DAMKAMPIOENSCHAP 1932 LEIDEN OM LEIDSCH DAGBLAD-BEKER reclame. H P. H. KEEREWEER SPORT. reclame. UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. hillegom. lisse. noordwitk. oegstgeest. kaTwitk aan zee. voorschoten. ONZE UITVOER NAAR FRANKRIJK. Bij Kon Besluit geregeld. Bij een gisteren afgekondigd Kon. be sluit is de regeling vastgesteld van den uit voer van bepaalde goederen naar Frank rijk. Volgens dat besluit kunnen voor dezen uitvoer door of vanwege den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid certificaten van oorsprong worden uitgegeven. Ieder certificaat wordt verleend voor een bepaal den tijd en voor een zoodanige hoeveel heid goederen als in een door of vanwege dien Minister voor allen gelijkelijk bepaal de verhouding staat tot de hoeveelheid van gelijksoortige goederen, welke in een voorafgaand tijdvak door den houder van het certificaat naar Frankrijk is uitge voerd. Dit tijdvak wordt mede door of van wege den Minister bepaald. De Minister is bevoegd voor den uitvoer van bepaalde goederen commissies in te stellen belast met het geven van advies in zake de vaststelling van de in het eerste lid bedoelde hoeveelheid, en voor deze commissies instructies vast te stellen. Het model der certificaten van oorsprong wordt door den Minister vastgesteld. Certificaten van oorsprong worden slechts verleend aan hem. die zich gedu rende een door den Minister vast te stel len voorafgaand tijdvak met den uitvoer dier goederen naar Frankrijk voor eigen rekening heeft beziggehouden. Hij. die een certificaat van oorsprong wenscht te verkrijgen, dient daartoe een door hem zelf of door zijn gemachtigde onderteekende schriftelijke aanvrage in bij den Minister of, indien deze aldus heeft beschikt, aan een door hem aangewezen persoon of aan een commissie. Ter bestrijding der kosten, aan het uit geven der certificaten verbonden, wordt bij het verleenen daarvan een door den Minister bepaald bedrag van ten hoogste 5 pCt. van de waarde der goederen in re kening gebracht, waarvoor het certificaat wordt verleend. DE KOLONIALE TENTOONSTELLING IN DEN HAAG. Voorstel met 339 stemmen aangenomen. De Haagsche gemeenteraad heeft giste ren het voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een subsidie van f. 15.000 ten behoeve van een koloniale tentoonstelling in het Westbroekpark met 339 stemmen aangenomen. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. De heer J. Lazonder. directeur van den postcheque- en girodienst heeft gisteren eenige mededeelingen gedaan over den bloei van dezen dienst. Er kwamen in het afgeloopen jaar 22.000 nieuwe rekeningen bij en er werden 61/! millioen boekingen meer verricht dan m het jaar te voren. Het saldo is hooger dan voorheen en het bedraagt 122 millioen voor de particuliere rekeningen en met in begrip van 't Rijk zelfs 156 millioen. De reserve is gestegen tot ruim 81/* millioen. Er is gemiddeld een grooter aantal klei nere rekeningen gekomen. De 6>/j millioen boekingen méér werden met nog minder personeel verricht dan in het jaar tevoren. Sinds 1925 is het personeel met slechts 15 DCt. vermeerderd, terwijl het verkeer met 175 pCt. toenam. Wanneer een zaak een maal loopt, dan blijkt wel, dat men zonder personeelsvermeerdering nog heel wat werk erbij kan nemen. Ten opzichte van de buitenlandsche geldverhoudingen had ook de girodienst vele moeilijkheden te overwinnen en mis schien zullen er in 1932 nog meer moei lijkheden moeten worden overwonnen dan in 1931 geschiedde. PERSONEELE BELASTING EN BUITEN GEBRUIK STELLEN VAN AUTOMOBIELEN. Het bestuur der Koninklijke Nederland- sche Automobiel Club heeft aan den mi nister van financiën een adres gezonden, waarin