f JU Qhnh fibkjfpy Wybert VISSCHERIJ-BERICHTEN. Prov. Staten v. Zuid-Holland BURGERL. STAND v. LEIDEN KUNST EN LETTEREN. UIT DE BONTE WAERELD. VRAGENRUBRIEK. LISSE. Rede Ds. Jongeleen. Ds J. Jongeleen, Chr. Geref, pred. te Groningen, trad op als spreker voor de J. V der Chr. Geref. Kerk alhier. Sprekende over het onderwerp „Gehazi" wees ds. Jongeleen er op dat het wezen van Gehazi's karakter gezocht moet wor den in oneerlijkheid Gehazi was een ont wikkeld man door zijn opleiding aan de profetenschool en zijn dienst bij Eliza. In alles bedoelde hij alleen zichzelf. Gehazi toont in zooverre overeenkomst met Judas, den verrader van Jezus, dat zij beiden on der directen invloed stonden van den Satan, waardoor zich de huichelarij naar bulten openbaart. De geschiedenis van Gehazi toont ons hoe zonde steeds zonde baart. Spr. stond stil bij het vreeselijk strafgericht, dat hem overkomen is. Een ernstige les verbond hij aan deze geschie denis voor de jongeren om toch vooral in handel en wandel de eerlijkheid te be trachten. Ds. Jongeleen werd met aan dacht gevolgd. Burgemeester Van Wijnbergen. Burgemeester Van Wijnbergen is goed vooruitgaande. Hij moet echter nog eentge dagen op zijn kamer blijven, alvorens hij 2ijn gewone ambtsbezigheden zal kunnen waarnemen. Het nieuwe magazijngebouw van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hlllegom-Lisse- Sassenheim, gevestigd te Lisse, zal binnen kort in gebruik worden genomen. De nieuwe R.-K. Bewaarschool aan den' Achterweg nadert haar voltooiing en zal spoedig voor het gebruik gereed zijn. NOORDWITK. De heer C. E. Verselewel de Witt Ha mer, is o.m. benoemd tot lid van de examencommissie voor de verpleging van zenuwzieken en krankzinnigen. o NOORDWITK-BINNEN. Gevonden voorwerpen: Een bruin glacé-handschoen, een dun zilveren ket tinkje. een beige dameshandschoen, een rijwielbelastingmerk, een zwarte bont kraag. een zwarte handbeschermer, een paar licht bruine dameshandschoenen, een bruin glacé handschoen, een oliejas in zak gerold, een zandschop, een wit-zwart hondje, een rood lederen kindertaschje, inh. rozenkrans, portemonnaie en dubbel tje. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk- Binnen. o NOORDWITKERHOUT. GEMEENTERAAD. Steun aan kleine kweekers. De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester Van Iersel. Afwezig: de heer J. v. d. Berg, wegens verblijf in het buitenland. De voorzitter opende met gebed en hield daarna den gebruikelijken Nieuwjaars- speech, waarin hij wees op de sombere tijden, die ook ons dorp treffen: het mis gewas der tulpen; de prijsdaling der nar cissen ,de koersdaling gaven ook aan Noordwijkerhout gevoelige klappen. Velen kwamen hier van welvaart tot armoe; waarmee gepaard gaat de groote werkloos heid. In de hoop, dat spoedig betere tijden zullen aanbreken, eindigde hij zijn rede, welke onder doodsche stilte werd aange hoord. Het oudste raadslid de heer L. M. v. Noort dankte en wenschte wederkeerig 'alle goeds. Hierna werden de zeer uitvoerige notu len gelezen, waarna de ingekomen stuk ken werden behandeld, w.o. verschillende missives van Ged. St. Een der belangrijkste was; Een adres van den Bestuursraad van den R.K. Volksbond met memorie van toelich ting, inhoudende het verzoek om de toe slagbonnen op de