Zoo van de kip!!! „HET KAASHUIS" UIT DE OMSTREKEN. BRANDEN. Xe Valkenburg vier woningen door vuur vernield. Te Valkenburg (Limburg) heelt een groote brand gewoed, waarbij vier wonin gen door het vuur zijn vernield. Naast de R.-K. Meisjesschool op het Walramplein stond in enkele minuten een heel huizen blok in lichte laaie. Daar de woningen alle onder één dak liggen, plantte het vuur dat op den zolder van het hoekhuis was ontstaan, zich met groote snelheid voort zoodat de kap van het gebouw, waarin vroeger de Concertzaal was gevestigd, reeds volop in vlam stond voordat de Val- kenburgsche spuitgasten ter plaatse ver schenen. Met hun geringe bluschmidde- len stonden ze vrijwel machteloos tegen over de vuurzee, zoodat besloten werd de Maastrichtsche brandweer te hulp te roe pen. Toen deze op de plaats des onheils verscheen en de brand met vier stralen aantastte, had het vernielend element zijn werk reeds goeddeels verricht. Vier wonin gen brandden nagenoeg geheel uit; niet zonder moeite gelukte het de belendende perceelen te behouden. Een brandweerman werd door vallende glasscherven vrij ernstig aan den arm verwond. Overigens zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De schade wordt voor het grootste deel door verzekering gedekt, slechts een der bewoners was niet verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Xn de dubbele woning van de familie Hoogers aan de Stationstraat te Waalwijk ontstond een brand, die snel om zich heen green. Het huis was bewoond in de eene helft door de weduwe Hoogers en haar zoon en in de andere helft door het gezin Hoogers, bestaande uit man. vrouw en een kind. De brandweer behoefde geen dienst te doen, daar gevaar voor uitbreiding was uitgesloten. De inboedel kon grootendeels gered worden. Het huis brandde geheel uit; de inboedel en het huis van de we duwe waren verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Utrecht is gisteravond brand ont staan in den houthandel van den heer Van Amerongen aan den Heerenweg. Toen de brandweer arriveerde sloegen de vlam men reeds uit het dak van de bovenver dieping. waarin een schilderswerkplaats gevestigd is. Met een 5-tal stralen op de waterleiding werd het vuur van twee kan ten aangetast, hetgeen in het begin werd bemoeilijkt, doordat de schuur gelegen is op een binnenterrein, waartoe men slechts door een nauw poortje toegang heeft. Toen het vuur eenmaal werd aangetast waren de vlammen evenwel spoedig bedwongen. De oorzaak van den brand is niet bekend, de schuur was verzekerd, maar het opge slagen hout niet. AANGETEEKENDE ZENDING VERMIST. Een aangeteekende geldzending uit Am sterdam, bestemd voor Amersfoort, is daar niet aangekomen. De inhoud bedroeg f. 5230, bestaande uit 5 biljetten van f1000 I van f. 200, 1 van f. 20, 1 van f10. De nummers der biljetten zijn bekend. De Amersfoortsche politie, in samenwerking met de Amsterdamsche, stelt een onder zoek in. HET DRAMA TE 'S-GRAVENPOLDER. Het deskundig onderzoek inzake de on der verdachte omstandigheden gestorven vrouw te 's-Gravenpolder heeft uitgewe zen dat geen vergiftigingsverschijnselen aanwezig waren. De echtgenoot van de overleden vrouw, welke onder verdenking van vergiftiging naar het Huis van Bewa ring te Middelburg was overgebracht, is op last van de Justitie te Middelburg in vrij heid gesteld. (Tel.) Orgelbaas: „En nu laat jij je niet af schepen met een cheque hoor". (Judge) BUITENLANDSCH GEMENGD. BRAND IN EEN MIJN Uit Halle wordt gemeld: In de mijn Volkeroda van het Burbach- concem, waarin geruimen tijd met succes petroleum wordt geboord, ontstond brand in een schacht die een ernstige ontplof fing veroorzaakte, waardoor een mijnwer ker werd gedood, een mijnwerker ernstig en 2 anderen licht gewond werden De overige arbeiders konden zich tijdig red den. Het vuur beperkte zich tot een plaat selijken brand, zoodat men de werkzaam heden spoedig hoopt te kunnen hervatten. VREESELIJKE DOOD. In den omtrek van Bratislava (Polen) vond dezer dagen een boschopzichter het lijk van een jongen man in ski-kleedlng, die met de skiën nog aan de voeten dood op den grond lag. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de skiër gevallen was en daarbij met zijn hoofd bekneld geraakt in een door stroopers geplaatsten wildval, welke zich sloot en den ongelukkige worgde PLAN VOOR EEN STUW IN SOEDAN. Het Egyptische kabinet heeft een ont werp goedgekeurd voor den bouw van een stuw te Djebel Aulia in den Soedan. Het werk zal ongeveer 4.500.000 pond kosten. DE BRAND BIJ SARRASANÏ. De olifant Prinses die tijdens den brand in 't circus Sarrasani te Antwerpen in de vestinggracht stortte na vreeselijke brand wonden opgeloopen te hebben, is bezwe ken. De directeur van het circus heeft het cadaver aan het koloniaal museum te Tervueren en de koloniale hoogeschool te Antwerpen geschonken. Men vreest dat ook Lady, het lievelingsdier van den direc teur sterven zal. Van de andere dier.en kan men nog niets met zekerheid zeggen. STAKING VAN ONDERWIJZERS IN PALESTINA. Ongeveer 700 onderwijzers en onder wijzeressen aan Joodsche scholen in Pa lestina zijn in staking gegaan als protest tegen het feit, dat hun sinds vier maanden geen salaris is uitbetaald en omdat, naar hun meening onvoldoende financieele waarborgen voor de toekomst worden ge boden. De achterstallige salarisschuld be draagt 30.000 p. st. INFLUENZA-EPIDEMIE In de afgeloopen week zijn te Londen en in de groote Engelsche steden 412 sterfgevallen tengevolge van influenza voorgekomen. De week tevoren bedroeg het aantal sterfgevallen 240 en in de week van Kerstmis 140. AALSMEER. De officieele opening van „De Oude Veiling." Gistermiddag te 3 uur was het oogen- blik daar, waarop het vroegere veilings gebouw, aan de Marktstraat alhier, voor zijn nieuwe bestemming op officieele wijze in gebruik zou worden genomen. Daartoe werd het inwendig geheel verbouwd en gerestaureerd, om voor vereenigings- en andere doeleinden geschikt gemaakt te werden, waarbij een prachtig, doelmatig geheel werd verkregen, dat algemeen waar- rieenng ondervindt. Een groot aantal ge- noodigden, waaronder wij opmerkten het Dag. Bestuur der gemeente, den secretaris, meerdere raadsleden en afgevaardigden van talrijke vereenigingen en corporaties, was samengekomen in het nieuwe gebouw, om de openingsplechtigheid bij te wonen. Eerst voerde liet woord de heer Bekker, voorzitter van den raad van directeuren der nieuwe N.V. Hij hoopte, na tot de saumgekomen een hartelijk woord van welkom te hebben gericht, dat „De oude Veiling" met recht voor steeds meer orga nisaties een waar tehuis zou mogen zijn, waaraan men zijn gansche liefde had ver pand. Verder herinnerde spr. aan de ge schiedenis van de totstandkoming van 't nieuwe gebouw, waarbij het ten slotte architec. Berghoef is mogen geluuken, om een prachtig geheel te verkrijgen. Ook bracht spr. dank aan hen, zoowel ver eenigingen als particulieren, voor den finan- cieelen-, zoowel als moreelen steun in dezen verleend, terwijl hij de verzekering gaf, dat de leiding ernstig zou streven de exploitatie zoo nauwgezet mogelijk te voeren. Hij riep aller steun en medewerking in voor de nieuwe onderneming. Dan voerde liet woord het hoofd der gemeente, de heer J. Kastelein. In de eerste plaats feliciteerde spr. de directie bij het heugelijk feit der opening en het was sprekers innige wensch, gezien de ernstige tijdsomstandigheden, dat de exploitatie tegen de moeilijkheden zou opgewassen blijken te zijn. Mede namens het gemeente bestuur sprak de burgemeester de beste wenschen uit voor groei en bloei