UIT DE RIJNSTREEK. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. pMoor springende handen ALPHEN. Lezing over ,,Het Pachtvraagsctuk." Voor de aid. Alphen a. d. Rijn van de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersverg. al hier hield de heer H. Roest uit Leiderdorp in de Chr. Landbouwschool aan de Raad huisstraat een inleiding over het onder werp: „Het Pachtvraagstuk". Na de opening door den voorzitter den heer C. de Kruijff, die den inleider bijzon der welkom heette, verkreeg deze gelegen heid tot behandeling van zijn onderwerp. Allereerst wees de referant op het huidige pachtstelsel, hetwelk door velen bestre den en door anderen verdedigd wordt. Komende tot het eigenlijke pachtcontract zegt spr. dat, hoewel de wet hieromtrent geen dwingende regels voorschrijft, dit zeer gewenscht zou zijn. Reeds veel is ge daan voor een betere regeling van het pachtcontract. Reeds in 1866, later in 1906 en 1919 werd hiervoor een Staatscommissie benoemd. Vervolgens wees spr. op het in middels door de 2e Kamer aangenomen pachtontwerp, dat ook reeds in de afd. v. d. Ie Kamer werd behandeld doch thans voor verdere behandeling wacht op de memorie van antwoord van den Minister Tenslotte behandelde hij de voornaamste inhoud van dit onderwerp, o.a. de vergoe ding voor den pachter voor aangebrachte veranderingen en verbeteringen van de landerijen, het recht op verlenging van de huur, de verlenging der opzegtermijnen en het recht van opvolging bij overlijden. Deze voorschriften zullen door een pachtcom- missie moeten worden geregeld. Na de be handeling van het zeer leerzame referaat, volgde een aangename gedachte wisse ling. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter den heer Roest dank voor zijn onderhoudende en vooral leerzame causerie en sloot hierna de vergadering. De afdeeling die zich hier steeds in een groeiende belangstelling mag verheugen, kon ook gisteravond weer 3 nieuwe leden inschrijven. De eerstvolgende vergadering werd bepaald in Februari a.s. Burgerlijke stand. Geboren: Eefje, d. van J. J. van den Boom en Geertruida M. v. d. Heyden Maarten, z. van S. Broekhuizen en Eliza beth Bos Cornells Pieter, z. van KI. Verboom en M. van Ruitenburg Gerar- dus Valentinus, z. van G. H. W. Vrees wijk en O. M. Vergeer Maria Adriana, d. van L. van Leeuwen en Adr. Hoogstrate Jacoba, d. van J. v. Scherpenzeel en C. K. van den Hoek Stephanus, z. van J. ""Pilkes en KI. v. d. Spelt Gerrlt, z. van J. Beunder en E. J. van de Werken Cornells Johannes Harmen, z. van C. J. Bouthoorn en E Bogaard. Overleden: Marijtje Burggraaf, echtge- noote van W. van Oostende 35 j. Johan van Leeuwen, weduwnaar van Grietje de Graaf 63 j. Maria Johanna Margaretha van der Vlerk 37 j. Margje Snippe, echtgenoote van Christlaan Kemping 47 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Wageningen, J. B. van den Bosch, zonder, Bruggestr. 18 Woubrugge, Martina M. Voorhout, dienst bode, Hoorn 298 Boskoop, Francina Ro denburg, echtgenoote van C. v. Egmond. zonder. Toussaintstraat 19 Dordrecht, H. J. Schoonderwoerd. zonder. Raadhuis straat 44 Rotterdam. Johanna H. Nuyen, zonder, Raadhuisstr. 44— Wou brugge, Stephina van Beyeren. zonder, Oudshoornscheweg 64 Zelhem, J. Ver- duyn. winkelbediende. Bloemhofstr. 24 Voorhout Agatha Peschien wed. C. Hoger - vorst, zonder, Pr. Hendrikstr. 69 's-Gravenhage, Antje Kamper, zonder, van Reedestr. 18. Vertrokken: naar Amsterdam, Vrolikstr. 28, Henrietta Gans, zonder, Raadhuisstr. 63 Utrecht, Springweg 87, Louisse H. de Jongh. verpleegster, Julianastr. 62 's-Gravenhage, Valerlusstraat 26, C. A. Wagenaar en gezin, boekhouder Hoorn 158 Amsterdam, Vrolikstr. 28, M. Gans, zonder, Raadhuisstr. 63 Lisse, Geer truida M. Zirkzee, zonder. Heerenweg 51 Lisse, Clara G. M. Zirkzee. zonder, Heerenweg 51 Rotterdam, P. Versluis en gezin, arbeider, Heerenweg 8 Rotterdam, J. van Weenen, arbeider, Heerenweg 8 Leiden, Utrechtsche Jaagpad 1, E. Spec- kenbach, monteur, Leliestr. 