KERK- EN SCH00LNIEUWS. BURGERL. STAND v. LEIDE DE BRAND BIJ SARRASANI. Een der vijf olifanten, die, evenals de reeds gestorven dikhuiden „Prinses" en „Adèle", bij den brand ln het circus Sar- rasani, zware verwondingen opliepen, was gisteren stervend. De veeartsen hebben «lechts weinig hoop de anderen te red den. Voor de directie van het circus be- teekent dit een zeer ernstig verlies, daar een vierjarige, nlet-afgerichte olifant, on geveer 65.000 francs waard is. De prijs van een goed afgerichten olifant is na tuurlijk, nog heel wat hooger. Men weet, dat^Stosch-Sarrasani een premie van 1000 M. heeft toegezegd aan dengene die hem op 't spoor van de juiste oorzaak van den brand kan brengen. Deze premie is thans, in overleg met de assu rantiemaatschappij, op 50.000 francs ge bracht. Intusschen worden, te Antwerpen, de noodige toebereidselen gemaakt voor eene hervatting der voorstellingen. De Sioux- Indianen van het circus, die hunne'costu mes in den brand niet verloren, trokken Dinsdag, in groot ornaat, door het cen trum der stad waar zij buitengewoon veel bekijks hadden naar het Ameri- kaansche consulaat. Zij bezochten ook de historische zalen van het raadhuis: TREINONTSPORING BIJ ERFURT. Bij het binnenrijden van een boemel- trein in het station Leubingen bij Erfurt is door onbekende oorzaak de op twee na laatste wagen plotseling omgevallen; de volgende wagens zijn toen ook ontspoord. De reizigers zijn er met den schrik afge komen. doch de conducteur is zoo ernstig gekwetst, dat hij weldra in het zieken huis is bezweken. IN DE MOSKEE GEPLUNDERD. Te Kirdjali in Zuid-Buigarij hebben, volgens een bericht in de Berlijnsche bla den uit Sofia, 5 gemaskerde roovers, die zwaar bewapend waren, een inval gedaan in een moskee tijdens een godsdienstoefe ning. Ongeveer 50 Turken, die in gebed waren, dwongen zij de handen omhoog te steken, waarna zij zich meester maakten van al het geld en alle sieraden, die zij bij zich droegen. De buit verzamelden zü op een gebedstapijt. Een Turk, die geen geld bij zich had, werd uitgekleed en ge ranseld. Vervolgens dwongen de bandieten de aanwezigen te bidden voor een gelukkig ontsnappen der roovers en ten slotte moesten de geplunderden met het gezicht op den grond gaan liggen, waarop de roo vers de moskee sloten en de vlucht namen. De ingeslotenen werden eerst na 2 uur bevrijd. ROOFOVERVAL. Gisteravond la-et is de 27-jarige student Walter Miosga, die voor een slager 180 RM. uit diens filiaal naar zijn woning wilde brengen, door een onbekende met twee revolverschoten neergelegd. De roover ont rukte den student de actentasch met het geld en loste op de dochter van den slager, die den student begeleidde, een schot, dat echter miste. De dader is zonder herkend te zijn ontkomen. De student is spoedig overleden. o ITALIË'S BEVOLKING. De volkstelling toont aan, dat de be volking van Italië thans 42.158.817 zielen groot is. PREDIKBEURT. HILLEGOM. Ned. Prot. Bond: Vrijdagnam. 8 uur, dr. P. D. Tjalsma van Leiden. o NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Zutfen, ds. A. Noorman te Borculo. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Arnemuiden, de heer H. Scholing, cand. te Alteveer (Dr.). NED. HERV. GEM. TE OUDEMIRDUM. De strijd tegen het vrouwenkiesrecht in de Ned. Herv. Kerk. Het Herv. Prov. Kerkbestuur van Fries land heeft besloten den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Oudemirdum c.a. te schorsen wegens zijn weigering om de namen der vrouwelijke lidmaten op de lijst der stemgerechtigde lidmaten te plaatsen. Onlangs heelt het Prov. Kerk bestuur van Zeeland om dezelfde reden ten aanzien van den kerkeraad te Sint- Annaland eenzelfden maatregel getroffen. Hbld. o HOOGLEERAARSBENOEMINGEN TE AMSTERDAM. In de gisteravond gehouden zitting