DEMONSTRATIE DE BETUWE Doezastraat 14 INVENTA GASFORNUIZEN B.K. EMAILLE JAN DE NIE ZONEN ardhoorendtisid OUDE COURANTEN LEIDSCH DAGBLAD 10 voor 35 cent REIZIGERS Openb. Vrijwillige Verkooping 4 De rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen T. KI. en C. L. uit Zoe- ^^eer wegens het jagen met een licht bak. In beslag werd genomen een jacht- HFeer. een haas. benevens de lichtbak. W— UIT DE RIJNSTREEK. Hoerenhuis te koop en oorsuizingen Emii Loest. Speziai-insiitui N00RDEINDSPLE1N in „Z0MERLUST" (Stationsweg) HET HAARDENHUIS 30I=3G Va pond Gekookt Spek 15 cent Vette Edammer Kaas 35 c. pond Haar gaat liet om! VQlitffê lOGCfêri f ernstig verwond, doch is in het leven ge- k'fpïrsoon werd door den bliksem getrof fen en gedood. Uit andere gemeenten werden naar hier *mden 34 processen-verbaal, om alhier "■gtuigen of de verdachten te doen ^?410 gevallen werd door de veld- vuÉftters assistentie verleend, in welke ge- Jjjeh niet altijd proces-verbaal behoefde worden opgemaakt. ^■irrestanten werden dit jaar ter be- -Alkkinc gesteld van den heer Officier ^^ustitie te 's-Gravenhage en in het van Bewaring ingesloten. Aan 27 personen werd nachtverblijf verschaft. totaal werden in het jaar 1931, 1013 ,3gtllen door de Politie in het Rapporten- gerapporteerd. —Bij de Politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een alhier onbeheerd aan getroffen handwagen. Op den hoek van de Dorpsstraat en Almondeweg had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van W. P. den H. alhier en een personen auto van C. W wonende te Leiden. Beide auto's zijn tegen aanrijdingen verzekerd, een en ander werd in dfer minne geschikt. Een hond van den heer T. wonende te liiden. die voorheen alhier woonachtig wasKwam nog eens in Oegstgeest een Hikje nemen, hetgeen hem noodlottig is êaBrden Op den drukken Rijksstraatweg kwam het dier in aanraking met een auto. het werd tegen de straat geworpen en even latei dood weggehaald. JÊ De kerkvoogdij der Ned. Herv Ge meente heeft de bestuursfuncties als volgt verdeeld Voorzitter de heer Dr. P. C. van Arkcl. Warmonderweg 17 Leiden; Secretaris de lieer R. Reitsma. Terweeweg 45 alhier; Penningmeester de heer G. R. D. Cromice-v lin, Rijnsburgerweg 142, Leiden. Over 1931 zijn in de sluizen geschut 93197 vaartuigen met een inhoud van 3781338 ton. Gedurende December werden door de Vereeniging voor ziekenhuisverpleging ingeschreven 77 nieuwe leden. Op 1 Jan. jj. bedroeg het ledental 4487. met een premieontvangst van f. 17786.60. ZEVENHOVEN. Aan den heer H. van Weugerden al hier is voor de som van f. 16.200 gegund den bouw van 3 woonhuizen te Hoofddorp VEUR. Burgerlijke Stand. vallen; A. M. C. v. d. Helm, geb. van. Iftjppen. Z. M. W. van Veen, geb. Kerk vliet. Z. A. M. Wensveen, geb. van Brecht. Z. Overleden'. J. Hoogkamer, m. 82 jaar. WVEUR-LEIDSCHENDA M. Burgerlijke stand. ivallen: W. H. van Leeuwen, geb. van eer-Helm, Z. M. Th. van der Salm, SHAmmcrlaan. Z. C. M. Boer geb. v. d. «erkhof. D. J. C. Meurer, geb. van liable. Z. hertrouwdA. C. M. van Tiggelen en Mondt. Overleden; M. F. P. Roodenrijs, m. 2 jaar A. C. M. Roodenrijs, m. 1 jaar A. H. Beukers, m. 68 jaar. ZOETERWOUDE. Bij Kon. Besluit is opnieuw benoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer C. A. M. Wap. ALPHEN. Officieele heropening schietlokaal b. V. L. Zaterdagmiddag had de officieele her opening piaats van het verplaatste schiet- Ickaaj in de Rozenstraat. Allereèrst werd het woord gevoerd door den voorzitter van de plaatselijke afdeeling van den bijz. vrijw. landstorm, kapelaan J. M. Sondaal, die dank bracht aan het gemeentebestuur, bestuur der plaatselijke schietvereeniging e.a. die deze opening mogelijk maakte. Bijzondere woorden van welkom sprak de voorzitter tot den res. majoor J. P. Boots, luitenant .D J. Karres, seer. B..VL. gewest Z.H. en het bestuur van de Alphensche Burgerwacht. Hij wees op hetgeen hier in dit lokaal geschied is: het opKomen voor orde. recht, Vaderland, God en Koningin. De schietoefeningen worden wel eens ge noemd een noodzakelijk kwaad en als het dat is, dan komt dat voort uit datgene wat zij moet weren. Dit gebouw staat in de Rozenstraat en hoopte op vele gelukkige rozenschieters. Hij besloot met het bekende gezegde van den dichter Vondel: ..Hier geldt geen klagen: wie liet lijf op prijs stelt moet liet wagen'". De reserve majoor J P. Boots is 't n genoegen hier aanwezig te zijn, het verheugt spr. dat de B.V.L. ter plaatse onder de kranige leiding van luitenant Verleun tot een der beste afdee- üngen van het gewest behoort. Onder ap plaus van de aanwezigen deelde de majoor mede, dat hij voor den wedstrijd die prijzen beschikbaar kon stellen n.l. één van f. 10, f.5 en f. 2.50. Hierna loste bij het eerste schot en terstond hierna waren de vijf banen druk bezet. Den geheelen middag heerschte een gezellige drukte in het schietlokaal. Ergerlijk vandalisme. Ongenoode gasten hebben zich van Vrij dag op Zaterdag toegang verschaft tot het kantoorgebouw van de kalkzandsteen fabriek van de fa. J. in de Emmalaan. Alles werd op het kantoor overhoop ge haald, o.a. werd het behang vernield, eenige landkaarten en boeken verscheurd, terwijl eenig op het kantoor aanwezig klein geld- hedrag niet werd aangeraakt. Het geheel gaf den indruk, dat het niet om geld ging, doch om vernieling. De politie tracht de vandalen op te sporen. De Alphensche Burgerwacht zal 5 Februari a.s. in de St. Josephzaal alhier een groote propaganda-avond houden waar o.m. de gewonnen wisselbekcr zal worden uitgereikt door luitenant-generaal b.d. de Quai. Het geheel zal worden afgewisseld met een film van de vier jaargetijden.» ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Clasina Maria d. van J. F. Bielefeld en H. H. l'Ami Wilhelmus Petrus z. van L. J. Kerkvliet en A. A. de Prie -- Janna d. van W. Piet en A. van Wielingen Hubertus Antonius z. van H. A. van der Meer en H. Jonkman Theodo- rus Leonardus z. van J. Zoetendaal en P. Wolvers Adriana Johanna Clasina d. v. J. K. Straathof en M: J. M Blokland Johannes Hendrikus z. van J. M. Straat hof en G. H. Vink. Overleden: Johanna Zwetsloot 63 jaar. Ondertrouwd: Quirinus Cornells van Wieringen jm. 26 jaar en Maria Oomen ja. 24 jaar Petrus Theodorus de Koning jm. 27 jaar en Johanna^Helena van der Hoorn 24 jaar. o BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Getrouwd: F. J. G. Hooftman, 35 jaar en A. C. v. d. Toorn, 41 