Schaalcollecte UIT DE OMSTREKEN. Denkt allen aan de van 4-9 Jan. a.s. CRISIS-COMITÉ UIT DE RIJNSTREEK. TRAM GEDERAILLEERD TE LUIK. Donderdagmiddag heeft te Luik een vreeselijk ongeluk plaats gehad. In een sterkhellende. bochtige straat weigerden plotseling de remmen van een overvollen tramwagen, zoodat het voertuig in volle vaart omsloeg met het ontzettend gevolg dat niet minder dan 34 gewonden uit den ten deele vernielden wagen ge haalden werden. Zij werden bijna allen naar het ziekenhuis overgebracht waar. eenigen hunner ter verpleging moesten worden opgenomen. Een der zwaargewon den, een 66-jarige vrouw, is aan de gevol gen harer verwondingen overleden. Voor 't leven van een tweede vrouwelijk slacht offer wordt gevreesd. Een onderzoek wordt ingesteld. BIJ SNEEUWBALLENGOOIEN GEDOOD. Naar uit Bruenn (Tsjecho Slowakije) gemeld wordt heeft bij het sneeuwballen gooien door een aantel scholieren een ernstig ongeval plaats gehad. Twee jon gens kwamen met elkaar in botsing en op dat moment had een ontploffing plaats, waardoor de beide jongens zoo ernstig gewond werden, dat zij na korten tijd stierven. Uit het onderzoek bleek, dat een der beide jongens een zelf vervaardigde bom in zijn schooltasch had, die bij de botsing was ontploft. o HELDENMOED BELOOND. Een Fransche militaire vlieger heeft bij een vliegongeval bijzondere dapperheid aan den dag gelegd. Hij was met een waarnemer opgestegen, doch door nog onbekende oorzaak ge-~ raakte het vliegtuig tijdens de vlucht in brand. De piloot gaf daarop den waarne mer te kennen zich door middel van een parachute in veiligheid te stellen. Terwijl hij ook zich zelf voor den para chutesprong gereed maakte, zag hij, dat zijn begeleider met het valscherm aan het vliegtuig was blijven hangen en zich niet meer kon losmaken. De piloot nam toen de bestuurdersplaats weer in en wist het brandende vliegtuig veilig op den grond te brengen, waardoor beide inzittenden gered werden. De piloot is voor zijn moedige daad be noemd tot Ridder in het Legioen van Eer. o ROOFOVERVALLEN IN DUITSCHLAND. Op Oudejaarsavond hebben twee gemas kerde en met revolvers gewapende indrin gers uit het station Bottrop een geldkist met 56.500 mark gestolen. Terwijl een der roovers met de geldkist vluchtte trachtte een postbeambte den tweeden roover te grijpen, maar deze wist zijn achtervolgers door het afvuren van zijn revolver van het lijf te houden. De daders sprongen van het perron over een hek en verdwenen in een gereed staande auto, die in de rich ting van Essen wegreed. Tot nog toe ont breekt elk spoor der roovers. Door de pos terijen is een belooning van 500 mark uitgeloofd voor het %even van aanwijzin gen en bovendien 5 procent van het be drag. dat teruggevonden wordt. Een tweede roofoverval vond Donder dagmiddag te Heme plaats. Drie met re volvers gewapende mannen drongen het bureau van de Kommerz- und Prlvatbank in de Bahnhofstrasse binnen, waar op dat oogenblik slechts drie bankbedienden aan wezig waren. Zij roofden uit de kas een bedrag van ongeveer 1500 mark aan pa piergeld en nog een groote hoeveelheid zilvergeld. De indringers moeten goed van de situatie op de hoogte zijn geweest. Tot nog toe is men er niet in geslaagd een spoor van de indringers te vinden. Bij ten inbraak in een leegstaand huis te Keulen viel den dieven voor een waarde van 30.000 mark aan juweelen, een groote hoeveelheid kleeren en linnengoed en 3500 mark baar geld in handen. Te Keulen-Poll drongen gemaskerde roovers kort voor