisjes haar hadden ge- I mocht ze al weer eens naar leef goed gaan, zoodat ze iede- Ten eindje verder mocht wan- lei ze op zekeren dag, „nu kan l alleen nog maar een brief ko- IJane Elling. Dan hebben ze alle- I beurt gehad." kei," antwoordde moeder. „De lebben uitstekend woord gehou- legon Gretha weer, „weet u, wat laag zou willen?" bd, ik weet het niet. Maar ver- Be eens." aten we vanmiddag eens naar pn. Als we er om vier uur zijn, Je even in de klas gaan. Dan zal [Jane zeggen, dat ik nu mijn V kom halen. Doet u het, moe? |t zoo leuk vinden." het zoo leuk vindt, Gretha, dan lei ook. 't Weer is prachtig, dus f geen kwaad doen." igd. zoo gedaan. I vieren de groote schooldeuren »Pend, liepen mevrouw Karel- retha de gang van het school- Voor de deur van Gretha's Rn ze staan. In nog bezig, moe," fluisterde pd, we zullen wachten, tot de tgeclaan wordt." later gebeurde dit en tegelijk Hetha en mevrouw naar binnen. I uitroepen van verrassing' wer- ford Terwijl moeder met de juf- Ratte. stond Gretha temidden klasgenootjes. Lachend wendde lot Jane Elling: „Ik kom mijn yn, Jane. Van jou alleen moet ik fn hebben." Jon gelach natuurlijk. I io maar bedaard, juffertje," „morgen ligt de brief in je lie weer gauw op school komen?" 1 een. volgende week," antwoordde f; 2uig ze nu ernstig voort, „ik lies gekomen om jullie te bedan- T*eet niet half, hoe prettig ik het Int li brieven te krijgen, 't Is 'k niet weg ben geweest." V„t std onder de meisjes. ES °,rdde Heieen van Grieken: Pot niet half, hoe prettig wij het 1 io weer beter bent." FRANCINA. Elly woont op een dorpje en mag met Moeder en haar ouder zusje Annie mee naar de naburige stad om boodschappen te doen. Moeder heeft een lange lijst gemaakt, wam zij heeft heel wat noodig. Prettig vindt Elly het: in al die mooie, groote win kels een kijkje te nemen. Moeder heeft haar verteld, dat ze ook naar een lunchroom zullen gaan. Elly begrijpt dat vreemde woord niet goed, maar ziet wel aan Annie's gezicht, dat het iets prettigs is. Na heel wat boodschappen gedaan te hebben, stappen ze een lunchroom binnen. „Nu komt het!" denkt het kleine ding en als ze aan een tafeltje zitten en Moeder haar vraagt: „En waar heeft Elly nu eens heel veei trek in?" antwoordt ze zonder zich ook maar één oogenblik te bedenken: „In een portie lunchroom, Mam!'" Vader en Moeder van Keesje zijn op den zelfden dag jarig en precies even oud. Is dat niet toevallig? Maar Keesje vindt het heel gewoon. Hij weet dit immers al zoo lang, als hij zich herinneren kan! Op een keer is hij echter op visitie bij zijn vriendje Bob en daar hoort hij, dat Bobs Moeder in den zomer en zijn vader midden in den winter jarig is. Zoodra hij thuis komt, gaat hij naar Moeder toe en zegt: „Nu weet ik, hoe 't komt, dat Paps en U altijd gelijk jarig zijn!" „Zoo!" zegt Moeder, „en waarom dan?" „Omdat jullie twecli gen zijn!' Jaapje is bij Oma gelogeerd. Hij is pas met Vader en Moeder uit Indië gekomen en had zijn Grootmoeder nog nooit gezien. Als Vader en Moeder eenige boodschap pen in de stad te doen hebben, blijft Jaapje thuis bij Oma, die hem uit een groot, dik boek met platen prachtige verhalen voor leest onder het licht der schemerlamp. Jaapje luistert aandachtig, tot Oma het boek dicht doet en zegt: „Een volgend keer lezen we verder, Jaapje". De kleine man kijkt Oma plotseling heel ernstig aan en vraagt dan: „Hoe komt het toch, dat uw gezicht zoo gekreukeld is, Oma?' Ja, dit kon Oma maar niet met een enkel woord uitleggen CARLA HOOG. VOOR GROOTEREN EN KLEINEREN. Heeft iedereen nu gedaan, wat ik ver leden week tot tweemaal toe in de Kin derkrant zette, namelijk onder de goede oplossingen en onder de correspondentie, de Kinderkrant bewaard van Donderdag 21 Januari? Ik zette er tweemaal bij, be waart die, want die is noodig voor de prijsraadsels. Hebben jullie het gedaan? Nu neemt de Kinderkrant dan voor je en kijk op de derde bladzijde naar dat aar dige vers: Een poesenfamilie. Nu moeten jullie dat vers voor mij opschrijven, maar niet zooals het hier staat, dat zou al heel gemakkelijk zijn, neen hoor, jullie moeten dat heel anders opschrijven. Van ieder woord moeten de letters in een andere volgorde staan, geen een woord mag er opgeschreven worden zooals het gedrukt staat, maar er mag ook geen een letter worden vergeten. Let daar goed op. Bij voorbeeld er mag niet staan: Een poesen familie, maar bijvoorbeeld: Nee eopnseafi- meli: Dit is nu eens een nieuw werkje, ieder een kan het maken, maar goed opletten, alle letters moeten door elkaar en geen letter mag vergeten, dus woord voor woord goed