der nieuwe onderneming. Ten slotte sprak de lieer Jb. Alderden D2n„ voorzitter der Centrale Veiling. Na een historisch overzicht gegeven te heb ben tot de geschiedenis van het gebórtw, feliciteerde spr. de nieuwe N.V. met het feit, dat een en ander zoo prachtig voor elkaar is gekomen. Hij hoopte dat het nieuwe gebouw zou moge zijn een centrum van het cultureele leven en daar veel mannen en vrouwen gevormd zullen worden, die op de bres zullen willen staan voor algemeene zoowel als voor de waarachtige plaatselijke belangen. Nu werd door de genoodigden een rond gang door het gebouw gemaakt, waarna de thee werd gebruikt. Wat de inrichting van het gebouw be treft, kan geconstateerd worden, dat alles tot in de kleinste ondecdeelen prachtig in orde is, waarbij met de menschen van ver.chill.nde veree.nigi ïgen zcovael moge ijk rekening is gehouden. Architect Berghoef en den aannemer Biesheuvel hebben hier lil korten tijd een prachtig geheel tot stand gebracht, waarvan door de vereenigingen een dankbaar en druk gebruik zal worden gemaakt Des avonds werd in de groote zaal een feestelijke samenkomst voor genoodigden belegd. Er is gemuclseerd, gezongen, voor gedragen, gefUmd en nog veel meer, en er is veel genoten. Het tooneel was voor deze bijzondere gelegenheid rijk met bloemen versierd Een uitstekend geslaagde avond. Moge hij nog door talloos vele in den loop der jaren gevolgd worden. Feestavond van het Centr. Genootschap. De afdeeling van het Centraal Genoot schap heeft een uitstekend geslaagde feest avond belegd in hotel „De 111 Kolommen". De zaal was geheel bezet. Een woord ter inleiding werd gesproken door den heer C. Kikkert, den voorzitter. De Hoofddorp- sóhe Orkestvereeniging en Aalsmeers Koor- vereeniging gaven muziek- en zangnummers ter. beste, terwijl de lieer J. Eveleens Dzn. een oud-Aalsmeersche geschiedenis (op rijm) declameerde, waarmee hij veel succzs had. Alle medewerkenden kregen een har telijk applaus. Aan het slot van den avond bracht den heer Kikkert allen dank voor hun belanglooze medewerking, waardoor weer een sommetje kan gestort worden in de schrale kas der afdeeling, tot heil van het zwakke kind. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert zoon van J. Vaarr- dering en L. den Dekker Cornells Hen drik, zoon G. Beker en K. W. Geytenbeek Tine, dochter van B. Biersteker en A. Annes Johannes Franciscus, zoon van G. A. Lommerse en J. M. A. v. d. Knaap Jan Hendrik, zoon van D. M. Knibbe en P. Hoogvliet Hubert Marie Joseph, zoon van J. Nijsse en J. H. Hart Gerrit, zoon van L. C. Baas en J. van der Luit An gela Mathilda, dochter van B. Wagenaar en A. C. Boone Wilhelmina Helena, dochter van J. J. de Rijk en A. den Ouden Rijndert, zoon van A. Clay en L. Kreeft Huiberdina Petronella, dochter van A. M. Kauffman en P. Persoon Hendriks Leijntje, dochter van B. Bakker en A. L. Vermeulen Cornells, zoon van J. Kag- chelland en G. van Leeuwen Petrus, zoon van P. Homan en C. J. P. de Hey Grietje, dochter van C. van der Wal en J. Kars Maria, dochter van C. B. van Staveren en G. K. Laan Wilhel mus Johannes, zoon van B. Bogers en C. Rietveld. Getrouwd: J. A. Venne, 29 jaar en A. E. Hoogkamer, 24 jaar. Overleden: Jacobus Abraham Calandl, 79 jaar, wedr. van E. J. Snijder Angela Mathilda, 1 dag. dochter van B. Wage- naer en A. C. Boone Maria van Dreu nen. 72 jaar wed. van J. Oevrdorp. Levenloos geboren: kind van. J. B. van Kampen, en Th. v. d. Zwan. Loop der Bevolking. Vertrokken: Pieter Franzen, van Slo- terweg naar Amsterdam, Akerpolder, Lan- geweg 181 Geertrui M. de Lange, van Cruqulsdijk 68 naar Haarlem, Vergierde- weg 135 Gijsbertus van Leeuwen, van Kruisweg 383 naar Boskoop. Julianastr. 