van den gemeenteraad van Amsterdam heeft de benoeming plaats gehad van een ge woon hoogleeraar in het strafrecht en de strafvordering. Uitgebracht werden 42 stemmen. Hier van waren drie blanco. Van de 39 geldige stemmen verkregen mevr. D. Hazewinkel- Surlnga 20 stemmen, mr. I. J. Hooykaas 9 stemmen, mr. Goudsmit 4 stemmen, mr. Benno Stokvis 6 stemmen, zoodat benoemd is mevr. HazewinkelSuringa. De gemeenteraad benoemde verder tot. gewoon hoogleeraar in de klassieke ar cheologie en de kunstgeschiedenis aan de universiteit aldaar dr. G. A. S. Snijder, thans buitengewoon hoogleeraar. JUBILEUM DS. H. H. VAN AMEIDE. Ds. H. H. van Ameide, Ned. Herv. predi kant van Ouddorp (cl. den Briel), viert 3 Februari as. zijn zilveren ambtsfeest. Ds. van Ameide stond in deze kwarteeuw ach tereenvolgens te Schipluiden (19071910); Hiilegom (19101912); Noordwijk aan Zee (1912—1916), Hiliegersberg (1916—1919), Ridderkerk (1919—1922): Putten (1922— 1925); Prinsenland (19251927); Hooge- veen (1927—1928); Sommelsdijk (1928— 1930) en staat sedert 22 Juni 1930 in zijn tegenwoordige standplaats. Ds van Ameide is sec „-lid van het Classicaal Be stuur van den Briel en praetor van den ring Sommelsdijk. AALSMEER. De loonen. De patroonsorganisatie heeft den werknemers-organisaties de voorwaarden meegedeeld, waarop met Maart a.s. een nieuwe overeenkomst kan worden aange gaan. Het grondloon wordt, voor goed ge- school personeel van f. 27 tot f. 20 per week teruggebracht. Verschillenden rege lingen blijven dezelfde. Het inhuren van een knecht, wat tot nu toe voor een jaar geschiedde, wenscht men nu zoodanig te wijzigen, dat een opzegtermijn van 14 da gen geldt, waarbij het recht wordt Voor behouden de loonen te herzien eveneens na een aankondigingstermijn van 14 da gen. De werknemersorganisaties hebben zich in deze nog niet uitgesproken en zul len eerst nog wel confereeren met hun resp. hoofdbesturen. De totale opbrengst van weldadig heidspostzegels en kaarten is in deze ge meente ditmaal geweest f. 1193.55, of f. 42.48 minder dan vorig jaar. BENTHUIZEN. Benoemd tot hoofd van de Herv. School te Echten, gem. Lemsterland (Frl.J de onderwijzer aan de „scnool met den Bijbel' alhier de heer B. v. Elswijk. HAARLEMMERMEER. Uitvoering „Intiem Tooneelgezelschap". Gisteravond gaf het in September 1931 opgericnte „rioofduorpscn Intiem Tooneel- gezelsciiap' ten uitnemend geslaagde uit voering in de Beurs, met me .e,v ereing van den populairen humorist Willy Deroy na zijn succesvol tournêe door Inuië. De zaal was flink bezet. Door liet tooneelgezdscnap 'werden opgevoerd „Vorstenplicht' en „EXn knap stei'beiden in één Bedrijf. Uit het spel dat gegeven werd en bij de aan wezigen z-er in den smaak viel, bleek wel dat door deze nog jonge vereeniging met wilskracht en studiezin gestreefd wordt naar een hooge trap van ontwikkeling. Het optreden van Wiily Deroy oogstte veel bijvai en heeft den aanwez.gen genotvolle oogtnbl'iKken verschaft. De a\ond werd met een gezellig bal onder leiding van den hear Fritz besloten. De verlichting van de nieuwe brug te Hoofddorp. Bij donker weder is de omgeving van de over de Hoofdvaait te Hoofddorp ge bouwde nieuwe breeue brug 's avonds vaak moeilijk te onderscneiden, omdat ze voor de electrische verlichting van deze brug nog geen lantaarns zijn aangeDracnt. Gelukkig zal Hooiddofp nu spoedig in dit opzicnt uit z'n donkerheid worden verlost en het plan tot plaatsing van de lantaarns binnen kort ten uitvoer worden gebracht. Er is sprake van om aan de te plaatsen lantaarnpalen te b-vvstigen de wegwijzers- naamborden van den A.N.W.B. Dit zou in het belang van het drukke auto-verkeer ongetwijfeld een groote' Verbetering zijn. Ned. Protestanten-Bond. Vanwege de afd. Haarlemmermeer e.o. van den Ned. Protestantenbond werd in het gebouw te Houfdcorp een bijeenkomst genouden, waarin ds. W. R. Diephuis te Oostwoud, een lezing hield over „De glorie van de zon!" Er was veel belangstelling. De schoone, bogiende rede van den ba- gaafden spreker werd met groote aandacht gevolgd. o HILLEGOM. 