werkloozen-uitkeeringen te laten vervallen en alleen toeslag in con tanten te willen verstrekken en wel om verschillende redenen: De werkloozen kunnen met contant geld gaan, waar zij meenen het voordeeligst terecht te kunnen. De winkeliers klagen, dat zij lang moeten wachten eer de bon nen worden ingewisseld; voor de gemeente la betaling met contant geld eenvoudiger en bespaart tijd en materialen, tevens komt het hier voor, dat een bon van f. 2.50 waarde, verkocht wordt voor f2. In geheime zitting zal de heer C. v. d. Klauw dit alles nader toelichten, terwijl op voorstel van B. en W. er voorloopig niet op zal worden ingegaan, temeer, daar het ponnenstelsel met Maart reeds vervalt voor enkelen en met Mei voor allen. De heer J. Passchier steunde het voor stel om bij een nieuwe regeling geen bon nen meer te gebruiken. Op voorstel van B. en W. werd ingetrok ken het raadsbesluit van 3 Nov. O. tot •«nvulling der bouwverordening .Dit ge- «Wledde op order van Ged. St. In de Zllk V openbebouwing in strijd met de nieuwe woningwet Binnen twee Jaar zal tevens ae geheele bouwverordening moeten wor den herzien. Op voorstel van B. en W. zal worden verlaagd de huur, van de bij de Gebr. Broekhof m gebruik zijnde losplaats aan iM?aTÜn TJU1 Schippersvaart vanaf 1 Jan. Ke f huur zal worden gebracht van I-T5 op f50. ..£Soten werd t°t het aangaan van een ms-eourant overeenkomst met de K? «i5 Ra'ffeisenbank voor 1932. In fvnrS !"ag de gemeente leenen tot. L, ?n met meer taleggen dan 1.50.000 !°?r geleend geld tegen 3'/= pet. ff"?? mft 1/8 pet. provisie, en voor tage- gelden, tegen 41/- pet. rente. k jU was aan de or(ie het voornaamste punt aer agenda, waarvoor de belangstel- m op v tribune enorm was. gehouden besprekingen in vorigs vergaderingen, kwam thans aan de orde het voorstel van J. Geerling, tot het steu nen van behoeftige kweekers ln den vorm van een crediet in rekening-courant bij de plaatselijke Ralffeisenbank. B. en W. maakten een concept-reglement. Om hulp te verleenen werd beschikbaar gesteld ""„bedrag van f. 15 000 te leenen door de Kaïffelsenbank met borg van de gemeen- f7nn bona-fide kweeker kan leenen r 100 en moet zelf zorgen voor een eersten E^Lter?"11 de gemeente zal optreden als ÖTÏi £rg' Met de gemeente achter »iiL i borS' kan dan gemakkelijk geld seieena worden. De gelden worden verstrekt in rekening courant met de Raiffeisenbank tegen ge wone rente, en moeten uiterlijk in 1934 weer worden terugbetaald. Alle aanvragen moeten geschieden aan eene daartoe te benoemen commissie, be staande uit twee raadsleden met een par ticulier. Deze commissie beslist of de gel den al dan niet ter leen gegeven zullen worden. Alleen de kweekers, die door den tegenwoordigen crisis getroffen werden, worden geholpen. De oude klanten moeten zich wenden tot het Steuncomité. De heer Langeveld wenscht alleen in gezetenen te rfelpen en de heer J. v. Pa- reeren wilde leder hoogstens f.400 lee nen, om hierdoor meerdere menschen te kunnen steunen. De voorzitter wil ieder naar behoeften helpen. Het voorstel J. Geerling wordt hierna met alg. st. aangenomen. De heer Geerling dankte allen voor de medewerking. De begrootlng, dienst 1931 werd hierna gewijzigd inzake punten van administra tieven aard. Aangehouden werd het punt: Vaststelling der gemeentelijke