22 Gerritje Bruijnes, van Nieuwemeer- dijk 157 naar Rijnzaterwoude, Woudschen- dijk 17 Plternella van Beek, van Kruis weg 1073 naar Ginneken Ulvenhout, The- resiagesticht Eertze Braaksma met ge zin van Kastanjelaan 14, naar Amster dam, Meeuwenlaan 3111 Adriaan W. Burghout, van Sloterweg 1196 naar Amers foort, Leusderweg 336 Margaretha M. Krielen van Kruisweg 1049. naar Heem stede, Heerenweg 185 Hermina C. Ver- kuyl, van Nieuwenmeerdijk 92, naar Aals meer, Ophelialaan 91 Jacob Lansing, van Dennenlaan 50, naar Amsterdam, Lijnbaansgracht 155 Johanna W. Ben- ner, van Eikenlaan 32 naar Amsterdam, Hoofdweg 4171 Petronella Arends, van Hoofdweg 1018 naar Bennebroek, School- laan 78 Zegerus Th. Nelemans, van Hoofdweg 152, naar Amsterdam, Pot gieterstraat 21III Het Crisis-Comité. Het comité is thans volledig georgani seerd en de sub-commissies in de ver schillende dorpen zijn begonnen huis aan huis hun lijsten aan te bieden voor giften in gelden en in natura. Dit is na tuurlijk een tijdroovende arbeid, welice door allen echter blijmoedig zal worden verricht, indien goede resultaten worden bereikt. Overlegt nu spoedig eens in Uw huisgezin welke geldelijke bijdrage, in eens of wekelijks of maandelijks, voor ons comité kan worden afgezonderd. Laat iedere huisvrouw dadelijk haar kasten en den zolder eens nagaan én bij eenverzamelen wat agn kleeding, schoei sel en beddegoed gemist kan worden en in verkommerde gezinnen zoo heel welkom is. Wie spoedig helpt, helpt dubbel! Gelddiefstal. Bij den heer v d. V. aan den Aals- meerderdijk in Haarlemmermeer werd een enveloppe met eenig geld ontvreemd. Van dezen diefstal wordt verdacht een vrouw, die met allerlei voorwendsels het medelijden trachtte op te wekken en ver moedelijk onopgemerkt haar slag heeft geslagen. Zij had zich ook op andere plaatsen in deze gemeente aan de huizen vervoegd en in het opgeven van naam en woonplaats nogal verschillend uitgelaten. De poiitie stelt een onderzoek in. De torenklok te Hoofddorp. Het uurwerk in den toren van het ln het centrum van Hoofddorp staande kerk gebouw heeft z'n tijdsaanwijzing eenlgen tijd gestaakt. De wijzerplaten zijn er afge nomen om opnieuw te worden verguld. Dit zal een groote verbetering zijn, want de wijzers en cijfers waren in den laat- sten tijd op eenigen afstand niet meer te onderscheiden. GEMEENTERAAD. Een nieuwe steunregeling voor crisis werklozen Werkverschaffing Subsidie aan het plaatselijk Crisis-Comité. De Raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter- de burgemeester, Mr. A. Slob. Tegenwoor dig alle leden. Eenige ingekomen adres sen inzake waterleiding, rioleering en verlichting werden gesteld in handen van B. en W. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aanvragen van rijksvoorschot krachtens de landarbeiderswet ten be hoeve van M. Maat en H. Schipper. Tot leden van de commissie tot wering van school verzuim werden herbenoemd de heeren A. A. van Wijk, H. J. Post, L, Ba- rendregt, J. Griekspoor, J. J. Dengerink, S. Stolp, C. A. Kat en A. Kroes. Een wij - ziglng van het in de vorige genomen be sluit Inzake het opnemen van kasgeld, werd goedgekeurd. Bekrachtigd werd een nieuwe crisis- steunregeling voor werklooze arbeiders in de land- en tuinbouwbedrijven ln de ge meente Haarlemmermeer, bij de toepas sing waarvan de werklooze arbeiders zul len worden onderscheiden in: a. uitge- trokkenen; b. dubbel-uitgetrokkenen; c. reglementair nog niet rechthebbenden op de ultkeering uit de kerkloozenkas; d. on georganiseerden. De steun bedraagt voor de uitgetrokke- nen ten hoogste: a. voor gehuwden tn ongehuwde kostwinners f. 10.50 per weck, benevens f. 0.75 per week aan kindergeld voor elk kind beneden den leeftijd van 14 jaren; b. voor kostgangers f. 7.per week. Voor de overigen bedraagt de steun ten hoogste: a. voor gehuwden en onge huwde kostwinners f. 9.