1 Amster dam, Trouwaalstraat 101 huis, A. Tuinen- burg, scheepm.kn.. Zeilmakerstr. 19 Amersfoort, Dupontplein 5, F. J. H. Gram- ma, boekdrukker, van Boetselaerstr. 3 Boskoop, C. Vlaskamp en gezin, boom- kweekersknecht, Groeneweg 13 Krim pen a. d. Lek, A. v. d. Velden, monteur, Wilhelminastr. 25e Wonseradeel, J. Tie- mersma, slagerskn.. Hoorn 384 Hilver sum, Johanna Koster, zonder, Oranje straat 14. De officieele heropening van het schietlokaal aan de Rozenstraat zal Za terdagmiddag 3 uur worden verricht door den voorzitter van de plaatselijke afd. v. d. bijz. vrijw. landstorm de eerw. heer ka pelaan J. M. Sondaal. ALKEMADE. Collecte van het Crisis-Comité. In de week van 1723 Januari e.k. zal door de leden van het plaatselijk crisis- coirité een geldinzameling worden gehouden langs de huizen der ingezetenen. Dat de nood in veile gezinnen, tengevolge van de slecht' uitkomsten in de bedrijven hoog is gestegen, behoeft hier niet nader te w rden b t j< gh Wa.nrer wij slee t; om ons zien, dan blijkt telkens weer, dat hulp in vele gezinnen dringend geboden is Het is dan ook dat het crisiscomité langs dezen weg een ernstig beroep doet op de mil- dadigheidszin der ingezetenen. Vooral tot degenen, die weinig van den crisis te lijden hebben en die met aard- sche goederen zijn gezegend, bestaat thans gelegenheid hundankbaarheid jegens God te bewijzen voor den rijken zegen van Hem ontvangen. Laat een ieder naar ver mogen bijdragen, en stelt het oomite door Uwe gaven in staat waar noodig, hulp te bieden Ook giften in natura zijn van harte welkom Niemand zal worden rT/er- geslagen, zoodat ook het penningske van de arme weduwe niet zal worden ver smaad. BODEGRAVEN. Een ongeluk voorkomen. Op den Goudschen weg werd een zwaar beladen vrachtauto aangereden door een met een paard bespannen groentenwagen. De wagen werd zwaar beschadigd, doch door de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur van den auto konden ern stige ongelukken worden voorkomen. De auto stopte n.l. op een afstand van enkele centimeters. Het plaatselijk Crisis-Comité. Ten Gemeentehuize vond de oprichting plaats van een plaatselijk Crisis-Comité, waarvoor door B. en W. enkele personen va. uit de kringen van armbesturen en liefdadigheidsvereen. en uit den boeren stand, zijn uitgezocht. Burgemeester van Dobben de Bruijn opende de samenkomst en zette uiteen waarom thans een Crisis- comité noodig ls en wat de taak van het comité zal zijn. Een tiental heeren was aanwezig en verklaarde zich bereid zitting te nemen. De Burgemeester verzocht nu Wethouder v. d. Marei het voorzitterschap te willen aanvaarden. Deze aanvaardde de opdracht, waarna hij uiteen zette wat door het comité zal zijn te verrichten. Reeds veel der crisis- lasten wordt verlicht door het Burgerlijk Armbestuur, de werkloozencommissie en de Kerkelijke armverzorging, doch daar naast zal noodig zijn aanvullende en op heffende steun aan hen, die door dc crisis verschijnselen in moeilijkheden zijn geko men en in wier nood door de bestaande re gelingen en organisaties niet voldoends wordt voorzien. Bovendien kan aanvul lende steun, vooral in natura worden ge geven aan ondersteunde werkloozen. Na bespreking werd besloten zich aan te sluiten bij het Nationaal Comité, 10"/ der bedragen zullen worden afgedragen. Besloten werd de noodige gelden bijeen te verzamelen door een collecte en door het vragen van vaste bijdragen, bovendien door het vragen van giften in natura. Tot secretaris-penningmeester werd benoemd de heer B. J. Thijssen, gemeente-ontvan ger. Voorts namen zitting de heeren T. Poot en G. van Leeuwen, respect, diaken der Ned. Herv. en Geref. Kerk. A. Vee- lenturi, R.K. armmeester, A. de Vos, be stuurslid der