vergoe ding per leerling aan de besturen der Bijzondere Scholen, ingevolge art. 101 der L. O. Wet 1920 over het jaar 1929. Alle be treffende opgaven moeten eerst binnen komen. Hierna geheime zitting, ter behandeling van rèclame's tegen de bedrijfsbelasting. Gedurende de beraadslagingen wilde ook een der toehoorders op dé publieke tribune een duit in het zakje doen en gaf goede raadgevingen ten beste. De voorzitter maande hem tot kalmte aan en dreigde met uitzetting, waarop de délinquent zich stil hield. Burgerlijke stand. Geboren: Jacobus Antonius, z. van C. J. Duiinoam-van der Meij; Wilhelmus Arnol- dus, z. van J. H. van Steijn-Kers; Pieter Cornelis, z. van P. van der Sloot-van Egmond; Clementia Johanna, d. van J. B. Bakker-van Leeuwen; Jacobus Adrianus, z. van G. Geerlings-Kortekaas; Johannes Jacobus, z. van Gk P. van den Berg- Duivenvoorden; Geertruida Cornelia Begga, d. van H. M. v. d. Barselaar-Warmerdam; Hendrikus Johannes Petrus, z. van M. Mrcijekind-Kortekaas: Johanna Margaretha Maria, d. van C. P. van Steljn-Koot; Maria Alida, d. van C. Geerlings-Heddes; Maria Huberta Alida, d. van Wilhelmus A. Brama-Witteman. Overleden: Sierk Postma, 82 jaar, wedr. van Eke Roorda; Johannes Langeveld, 19 jaar. Laurentius Bogers, 49 jaar, echtgen. van G. J. M. Wilke. Ondertrouwd: Petrus Josephus Warmer dam, 35 jaar en Cornelia Huberta Duiven voorden, 31 jaar; Nicolaas Laurentius Meiland, 31 jaar en Francina Maria van Parera,* 29 jaar. Verg. Ziekenhuisfonds „Hulp in Nood." Alhier vergaderde in „De Gemeente- woning' het Protest. Ziekenhuisfonds „Hulp in Nood'De opkomst was zeer talrijk. De eere-voorzitter, de heer R. van Dijk alsmede de ouderling, de heer G. Musegaas en de diaken der Ned. Herv. Kerk, de heer G. Wesseling, waren aanwezig, hetgeen door de aanwezigen zeer werd geappre cieerd. De voorzitter, de heer D. J. Westrik,- opende de vergadering met een toepass?lijk woord en herinnerde er aan, dat 't jaar 1931 ook voor „Hulp in Nood" zeer slecht was geweest, 't Aantal zieken, dat verpleegd werd, was bijzonder groot, wat voor de kas zeer onvoordeelig is geweest. De penningmeester, de heer J. Bouw meester Jzn. deed rekening en verantwoor ding In 1931 ging de kas f.400 achteruit. Tcch is er gelukkig nog een batig saldo van f. 814 8-1 geplaatst op de Ra;ffeisenbank alhier. De accountants J. v. Dijk en C. Rietvink hadden de boeken en bescheiden van den penningmeester aan een minutieus onderzoek onderworpen. Alles was in vol maakte orde bevonden; den heer J. Bouw meester Jzn. werd dank gebracht voor zijn trouw en accuraat beheer. Hierna las de heer P. Zonderwijk Sr. de notulen, welke zeer belangrijk waren. Vervolgens had de bestuursverkiezing plaats. De voorzitter en de penningmeester werden beiden met alg. st. herkozen. Een punt van het reglement zal be langrijk worden aangevuld. Op voorstel van den heer C. Nijenhuis zal getracht worden, hier od te richten eene onderafdeeling van 't Groene Kruis, in samenwerking met de afd Noord wijk. Het bestuur zal hiertoe de noodige stappen doen. Ook werd besloten, voortaan één keer de ziekenauto uit de kas te betalen, waar mee de patient naar, of van Leiden ver voerd zal worden, indien de geneesheer zulks nocdig oordeelt. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. OEGSTGEEST. Tot lid van de examencommissie voor ds verpleging van zenuwzieken en krank zinnigen is o.m. benoemd dr. F. J. Stuur man. alhier. o RITNSBURG. Auto-ongeval. Een vrachtauto van den bloemkweeker B. v. D alhier, bestuurd door den chauffeur H. reed met vrij veel vaart tegen een woonhuis aan de Koestraat. De auto werd ernstig beschadigd aan radiator en chassis. Persoonlijke ongeval len kwamen niet voor. SASSENHEIM. Loop der Bevolking. GevestigdMejM. Plomp Hoofdstr. 265, v. Lisse. Vertrokken: D. J. Ridderhof. v. Beuken laan 24. n. Rotterdam. Mej Th. H. Ver kerk, v. Klinkenberg 13. n. Alphen a. d. Rjjn. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna Diverera Maria, d: v. J. J. Wesseling en J. L. v. Cassel Jacobus Cornelis Hendrikus z. v. M. Th. v. d. Hoorn en M H. Langelaan Hermanus z. v. G. Natzijl en A Stam Willem z. v. W. Ver ver en J. Hus Cornelis Johannes z. v. M de Jong en M. Roos. Ondertrouwd: W. Noordermeer en M. A. Meeuwissen. Gehuwd: M. J. Zwetsloot en G. M. v. d. Veen. Overleden: W. v. d. Pijl, m., 66 j. Jaarverg. R.-K. Kiesver. „De Eenheid". De R.K. Kiesvereeniging „De Eenheid" hield haar jaarvergadering in het K.S.A.- gebouw. De aftredende voorzitter, .de heer H. Bader werd niet alg. st. herkozen en nam deze herbenoeming aan. Uit het jaarver slag bleek, dat het ledental 726 bedraagt. De rekening van den penningmeester ver meldde een ontvangst van f. 705.55 en een uitgaat van f.67420.. Op advies van de Kamer-Centrale werd besloten het op een vrije lijst tot raadslid gekozen lid der vereenigtng te royeeren, evenals de onderteekenaars dier lijst en hen opnieuw aan te nemen na het teekenen van een verklaring. De collecte ten bate van het Radio fonds gehouden na afloop van de vertoo ning van' de film der Ned Chr. Radio- vereeniging heeft f. 37.14 opgebracht. Gevonden voorwerpen: Een deksel van melkbus, een geel kindertaschje met inhoud, een handschoen, een mantelcein tuur. een belastingmerk in étui. een bruine dameshandschoen. Inlichtingen bil de politie. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering „Groene Kruis". De pi. afdeeltag van het Groene Kruis hield haar jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer J. Koerts. Na lezing van de notulen werd medegedeeld dat door wijlen dr. P. Huyser aan de vereeniging was vermaakt f.500. verder dat het kapi taal voor het te stichten eigen gebouw be draagt f. 1200 en dat hiervoor nog 100 obligaties in portefeuille liggen welke men hoopte te plaatsen op een eerstdaags te organiseeren feestavond. De heer Van der Oest stelde de vraag, waarom de heeren Strickeling en Strampraad zich niet meer beschikbaar stelden resp. als secretaris en penningmeester waarop de voorzitter ant woordde dat het beter was hierop niet in te gaan. Als bestuurders werden voor beide heeren in de plaats gekozen de heeren W. Schippers en L. Oudshoorn. Tot leden van de controlecommissie werden aangewezen de heeren H. Veldkamp. J. van Dongen en Van Dintel. De bewoners van een 80-tal woningen aan den Broekweg. hebben aan de eige naresse mevr. de wed. De Zwart het ver zoek gericht de huurprijs dezer woningen met f. 1 per week te willen verlagen Als voorzitter van het college van no- I tabelen der Ned.