PU ROL KATWIJKERS B. J. DIJKDRENTH KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. GA EENS KIJKEN BIJ: UITVERKOOP Jluive scfvuük fuiid, PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 17 JANUARI. LEIDEN Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. J. J. G. Wuite van Veendam. Eglise Wallone: dix lieures et demie du matin, M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds de Meijere. Geref Kerk (Stille Rijn la)Voorm. 10 uur, de heer Reuil: nam. half acht, de heer Kroon. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf. dr. C. E. Hooykaas van Rotterdam. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. halfelf. ds. Ab. Keuter van Den Haag Vrije Kath, Gem. (St. Bon.-kapel, Vree wijkstraat 19)Hedennam. 8 uur. Vespers en Lof: Zondagvoonn. halfelf, Gez. Mis. AARLANDEKVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien. lees- dienst; nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. halftien. ds. J. G. L. Brouwer; nam. half zeven, ds. J. de Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven ,ds. Johs. Stehhouwer. Kinderkerk „Bethel", Voorm. 10 uur, de heer C. A. Bos Ned .Herv. Kerk (Oudshoomscheweg) Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. haiftien en nam. halfzeven, ds. W. Bies- haar van Den Haag. Geref. Kerk (Hoofts':'at)Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. J. Booy van Hij ken. Chr. Geref. Kerk (v. Reedest-raat)Voor middag halftien en nam. 6 uur, ds, P. Zwier. Geref. Kerk i Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur, ds. P. Nomes van Den Haag; nam. 6 uur. ds. J. H. A, (Bosch (Voorb. H.A.). Geref. Kerk (de Ruyterstraat)Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch (Voorb. H.A.): nam. 6 uur, ds. P. Nomes. HILLEGOM. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur TVoorb. H.A.). ds. de Bruin van Alphen; nam. 5 uur, de heer Baas. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H A.) en nam. 5 uur (Nabetr.), ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Woudstra van Woerden. LEIMUIDEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien. ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien Bed. H.A.) en nam. halfdrie (Bed. H.A.), ds. van der Weerd. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Rehoboth: Voorm .10 uur (Kinderkerk), de heer J. Dekker. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur. ds. Minderman. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfzeven, ds. Brink. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Speelman, NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee. as. Jongens van Leimuiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORD WIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. NOORDWUK-AAN-ZEE. Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. NOORDW1JKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. RIJNSATERWOUDE Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Smit van Heemstede; nam. halftwee, ds. Kruishooo van Bodegraven. Chr Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam .6 uur, leesdienst. RUNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. de Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra. TER-AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. l.alftien, ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Wamink. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst, WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Dingstee van Leiden; nam. halfze ven, ds. Kiehl van Hazerswoude. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, ds. Glas van Boskoop. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Brink van Nleuwveen. Geref. Kerk: Voorm. halftien, lees dienst; nam .halfzeven, ds. Moolhuizeh van Aarlanderveen. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk (Verbet-M bericht): Voorm. 10 uur, de heer E. L. de Witt van Noordwjjk-aan-Zee. ZWAMMERDAM. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, lees dienst; nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 9 3/4 uur, ds. Günther. NED HERV KERK. Beroepen: te 'sGravenhage (18e pred.- plaats): Jac. Poort te Beverwijk en (19e pred.-pl.) dr. G. P. v. Itterson te Alblas- serdam; te Burgwerd ds. J. H. v. d. Heide te Hindeloopen; te Alkmaar ds. H. Dek ker te Weesp. GEREF. KERK. Tweetal: te Scheveningen (bestaande vacature)P. C. de Bruyn te Apeldoorn en P. N. Kruiswijk te Hilversum. AALSMEER. Bij beschikking van den Minister van A., H. en N. is bepaald, dat voor de bere kening van het ziekengeld als dagloon voor de bij de werkverschaffing te werk gestelde arbeiders voor deze gemeente het bedrag van f. 2.25 geldt. HAARLEMMERMEER. Vergadering „Draagt eikanders lasten". De Vereeniging voor Ziekeniiu sverple- ging „Draagt elkanders lasten", hield haar jaarlijkse ie algem'e-.e leden-verga..ering in de bewaarschool te Abbenes. Da voorzitter der vereeniging, de heer Hulsbos heette alle aanwezigen welkom, waarna tot be spreking der agenda werd overgegaan. Uit de verslagen van den secretaris en penning meester bleek, dat liet ledental gestegen was tot 431, en er een batig saldo in kas was van plm. f. 100(1. Hierna werd tot stemming overgegaan. Het aftredende be stuurslid de lieer Rijgersbsrg werd lier- kozen, terwijl voor i}e vacature (ontstaan door het vertrek van den heer Kroes) werd gekozen de heer de Boer. Nadat nog besloten werd den heer Kroes een klein aandenken te geven voor de veel gedane arbe'd voor de vereeniging, ging deze vrij talrijke vergadering uiteen. Jaarvergadering „Wees een Zegen". In het Ned. Herv. Kerkgebouw te Abbenes werJ de eerste openbare jaarvergadering gehouden door de Meisjesver. „Wees een Zegen". Deze feestelijke samenkomst werd geopend door den heer van der Meer, die na gemeenschappelijk gezang en gebed, voorlas Hebr. 11—1 11. Na het zingen van het bondslied door de leden der vereeniging kreeg de presidente het woord, die een irleicling hield over het onderwerp „Maria en Martha". Vervolgens werd de avond gevulo door samenspraken, voordrachten en zang, terwijl vermelding verdient het duel ,,'t Zonlicht daalde neer in 't Westen" dai heei mooi gezongen werd. Dat de dames den tijd piet in ledigheid hadden doorgebracht, bewézen wel de vele keurig gemaakte goederen, waarmede weer heel wal gezinnen verblijd zullen worden. Van de gelegenheid tot het bezichtigen van al het gemaakte, werd dan ook in de pauze een druk gebruik gemaakt. Het tweede ge deelte var den avond werd eveneens vlot afgewerkt, terwijl tevens vöor tractatie's gezorgd was. Ook waren verschillende af gevaardigden uit de omliggende gemeenten aanwezig, oin felicitaties over te brengen. Het geheel was dan ook een gezellige avond, waarop de nog jonge vereeniging met genoegen mag terugzien. Nadat nog deo: den leider verzocht werd te zingen den avondzang, sloot deze met dankgebed, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. Verbetering openbare rijweg. De openbare rijweg in den Geniedijk nabii het fort te Hoofddorp, alwaar de situatie terzake reeds geruimen tijd veel te wenscben overliet en noodzakelijke ver beteringen en reparaties eischte, ondergaat thans de gewenschte belangrijke verbete ring. In verband hiermede zal de Ooste lijke Hoofdweg, gelegen tusschen den Kruis weg te Hoofddorp en den Zuidelijk gelegen Bemicbroekerweg voor het openbare en doorgaande verkeer met alle rij- en voer tuigen gedurende een paar weken af gesloten zijn. De werkverschaffing. Nadat van liet Departement van Binnen- landsche Zaken en Landbouw bericht was ingekomen dat het Rijk bereid is een subside toe te zeggen in de loonen welke zullen worden uitbetaald aan werklooze arbeiders, die bij wijze van werkverschaf fing van gemeentewege te werk zullen worden gesteld te Nieuw Vennep voor het diepspitten van perceelen gemeentegrond, vooi het graven van een zwembassin en ophoogen van gemeenteterrein, te Hoofd dorp voor het maken van een nieuwe begraafplaats en te