SPREEKCEL. VRAGENRUBRIEK. UIT DE RIJNSTREEK. Prov. Staten v. Zuid-Holland UIT DE OMSTREKEN. BOOVER NEERGELEGD. Twee gemaskerde mannen drongen on der bedreiging met een pistool binnen in de cassa van het directiegebonw der mijn ..Teutoburgia" te Holthausen, bij Herne, roofden twaalf honderd mark en namen daarna onmiddellijk de wijk. Een der bandieten sprong op een tram en eischte van een hem bekenden recher cheur. die zich toevallig op het balkon be vond. onder bedreiging met een pistool, dat hij zich rustig zou houden. Een tweede rechercheur schoot daarop den bandiet met een revolverschot neer. De man was in het bezit van de twaalf honderd mark. o GROOTE BRAND IN LEERLOOIERIJ. Een groote leerlooierij in de buurt van Parijs is een prooi der vlammen geworden. Een arbeider had in een cellulose-opslag plaats een sigaret aangestoken en hier mede het vuur veroorzaakt. Ondanks het krachtige optreden van een groot deel der Parijsche brandweer, is het niet mogen 'gelukken het fabrieksgebouw voor een volkomen vernietiging te sparen. De materieele schade bedraagt, naar voorloopige schattingen, ongeveer 10 mil- lioen francs. Lezing van den heer Duijs over ..De huidige toestand" Voor de afdeeling der S.D.A.P. heeft alhier in de Centrale Veiling gesproken de heer J. E. W. Duijs, lid der Tweede Kamer, over het onderwerp: „De huidige toestand" In een gloedvolle rede voorzag de heer Duijs den ondergang der kapitalistische maatschappij, welke plaats zou moeten maken voor een socialistisch georiënteerde volkeren-gemeenschap. Spreker wees zijn gehoor op den duren plicht dat ieder zich in zijn eigen kring tot taak heeft te stellen, de menschen in die richting te leiden. Niet door geweld, doch door den onver - zettelijken wil der volkeren dient het socialisme te zegenvieren. Van commu nistische zijde was er eenig debat, dat door Duijs werd beantwoord. De vergadering, welke door ruim 300 personen werd be zocht, stond onder leiding van den voor zitter der afdeeling, die met een kort dankwoord sloot. Benoemd bi' de Chr. school Oioofd de heer D. Dijkstra) alhier, mej. M. Patma te Sneek. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulppostkantoor is gedurende de maand December ingelegd f. 26.217.81 en terugbetaald f. 5585.55. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt Nr. 3863. staan bij velen. Hij verwachtte voorstellen in zake de pensioenbijdragen De heer de Wreede mengde zich kort in het debat over den burgemeester en sloot zich aan bij den heer Mathot, wiens betoog hij keurig vond. De toegevoegde nota van B. en W. zou hij gaarne elk jaar tegemoet zien. Als nu nog een deel der ingezetenen niets van de crisis voelt, zal dat wel spoe dig veranderen, zoo b.v. al door de belas- tingverhooging. Als de loonen naar bene den gaan, moet ook de steun en de werk verschaffing herzien worden. De heer Van Lierop sprak over de nota, die een goed inzicht der gemeentezaken geeft; ook hij^is verheugd dat de loonen ongewijzigd zijn gebleven. De heer Carlier was verwonderd da£ geen voorstel is gedaan tot verlaging der loonen en salarissen, hij wees op een in consequentie in de nota. De voorzitter bedankte de heeren voor hun woorden van waardeering voor zijn werk: de dank voor de begrooting en de nota zal hij overbrengen aan de ambte naren. Voorts beantwoordde hij de gemaak te opmerkingen. Debat over een interview is hier niet gewenscht. Radio-distributie kan voor de gemeente veel kosten, een ver goeding voor de concessie wordt voorge steld. De inkomstenbelasting is progressief en daarom kan de verhooging niet weer progressief gemaakt worden. De meenin gen van B. en W. over de salarissen zijn verdeeld, als compromis zal een half jaar afgewacht worden of voorstellen