-Herv. Gemeente, is ge kozen de heer B. Kuperus en tot kerk voogd de heer J. A. Keukenmeester. De gehouden collecte ten bate van de school met den Bijbel heeft opgebracht c.a. f.200. De zangvereeniging ..Morgenrood" or ganiseerde een feestelijke bijeenkomst, welke een gezellig verloop had. zoo zelfs dat het 's nachts 3 uur was voor men het wist. Voor de stakende textielarbeiders werd f8 gecollecteerd. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking in 1931. Bevolking op 1 Jap. 1931 2729 m., 2761 vr„ tot. 5490. Vermeerdering door geboor te met 62 m.. 60 vr„ tot. 122. Idem vesti ging 243 m„ 282 vr., tot. 525. Geheele ver meerdering 305 m., 342 vr., tot. 647. Vermindering door sterfte met 17 m„ 31 vr. tot 48. Idem door vertrek met 284 m.. 287 vr., tot 571. Geheele vermindering met 301 m., 318 vr., tot 619. Blijft een totale vermeerdering van 4 m.. 24 vr., tot 28. Bevolking od 31 December 19312733 m„ 2785 vr.. tot 5518. RECLAME. Hier begint helt Voorkom! Gorgel droog met 1923 RECLAME. 1908 Q-> f VOORHOUT. Baldadigheid. Dc heer Diemei radio-centrale-liouder alhier mocht de twijfelachtige eer ge nieten. te bevinden dat men een trans- fermatorkastje van het net had losgerukt Enkele weken geleden had men de aar- digneid een ondergrondsche loodkabel door te hakken. In beide gevallen waren vele luisteraars van het radiogenot verstoken. Het aantal werkloozen bedraagt in deze gemeente thans 150. UMUTDEN, 14 Januari. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.651.25; Griet per kist van 50 K.G. f. 62—28; Tongen per K.G. f. 2.50—1.25; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 3025; Middelschol idem f. 38—28; Zetschol idem f. 37—31; Kleine schol idem f. 4016; Bot idem f. 18.50 16.50; Schar idem f. 2711; Roggen per 20 stuks f. 50; Vleeten per stuk f. 5.60 3.80; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 13.5010; Middel schelvisch idem f. 45; Kleinmiddel schelvisch idem f. 50— 36; Kleine Schelvisch idem f. 4116; Ka beljauw per kist van 125 K.G. f. 11270; Gullen per kist van 50 K.G. f. 3114.50; Heilbot per K.G. 1. 1.35; Wijting per kist van 50 K.G. f. 184.20: Koolvisch per stuk 1. 0.80. Aangekomen 7 Stoomtrawlers: IJM 190 met f. 5692; IJM 26 met f. 4573; IJM 56 met f. 2817; LJM 40 met f. 1236; IJM 86 met f. 2192; IJM 95 met f. 2579; IJM 12 met f. 1529 en 8 loggers KW 70 met f. 828; KW 65 met f. 596; KW 40 met f. 611: KW 41 met f. 1079; KW 31 met f 626: KW 23 met f. 779; SCH 250 met f. 705;. SCH 210 met f. 663; 4 beugers VL 216 met f 1852; VL 85 met f. 1264; VL 114 met f. 876; VL 195 met i. 1729. HET AMBTENAREN-REGLEMENT GOEDGEKEURD. Gisterochtend hebben de Provinciale Staten van Zuid-Holland de behandeling van het provinciaal ambtenarenreglement voortgezet. Bij het debat over art. 87, dat o.m. be paalt, dat de ambtenaar wegens het aan gaan van een huwelijk kan worden ont slagen, hield de heer Werker (V. D.) een rede. Hij vroeg waarom men speciaal te gen de gehuwde vrouw ln publiekrechte lijken dienst maatregelen wil nemen. De heer Mooyman (r.-k.lDe vrouw is van nature moeder en zij moet zijn geen fabrieksslavln, maar de koningin van het huisgezin. De heer Schokking (cJi.) gaf als zijn meening te kennen, dat de overheid het recht heeft de nonnen vast te stellen, vol gens welke zij zekere categorieën perso nen al dan niet in haar dienst zal houden. De heer Kersten (staatk. geref.) betoog de. dat de gehuwde vrouw in haar huis gezin behoort De heer Bergmeijer (s.