CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN, j Den laats ten tijd krijg ik erg veel brie ven apart over de post, en dat vind ik o zoo best, vooral als ze goed bijtijds komen, maar ik wou toch nog eens even waar schuwen vooral aan de zeer vele nieuwe lingen, dat men als men in Leiden woont, de Brieven altijd in de bus van het Bu reau „Leldsch Dagblad" mag doen, Noord- eindsplein, dan kost het geen postzegel. De brieven moeten aan het Bureau „Leidsch Dagblad" zijn vóór Maandags- morgens 9 uur, dan wordt daarna het pakket dadelijk aan mij gezonden. Mijn adres Den Haag. Van Beuningenstraat, staat er altijd onder voor allen, die buiten Lelden wonen of geen gelegenheid hebben de brieven vóór Maandagsmorgens te be zorgen aan het Bureau „L. D.". De. brieven naar Den Haag wil ik op zijn laatst Dinsdagsmorgens hebben. Er zijn vele nieuwelingen, die mij allen welkom zijn, eh aan die allen te zaaien antwoord ik: men mag mij Tante noemen en zoodra men 11 jaar is mag men met de grooteren meedoen. Ik laat hier even de namen der nieuwelingen volgen: Ge rard de Geus (ik zet er Oegstgeest achter, daaa ik ook een Gerard de Geus in Was senaar heb), Anna de Mooy, Bep van der Hoogt, Johannes Verhart (nog wel be dankt voor je heilwenschen), Ali Ver schoor) antwoord op al je vragen staat hierboven. Je mag 4 raadsels uitkiezen, die je het gemakkelijkste vindt), Carla Kromhout (je behoeft heusch geen lan gen brief altijd te schrijven, enkele regels is genoeg), Hester Lancel, Margaretha Demmenie (zoo ben jij ook 10 Maart jarig, hoe grappig), Annle Demmenie natuurlijk mogen jullie op hetzelfde velletje schrij ven), Krijn Haasnoot (best hoor, je mag met de kleineren meedoen), Boudewijn Merbis (je behoort tot de grooteren), An- toine van Egmond (nog tot je volgenden verjaardag ben je bij de kleineren), Tootje Colpa (best hoor, lees maar alles wat ik aan alle nieuwelingen zeg). Maartje van Wieringen. Ziezoo, dat was nu een woordje tot de zeer vele nieuwelingen, ik hoop dat allen trouwe klantjes zullen worden. Relnier en Annie den Hertog, Jammer dat de brief verleden week was vergeten. Dat was heerlijk zoo'n groote mecanodóos voor in de vacantie. Aaltje Nieuwenhuis, wat een massa verjaardagen noem je mij op. Wanneer de mijne is? 10 Maart. Is je grootvader, die 99 jaar wordt, nog flink gezond? Karei den Os, ik houd o zooveel van dieren. Zeker mag je .vriendje meedoen, dan kunnen jullie samen de raadsels op lossen en wegbrengen. Gelukkig dat je poesje weer terug is gekomen. Suze v. Polanen, ja hoor, dat begrijp lk, dat het enkel voor Oudejaar was, dat je zoo laat naar bed ging Marietje Monteba, dat raadsel heeft er al eens ingestaan Arie Perfors. dit papier waarop je nu schreef, was uitstekend, dat mag je ge rust altijd gebruiken. Er zijn pas prijs raadsels met zóóvele prijzen geweest, du3 nu weer eens eenlge weken nog wachten. Dick Pellanders, is je naam nu goed, dat kan ik niet helpen als er eens een letter wordt vergeten. Ik ben geen me vrouw, ik ben de raadseltante. Gerard. Dorus en Keesje de Geus, ja hoor, ik begrijp best dat jullie dat een allertreurigst gezicht vond, nu moeten Jul lie er nooit meer over spreken, denken of schrijven. Ik hoop. dat Keesje heel gauw weer beter zal zijn en naar school kan gaan. Dank voor de aardige plaatjes. Marietje Laterveer. je anecdotes kan ik gebruiken Hendrlka Hermina v. Egmond, lees goed het begin der correspondentie. De brieven moeten 's Maandags vóór 0 uur aan het bureau „Leidsch Dagblad" zijn. Wim Kruit nog wel gefeliciteerd met het koperen feest van je ouders. Ik hoop, dat ie veel plezier hebt gehad. Willy de Neys. veel plezier gehad in Rijs wijk? Neen ik weet de Oranjelaan niet, ik ben niet bekend In Rijswijk. Marietje Kolderman. ik zal je raadsels nakijken of het geschikt is, daar heb ik vandaag geen tijd voor, er zijn zoo ont zettend veel brieven deze keer. Gerda Verbij, zeker mag Je weer mee gaan doen met de grooteren. Jan en Eempien Wassenaar, ik feliciteer Jopie wel met haar verjaardag; ik wensch haar een