H.M.PIERROT JAARLIJKSCHE BALANS-OPRUIMING KOUSEN BALANS UITVERKOOP MAARSMANSST. 14 UURWERKEN HORLOGEMAKER ZATERDAG 3 UUR BEGINT ONZE GROOTE Onder alle koopjes vallen zeer op de extra lage prijzen van de in gewoon als moderne stijl. Verder KOPEREN SPIEGELS. 39 53 23 19 49 68 VISSCHERIJ-BERICHTEN. FINANCIËN. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. n noodig. Als de Bond wordt onder- ucd dan zal de brigade ook gedijen, reker resumeerde wat de Bond voor het den van drenkelingen verricht. Zijn "tdriftige rede. nu en dan humoristisch fekruid, vond een aandachtig gehoor. Het volgende tooneelstukje was getiteld: «li is onschuldig'1. De spelers waren weer iiden van de K. R. B. nl. de heeren A. KulDers, R. Varkevisser, D. Vis, D. Ketting, mevr. Kuipers, mevr. Boot. mej. G. v. Duyvenvoorde, mej. v. Gulik. Het lachen was niet van de lucht! Vooral de heer Kuipers had zeer veel succes. Nog volgde de mooie Russische film ne iVolgafilm". Tenslotte een tableau-vivant, voorstel lende het werken der Katwijksche R. B. door een twaalftal dames en heeren, met al de attributen van het reddingswezen. Dit afwisselende kleureneffect was een prachtig einde van dezen zeer geslaagden ^^avSrzitter': dr. Eikelenboom sprak nog een woord van dank. Tijdens de ver schillende bedrijven was er muziek van de Katwijksche Radiocentrale, van den heer H. P. Bloot en Co. die de gramofoon- muziek welwillend had afgestaan. LISSE. Christelijke Winterlezingen. De laatste van de serie Chr. Winterle zingen behoort thans reeds weer tot het verleden Dr. C. Tazelaar van A'dam sprak over Orize houding tegenover de moderne literatuur" Wie dit vraagstuk niet belang rijk acht vergist zich schromelijk en stelt zich op één lijn met den Priester uit de „elijkenis die den gewonden man langs den weg voorbijging. Ook in onzen tijd liggen er velen geestelijk gewond langs den levensweg door den invloed van ver keerde lectuur. Er zijn boeken die u dagen bezig kun nen houden. De macht op de jongeren is groot, waardoor velen het geestelijk-ze delijk overwicht verliezen. De roman wekt de verbeelding op. Men wil gaan beleven wat het boek ons te aanschouwen gaf. Aan de andere zijde heeft de roman veel schoons aan taal, beschrijving en inhoud. Gods gemeene gratie (algemeene genade) gaat ook naar het terrein der litteratuur. Dit moet door ons erkend worden. Daar bij dienen we echter scherp te onderken nen We hebben te oordeelen naar het geestelijk-zedelijke en het schoone in de moderne literatuur. De uitkomst dezer be oordeeling naar deze beide maatstaven beslist over het al of niet waardéeren van het boek. ^wanneer een boek geestelijk-zedelijk u aanstaat, valt de waardeering over het «fcoone u niet moeilijk. Is een boek niet schoon en geestelijk-zedelijk tegen uw ofetuiging. dan is het al heel spoedig beslist. Maar die gev ir de boeken die hier tusschen staan geven de moeilijkheid. Hoe deze te jrdeelen? Kan een boek om zijn lite- ralre kunst geprezen doch geestelijk-zede lijk afgekeurd worden, dan beslist het laatste. Als een boek tegen uw overtui ging ingaat, hoe schoon de stijl is, heb dan den moed zulk een boek te sluiten. Het systeem van „geven en nemen" mag niet toegepast worden. Jf Mogen we dus alléén Christelijke boe ken lezen? In geen geval! De