er op gewezen wordt, dat zeer vele automobilisten in de huidige omstandig heden zich genoodzaakt zien hun automo biel buiten gebruik te stellen, vooral ook ten gevolge van de hooge belastingen, welke aan het houden van een automobiel zijn verbonden en waarvan de personeele belasting de meest drukkende is. Ten einde echter in deze belasting voor een motorrijtuig niet langer te worden aangeslagen, is het niet voldoende het mo torrijtuig zonder meer buiten gebruik te stellen. De Hooge Raad heeft bij arrest van 3 Januari 1923 beslist, dat onder „houden" van een motorrijtuig dient te worden ver staan: ..het ter beschikking hebben van een motorrijtuig met den wil om het over eenkomstig zijn bestemming te gebruiken." De houder zal dus slechts dan niet langer als belastingplichtig zijn aan te merken, wanneer hij het motorrijtuig heeft afge schaft of wanneer hij niet langer den wil heeft het overeenkomstig zijne bestem ming te gebruiken. Het a schaffen van een motorrijtuig gaat echter door de huidige omstandig heden met zeer belangrijk verlies gepaard, zoodat vele automobilisten om deze reden er de voorkeur aan geven het motorrij tuig niet langer overeenkomstig zijne be stemming te gebruiken. De normen, waar uit dit voornemen kan worden afgeleid, ontbreken echter. Naar de meening van bovengenoemd bestuur ware deze leemte op zeer eenvou dige wijze aan te vullen door de gelegen heid open te stellen een der vitale onder deden van het motorrijtuig van Rijkswege te doen verzegelen. De kosten aan een der- gelijken maatregel verbonden, kunnen tot een gering bedrag beperkt blijven. Het bestuur der K.N.A.C. verzoekt den Minister van Financiën de totstandkoming van een dergelijke regeling te willen be vorderen. VERSPREIDE BERICHTEN. Prof. ir. W. H. L. Janssen van Raay, thans hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, zal morgen den ze ventigjaren leeftijd bereiken. Te 's-Gravenhage is gisterochtend in het Roode Kruis-Ziekenhuis, op 63-jarigen leeftijd overleden dr. E. Bonebakker, lei der van de afdeeling onderwijs der Philips Fabrieken. Bij Kon. besl. is aangewezen als on1 dervoorzitter van den Zuiderzeeraad het lid van dien Raad ir. M. C. E. Bongaerts, oud-Minister van Waterstaat, te 's-Gra venhage. Het aantal inwoners van Den Haag heeft de 450.000 overschreden. Het voorschot, dat aan officieren bij aanschaffing van een dienstpaard kan worden uitgekeerd is in 1932 bepaald op ten hoogste 700 gulden. De gewone audiëntie van den Minis ter van Koloniën zal op Vrijdag 8 Januari, die van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid op Donderdag 7 Januari en die van den Minister van Waterstaat morgen niet plaats hebben. De Lloyd-Rapide in aansluiting met het s.s. „Patria" wordt Donderdagmiddag te 4 uur 11 minuten te 's-Gravenhage verwacht. UIT NED. OOST-INDIE. ACHTERVOLGING VAN VERZETSLIEDEN MEDAN, 5 Januari. (Aneta). Een kleine politie-patrouille, die was uitgezonden naar de rimboe nabij Padang-Sidempoean, om aldaar gevaarlijke verzetslieden te ar resteeren, die de geheele omgeving terro riseerden en reeds eenige politie-agenten hadden gedood heeft hen aangetroffen. De eerste schoten zijn gewisseld, tot nog toe echter zonder dooden of gewonden. De operaties worden zeer gehinderd door den zwaren regenval en het geaccidenteerde terrein. o OPTREDEN TEGEN REGENTEN OP OOST-JAVA. SOERABAJA, 4 Jan. (Aneta). Het „Soe- rabaj. Handelsblad" meldt, dat na lang durig onderzoek naar de vexatoire hande lingen waarvan de Regent van Sidoardjo wordt verdacht de zaak thans rijp is voor een beslissing. De Regent zal naar alle waarschijnlijkheid niet in 's lands dienst kunnen worden gehandhaafd. Van meer regenten in