vroolijken dag toe. Eet Hanna al zoo lekker een boterham, dat is flink. Plonia Nieuwenburg, precies zoo'n anecdote is mij vandaag ook nog door een ander toegezonden, wel toevallig hè. Hendrik en Karei West, dat raadsel vau die aardappel heeft er al Ingestaan. Ze schieten op Oudejaarsavond gelukkig niet overal zooveel en zoo hard, waar dient dat ook voor om zooveel te schieten. Willy C. Mulder, heb je zoo vreeselijk veel brieven en kaarten verzonden tegen Nieuwjaar? Dan kan er licht een vergeten worden. Ik heb nog raadsels van je in voorraad liggen. Nelly Wagemans, ik begrijp best hoor dat als je nog geen Engelsch leest, je dan onmogelijk die Engelsche sprookjes zelf kunt lezen. Vertaald je vader het dan voor je? Jacobus Laurier zoo! woon jij in het Kooipark, dan kon jij dat raadsel gemak kelijk raden. Wat is dat voor een nieuw raadsel van je zouder oplossing er bij? Flora van Egmond wel gefeliciteerd met je aanstaande verjaardag. Als de vol gende kindercourant verschijnt, is je feest dag al voorbij. Jan, Jo, Gerrlt van Ommering ik vind dat een heel bekenden naam, er hebben ook meisjes Oostveen jaren lang meege daan aan de raadsels. Robert van Ommering o zijn jullie ne ven? Prettig dat juffrouw O. al Jullie brie ven meeneemt naar Leiden, dat spaart vele postzegels. Gaat zij geregeld naar Lelden? Martha Schimmel zoo genoten van alle feestdagen in de vacantie? dat is heerlijk hoor. Annie Voorma noem mij toch Tante, dat doet de geheele jeugd. Heilje van Galen en Gerda de Bruin jullie mogen gerust altijd samen inzenden. Margje en Tannetje van Tuil ik ^weet den naam Tannetje wel hoor. Mogen jul lie dan vrij hebben van school om met zijn f allen in Leeuwarden te gaan logeeren? Veel plezier hoor bij je grootmoeder. Juup en Martien Offringa als er veel werk en veel lessen zijn, dan mag de brief wel eens ontbreken. Ja zeker heeft het hier ook heel erg gestormd. Piet, Geertje, Marie Vet is dat geen goed bedenksel dat jullie er om beurten een lettertje bij schrijven. Ja ik ken die platen van Daan Hoeksema wel om te kleuren en uit te knippen, heerlijke bezig heid vooral 's winters en 's avonds als men gezellig bij elkaar zit. Hennie de l'Ecluse natuurlijk is vacan tie heerlijk zoowel voor kinderen als voor groote menschen maar altijd vacantie zou je niets prettig vinden. Lena en Willie Schilp het heeft door het heele land en nog veel verder ook he vig gestormd, dus ik heb het hier ook best gehoord ,de ramen rammelden. Annle Dorrepaal je raadsel zal lk eens plaatsen. Bas, Ru, Annle van Dijk de brieven der vorige week waren nu ook in dit pakket. Ja het was jammer dat jullie veel minder tijd hadden voor de raadsels toen de krant Zaterdags kwam ,maar ik moest het pak ket toch Maandags hebben, anders kan ik onmogelijk klaar komen. Het beste met Annies vinger, doet het erg veel pijn? Bep Looman hoe aardig zoo vlak na elkaar een neefje en een nichtje er bij, dus nu ben je al 3 maal tante. Waar wo nen die zusters? heb je de kleintjes al ge zien? Joop Schouten je hebt gelijk de costu mes van de poppetjes zijn zoo verbazend aardig en de houding ook en hun manier van groeten. Jo en Tieleman van der Linden op het oogenblik heb ik nog veel raadsels en anecdotes, dus wacht nog maar eventjes. Jo de Josselin de Jong uit logeeren ge weest in de vacantie? hoe gezellig. Na tuurlijk mocht je toen overslaan. Wat vroeg, nu al een kalfje. Hoe bedoel je dat: we zijn toen Donderdags pas goed begon nen. Annie Brouwer, Jaantje v. d. Laaken en Clazina v. Duuren, kunnen jullie dus alle drie genieten van het mooie boek van Annie. Zoo Annie ga je al zoo spoedig van school af en wat ga je dan doen? Zitten jullie alle drie in dezelfde klasse? Agnes Plan je hoe is het er mee? steeds beterende hoop ik. Toen ik zoo'n langen tijd niet voor jullie kon werken, lag lk 7 maanden in het ziekenhuis na een groote operatie en na dien tijd ben ik nog dik wijls ziek geweest. Ik schrijf alles gewoon met een vulpen en daarna wordt het ge drukt. Marle v. d. Wolf zeer geestig dat plaatje, het was in