K&hst UIT DE OMSTREKEN. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. Uw mond verzorgt; U dagelijks INGEZONDEN. KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Bitter ei» gezin, van Schie dam, de Waai Malefijtsiraat 11; A. v. Osnabrugge, van Oegstgeest, Burgersciijk- straat \2\ C. v. d. Beidt en gezin, van Zijpe (N.H.), Meerburgstraat 4; J. A. Kippers, van Wassenaar, Zeehospiiium; M. J. E. Steffen, van Rotterdam, idem; A. M. J. Koelewijn, van Wassenaar, Duiniust- weg 15, A. den Bak, van Amsterdam, Zeeüospitium; D. Klaassen, van Noordwijk, v. Melskade 82; A. v. d. Gugten, van Wassenaar, Achterkerkweg 15. Vertrokken: J. C. de Venne, naar den Haag; Th. A. Stam en gezin, naar den Haag; F. v. d. Rhee, naar Montfoort; A. Zwarteveld, naar Terschelling; H. G. Hof man, naar den Haag; S. Nieuwesteeg, naar Terheijden; K. Velthoven, naar Duitschland; M. P. A. v. Dijke, naar Amsterdam: J. C. Schoneveld, naar Hillegersberg; T. v. d. Molen, naar Oudkarspel. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Kath. Katwijk". De R.K. Vereeniging „Katholiek Katwijk" hield haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter pastoor Schiphorst. De secretaris de heer J. v. d. Nouweland las het jaarverslag, waaruit bleek wat „Kath. K." in het afgeloopen jaar al zoo had gepresteerd. Het financieel rapport door dén penningmeester, den heer Jac. Rietveld wees een batig saldo, aan van f. 24.50. Het bestuur had een concept reglement samengesteld dat door de vergadering werd goedgekeurd. Voor de bekende instelling R.K. kinderuitzending werden ais commissie van uitvoering benoemd de heeren Nic. Oudshoorn, Nic. J. Winters en C. v. d. Lubbe. De pastoor deed uitvoerig mede- deeling van het uit te voeren Kerstspel in de Aula van het St. Will. College. Voorts werd geestelijke medewerking ver zocht voor de Vereeniging „Stillen Omgang' afd. Katwij£ aan den Rijn, waarvoor toe zegging werd gegeven. Vervolgens kwam in bespreking de actie van het hulpcomité waarover in vorige vergadering uitvoerig was gesproken. De pastoor deed mededeeling van vele extra gaven die voor Kerstmis waren ontvangen en waarvan nog een aardig bedrag aan wezig was. Hij wenschte er nogmaals de aandacht op gevestigd te zien giften in geld en natura nog welkom zijn. Deze kunnen bij hem worden afgedragen. „Kath. K.' heeft ook geregeld contact met het Armbestuur hetwelk met de nood van ver schillenden bekend kan zijn. Hierna volgde bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden L. van Paridon, 'J. v. d. Nouweland en Jac. Rietveld worden herbenoemd en de heer Nic. J. Winters als 5e bestuurslid benoemd. Bij de rond vraag werd de wensch geuit medewerking te verleenen tot oprichting van een R.K. Radio-vereeniging. Deze aangelegenheid zal in bestuursvergadering besproken worden. Hierna sluiting met gebed. Uitvoering van het Kerstspel. Voor de leden van Katholiek Katwijk en talrijke genoodigden, werd door de R.K. Tooneelclub te Wassenaar uitgevoerd het ..Mysteriespel van de Drie Kerstavonden'". Waar het Parochiehuis voor deze uitvoering naar alle waarschijnlijkheid te Klein zou zijn om alle bezoekers te bevatten, was cloor den Pater Rector van het St. Willi- brordus-Missie-College hiervoor welwillend afgestaan de groote Aula van genoemd College. De opkomst was dan ook groot en de spelers hadden een zeer aandachtig audi torium dat herhaaldelijk van groote in stemming en dankbaarheid