het sluitingsuur het fi liaal van een coöperatie binnen en ter wijl een der indringers met een revolver het winkelpersoneel in bedwang hield, rooiden de anderen de kas, waarin zich bijna 3000 mark bevond. Bij de Waidmark werd een winkelhoud ster neergeslagen en werd haar een geld buidel met 1500 mark ontrukt. -0- BIJ HET SKIËN VERONGELUKT. Gisteren zijn twee skiloopers op de Kitzbueheler Hom naar omlaag gestort en gedood. Een der slachtoffers is een toerist uit Graz, de ander een leerling uit Traun- stein. o VLIEGONGEVALLEN. In de nabijheid van Springfield (Ohio, V.St.) is een passagiersvliegtuig neerge stort. Twee der Inzittenden werden gedood en drie zwaar gewond. Het grootste passagiersvliegtuig van de Union Airways in Zuid-Afrika is op de rotsen bij Kaysersbeach op 40 K.M. van East-London te pletter gevallen Hoewel het vliegtuig geheel vernield werd. bleven de piloot en de twee passagiers op wonder baarlijke wijze ongedeerd. Ook de vlieg- post voor Europa kon in veiligheid worden gebracht. o AUTO TE WATER. Een automobilist, die met zijn wagen de rivier de Calumet (V.St.) was ingereden deelde nadat hij gered was, de politie mede dat er zich nog negen personen in zijn auto hadden bevonden toen deze de rivier in reed. die allen moeten verdronken zijn. o DE ITALIAANSCHE AANSLAGEN IN AMERIKA. Het schijnt, dat er een groot complot bestaat vooral gericht tegen de Italiaan- sche consulaire autoriteiten in de V. S. Donderdag is er weer een complot mislukt. Men heeft een helsche machine gevonden in een pakket uit New-York gezonden aan Graaf Grandenlgo. den Italiaanschen con sul. De politie bracht buiten de stad de machine tot ontploffing, die genoeg dyna miet bevatte om een heel blok huizen op te blazen. GEZIN DOOR GAS VERGIFTIGD. In het Noorden van Berlijn heeft zich een tragische gebeurtenis afgespeeld, die drie slachtoffers heeft geëischt. In hun woning aan de Strehlitzerstrasse hebben de 58-jarige invalide Franz Wernitz, zijn ^47-jarige vrouw en hun 21-jarige dochter gezamenlijk zelfmoord door gasverstikking gepleegd, nadat zij hun familie in een brief van hun voornemen op de hoogte hadden gesteld Toen eenige familieleden op Nieuwjaarsmorgen de woning van de ongelukkige familie betraden, was het reeds te laat en waren de drie slachtoffers reeds overleden. Het echtpaar heeft ge handeld uit economische nood. aangezien het pensioen, dat de man kreeg, onvol - edoende was om in 't noodzakelijke levens onderhoud te voorzien. De dochter was reeds eenige jaren geestesziek. ROOFOVERVALLEN IN DUITSCHLAND. Op Oudejaarsavond werd in de Lager- strasse te Hamburg een passeerende vrouw door een man overvallen, die haar. haar handtasch met 47 mark ontrukte. In een gang werd een vrouw door een onbekende overvallen die haar beroofde van een be drag van 600 mark, die zij voor haar chef had moeten halen. In beide gevallen wis ten de daders te ontkomen. RECLAME. 1270 BENTHUIZEN. Auto te water. Gisteren geraakte door de gladheid voor de woning van L. G.. een personenauto te water. De drie inzittenden waren spoedig op het droge, zoodat het ongeluk goed afliep. De auto werd door een kraanwagen uit Delft op den weg gebracht. o KATWITK. DE PLECHTIGE BEGRAFENIS VAN DE TOL. EEN SLAGBOOM TUSSCHEN DE BEIDE KATWIJKEN OPGEHEVEN. Donderdagmiddag te half vier had onder groote belangstelling de opheffing van den tol tusschen de beide Katwijken plaats. Op den aangegeven tijd zagen wij burge meester Schokking, de beide wethouders Dubbeldam en