5000 L. benzine opgespoord. Op een terrein aan de Leiuscnesiraut nabij de Steenxabriek is een geneime opsiag van ongeveer 5000 L. benzine gevonden. Ernstige aanrijding. Gistermorgen reed een meisje op de Leiascncstraat, waar zij bij de veenenbur- genaan door een onbekende oorzaan net siuur van naar rijwiel kwijt raakte. Zij botste tegen een passeereude auto up, waarbij ze zeer ernstig verwond werd en vermoedelijk ten sc„e„,eifractuur bekwam. Een cnaufieur van de bus ver.eende inet zijn veruanatioininel de eerste uulp, daarna kwam dr. Hanratn, die de aangeredene naar de Maria-Sticuting te Haariem liet brengen. De toestand van het meisje was JevensgevaariijK. De poiitie heeft gecon stateerd, dat de bestuurder van de auto, aiKomstig uit den Haag, geen scouid treft: de remmen waren volkomen in orde. l „De Kerkelijke strijd". De samenkomst in de Ned. Herv. Kerk, was niet druk bezocht. Prof. Tb. Haitjeina uit Groningen sprak voor het Ned. Herv. Verbond voor Kerk- herstel over gen Kerseiijken strijd, na een korte inleiding van ds. Mulder. Spr. zeide met üuido Gezelle, dat het leien hier geen vrede is, en dat de kruis banier fitgcdiageii moet woruen tot in Gods hanuen. Hij schetste hoe de ongeveer 109 jaar geleden gestichte nieuwe - kerk inrichting wel de kruisbanier behield, maar niet fier omhoog hief. Dat wil het verbond voor Kerkherstel. Daarvoor moet gestreden worden, want er is tegenstand uit vrees voor de orthodoxie, voor Ketterij en voor verlies der aloude Gereif. belijdenis. Prof. Haitjema wees er op, dat de z.g. Geref. vrijbuiters even bang zijn voor leerstel.ig- heid als de vrijzinnigen en dat de belijdenis geenszins vrijgelaten wordt. Hij besloot met een beroep op medewerking tot herstel der Herv. Kerk uit liefde voor den Heiland. Er werd met open schalen gecollecteerd tot dekking der kosten en ten bate van het verbond KATWIJK AAN DEN RITN. Aanrijding. Op de Rooyersbrug kunnen twee auto's elkaar niet passeeren. Hiervan nam een chauffeur van een auto die uit de richting Noordwijk kwam geen nota. Toen uit de richting Katwijk een auto op de brug naderde, volgd. ecu botsing, waarvan de gevolgen echter bij materieele schade bleef. De bestuurders kwamen er goed af. KATWIJK AAN ZEE. Jaarfeest der Jongel. vereen, op Ger, grondslag „De Heere is onze banier". In Irene had gisteravond het jaarfeest van bovengenoemde vereeniging piaats. Er was zeer veel belangstelling, de zaai was meer dan bezet. Het platform was getooid met bloemen en gepavojseerd met het drie kleurige dundoek. De eere-voorzitter, ds. H. Ph. Ingwersen, liet gezamenlijk zingen Ps. 98 2, las vervolgens den 98sten Psalm en ging voor in gebed. In zijn openingswoord zeide spreker, dat het een goed jaar voor de vereeniging is geweest, de leden hebben zich trouw en Ijverig van hun taak gekweten. Spr. sprak vervo.gens over het vereenigingsleven hier en merkte op, dat er nog zoovelen des avonds langs de 'sfraat loopen, altijd maar de Voorstraat op en neer. Hij hield ver- vclgens een rede in verband met den voorgelezen 98sten psalm, vervaardigd door een onbekend gebleven dichter uit den tijd tegen het einde van de 79-jarige ballingscnap van Israël. Nadat nog gezong-n was Ps. 42 5 bracht de heer A. Kiein- hout zijn verslag als secretaris uit. De vereeniging begon en eindigde met 24 leden. Hij bracht den wensch uit, dat het aantal leden zich zou mogen uitbreiden en deed daarbij een beroep op de ouders. Er werd in het afgeloopen jaar 39 nraa. vergaderd, met 54 