Oost-Java hebben de hande lingen of dienstopvattingen de aandacht der regeering. BEGRAFENISSEN Tel. bgi AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 VOETBAL. FEIJENOORD's PECH. S. VAN DEN BURG f Te Leeuwarden is in het Diaconessen - huis overleden, 68 jaar oud, de heer S. van den Burg. notaris te Makkum. Langer dan 25 jaar was hij lid derProv. Staten, totdat hij in 1927 niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen. Verschillende spelers op non-actief. Wi> lezen in de Spkr.: De jonge Paauwe zal cp advies van pr:>f. Snapper het eerste half jaar nog niet aan spelen denken. Paauwe Sr., die gisteren al last had van een spier, is de eerste weken ook uitgeschakeld. Var. Heel heeft bij zijn botsing met Lagen- daal een jukbeenfractuur opgeioopen en is dus voorloopig ook op non-actief. Baren- dregt sukkelt 'met een knie»en Van Ooyen zal vanwege zijn vergrijp van Zondag mis schien voor eenige wedstrijden worden ge schorst. Het ziet er dus, na 't glorieuze begin, op het oogenblik lang niet mooi voor de kampioensclub uit. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Voor den Zesdaagsche te Dortmund, van 8 tot 14 Januari, zijn de volgende koppels vastgesteld Plet van KempenPijnenburg (Neder land), DülbergTletz (Duitschland)Kroll Maidorn (D.), CharllerDeneef (België) MantheyOszmella (D.), FundaMac- zinsky (D.t, LinariDinale (Italië), Vogel Korsmeyer (D.), RiegerSchenk (D.), GöbelSchön (D.i, PützfeldMeyer (D.), Wambst-Broccardo (Frankrijk) en Rausch Hürtgen (D.). SCHAKEN. HET TOURNOOI TE HASTINGS. De uitslagen der zevende ronde luiden als volgt: Mitchell verliest van Kashdan. Euwe remise met Sultan Kahn. Jackson wint van Thomas. Miss Menchik verliest van Yates. Stoltz staat op verlies tegen Flohr. In de andere afdeelingen staat Kolta- nowski gewonnen tegen Noteboom en heeft Stevenson van Prins gewonnen. De afgebroken partijen hadden het vol gende resultaat: Thomas verliest van Mitchell. Yates remise met Stoltz. Stoltz verliest van Flohr. Noteboom verliest van Rejfir. Koltanowskl wint van Noteboom. De stand in deze laatste afdeeling is thans: Rejfir 5V. p., Koltanowski 5, Note boom en Rellstab 4'/;, Tylor 4. Msb. TIJDSCHRIFTEN. Het bekende tijdschrift „De Corinthian" Is met ingang van 1 Januari J.I.. gelijk wij al aangekondigd hebben, opgelost in „De Revue der Sporten", dat ter gelegenheid daarvan in een nieuw, fleurig kleedje is verschenen. De „Revue", die zich tot doel stelt aan dacht te wijden aan alle sporten, geeft iedere week een aparte bijlage, waarin onder leiding van J. A. Brongers, de spe ciale Corinthian-geest in stand zal wor den gehouden. 1395 EERSTE EN TWEEDE KLASSE De INSCHRIJVING is opengesteld vanaf heden tot en met Dinsdag 12 Januari a.s., te ZES uur n.m. bij de navolgende adressen T. D. v. d. Bosch, dan van Govenkade 21aC. Meinema, Heerenstraat 74: W. Kleyn, Zijlsingel 77; D. A, Eppeuga, Man den maker ssteeg 15; B. Slegtenhorst, Schutierstr. 5a. - Inschrijvingsgeld f. 0.50. - Borgstortingf. 2.50, welke storting- bij beëindiging der partijen direct wordt terugbetaald. - Beide bedragen bij inschrijving te storten Statistiek. Het aantal bij den Ambtenaar van den burgerlijken stand te Haarlemmermeer in het afgeloopen jaar gedane aangifte van geboorten bedroeg 620 en het aantal aan giften v..n overlijden 228, w.o. 17 kinderen die als levenloos werden aang?geven. Vol trekken werden 204 huwelijken, terwijl het aantal ingeschreven echtscheidingen 6 be droeg. Aanbesteding. De uitslag van de te Hoofddorp gehouden openbare aanbesteding van oen bouw van drie woonhuizen onder een dak aan den Kruisweg aldaar, is als volgt: Aberkrun te Wormerveer f. 21.600; A. Kragtwijk te