schoonheid ook üi de moderne literatuur, is een gave Gods. zelfs al erkent de auteur dit zelf Aiiet. I Gü moet uw lectuur als christen lezen en moet u afvragen of ge Christen kunt jzijn en blijven bij het lezen van uw boek. Het boek „Orpheus ln de Dessa" is niet hristelijk en toch kunt ge als Christen getroffen worden door de Majesteit Gods de natuur. Een niet-Christelijk boek kan zelfs oote beteekenis hebben voor uw leven.' oert een niet-christelljk boek u af, hoe- el het schoon is, is het géén lectuur ^*Oor u. In de practische toepassing van onze aardebepaling dienen we elk boek op hzelf te beoordeelen. De principieele ^>en Persoonlijke houding spreken ook mee. Een boek moet geschreven zijn, zooals het gebeuren kan in het leven. Alle „toe- ^walligheden" stooten u. Een boek moet ^Boelen en passen op den toestand van het oogenblik. Onze geestelijke weerstand ■pnoet bij de beoordeeling ingescha keld zijn. Bij de lectuur voor het gezin hebben de ouders nauwkeurig toe te zien op het- een gelezen wordt. Wij moeten onze inderen een boek durven ontzeggen. Dit loet echter met groote tact gebeuren. Een leesverbod is verkeerd. Overtuigd u ^inderen van het verkeerde in het boek. fff1 verbod alléén zal ten gevolge hebben J}- veSoden boek dan juist gelezen wordt in stilte. Raadt een verkeerd boek ge. vooral argumenten waarom verkeerd acht. Een kind is zelfbe- ■Mwust, wil de dingen zelf zien. Leesdwang '■3 ^enee?s verkeerd. Dat zal ten gevolge hebben dat een boek heelemaal niet of met tegenzin gelezen wordt. De school voor oudere kinderen heeft flf,re.en roeping, daar de ouders niet steeds by machte zijn over alle boeken te pordeelen. r>e aard en aanleg van den lezen kar tijn, dat een bepaald boek voor den don o'eï aa? raden Is, terwijl het voor loiür. 1. ^ulst van beteekenis voor zijn leven kan zijn. Braik^V lecfuurvraagstuk treedt het lïi„ belyden naar voren. rna werd de vergadering gesloten. Jaarverg. „De Hanze". Middenstandsver. „De Hanze" ver gaderde onder presidium van den heer d'J' berden. Medegedeeld werd dat een dio-cursus za' worden gegeven. i, li <:er V. d. Voort moest om ge zondheidsredenen als bestuurslid bedanken. ue secretaris en penningmeester brachten ooicen hun jaarverslag uit. Hieruit ver- J2» ,w'i' dat d« sympathie der leden ei wat te wenschen overlaat. De vereen, jweft een nadeelig saldo van f. 48.21. De herkozen ^*le'ssen werd als bestuurslid j9"i,ar'S bestaan zal, gezien de tijds- wnrden en' feestelijk herdacht Benoemd tot onderwijzeres bij het ho?ó ^ld|rwUs te fessen (Haarstraat) de heer W. Burggraaf alhier. mr ,afd- Lisse van den R.K. Bond ooü ,1^91" 611 Winkelbedienden hield een feestelijke jaarvergadering. PrTi T^d92Si de a-s- verbouwing zal bet whlooM1 Telegraa kantoor worden onder- vSJm.w J1 kantowgebouw van de ge Haarlemsche Bankvereeniging. De R.K. Biljartclub hield in het Patronaatsgebouw haar 2e jaarvergadering. Besloten werd binnenkort een feestavond te houden. De feestcommissie bestaat uit de heeren Jos. van Riel, J. de Kuiper en J. de Jong. De lieer Toledo werd als bode aangesteld. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Casimira Hortensia Maria, d. van F. C. Lassooy en M. van der Put. Anna Jacoba, d. van A A. van Dijk en A. A. Hoogervorst Overleden: Johanna van der Peet, 70 jr.. wed. M. Wassenaar Pieter Leen- dert Alkemade, 1 jr.. zn. van W. L. Th. Alkemade en J. P. Buschman Jan Piet Barnhoorn, 82 j„ wedr van L. A. Marij- nis Niesje Smit 69 jr.. geh. met A. Plug. Ondertrouwd: Jan Plug. 25 jr. en M. Cramer, 26 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Mieras en fam., brieven besteller van N.hout. Kerkstraat 24 naar Schev. straat 10 M. G. Wijnands. dienstbode, van Hillegom, Molenstr. 33 n. H. Geestweg 19a L. van Halm. van Leiden, Bakkerst. 19, naar Julianaweg29 H. Sablnasz. db., van Anna Pawlona. Middenweg 49 naar Zeestraat 35. Johs. S. J. Alkemade. van St. Michels Gestel. Stokhoek C 50 naar N. Zeeweg 73 D. Vlaar, hulp in de huish., van Hillegom, Hoofdst. 124 naar Plckestraat 70. H. I. Drent, kappersbed., van Arnhem. Emma- straat 45 naar Hoofdstraat 95 A. van Beelen en fam.. ingenieur, van Rotterdam Heemraadsingel 144 naar Nd.-Boulevard 8 J. Hoogstraten en fam., van Leiden, Rijndijkstr. 2 naar Voorstraat 22. boter en kaashandel. J. Weinberg en fam., instrumentmaker, van den Haag, Laurier straat 70 naar Weteringkade 24. Vertrokken: N. Vegt, kruidenier, van Voorstraat 29 naar Leiden, Hooge Rijn dijk R. Vies, van Oude Zeeweg 64 naar Sidney, Australië Mevr. wed. E. Vies, van O. Zeeweg 64 naar België G. Par don, smidskn., van H. Geestweg 49 naar Haarlem. Hagestraat 25 H. G. J. Pee- perkorn, kok, van Hoofdstr. 67 naar den Haag, Prinses Mariastr. 7d B. van Haatten, verpleegster, van Zwarteweg 20 naar Harderwijk Johs. Haasnoot, zak- kenplakker, van Bronckh.str. 23 n. Heems kerk. M. v. Heemskerkstr. 86 S. van t Wout, helpster bew.-school naar Lelden. Lage Morschweg 12 J. H. Dekker, win keljuffrouw, van Katwijkschestr. 4 naar Rotterdamsch Zeehospitium. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis. zn. v. J. van Klave ren-van Aalst. Ondertrouwd: C. G. Sirag 27 j. en N. Vreeken, 23 jr. te Leiden C. J. Grader. 25 jr., te Leiden en G. J. C. Wijnstroom, 20 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. F. Kraaijenbrink, huis houdster. Nassaulaan 41, v. Lelden D. Smink en gez„ leeraar kweekschool. Pr. Hendrikl. 7, v. Leiden M. E. Scheep maker, d.b., Wilhelminapark 9, v. Noord- wijkerhout J. Goedbloed, arts, W. Boon- straat 6. v. Leiden Wed. G, Rosdorf van Bemmel. Regentesselaan 16, v. Den Haag J. P. van Duijvendijk, verpleegster Regentesselaan 31, v. Den Haag A. Westerbrink, Julianalaan 16, v. Alphen a. d. Rijn J. van Meurs, kommies der dir, bel., Rijng.straatweg 6, v. Hoogwoud Wed. B. van ZantenStoorvogel, van Assendelftstraat 13, v. Leiden. Vertrokken: C. J. van de Wal en gez., opv. ambtenaar, v. Wijtenbachweg 33, n. Ginneken, Burg. Buysenstr. 12 H. Bor ger, v. Juffermansstr. 17, n. Banjoemas, N.O.I. F. Bakker, v. Zendingsschool, n. Amsterdam, Gaaspstr. 3 A. van Osna- brugge, hulshoudster, v. Valkenburgerw. 1, naar Katwijk. Auto-botsing. Gistermiddag had nabij Postbrug een auto-botsing piaats. De personen-auto E. 23066 reed, doordat de bestuurder van een voor hem rijdende vrachtauto zondef een teeken te geven, plotseling stopte, hier tegen op. De vrachtauto liep eenige materieele schade op. De zoo goed als nieuwe Ford-auto, bestuurd door den ver tegenwoordiger der N.V. Twentsche Textiel fabrieken uit Enschedé, was cr slechter aan toe. Het voorste rechterspatbord en de beide lantaarns werden totaal vernield. Ook de radiateur werd geheel in elkander ge drukt. Met den kraanwagen van de firma v. d Ameele uit Oegstgeest, werd de auto naar de garage gesleept. