PASTILLES DROSTE EEN LEVEN OM EEN LEVEN 72ste Jaargang Derde Blad KERK- EN SCHOOLNIEUWS. VRAGENRUBRIEK. SPORT. I FEUILLETON. Gf en Krui PREDIKBEURTEN. voor zondag 17 januari. benthuizen. I Ned-Hcrv. Kerk: Voorm. halftien. lees- flienst' nam. 6 uur, ds. Odé van Koudekerk f Geref Gem Voorm. halftien en nam. 2 en 6 uur, de heer Honkoop v. Rotterdam. bodegraven. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien.1 ds. CJprcf °KerkVoorm. halftien en nam 6 U EvangDLuth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J ^rer^V^haWn en nam. 6 ■uur, leesdienst. boskoop. Ned.-Herv Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H D ds. Glas. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, Salvatori: Voorm. halftien en nam. 6 u., He Konlstra van 's-Gravenzande. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. 6 uur de heer Lijklema van Waddinxveen. Km Geref. Gem.: Voorm. 10 uur. ds. Van Nocrten. hazerswoude. Ned -Herv. Kerk: Voorm. halftien ds. ehl; nam. halfzeven ds. Meeter van iden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 'lfzeven, dienst. hoogmade. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. houwer van Alphen. de kaag. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. ouw. katwijk aan den rijn. I Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Bruyn. f Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meijering. katwijk-aan-zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, dk. Ingwersen. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdlenst. koudekerk. Si Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Odé; nam. halfzeven, de heer Smit van Heemstede. WGeref. Kerk: Voorm. nalftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. leiderdorp. f Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H A.) en nam. halfzeven (Dankz.l, ds. (Btreeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. lfzeven, ds. Dijk. nieuwkoop. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam halfzeven, ds. Van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Zwaan van Zwammerdam; nam. halfzeven, lees dlenst. Remonstr. Kerk: Geen opgave. oegstgeest. Ned.-Herv. Gem. (Groene Kerkje): Vm. 10 uur (H.A.), ds. Hennemann. Irene: Nam. 5 uur, ds. Jansen Schoon hoven. rijnsburg Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. De Jong. sassenheim. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf ds. P. van der Veer, van Amsterdam. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. halfzeven, ds. Hermanides. WADDINXVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. De Looze. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 6 uur (Bed. H.A. en Dante.l, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf. ds. P. Cannegieter van Idaard. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Noordlaren ds. J. A. Tam- mens te Parrega. Aangenomen: Naar Burgh op Schouwen. P. P. Saraber, cand. te Boven-Leeuwen. Naar Godlinze, A. A. de Bruijn, cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Gouderak, J. H. v. Pad- denburgh, te Elspeet. GEREF. GEM. Tweetal: Te Giessendam, J. D. Barth, te Borssele en G. H. Kersten, te Rotterdam. HERSTELD EVANG. LUTH. KERK. Drietal: Te Zwolle, W. F. ten Rouwelaar, cand te Amsterdam; J. C. V. v. Bemmel, te Hoorn; W. J. Manger, te Tiel. HET AANTAL PREDIKANTEN IN DE GER. KERKEN. Het aantal dienstdoende predikanten in de Geref. kerken in Nederland bedroeg op 1 Januari 1.1. 646 en het aantal emeritus predikanten 95. Het aantal dienstdoende predikanten vermeerderde met 43, die in 1931 hun intrede deden. 