inleidingen, alsmede één propaganda-avond Hij uitte er zijn teleur stelling over, dat cle bijeenkomsten zoo weinig belangstelling trokken yan ouderen. Aan mevrouw Ingwersen werd oen bijzond r hartelijk woord van dank betuigd voor de gezelligheid, die zij in de pauze wist aan te brengen door liet schenken van thee. Ook werd door den secretaris een woord van dank gebracht aan ds. Ingwersen, die de vereeniging steeds met woord en daad bijstaat, de b'.oei dier vereeniging gaat hem steeds ter harte en hii leeft met het vereenigingsleven steeds mede Het bertuur bestond in het afgeloopen jaar uit de heeren A. W. Ingwersen, voorzitter: Buis, 2e voorzitter: A. Kleinhout, secretaris: A. Rijsdam, penningmeester en D. M. Parle- viiet algem. adjunct. De samenwerking tusschen bestuur en leden was uitmuntend. Het verslag eindigde met een woord van opwekking tot hen, die nog geen lid der vereeniging waren. De heer A. Rijsdam Meed verslag *van den financieelen toestand der kas; de heer W. van Leeuwen, ais bibliothecaris gaf een overzicht van den boekenschat der biblio theek. Mevrouw Ingwersen zette ziel) nu voor de piano en zong met een melodieuse stem het ontroerende Franscbe lied: „Jeanne d'Arc en Prison" Het applaus bewees wel, dat muziek en zang van mevr. Ingwersen op grooten prijs gesteld werd. Het verdere gedeelte van den avond werd gekort met voordrachten als „Die volhouden 2al" van den heer Kleinhout, „de vergeet achtige" door A. van Zuilen alsmede eenige pantominen: „Amerikaansch scheren' en „de electrische slaapstoel". Alles had groot succes. De heer W v. Leeuwen hield een in leiding over art. 28 van de Geloofsbelijdenis waarover zich een druk debat ontspon. De heer D M. Parlevliet behandelde het vrije onderwerp „De resultaten van onzen arbeid en de lieer Buys: „Het toen der werkliedpn". li) Het programma watxjen en al afwisseling én werd met groote belangstelling gevolgd. Verscheidene afgevaardigden van zuster verenigingen hier ter plaatse en uit den omtrek complimenteerden de jarige ver eeniging. Gedurende de pauze werden den aan wezigen ververschingen aangeboden. Ten slotte volgde sluiting dezer druk bezochte bijeenkomst met dankgebed. Op het politiebureau is te bevragen een bastaard herdershond, reu, geel ge kleurd niet blanken bek. LISSE. Uitvoering; „De Lischbloem". „Rehoboth" was geheel bezet voor de uitvoering van het Ned. Herv. Kinderkoor „De Lischbloem" die dien avond gegeven zou worden. Ds. Tichelaar. Eere-Voorzitter. betrad 't podium en opende het samenzijn met een kort openingswoord, verwelkomde de aan wezigen en gaf de leiding aan den dirigent, den heer C. v. d. Keur Jr. Dat het programma opende met een feestmarsch is goed te begrijpen. Het was inderdaad voor de jeugd een ware feest avond met zooveel belangstelling! De feestmai'sch werd goed ingezet. On verschrokken zongen zij er lustig op los, daarbij niet vergetend op te zien naar der, directeur. Gevolgd werd met „Peerke dc Reus" van P. J van der Valk Onze bekende bas-solist de heer K Huls bosch uit Lisse. lid van „Looft den Heer", zong „Slapedoe" van Fagel. Met stille aan dacht werd zijn schoonen zang beluisterd. De heer Hulsbosch heeft een mooi diep stemgeluid. Wij kunnen zoo goed begrij pen dat „Looft den Heer" trotsch is op hetgeen een harer leden mag presteeren! „Mijn dorpje" en „Op het Water" wer den ten gehoore gebracht door het kin derkoor. Ter afwisseling si>eelde de heer v. d. Burg een tweetal viool-soli waarvoor hij een dankbaar applaus der vergadering oogstte. „Perette en de melkkan" voor koor en solo was een waar succesnummer! Met energie zong het koor en mej. van Parijs zong de sopraan-solo uitnemend. Door twee kinderen van het koor, Maat je Blitterswijk en Emmy Geerdes. werden enkele nummers op echt kinderlijk