— per week; be nevens f. 0.50 per week aan kindergeld, voor elk kind beneden 14 jaren; b. voor kostgangers f. 4.50 per week. Omtrent het treffen van de noodige regelingen voor het maken van een zwem- gelegenheid te Zwanenburg, werd mede gedeeld dat de tot dit doel door den Raad aangewezen commissie, bestaande uit de heeren S. Beljaars, F. H. Bos en C. v. d. Welle en wethouder Kistenmaker als voor zitter had onderzocht of het mogelijk zou zijn met de eigenaren van de in het dorp Zwanenburg, nabij de Domineeslaan en de Friedelaan gelegen gronden tot over eenstemming te komen over de voor waarden voor den afstand van een per ceel aldaar gelegen grond, teneinde dit te bestemmen voor zwembad, met de bedoeling om het daartoe vereischte grondwerk te laten uitvoeren als werk verschaffing wijl de resultaten van den arbeid der commissie bevredigend waren en de overtuiging schonken dat het mo gelijk zal blijken een overeenkomst aan te gaan, welke beide partijen volledig zal bevredigen, werd goedgekeurd het voorstel van B. en W. om de door haar geformuleerde voorstellen te aanvaarden en de commissie dank betuigen voor de door haar in het belang van de gemeente gepresteerden arbeid. Op een verzoek van de besturen van de bestuursbonden Nieuwvennep en Hoofd dorp inzake het betalen van krachtens de ziektewet verschuldigde premiën werd afwijzend beschikt. Besloten werd aan het plaatselijk crisis-comité in Haarlemmer meer voor het jaar 1932 als subsidie ter beschikking te stellen een bedrag ad f. 700.tot verstrekking van kleeding, dekking en schoeisel aan werklooze in woners van Haarlemmermeer als sup pletie op de door hen genoten steunuit keringen. Afwijzend werd beschikt op het adres van het bestuur der slagersvereen. „Ons Belang", houdende verzoek om van ge meentewege de verplichting vast te leggen, dat varkens, welke men wil laten slach ten Jbij wijze van huisslachting voortaan moeten worden geslacht in officieele er kende slachtplaatsen. Verder werd verworpen een voorstel van den heer Asjes e.a. om de gemaakte kosten ter zake van een gedeelte riolee ring te Hoofddorp, niet op te nemen in de gemeenterekening 1930. HILLEGOM. 24 bekeuringen tegen snelheidsmaniakken. In den iaalsten tijd ziet de politie nauw Ue op de snelheids-maniakken. Dat dit niet overbodig was en resultaten op leven, wordt bewezen door het feit, dat in den tijd van drie dagen vier en twintig bekeuringen zijn gemaakt, terwijl de politie zich toch niet aan den letter van de wet houdt. Dc werkloosheid. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan deze week ingeschreven 436 werkzoeken den, hetzelfde aantal als een week gele den. Begrafenis van den heer J. Brussee. Bij de teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van den heer J. Brussee., op de Algemeene Begraafplaats alhier is ge sproken door ds. Mulder. Hervormd predi kant. die er op wees dat in korten tijd het derde kerkeraadsüd grafwaarts is gedragen Hij richtte zich in het zijzonder tot de zoons van den overledene en tot de ge meentenaren. De heer I. C. Baas herinnerde aan de vele jaren gedurende welke hij met dezen arm- verzorger had samengewerkt. De heer W. Kijne voerde her woord namens de kerkera.ad. die zoo voltallig mogelijk vertegenwoordigd was. De laatste spreker was de heer J. O. Vermeer, die sprak namens de vereeniging Draagt elkanders Lasten en het Protestant- sche fonds voor Ziekenverpleging, van welke vereeniging de overledene meer dan een kwart eeuw penningmeester is geweest. Behalve de kerkeraad, de besturen van de genoemde vereenigingen en leden van het Burgerlijk Armbestuur waren nog zeer velen bij het graf aanwezig om den over ledene de laatste eer te bewijzen. Geslaagd concert van „Zingt den Heer." Gisteravond heeft de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Zingt