noodig zijn. Het al of niet laten houden van de kermis kan nu nog niet beslist worden. Spr. was erkentelijk voor het betoog van den heer Mathot, die een studie van de begrooting heeft gemaakt. Vroeger is hier veel ongedaan gelaten, wat in de laatste jaren ingehaald moest worden, van daar de stijging der schulden. Wethouder Vermeer sloot zich aan bij de rede van den voorzitter en zei dank aan God verschuldigd te zijn voor de be voorrechte positie der gemeente. Hij ver klaarde hoe enkele voordeelen zijn ont staan, wees op de leeningsschulden in de laatste jaren en meende dat de uitgaven toen te snel omhoog zijn gegaan. De fi nanciën van thans geven geen aanleiding- tot een debat over de loonen. De goede geest onder het personeel mag niet be dorven worden door debatten over verla ging van inkomsten. De voorzitter had van den heer Vermeer een beschouwing -als anti-revolutionair verwacht, niet als wethouder. Er is anders afgesproken en daarom was spr. pijnlijk getroffen door de rede van weth. Vermeer. In den loop van den avond deelde de heer Vermeer mee. dat het incident tusschen hem en den voorzitter was opgehelderd. Alle sprekers en andere leden nemen daarna deel aan de replieken. Daarna is de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur goedgekeurd. Het presentiegeld wordt van drie op twee gulden gebracht, met 8 tegen 7 st. De gasbegrooting gaf aanleiding tot be spreking der straatverlichting aan de» Pastoorslaan en elders. Deze begrooting en die van het waterbedrijf, slachtbedrijf en bad- en zweminrichting werden eveneens goedgekeurd. In de avondzitting kwam „openbare wer ken" aan de orde. De commissie van on derzoek had bemerkingen gemaakt over schoonmaakartikelen, verwarming, straat verlichting. plantsoenen. De heer Jansen voerde het woord namens de commissie, terwijl de voorzitter antwoordde op de vragen en bemerkingen. Ook de straatbe sproeiing en het planten van boomen is onder de oogen gezien. De-voorzitter deel de mee. dat gemeentebesturen van Sassen- heim, Lisse en Hillegom eerstdaags de ver lichting van den rijksweg zullen bespre ken. De begrooting van dit bedrijf werd daarna vastgesteld. De gemeentebegrooting gaf aanleiding tot het besluit om de presentiegelden van alle commissies van f3 op f. 2 te brengen. Het voorstel van B. en W. om de ver goeding van de kweekeling der O. L. S. van f. 1000 op f. 750 te brengen, is zeer breedvoerig besproken. Met twee stemmen tegen is besloten de vergoeding niet te verlagen. De verhooging der belasting op de ver makelijkheden is mede druk besproken en wel door een adres der drie voetbalver- eenigingen. Het voorstel is echter met 10 tegen 5 stemmen aangenomen. De be- lastingverhooging is goedgekeurd en luidt zooals zij hier onlangs is meegedeeld. Daarna werd de begrooting met alge- meene stemmen aangenomen. De langdurige zitting eindigde met vrien delijke woorden over de goedkeuring der begrooting en enkele mededeelingen. De rondvraag gaf aanleiding tot de vraag om een lantaarn op Slagerswelvaren en om bezoek van den vuilniswagen aan de Molenlaan. Hierna werd de vergadering om 10 uur gesloten o KATWITK. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. C. v. d. Berg, van Laren. (N.-Hj, thans -Kerkstraat 31 G. Roest en gezin van Alphen a. d. Rijn, thans E. A. Borgerstr. 22 J. de Mooij, van Rijns burg, thans Fockstraat 20 G. Been, van A'dam, thans Comm.laan 4 O. Decker, van Wassenaar, thans Achter- kerkweg 6 J. Bierholz, van Wassenaar, thans Achterweg 6 W. Jansen, van Lei derdorp, thans D. Curtiusstr. 12 J. A. Alkemade en gezin, van Noordwijk, thans te Brittenstr. 8 B. C. P. Vos en gezin, van Deventer, thans Zeeweg 45 Cs. Wijngaerd en gezin, van Zaandam, thans E. A. Borgerstr. 