Veltkamp, den gemeente secretaris den heer Boekhoven, den direc teur van Openbare werken den heer de Bruijn, den gemeente-ontvanger den heer Werther, verschillende leden van den raad, de heeren Maarleveld en Artzenius resp. voorzitter en secretaris van (je commissie van den straatweg Schouw van Duiven voorde. Tevens een groote schare van belangstellenden. In de directiekeet van het nieuw te bouwen gemeentehuis kwamen de genoemde autoriteiten eerst bijeen, waar de hee~ Maarleveld het woord nam. Wij hebbei aldus spr., zoo juist notarieel vast gesteld en het in optima forma volgens de wet mogelijk gemaakt dat de straatweg uit onze handen in de Uwe overging. Er zal straks vreugde zijn als gebruik van den Zeeweg kan worden gemaakt zonder met den tollenaar in aanraking te komen. Gok wij commissarissen zijn verheugd om dat wij nu van onze opdracht ontheven zijn, een opdracht die ver boven ons kunnen ging. Doch als 't getij verloopt verzet men de bakens. Spr. herinnerde er aan, dat de weg vroeger een zandweg was en hoe, nadat in 1822 de toestemming van de regeering verkregen was om een straat weg aan te leggen en men hieraan in 1923 begon, de voerlieden gratis de steenen aan voerden, ingenomen als zij waren.n^et deze verbetering. Men ziet hieruit dat men toen niet was van de mentaliteit van een Floris Vos, doch v^p oordeel was dat vóór wat ook wat hoort. De gemeenten waren toen onmachtig om iets te doen. Mannen van bekenden naam, als Westerbaan en Taat brachten een bedrag van f. 4400 bijeen. De straatweg werd gelegd met de mach tiging om daarop tol te heffen. Bij de voormannen heerschte gemeenschapszin, winstbejag was hun vreemd. Vermeldens waardig is b.v., dat het toen op den weg niet geoorloofd was vrachten te vervoeren van meer den 1250 Nederl. ponden. Toen een tollenaar op dezen weg te Valkenburg meende te constateeren dat een voerman een zwaardere vracht had den 1250 ponden, werd deze naar de Waag te Katwijk aan den Rijn geleid om de inhoud na te wegen. Toen bleek, dat hij enkele ponden te veel geladen had, volgde proces-verbaal. Wie had in 1823 kunnen droomen van vracht auto's van een gewicht als deze tegen woordig hebben. Enkele jaren geleden werd in overleg met Prov. Staten vast gesteld, dat wagens van meer gewicht dan 1750 K.G. niet mochten worden toegelaten. Doch al heel spoedig bleek zulks een paskwil. Er werd geen nota meer van genomen. Gaarne geven wij thans onze taak aan het gemeentebestuur over. De bordjes zijn verhangen. Onze kas is ledig, de de- meenten zijn krachtiger geworden. Spr. uitte de wensch, dat het niet meer gesloten zijn van den tolboom tot gevolg zal heb ben, dat meer vreemdelingen Katwijk zullen bezoeker, tot meerderen bloei van de ge meente. Vervolgens sprak burgemeester Schokking. Deze meende allereerst een woord van dank te mogen spreken voor de medewer king om in de bestaande onhoudbaren toe stand verbetering te kunnen brengen. De wijze waarop dit geschied is, is de meest gewenschte. Dat de toestand langs den Ouden Zeeweg onhoudbaar was, bewijst reeds het feit dat een nieuwe weg is gemaakt paralel loopend met den ouden weg. Daar waren moeilijkheden voor te overwinnen. Doch de oude Zeeweg is de historische weg, waarop het oog gericht bleef. Verbetering was dan ook dringend gewenscht! Ook voor de gemeente zal het, vooral nu de particuliere inkomsten kleiner worden, moeilijker zijn. Spr. hoopte, dat waar de commissie van den straatweg die taak belangloos op zich nam, de belang stelling