u ter overpeinzing. 72ste Jaargang ZATERDAG 23 JANUARI 1932 No. 22038 I nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Leidsch Crisis-Comité. Nationaal Crisis-Comité. Ifficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BRIDGE-PRIJSVRAAG. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen tar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle dere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën 'tslultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. i een maximum aantal woorden van 30. casso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van leven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35, per weekf. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. jor ons werd ontvangen: L. H. B. S.- Jtniging „De Trekvogels" f. 10.C. A. f75.—E. L. S. f. 5.—, Ph. S. v. R. f. 10. o |ij ontvingen per kas: v. d. L. f. 1.10. HINDERWET. ^emeester en Wethouders van Leiden; fcien het verzoek van: a. de N.V. Be Cche Zoutkeet om vergunning tot het Ehten van een zoutraffineerderij in 't iel Oude Singel No. 248, kadastraal od Gemeente Leiden, Sectie B. No. b. S. W. van Gastel om vergunning iet oprichten van een slagerij in het iel Haarlemmerstraat No. 218, ka- ■aal bekend Gemeente Leiden, Sectie o 889, let op de artikelen 6 en 7 der Hin- et, even kennis aan het publiek, dat ge ilde verzoeken met de bijlagen op de etarie dezer gemeente ter visie gelegd femede dat op Zaterdag, den 6 Februari Ides voormiddags te halt elf uren in I perceel Breestraat 125 (Bureau van emeentewerken) gelegenheid zal worden |even om bezwaren tegen deze verzoe- l in te brengen, terwijl zij er de aan- jcht op vestigen, dat niet tot beroep fschtlgd zijn zij, die niet overeenkom- g art, 7 der Hinderwet voor het ge- leiitebestuur of een zijner leden zijn pchenen, ten einde hun bezwaren mon- png toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. leiden, 23 Januari 1932. 2549 BCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR |DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. gemeester en Wethouders van Leiden sigen ter kennis van belanghebbenden, j aan de Openbare Bewaarscholen In 1 Elisabetshof, aan de Van der Werf- at en in de Groenesteeg tot en met 15en Februari a.s. gelegenheid be at tot het doen inschrijven van leer- jen en wel des voormiddags van kwart jór 9 tot halftien en uitgezonderd des namiddags van kwart kr 2 tot kwart over 2 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, leiden, den 23sten Januari 1932. 2550 ISCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Lei- brengen ter kennis van belangheb- pnden: IfO; dat tot het doen inschrijven van klingen voor de toelating met Maart tot de openbare lagere scholen op Schuttersveld, aan de Duivenbodestraat 1 de Haverstraat, aan de Paul Kruger- aan den Zuidsingel, aan de Medu- hat en aan de Vrouwenkerksteeg, Je?enheid zal worden gegeven aan die olen tot en met 20 Februari e.k. dage- ks. behalve Zondags, van des voormid- half negen tot negen uur en op eandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag vendien van half twee tot twee uren. "s namiddags; 2o. dat bij de Inschrijving het bewijs n geboorte-inschrijving moet worden "toond; 3o. dat de kinderen op 1 Maart a.s. en leeftijd van vijf en een half jaar moe- "n hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 23sten Januari 1932. 2551 WACHTEN EN MOED. ^chennnfn ?erust. 