57 P. Engelkamp, van Duitschland, thans Meerburgstr. 20 H. Ouwehand en gezin, van N.O.-Indië, thans Duinoord 13b. Vertrokken: L. Siebert en gezin, naar Leiden, Visserstr. 31a. K. Riege naar A'dam. Sarphatistr. 201b. o LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. J. Bakker, van Haarlem mermeer. Heereweg 230; J B. Schotten, van Warmond, Heereweg 277; H. Timmers, van Noordwijk, Wilhelminastraat 40; C. M. Timmers-Brewe, van Leimuiden, idem; N. Kieft en echt gen., van Leiden, Heereweg 474; D. Bouwman, van Hillegom, Willems kade 13. Vertrokken: A. J. v. d. Laan, naar Hil legom; D. v. Ginhoven, naar Leiden; Mej. H. van Ginhoven, naar Amsterdam; A. v. Ginhoven, naar Sassenheim; A. Geleijnse. naar Stompwijk; A. H Hansen, naar 'sGra- venhage; Mej. J M. Tolido. naar Leiden; Mej. C. M. Sanders, naar Leiden; Th. J. Sabelis, naar 's Gravenhage. NOORDWITKERHOUT. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben met vernietiging van het besluit d.d. 25 Juni j.l. van het polderbestuur van den Noordziiderpolder tot toelating van E. Hogervórst Gzn. als poldermeester alhier, besloten tot diens niet-toelating op grond o.a. dat hij bij de stemming niet de vol strekte meerderheid had verkregen. OEGSTGEEST. Uit de auto gevallen. Hedenmorgen reed A. T. wonende te Voorschoten met een auto op den Haagschen Straatweg, toen het portier van de auto opensloeg Toen T. trachtte het portier rijdende dicht te doen, viel hij uit de auto op straat en bekwam een gapende hoofd wond, alsmede een hersenschudding. Door den Eersten Hulpdienst uit Leiden is T. naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij ter verpleging1 is opgenomen. De politie stelt een nader onderzoek in. o RITNSBURG. De Bloemenhandel. Het tijdperk van de invoerrechten in- Engeland is ingetreden en onmiddellijk waren de gevolgen hiervan te constateeren in een verlaging der prijzen, een verlaging die naar verwachting nog zal toenemen omreden de aanvoer nog niet zoo buiten gewoon groot is en de laatste dagen alles wat hiervoor in aanmerking kwam, is ge ëxporteerd. Vooral de bloemen met bol en kcrtslelige brengen geen geld op. Per 100- Brillant Star f 0.60-0.80, Witte due max f. 0.50—0.60. Proserpine f. 0.90— 1.10, Due de Berlin f. 0.60—0.80, La Matalas f. 2.30—2.50, Món Tresor f. 2.20—2.50. Per dozijn, uitgesneden: Gele Prins f. 0.32—0.36, Brilïnt Staar f.008—0.12, Prins van Oosten rijk f. 0.33-0.38. Witte due max f. 0.06- .009, Due de Berlin f. 0.07—0.10, King of the Yellow f. 0.21—0.26, Will. Copland f. 0.36-0.44, Fred. Moore f. 0.26-0.29, Ibis t. 0.38—0.42, Rose La Reine f. 0.34—0.37, La Reine f. 0.28—0.31, La Reine max f. 0.35— 0.40. Hyacinthen per 100: f. 4.70—6. SASSENHEIM. Tot notaris alhier is benoemd de heer W. Wachter, notaris te Leeuwarden. Aan het postkantoor alhier is in de 2e helft der maand December als onbe stelbaar terug ontvangen een brief aan mej. M. Snijders, Wassenaar. o WARMOND. Dc bevolking over 1931. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1931 volgens definitieve vaststelling door de volkstelling 1526 mannen en 1420 vrouwen. Geboren werden 30 mannen en 35 vrouwen, terwijl elders werden geboren 4 mannen. Er kwamen zich vestigen, behoorende tot de werkelijke bevolking, 153 mannen en 116 vrouwen, terwijl zijn vertrokken 148 man nen en 128 vrouwen. Overleden zijn 14 mannen en 11 vrouwen, zoodat de totale bevolking op 31 December 1931 bedroeg 1551 mannen en 1432 vrouwen, totaal 2983. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand December ingelegd een bedrag van f. 11409.97, terwijl werd te ruggehaald een bedrag van f. 4616.02. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje had het nummer 3£04. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Johannes, z. van J. Roest en J. C. v. d. Schuur; Cornells Johannes, z. van W. Bladel en E. J. v. d. Sleet; Janna, d. van» J. P. Terpstra en A. Nasveld. Getrouwd: Dirk Jan Verkaik, j.m. 26 jaar en G. van Beek, j.d. 19 jaar. Overleden: Anna Maria Doeswijk, ccht- genoote van L. P. de Haas, 66 jaar. o ZEVENHOVEN. Godsdienstonderwijs. Tot het geven van godsdienstonderwijs bij de Geref. Kerk alhier zijn aangesteld de predikanten H. Molhuizen te Aarlan- derveen en D. Warnaar te Ter-Aar. Aan de beurt van aftreding is als kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. alhier de heer W. Spelt. Een gehouden inzameling voor de zending onder de leerlingen van de Chr. school heeft opgebracht de som van f.21. NIEU W J AARSWENSCHEN BIJ DE POSTERIJEN. Een lezer klaagt erover, dat de Nieuw- jaarswenschen door de posterijen nóg niet zijn besteld. Deze lezer postte zijn kaartjes reeds op 30 December 1931 en kreeg bij informatie ten antwoord, dat ze slechts voor bestelling in aanmerking komen, wanneer de gewone briefpost zulks toe laat. o WER K VERSCHAFFIN G Een lezer schrijft ons: Een uitstekend object voor werkverschaf fing is de Hooge- en Lage Morschweg. Deze zijn thans niet alleen in een slechten staat van onderhoud, maar zelfs voor auto verkeer gevaarlijk. J. F., te K. De klasse, waarin hij bij het bereiken van den 13-jarigen leeftijd geplaatst was. moet hij doorloopen hebben. De verplichting eindigt in ieder geval bij het bereiken van den leeftijd van 14 Jaar. M. G. A„ te L. Inderdaad is hij ver plicht alles te betalen. Bij voortdurende weigering zou geprocedeerd moeten worden voor den kantonrechter. ALPHEN. Van het Raadslidmaatschap vervallen verklaard. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben het lidmaatschap van J. N. Engelsman van den Raad dezer gemeente vervallen ver klaard, op grond van de overweging dat hij onmiddellijk heeft deelgenomen aan levering aan deze gemeente en derhalve in strijd met art. 26 der gemeentewet heeft gehandeld. Hij had n.l. bevorderd, dat door de N.V. Renata, waarvan hij directeur is, zakken zijn geleverd aan A. J. Engelsman, wetende dat deze zakken bestemd waren om door genoemde A. J. Engelsman aan de gemeente Alphen te worden geleverd. Vernieuwing Postbnig. Dezer dagen werd door den betrokken aannemer in opdracht van den Rijkswa terstaat een aanvang gemaakt met do werkzaamheden tot vernieuwing van dc Postbrug en tot verbetering van het trace van den Rijksstraatweg daar ter plaatse. Tooneeluitvoering. Door de Maria-vereeniging werd in de St. Josephzaal haar jaarlijksche tooneel uitvoering gegeven. De zaal was tamelijk bezet. Het hoofdnummer van het pro gramma bevatte het oorspronkelijk fami liedrama in 4 bedrijven „Haar offer". Als steeds werden de verschillende rollen door de damestooneellisten uitstekend vertolkt. Van het begin tot het einde werd het stuk door de aanwezigen met groote aandacht gevolgt, terwijl als slot nog volgde een koddige klucht getiteld „Klaver vier". Even als vorige jaren kunnen de dames op een zeer geslaagden avond terugzien, waarbij de aanwezigen bijzonder hebben genoten. 3 DAAGSCHE PLUIMVEE-TENTOONSTELLING. s Ruim 200 inzendingen. Hoewel aanvankelijk werd gedacht mede gelet op de tijdsomstandigheden dat voor deze 3 daagsche tentoonstelling niet veel animo zou bestaan, kunnen wij thans mededeelen. dat het aantal inzen dingen, hoewel wel iets minder dan anders toch nog de 200 heeft overschre den. De tentoonstelling zal morgenochtend om 10 uur worden geopend en zal ook de twee volgende dagen geopend zijn. Even als het vorige jaar zal de tentoonstelling worden gehouden in hotel „De Vergulden Wagen", terwijl dit jaar ook aan een en ander een verloting zal zijn