-d.) concludeerde, dat men met het artikel in het reglement op den verkeerden weg was. De heer Schouten (a.-r.) merkte op, dat uit de scheppingsorde de roeping van den mensch-man en die van de mensch-vrouw blijken Aan die orde moet de overheid gehoorzamen. Daarom moet de huwende ambtenares ontslagen worden. Ged. Heukels (a.-r.) verklaarde, dat geen gebruik zal worden gemaakt van de be voegdheid tot ontslag wegens huwelijk ten aanzien van een mannelijken ambte naar. Spr. gaf cijfers, waaruit bleek, dat de absentlecijfers van gehuwde vrouwen te 's-Gravenhage tweemaal zoo hoog zijn als die harer mannelijke collega's. De Staten verwierpen vervolgens met 41 tegen 28 stemmen de motie-De Vries Bruins, waarin zij zich zouden hebben uitgesproken tegen het geven van onge vraagd ontslag aan een ambtenares bij het aangaan van een huwelijk. Het artikel werd vastgesteld evenals zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie verscheidene andere artikelen. De Staten keurden het reglement goed met 60 tegen 4 stemmen, waarbij tegen stemden de heeren De Visser (c.p.). Me nist (r.s.) en Spronkers en Barg- meyer (s.-d.). Daarna kwam aan de orde de provin ciale begrooting voor 1932. De algemeene beschouwingen daarover vingen aan met een rede van den heer Van Houdt (s.g.), die het besluit, om de tramexploitatie op Goeree te staken, be streed. Van het blijven der tram is de verdere ontwikkeling van verschillende bedrijven afhankelijk Dank zij de tram kunnen de Flakkeesche tuinders concurreeren op de Rotterdamsche markt. Onredelijk is het, van de streek te eischen, dat zij in de kosten van de tram bijdragen. Andere streken behoeven dat voor spoorwegen ook niet te doen. De pro vincie zorge. dat de tram blijve. Op Zondag echter worden de tram ab soluut stilgelegd, want dat eischt Gods gebod. Nadat spr. zijn zienswijze nog weer uit voerig had uiteengezet, werd de vergade ring' over half zes tot heden verdaagd. GEBOREN: Marinus Wilhelmus Hijgtaus, z. van W. C. A. Vrouwenvelder en H. v. d. Vegt Helga Felizatas, d. van Chr. W. de Water en M. W. Smid Cornelis Leonardus, z. van J. Olijerhoek en P. G. Ernst Dina Adriana, d .van P. v. d. Velden en C. van Beek Henricus, z. van P. de Groot en L. L. Stakenburg Emma Elisabeth, d. van W. F. de Ia Rie en A. W. van Kooperen Hendrikus, z. van J. Boot en A. H. Ouwer- kerk Elke Jette, z. van A. A. Spieren burg en S. van der Plas Lambertus. z. van J. Arbouw en J. A. van der Vos. OVEftLLDEN J de RoedeKiel vr. 55 j. GEHUWD. N. J. Bousie jm. en M. J. van Iterson gesch. vr A. Flaman Jm en E. D. M. D. Khün jd. J. Flaman jm. en H. J. Boer- sema jd. F. van Helden jm. en J. M. Teske jd. W. van Leeuwen jm. en M. Brandt jd. G. Redel jm. en E. Heij- mans jd. NOG EENS PYGMALION. Maandag a.s. geeft het Ver. Rotter- damsch-Hofstad-Tooneel in den Leidschen Schouwburg nog eens een opvoering van Shaw's „Pygmalion." NIEUWE UITGAVEN. Verschenen is het eerste nunlmer van „Geur en kleur", een maandblad, dat gra tis onder sigarenwinkeliers zal worden verspreid en dat bedoeld is als koerier der N.V. Karei I Sigarenfabrieken te Eind hoven. EEN DUIDELIJKE WENK. Toen Amerika werd drooggelegd, ont stond er een paniek in de Californische