een voudige en daarom zoo schoone wijze ge zongen. dat de hooge kinderstemmetjes de ziel deden ontroeren. Het koor trad nog op met een tweetal aardige nummers waarna de pauze inge luid werd Hiema liet de heer v. d. Burg ons weel genieten van zijn vioolspel. Nog zong de heer Hulsbosch „Ons Lied" dat door hem op buitengewoon mooie wijze gezongen werd. Hiermede waren wij genaderd tot de hoofdschotel voor het koor, nl. de uit voering van .Lente", waarin de soli weder om vertolkt werden door mej. A. van Pa rijs. die zeer zeker een woord van lof ver dient voor de wijze waarop zij dit deed. De dirigent heeft durf gehad om een werk als ..Lente" aan te pakken doch hij toonde ziin koor niet te hebben overschat. Op enkele momenten was het koor even iets uit den toon, doch in het geheel kan en moet gezegd worden dat het koor ook dit slotnummer, dat 25 minuten tijds vroeg op sublieme wijze ten uitvoer wist te bren gen. Een mooie prestatie van koor en dirigent! Met 'n slotwoord van ds. Tichelaar werd deze mooie avond besloten. Tenslotte werd dank gebracht aan het koor en de medewerkenden. Nieuwe bruggen. De Engelenbrug en Stalenbrug zullen worden vervangen door twee duikerbrug- gen. OEGSTGEEST. Feestavond C.J.M.V. „Pauius". Voor den gisteravond in „Irene" ge houden feestavond ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Chr. Jongemannen- vereeniging „Pauius", was de belangstelling groot. De geheele zaal was gevuld toen os. T. J. Jansen Schoonhoven verzocht te zin gen Psalm 138 1, waarna hij voorging in gebed. De voorzittel, de heer Slootweg, sprak daarop het openingswoord, waarbij hij o.m. terugzag op den afgelegden levensweg der vereeniging en zijn blijdschap uitsprak over de groote belangstelling, hopende, dat dit een teeken was. dat de C.J.M.V. in nog meerdere mate als het middenpunt in het gemeenteleven zou komen te staan en ver wachtte daaruit een spontane aansluiting van jongelieden. Ds. Jansen Schoonhoven verheugde zich dat uit den boezem der vereeniging een beroep gedaan werd op het medeleven dei gemeenteleden. Als spreker trad op de heer M. C. Fal- lentin uit Amsterdam, die sprak namens het Ned. Jongel. Verbond. In den aanvang zijner rede wees spr. op het bijzondere dat eerst hetgeen is. dat buitengewoon ge noemd kan worden. Het streven van de C.J.M.V. is Gods woord te onderzoeken en daaruit kracht te putten voor het leven. Dat moet zijn de ondertoon „het bijzon dere", het „buitengewone" en juist dat gene maakt aanspraak op het medeleven van de gemeente. Vervolgens bepaalde spr. zijn gehoor bij de geschiedenis uit het boek Esther nl. de vereering van Mordéchai door koning Ahasvéros en in hem zijn welbehagen toonde „Zie hier", zeide spr. tot de ge meente. „hier is deze vereeniging in welke God welbehagen heeft. Alzoo heeft ook de vereeniging uw belangstelling noodig." Spr. gaf den leden den goeden raad om evenals Mordéchai te blijven vertoeven aan den poort des Konings om daar te wachten om den Koning te zien uitgaan in heer- lijjeheid en te wachten om toegelaten te worden tot zijn Huis. Namens het Ned. Jongel. Verbond wenschte hij de vereeniging van harte geluk met dit jubileum. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met de opvoering van een tweetal tooneelwerken waarvan wij inzon derheid noemen: „Onder heete Zon", een spel van de Zending. Tot slot werd voorgesteld ..De verloren Zoon", tableaux in 5 tafereelen. hetgeen een waardig slot vormde. Verschillende afgevaardigden van zustervereenigingen uit de omgeving waren opgekomen waar van de heer Corts uit Koudekerk nog een mooie voordracht deed en de heer Kriek uit Leiden zijn gelukwenschen uitsprak namens het Ringbestuur De avond welke zeer zeker een succes is geworden werd gesloten met dankgebed door ds, Jansen Schoonhoven, De wijkzuster van de veréemgtng voor wijkverpleging voor alle gezindten, mej. Viëtor heeft met gunstig gevolg afgelegd het examen voor zuigelingenzorg. Naar ons werd medegedeeld heeft zij thans alle benoodigde diploma's behaald, hetgeen den aangesloten leden zeker alle waarborg biedt. Naar wij vernemen, heeft mej. M Singeling haar functie als penningmeeste- resse van O.G.A.V. neergelegd, zoodat op (ie eerstvolgende vergadering in deze vaca ture moet worden voorzien. SASSENHEIM. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen alhier bedraagt 228, waarvan 129 gehuwden. Bij de ge meentelijke werkverschaffing zijn werk zaam 55 man, terwijl 40 man te Vogelen zang spitwerk verrichten. Deze laatste worden niet meer per tram, doch per vrachtauto naar en van het werk ver voerd. Tentoonstelling Bloemlust. De aanvoer op de tulpententoonstelling in Bloemlust is in de laatste dagen flink toegenomen, zoodat thans de geheele zaal in gebruik genomen moest worden. Prot. Ziekenverpleging. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat in het jaar 1931 aan contributies werd ontvangen een bedrag van f. 5.065.50 en aan verpleeggelden f. 3.020. De exploitatie rekening sluit met een klein nadeelig saldo. In de wijkverpleging werden 345 patiënten verpleegd, waarvoor 8.243 be zoeken werden afgelegd. In de polikliniek werden 325 verschillende patiënten be handeld, tezamen 7.151 maal. Operaties, hechtingen, eerste hulp bij ongelukken. 156 maal; hoogtezon, 1870 bestralingen. Op de ziekenzaal werden 27 patiënten verpleegd met 893 verpleegdagen. Verder werd de serre afgestaan voor de tuber culosebestrijding, verpleegartikelen wer den uitgeleend, terwijl ook door de ver pleegsters assistentie werd verleend aan huis bij verschillende spoedeischende ge vallen. Voor het consulatlebureau voor zuigelingen werden 255 bezoeken afgelegd en assistentie verleend op den zittings middag. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Wachter en echtg., Wil- helminalaan 4, v. Boitsfbrt (B.) Mej. A. v. d. Berg, Klinkenberg 13, v. Noord- wijkerhout. Vertrokken: J. Ch. C. Nieuwveen, van v. Heemstrastr. 14 n. Warmond Mw. J. v. GinhovenDegenaar en zoon, v. Char- bonlaan n. Hoek van Holland Mw. M. L. Damen v. Rusthoffl. 47 n. Utrecht Mw. P. F. van der Aart, v. Hortusl. 12 n. Haarzullens Mej. M. J. Frijlink, v. Hoofdstr. 151 n. Haarlem A. Dekens en dochter, v. Kerkl. 64 n. Oegstgeest Mw. T. Kuijper v. Zuiderstr. 39 n. Almelo J. Dernison v. Hoofdstr. 255 n. Texel Mej. C. G. Wijntjes v. Molenstr. 2 naar Wassenaar Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Helena Maria dr. v. J. L. v. d. Zwet en C. J. M. van Vliet Jo hannes Nicolaas Leonardus, zn. v. L. P. v. d. Geest en C. M. Ruiter. Ondertrouwd: P. C. Spigt en C. M. v. d. Ploeg. Overleden: J. Zwetsloot vr„ oud 63 jaar. VALKENBURG. Afscheid Ds. Hermanides. Zondag a.s. hoopt. ds. Hermanides 'J middags te half drie afscheid van ajt| meente te nemen. Nadat hij op 6 Nov. zijn intrede gedaan had, heeft hij des Kerk alhier ruim 10 jaar gediend. Hij nu verbonden worden aan de gemed van Ooy en Persingen bij Nijmegen. VOORSCHOTEN. Bloemendicven. Gisteravond la%t ging. zooals gest lijk één der firmanten van Gebr. v, bloemkweekers alhier, op den tuinl kachel voor de verwarming der ti voorzien en ontdekte, toen hij hiert klaar was, dat inbrekers zich toegang h den verschaft, door verbreking van! slot, in één der bloemenkassen. Metl hulp van een zaklantaarn ontdekte hij een partij tulpen, nog niet geheel'! voor den handel, waren afgesneden vernield en een gedeelte vakkundig i ren verpakt om mee te nemen. -,an Het verkrijgen van politie telefc^^ ren is des nachts in deze gemeente; t goed als onmogelijk is aoei met behulp van eventueele voorbijgai en hierin