20 kwamen daar van van de Theologische School te Kam pen en 23 van de Vrije Universiteit. Het aantal dienstdoende predikanten verminderde met 19 van wie er 4 zijn ge storven; li met emeritaat gingen; 2 naar Indië vertrokken; 1 naar Duitschland ging en 1 zich onttrok aan de Geref. Kerken (ds. A. Terpstra te Treebeek); 14 emeritus predikanten ontvielen aan deze kerken door den dood. Het aantal emeritus mis sionaire predikanten vermeerderde met 1 en steeg op 4. Met de missionaire predikanten mede- gerekend hebben de Geref. Kerken totaal 688 dienstdoende predikanten en aan eme riti met inbegrip van de hoogleeraren. de geestelijke verzorgers der Chr. krankzin nigengestichten en de emeriti missionaris sen totaal 117. Bovendien zijn nog drie pre dikanten buiten bediening. In Ned.-Indië bleef het aantal dienst doende predikanten 9; in België 4; in Ar gentinië 2: terwijl in de Graafschap Bent- heim en Oost-Friesland het aantal ver meerderde met 2 en steeg tot 12, terwijl er daar 1 emeritus-predikant is. 5 kerken kregen een tweede predikants plaats. die ook werd bezet en 1 (Haarlem) een derde, terwijl 10 kerken voor het eerst een predikant ontvingen en 2 kerken uit een combinatie traden en zelfstandig gin gen beroepen. (N.R.Ct.) W. H. van H., te L. Het secretariaat der Harmonicaver. „D. V. V." is gevestigd F. Zwanenburg, Utrechtsche Jaagpad 100, Leiden. VOETBAL. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE L.VJJ Programma voor morgen. lste klasse; S. C. O. 1A. R. C. 1. 3 uur, P. J. Schniedewind L. R. C. 1—F. Pacta 1, 3 uur, J. Neuteboom. 2de klasse: A. R. C. 2-»-Ons Clubje 1, 3 uur, L. van Vliet Quick B. 2S. C. O, 2, 3 uur, J. Hillebrand: Rijnsb. B—L. R. C. 2. 3 uur. H. van der Nat; D. V. E. 1—Terleede 2, 3 uur, A. F. van Goor. 3de klasse A: Terleede 3A. R. C. 3, 3 uur. C. van der Burg: Pegasus—Quick B, 3, 3 uur. D Warnaar. 3de klasse B: F. Pacta 2—L. R. C. 4. 3 uur, L. Gaykema; S. L. F. 2L. R. C 5, 3 uur, W. G. van Wijk; Ons Clubje 2— Quick B. 4, 3 uur, W. Olivier. Overzicht. A. R. C. zal morgen haar kampioenskan sen tegen S. C. O. 1 hebben te verdedigen. De Oegstgeestenaren wisten vorige week met 10 van het sterkere S. L. F. 1 te win nen. Stellig zullen de Alphenaren zich geheel moeten geven om belde puntjes te veroveren. Te Lisse zullen L. R. C. 1 en Fides Pacta 1 het samen uitmaken wie van beide de onderste plaats zal bezetten. De Fides Paetanen komen er langzaam beter in. Misschien dat zij nu een kleine zege op de Lissenaren kunnen bevechten. De tweede klasse brengt Ons Clubje 1 te gast bij A. R. C. 2. We kunnen Ons Clubje weinig kans op een winstpuntje geven. Quick Boys 2 zal tegen S. C. O. 2 wel zorgen ongeslagen te blijven Rljns- burgsche Boys 2 zal het tegen L. R. C. 2 nog niet gemakkelijk hebben. Zelfs geven wij den Lissenaren kans een winstpuntje aan de Rijnsburgers te ontnemen. D.V.E. 1- Terleede 2 is een strijd van gelijke krach ten, waarvan wellicht een puntenverdee - ling de uitslag zal zijn. In 3 A zal Terleede 3 het tegen A.R.C. 3 moeten afleggen, terwijl Pegasus geen kans zal hebben tegen het leidende Quick Boys 3. 3 B brengt een kleine zege voor Fides Pacta 2 tegen L. R. C. 4 S L. F 2 zal haar kampioenskans tegen L R C 5 door een overwinning behouden. Juick Boys 4 zal tegen Ons Clubje 2 moeten bewijzen of het na haar eersten wedstrijd, die met 80 door haar werd gewonnen, de bedoe ling is op dezen voet door te gaan. STRAFFEN IN DEN L. V. B. Door het bestuur van den Leidschen Voetbalbond zijn de navolgende straffen uitgesproken: Een speler van D. S. O. is geschorst tot 1 Augustus 1932. Een speler van Sportman is voorloopig geschorst. Een speler van Terleede is geschorst voor 4 wedstrijden. Besloten werd met het L. V. B.