2eggen, dat de meeste achten non?Ven de les van het s le-ren LT e '^vcn. Sommige karak- ren haar nïwt6'gemakkelijk. Sommigen r aan het Uil van karakter d»? veelkleurig ver- Het gaat o! onc*er de menschen gaat ï«st mee als met het rekenen. De rekenkunde is en blijft voor iedereen dezelfde. De rekenkundige op gaven niet minder. En toch, de een leert ze nooit en heeft er de grootste moeite mee om een paar sommen op te lossen: de ander behoeft een en ander maar in te kijken en hij weet het. Menschen met een geduldig, kalm, flegmatisch karakter zullen het wachten gemakkelijk leeren; ongeduldige, opbruisende en enthousiaste karakters zullen er de grootste moeite mee hebben om te leeren wachten. En toch hebben we de gave, wilt ge liever de kunst van het wachten, in ons leven broodnoodig. Immers hoe vaak wor den we in spanning gehouden; zien we uit van den éénen dag in den anderen naar iets, wat we met groot verlangen verbeiden en wat toch vertoeft te komen. Zuster Anna uit de gruwelgeschiedenis van Blauwbaard is niet zonder reden populair onder de menschenkinderen, sedert een beschaafd auteur haar deed leven. Job, de geduldige lijder uit de Bijbelsche geschiedenis, die ln de diepte van ellende, zijn uitkomst van den Heer uit den hemel verwachtte en bleef verwachten zelfs in de gruwelijkste geslagenheid, is voor ons een ideaal. Maar idealen hebben geen vleesch en bloed. Ze leven om nagevolgd te worden. Ze leven, zoolang ze nagevolgd worden. Zoo leeft de wachtende Job ook onder ons. In levenden lijve had hij ook momenten, dat zijn wachten hem een wijle in den steek liet. „Toen vervloekte Job den dag zijner geboorte". Men behoeft niet af te dalen in de diepten van ellende, waarin Job verzon ken was, om het kunnen wachten noodig te hebben. We denken, dat er in onzen veelgeplaagden tijd menschen te over zijn, die uitzien van den éénen dag in den anderen of de dageraad van een beteren economischen of politieken toestand zich nog niet meldt; dat er knappe en krachtige mannen bij duizenden uitzien naar het werk, dat op hen wacht; dat er zieken zijn, te veel om te tellen, die wachten op den knappen medicus, die het middel, juist tegen hun kwaal, zal ontdekken. We hebben in ons land en in Engeland nog kort geleden een staaltje daarvan kunnen zien, in de ziekenkamer van de kankerlijders. Niet alle zieken kunnen zoo- .wachten als de lieve patiënte, uit de Genestet's: „Het Haantje van den Toren". Inderdaad wachten is een kunst en een gunst. Een gunst om het te mogen doen, want het is de beoefening van een der even moeilijke als kostbare deugden. Een kunst om het te kunnen doen, want wachten kunnen is een vrucht van zelfoverwinning. „Wie zichzelven over wint, zegt de Spreukendichter, is sterker dan wie een stad inneemt". Kunnen wachten is dus vrucht van zelf overwinning. We willen zoo wondergraag grijpen, maar houden toch de hand in den zak. We willen uit de diepste van heel ons hart vooruit, maar blijven toch rustig op onze plaats. We zouden wel een heelen bundel blaadjes van onzen dag kalender tegelijk willen afscheuren, maar we bepalen ons tot het aloude recept, één blaadje per dag. Dat houdt zelfoverwinning in; een van den hoogste zedelijke waarde. Wachten en moed behooren bij elkaar. Onze fout is, dat we die twee te veel scheiden of ieder apart in ons leven be oefenen. Daaruit wordt veel geestelijke schade geboren. Moed hebben kan alleen hij, die over de te overwinnen moeilijkheden heen weet te zien in de heerlijkheid van de zegepraal. Van dit doel gaat in zijn leven wel groote kracht uit. Het bezielt hem. Het bezielt hem zóó, dat hij ziende op het doel, kan wachten. Maar dit wachten is niet een lijdelijk toezien op wat komen gaat. Dit wachten is vol van gloeiende kracht; vol van magnetische kracht. We zouden haast zeggen, dit wachten trekt als de magneet het staal, het doel tot zich. Zooals een lijder zijn beterschap tot zich trekt verhaasten noemen we dat, haasten is het tegenovergestelde van wachten door te wachten, geduldig en volgens de regels van de medische