jhar. Geboren: Gijsbertüs, z. van D. v. d. Wolf en C. Assenberg; Nicolaas Gerardus, z. van G. H. v. d. Erf en A. Wubben; Hendrik en Neeltje, z. en d. van A. de Pater en M. Poot. Overledem Marinus Gijsbertüs v. Tol 52 jaar. In iiet gebouw van de Boskoopsclie veiling, heeft een bazar plaats gehad, ten bato van de muziekvereeniging „Harmonie Fxeelsiori' welke uitstekend is geslaagd. Voora, Zaterdagavond werden er goede zaken gemaakt. NOORDEN. Land- en tuinarbeiders. Uit het verslag van den R.K. Land- en Tuinarbeidersbond St. Deus Dedit b'ijkt, dat over 1931 dc inkomsten bedroegen f. 520.02, de uitgaven f. 509.64. batig saldo f. 10.38, in kas over 1930 f. 22.30, vormt tezamen een kassaldo van f. 32.41. Ir. den voorgaanden winter werd ann werkloozen uitgekeerd f. 360.70. Voor de Loterlj-vereéniging „Wilhel- mina" trad het Humoristen-gezelschap Van Well op uit Leiden. Het feest duurde tot des nachts 3 uur: alle aanwezigen hebben zich uitstekend geamuseerd. NIEUWKOOP. Ambtenaar ter Gemeente-Secretarie. B. en W. hebben benoemd, voorioopig tijdelijk, tot ambtenaar-ter gemeente-secre tarie alhier den heem A. C. Brussaard, vclcntair ter gemeentesecretarie van Maas land en wonende te^Vlaardingen. SU ROELOFARENDSVEEN. St. Agnes Congregatie. Dezer dagen vierde de St. Agnes Con gregatie haar j aarlij kschen feestavond. Nadat alle leden des avonds om 61'; uur het plechtig Lof en de opdracht der aspi rantleden hadden bijgewoond vertrok men in opgeruimde stemming naar de St. Pan- cratiuszaal waar een gezellige avond wachtte. Kapelaan Meere'ooer opende den avond met een hartelijk woord van welkom, waarna door de dames van de reidans een welkomstlied werd gezongen. Daarna wer den er eenige komische voordrachten ge daan en vervolgens werd opgevoerd een blijspel in 3 bedrijven „De ontevreden waschvrouw". Voorts kregen we nog eeni ge keurige dansen te zien. zoodat de avond een succes mag genoemd worden. Aan het slot van den avond dankte de directeur allen recht hartelijk. WADDINXVEEN. De verbinding GoudaBoskoop. Binnenkort zal vanwege den Provincialen Waterstaat de aanbesteding plaats hebben voor het leggen van een gedeelte van den nieuwen weg aan het Jaagpad en wel vanaf den Woningbouw tot voorbij de Waddinxveeusche brug aan de Noordzij ic. Wanneer dit weggedce'te tot stand is ge komen zal de verbinding Gouda-Boskoop in orde zijn. D? chauffeur D reed met een vracht auto over den Zuidelijken Dwarsweg alhier. Doordat een defect ontstond aan de stuur inrichting kon hij niet voorkomen dat de auto in de sloot naast den weg terecht kwam. De chauffeur kontijdig uit do cabine spring;n. De vrachtauto is met een kiaanwager gelicht. Van een inwoner dezer gemeente die onbekend wenscht te blijven, ontving de secretaris van het Burgerlijk Armbestuur rten gift, om deze te willen uitreiken aan hen, die van deze instelling een vaste ondersteuning ontvangen. Het zoontje van den heer E. wilde de aut- van ziin vader aanslaan, met het ongelukkige gevolg dat de slinger, tegen zijn hand sloeg. Hij werd zoodanig ge troffen. dat enkele knokkels van zijn rechterhand braken. Dokters hulp was dadelijk nooclig. In de afdeeling Waddinxveen van de Foilandsche Maatschappij van Landb. zijn tot bestuursleden gekozen: J F. Hijkoop, voorzitter. K. van der Torren JCzn., 2e voorzitter; G. Oudijk en J. Noordam, bestuursleden en J. Hoogeveen secretaris-penningmeester. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is gunstig beschikt op het verzoek van het bestuur van dc gemeente om aan de werkloozen strekkende ingevolge de rijkssteunregeling een bedrag van f.1 per week brandstoffen toeslag te geven. Aangezien 65 pet. van deze kosten door de gemeente zal moeten worden be taald, moet omtrent deze toekenning de gemeenteraad nog worden gehoord. Voor de Duitsche Handelscorrespon dentie. slaagde de heer J. Bevelander alhier, opgeleid door den heer van Eijk te Gouda. Het aantal schepen dat in het af- gelocpen jaar de Hoogc Waddinxvcensche brug is gepasseerd bedroeg ruim 68000. In verband met dezen slechten tijd nog een flin' cijfer. Naar wij vernemen is tot president kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier benoemd de heer T. A. van der Hee. Deze heeft dc benoeming aangenomen. Mej. H. in het Noordeinde kwam voor haar woning te vallen en wel zóó ernstig op haar rechterarm, dat deze brak cn door den dokter moest worden gezet. Van een vrachtwagen geladen met zakken tarwe, brak een zijschot. Vele zak ken tarwe vielen van de lading: deze barstten open en een groote hoeveelheid tarwe ging hierbij verloren. Bii den veehouder B. aan den Bloc- mendaalsclienweg is onder liet vee schurft geconstateerd. Een der runderen is reeds bezweken. Het cadaver is op dc voor geschreven wijze vernietigd. Gehouden verkooping in het Notaris huls te Leiderdorp op Vrijdag 15 Januari 1932. ten overstaan van: H. M. Markusse. notaris te Leiden: Gee- restraat 8 en 1ste Haverstraat 2. kooper W. F. Piket voor f 1960; 2de Gortestraat 6G. H. L. Speel ~q.q., voor 1. 550. Overige perceelen zijn de meeste uit de hand verkocht en één niet gegund. Ljjst van onbestelbare brieven en brief kaarten. van welke de afzenders onbekend zijn* Terugontvangen in de le helft der maand Januari 1932 BRIEVEN BINNENLAND. Raad van Arbeid. Leiden; J. Booghout Roosendaal; D. Cornelissen. Amsterdam; A. Devele, Haag: K. J. de Hollander Voorburg; P JerkensFeran. Leiden; Kelderman Velp Gld.)H. Loeb. Utrecht: M. W. Poortman. Haag; Root, Alphen a.d. Rijn; Scheigrond. Oegstgeest; P. Timmermans, Rotterdam; Handel Mij. ..De Vrede". Haag; C Verhey. Tilburg. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. R. Kruyzinga. Leiden; M. Leo. Haag; Henen'??. Haag; Ph. Mulder. A'danv, Mej. Rees, J. Sparrenboon, M. v. Wijhc, Haag; Wed. Stuykenkamp, Katwijk Binnen BRIEVEN BUITENLAND. Fam. Boreharding. Reinen Westfalen??; C. K. Sch. 73, Dusseldorf. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. H. J. Götze. Wiesbaden; J. Klein. Jult- markt (Did); N. Maas, Schröchen (Oosten rijk) H. Reidt, Hieronder behooren ook poststukken, welke niet of onvoldoende zijn gefran- keerd. Heerenzolen en -bakken, le soort f. 2. Dameszolen en -hakken, le soort L 1.50 Heerenzolen en -hakken, 2c soort f. 1.50. Dameszoien en -hakken. 2e soort f. 1.— Kinderwerk volgens grootte. 