Bovenkerk f. 19.880; Gebr. Langhout te Aalsmeer f. 18.898; Huining en de Bruin te Amsterdam f. 18.880; G. A. de Lange te Zaandam f. 18,494; P. Meeuwisse te Sassen- lieim f. 18.500; H. Willemse te Haarlem f. 18.454; J. v. d. Wal te Amsterdam f.18 320, Gebr. Moolhuijsen alhier f. 18.166; A. van Dam te Alphen a. d. Rijn f. 18.187; G. C. Charlet te Leimuiden f. 18.136; G. Muis te Hoofddorp f. 17.990; P. Bakker te Nieuw Vennep f. 17.680, Jansen en Appel man idem f. 17.980; H. Kloosterman te Bovenkerk f. 17.885; Kinkel en Bras te Nieuw Vennep 17.788; J. J. v. d. Walle alhier f. 17.777; W. N. Bakker te Hoofddorp f. 17.487; A. Westmaas, idem f. 17.157; •Hoek en Smits te Alphen a. d. Rijn f. 17.097; C. P. Veen te Haarlem f. 16.990; W. Pijlman te Hoofddorp f. 16.955; J. Sluis idem f. 16.733; D. v. Kerkhoven te Abbenss f. 16.588: A. v. Verik te Nieuwkoop f. 16.460; J. Buis te Hoofddorp f. 16.392; Gebr. Luiing alhier f. 16.279; v. Bregge en Boeree te Nieuwveen f. 16.200; P. Botbijl te Heem stede f.15.688; W. Botbijl te Hillegom f. 24 900; L. Kuhlman te Heemstede f. 14.177. Gunning nog aangehouden. De eerste Haarlemmermeersche Winkelweek. Het moet voor de commissie, die uit den handeldrijven den middenstand in Haar lemmermeer werd samengesteld om van wege de Federatie van Middenstandsver- eemgingen in deze gemeente een winkel week te organiseeren, die enkele weken gek den werd gehouden en ten raadhuize door den burgemeester officieel werd geopend, wel een heele teleurstelling ge- wees zijn toen door de Rijkspolitie werden inbeslaggenomen de aangekochte prijzen, die waren beschikbaar gesteld voor als een bijzondere attractie aan de winkel week verbonden verloting, waarvoor de z.g. geluksbonnen al gedeeltelijk waren uit gegeven, doch ook later hier en daar door de rijkspolitie werden ingenomen, een en ander omdat aan een wettelijke bepaling niet was voldaan, waarbij ec'-t^r bij de commissie niet het minste opzet in 't spel is geweest. Inderdaad, het was een groote tegen valler, ook voor vele neringdoenden in Haarlemmermeer, omdat de zaak met veel energie en wilskracht was aangepakt en veel moeilijkheden moesten worden over wonnen om het succes te verkrijgen, waarin men zich mede met het oog op het groot aantal deelnemers reeds kon verheugen. Door velen wordt nu de vraag gesteld ol de verloting misschien nu toch zal kunnen doorgaan. Bij informatie kon ^ns hieromtrent nog geen definitieve bevest'ging worden gegeven, maar wel veel hoop dat de zaak nog voor elkaar komt. Het comité heeft zich tot het verkrijgen van de noodige toestemming tot den Minister van Justitie gewend. Wanneer hierop een gun stige beschikking verleend wordt, zal wel sno°dig het vasthouden der nrijzen worden opgeheven en de datum der verloting nader worden vastgesteld. 1 Nutslezing. Vanwege de afdeeling Haarlemmermeer van het Nutsdepartement werd in ,,De Landbouw" te Hoofddorp een bijeenkomst gehouden, waarin de heer dr. W. G. van der Sleen uit Haarlem een lezing hield over Java. De opkomst, was nogal bevredigend. De aanwezigen hebben de voordracht van den spreker met groote aandacht gevolgd en zullen zich hun gang naar de Landbouw dan ook niet beklaagd hebben. Het was een inderdaad nuttige en leerzame avond. Hoe er bezuinigd werd. De versobering van het financieel beheer der gemeente wordt getypeerd door de volgende kleine posten in de gemeente- begrooting, welke heden behandeld wordt: Het presentiegeld der Commissie tot wering van schoolverzuim wordt verlaagd van 3 gulden op 2 gulden per zitting. Dai van Georganiseerd overleg voor de ambtenaren met 8 vergaderingen, en van de Permanente Commissie voor werklieden, met drie vergaderingen per jaar, blijft