voor het ge- notene blijk- gaf door krachtig applaus. Behalve het spel trok de grime en costu- meering aller aandacht. Pastoor Schiphorst was ongetwijfeld de tolk van allen toen hij aan het einde van den avond zijn dank bracht aan de acteurs. Na hartelijk dank gebracht te hebben aan den pater Rector voor het gebruik der Aula en Katholiek Katwijk gefeliciteerd te hebben met 't succes, sloot hij dezen mooicn avond op -de gebruikelijke wijze. Ledenvergadering A.R. Propagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prlnsterer" hield een ledenvergadering in de zaal der Geref. Kerk. Daar de le en 2e voorzitter wegens ongesteldheid verhinderd waren, werd de vergadering door den secretaris, den heer P. A. Schoneveld, geopend. Deze liet zingen Ps. 62 5 en ging voor in gebed. Hierna las hij Ps. 46. Dadelijk daarop las hij de notulen van de vorige vergadering, welke na een kleine opmerking werden goedgekeurd. Daar er geen ingekomen stukken waren gaf de w.n. voorz. het woord aan den heer Joh. Korpelshoek tot het vcorlezen van zijn inleiding „De A.R. Partij en de sociale actie". De inleider gaf eerst een historisch overzicht, daarbij vooral stilstaande bij de Liberale over- heersching, welke tot gevolg had, de op komst van het socialisme, waarin uitkomt de 2ucht onder de menschen, naar sociaal bezit. Spr. stond nu stil bij de houding der A.R. Partij. Naar voren brengend., de hol ding van verschillende A.R. voormannen o.a. Fabius, Kuyper, Talma, ten opzichte van verscheidene verzekeringswetten. Vervol "ens zette hij 't ideaal der A.R. Partij uiteen, wat voornamelijk is een vrije Maatschappij, vrije school en vrije kerk. Tenslotte liet spr. nog uitkomen, dat op sociaal gebied, het maatschappelijk Teven zich beter ontplooit onder leiding van het particulier initiatief, dan onder Staats leiding, wanneer men ook in de moderne Maatschappij blijft, een ouderwetsch Christen. De w.n. voorzitter zeide den inleider dank, en gaf het onderwerp in algeraeene bespreking, waaraan door een 8-tal personen werd deelgenomen. De w.n. voorzitter zeide nogmaals den inleider dank alsmede degenen die aan de bespreking hadden deelgenomen. De volgende vergadering, wordt D.V. gehouden Dinsdag 15 Maart. Inleider de heer de Bruyne, met als onderwerp „Een ander Evangelie?" Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. Hierna sloot de w.n. voorzitter de vergadering. De heer Joh. Korpelshoek ging voor in dankzegging, nadat vooraf gezongen was Ps. 25 2. Aanwezig waren 22 leden, terwijl nog één bezoeker zich opgaf als lid. KATWIJK AAN ZEE. Door enkele personen in deze gemeente worden pogingen aangewend tot stichting van een Nationaal Socialistische partij. De werkzaamheden in de Secr. Varke- visserstraat zijn beëindigd, het midden- trottoir is verdwenen. Een belemmering voor het autoverkeer is daardoor opgeheven. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: T. B. v. Dam, gekomen van Ermelo, Kanaalstraat 274. Crisis-Comité. Ten bate van het plaatselijk Crisis-Co mité wordt in den R.K. Volksbond een Kunstavond gegeven op Vrijdagavond a.s. waaraan verschillende muziek- en zang- vereenigingen mede zullen werken. De werkloosheid. De werkloosheid neemt in onze ge meente nog steeds toe. Verreweg het grootste aantal werkloozen wordt geteld uit landarbeiders, welk getal thans bijna 300 bedraagt. Echter ook onder de am bachtslieden neemt de werkloosheid steeds grooter