2e soort moet apart besteld worden. VOOR NET STERK EN PRIMA AFWERKING WORDT INGESTAAN. Sehoeiirepjiratie kan in 1 uur klaar, mits liet. gave zolen en hakken zijn Leder, F onrniiuren en ruhbcrlinlikcn iefjon lage prijzen 2210 Aanbevelend, N. A. VAN WIJK, Haarlemmerstraat 159. |Een goed onderhouden Hee- I renbuis, bevatt. 9 kamers met (groote keuken, groote voor- Jen achtertuin. Gelegen Rijn- en Schiekade n.b. Haagweg. Br. Bur. v. d. BI. No. 2965a te genezen? Raad en inlich tingengratis. Dnderstadt 15 a. Harz (Oeutschland) H Uitvinder van het Rijkspotent Nr. 451450 en andere patenten. 1744 Ned. Herv. Gemeente van Oegstgeest. het huren van plaatsen I if< de pauluskerk aan 1 den Warmonderweg is vanaf [heden opengesteld. 2168 plan van de kerk en voor waarden verkrijgbaar bij den Penningmeester van de Ver- I voor Kerkbouw Julianalaan 9, Oegstgeest. Pakken Oude Couranten verkrijgbaar a 25 ets. per 5 K. G. BUREAU op Dinsdag. Woensdag en Donderdag a.s. Bezoek onze belangrijke Demonstratie met de bekende KOLMA STOOMPAN EN VELG PRACriSCHE huishoudelijke ARTIKELEN Kort Rapenburg 10 Heerengracht 112 Telef. 25 Telef. 1549 per TEEEFOOX 327 21, Zeventig procent - leg dat nu eens voor goed in Uw geheugen vast - zeventig procent van alle particuliere chauffeurs (aangesloten bij den Nederlandschen Bond) - mannen van de praktijk dus die het weten kunnen! - verklaarde zich bij een onlangs gehouden enquête vóór Klinkerwegen! 't Betrof de veiligheid en klinker wegen kregen een overweldigende meerderheid. Zeventig procent! Waar mannen van de praktijk zich zóó overtuigd hebben uit gesproken, klinke thans - sterker nog dan ooit te voren - de leus: Alle Hollandsche wegen moeten Klinkerwegen zijn I 2182 GEVRAAGD. 2967a Aanm. 68, Bilderdijkstr. 13. Op Vrijdagen 29 Januari en 5 Februari 1932, 's avonds 7 uur, in het Notarishuis tc Leiden, ten overstaan van den Notaris B H. STUMPEL. aldaar, van: 1. Het Winkelhuis en Erf met Bovenwoning aan de 2e Groenesteeg 32 en 32a te Lei den, groot 51 centiaren, be vattende: Beneden: Winkel, Achterkamer, Keuken, waar boven Zolder. Plaatsje met Privaat', en de Boyenwoning: Vóór- en Achterkamer. Keu ken, Zolder met 2 vertrekken. Het pand bevat Stookplaat sen, kasten en verdere ge makken, w.o. gas- en water leiding en electr. licht. Ver huurd: boven voor f. 5.40: het Winkelhuis verhuurd geweest voor f. 5.15 per en bij de week. 2201 2. Het Huis en erf aan dc v. d. Werfstraat 76, hoek Dui- zenddraadsteeg, groot 46 cen tiaren, bevatende: Vóór- en Achterkamer, Keuken, Plaatsje, Privaat, Zolder, voorts Muntgas en Waterlei ding. Verhuurd voor f. 2 60 per en bij de week. 3. Het Huis en erf aan de Noordrundersteeg 4, groot 26 centiaren, bevattende: Voor- en Achterkamer, Plaatsje met afdak en Privaat, Zolder met Vertrek en Vliering, voorts Muntgas en Waterlei ding. Verhuurd voor f2.60 per en bij de week. Te bezichtigen in de weken van veiling en afslag op Dins dag en Donderdag van 24 uur. Aanvaarding terstond na de toewijzing, onder ge- standdoening der huur. Be taling kooppenningen op 5 Maart 1932 met bijbetaling van rente A 5 'Ik 's jaars vanaf den dag van aanvaar ding tot dien der betaling. Nadere inlichtingen te be komen ten kantóre van voor noemden Notaris STUMPEL, Hooigracht 40 te Leiden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7