echter drie gulden per zitting. De consumptie voor het secretarie-per soneel wordt verlaagd van f. 500 tot f. 210. Verminderd zijn vaccinaties en lijk schouwingen van f.609 tot f.300, vervoer van zieken van f. 400 tot f. 300. De speeltuin krijgt geen subsidie; de subsidie aan de R.K. Geitenfokkers ver- eeniging is promemorie uitgetrokken, ter wijl die voor de Kweekschool van vroed vrouwen volgens de toelichting kan ver vallen. De Hillegomsche Harmonie Kapel krijgl 1.100. Een extra ontvangst-post is daarentegen de f. 550 welke is uitgetrokken als de con cessie aan de Hillegomsche Radio Centrale wordt verniewd. KATWITK. Gemeentebegrooting 1932. De Gemeentebegrooting, die de vorige maand reeds in commissoriale vergadering van den Raad is besproken, zal in deze maand in openbare behandeling komen. De begrooting is sluitend gemaakt door de opcenten op de Gemeentefondsbelasting van 25 op 60 te brengen. De gewone dienst sluit met een bedrag van f. 645.507.43 in inkomsten en uitgaven. In 1927 was dit bedra gf479.608.321/*. In vijf jaar tijds alzoo een vermeerdering van jaarlijksche uitgaven van f. 165.899.10V2, terwijl de bevolking in dien tijd slechts met plm. 2000 is toegenomen. Uitgaven. Hoofdstuk n. Algemeen be heer. Jaarwedden: Burgemeester f. 6000, wethouders f.2000. gem.-secret. f. 5176.25, secretarlepersoneel f. 27.369.17. gemeente ontvanger f. 4500, presentiegeld raadsleden f765 (f. 3.50 per zitting, begroot 15 ver gaderingen!verlichting en verwarming van het gemeentehuis f. 1100, schrijf- en bureaubehoeften f. 1500, druk- en bind werk f. 1000, kosten wegens ontwerpen uit breidingsplan f. 1200. Hoofdstuk III. Openbare veiligheid. Voorsalarissen van het politiecorps (incl. de toelagen voor kleeding en uitrusting) f. 36.750. Evenals vorig jaar wordt gewezen op de dringende noodzakelijkheid van uit breiding van het aantal agenten. Voorge steld wordt de post „Onkosten van de nacht- en stille wachten" ad f. 800 niet meer uit te trekken, doch inplaats daarvan een agent van politie aan te stellen, uit sluitend bestemd voor den nachtdienst te Katwijk a. d. Rijn. Ook wordt gevraagd een crediet van f. 600 om bij de politie ad ministratieve hulp te nemen. Kosten voor wachtgebouwen en bureaux der politie f. 1700; onderhoud brandblusch- middelen f. 1200; de straatverlichting en onderhoud der lantaarns vraagt een be drag van f. 17.915. Voor salarissen van het politiecorps (incl. Hiervoor is uitgetrokken een totaal-bedrag van f. 17.011.07, waartegenover aan inkom sten staan f. 9804.75. Toelage aan de Gezondheidscommissie f. 228.98; tuberculosebestrijding f. 400; kos ten volgens de Warenwet f. 1727.54; kosten Vleesohkeuringswet f.8500; aandeel kos ten Schoolaxtsendienst f. 1913.35. Hoofdstuk V. Volkshuisvesting. Rente van door de Katwijksche Bouwvereeniging gestorte gelden in rekening-courant f. 2500 Hoofdstuk VI. Openbare Werken. Jaarwedden personeel bij dezen dienst f. 14.679.17.Onderhoud huizen, torens, poorten enz. f. 700.—. Dit bedrag is uitge- hij naar het Ac ad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij gisteravond omstreeks half zes is overleden. De tractor met aanhangwagen, waarmee het ongeluk gebeurd is, behoorde toe aan de firma Braam te Velzen. Den bestuur der trof geen schuld. Stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 534 werkzoekenden, zijnde: 8 varensgezellen, 188 visschers. 1 expeditieknecht, 4 stokers, 1 monteur, 15 kuipers, 3 mandenmakers, 26 grondwerkers, 16 opperlieden, 14 metse laars. 