Zwanenburg voor het graven van een zweminrichting en het aanleggen van nieuwe wegen, konden door het gemeentebestuur de verdere maat regelen tot uitvoering van de plannen wor den genomen. Met dit resultaat dat in Nieuw Vennep cn Hoofddorp reeds met de uitvoering der werken is begonnen en in Zwanenburg zal dit ook kunnen ge schieden, zoodra de met de betrokken eigenaren van verschillende perceelen bouw terrein te treffen regeling in den geest zocals deze door de daartoe benoemde commissie aan B. en W. is voorgesteld en door dit college is overgenomen door den gemeenteraad zal Zijn goed gekeurd. Ergerlijke baldadigheid. Op het traject Hoofddorp—Leiden van de Haarlemmermeer lijnen, werd ter hoogte van den Bennebroekerwcg met steen en of graszoJen gegooid naar een aldaar pas- seerenden trein, waardoor van een der per sonenrijtuigen een ruit werd vernield. Er werd gelukkig niemand gekwetst. Er wordt een onderzoek ingesteld. Uit een boom gevallen. De arbeider B. had in Haarlemmermeer terwij) hij nabij de Kaag aan 't boomen rooien was het ongeluk hoven uit een boom te vallen. Met eenige broken ribben werd hij opgenomen en onder genees kundige behandeling gesteld. Zijn toestand laat zich nogal bevredigend aanzien. Dc prijzen van de Winkelweek. De prijzen van de aan de ie Haarlem- mermeersche winkelweek verbonden ver loting welke door de Rijkspolitie werden inbeslaggerom n en in het Ka to g r c ts- gebouw ondergebracht, zijn weder vrij gegeven, zoodat in afwachting van de gevraagde Ministerieele toestemming, de verloting nu wel spoedig zal kunnen plaats hebben. Rijwieldiefstallen. Bij de O. L. school nabij Sloten in Haarlemmermeer heeft een „zwijntjesjager" kans gezien de fiets van een der leerlingen te ontvreemden. 0(k ten nadeele van den heer M. aan den Aalsmeerderweg alhier, werd een rij wiel weggekaapt, dai onbeheerd tegen een gebouw was neergezet. De politie stelt een onderzoek in. HILLEGOM. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Th. Meiland en A. Stap horst. Getrouwd: J. A. v. Haaster en J. M. Brouwer: W. F. van Ewljck en Cr. W. Bruyn. Bevallen: J. Brouwer-Jansen, D. W. van der Lans-Warmerdam, D. E. van de* Loo-van den Berg, Z. A. van der Meij-Scboone, D. Overleden: J Brussee, 61 jaar, in.: A. Giesbergen, 70 jaar, m. „St. Raphael". De R.K. Bond van Spoor- en Tramperso neel ,,St. Raphael" heeft een feestavond gehouden, die druk bezocht, was De voor zitter hield een toespraak, waarna de heer Geers uit Zandvoort een rede over de organisatie hield. Daarna was er muziek van den heer Puil en humor van Gebr. van Putten. Het 25-jarig bestaan der Chr. Burgerschool Gisteravond hadden velen gevolg gege ven aan de uitnoodiging van de commis sie voor de herdenking van het 25-jarig bestaan der Chr. Burgerschool alhier. De zaal van het Hotel Sistermans was ge heel bezet met bestuursleden der school- vereeniging. commissieleden, oudleerlingen, onderwijzers, hoofd en oud-hoofd dei- school. burgemeester en wethouders, dr. Krabbe, Geref. predikant, inspecteur van het lager onderwijs en veie anderen meer. De zaal en vooral het podium waren prach tig versierd door den heer E. Aay, met planten en bloemen. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van de schoolvereeniging, de heer R. Schilpzand. Na psalmgezang sprak hij de aanwezigen loe, hen welkom heetende en mededeellng doende van berichten van verhindering en van felicitaties. Verscheidene belangrijke feiten uit het verleden stipte hij aan, be nevens vele persoonlijkheden uit dc be stuursfunctie en het onderwijzend per soneel. De heer J. Aay, secretaris van 't bestuur gaf een overzicht uit de geschiedenis der school. Toen kwam de heer H. C, van der Schuur, hoofd der Chr B.S. aan het woord voor zijn toespraak, waarna burgemeester Pont. namens het gemeentebestuur sprak. Aile redevoeringen werden met een har telijk applaus ontvanger. In de pauze werden ververschingen aan geboden. Hierna zong mevrouw Boomsma-van