omvang aan. Loop der Bevolking in 1931. Bevolking op 1 Januari 1931: M. Vr. Tot. 4297 4181 8478 Gevestigd in 1931 246 259 505 Geboren in 1931 122 118 240 Vertrokken in 1931 Overleden in 1931 4558 9223 233 466 29 68 Bev. op 31 Dec. 1931 4393 4296 8689 Gesloten huwelijken in 1931: 67. Aan mej. Vermolen-Vrij burg is op verzoek door B. en W. eervol ontslag ver leend als concierge van het gemeente huis, welke dienst zijn met pensioen gaat verlaten. Naar medegedeeld wordt, is op de Ned. Herv. School door de kinderen een bedrag van f. 74.26 samengebracht voor de samenwerkende zendingscorporaties te Oegstgeest. Vele kleintjes maken één groote! Voor de kerkwacht der R.K. Kerk hebben zich zooveel personen aangemeld, dat tot de instelling daarvan is overgegaan. De burgemeester waarschuwt de in- gezetenen voor personen, die met lijsten langs de huizen collecteeren en waarop geen stempei der gemeente of een handteekening der plaatselijke geestelijken voorkomt. De secretarie der gemeente is gesloten voor het publiek na des middags één uur. o NOORDWIJK. Jaarvergadering „Door Oefening Sterk." In hotel Royal had de jaarvergadering plaats van de gymnastiek- en schermver. „D.O.S/. De voorzitter de heer F. H. van Spanje eruie de vergadering met een kort wel komstwoord en wenschte de leden en hun gezinnen in het nieuw begonnen jaar veel geluk en voorspoed. Spr. hoopte dat het ook voor de vereeniging een voorspoedig jaar moge zijn. Dat de vereeniging de noodige groei- kracb en expansie bezit blijkt wel uit het aantal leden en adspirantleden, dat thans ongeveer 140 bedraagt. Spr. memo reert de toetreding tot de turnkring Leiden, waardoor door D.O.S. aan wedstrijden werd deelgenomen en zelfs een 5 tal prijzen werden behaald. Nog steeds wordt helaas in het in alle opzichten onvoldoende Gym.-iokaal geoefend, het is bijna onmo- lijk om in zoo'n enge ruimte de oefeningen zcoals het behoorde in te studeeren. Spr. sprak den wensch uit: „Mocht hiervan toch eens spoedig verandering komen daar het toch niet aangaat dat een vereeniging met 140 leden geen flink en frisch oefenlokaal bezit. Het "is toch dezer dagen gebleken dal men in Noordwijk toch nog vele voorstanders van de beoefening der tum- sport heeft. En is het wonder. In een gezond lichaam heerscht een gezonde geest en sport bevordert orde, tucht en regelmaat Hierna gaf hij het woord aan de secreta resse mej. N. de Groot tot het lezen der notulen. De zeer uitgebreide notulen word n onveranderd vastgesteld. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Dan is aan de orde het jaarverslag van de secretaresse. Na vocrlezing, waarvan haar dank gebracht wordt voor haar keurig en uitgebreid verslag. Hierna kreeg de penningmeester de heer J. v. Beveren gelegenheid rekening en ver antwoording te doen. Uit diens kas-rekening blijkt, dat er een batig saldo was. De commissie tol het nazien der boeken bracht hulde aan den penningmeester voor Zijn accuraat bekeer. De voorzitter brengt den voorzitter en de commissie dank voor hunne werk zaamheden. Bij afwezigheid van den comm. van materiaal brengt de voorzitter rapport uit over den toestand der werktuigen en wordt door hem de inventarislijst voorgelezen. Vervolgens was aan de orde het rapport van den instructeur. Deze kon echter wegens drukke bezigheden niet ter vergadering aanwezig zijn, zoodat het rapport schrifte- telijk was uitgebracht en door de secre taresse werd voorgelezen. Het bevatte ver schillende aanwijzingen van technischen aard. alsmede de zeer gegronde klachten van het onvoldoende oefenlokaal. De in structeur drong er vooral op aan bij de be voegde autoriteiten te trachten een centraal gemeentelijk gym.