verbonden. Gelet op de talrijke, bijzondere kwali teiten, die zijn ingezonden, twijfelen wij niet of ook dit jaar zal de tentoonstelling zich in een druk bezoek mogen verheugen. o HAZERSWOUDE. Crisis-Comité opgericht. Op initiatief van den Burgemeester dezer gemeente is alhier een crisis-oomité opge richt, waarvan deze voorzitter, dc heer B. den Braver, secretaris en de heer A_ Heesterman, penningmeester is. In het comité hebben zitting leden van het Arm bestuur. Diaconiën en corporatiën. Aan de ingezetenen*zullen binnenkort circulaires ge zonden worden, waarna persoonlijk bezoek van het comité volgt. Burgerlijke stand. Geboren: Jan, z. van J. van Waaij en L. P. de Goede: Johannes Cornells Wil helmus, z. van W. Straver en K. A. van Velzen. Getrouwd: J. G. Arbouw, 21 jaar en E. Delfos, 20 jaar. De verkoop van weldadigheidszegels welke hier onder leiding van mej. zr. J. C Boer heeft plaats gehad, heeft opge bracht f. 140.35%. De heer G. Starreveld, kantoorhouder der Posterijen aan den Ringdijk alhier, is met ingang van 1 Febr. a.s. benoemd tot kantoorhouder der P.T.T. te Maasland. Met ingang van denzelfden datum wordt het kantoor aan den Rijndijk opgeheven en omgezet in een poststation. NIEUWKOOP. Tot Rijksveldwachter alhier is be noemd de heer van Schaik thans Rijks veldwachter te Bunschoten. o NOORDEN. Een tragisch verdrinkingsgevaL De 79-jarige echtgenoote wan Th. van Vliet had het ongeluk voor haar water- stoep te water te geraken en te verdrin ken. Men vermoedt dat de oude vrouw, die reeds eenigen tijd ingesteld was ge weest, bij het scheppen van een emmer water een duizeling heeft gekregen en te water is geraakt. Door de gemeente-veldwachter werd nog geruimen tijd pogingen in het werk ge steld om door middel van kunstmatige ademhaling de levensgeesten weder op te wekken hetgeen echter niet gelukte. De ontboden geneesheer kon niet anders dan den dood constateeren. o— ROELOF ARENDSVEEN. Maria-vereeniging. De Maria-vereenigipg alhier hield in de Pancratiuszaal haar jaarlijkschen feest avond. Voor die gelegenheid had het Be stuur het humoristisch gezelschap van den Brink uit Rotterdam uitgenoodigd om de leden en de genoodigden een prettigen avond te bezorgen. Tot in de uiterste hoe ken was de zaal gevuld, toen om klokslag 7 uur de geestelijke adviseur, zijn welkomst rede uitsprak. Spreker riep allen een hartelijk welkom toe, vatte in het kort nog eens het doel der Maria-vereeniging samen, en eindigde met allen een genotvollen avond toe te wenschen. Dat die laatste wensch verveld is, staat zonder twijfel vast. Den geheelen avond door is er smakelijk gelachen om de geestige zetten van den heer van dpn Brink er is genoten van zijn zangnummers, van het muzikale talent van den musicus- 2— (Vergadering van gisteren.l In de middagvergadering is aan de orde de instelling van het tarief voor het veer- recht van Krimpen aan de Lek op Nieuw Lekkeriand. De heer Gardenier (s.-d.) klaagt over de hooge winsten van den veereigenaar en acht tariefverhooging niet noodig. Ged. Van Boeyen beroept zich voor het voorstel op gegevens van tellingen en van den pachter. De heer Gardenier (s.-d.) verklaart, thans ermede accoord te gaan, dat men een jaar zal afwachten hoe de practijk zal zijn. De Staten keuren het voorstel goed evenals, zonder of na kort debat, verschei dene andere voorstellen. De heer Ten Hope (lib.) bestrijdt een voorstel tot verhooging van het subsidie in de kosten van havenaanleg te Ridderkerk. Het voor deze haven bestemde geld zal weggegooid blijken. De heer Van Eesteren (c.-h.) is even eens tegen het voorstel. De heer Horsman (s.-d.) bepleit ver hooging van het subsidie. Ook de heer Werker (v.