Teglingen enkele liederen. De volgende spreker was de heer Baak, inspecteur van het lager onderwijs Een meisjeskoor zong vervolgens een drietal liederen met viool- begeleiding. De heer D. Moolhuizen, het eerste hoofd der school, voerde ook het woord. Een persbureau en radio-uitzending zorgde voor afwisseling. Door de oud-leerlingen werd aangebo den stoelen en tafel voor de bestuurs kamer en een voorzittershamer. Er heerschte een dankbare en vroolljke stemming. Te bevragen zijn aan het bureau van po! tie de volgen Ie gevonden voorwerpen: broodzak met brood, zwarte pórt-mönnaie met inh., hanrtbpschemier voor rijwiel, catechismus De heer .1. H. M. Hiitlman, ambtenaar ter secretarie te Laren (N.H.) is benoemd tot klerk ter secretarie alhier, afdeeling Algemeene Zaken. De speelplaats van de Openbare Lagere schooi zal in het vervolg buiten de schooluren ook opengesteld zijn voor kinderen. KATWITK. Het Crisis-Comité. De commissie tot het in ontvangst nemen van steun-aanvragen te Katwijk a. d. Rijn, deeli mede dat zij tot nader order niet meer op Dinsdag doch op' Woensdag-avond zitting zal houden van 8—9 uur, ten Gemeentehuize te Katwijk a. d. Rijn. Dj eerstvolgende zitting wordt gehouden Woensdagavond 'ZO Jan. 1932 van 8—9 uur. Burgerlijke stand. Geboren. Maarten, z. van A. Hortensius en M. van Egmond; Leuntje, d. van W. L. Gelderbiom en Pi. Verloop: Wülempje, d. van M. Imlhom en C. Zwanenburg: Dirk Bostiaan, z. van B. Parlevliet en L. P. Bloot; Cornells, z. van C. Kuïjt en H. van (Ier Plas; Leendert, z. van J. vai: Beelen en H. van Duijn; Albert Leendert, z. van A. de Vreugd en C. Hoek; Geertje, d. van D. van der Plas en J. W. van der Boon; Eiia Christiana, d. van N. Parlevliet en G. H. Donner; Cornelia, d. van A. Schaap en L. van Dirfjn; Leendert, z. van J. Dubbelaar en A. Verdoes; Jannetje, d. van P. Guijt en D. van der Bent; Delia Maria, d. van C. J Boskamp en H. A. P. de Vrind. Overleden: Dirk Harteveld, 7 jaar, zoon van G. Hartevelt en J. v. d. Plas; Cornelia Neeltje v4m der Knaap, echtgenoate van J. Touw, 57 jaar: Willem Hendrik Berkheij, 3 maanden, z. van L. Berkheij en H. Guijt. Getrouwd: Huibert den Haas en Maartje MessemakoiLeendert van Duijvenbode en Cornelia Vlieland: Marinus de Jong en Roelfien Egberts. Ondertrouwd: J. v. d. Oever en A. v. Rijn. Bij beschikking van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is bepaald, dat voor de berekening van het zieken geld- als dagloon voor de bij de werkver schaffing te werk gestelde arbeiders voor deze gemeente het bedrag van f. 2.25 geldt. KATWITK AAN DEN RITN. R.-K. Kiesvereeniging. Alhier hield de R.K. Kiesver. „Plicht en Eensgezindheid" haar jaarvergadering in het Parochiehuis. Na opening, notulen en jaarverslag volgde het financieel verslag van den penningmeester den heer Nic. Oudshoorn. Deze rekening, nagezien door de heeren v. d. Marei en Nic. Winters gaf een batig saldo aan van f. 7.30. De rekening werd in orde bevonden, den penningm. dank ge zegd voor zijn werk. Tot controle-commissie voor 19CJ wer den benoemd de heeren H. Bellekom en F. J. Luyten. De contributie werd op het zelfde bedrag- vastgesteld als vorig jaar. De aftredende bestuursleden Nic. Ouds hoorn, L. J. v. d. Valk en Jac. Meijer wer den herkozen. Uit het voltallig bestuur werd tot voorzitter, nadat de heer Jac. Meijer hiervoor bedankt had. gekozen de heer Jac. P. Rietveld. Als candidaten voor het bestuur der R.K. Kamer-Centrale werden bij accia -i- tie benoemd de aftredenden en in de va cature wijlen H. Boskamp werd gekozen de heer C. J. Boskamp alhier. Als afgevaar digden voor de Kamer-Centrale werden herkozen de heeren H, W. Grimbergen en •J. C. Schrama. Tot afgevaardigden Sta- ten-Centrale de heeren C. v. d. Lubbe en A. J. Mulder. Ten opzichte van het voorstel Zoeter - woude voor de a.s. te houden vergadering der Staten-Centrale op 30 Jan. te Leiden kreeg de afgevaardigde vrij mandaat. Na rondvraag, die niet veel belangrijks opleverde, volgde sluiting der vergadering met gebed. De maandelijke collecte voor liet Bouu londs der Geref. Kerk heeft f. 51.50 opgebracht. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk is i correspondent voor de Theologische school benoemd, den lieer C. Vooys. ADVEBTEERT Hf HET Bet blad voor Katwfjb eo Omstreken. G-eeft Uw advertentien en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt 10 KORTING. Veel Coupons - ZEER laag in prijs! 2085 BELEEFD AANBEVELEND. VOORSTR. 5 - KATWIJK a. ZEE. KATWITK AAN ZEE. EEN MOOIE AVOND VOOR DE WERKLOOZEN. Aangeboden door de Reddingsbrigade. Het bestuur van de Katwijksche Red dingsbrigade heeft een goede daad ver richt door gisteravond de werkloozen met hun vrouwen uit te noodigen om eenige gezellige uren in de zaal voor Prot. Belan gen door te brengen. Naar schatting heb ben een 500 a 600 personen van die uit noodiging gebruik gemaakt. Was eergis teren voor een groot percentage de opko mende jeugd vertegenwoordigd, gisteren domineerden degenen, die de jeugd al ja ren achter zich hadden. Er is door hen genoten, getuige de ademlooze stilte, waarmee alles werd aangehoord. De heer dr. G. C. A. van Dorp toonde zijn belang stelling door zijn aanwezigheid. Dr. Eikelenboom, voorzitter van de K. R. B. opende ook ditmaal de bijeenkomst met een toepasselijk woord tot de aanwezigen en hield vervolgens zijn propagandistische redevoering van gisteren. Grootendeels hetzelfde programma werd weder met steeds toenemend succes herhaald. Ditmaal was er ook een interessante teekenfilm en een mooie natuurfilm van den Donau tusschen Presburg en Linz, benevens een komische film. In de pauze werden de talrijke aanwe zigen onthaald op een kop Keg's koffie en St. Nicoiaas. De tooneelstukjes hadden opnieuw een groot succes. Dr. Eikelenboom sprak het slotwoord. Hij hoopte, dat andere vereenigingen het voorbeeld van de K. R. B. inzake het ge ven van een avond aan de werkloozen zouden volgen. Hij bedankte allen voor de medewerking om dezen avond zoo goed geslaagd te doen zijn, ook bracht hij een bijzonder woord van dank aan den film operateur voor zijn medewerking. En met een woord om de naastenliefde in deze maatschappij met al haar scherpe tegenstellingen In practijk te brengen sloot hij deze bijeenkomst. De heer A. van der Heiden, voorzitter van den Chr. Besturenbond kon niet na laten om namens alle aanwezigen een warm woord van dank uit te brengen op den voorzitter en de leden van de K. R. B. voor den leerzamen en genoeglijken avond, die zij gegeven hadden. Hij vroeg aan allen om hun ter eere een luid ap plaus uit te brengen, waaraan direct goed hoorbaar gevolg werd gegeven. Dankbaar en voldaan spoedde men zich om middernacht huiswaarts. In de Duinstraat staan een vier tal onbewoonbaar verklaarde woningen, eigendom van de gemeente. Deze huisjes zijn den laatsten tijd door de jeugd zoo vernield, dat men deze zal moeten af breken. Inzake de inbraak in het filiaal van den heer B. in de Paul Krugerstraat zijn de daders L. B. en H. de V., conform den eisch, tot 8 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. RECLAME. en springende lippen Doorrn 30-60 co 90 et Tobt 80 ct. Bu Apotb. es Drooute, de j. hef he wa mo LISSE. „De tragiek in het moderne huwelijk", Over bovenstaand onderwerp hield d, Tjalsma uit Leiden in gebouw „De Vei' eèniging" een lezing voor een aandachtiJ gehoor. ve in zijn inleidend woord merkte spr. ojL® dat volgens Hendrik Wassermann 4 Duitsche advocaat Laudieu de aangewen man zou zijn om een boek te schrijve- over het huwelijk in al zijn schakeering^ In vroeger tiijden, aldus dr. Tjaism; waren er ook moeilijkheden en botsing en logische conflicten. Het moderne huweiij heeft op het huwelijk van 50 jaar gelei dit gewonnen dat er meer eerlijkheid spreken is tegenover elkander, de oui afhankelijkheid is weggevallen. Het jarii meisje uit onzen tijd neemt de plaats liet huwelijkt heel anders in dan ha; sexegenoot van vroeger. Het huwelijk