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Met de koolproducten liep het deze week bedroevend. Beste kwalitiet roode kool kon niet meer dan f. 4.50 opbrengen doch de groote massa 2de en 3de soort bracht van f. 0.70 tot f. 1.80 per 100 op. Met gele ging het nog slechter. Sommige partijen brach ten den minimumprijs niet op en de 1ste soort ging voor f. 2.tot f. 3.60. Selderie- knollen zijn zoo goed als niets waard en peen is ook aanmerkelijk in prijs gedaald. De beste kwalitiet gaat voor f. 2.80 tot 3.50 per 100 K.G. Alleen uien is een artikel dat de volle belangstelling heeft en steeds hooger gaat in prijs, zoo zelfs dat meer dere partijen graag weggingen tegen f. 8.— per 100 K.G. De zeer matige voor raad van dit product schijnt oorzaak van deze prijsverhooging te zijn. Jammer dat het slechts heel weinigen zijn die hiervan profiteeren. o SASSENHEIM. Een auto gestolen. Toen de heer L. van het architecten bureau L. en P. alhier nabij de Klinken- bergerbrug zijn auto evert moest achter laten, nam hij voorzichtigheidshalve het contactsleuteltje mee. Het heeft niet mo gen baten, want bij zijn terugkomst was de auto, gemerkt H 32.250 verdwenen. De politie heeft reeds getracht langs draad- loozen weg de auto op te sporen. RECLAME. aaamm Het electrïciteitsbedrijf. In de laatste week van December is de 5000ste aansluiting aan het electrische i kabelnet tot stand gekomen. De Raad v. I Beheer van het electricteitsbedrijf heeft dit feit niet onopgemerkt willen voorbij- gaan en den aanvrager als aandenken j een electrisch theelichtje aangeboden. De 5000ste aansluiting is te Hillegom ge schied. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen bedraagt 198. waarvan 56 gehuwden bij de gemeente lijke werkverschaffing zijn werkzaam ge steld. Over de verschillende vakken verdeeld, luidt de stand als volgt: 69 bloemist-ar beiders, 4 landarbeiders, 38 los arbeider, 4 metselaars, 19 timmerlieden, 2 schilders, 3 schippers, 1 kistenmaker en 2 ooper- lieden. VOORHOUT. Burgerlijke stand. Geboren: Margaretha Maria, d. van H. Zeestraten en Ant. Grifiioen; Wilhelmina Gotilde, d. van Th. van der Ploeg en C. M. Steenkamer: Wilhelmus Johannes Nicolaas, z. van Nic. van Kempen en M. van der Meij; Cornelia Catharina, d. van B. Zwetsloot en C. Vink; Margaretha Joh. Maria, d. van J. Koelewijn en Petr. van Schie: Cornelis Gijsbertus, z. van Ch. C. van der Vlugt en Com. M. M. Prins; Maria Johanna, d. van G. Rutgrink en M. C. van RuitenMartinus, z. van S. P. Heemskerk en S. van Eeden; Johannes Theodorus, z. van W. Borst en E. van Winsen; Jacoba M. Maria, d. van J. G. van Leeuwen en M. C. van der Voort: Ccrnelia Maria, d. van M. Bax en H. van Kempen: Johanna Maria, d. van W. Brama en C. H. Koeleman. WASSENAAR. Nieuwjaarsrede Burgemeester Stichting Badhuis. in de gehouden raadsvergadering hield de burgemeester de Nieuwjaarsrede, waarin hij constateerde, dat de financieele toe stand der gemeente gezond is, al blijft voorzichtigheid geboden en dienen de uit gaven beperkt tot de noodzakelijkste. In dit verband komt er niets van