kunst, op den dag van net herstel. Hii heeft den moed om te bliiven liggen, werkeloos, terwijl de trage aagen haast niet willen gaan; laat hij zich daardoor niet neerslaan, omdat hij weet, dat het komen zal, wat hij zoo vurig begeert. Nu noeme men dat, hoe men het noemen wil, wij noemen dat moed, omdat de kracht om uit te houden, te wachten, te dragen staande gehouden wordt door wat innerlijk in hem leeft. Dat is een zichtbare openbaring van moed, want dit staat onomstootelijk vast: door den moed te laten zakken, laat men den last heusch niet vallen, maar verliest eenvoudig de kracht om hem te dragen. Moed verloren, al verloren. Ook de gave om te kunnen wachten op wat nog vertoeft te komen. Zoo is net wel duidelijk, dat en hoe wachten en moed bij elkaar behooren en dat dit tweevoudig snoer niet spoedig breekt. Wie moed heeft, die zal ook kun nen wachten. Wie wachten kan in den waren zin des woords, die zal moedig de uren zien gaan en komen en groeien tot dagen, weken, maanden, jaren mis schien, maar hij zal toch nooit versagen. Juist, omdat de moed kracht geeft om te wachten. Er moet in dit leven heel wat gewacht worden op menschen, op alles en nog wat. Het is soms om kregel te worden. „Om den moed te verliezen" zegt een Hollandsche spreekwijze. En door het zoo te zeggen heeft de ervaring van vele ge slachten de waarheid vastgelegd, dat wach ten en moed bij elkaar behooren. ADRES AAN DEN RAAD. De N.V. „Het Motorhuis" heeft onder staand adres gericht tot den Leidschen gemeenteraad Ondergeteekende nam kennis uit het Leidsch Dagblad van 19 Januari 1932, dat bij raadsbesluit vain 3 Augustus 1931 van dr. V. C. M. Leesbergh in eigendom door de Gemeente is overgenomen een perceel grond, sectie M No. 4184, tegen f. 10. per M2. Verder, dat dr. Leesbergh naderhand aan de Gemeente heeft verzocht nog 20 M2. te mogen overdoen tegen f. 10 per M2. en dat noch bij Burgemeester en Wet houders, noch bij de Commissie van Fa bricage daartegen bedenkingen bestaan. Ondergeteekende deelt u naar aanlei ding hiervan beleefdelijk mede, dat haar terrein aan bovengenoemd perceel gren zende en benoodigd voor de aldaar ge projecteerde straat van 10 Meter breedte bij schrijven van haar architect A. T. Kraan van 17 April 1931 aan de Gemeente om niet in eigendom is aangeboden en bovendien een bijdrage in geld voor aan leg van de straat, welk aanbod door de Gemeente niet is aanvaard. Ondergeteekende begrijpt dit verschil in waardeering van de betreffende aan el kaar grenzende gronden niet en biedt thans alsnog de voor bovengenoemde straat benoodigde gronden om niet zon der verdere kosten voor haar aan de ge meente in eigendom aan. onder beding, dat de aldaar geprojecteerde straat bin nen redelijken tijd wordt aangelegd. LEIDSCHE VOLKSHUIS. Verslag over het werkjaar 19301931. Aan bovengenoemd verslag is het vol gende ontleend: De rekening van den penningmeester wees over het afgeloopen jaar geen noe menswaard tekort aan. Dit is echter niet het gevolg van ruim vloeiende middelen, maar is eenvoudig hieraan toe te schrij ven dat de geldmiddelen der Stichting zeer zuinig beheerd worden. Toch is een lang door de Directrice gekoesterde wensch in vervulling kunnen gaan: het is n.l. mogelijk gebleken een bezoldigd leider voor de jongensclubs aan te stellen. Daar overigens het werk in de verschil lende afdeelingen op gelijken voet werd voortgezet, zal dit jaar, mede uit hoofde van bezuiniging, geen uitvoerig verslag door de Directrice worden uitgebracht. Volstaan we hier met enkel te gewagen dat het werk leeft en zich bij voortdu ring uitbreidt. Waar in de laatste jaren de werkloos heid steeds meer toeneemt, daar kon het niet anders of de gedachten van direc trice en