-d.) is voor de voordracht van Gedeputeerden. De Gedeputeerde Von Fisenne zegt. dat Gedeputeerden subsidieverhooging hebben voorgesteld, omdat de Staten tot tweemaal toe hebben te kennen gegeven, de zaak van algemeen provinciaal belang te achten. Het voorstel wordt aangenomen met 55 tegen 11 stemmen. Aan de orde is het wegenverslag en het voorstel tot aanvulling van het provin ciaal wegenplan. De heer Beekenkamp (lib.) bepleit ver betering van tertiaire wegen, waarbij niet uitsluitend het belang van het platteland betrokken is. De heer Schilthuis (v.-d.) bepleit sub sidies van tertiare wegen aan onderhouds plichtigen. De heer Ter Laan (s.-d.) wenscht even eens zorg voor de tertiaire wegen. Het Westland aldus spr. in zijn ge héél is niet geholpen met een weg naar den Waterweg en kan slechts worden ge holpen door een weg naar de groote haven en koopstad Rotterdam. Spr. bespreekt voorts o.m. de traceering van den rijksweg 20 a, die een zijtak is (van iets bewesten Maassluis naar iets ten noorden van Naaldwijk Ioopende) van den nieuwen Rijksweg van Rotterdam naar Hoek van Holland. Er zijn daaromtrent allerlei duis terheden. waar spr. niet uitkomt. De Sta ten zullen goed doen, een beslissing inzake de Westlandsche wegen uit te stellen. De heer Van Eesteren (c.-h.) betoogt o.a. de wenschelijkheid van verbetering van het wegennet in den Alblasserwaard. Eenige andere leder voeren nog 't woord, c.a. de heer Trouw (lib.), die er de aan dacht op vestigt, dat het aantal aan de wegen te werk gestelde werkloozen naar verhouding van de bevolking van Zuid- Holland wel erg schraal is. Hij klaagt er over. dat de Rotterdamsche tram rijdt op een stuk internationalen verkeersweg, waar alles in rook en smook wordt gezet, zoo dat men niet zien kan, en waar men. als men rechts houdt, tegen de tram botst. AALSMEER. Inbraak. Insluipers hebben kans gezien in het perceel, bewoond door den sigarenwinke lier Joh. Jongkind, aan de Zijdstraat al hier, binnen te dringen, terwijl de bewo ners in diepen slaap lagen. Aan de achter zijde is men waarschijnlijk met een vaar tuig tot het huis genaderd. waa,rna een ruit werd ingedrukt om toegang te ver krijgen. Om in de kamer te komen, moest toen nog een ruit van een glazen deur vernield worden, wat ook gelukte zonder dat de familie iets bemerkte. In de kamer hebben de dieven alles nagesnuffeld en onver gehaald. De buit aan geld bedroeg ongeveer 50 gulden. De politie doet onder zoek. De oude Veiling. De officieele opening van het vereeni- gingsgebouw ,De oude Veiling" is vastge steld op Donderdagmiddag 14 Januari a.s. Dienzelfden avond wordt een feestelijke samenkomst belegd, uitsluitend voor dele gaties van vereenigingen en andere aan deelhouders dezer nieuwe exploitatie Burgemeesters bezoek. De kring van Burgemeesters uit dezen omtrek, heeft, ter gelegenheid van een samenkomst hier ter plaatse, een bezoek gebracht aan de Centrale Veiling, waar met veel belangstelling door de gasten werd kennis genomen van alles, wat met den bloemenhandel in verband staat. Vervol gens is de kweekerij van den heer D Baardse Dzn. bezocht, waar de bloemkwee- kerijen hun bijzondere belangstelling had den. HAARLEMMERMEER. Inbraak. Gisternacht is ingebroken in de boer derij van den landbouwer N. aan den Aalsmeerderdijk alhier. De dief is binnen gekomen door een tuimelraampje in de bijkeuken en heeft in een der kamers een bureau opengebroken, in de stellige ver wachting wellicht een goeden slag te kunnen slaan. Hij vond echter slechts f. 15 en maakte zich met deze geringe buit uit de voeten. De politie stelt een onder zoek in. W. W. Vallentgocd. t Op 64-jarigen leeftijd is overleden de heer W. W. Vallentgoed, die gedurende tal van jaren als hoofd van de openbare lagere school no. 3 te Vijfhuizen