St. Vincentiusvereen. G. Verwoerd, bestuurslid van Patrimonium, en voorts de heeren W. F. Brunt, voorz. der Holl. Mij. van Landbouw en W. Verburg en A. van Baren landbouwers resp. in de wijken de Meije en Niewebrug. Burgerlijke stand. Geboren: Martinus, Johannes, zoon van W. N. van Kippersluis en C. Burggraaf Elisabeth, dochter van P. Zaal en J. v. d. Neut, Willem, zoon van J. Fioole en J. Polak Klaas, zoon van G. Haring en J. Kroon Jan Arie, zoon van J. A. v. d. Hoven en A. J. Naaktgeboren Jannes Jilles, zoon van G. J. M. v. Duuren en M. Veenstra Marijntje Alida. dochter van K. van Rijn en F Oskam Dirk, zoon van H. Gelderblom en A. Braam. Overleden: Geertruida v. d. Maat, 59 jaar. gehuwd met M. J. Jansen Maria de Jong, 86 jaar, wed. van Joh. Loos Trijntje Eikelenboom, 82 jaar wed. van P. Sanson Elisabeth Zaal, 7 dagen. Ondertrouwd: E. Oosterwijk 22 jaar en K. Oudshoorn 19 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. de Looff, zonder beroep van Woerden P. J. T. Knalman en gezin magazijnknecht van Amsterdam J. Oosterom en gezin van N. Amerika. Vertrokken: P. Korver, arbeider naar Warmond N. Kwakernaak en gezin brievenbesteller naar Lisse J. de Jong, dienstbode, naar Rijnsburg M. Rooden- burg, zonder beroep naar Zwammerdam L. Brak rijwielhersteller naar Woubrugge J. M. Oolders, kantoorbediende rjaar Rotterdam M. EJ. van Geel, kinderjuf frouw naar Bloemen;daal A. de Groot, leerling-verpleegster naar 's-Gravenhage. Gevonden voorwerpen: een leee por- temonnaie. een rijwielhandbeschermer, een portemonnaie met inhoud, een vulpen, een potlood en stok. een vulpen (blikken pen) een paar handschoenen (zeemleder) een knipmes. Verloren: een rijwielbelastingmerk, een armbandhorloge een bruine kinderhand schoen, inlichtingen aan de politiepost Naar wij vernemen zal de opening van de schietwedstrijden op Dinsdag a.s. niet, zooals aanvankelijk het voornemen was, geschieden door den eere-voorzitter. Burgemeester van Dobben de Bruijn, daar deze door dringende werkzaamheden aan zijn aanvankelijk voornemen geen gevolg kan geven. Op den straatweg naar Zwammer dam werd de vrachtauto van den kolen handelaar W. aangereden door dit van zijn neef. den wijnhandelaar Z. De aan gereden auto slingerde wat en reed tus- schen twee boomen door in de sloot. Ge lukkig bleef de wagen echter tusschen de boomen hangen, zoodat geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. BOSKOOP. Begrafenis wijlen den heer M. G. v. Tol Onder zeer vele blijken van belangstel ling had op de alg. begraafplaats de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer M. G. v. Tol. Wij bemerkten onder de talrijke aanwe zigen het geheele bestuur van den Veree- nigden Polder, waarvan de overledene heemraad was. Ds W. G. de Jonge, evangelist te dezer plaatse hield de grafrede, waarin sp. wees op de vergankelijkheid van het leven. Na voorts Gods zegen te hebben afge smeekt. voor de tien nog zeer jeugdige kinderen, die eerst kort geleden hun dier bare moeder, en thans nun zorgvollen vader moesten missen, verliet een leder diep ontroerd den doodenakker. Een schoone Lichtbeeldenavond. In het gebouw „Salvatori" heeft een Rembrandt-avond plaats gehad, die uitste kend geslaagd is. Als spreker trad op ds. J L. Pierson van Bilthoven, die een rede hield over het onderwerp: „Bijbel- sche kunst van Rembrandt" hetgeen ver duidelijkt werd door een vijftigtal af beeldingen naar teekeningen en schilder stukken van den grooten meester der 17e eeuw op doek gebracht door een projectie- lantaarn. Het was een zeldzaam schoone en leer zame avond. i 225. Daar kwamen de torretjes met de reddingsboei aan. Ze hadden er een heele vracht aan, die kleine beestjes. Zoo vlug ze maar konden, liepen ze naar het water en toen ze er waren, en de boei in het water Heten zinken, vielen ze alle drie uitgeput neer. Ik zal jullie er voor beloonen, riep Tuimeltje hun toe, en hij kon nog juist naar de reddingsboei grijpen, want zijn buikje was dik van het water en hij was op het punt te verdrinken. 