-elftal in te schrijven voor den K. N. V. B.-beker. hillinen—sfclëeveningen ingelascht. Men meldt ons uit Hillegom: Onverwachts is voor Zondag nog vast gesteld de wedstrijd HiliinenSchevenin- gen. Als Hiliinen dezen wedstrijd wint. dan is er nog een kleine kans voor de blauw-witten. Het nog te spelen program ma van Scheveningen en Lugdunum is immers belangrijk zwaarder dan dat van Hiliinen. o WEDSTRIJD TE boskoop. Zondag te 2 uur namiddag zal te Bos koop op het terrein aan het Noordeinde een wedstrijd gespeeld worden tusschen Bosk. Boys 1 en Gouda 3. RECLAME. 226 ONOVERTROFFEN SMAAK EN KWALITEIT MM WIELRENNEN. de zesdaagsche te dortmund. Van KempenFijnenburg winnaars. Gisteravond om 11 uur is de 7e Zes- daagsche Wielerwedstrijd in de Westpha- lenhalle te Dortmund beëindigd. Geen plaats was onbezet, toen de laatste uren aanvingen. Hoewel de Nederlandsche ren ners Pijnenburg en van Kempen reeds een grooten voorsprong in puntenaantal hadden, wisten zij dezen voorsprong aan merkelijk te vergrooten. Tenslotte werden zij winnaars met 1 ronde voorsprong op het volgend koppel De einduitslag is: 1. Piet van KempenPijnenburg 458 p. Op 1 ronde: Rausch-Huertgen (Duitsch land) 278 punten. 3. CharlierDeneef (België) 164 punten Op 2 ronden: 4 Kroll-Maidorn (DJand) 126 punten. In totaal werden 35999.400 K.M. afgelegd. De andere koppels waren meer dan 2 ronden achter. BILJARTEN. leidsche biljartbond. De uitslag van den wedstrijd t Gr. I. 1 D.O.S 1 voor de comp. LJ3B. Ie kl. luidt: A. Verstraaten (DOS.) 151 30 26 503 J. Bruinincks (t Gr. 1.) 200 30 39 6.66 C. Hendriks, res. 200 69 15 2.89 J. Pouw 157 68 20 2.27 P. Horree 150 60 16 2.50 H. Barendse 119 59 12 2.01 A. J. Offenberg 120 48 14 2.50 P. Meijers 150 48 17 3.12 't Gr. laken 1 punt. D. O. S. 1 punt. De uitslag van D.O.S. 1—'t Gr. laken 1 voor de comp. LBB. Ie kl. luidt: J. Bruinincks ('t Gr. 1.) 200 23 64 8.69 A. Verstraaten (D.O.S.) 116 22 19 3.27 J. Pouw 200 63 14 3.15 C. Hendriks 189 62 14 3.04 H. Barendse 105 45 17 2.33 P. Horree 150 45 20 3.33 P. Meyers 107 49 9 2.18 A. J. Offenberg 150 49 15 3.06 D. O. S. 1 punt. 't Gr. laken 1 punt. De uitslag van P. v. Cleef 2bS.D.O. 3 voor de comp. L.B.B. 3e kl. luidt: D. Nieuwenburg (SD.O.) 90 43 13 2.09 L. A. v. Iterson (P. v. Cl.) 100 43 13 2.32 C. v. d. Burg 51 24 10 2.12 H. de Roo 100 24 27 4.16 N. N. 70 27 15 2.59 J. de Roo 100 27 16 3.70 N. N. 91 52 8 1.75 Th. de Roo 100 52 9 1.93 P. v. Cleef 2 punten. S.D.O. 0 punten. m Wedstrijd-programma der competitie L. B. B. voor de 3e week van Januari. Ie kl. 21 Jan.: AD.O. 1—DOS. 1; Kl. R. 1—'t Gr. 1 1. 22 Jan.: S.D.O. 1—Holl. 1. 2e kl. 20 Jan.: De Kroon 1—D.OS. 2. 21 Jan.: L.U.T.O. 1-S.D.O, 2: Holl. 2—T. O. G. 1 3e kl. 19 Jan.: DOS. 3—O.G. 1; P. v. Cl. 2A—'t Gr. 1. 2: T.O.G. 2— S.D.O. 3 20 Jan.: P. v. Cl. 2b—AD.O. 2. 4e kl. 20 Jan.: L.U.T.O. 2—P.v.Cl.3; O.G. 2Zeezicht 2. 5e kl. 20 Jan.: 't Gr. 1. 3b—SXI.O. 4. 22 Jan.: TO.G. 3—'t Gr. 1. 3A; D.OS. 4 —O. G. 3. COMPETITIE LISSER BILJART KRING, j lste klasse. pnt. brt. h.s. gem. C. Th. Duivenvoorden (L.U.T.O.) 160 46 17 3.47 J. Heerings (V.I.O.S.) 98 46 10 2.13 A. Elfering 110 26 16 4.04 J. v. Dijk 53 26 10 2.03 W. v. Gerven 85 35 11 2.42 J. Diedericks 100 36 14 2.77 C. Faas 120 35 14 3.42 A. v. Diemen 64 35 10 1.80 L.U.T.O. I 2 punten. V.I.O.S. I 0 pnt. De uitslag van den wedstrijd L.U.T.O. I O.N.A. I is: C. Th. Duivenvoorden 180 33 27 5.45 H. Willemse (O.N.A.) 100 33 13 3.03 A. Elfering 160 35 18 4.57 J Willemse 78 34 10 2.37 W. v. Gerven 150 