ook nu nog zal blijven en men eens zal mogen zien, dat de overdract op het juiste oogenblik geschiedde en een verbetering zal blijken te zijn, vooral nu het verkeer meerdere eischen stelt. De tollen zijn uit den tijd, zegt men tegenwoordig. De lasten van de gemeente zullen er zwaarder door worden. Zal nu op eenigerlei wijze vergoeding kunnen wor den gevraagd? De splitsing tusschen Kat wijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn zal voortaan weggenomen zijn. Een nieuwe schrede in het naar het ééne groote Katwijk waarvan een der ambtenaren ter secretarie, de heer Bloot, in een gedicht, gemaakt voor deze gelegenheid, spreekt. Het zal er toe bijdragen dat als vanzelf de energie en het krachtig leven, dat geen behoefte heeft aan splitsing, toeneme! Vervolgens ging het gezelschap naar den tolboom. Een file wagens en auto's stond voor den boom, om gratis te worden door gelaten De heer Verhoog uit Katwijk aan den Rijn was met zijn kar on bles, de kar vo'geladen met Katwijks jeu^d, no. 1. De tolboom werd uit de hengsels gelicht en door gemeentewerklieden weggevoerd. Hel feit was voltrokken. De tol was niet meer: De autoriteiten gingen naar de Directiekeet terug waar eerst de thee werd gebruikt, om vervolgens op de verdwenen tol een glas te drinken! Hier werd ook het bovengenoemde gedicht voorgelezen hetgeen wij hierachter laten volgen. Het raadslid de heer v. Tongeren herinnerde nog aan de vervlogen tijden, waarin de vorige tollenaar een verschriliking was voor de jeugd die daar passeerde en die het er wel naar gemaakt zal hebben! De saamhoorigheid tusschen de twee dorps- deelen is weer versterkt, een slagboom opegeven. De electrische tram heeft zijn halte tol" niet meer. Spr. hoopt dat het gemeentebestuur zal trachten de naam Halte tol" gewijzigd te krijgen. Tenslotte laten wij hef genoemde gedicht volgen: TOLOPHEFFING TE KATWIJK. Roeds meer dan honderd negen jaren Stond tusschen Katwijk-Zee en Rijn Een boom, waarbij -men tol mooht garen Met Nieuwjaar zal dit niet meer zijn! Door 't wijs besluit der Vroede Vaad'ren Verdwijnt dan Katwijk's tollenaar, 't Verkeer kan Rijn en Zee benaad'ren Langs Zeeweg, zonder beurs-bezwaar. Wel was er reeds, sinds enk'le jaren Een tweede weg naar Zee of Rijn Daar had men wel geen tolbezwaren, Maar 't rijden vond men er niet fijn. En bovendien blijft steeds het echte Voor 't snelverkeer de rechte lijn. De Zeeweg heeft en houdt die rechten ZelJs als het tolrecht^,weg zal zijn. Na tolopheffing, wegvérb'reeding! Het plan is in de maak, voorwaar! En met een nieuwe wegbekleeding Is de verjongingskuur dan klaar. Ten slotte ligt in 't tol-verdwijnen En ongerg'lijk'lijk mooi symbool, Voortaan: geen Katwijk Zee of Rijn meer! Maar slechts Groot-Katwijk" zij 't parool! o KATWITK AAN ZEE. Het Crisis-Comité. Het uitvoerend comité van het Katwijk- sche Crisiscomité heeft onder voorzitter schap van den heer C. A. Veltkamp voor de eerste maal vergaderd. Er werd besloten om circulaires te ver spreiden. waardoor iedereen in de gele genheid zal gesteld worden zijn gaven aan den penningmeester, notaris H. Eerdbeek, te doen toekomen. Verder werden bepaal de dagen en uren vastgesteld waarop steunbehoevenden zich kunnen aanmel den. De verdere regeling zal nader wor den bekendgemaakt. Zorgt dat Uw gave gereed ligt. 1225 OEGSTGEEST. SASSENHEIM. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand December 1931, ingelegd f 21.723.87. terugbetaald f. 2465.41. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3374. o STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De kwestie-Colje Gemeentereke ning 1930 Behandeling Gemeentebegrooting. Onder voorzitterschap van wethouder v. Wijk kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting werden goedgekeurd. Goedgekeurd wijziging gemeentebegroo ting. Goedgekeurd de raadsbesluiten van 22/5 en 13/11, goedkeuring wijziging bouw verordening. Rapport Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten inzake kasopname ontvanger. Alle stukken voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot intrekking opdracht aan den heer A. J. Colje te den Haag tot innen van achterstallige watergelden Drinkwa terleiding Stichting De Tien Gemeenten. De heer Wlllemsen zegt dat de redenen van het ontslag zeer vaag zijn. Andere gemeenten hebben de heer Colje ondanks diens faillissement toch gehandhaafd. Als men zegt dat er ambtelijke klachten zijn zonder daarvoor bewijzen te leveren, dan zal spr. niet aan dit ontslag medewerken. Dit punt dient te worden aangehouden teneinde de raad volledig inlichtingen te verstrekken. Niet B. en W. doch de raad heeft te oordeelen over de hoe-grootheid en den aard der feiten. De voorzitter: bewijzen van de klachten is niet mogelijk, doch er is altijd met Colje getobd ook onder den vorigen ontvanger, thans ook onder den boekhouder van de llchtbed rijven. De heer Vink zal het voorstel-Willemse steunen en moet daarbij zijn teleurstelling uitspreken over het feit, dat de voorzitter door zijn mededeelingen de positie van dezen man heeft geschaad. Zoodra de raad volledig is ingelicht kan zij oordeelen. De voorzitter zegt dat zoolang Colje hier heeft gewerkt er klachten waren. Na discussie wordt het voorstel-Wil lemse (aanhouding) aangenomen met 64 stemmen. Voorstel tot adhaesiebetuiging aan het besluit van den raad van de gemeente Wehl, houdende het verzoek aan de Kroon over te gaan tot instelling van een minis terie van landbouw. B. en W. zijn van de gedachte uitgegaan dat, waar onze gemeente in hoofdzaak be staat door den landbouw, het geen kwaad kan dit adres te steunen. Een voorstel tot afvoering van de agenda wordt aangenomen met 82 stemmen. Tegen stemden de beide wethouders. Voorstel tot onderhandsche verhuur der Korte Kniplaan onder Voorschoten. Na langdurige discussie wordt een voorstel (slechts verhuren voor 1 jaar) verworpen met 37 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. st. aangenomen. Voorstel tot onderhandsche aanbeste ding maken van een septictonk aan den Broekweg. Na discussie wordt het voorstel van B. en W. z. h. st. aangenomen. Voorstel betreffende onderhoudskosten Middelweg en Meerlaan. Dit voorstel, over eenkomst voor 3 jaren met de gemeente Zoetermeer, wordt z. h. st. aangenomen. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1930 .De heer Willemse heeft in de com missie gesproken over de groote som aan reiskosten en in overweging gegeven een auto aan te schaffen, thans had hij van B. en W. een voorstel verwacht, hetzij af wijzend, hetzij toestemmend. De voorzitter: deze zaak Is in B. en W. besproken doch het college ziet geen voor deel in een eigen auto, er moet dan een garage komen en wie zal die auto be sturen, dus ook een chauffeur. De heer ten Hoopen is tegen eigen auto. de kosten zullen hooger zijn dan thans en we moeten bezuinigen, de burgemeester moest echter niet voor alle kleine dingetjes een auto nemen. De heer Willemse: als ik beschikte over de cijfers dan zou ik met een