-lokaal te verkrijgen. Aan dit rapport zal de noodige aandacht worden besteed. Tot leden der kascommissie voor het jaar 1932 werden gekozen mej. A. Barn- hoorn en de heeren J. Choufour en A. v. Egmond. Vervolgens volgde verkiezing wegens periodieke aftreding van 3 be stuursleden en een commissaris van toe zicht. De heer J v. Beveren stelt zich niet meer herkiesbaar. De aftredende voor zitter de heer F. H. van Spanje wordt herkozen, terwijl als nieuwe leden van het bestuur werden gekozen de heeren P. Pastoor en H. van 't Wout, terwijl als commissaris van toezicht werd gekozen de hoer W. Wassing. De herkozene en ge- kezen aanwezige heeren namen hun her- oenoeming en benoeming aan. De secretaresse wordt opgedragen de 229. Ze droegen Tuimeltje naar het dichtst bijzijnde huis en stopten hem in bed, want hij had wis en zeker kou gevat. Hij deed niets dan hoesten en rilde over heel zijn lichaam. Kikker Karei kwam om vergiffenis vragen en beloofde hem gauw beter te zullen maken. Daarom ging hij al de kussens die maar in het huis waren bijeen zoeken en bracht die op het bed van Tuimeltje. 230. Tuimeltje zat nu zoo dik onder de kussens, dat hij niets meer hoorde of zag en dat vond hij toch wel een beetje vervelend. Weet je wat, zei hij in zichzelf, ik kruip er stilletjes onder uit en ga eens kijken of ik Kikker Karei niet bang kan maken. En zoo stil hij kon, kroop hij tusschen de kussens uit en sloop naar buiten. lieer Wassinef met zijne benoeming in kennis te snellen. De voorzitter brengt hierna dank aan de afgetreden penningmeester, de heer J. v. Beveren voor hetgeen deze steeds voor do vereeniging heeft gedaan. Spr'. hoopt hem weder §poedig in het bestuur terug te zien. Do secretaresse wordt opgedragen aan de afgetreden heeren W. Morijt en E. de Groot schriftelijk dank te brengen voor ai hetgeen ook deze heeren steeds voor de vereeniging deden. De heer Choufour spreekt dan eenige waardeerende woorden tot den voorzitter, waarvoor deze hartelijk dank zegt De voorzitter brengt vervolgens dank aan de door hem aangewezen leden welke het bureau van stemopneming vormden, voor hun werkzaamheden. Alsdan wordt door den voorzitter mede gedeeld dat de uitvoering zal plaats hebben op Donderdag 28 Jan. a.s., terwijl de plaatsbespreking zal worden gehouden op denzelfden dag van des namiddags 121/3— ltyj» uur. Voor de leden zal een kaart be schikbaar zijn voor den halven prijs. Van de gebruikelijke rondvraag werd vruchtbaar gebruik gemaakt. De voorzitter zegt toe op de eerst volgende bestuurs vergadering het naar voren gebrachte in bespreking te zullen brengen. Niemand meer het woord verlangende sloot de voorzitter onder dankzegging voor de opkomst deze zeer geanimeerde ver gadering. De heer v. d. L. te Oegstgeest deed bij de politie aangifte dat bij als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig, gemerkt H. 35353. bij het passeeren van een vracht auto, bestuurd door den heer v. d P. alhier is getroffen door een plm. V? M. links uit de vrachtauto uitstekend stuk hout, ten gevolge waarvan zijn auto werd bescha digd. Onderzoek w.orijt ingesteld. De vernielzuchtige jeugd. Aan het begin van den Boerhaveweg, onder