kijken en de letters een andere plaats geven. Het zijn 9 coupletjes van 4 regels. De grooteren moeten alle 9 coupletjes maken en de kleineren 5 coupletjes. Naam en leeftijd onder 't vers schrijven. Ik hoop, dat er geen wanhoopskreten komen: ik had de kinderkrant niet meer. Want heusch ik heb het tweemaal op een duidelijke plaats gezet, dus iedereen heeft het kunnen zien. Mochten er nu, wat ik niet hoop, toch kinderen zijn, die niet gelezen hebben wat ik tweemaal heb gevraagd', bewaart de kinderkrant,, dan wil ik nog medelijden hebben en zeggen: Zoekt dan zelf een ge dicht en doet met alle woorden zooals ik het heb gevraagd over de woorden in Een Poesenfamilie. De grooteren moeten een vers zoeken van 36 regels, de kleineren een vers van 20 regels. Ik ben niet streng, daarom zeg ik dat nu over zelf een vers zoeken, maar ik zal zeer zeker goed opletten wie er aan mijn verzoek heeft voldaan om de Kin derkrant te bewaren. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Gerard de Geus (OegstgeestiKrijn Haasnoot, Neeltje Bervoets, Annie Ber- voets, Arie den Daas, Henk Beets Carla Kromhout, Johannes Verhart, Jan van der Voet, Henk van der Voet, Willy Constance Mulder, Marletje Knol, Nanny Knoi, Gre ta Demmenie, Annie Demmenie, Hester Lancel, Dick Polianders, Gerard de Geus (Wassenaar i, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Arie de Graaff, Jan de Graaff, Jo- han Mulder, Hendrik Mulder, Henk Boom, Adrie van Nood Dirkje Hopman, Jo de Wekker, Willy de Neys, Suze van Polanen, Marietje Laterveer Ar.nie Zaalberg, Hen- nie de l'Ecluse. Matt-hijs van Dijk (2 brie ven, cok die der vorige week), Marietje Monteba. Riet van Berkel. Annie de Haas, Lottie de Haas, Nico Kret, Celia Kret, Hans Kret, Annie Voorma, Agnes Luuisè Planje, Miesje van der Bent, Aaltje Nieu- wenhuis, Jo van der Linden, Tieleman van der Linden, Corrie Wit, Tonny Wit, Klaas Vonk, Henk Vonk Karei den Os, Heiltje Dorrepaal, Reinier den Hertog An nie den Hertog, Marietje Kolderman. An nie Dorrepaal, Gerrit Dorrepaal, Maartje van Wieringen, Hendrik West, Karei West, Ria Vorst, Stieni Vorst, Wim Kruit Riekie Singerling. Gerrit van Ommering, Jan van Ommering, Jo v Ommering, Neeltje van der Bijl, Jacobus Laurier, Joop Schouten, Flora van Egmond, Marrie van Vliet, Bep van der Hoogt, Jannetje Smittenaar, Abra ham van Es, Pauline Siere, Huibert Fey- nenbuik. Robbert van Ommering. Ali Kfassenburg, Jan Riihrwiem, Nellie v. Groeningen, Jannie van Groeningen, Adrie Bavelaar, Jaantje van der Laken, Annie Brouwer. Clazina van Duuren, Cor Sierag, André Sierag, Anneke Caro Fran- cina Brussee, Stiena Barten, Annie van Woudenberg. Aaltje van der Meijden, Johannes van der Meijden, Heiltje van Gaaien, Gerda de Bruijn, John Delfos, Koos Nieboer, Tom Nieboer, Hendrika van Egmond, Bert van Reenen, Bep Looman, Marietje van der Meij, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Annie de Vries. Een brief uit Noordwijkerhout op geel post papier met heel grappig plaatje. Geen naam er bij van wie die is? Een brief zonder naam op wit gelinieerd papier, ik meende het schrift van Martha Schim mel is dat zoo? Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar. Jopie Wassenaar, Arie Perfors, Corry van Driel, Jan van Driel, Antoine van Egmond, Betsy Philippo, Marie Vet, Geertje Vet, Piet Vet, Ali Verschoor. Anna de Mooy, Juup Offringa, Martinus Offringa, Saartje 't Hart, Marie van der Wolff, Jannie de Water, Frans de Water, Nelly Wagemans, Anny Boekestein, Kees Bierman, Nanny Bierman. Ingezonden door Marietje Monteba. Reeds tweemaal heeft Moeder gezegd dat Fransje de poes niet aan de ooren mag trekken. „Als je het nog eens durft te doen, dan zal ik jou eens aan de ooren trekken, dan kan je voelen hoe onplezierig dat is." Even later gaat Fransje den tuin in. Poes gaat met hem mee. Plotseling' hoort Moe der de poes miauwen. Ze loopt naar buiten en pakt Fransje beet: „Wat had ik je ge zegd hè?" „Maai' Moeder, ik trok Po.es niet meer bij de ooren, ik trok nu aan haar staart." Ingezonden door John Delfos. Jan tot zijn zusje: „Zeg, laten wij nu eens dierentuintje spelen. Dan ben ik een leeuw en jij de oppasser en dan spelen we het voederen der wilde dieren en dan moet jij mij voederen met jouw stuk koek." Ingezonden door Marietje Laterveer. Karei: „Pa, ik weet al wat ik u voor uw verjaardag zal geven". Vader: „En wat is dat Karei?' Karei: „Een beschilderde pijpekop". Vader: „Neen dat moet je niet doen, ik heb er al zoo'n mooie". Karei: „Ja maar Pa, die heb ik zoo juist gebroken".

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13