226. Tuimeltje klom boven op de reddingsboei en liet zich langzaam voortdrijven. Maar in plaats van naar den kant te drijven, ging hij hoe langer hoe verder de rivier op. De torretjes en kikker Karei schreeuwden hem toe, dat hij probeeren moest te zwemmen, maar Tuimeltje was o zoo bang van water en bleef zoo goed hij kon op de reddingsboei zitten. Concerten in Concordia. De Chr. Muziekver. „Concordia" heeft onder leiding van den lieer J. Noordanus uit Leiden haar eerste winterconcert gegeven in de concertzaal van hotel „Klaassen". Het met zorg gekozen programma, werd correct uitgevoerd en bewees, dat de ver- eeniging onder de deskundige leiding van den heer Noordanus wederom groote vorde ringen heeft gemaakt. De lieer C. Spaanderman, declamator uit Leiden heeft de avonden op uitstekende wijze aangevuld. De St.crt. no. 9 bevat de statuten van de N.V. Gebr. Bijland, gevestigd alhier. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. Hedenavond om 7 uur komt de Raad dezer gemeente in spoedvergadering bijeen ter behandeling der volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. om de aangeslotenen bij een werkloozenkas een toeslag te geven op hun uitkeering uit die kas. 3. Voorstel van B. en W. tot het geven van een toeklag aan de spruitenplukkers. 4. Wijziging begroo ting dienst 1932. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren: Gerard, zoon van Barend, van Harskamp en van Antje Hogenes. Overleden: Klaas Reijneveld, 71 jaar Teunis de Jong, 58 jaar. De heer Jac. van Leeuwen, benoemd tot ouderling der Geref. Kerk heeft voor deze benoeming bedankt. De bus, geplaatst op het Raadhuis heeft over 1931 opgebracht f. 13.82 ten bate van het Burgerlijk Armbestuur. Inschrijving voor den Dienstplicht 1932 voor jongeheden geboren in 1913 zat plaats hebben ter gemeente-secretarie op Donderdag 21 Januari des voorm. van 10 12 uur. RECLAME. 2008 is Akkers Kloosterbalsem een heerlijk middel, dat niet bijt Het is voldoende het 's morgens en 's avonds flink in de huid te wrijven. In ongelooflijk korten tijd worden Uw handen dan weer gaaf en zacht. Neem 's winters als ge woonte Uw handen s avonds met wat Kloosterbalsem in te wrijven dan zullen Uw handen altijd zacht en blank zijn akker s Kloosterbalsem "%e0ngt°"/ NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Bemardus, z. van B. van der Weijden en W. van Leeuwen Nicolaas Abraham, z. van A. Segaar en B. W. van Nieuwkoop. Overleden: Pieter Kranenburg, oud 78 jaren, echtgenoot van C. van Eyk. Door het Crisiscomité alhier is een circulaire aan de ingezetenen verzonden, waarin op den nood wordt gewezen en tot steun wordt opgewekt. LEIDERDORP. Een zendingsbijeenkomst. Gisteravond werd in de Geref. Kerk op initiatief van de Chr. Muziekvereeniging „Devote" eer. zendingsbijeenkomst gehou den, waarbij vele belangstellenden tegen woordig waren. Als sprekers traden in deze samenkomst op dr. Dijk, Gerei, pre dikant en dr. Streeder. Hervormd predi kant alhier. Ds. Dijk sprak over het on derwerp „Tweeërlei Zending", ds. Streeder over „Ik ben het brood des levens". Op keurige wijze werd verder het rijk voor ziene programma door .Devote" afge werkt. Ook het kinderkoor van „Voordorp" bracht op voortreffelijke wijze enkele lie deren ten gehoore. zoowel de muziek als het kinderkoor stond onder leiding van den heer F. D. van Wijck. De gehouden collecte zal ten bate komen van de zen ding van de Hervormde en Gerei. Kerk. De samenkomst werd door ds. Dijk met gebed geopend, en door ds. Streeder met dankgebed beëindigd. LEIMUIDEN. tbrekers aan het werk. Ongenoode gasten hebben zich toegang verschaft tot de woning van de wed. Vlasman aan het Tolhuis alhier. De in