den Heer" onder leiding van den heer S. P. Visser voor de geheel bezette zaal van „Flora" haar con cert gegeven. Zooals ds. Mulder in zijn openingswoord zeide, was het de tweede 'uitvoering van het koor met begeleiding van een orkest en 'de eerste voor <rs microfoon. De predikant richtte zich 'ioT oO meaewêrlcende dames en heeren Corrie Liister sopraan, C. van Ravenzwaay-Möl- lenkamp alt, Willem Schansman tenor, Joh. Lammen, bas, H. Verbrugge piano en orgel allen uit Amsterdam, benevens het kinder koor „Irene" uit Bennebroek en het Haar- Iemsche Symphonie-orkest „Euterpe" uit Haarlem ep ten slotte tot „Zingt den Heer" die allen met muziek en zang Godsnaam willen verheerlijken. De avond werd geopend met gebed. Het programma bestond uit drie nummers: Psalili 95 van Mendelssohn-Bartholdy. Er is zeer mooi gezongen en gespeeld, de toehoorders hebben genoten; het kinder koor had slechts weinig te zingen, maar voldeed best. De harmonie tusschen koor en orkest moet geroemd worden. De solisten hebben veel bijgedragen tot het welslagen van het con cert. Den heer Visser komt lof toe voor zijn eminente leiding. In zijn slotwoord zei ds. Mulder dat het werk van de dillettanten schitterend was geslaagd. De prestatie van het koor worden steeds beter. Dank bracht hij aan solisten, orkest en koor, aan het bestuur en ziin voorzitter en in het bijzonder aan zijn directeur, den heer Visser, die warm en langdurig werd toegejuicht. Ds. Mulder sloot met dankgebed. Met St.crt. no. 8 werden verzonden afdrukken van de acte betreffende de N.V. Gemeenschappelijk Bezit van aandee'.en in Tuinbouwzaken alhier. Voor de 5000ste huisaansluiting op het nel van het Electriciteitsbedrijf H. L. S. is den bewoner van het betrokken perceel een electrisch theelichtje aangeboden. KATWITK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Wij leven snel tegenwoordig. En alles gaat naar evenrêdlgheid. De eene dag zijn de prijzen van de tuinbouwproducten van dien aard, dat er weer eenige hoop komt, terwijl enkele dagen later deze prij zen weer ongekend laag zijn. Zoo ging .het b.v. met roode en gele kool deze week zóo slecht als nog nimmer te voren het gevai was. Groene kool en knolselderie waren waardeloos. Daarentegen ging uien steeds hooger in prijs. Doch het zijn maar heel enkelen die hiervan profiteeren en de algemeene noodtoestand bij de tuinöe neemt steeds toe. Zulks is in allgs geum kelijk te bespeuren. In de landerig wordt geeen arbeid verricht. Begrijpenu het ontslaan der arbeiders was een d! eerste gevolgen van dezen toestand dj tegelijk leidt tot minder goede behang Jing en waardevermindering van grond. Naar wij vernemen komt in de u, meentebegrooting voor 1932 nog geen uit gaafpost voor ten dienste eener te bot wen nieuwe kwakel. GROOTE VERSCHE EIEREN (geen kisteieren) 57: ct. per stuk, PRIMA VERSCHE ROOMBOTER a 75 ct. per 5 FIJNE BELEGEN BOTER 55 ct. per 5 per 3 pond 52 ct. per pond. PRIMA JONGE LEIDSCHE KAAS 25 ct. per 5 ot. Prima jonge VOLVETTE GOUDSCHE KAii per 5 ons 35 q pond FIJNE HAM 40 ct, 5 pond DIK VET SPEK voor I Gulq Wij geven voor Reclame op een pond Prima Margarine van 50 ct. EEN HALFPOND le SOORT ROOKWO] CADEAU Beleefd aanbevelend: IK Burgerdijkstraat 9 - Katwijk aan Ztjis KATWITK AAN ZEE. PROrAGANDA-AVOND VAN DE KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE j Een zeer gevarieerde avond. Deze propaganda-avond. in de zaal voor Prot. Belangen gehouden, is een zeul groot succes geweest, de zaal was geheé| bezet. De voorzitter, dr. Eikelenboom heette den burgemeester, mr. dr. J. Schokking en mevr. Schokking welkom, voorts den voor zitter van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, den heer A. A. Bierlee uit Amsterdanj met de secretaresse dier vereeniging mej. A. Claus