Augustus ook alles behalve warm en nu in December hadden velen graag ijs gehad. Hebben jullie veel toe gangskaarten kunnen verkoopen? John Delfos ik merk wel uit je brief dat je een heel groot liefhebber bent van voet ballen. Wanneer spelen jullie altijd, Zon dags? en vrije middagen? Dank voor het toegezondene. Anje de Gelder wat grappig dat al die N. J. kaarten en kaartjes pas 8 Januari kwamen en toen zóó veel tegelijk. Nu ik kreeg er vele dagen achter elkaar wat, ook nog lang na Nieuwjaar. Aardig dat je GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSEU ONTVANGEN VAN: Arie Perfors, Jan van der Voet, He van der Voet, Margaretha Demmet Annie Demmenie, Hester Lancel, Cr Kromhout, Ali Verschoor, Johannes Vf hart, Henk Beets (2 brieven die der voii week toen te laat ontvangen), Bep t der Hoogt, Anna de Moo.Gerard de G (Oegstgeest), Dlck Pellanders, Krijn Hai noot, Heiltje Dorrepaal, Bertus Dorrep- Boudewijn Merbis, Antoine van Egnio: Tootje Colpa, Gerard de Geus (Was naar), Dorus de Geus. Johan Ouwerslc Nellie Ouwersloot, Clara Ouwersloot, Ni Wagemans, Jo de Wekker, Adrie v. No Maurlts van Nood, Johan van Nood, Ji Schouten, Anje de Gelder, Agnes Lot Planje, Jacobus Laurier, Abram Wijnno: Francina Brussee, Jo de Josselin de Jo Ru van Dijk, Bas van Dijk, Annle Dijk, Klaas Vonk, Henk Vonk, Mar, Schimmel, Gerrlt van Ommering, Jan Ommering, Jo van Ommering, An Sierag, Maartje van Wieringen, Robb van Ommering, Marrle van Vliet, Fli van Egmond, Annie Voorma, Heiltje i Galen, Gerda de Bruin, Tonnie de '1 Corrie de Wit, Annle Boekestein. Hem de l'Ecluse, Jo van der Linden, H leman van der Linden, Tom Ni boer. Koos Nieboer, Saartje 't Hart, Ara Dorrepaal, Gerrit Dorrepaal, Bep Loom; Annie Brouwer, Clazina van Duur Jaantje van der Laken, Jannie van Ni< wenhuyze, Chris van Nieuwenhuyze, P nia Nieuwenburg, Neeltje van der B John Delfos, Gerda Verbij, Marietje K derman. Marietje van der Mey, Be' Philippo, Pauline Siere. Jan Wassena Eempien Wassenaar, Marie van der W( Annie Bootsma. Jannie Hagoort. Dirt Hopman, Nico Kret. Celia Kret, Hans Ki Willy de Neys, Nellie van Groeningen, ff Kruit, Annie de Haas, Lottie de Ha Abraham van Es, Henk Boom, Ali Iüs senburg, Hendrika Hermina van Egmon Marietje Laterveer, Marietje MonteS Cornelis Koet, Nico van der Voort. Dikt van der Voort, Suze van Polanen, Ka den Os, Hendrik Mulder. Johan Mul* Kees Klelnman, Aaltje Nieuwenhuis. B nier den Hertog. Annie den Hertog R van Berkel, Cor Sierag, André Sier Willy Constance Mulder, Hendrik We Karei West, Jannetje Smittenaar, It Schilu. Willie Schilp, Piet Vet, Mario 1 Geertje Vet, Jannie de Water, Frans Water, Juup Offringa, Martinus Offrin Margje van Tuil, Tannetie van Tuil i de Graaff, Jan de Graaff, Gerharda 1 gink, Christiaan Eggink, Adrie Baveb Brieven der vorige week ontvangen v Ru, Bas en Annie van Dilk, Franc Brussee, Johan, Nellie en Clara Oiut sloot, Rlekie Singerling. Annie Boot en brief zonder naam uit Leiden, waarin i verteld wordt over mooi Kerstfeest i prachtigen Kerstboom. mij dat programma eens stuurde, dan 1 lk zien alles wat je hebt gehoord. Lottie en Annie de Haas als je dat li is de verjaardag van Lottie al voorbij hoop ik dat het een vroolijke feestdas geweest en er vele wenschen ziin vem maar ja, men kan niet altijd alles krlji wat men wenscht. Het raadsel van schoorsteen heeft er al Ingestaan. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN Den Haag, van Beuningenstraat 0 Arie en Jan de Graaff ik kreeg eenige brieven uit Leiden van het BurMi L. D. opgezonden, nadat ik mijne correi pondentie al had geëindigd, de ander waren zonder brief er bij, maar van julü waren er natuurlijk weer aardige aedicl) ten bij. Wel Jan dacht je dat ik ,ou In vergeten, ik antwoordde toch aan je si men in de correspondentie. Dan is hi eene vergissing dat je naam niet bij goede oplossingen stond. O foei levertras vond ik als kind ook volstrekt geen trai tatie, ik heb het ook heel lang en heel vs moeten innemen. •o-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16