de stichting van een zweminrichting en aankoop duin- terrein voor duinpark. Spr. liet vervolgens hetgeen in het afgeloopen jaar op ver schelden gebied is verricht openbare werken, woningvoorziening, enz. -- de revue passeeren en besloot zijn rede met een heilwensch voor de raadsleden en hun gezinnen en via hen voor de ingezetenen van Wassenaar. Als oudste raadslid beantwoordde de heer Schalekamp de rede van den burgemeester. Aan het crisis-comité werd-de beschikking gegeven over de voormalige school aan de Zijllaan en aan de Ver. tót Bevordering van het Nijverheidsonderwijs werd voor het houden van een automobielcursus de beschikking gegeven over een lokaal in de school aan de v. Zuylen van Nijeveld- straat. De heer G. van Baraeveld werd beëedigd als plaatsvervangend ontvanger. Ir. de vacature v. d. Plas werd als lid van de Commissie van Toezicht op het L.O. benoemd de heer M. C. Kors. Het besluit tot verlaging van rijwiel- vergoeding werd ingetrokken en zal m het georganiseerd overleg, bij de herziening der salarissen, aan de orde worden gesteld. Voorts geschiedde de aanwijzing van de gas- en waterbedrijven als takken van dienst, art. 252 der Gemeentewet en had de goedkeuring plaats van de ontwerp verordening daarvoor. Het voorstel terzake bestendiging der bedrijfstari°ven werd aangenomen, met de bepaling, dat een en ander vóór 1 Sept. opnieuw aan de orde zal worden gesteld. Tot onderwijzers lichamelijke oefening werden benoemd: aan de school B^oem- camplaan, de heer J. P. F. Mulder uit den Haag en aan de school aan de v. Zuylen van NIjeveldstraat, mej. H. G. Leeksma. Besloten werd tot de stichting van een badhuis op een terrein aan de Haven. Door den raad werd weinig gediscussieerd waardoor de vergadering slechts twee uur duurde, terwijl alle voorstellen zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen. De St.crt. no. 9 bevat de statuten van de N.V. Bijco, gevestigd alhier. ZEVENHOVEN. Ring vergadering Alhier han in de Consistorie Kamer der Ned. Herv. Kerk een Ringvergadering plaats van de Afd. Het Ned. Jongelings verbond, Ring Ter-Aar en Omstreken, on der voorzitterschap van ds. G. T. van j Beusekom Herv. pred. te Aarlanderveen. Op de Bijbelbespreking volgde een be langrijke discussie handelende over Math. I 2. Verder werd de avond doorgebracht met voordrachten enz. ZOETERWOUDE. De uit te keeren steun. Aan de werkloozen in deze gemeente is vanwege het gemeentebestuur schriftelijk mededeeling gedaan dat bij het ontwerpen van eenc eventueele nieuwe steunregeling voor de komende werkloosheidsperiode 1932—1933 een zeer groot verschil in de steunuitkeering zal worden gemaakt tus schen de aan georganiseerde en ongeor ganiseerde werkloozen arbeiders uit te keeren bedragen. In het eigen belang der arbeiders geven B. en W. in overweging dat de arbeiders zoo spoedig mogelijk tot een gesubsidieerde werkloozenkas moeten .toetreden, De postbode v. Leeuwen werd, toen hij zich per rijwiel naar Leiden begaf in Öe 'Noordbuurt door een vrachtauto aangereden die uit de tegenovergestelde richting kwam. Het rijwiel werd zoo goed als geheel vernield, terwijl v. L. het er zonder eenig letsel afbracht. Naar de oor zaak var dezen aanrijding stelt de politie een onderzoek in. De autobestuurder ver klaart dat