alhier is werkzaam geweest en in de maand De cember van het vorige jaar als zoodanig werd gepensionneerd. Rijwieldiefstallen. J. M. aan den Aalsmeerderweg alhier kwam 's morgens tot de onaangename ontdekking, dat een ongenoode gast 's nachts een bezoek op het erf had ge bracht en een heerenrijwiel uit de schuur was verdwenen. Ook ten nadeele van A. C. te Hoofddorp werd een heerenrijwiel weggekaapt, dat onbeheerd tegen een winkel was neerge zet. Bij de politie werd van een en ander aangifte gedaan. HILLEGOM. Auto-ongeval. Gisteren is een personen-auto bij het uitwijken op de onbestraatte trambaan van Weerestein bij het Patrimoniumplein gekomen. De wagen slipte over de rails, raakte met de wielen er achter, en sloeg om. Van de inzittenden werd er een ver wond. die met een anderen auto de reis kon vervolgen. De auto werd zwaar be schadigd. Aanbesteding. Door den heer H. Kijne Wzn., archi tect N.I.V.A. is aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Van Meerbeekstraat alhier. De uitslag was als volgt: Er wa ren 20 inschrijvers, waarvan de hoogste was fa. A. F. Moes te Amsterdam met f. 14.889 en de laagste W. Bosbijl alhier met f.8760. GEMEENTERAAD. De begrooting goedgekeurd. De Raad dezer gemeente heeft gisteren vergaderd onder voorzitterschap van bur gemeester Pont. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter sprak een korte nieuw- jaarswensch uit. waarna aai de behande ling van de agendapunten werd begonnen. Bij de benoeinUg van leden in diverse raadscommissies wegens periodieke aftre ding zijn alle aftredenden herkozen overeenkomstig de aanbeveling van B. en W. Voor de commissie tot wering van schoolverzuim en het Burgerlijk Armbe stuur is met briefjes gestemd met het resultaat dat de voorgedragenen werden benoemd. De heeren Fijma en Spilker maakten de opmerking, dat niet voldoen de met de S.D.A.P. rekening werd gehou den. Het voorstel om definitief te besluiten tot onteigening van gronden voor een nieuwen verbindingsweg met de Meerlaan is aangenomen, evenzoo om aan het Rijk eenige perceeltjes grond over te doen ten behoeve van de wegverbreeding. Vóór de diverse begrootingen aan de orde kwamen, werden algemeene beschouwin gen gehouden. De heer Fijma was buitengewoon te vreden, dat niet getornd is aan de loonen en salarissen. Met oen Durgemeester wilde hij debatteeren over de crisis, met wien hij het niet eens is, nochtans is de ver houding tusschen zijn partij en den voor zitter niet veranderd. Voor zijn werk heb ben wij veel waardeering. Wij willen de verantwoordelijkheid voor het beheer dra gen. en waar de heer Vermeer zonder iemand van zijn partij achter zich in den raad tot wethouder werd benoemd, is het misplaatst om hier over evenredige ver tegenwoordiging te spreken. Spr. sprak verder over de radio-distributie door de gemeente en progressie in de verliooglng der belastingen. De heer Jansen verheugde zich als Chr. Hist, over de leiding van den burgemeester. Over de salarissen is breedvoerig gespro ken, maar er wordt afgewacht wat B. en W. willen, anders zouden wij met een voor stel komen. Hij verzocht persoonlijk dit jaar geen feesten te houden. De heer Loerakker beantwoordde in hoofdzaak de twee vorige sprekers, ook hij huldigde den burgemeester en hoopte dat zijn houding blijft zooals die heden is. De heer Mathot was verbaasd over de groote cijfers in de begrooting, de schul denlast is sterk gestegen. Wat de loonen betreft, zal hij afwachten wat de tijd brengt, de eene categorie mag niet ge spaard worden als anderen hun Inkomsten I zien verdwijnen of gehalveerd worden. Zonder vermindering van loonen en sala- I rissen, zou er groote ontstemming ont

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6