48 17 3.12 E. Scholte 93 47 7 1.96 C Faas 160 62 13 2.58 P. Willemse 81 61 8 1.32 L.U.T.O. I 2 pnt. O.N.A. I Hillegom 0 pnt. HOCKEY. de competitie. Voor Zondag zijn vastgesteld: H.O.C. II Leiden en Leiden nTe Werve. KORFBAL. noord—zuid. De wedstrijd Noord—Zuid is definitief bepaald op 1 Mei, den Zondr,": voor den wedstrijd Nederland—België. bondsseriewedstrliden. De loting voor de le en volgende ronden der Bondsseriewedstrijden om den Zilveren Korf en N. v. d. Dag-Bal zal a.s. Maandag op het Bondsbureau te Rotterdam plaats vinden. DAMMEN. om het kampioenschap van lisse. Evenals vorig jaar wordt ook nu weer een competitie gespeeld om bovenge noemd kampioenschap. Houder van den titel is de heer C. Gastelaars. De eerste uitslagen luiden: B. DuivenvoordenJ. Duivenvoorden 20 L. BoogaardsAlf. Duivenvoorden 02 P. Duivenvoorden Sr.G. C. Degger 20 C. GastelaarsA. v. d. Poel 20 Nic. v. d. PoelJac. v. d. Poel 02 M. v. ReepG. v. d. Voet 20 Deelnemers kunnen zich nog voor a.s. Woensdag opgeven. RECLAME. NA 10 UUR SLAAP NOG MOE. Overdag weer een dutje noodig. Nu frisch en opgewekt. Iedereen weet wel wat er bedoeld wordt als men spreekt van het „Kruschen- gevoel". Welnu, hier volgt een typisch voorbeeld van een lijnrechte tegenstelling van dezen toestand. Deze vrouw had name lijk een voortdurend gevoel van vermoeid heid. Uit haar brief kunt U lezen hoe het haar verging: „Ik ben 34 jaar en moeder van twee kleine Jongens, uit den aard der zaak heb lk dus een erg druk leven. Zoolang ik me herin neren kan heb ik altijd geleden aan 'n ge voel van moeheid, 's Morgens voelde ik me te slap om op te staan, zelfs na 10 uur slaap. Dikwijls voelde ik me na het koffie drinken weer zoo moe, dat ik drie of vier uur lang ging slapen en al mijn werk 's avonds moest doen. Toer nam ik 14 dagen lang Kruschen Salts en ben dat gevoel van moeheid totaal kwijt geraakt. Ik voel me nu frisch en opgewekt en beter dan ik ooit geweest ben". Mevr. E. M. W. Millioenen mannen en vrouwen over de geheele wereld nemen dagelijks Kruschen Salts niet omdat zij zich nu Juist ziek voelen neen, maar omdat zij weten dat de kleine dagelijksche dosis Kruschen hen voortdurend fit en energiek houdt en hen inwendig behoedt voor overtollige zuren. Menschen, die eiken morgen Kruschen Salts nemen, hebben geen last van kwaaltjes als: hoofdpijn, hardlijvigheid, neerslachtigheid, duizeligheid, beslagen tong, onfrissche adem enz. En dit alles omdat zij inwendig vrij zijn van alle scha delijke stoffen. De dagelijksche dosis Kru schen Salts werkt zoodanig op lever, nie ren en ingewanden, dat alle overtollige en schadelijke stoffen geregeld verwijderd worden. Indien U wilt genieten van een stralende gezondheid of opgewekte levenslust indien U hard wilt werken en daar plezier in hebben neem dan eens eiken dag Kruschen Salts. Millioenen menschen ge nieten van eiken dag, die hen gegeven is, en dit alleen dank zij „de kleine, dage lijksche dosis Kruschen". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. 2003 Naar het Engelsch van MORICE GERARD door Emma A. H. 211 Toe_n hy Darcy zag, salueerde hü. Een brief voor u, kapitein! «J iert £b)g het bordes af en nam de aan. Hy herkende het hand- senntt: dit was van dr. Clarges, den zwa ger en vertrouwde van generaal Monk. Je hebt een heelen afstand en zeker snel gereden, vriendlief, merkte Darcy op, fi„en, *1 de onrustig op en neergaande „anken en het met schuim overdekte bit van het kloeke paard zag. Ja, sir. Zij die boodschappen over brengen voor den generaal, mogen wel iunk voortmaken of ze krygen niet voor een tweeden keer een opdracht! Kapitein