de dennen, werd dezer dagen door de N.V. „de Toekomst*' een -keel aardig zitie geplaatst, Noordwijk tot sieraad! Doch wat geschiedde: nog stond de bank nauwelijks 2 uren, of er waren reeds diverse namen in gesneden. Bridgen voor een goed doel. Alhier heeft zich een Bridge-comité ge vormd bestaande uit de volgende dames en heeren Burgemeester J. B. V. M. J. v. d. Mortel eere-voorzitter: mr. W. de Clerq, voor zitter; Mevr. L. van NesOostermeijer, Mevr. E Nieuwenhuijs-van Gelderen, W. van der Meer, leden. Dit comité zal bij voldoende deelname een Bridge-Drive houder, op Zaterdag 23 Jan. a.s. te 8 uur in het Hof van Holland. De geheele opbrengst zal ten bate van het plaatselijk crisis-comité komen. Da zaal werd reeds door den eigenaar van het Hot van Holland belangloos afgestaan. Het inl?%grid zal f. 1.50 per persoon be dragen. Terwijl bet' inzenden van prijsies voor wedstrijd en tombola aan de commis sieleden ten zeerste zal worden op prijs gesteld. De opgave tot deelneming moet ge schieden bij de heeren mr. W. de Clerq, Breloftpark en J. van Nes, Koepel weg. NOORDWITKERHOUT. DE HEER BOUWMEESTER GEHULDIGD. Groote belangstelling. Voor den heer H. Bouwmeester, van wien wij reeds een foto plaatsten, is de herdenking van zijn zilveren ambtsjubi leum, door de Hervormde Gemeente, tot een waren feestdag gemaakt. Na afloop van den ochtendkerkdienst richtte ds. J. van Noort een toepasselijk woord tot den jubilaris, die de Ned. Kerv. Kerk geduren de een kwart-eeuw diende, als voorganger en koster. De gemeente zong hem daarna toe Ps. 134 vers 3. Op de druk bezochte receptie, versche nen allereerst de volledige kerkeraad en de kerkvoogdij. De president-kerkvoogd, jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland hield eene gevoelvolle rede en bood een kostbaar huldeblijk aan, n.l. een pendule met coupes. Namens den kerkeraad sprak ds. van Noort. Den geheelen middag kwamen belang stellenden gelukwenschen en in de gezel lige woning stonden de tulpen overal in vollen bloei. Op een tram ingereden. Een vrachtrijder, alhier woonachtig, reed Zaterdagavond te Amsterdam, op het kruispunt SpuistraatRaadhuisstraat, in volle vaart op een tramwagen van lijn 14. De vrachtwagen werd vernield en door de politie in beslag genomen. De chauffeur werd naar het bureau Warmoesstraat ge bracht en daar in arrest gesteld, terwijl hij op vele plaatsen gewond was. Het bevolkingscijfer. Het definitief bevolkingscijfer op 31 Dec. 1931 wijst aan 6534 inwoners en wel 3712 mannen en 2822 vrouwen. Een liefdadigheids-uitvoering, ge geven door „Oefening baart Kunst", ten bate van „Herwonnen Levenskracht", bracht een batig saldo op van ruim f. 150. SASSENHEIM. Onder een auto. Een kruideniersbediende kwam in de Hoofdstraat met zijn rijwiel in botsing met een auto. Hij viel en verdween onder de auto. Deze stopte zoo spoedig dat de jongen er onderuit moest kruipen. Daar hij slechts enkele ontvellingen bekomen had, wilde hij zijn fiets weer ter hand nemen en wegrijden, doch dit ging niet. Het rijwiel was zóódanig beschadigd, dat de verdere tocht te voet moest afgelegd worden. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Jacoba, d. v. G. van den Nagel en A. van Rooijen Jacoba Maria, d. v. J. Langeveld en E. G. Roodakkers - Jacoba Maria, d. v. A. J. van den Meer en J. Ver- horik. Ondertrouwd; P. C. J. Stijnman, 27 jaar en A. M. J. de Hosson 22 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. E. Nolte, Wijngaarden- laan 15, van Duitschland; S. P. Kuis, Burg. Vernèdepark 63, van Alkemade; Mevr. E. Bourgeois en gezin, Voorstraat 17, van Leiden; H. ♦an der Tuin, Wijngaardenlaan 15, van Leiden; C. Beijer en gezin, Veursche- weg 41, vart 's Gravenhage; Mej. G. Preiks Voorstraat 37, van Leiden; J. Mostard, Wijngaardenlaan 37, van Leiden. Vertrokken: G. Ai Noordman, naar Lei den; Mej. J. J. Meijer, naar Baexem; G. Alblas, naar Stompwijk. WARMOND. Jaarvergadering R.K. Volkshond. Dezer dagen werd in de zaal van het hotel „De stad Rome" de jaarvergadering gehouden van den R.K. Volksbond. Deze vergadering, welke goed bezocht was, werd door den vodrzitter J. Hooge- boom geopend op de gebruikelijke wijze. Spr. wenschte den leden en hun gezin Gods rijken zegen in het pas begonnen jaar toe. Hij kon met blijdschap constateeren, dat, ondanks de economische crisis, de groei en bloei der vereeniging gestadig voortgaat. Ook werd door hem een woord van dank gebracht aan al degenen, die in het afgeloopen jaar hun diensten aan den Bond gegeven hadden. Door den secretaris, den heer A. Keijzer werden de notulen voorgelezen, welke on veranderd werden vastgesteld. Het keurig verzorgde jaarverslag, dat door denzelfden functionaris werd uitgebracht, was voor de aanwezigen een rede om hem voor dat werk met een luid applaus te beloonen, waarbij de voorzitter zich met een harte lijk dankwoord aansloot. Hierop werd door den penningmeester, den heer H. Weijers, het jaarverslag uit gebracht, hieruit memoreeren wij, dat de ontvangsten bedroegen f. 943.54'/2 en de uitgaven f. 979.30, zoodat het totaal bezit is ingekrompen tot f394.74. Was het na- deelig slot voor de afdeeling niet groot, de penningmeester van het fonds „Onder steuning bij Ziekte" had door het zeer groote aantal zieken in het afgeloopen jaar f.286 meer uitgegeven dan ontvan gen, daar het totaal bezit op 31 Decem ber 1931 nog f. 1181.36 bedroeg, heeft dit zonder bezwaar kunnen geschieden. De penningmeester van het fonds „Hulp in Nood", die hierna verslag uitbracht, had aan ontvangsten te boeken gehad f. 162.18 en uitgegeven f. 74.96, het voor- deelig saldo groot f. 87.22 gevoegd bij de overschotten der vorige jaren maakt een bezit van f. 129.91. Het financieel verslag van het „St. Ni- colaas-Comité" sloot met ontvangsten f 192.85 en uitgaven f. 192.11. Besloten werd het saldo te storten in de kas van „Hulp in Nood". Door J. H. Haverkort werd verslag uit gebracht van de laatst gehouden vergade ring van den Centralen Raad, die hiervoor een woord van dank in ontvangst had te nemen van den voorzitter. Het volgende punt der agenda was ver kiezing bestuur, aftredend waren de hee ren A. Keijzer, H. Weijers, G. Groen in 't Woud, W. de Dunne en H. van Dam. Candidatenlijsten waren niet ingekomen, zoodat de aftredenden reglementair we der herkozen waren. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht, met inbegrip van een mooie gift van den eigenaar der zaak, f. 12.09 op. Tot controleurs van de boeken der pen ningmeesters werden aangewezen voor het jaar 1932 de heeren Cornelissen en L. Duinhoven. Na- eenige mededeelingen over interne kwesties van den voorzitter en een rond vraag van huisnoudelijken aard, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze ge sloten. RECLAME. waarom niet Uw keel t Gorgel droog met Alléén fH brigincclc riooztn i 25, 45 cn 65 cfs. 2184 (Buiten verantwoordelijkheid der Ret Copie van al ot niet geplaatste stuk' wordt niet teruggegeven. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHE „REUVENS" TE LEIDEN. Mijnheer de Redacteur, Het verslag van de zitting van Gemeenteraad van Leiden van MaandiJ 11 Januari, waarin de motie van Dr. J. N. Knuttel betreffende het opzeggen vx| het abonnement op De Tribune, zoomed de toelichting daar van door den voorstól Ier en de daaropgevolgde debatten voo:-l komen, geeft het Dagelijksch Bestuur tiïi O, L. en B. Reuvens aanleiding te re-1 zoeken het volgende onder de a an da dl Uwer lezers te brengen. Ter vermijding van misverstand slfil het Dag. Bestuur er prijs op te verklaro I dat het opzeggen van het abonnement o) I De Tribune door het Bestuur is geschied I doordat de Inspecteur der O. L. en B. me- dedeelde, dat het niet-opzeggen van noemd abonnement hem aanleiding geven den Minister van O. K. en W. vooil te stellen de uitbetaling der Rijkssubsidie te schorsen. Later heeft de Minister di'. k optreden van den Inspecteur gesanction- r neerd door de mededeeling dat inderdaad I bij niet-opzegging de Rijkssubsidie inge-1 trokken zou zijn. Na het vele. dat over deze zaak reed! E in verschillende Gemeenteraden, Provin-1 ciale Staten, de Tweede Kamer en eldeij gesproken en geschreven is. mag het over-r bodig geacht worden hierover opnieuw inl beschouwingen te treden, doch onga&rnel zou het Dag. Best. zien, dat de meertwl postvatte, als zou 't Best. uit eigen overit T ging genoemd abonnement opgezell hebben l Het Best. is niet in de gelegenheid gew«s I in deze zaak een beslissing pro of coDffll te nemen; het had uitsluitend te gehetf-1 zamen, wilde het niet door een firn!- cieelen maatregel getroffen worden. de inkomsten met minstens een derde sn hebben doen verminderen. Daar genoemd verslag dit punt nie| I duidelijk genoeg doet uitkomen (of lietb» de besprekingen zelve duidelijk uitgekomen is. kan het Bestuur niet beoordeelen', moge deze uiteenzetting de gewenschk j duidelijkheid brengen. U bij voorbaat voor de verleendè plaats ruimte dankend, Hoogachtend. Namens het Dag Bestuur der O. L. en B. „Reuvens". A. A. VAN RIJNBACH. Secretaris EIGEN BEHEER. Met belangstelling heeft ondergeteeken- de kennis genomen van het ingezonden stuk van den heer W. over bovenvermeld onderwerp. In genoemd artikel bespreekt de ge achte inzender de kwaliteit van het uit gevoerde straatwerk niet, dus neemt on- dergeteekende aan, dat dddr geen be zwaren tegen aangevoerd zijn kunnen worden. Wat wel door den geachten inzender an een leemte wordt aangevoerd is de orga nisatie" van het werk en hare voorbe reiding. Met voldoening heeft ondergeteekencie dan ook kennis genomen, dat zijn reeds tal van jaren geuite rechtvaardige klacht dat de „organisatie" bij Gemeentewerken niet goed geregeld is, door den inhoud van het ingezonden stuk van den heer ondersteund en met de feiten bevestigd wordt. Deze bevestiging van zijn op ervaring berustend juist inzicht en gedane voor stel inzake onderzoek Gemeentewerken, had hij waarlijk van deze zijde niet ver wacht. Hij betuigt dan ook bij deze zUj1 welgemeenden dank aan den heer voor zijn gewaardeerden steun en bevestiging, dat ondergeteekende hei juiste inzicht heeft gehad, dat de nisatie" van Gemeentewerken niet goeo geregeld is. J. H. SCHÜLLEf^ Leiden, 15 Jan. 1932. Dahliastraat 58-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10