brekers zijn door een dakraam de woning binnengedrongen, zij zijn toen den trap af en naar den keuken gegaan. Aangezien de bewoners door gestommel wakker wer den, kozen de indringers het hazenpad. m t Voorts hebben inbrekers zich toegang verschait tot de woning van den heer A. van Velzen, kantoorhouder bij de poste rijen alhier. Hier zijn zij zeer brutaal op getreden, uit een pantalon werd op de slaapkamer een portemonnaie ontvreemd met een inhoud van ongeveer veertien gulden. De heer van Velzen had van een en ander niets gemerkt voor den ochtend. Een nieuwe autobusdienst. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben aan de firma Maarse en Kroon vergunning verleend tot het hebben van een communalen autobus dienst in deze gemeente. Op marktdagen zal de firma een dienst laten rijden Bil- derdamLeimulden v.v. Voor de land bouwers aan het Tolhuis en langs de Drecht een ware uitkomst. Gemeentelijke werkverschaffing. Een tiental werkloozen is thans bezig met de verbetering van den Woudschen dijk. Het paardenspoor zal uit dezen weg gebroken worden. Naar wij vernemen zijn thans reeds ongeveer een 45 personen bij de gemeentelijke werkverschaffing të werk gesteld. NIEUWVEEN. ^oop der Bevolking 1931. Bevolking op 1 Januari 1931 1698. Gebo ren (zonder levenloop aangegevenen) 23. Overleden 56. Levenloos aangegeven 2. Gevestigd 143. Vertrokken 130. Bevolking op 1 Januari 1932 1681. Ondertrouwd: J. J. de Groot (Zevenho ven) en Th. M. Witteman (Nieuwveen). Loop der Bevolking. Vertrokken: A. Koren en gezin naar Mijdrecht. Ingekomen: J. M. van Emster, van Amsterdam A. A. Booden, van Naarden M. Hoogenboom, van Amsterdam. Het aantal werkloozen bedraagt in deze gemeente (volgens de gegevens der Arbeidsbemiddeling) 33 personen. - RITNSATERWOUDE. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente blijft nog steeds laag. Nog slechts zes per sonen zijn bij de gemeentelijke werkver schaffing te werk gesteld. WOUBRUGGE. Uitvoering der Mandolineclub. Onder leiding van den directeur, den heer Verdoorn te Leiden, hield de mandoline club „l'Estudiantina" in een der feestelijk versierde zalen van het hotel „Het Oude Raedthuys" haar jaarlijksche uitvoering. Voor een flink bezette zaal werd een 7-tal nummers ten gehoore gebracht, welke met een dankbaar applaus werden beloond. Daarna volgde een teoneelstuk „Pantoffel- pijn" blijspel in drie bedrijven, uitgevoerd dcor leden der -vereeniging, waama men nog eenlgen tijd gezellig bijeen bleef Het was een genotvolle avond; de vereeniging kan met volle tevredenheid op haar zeer geslaagden arbeid terug zien. Bijeenkomst „Obadja". Op uitnoodiging van de Jongelingsver, „Obadja' hield ds. Oravemeijer uit sGra- venhage in het Ned. Herv. Kerkgebouw een rede met als onderwerp „Waar gaat het in den Godsdienst oin". In welgekozen woorden behandelde spr. deze groote levensvraag door eerst te vragen „wat is geluk? Behoefte naar omstandigheden? Als wij die in dit tijdelijk leven hebben, zijn wij dan gelukkig? Neen, aldus spr., omdat wij dit elk oogenblik weer kunnen verliezen en daarmede ook het geluk weer weg is. Zoo kunnen wij het ook op een verkeerde manier in het geestelijke zoe ken, omdat wij steeds ons zelve zoeken. Zoo vinden wij God niet en kunnen wij nooit recht gelukkig ziin. Het gaat in den Godsdienst alleen om God Wie God heeft heeft alles en zoo moet Hij aan zijn eer komen; ook in het hart van den zondaar. Dan maakt God een zondaar gelukkig, dikwijls zóó. dat hij op hetzelfde oogenblik diep ongelukkig is, wat spr. aantoonde met voorbeelden uit Gods woord, o.a. uit het leven van Jacob en Paulus. God heeft niet ons, maar wij hebben God noodig. Het gaat in den Godsdienst alleen om God. De rede werd met groote belangstelling beluisterd. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. riet gemeentewerk Werkloosheids- commissie Commissie Grondbedrijven De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: de| heer P. Hoogenboom, Burgemeester. Aan wezig alle leden. De voorzitter opende vergadering. Het lezen der notulen wei aangehouden tot de volgende vergaderic 1. Voorstel van B. en W. om het f meente-werk ln 1932 met aan te bes».- den wegens te geringen omvang de werkzaamheden. De Voorzitter zegt dat B. en W. met dit I voorstel komen, omdat er voor 1932 op de begrooting weinig is geraamd voor onder- B houd der gemeente-eigendommen, in ver- I band met hetgeen in het afgeloopen jaar A daaraan is ten koste gelegd. De bedoeling a is, om voor werkzaamheden van eenige beteekenis vooraf prijsopgave te vppgen onder controle "Van den gèmeénte-op- zichter. De heer Linschoten zegt verwonderd te zijn, dat B. en W. met dit voorstel komen.t~;' Spr. herinnert er aan, dat bij het nazieu der gemeente-rekeningen het de finan- cieele Commissie steeds opviel, dat de am bachtsbazen zulke hooge onderhoudsre keningen hadden. Vandaar dat uit den boezem dier Commissie het voorstel is ge komen om het gemeente-werk jaarlijks aan te besteden en nu in eens, terwijl ie gemeente zich steeds meer uitbreüf, vinden B. en W. aanbesteding niet meer noodig. De voorzitter: De bedoeling ls niet om van de aanbesteding af te stappen, doch alleen voor 1932 vinden B. en W. het niet' noodig omdat er weinig te doen is. De heer Edelman kan zich geheel vei- eenigen met den heer Linschoten. De fr nancieele commissie, waarin ook spr. meermalen zitting heeft gehad, heeft des tijds tot aanbesteding geadviseerd, omdi! het bleek dat de begrootingsposten vod onderhoudswerk steeds verre overschredee werden en daarom aanbesteding in het voordeel der gemeente werd geacht. De heer Linschoten: De meerderheid van den Raad heeft zich destijds in prin cipe. voor aanbesteding verklaard, spr. wii zich daaraan houden, tenzij B. en W. hem overtuigend kunnen bewijzen, dal het vroegere systeem, jaarwerk bij beurten, beter is. Na nog eenige discussie, wordt het voor stel in stemming gebracht en met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Linschoten en Edelman. 2. Vaststelling verordening betreffende het verleenen van vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein met opheffing van het verbod in Oud- Bodegraven en tot instelling van een ver bod voor de Molenkade. In verband met het ingekomen adres van J. Walraven, reeds in de vorige ver gadering besproken, komen B. en W. met liet voorstel tot intrekking van de ver ordening voor den verkoop van sterken drank in het klein van 2 Oct. 1915, waar bij Oud-Bodegraven voor het hebben van een dergelijke vergunning was uitgeslo ten. Een nieuwe verordening is thans ontworpen, waarbij nu de Molenkade voor het hebben van een vergunning wordt uitgesloten. Adressant Walraven komt dan m de gelegenheid om een vergunning voor zijn nieuwe pand aan den Oud-Bode- graafschen weg te bekomen, terwijl dan zijn bestaande vergunning aan de Mo lenkade wordt opgeheven. Na eenige bespreking wordt conform voorstel van B. en W. met algemeene st. besloten. 3. Vaststelling reglement voor de Werk loosheidscommissie. Naar aanleiding van besprekingen in de vorige vergadering gevoerd, waarbij de wenschelijkheid is uitgesproken een werk- loozen-commissie in het leven te roepen, komen B. en W. thans met een ontwerp- reglement voor bedoelde commissie, waar van de Voorzitter voorlezing doet. Behoudens enkele kleine wijzigingen, wordt bedoeld reglement, uit 22 artikelen bestaande, met algemeene stemmen vast gesteld. Besloten wordt, dat bedoelde Com missie des Vrijdagsavonds om de 14 dagen ten Gemeente-huize zal vergaderen, ter wijl tevens wordt besloten de Commissie te doen bestaan uit 5 leden. De Voorzitter dier Commissie zal volgens het reglement 2-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10