in zijn wezen bevat c stuk tragiek, nJ. hierdoor, dat twee wezi. tot elkaar komen, die nooit ten volle iiH elkander op kunnen gaan. Het is als de ellips, waar de eindpunten elkaar aantrekken doch nooit geheel tój elkander kunnen raken. Er is en blijft een tweeheid. Alleen wie diep geestelijk leeft en nietl het huwelijk beschouwd als zinnelijkheid of voortplanting der menschheid, zal hei) karakter van het huwelijk gaan verslaar Wat bovenal tragisch is, is dat het tr gische van het moderne huwelijk niet mee| wordt gevoeld. De verandering in 't huwelijksleven var] onzen tijd vindt zijn oorsporng in de ver anderde kijk op het sexueele leven en de revolutie der moderne vrouw. Het terrein van het sexueele leven wordt thans open en eerlijk besproken. Er een gezond verkeer tusschen beide sexen. De afhankelijkheid der vrouw heeft een revolutie doorgemaakt. De vrouw onzer dagen kan een persoonlijkheid zijn nief in haar gezin alleen, doch ook in hel openbaar leven. Jammer is, dat we d- specifiek vrouwelijke figuren hoe lange;! hoe meer gaan missen. De zinnelijkheid heeft veld gewonnen e op ernstige wijze teleurstellend gewerkt Doo- de emancipatie heeft de vrouw l zich losgemaakt van den man. Men leeft I naast elkaar heen en men vindt bij elkaar gegrendelde deuren. Gemist wordt d? j waarachtige vrouw in de vrouw. Spr eindigde met een beschouwing van I het moderne leven in het algemeen. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Leendert, zoon van K. v. Essen en J. M. Baak Henricus Jaco- 1 bus Jozef, zoon van J. P. de Koning en j M. C. Kortekaas Geertruida, dochter van J. Broekhuizen en E. M. Mink Roe lof, zoon van A. Balkenende en W. de Leeuw. Overleden: Pieter Chaudron. wed. van A. Marseille, oud 79 jaren. Ondertrouwd: J. F. M. J. Kamphuijs en i A. W. S. Theissen. NOORDWUKERHOUT. Onder groote belangstelling had al hier de plechtige teraardebestelling plaats -I op het kerkhof van St. Jozef, van het a knaapje van Nobelen, dat op zoo treurig! wijze den dood vond. Schoolkinderen droe gen het lijkje grafwaarts en strooiden I bloemen op het graf. Bij de openbare verkooping bij afslaj ten overstaan van notaris Wagemaker, werd eigenaar van het moderne café- restaurant „Studio" aan de Zeestraat, de 1 bierbrouwerij-maatschappij „Amstel-Bie- ren" voor f. 32000. OEGSTGEEST. De alhier gehouden collecte ten bate van het Crisiscomité te Oegstgeest, heeft opgebracht f. 1632.39. Bovendien werden verscheidene gaven In natura toegezegd. Het gironummer van het comité Is: 188636. Giften worden alsnog gaarne tege moet gezien! RITNSBURG. De bloemenhandel. Wanneer wij ons bepalen tot de notee ring van de prijzen van de eerste soorten, krijgen wij onwillekeurig den Indruk dat het nog niet zoo slecht gaat als steeds werd verwacht. De uitkomsten worden ln het algemeen echter geheel anders als we het geheel overzien en dan moet gecon stateerd worden dat deze werkelijk slecht is. De massa 2de en 3de soort is n.l. veel en veel te groot en het kwantum prima kwaliteit, dat dan nog eenigszins redelijke prijzen opbrengt, tamelijk gering. In een seizoen waarin het trekken eenige moei lijkheid oplevert, en dat ls op het oogen- blik het geval, begint men met meerdere soorten spoedig te vroeg met de schade lijke gevolgen hieraan verbonden. Wtt moeten dan ook constateeren dat de alge meene uitkomst slecht te noemen is! Voor 1ste soort werd per dozijn be taald: Gele Prins 2875 ct., King of the Yellow 2026 ct., Rose la Reine 25—28 ct., William Copland 2833 ct., Prins v. Oos tenrijk 1825 ct., Fred. Moore 1824 ct., Ibis 33—38 ct„ La Reine 18—23 ct., Ver milion Brlllant 1215 ct., Narcissen f1-20 tot f. 1.40 per 100, Hyacinthen f. 3.80 tot f. 5.10. Bij beschikking van den Minister van A.. H. en N. is bepaald, dat voor de bere kening van het ziekengeld als dagloon voor de bij werkverschaffing te werk gestelde arbeiders alhier het bedrag van f. 3.00 geldt. 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6