v. L. zonder licht reed. terwijl laatstgenoemde zegt dat de chauffeur de groot» lichten niet doofde, zoodat hij ver blind werd. Het bestuur van den R.K. Vrouwen bond alhier heeft besloten een bedrag van f. 10 te schenken aan het plaatselijk crisis-comité. Gevonden: een Psalmboekje, een vul pen, twee handtasschen, eenige huissleutels, een pak labels (voor boomen), een R.K. kerkboekje. Alles terug te bevragen bij den gemeente veldwachter a. d. Rijndijk. Ten nadeele van den aannemer der nieuwe brug is aan den Rijndijk over Meer- burgerwatering in den nacht een partij nieuw hout ontvreemd ter waarde van ruim f. 30. De politie is hiervan in kennis gesteld en stelt een onderzoek in. Aan de politie alhier was eenige dagen geleden ter oore gekomen dat in de Wei- jxort eenige jeugdige kinderen werden lastig gevallen. De rijwielhersteller Th. v. E. aldaar is als verdacht daar van, door de veldwachters aangehouden en voor den burgemeester geleid, alwaar hij bekend heeft. Proces verbaal is tegen hem op gemaakt. RECLAME. Restant solide Wollen DAMESKOUSEN van 1.27 v. Alleen beige en grijs. WOLLEN DAMESKOUSEN fijne, mooie kwaliteiten, van 1.95 en hooger voor DAMESKOUSEN, prima zij den Flor, alleen zwart en grijs, nu Macco DAMESKOUSEN, al leen lichte kleuren, nu Fil d'Ecosse en zijden Flor DAMESKOUSEN van 1.85 en hooger nu DAMESKOUSEN. Wol zijde, Iaddervrij, nu Hatrl.straai, ilddü 2-4*6 1.45, met 2030 IJMUIDEN, 15 Jan. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.65—1.60, Tonger per per K.G. f. 2,551.70, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 26—25, Middelschol f.28—26. r-etschol f. 28-26, Kleine Schol f.31—25, Bot f. 18.50, Schar f. 16-9 50, Klei ne Schelvisch f.36—24, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 80—66, Gullen per kist van 50 K.G. f. 30-17, Wijting f. 12.50-10. Aangekomen 1 Stoomtrawler: IJM 50 met f.2209. de beugers: V.L. 197 met f.1105, V.L. 204 met f.1131. de loggers: K.W 159 met f.407, K.W. 47 met f.934, K.W. 172 met f.590, K.W. 69 met f.810, K.W. 96 met f.781, SCH. 3 met f.801. 6 PCT. NEDERLAND 1922 A. Conversie in lager rentetype. Zooals onlangs gemeld werd. zullen tegen I April a.s. worden afgelost de obligaties der leening 6 o Nederland 1922 A. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling, deze leening alsdan te converteeren ln een van een lager rente-type. overeenkomstig de wet van 19 December 1931. Staatsblad No. 528. TIJDSCHRIFTEN. DE AANVAL. Verschenen is het eerste nummer van ,,De Aanval", weekblad tot verbreiding van de Groot-Nederlandsche beginselen or gaan voor de Nederlandsche Nationaal- Solidaristen. onder leiding van H. A. Sin clair de Rochemont en D. H. Querner. VOOR ZATERDAG 16 JANUARI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uitz. 10.00 v.m. VPRO. 6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles 8.00 Concert Trio-Druk ker en gramofoon 10.00: Morgenwijding' 10.15: Concert door de Lorenzo's (ac cordeon), Louis Davids (voordracht) en gramofoonpl. 12.00: Concert VARA-sep- tet en gramofoonpl. 