20 timmerlieden, 4 schilders, 98 losse arbeiders, 1 fabrieksarbeider, 1 warmoeze- nier, 123 landarbeiders, 1 zeilmaker, 1 wa genmaker, 3 machinisten, 1 fabrieksar beidster, 1 werkster, 1 huishoudkundige en 1 kantoorbediende. Van gemeentewege zijn 6 man aan het werk gezet om den muur op te ruimen, die staat voor het terrein van het voor malig Groot Badhotel. Het puin daarvan zal gebracht worden naar het terrein van het Gemeente-kamp in de Zuidduinen om de wegen aldaar te verharden. Hedenmorgen heerschte er groote drukte in het dorp vanwege het vertrék van de bemanning van een 25-tal loggers, die heden op de trawlvisscherij zouden gaan. De autobussen op IJmuiden kwamen plaatsen te kort om allen te vervoeren. De ziekte van den Burgemeester. De burgemeester onzer gemeente, Baron van Wijnbergen, is door ziekte ver hinderd zijn ambtelijk werk te verrichten. De ziekte jiet zich vrij ernstig aanzien, doch heeft een wending ten goede genomen, zoodat de burgemeester binnenkort zijn werkzaamheden hoopt te hervatten. Een benzine-vat ontploft. Toen gistermiddag twee kinderen met een ledig benzine-vat speelden, graaide een hunner den stop van het vat los. Toen de jongen een lucifer voor het gat hield, volgde een hevige explosie van de ont wijkende benzine-dampen. De ontploffing was zoo hevig, dat de bodem van het vat ongeveer 50 M. ver werd weggeslin gerd. Hierdoor werd een den knapen ernstig aan een zijner voeten gewond, terwijl hij tevens ernstige brandwonden bekwam. Het beentje is dusdanig verwond, dat het waar schijnlijk geamputeerd zal moeten worden. Aanrijdingen. De heer W. A. M. H. wonende te Leiden had zijn Fordje langs den Rijksstraatweg nabij ,.Rhijnhof" neergezet om ter plaatse een boodschap te doen. Bij zijn terug komst kwam H. tot de minder aangename ontdekking dat zijn Fordje door een on- trokken in verband met de noodzakelijke ^to was aangereden-ën schadiëd rpr»nrntip van ripn kerktoren te Katw k a. bekende auto was aangereden-en scnaoigd reparatie van den kerktoren te Katwijk a. d. Rijn. Onderhoud van straten en pleinen f 10.000.idem van wegen, voet- en rijwielpaden f. 500.idem van wandel plaatsen en plantsoenen f. 5475.(in de zen post is een bedrag van I. 4895.14 aan loonen van den gemeente-tuinman en zijn helpers.) Onderhoud van pompen en riolen f. 2725.—; kosten gemeentereiniging f. 14.550.Dag- en weekgelden van werk lieden, voorzoover niet onder andere pos ten te brengen f. 20.800.Rente van geidleeningen ten laste van dezen dienst f. 16.766.80.aflossing van geidleeningen ten laste van dezen dienst f. 103.921.49; Kosten Bureau Gemeentewerken f. 650. Strandhuur en kosten afgraven, onder houden enz. f. 1300, Hoofdstuk VIII. Onderwijs Openbaar Gew. L. O.salaris personeel f9335.on derhoud schoolgebouwen I. 250.leermid delen en schoolbehoeften f. 175.ver warming en verlichting enz. f. 600.—; Openbaar Voorbereidend L. O. (Bewaar scholen), salaris personeel f. 5634.ver warming enz. f. 1050.onderhoud school gebouwen f. 2000.(vorig jaar I. 300. In verband met noodige herstelling van de Bewaarschool te Katwijk aan Zee zooveel hooger. Bijz. Voorb. L. O. subsidie I. 3000.-; Bijz. Gew. L.O.; vergoeding aan besturen der Bijz. Scholen overeenkomstig art. 101 van de L.O.-wet f. 40376.rente aan waarborgsommen f. 3244.58. Bijz. Uitgebr. L.O. (U.L.O.-school: vergoeding volgens art, 101 L.O.-wet 1.1419; Middelbaar On derwijs; bijdragen aan andere gemeenten f. 2400.Hooger Onderwijs: bijdragen aan andere gemeenten f. 1900.Nijver heidsonderwijs: subsidie Visscherijschool f. 1407.17; subsidie Ambachtsteekenschool f. 1790.55; subsidie Katwijksche Naai school f. 200.