bestuurders van het Leidsche Volkshuis moesten ook tot deze zaak wor den aangetrokken. De vraag deed zich aan ons voor: Kan het Volkshuis iets doen om de noodlottige gevolgen der werkloos heid, althans voor de jonge werkloozen, in eenlg opzicht te lenigen. Wij beantwoord den de vraag bevestigend, en toen het een maal vaststond voor ons, dat ook op dit terrein het Volkshuis werkzaam kan zijn, maar dit niet zou kunnen zonder gelde- lijken steun, hebben we ons in Mei j.l. gewend tot het Gemeentebestuur. Een onderhoud, ons welwillend door den heer Burgemeester verleend, was alleszins hoopvol. Een adres is door ons ingediend, waarin we om een jaarlijksch subsidie vragen, gebaseerd op de kosten, die de nieuwe arbeid mee zal brengen en met vertrouwen zien we het antwoord tege moet. Op welke wijze het Volkshuis zijn werk op dit terrein zal ten uitvoer bren gen. staat wel in groote trekken voor ons, de uitwerking der plannen wacht op de beschikking op ons adres. Laten we den wensch uitspraken, dat we het volgende jaar een uitgebreid verslag over dit werk kunnen uitbrengen. Het gebruikelijke lentefeest werd ook dit voorjaar met groote animo gevierd. Met dankbaarheid vermelden we nog, dat ons Volkshuis van een zijner trouw ste contribuanten bij erflating een aan zienlijke gift mocht ontvangen. GRATIS BIOSCOOP-VOORSTELLINGEN WERKLOOZEN. De Leidsche Bestuurdersbond deelt mede dat de toegangsbewijzen voor de bioscoop voorstellingen in het Luxor-Theater van Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag, zul len worden uitgereikt: op Maandag 25 en Woensdag 27 Januari, telkens des mid dags van twee tot drie uur in het Volks gebouw Heerengracht. Buiten deze uren worden geen kaarten afgegeven. Er zullen wederom 800 kaarten worden uitgereikt, welke voor de werkloozen van alle richtingen op vertoon van arbeids- beurskaart verkrijgbaar zijn. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het voorbereidend kerke lijk examen de heer G. van Yperen (Vlaar- dingen); voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de dames J. A. H. Reitsma (Den Haag). J. van der Meulen (Overveen) en J. Raadsveld (Den Haag). H. K. H. Prinses Juliana woonde den uitslag van het examen van mej. van der Meulen bij en was een der eersten, die haar gelukwenschte. In het Vierde Blad zal men vinden een Bridge-prijsvraag, waarvoor vier fraaie kunstvoorwerpen als prijzen beschikbaar zijn gesteld. Wij vertrouwen, dat velen zich geroepen zullen voelen daaraan hun krachten eens te probeeren. DE BIOSCOPEN. Trianontheater. Het komt niet dik wijls voor, dat men volkomen tevreden over alle onderdeden van een programma, een bioscooptheater kan verlaten. Doch deze week is dat in Trianon zeker het ge val: natuurlijk, over smaak valt-moeilijk te twisten! Doch het zou ons al ten zeerste verwonderen, indien men deze week niet denken zou als wijEerst een der best ge slaagde teekenfilms van dezen tijd, dan een beschaafde en vroolijke amusements film van de goede soort: „De secretaris van mijn vrouw" met Georg Alexander en Dina Gralla, die niet anders pretendeeren dan het schenken van een uurtje vroo- lijkheid en daarin volkomen slagen; ten slotte het machtige, poëtische en ander zijds dramatische filmwerk „Taboe", dat reeds veel tongen en pennen in beweging heeft gebracht. Spelend in de heerlijk warme natuur der Stille Zuidzee-eilanden. met als centrum het paradijsachtige Bora Bora, land schappen waarvan wij kille Noordelingen het bestaan nauwelijks denkbaar hadden geacht, bevolkt door een onbedorven, krachtig en gezond menschenras van op vallende schoonheid, een plekje der Aarde, waar het geluk onder primitieve en zor- gelooze menschen schijnt te wonen, leert deze logischen en