slaagde hij ten slotte. Zeers dig daarna is door rijks- en gemei politie een onderzoek ingesteld man daders twee personen heeft v. E. i hij aan den Veurscheweg naar hulp si uit te kijken, zien ontvluchten vq niet meer te vinden. Het was voor Gebr. v. E. een iet schadepost en thans te zwaarder gtfl de minder gunstige resultaten in bloem kweekersbedrij f WARMOND. R.K. Middenstandsvereeniging „De In hotel „De stad Rome" hield del Middenstandsvereeeniging „De dezer dagen haar algemeene vergader De voorzitter, de heer F. Slager, opi de vergadering op de gebruikelijke en sprak een kort welkomstwoord, ln bijzonder tot kapelaan Lampe. De i len fer vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Het door den waarnemend secret: uitgebrachte jaarverslag werd met appl door de vergadering ontvangen. Het Ja verslag van den penningmeester sloot ontvangsten met een bedrag van f.81' en in uitgaven met f. 572.03'A, batig s< alzoo f. 245.72'/i. De kascontroleurs, heeren B. M. van Stijn en P. M. van Vooren bevonden boeken en bescheidet orde, weshalve den penningmes decharge werd verleend. De vooral deelde vervolgens mede, dat het best overweegt in den vervolge de kas vóór vergadering te dóen controleeren. De grooting, sluitende met een bedrag i f. 820.12'/t werd onveranderd goedgeke: Op voorstel van het bestuur werd t ter beschikking gesteld van het Cre Comité en het Bureau voor VreemdeU genverkeer. De aftredende bestuurslede de heeren F. Slager en N. Schavemab werden bij acclamatie herkozen, teroiill de vacatures P. Paardekooper en C. l sloot werden gekozen de heeren S. G. vai Stijn en Ant. de Vroomen. Den schelden den secretaris den heer Paardekooper, 10 jaren lang deze functie waarnam, I» de voorzitter met enkele waardeereH woorden een souvenir aan. Na de ra) vraag en een kort propagandawoord ffi den geestelijk adviseur sloot de voorziW met een woord van dank op de gebniü! lijke wijze de vergadering. ZEVENHOVEN. Landbomwergadering. In wijk Amstel hield de heer KoS verbonden aan het Landbouwkundig reau voor Thomasslakkenmeel, te R.K, school een causerie met lichtte# over de beteekenis van de phosphor# bemesting voor de weide-bedrljven. illustreerde aan de hand van talrijke b taarnplaatjes de groote beteekenis vans behoorlijke phosphorzuurbemestinE toonde daarbij aan, dat in vele gerib het slakkenmeel een zeer gunstige in# had zoowel op de totaal-opbrengst ai? de samenstelling van het gras. Uit af verschillende voorbeelden, ontleend proeven van het vorig jaar bleek. mits de waterstaat en de overige mestingsvoorwaarden in orde waren, waarde van de meer-opbrengst die vat' kosten eener behoorlijke phosphorrJ bemesting ruimschoots overtroffen. Aan het einde der causerie bestond i gelegenheid tot het stellen van waarvan door eenigen gebruik werd S*" maakt. Daarna werd de bijeenkomst geslote» met een woord van dank aan den sprek en een opwekking tot de aanwezigen t ieder voor zich, zij het dan op bescheidt schaal, eens een proef te nemen op n® eigen landerijen of een eventueele phd- phoczuur-bemestlng rendabel werkt- GEBOREN: Johanna Gerarda, d. v. J. H. - en G. J. Neuteboom Lena, d. v. J. Geus en L. de Graaf Cornelia d. v. N. van den Dop en C. Imthom Jelle, z. v. J. Wierstra en T. Folkertsm» Jacobus Comelis, z. v. J. B. Koop en M. M. Berbiers Hermina, d. v. J: der Maden en H. Temaat Maria, v. M. Kemellng en E. Mülier v. J. Puitrum en B. van den Brug Adriana Annetje, d. v. J. Bogaards en Th. Breebaart Henk, z. v. A. Huls® en A, van Heusden Louis, zn. v. H. Brero en H. A. J. Nijssen. GEHUWD W. Helvensteijn jm. en C. J. C. ning jd. H. Lens jm. en M. Sinteur G. Rodenburg jm. en J. Gijzentl J°- OVERLLDEN P. J. M. Plouvier zn.. 4 j. Heusden zn. 7 w. H z-z

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6