—. Hoofdstuk IX. Ondersteuning Behoef- tigen en Werkloozen Kosten verpleging arme krankzinnigen f. 22000.kosten zie kenverpleging f. 2675.subsidie in de kosten van ziekenverpleging f. 2230. Werkverschaffing aan werkloozen f. 28000. Hoofdstuk XI. Handel en Nijverheid Subsidie aan werkloozenkassen f. 7000. Subsidie aan de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer f. 155.Kosten van doorloopende openstelling van telefoon kantoren f. 1300. Hoofdstuk XVI. Onvoorziene Uitgaven 1. 19052.09. (Vorig j. f. 17775.38.) De bestuurder, die de aanrijding heeft veroorzaakt, was zoo vriendelijk om door te rijden, doch letter en nummer van dat motorrijtuig zijn bekend zoodat de rest wei zai volgen. De polilie werd met het gevai in kennis gesteld en maakte proces verbaal op. Op de Kanaalbrug had een aanrijding plaats tusschen een auto van en bestuurd door P. M. de H. wonende te Moercapelle en eer. auto van D. de W. wonende te IJmuiden. Beide auto's werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie heeft de zaak in onderzoek en maakte tegen D. de W. proces-verbaal op. De 12-jarige D. J. Z. aan de Haarlem mertrekvaart vtel van boven uit de hooiberg en brak daarbij zijn been op twee plaatsen. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd en aldaar ter ver pleging opgenomen. Door de politie alhier is aangehouden de 28 jarige H. W. A. wonende te Zoeter- woude, die zich alhier schuldig maakte aan oplichting. Hij is naar het Huis van Bewaring te Den Haag overgebracht. De 53-jarige tnej. v. d. G. alhier, die door de gladheid uitgleed, brak daarbij haar pols. Zij moest zich onder genees kundige behandeling stellen van dr. H. alhier, waarna zij naar het Academisch Ziekenhuis is vervoerd voor verdere be handeling. Aan de gevolgen der verwondingen overleden. In 't kort is reeds gemeld liet treurige ongeval, dat den bijna 8-jarigen Dirk Har- teveld overkomen is. Een tractor met vrachtwagen had uit Hillegom kalkzand- steenen gebracht bij de huizen, die. ge bouwd worden in de Waal Malefijtstraat door den heer Meijvogel voor de Katwijk sche Bouwvereeniging. Op den terugweg waren eenige jongens op den achtersten wagen geklommen In de Annastraat spron gen zij er af, waaronder ook Dirk, die kwam te vallen en het rechterachterwiel over zijn hoofd kreeg. Dr. Eikelenboom constateerde een ernstigen schedelbreuk en achtte opname in een ziekenhuis oogenblikkelijk noodzakelijk. Per zieken auto van de Katwijksche Verpleging werd Schietclub „D. O. B." Gisteravond gaf bovengenoemde schiet- vereenigfng haar 11e Jaarfeestviering ln Café „De Groote Vink" alhier. De groote zaal was geheel bezet toen om halfnegen de heer Derogee als Voorzitter der Feest commissie, met 'n enkel woord deze bij eenkomst opende. Hierna kreeg de heer Spaanderman uit Leiden gelegenheid de aanwezigen te brengen in de stemming, welke wij steeds op feestavonden van „D.O.B." gewend zijn. Dat zij hierin spoedig geslaagd was, be wees wel het hartelijk applaus, dat na ieder van zijn welverzorgde nummers, hem ten deel viel, Vooral met zijn „Sportnum- mer" had hij een ongekend succes. Ook de voor dezen avond geëngageerde soubrette, mej. Violet Dalbret uit den Haag, oogstte veel bijval met haar uitgebreid repertoire. Ook zij wist spoedig met haar refreinzang de ware sfeer te scheppen, welke op feest avonden onontbeerlijk is. Het zou voor „D. O. B." niet „af" zijn in dien ook deze avond niet werd besloten met een intiem en gezellig bal. Zoodat op de vroolijke muziek der „Lucky-Band" uit Leiden, onder leiding van den heer Schoen maker, tot laat in den nacht gedanst werd. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Lamboo uit Voorschoten tijdens het bal de aanwezigen aangenaam met eenige voor drachten wist bezig te houden. Het Bestuur der Schietclub „D. O. B." kan zeer zeker op 'n welgeslaagden avond terug zien. 2—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6