wijnbouwstreken. Vele bezitters van wijn bergen verkochten alles hals over kop. Enkele verstandlgen wachtten nog en dachten: men kan nooit weten, wat er nog van komt. Ze bekeken de nieuwe wet eens nauwkeurig en vonden, dat de bereiding van vruchtensap niet verboden was. Dus bereidden ze vruchtensap. Iedereen, die het kocht, wist, dat men niet zoo onver standig moest zijn, het onmiddellijk op te drinken. Als men het sap een langen tijd bewaarde, dan kon men er net zoo vroolljlc van worden als van echten wijn. Iedereen kocht dus vruchtensap en bewaarde het in vaten in z'n keider. De wijnbergbezitters hadden nog nooit zulke goede zaken ge daan, dank zij de prohibition. Maar nu, na vijftien Jaar, heeft het wa kend oog der staat de gaping ln de wet ontdekt. Onlangs verkocht een wijnboer ln Kansas druivensap. Met het sap stuurde hij den kooper een circulaire, waarin stond: „Pas op! Zorg er voor. dat u het druivensap niet langer dan zooveel dagen laat staan. Anders krijgt het een alcohol gehalte van zooveel procent!" In deze waarschuwing van den verkooper ziet de staat Kansas een te duidelijke wenk. De verkooper heeft de prohibiton-wet overtre den en hij werd veroordeeld tot een boete van 700 dollar. DE KANARIE VAN MISS WILSON. In Philadelphia is op 74-jarigen leeftijd Miss Jenny Wilson overleden. Zij laat 42 millioen dollar voor weldadigheidsdoeleln- den na. Ondanks haar hoogen leeftijd zag Miss Wilson er nog altijd zeer jeugdig uit. Geen grijs haar en geen rimpeltjes ln haar gezicht wezen erop, dat zij reeds de zeven kruisjes achter den rug had. Gedurende de laatste dertig jaar van haar leven was Miss Wilson niet meer in het openbaar verschenen. Zij kon dat, wat er op haar trouwdag gebeurd was, niet vergeten. Heel lang geleden was ze ver loofd met een zee-officier, die na hun hu welijk het varen op zou geven. Op den trouwdag wilde hij voor de laatste maal nog eens op zee zijn. Hij kon aan de aan trekkingskracht van de zee geen weerstand bieden. Op zijn trouwdag nam hij dus een zeilboot om, voor zijn geheele verdere leven, van het varen te genieten. Hij is nooit meer teruggekomen. Miss Wilson heeft nooit de hoop opge geven, hem weer terug te zien. Bij iederen maaltijd, dien ze alleen gebruikte, liet ze ook voor haar man meedekken. Bovendien stond er altijd een huwelijkstaart klaar Het spreekt vanzelf, dat zij zoodoende zenuwziek werd. Zij vermeed den omgang met menschen en leefde alleen met haar honden en katten. In haar testament heeft zij dezen dieren een hooge lijfrente verzekerd. Een familielid van Miss Wilson heeft een half millioen dollar geërfd om te zorgen voor haar kanarie. Er zullen wel meer menschen zijn, die onder deze omstandigheden bereid geweest zouden zijn, haar kanariepietje te verzorgen. V. d. R., te L. Bedoelde burgemeester is R.-K. Een lezer vraagt ons het secretariaat van de Harmonicavereenigtag „D.V.V." Wie kan ons helpen? A. R„ te K. Het hoofdkantoor der firma C. Jamin ls gevestigd Hugo de Groot straat 41. Rotterdam; dat van de Unie is Nieuwe Haven 105 Schiedam. H. O. te Lisse. De Alg. Ned. Politie bond organiseert geen schriftelijke cur sussen. Voor nadere informaties wende u zich tot den Directeur van de Politie school te HilvetSum. 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7