voorstel ko men. Laten B. en W. nu spoedig die cijfers verstrekken, de zaak bekijken en met een voorstel komen. Het bouwen van een ga rage is overbodig, die hebben we reeds. De heer de Lange heeft deze zaak in de commissie ook aangeroerd en aan den ont vanger de cijfers gevraagd, welke ze heeft beloofd doch niet gegeven. De voorzitter doet de toezegging dat B. en W. nu den ontvanger zullen verzoeken om de cijfers, waarna de gemeentereke ning 1930 voorlooplg wordt vastgesteld. Behandeling gemeentebegrooting 1930. Algemeene beschouwingen. De heer Vink spreekt zijn deelneming uit in de ziekte van den burgemeester en hoopt op diens spoe dig herstel. De fractie waartoe hij behoort zal een loyale oppositie voeren. De P.G. fractie is een fractie van oppositie. Bij de laatste verkiezing heeft de R.K. fractie beslag gelegd op beide wethouders zetels, ofschoon het een verrassing was dat de P.G. fractie steeg van 2 op 3 man. De meerderheid van de R.K. fractie is echter nog zoo groot dat zij alles kan weg stemmen. Consequent was echter geweest een andere verdeeling van de wethouders zetels. De verkiezing heeft over het alge meen een kalm verloop gehad, alleen de Rev. Soc. Partij heeft er nog al werk van gemaakt, doch is onder de kiesdeeler ge bleven, van de S.D.A.P. heeft men niets bemerkt, het was daar de dood in de pot, er is thans in die kringen narigheid genoeg met hun eigen menschen om het hun nog verder hiermede lastig te maken. Het is goed geweest dat de uitnoodigtng tot spr. fractie niet is gekomen omreden er toch niemand was die de zetel zou kunnen be zetten nu de P.G. fractie zoo'n gevoelig verlies heeft geleden door het overlijden van den heer Schmal. De vraag dient ge steld: wat zijn onze wethouders waard? Dit kunnen we pas beoordeelen, wanneer we ze een taak hebben opgedragen, ze presteeren naar buiten niets. Is de late verschijning van deze begrooting hiervan ook de oorzaak? Kunnen B. en W. de toe zegging doen dat zoodra de vereeniging van Stompwijk en Veur is tot stand ge komen, zij gereed zijn met de taakverdee- ling van de wethouders. De raad wordt veelal door B. en W. beschouwd als een paar personen, wien men iets moet over laten omdat het niet anders kan. B. en W. zijn nalatig in het uitvoeren van aange nomen voorstellen, o.a. bouw politiewonin- gen, zij missen elke differentie voor den raad. De begrooting zelve leest niet gemakke lijk en in de toelichting hapert het hiel en daar. 1932 gaat gelijk op met 1931, zoo somber zijn de zaken dus nog niet. De uitgaafposten zijn allen hoog geraamd en wekt de veronderstelling dat het er op een paar centen niet aankomt. Het voorzich tige beleid van B. en W. berust alleen op verhooging van belasting, wanneer we wil den konden we volstaan met 20 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Er moet in de gemeente worden gewerkt, want liever f. 20.000 voor werken dan f. 10.000 voor steun. Fraude bij de werkloozen schijnt hier ook te bestaan, daarom is scherpe controle vangemeentewege gewenscht en dienen B. en W. in die richting werkzaam te zijn. De heer Willemse: Wanneer de heer Vink eens een vergelijking maakte met vorige begrootingen, dan zou hij zeker zeggen dat deze goed is, ondanks dat er thans ook nog fouten bestaan. Het standpunt van B. en W. Inzake de financiën deelt hli deze zijn gezond. De hooge raming van de uit gaafposten is nog geen vrijbrief om maar te besteden. Bezuiniging is plicht. Het ma ken van werken stuit altijd af op geen geld of op