zooveel mogelijk van valsche theatraliteit verre gehouden ge schiedenis ons de heilige, onontkoombare wetten der Polynesiërs kennen, met alle tragische gevolgen voor degenen, die daartegen zondigen. Matahi, de jongeman, een parelduiker zonder weerga en Reri het meisje, de schoonste dezer stam, zij hebben elkanuer liefEen idylle van stralende bekoring, die echter wreed verstoord wordt. De strenge, oude priester brengt de bood schap van het opperhoofd der stammen: Reri is als de Heilige Maagd van Bora Bora uitverkoren en zal haar verder leven moeten wijden aan de Goden in den 'cm- pel op het grootste eiland van de groep. Zij wordt „Taboe" verklaard: het eigen dom der goden. Geen sterfelijke hand mag haar meer aanraken, niemand haar liefhebben, op straffe des doods. Dan volgt het drama: de strijd, die Ma tahi en Reri trachten te voeren tegen dat „Taboe": de groote liefde van twee jonge menschenkinderen gezet tegenover het taboe, de heilige wet, waartegen niet ge zondigd kan en mag worden. Zij vluchten en de eer van allen is geschondenZij zwalken hulpeloos rond, trekken rond als schuwe, opgejaagde wezens, beleven nog een korte periode v an geluk, doch de oude priester Hitu rust niet: hij weet hen ein delijk op te sporen.... In Keri's hut laat hij een boodschap achter: „Drie dagen geef ik u, om vrijwillig terug te keeren, of Matahi zal gedood worden." Ook zij zal aan de Goden geofferd moeten worden: het Taboe dient gewroken Reri gaat met hèm: zij raapt het briefje op, de eerste maten van Schubert's „Dei- Tod und das Madchen" klinken, zij werpt zich aan de voeten van den grijsaard, smeekt om genade. Een zachte, klagende nocturne van Chopin: zij volgt den ouden man naar de boot. die haar naar Bora Bora zal terugvoeren. Zij laat een briefje achter voor den geliefde, hij vindt het en de muziek klinkt als de kreet van een geslagen dier een hooge, schrille disso nant der trompetten, een huiveringwek kende verklanking van smart en vervlogen hoop.Hij rent haar na ziet de boot ver buiten de branding van den Oceaan, werpt zich in het water en bereikt het schip met de laatste zijner krachten, grijpt een loshangend touw doch een onbewogen hand van een onbewogen priester snijdt dit door, de strijd tegen de golven is opgehevenMatahi zinkt in de diepte.Het taboe is gewroken. Reri verdwijnt aan den einder, het offer tege moet Een zeer bijzondere film. zoowel wat regie ais spel betreft, een film zooals wij waarlijk zelden zagen. Vol van lieflijke details, vol ook van sombere, doch greot- sche momenten. De meesterhand van den helaas kortgeleden gestorven Murnau heeft hier zijn meesterwerk geschapen. Tenslotte: wij aarzelen geen moment, dit een der allerbeste filmwerken te noe menTaboe" zal zonder twijfel een ieder ontroeren.Daarenboven is zij uiterst leerzaam voor wat betreft land- en volkenkunde en van een opmerkelijke artistieke waarde. In het Casino-theater draait deze week de verfilming van „De Eliendigen". Victor Hugo schreef deze roman, die in 1862 ver- schen en weldra in tien talen uitkwam, op het'eiland Jersey (één der Normandi- sche eilanden), waar hij zich teruggetrok ken had. Dat de Fransche filmproducen ten zich aan dit voor hen nationale werk gewaagd hebben, valt licht te begrijpen. Weliswaar ontbreekt aan de film het ver rassend snelle tempo, dat b.v. de Duit- sche film meestal kenmerkt; maar bij de verfilming van een historischen roman komt deze moeilijkheid al gauw aan den dag. Bovendien heeft deze film „De El iendigen" een respectabele lengte, daar de vertooning ervan precies drie volle uren duurt, zoodat zij den heelen avond in be slag neemt. De Inhoud van Victor Hugo's BINNENLAND. De geldelijke uitkeering aan mobili satie-slachtoffers (Binnenland, 2e Blad). Nieuwe spoorwegaanslagen bij Amster dam; van de daders nog geen spoor ont dekt (Gemengd, 2e Blad). Te Wezep, bij Zwolle, zijn hedenmorgen twee kinderen verbrand (Gemengd, 2e BI. en Laatste Berichten, le Blad). De invoer van Deensch vleesch; mis lukte besprekingen in Den Haag met een Deenscbe delegatie (Land- en Tuinbouw, 2e Blad). BUITENLAND. Laval krijgt in de Fransche Kamer een votum van vertrouwen (Buitenl., le BI.). Oneenigheid in het Britsche kabinet over de tarieven. De minderheid blijft vrij in haar houding (Buitenl., le Blad). De onrust in Spanje is bijkans be dwongen (Buitenl., le Blad). Brutaler optreden der Japanners (Bui tenland, le Blad). „Les Misérables" (de Eliendigen) mogen we wel als bekend veronderstellen. De rol van de hoofdfiguur Jean Valjean, den ontslagen dwangarbeider, die ten slotte weer op het goede pad terugkeert, is in goede handen bij Gabriel Gabio, terwijl de overige spelers en speelsters zich vol doende bij hem aanpassen. Ook de muzi kale illustratie mag geroemd worden. Luxor-theater heeft voor de derde maal Trader Horn geprolongeerd, hetgeen ons allerminst verwondert. Wij veronderstel len, dat ook deze laatste week het bordje „uitverkocht" nog menigmaal aan de cassa zal prijken. City-theater. Na een zeer gevarieerd voorprogram, waarin we o.a. zien de band van „Horace Heidt and his Californians", die met hun dans en muziek het publiek direct in goede stemming brengt, volgt de hoofdfilm „De Vlucht naar het Vreem delingenlegioen". In de hoofdrollen spelen Hans Stüwe en Eva v. Berne. Hun vader verbiedt een huwelijk en bij een poging tot een nachtelijke vlucht van de jonge lui wordt hij op onverklaarbare wijze door een schot gedood. De verdenking valt op George Luhon, die over de grenzen vlucht. In een Afrikaansche havenstad ontmoet George soldaten uit het legioen, door wien hij zich laat overhalen ook te teekenen Spoedig komt de ware toedracht van den moord in het licht. De vader was ver moord door 'n mede-minnaar van Yvonne. Deze laatste spoedt zich naar Afrika om haar verloofde te bevrijden. Zij besluiten te vluchten, doch George wordt gedwon gen zich naar een afgelegen post te be geven en Yvonne besluit hem te volgen. Na vele moeilijkheden overwonnen té hebben, kunnen de geliefden elkaar in de armen fluiten. Speciale aandacht verdient deze week „The 3 Hawkcourts". accordeonnisten, die met hun buitengewone vaardigheid het publiek in extase brachten, zoodat ver scheidene nummers als toegift gegeven moesten worden. BEZOEK VAN ZUID-AFRIKAANSCHE STUDENTEN. A.s. Maandag arriveert hier een groep Zuid-Afrikaansche studenten uit Enge land. Zij zullen o.a. een bezoek aan de Leidsche Universiteit brengen en ontvan gen worden door den rector-magnificus in de Senaatskamer waarna zij het His torisch Museum zullen bezichtigen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: D. van der Voort en Zonen, Teylinger- laan 6, Voorhout, bloembollen- en land bouwbedrijf Uittredend vennoot D. v. d. Voort Dzn„ Voorhout, dd. 18 Jan. 1932. FABRIEK STOPGEZET. In verband met slapte in en reorgani satie van het bedrijf heeft de directie der N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen De kens voorheen J. C. Zaalberg en Zoon aan het gezamenlijk personeel per 29 Januari e.k. ontslag aangezegd. MEDISCH CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOLISTEN. In het gebouw voor praeventieve ge neeskunde is een vergadering van boven genoemd bureau gehouden, waarbij het bestuur als volgt werd samengesteld: Voorzitter: dr. H. J. M. Boonacker; secr.-penningm.: dr. S. R. Hermanides mevr. Manders, mej. A. C. v. Nes, dr. A. Oort, ds. D. Kuilman.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1