uit Amsterdam; den voorzitter van de Wassenaarsche Red dingsbrigade jhr. W. K. von Weiier en dtj afgevaardigden van de Noordwij ksche R B. de heeren dr. Hermanides, de Groot, v. d,j Berg en J. Kan. De voorzitter wees er op. dat men vroe ger nooit de omliggende brigade tot het bijwonen van den propaganda-avond had uitgenoodigd, omdat men zich daarvoor nog niet sterk genoeg gevoelde. Nu was men dat grootendeels te boven gekomen. De samenwerking is thans van stevigen aard. Het is aan de heeren uit Noordwijk te danken, dat hier de brigade herleefde, De afd. Leiden heeft dezen zomer een wer kend lid afgestaan om hier de Idndere» les te geven in zwemmen. De brigade te Wassenaar, die de jongst» is, heeft een groote activiteit en ijver ge toond, waarover wij verbaasd staan. De medewerking is zóó hartelijk, dat zij de leden te Katwijk heeft uitgenoodigd als gasten de oefeningen in de overdekte zweminrichting te Den Haag mee te ma ken. Spr. ging nu uitvoerig na, waarom er een reddingsbrigade moet bestaan. Er moet over voldoend materiaal en over ge oefende zwemmers te beschikken zijn; bo vendien dient dat alles geldelijk gesteund te worden. Spr. gaf een resumé van kt werken van de K. R. B. in het afgeloopen jaar en sprak over de uitbreiding der red dingsmiddelen, die dit jaar in bruikleen waren afgestaan aan de beide strandver- eenigingen op het Noorder en Zuider stille strand, die daarmee van tijd tot tijd demonstraties hebben gehouden. Hij wees er op, dat in ons land, dat zoo waterrijk is, elk jaar nog gemiddeld 700 menschen den dood door verdrinking vinden, ook langs de kust van de Noordzee. Hij besprak uitvoerig het nut om di edele zwemkunst te leeren, het reddend zwemmen, en het droogzwemmen, wat de laatste jaren hier onderwezen wordt. El- ken Zaterdagmiddag gaat er een autobus met leden naar Den Haag om onder lei ding van den heer Kuipers, instructeur van de K. R. B. zwemmen te leeren, spre ker hoopte, dat er zooveel liefhebberij daarvoor komen zal, dat weldra een 2de autobus noodzakelijk zal moeten zijn. Hij sprak over de examens, die door het Oranje Kruis worden afgenomen, on* brigade telt reeds een 15 tal gediplomeer den onder haar leden en memoreerde de cursus voor hulp bij ongelukken, die door hem zelf gegeven wordt. Ten slotte deelde spreker mede, dat de K. R. B. heeft besloten, om heden Vrij dagavond om 8 uur, ook hier in de zaal dezelfde uitvoering te geven, gratis voor werkloozen met hun vrouwen op vertoon van hun afgestempelde kaart van deze week. In de pauze zal hun gratis een kop kof fie worden geschonken, die de firma C. Reg uit Zaandam belangeloos voor dat doel beschikbaar heeft gesteld, (daverend applaus) Spr. bracht den dank over aan de Kat- wij ksche Mannenzangvereeniging die de zaal dien avond daarvoor overgaf en zelf in Irene oefende, Met groote belangstelling werd nu de film van de Mij. tot Redding van Dren kelingen gevolgd. De voorzitter van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen deelde ons mede. dat ook weldra de Bond met een film zal komen en deze door het gansche land zal vertoonen. Het volgende punt op het programma was het zeer amusante tooneelstukje „De vriend van Herman", vertoond door de le den van K, R, B. de heeren A. Kuipers, R- Varkevisser, D. Vis en de dames G. v. Duyvenvoorde, v. Gulik en Zuyderduyn- Allen speelden hun rollen uitstekend; om dit stuk werd zeer gelachen. Wat op de film gezien was, werd nu door enkele leden der brigade gedemonstreerd. Na de pauze sprak de heer Bierlee. voorzitter van den N. B. van R. v. D.. die zijn voldoening over de volle zaal uitte. Het deed spr. genoegen hier den burge meester te hebben gezien, want de Red dingsbrigade heeft den steun der auton- 8—8

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6