1.45: Pauze 2.15: Instituut voor Arbeiders Ontw. 2.30: Concert Haagsche Toonkunstenaars-or kest o. 1. v. H. Zeldenrust, m. m. v. Braun Fernwold (zang) en Joh. Jong (piano) 3.00: Lezing over ons huidig strafstelsel 3.20: Vervolg concert 4.00Gramofoon- platen 4.15: Vervolg concert 4.50: Beoefening der Huismuziek 5.30: Ac tueel allerlei door het N. V. V. 5.45: Volksliederen door de „Wielewaal" o. 1. v. P. Tiggers 6.00: Uit de roode Jeugdbe weging (door de A. J. C.) 6.15: Vervolg der Volksliederen door de „Wielewaal" o. I. v. P. Tiggers 6.30: Litterair halfuurtje door A. M. de Jong 7.00: Friesch uurtje m. m. v. den heer en mevr. v. d. Veen 7.45: Bestuursmededeelingen door A. de Vries 8.00: Bij de Pomp door Teun de Klepperman 8.15: VARA-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 8.45: Vanuit Carré, Am sterdam „Revue Lachpillen" van A. Haag man. m. m. v. Louisette e.a. 9.45: Or kestconcert. O.a. Fant. ,La Traviata", van Verdi 10.30: Vaz Dias en VARA-Varia 10.45: Vervolg en slot concert, o.a. Walzer der Welt. potp. C. Robrecht 11.15: Hu morist Harry Botschuyver. Vleugel Joh. Jong 11.4512.00: Gramofoonpl. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO-uitz. 8.00 9.15: Gramofoonpl. 10.00: KRO-trio II.30: Godsd. Halfuurtje 12.15: KRO- sextet o. 1. v. Piet Lustenhouwer 1.45: Pauze 2.00: Gramofoonpl. 2.30: Kin- aeruurtje 4.00: Esperantonieuws 4 15 Middagconcert 6.20 Journalistiek week overzicht door Paul de Waart 6.40: Es- peranto-cursus 7.10: Voor de Kath. Vrouw 7.45: Sportpraatje 8.00—11.00: Concert KRO-salonorkest o. 1. v. M. van 'tWoud, m. m. v. Tholen en Van Lier, o.a. Les Patineurs, wals, Waldteufel en frag menten uit „Polenblut", Nedbal. Circa 9.15 Vaz Dias 11.0012.00: Gramof. Daventry. 1554 M. 10.35Morgenwij ding 11.05 Lezing 1.20—2.20: Com modore orkest 2.55: Rugby-wedstryd WalesEngeland 4.35 Northern orkest concert 5.05: Orgelconcert, R. Foort 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Kerkdienst uit Wales 7.10—7.25: Lezing' 7.50: Hot-Potpourri, met Tommy Hand- ley 8 35 Gramofoonpl 9.20: Berich ten en lezing 10.00: Wireless Military orkest m. m v. pianosolisten, o.a. Ouver ture Mireille. Gounod 10.5512.20: Am brose en zijn orkest. Parijs „Radio-Paris", 1725 8.05: Gra mofoonpl. 9.20: Orkestconcert 12.50: Gramofoonpl. 5.20: Orkestconcert u. h. Theater Pigalle 8.20: Opera Louise, Charpentier. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con cert uit Rest. Wivex 1.502.20: Gramo foonpl. 2.504.50: Fessels orkest 7.2011.20 Ouderwetsche dansmuziek door het Omroeporkest o. 1. v. Lanny Gröndahi, Langenberg, 473 M. 6.257.20, 11.20 11.55: Gramofoonpl. 12.251.50: Con cert door werklooze musici 1.552.45: Gramofoonpl. 4.205.20: Koor-concert 7.20: Vroolijke avond, hierna tot 12.20 dansmuziek o. 1. v. Wolf. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.35— 2.05: Gramofoonpl. 5.20: Orkestconcert 6.20: Gramofoonpl. 8.20: Orkestcon cert, o.a. uit „La Bohème", Puccini. 338 M.: 12.352,05: Gramofoonpl. 5.20: Or kestconcert 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: „Dreimaderlhaus" van Schubert. Uitvoering van de Kon. Vlaamsche Opera. Rome, 441 M. 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Ooera-uitzending of concert vanuit de Studio. Zeesen, 1635 M. 7.20: Oueraconcert Omroeporkest van Breslau 'en Joseph Schmidt (tenor) en Fritz Soot (tenor) 9.20: Berichten en hierna tot 11.50 dans muziek door Marek Weber cn Otto Kerm- bach en hun orkesten. S—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7