Darcy knikte; dit was het ge- neim van het succes van Monk; hij ging met snel tot spreken, maar wel tot treffen ?VefC. -i stilzwegen was misleidend, die snelheid van handelen overrompelend, en van dezen geest was eveneens doordron gen het gering aantal strijdkrachten, waarover de generaal beschikte, waardoor ore dan ook gehjk stonden, of liever over troffen een leger van drievoudige sterkte, maar waarvan de soldaten weifelen en het oneens waren. Wat zyn je orders? vroeg Darcy. niïTi,?"1 op uw antw°ord te wachten, ka- ',"\en om vervolgens of alleen, of in keeren Va" uw ed«lachtbare terug te 'ïu ?°k verschenen en stond XL* 5 ,trede van het bordes dit tooneel gade te slaan. De man en zyn paard zullen zeker eenige verkwikking noodig hebben en er is geen andere publieke gelegenheid dan „Het Witte Paard" aan den eenen, en ,.De Drie Tonnen" te Melbury aan den ande ren kant. Robert had zich omgewend, toen Lucille sprak. Hy had den bezorgden blik op haar gelaat gezien. Het was een tyd, waarop ieder bericht van het hoogste belang voor het heele land kon wezen, maar in dit ge val mocht het persoonlijk element ook niet over het hoofd gezien worden. Hy keerde zich nu weer tot den verken ner en zei: J Breng je paard naar den stal, zorg dat het goed voer krijgt en ga zelve naar de keuken, waar je een evpn gastvrije, ontvangst zal ten deel vallen als my hier in huis. Ik zal je mün antwoord laten we ten, nadat je je verkwikt hebt. De verkenner voerde het paard dij den teugel, salueerde en ging in de richting, die Darcy met de hand had aangewezen, toen hij van de stallen sprak. Lucille keerde in den hall terug, terwijl Robert, nog op het bordes staande, het zegel van den brief verbrak. Die luidde als volgt: Aan kapitein Darcy, adjudant. Deze dient om u mee te deelen, dat John Lambert, eenigen tijd generaal van het leger van de republiek, verbannen naar den Tower wegens verraderlyke oog merken, daar uitgebroken is en ook ont snapte aan de bewaking van de buiten posten en dat hy nu voorttrekt in de Midlands en dat hieruit ernstige gevolgen kunnen voortvloeien, tenzij zyn kracht ge broken en hüzelve gevangen genomen worde. De hoofdbevelhebber heeft den kolonels Howard en Ingoldsby bevel gegeven tegen Lambert op te trekken, om, zoo mogeiyk, diens gevangenneming te bewerken. Levend of dood. vulde Darcy voor zich zelve in. Indien gy voldoende hersteld zyt, ver langt de generaal, dat u zich bij dit ge zelschapje voegt, daar uw kennis van de streek aldaar van dienst kan zijn. Deze instructies zullen gevolgd worden door een andere boodschap, waarin u de plaats van samenkomst zal gemeld worden. Houd u dus in gereedheid om zonder verwijl te vertrekken. Onder den brief stond de karakte ristieke handteekening van den generaal: „George M.". In gedachten verdiept ging Darcy in huis, waar Lucille in spanning wachtte. Wel? vroeg zij. Een gedeelte van ons gaat op expe ditie om Lambert gevangen te nemen, den republlkeinschen leider, die uit den Tower is ontsnapt; ik moet gereed zyn om mij onverwyld by hen te voegen. Terwyi Darcy dit zei, kwam sir Evelyn uit het privaatvertrek of het kantoor, waar hij zyn particuliere aangelegenheden en ook kleine rechtszaken behandelde. Darcy verklaarde onmiddellijk aan zyn gast heer, wat het geval was. Lambert is een gevaarlijk man, zei hy met strak en streng gelaat. Ja, hy heeft een groot gedeelte van het leger op zijn hand. Als hy voldoende manschappen by elkaar weet te krijgen, dan is een strijd om de oppermacht tus schen mijn generaal en hem onvermij delijk Het is te hopen, dat de expeditie slaagt in haar ondernemen! Dit zal zeker het geval zyn als één er maar kans toe ziet. - Bedoel je jezelven daarmee, vroeg sir Evelyn, die hem verkeerd begreep. Neen. maar de knapste soldaat op één na, die het leger bezit. Wie is dat dan? Dick Ingoldsby, dien Cromwell het beste zwaard in de Vereenigde Koninkrij ken achtte, er by voegend, dat hy niet bidden en ook niet preeken, maar wel vechten kon. En tegenover uw generaal tellen die tekortkomingen nu niet zoo zwaar als tegenover Cromwell? Juist, zoo is het. Even daarna kwam korporaal Longstalfe uit de richting van de keuken om te vra gen wat de orders van den kapitein wa ren, nadat hy eerst een onderhoud had gehad met den verkenner. Zorg, dat onze paarden gereedstaan om onmiddellijk te vertrekken, beval Darcy. Maar wy rijden niet af, voor er een nieuwe order komt. Longstalfe ging om het bevel van zyn heer uit te voeren. Gaan we nu nog naar den toren? vroeg Lucille. Was je van plan dien te beklimmen? vroeg sir Evelyn. Ja, dit wilden we juist doen toen de bode van generaal Monk kwam, zei Darcy. Het is een goede uitkyktoren, merkte sir Evelyn op. Je kunt van daar mijlen ver iemand op de Abbey zien toeryden, be halve in éen richting, en wel die, waaruit je zelve kwam aangereden, want de weg naar het oosten gaat schuil achter de boomen. Darcy had niet graag het plan opge geven en de woorden van sir Evelyn be vestigden hem nog in die opvatting. Ik ben tot je beschikking, nichtje, zei hy tot Lucille. Zooals je vader daar zegt, zouden wy waarschynlijk toch ieder zien, die kwam aanrijden en dan kon ik onmiddeliyk opgeroepen worden. Ik zal orders achterlaten, dat ze je onverwyld waarschuwen, zei sir Evelyn, dan ga ik nu mee. vyf minuten later bestegen ze alle drie de wenteltrap, die naar den toren leidde. Lucille trad het eerst door het nauwe poortje, dat op het dak uitkwam, dan volgde kapitein Darcy en sir Evelyn kwam het laatst, daar hy wat langzamer de trap opliep. Het was geen volkomen plat dak, maar er was een smalle galerij onder de borstwering, die langs het heele torentje ging, tot ze hellende opliep naar een steenen piece de milieu, waarop,~by wyze van versiering, de kop van een satyr was aangebracht, die eens zeker met onaange- namen grijns op de benedenwereld had neergekeken, maar die nu veel van het verschrikkeiyke had verloren, deels door dat de kop verweerd, deels doordat hy met mos overgroeid was. Er waren gedeelten van de niet-ver- sierde borstwering, waar personen van ge wone lengte overheen konden kijken en een prachtig overzicht genieten van het landschap. Lucille wendde zich lachende tot Darcy. toen hy op de galery verscheen. Is u ademloos van de klimparty? 't Gaat nog al. Dat is een zeker bewüs, dat u beter is en dat u onze verzorging alle eer heeft aangedaan. Komt u nu eens van het schoone uitzicht genieten! Darcy volgde haar naar een van de uitkykplaatsen en daar oeneden lag het park met de herten, grazende in de open ruimten in het bosch; op één punt viel zooeven het dak van de kapel waar te nemen, tusschen de olmen en eiken, die in dat gedeelte van het landgoed heel hoog opgroeiden. Hier weer langs liep een smal pad, waarop de verkenners eens wa ren aangereden, op dien onvergetelijken avond, toen de vluchtelingen zich schuil hielden in het geheime vertrekje naast het altaar. Sir Evelyn had zich nu ook by hen ge voegd. Lucille doet verstandig, Robert, dat ze niet begint met je het uitzicht te laten zien van dien kant, waar dit het mooiste is. Maar er kan niets schooner zyn dan dit, sir. CWordt vervolgd J

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9