geen geld te kunnen krijgen, doch zijn we dan altijd verplicht te gaan naar de Bank van de Vereen, van Nederl. Gemeenten. Werkverschaffing moet ko men, laten B. en W. alle middelen aan wenden om geld te krijgen voor uitvo?ring van werken. De taak van de wethoiders Is door de heer Vink uitvoerig besproken. Een commissie van bijstand zou de taak van B. en W. reeds verlichten. De heer De Lange sluit zich aan bi de heeren Vink en Willemse. De heer Bloemheuvel kan het gesprotene door de heeren Vink en Willemse order- schrijven. Wanneer de heer Vink eihter zegt dat de S.D.A.P. weinig verkieziigs- propaganda heeft gevoerd dan wijst hi op Veur. Voor de werkloozen dient gedaai te worden wat kan, of dit het geval is be twijfelt spr. B. en W. zijn o.a. niet iiffi- gaan op zijn verzoek tot uitkeering ven een kerstgave aan de werkloozen. De voorzitter zal gevoegelijk laten u - seeren het bezetten van wethoudersziod en de verkiezingscampagne van de S.DAf. B en W. zien het nut van een taakve - deeling niet in. het saldo van den diei t 1931 kan hij niet noemen, dit hangt v alle mogelijke omstandigheden af. De bo van politiewoningen was een besluit v i den raad, dorti de voorzitter, als hoc I van de politie heeft toen gezegd, dat 1 de politie zou laten wonen, waar hij wik waardoor de politiewoningen dan zond politie zouden blijven. Blijft de raad op zij standpunt staan dan zullen B. en W m bouwplannen komen. B. en W. hebben h verzoek van den heer Bloemheuvel cao: gezonden aan het Burgerlijk Armbec.ui daar deze de uitkeeringen regelt. Wethouder Van den Bosch: Bij de kil. fractie is nooit een verzoek ingekomen val de prot. fractie of van wien dan ook oil over de verdeeling van de wethouörsf zetels te praten. De heer Vink was het te doen on a'e aandacht te vestigen op de taakverdeling voor de wethouders. Deze rust niet opba- paalde personen of op eventueele saren- voeging van beide gemeenten, hoofdaak is t.z.t. gereed te zijn. Het antwoord ver het overschot van 1931 is onbevredignd. B. en W. moeten den raad zoo volldig mogelijk inlichten. Als de burgemeeter zegt: ik laat de politie wonen waar ik vil, dan moet de raad de gelden weigeren oor de politie. Over de S.D.A.P. heeft hij :oo zacht mogelijk gesproken.zoo zacht zlfs als in die partij tegenover hun eigen mn- schen niet gesproken wordt. Dat de wek- loozen geen kerstuitkeering hebben re- kregen is de schuld van den heer Blom heuvel zelf, deze was bij B. en W. aan iet verkeerde adres. De heer Willemse: Er is nooit een e- sluit genomen tot den bouw van polile- woningen. Alleen is opdracht gegeven ot het maken van een plan hiervoor, er is ais geen reden tot intrekken. Wegens het late uur wordt de vergatë- ring verdaagd. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum. Door een comité uit de burgerij werd bij monde van den heer van den Berg ide burgemeester was door ziekte verhinderd) aan mevr. OudshoornGlaastra ter gele genheid van haar 25-jarig jubileum als gemeente-verloskundige aaneeboden een enveloppe met inhoud, een electrische lichtkroon vergezeld van een album be vattende de namen van hen die hieraan hebben bijgedragen. Op de des middags gehouden receptie waren o.a. aanwezig de dames van Leeuwen en Beyst uit Den Haag, afgevaardigden van de Vereeniging van vrouwelijke Verloskundigen. Op aandrang van de begrootings- comnrissie hebben B. en W. teruggenomen hun voorstel om het aantel opcenten op de gemeentefondsbelasting te verhoogen tot 60. Voor 1932 zal de belasting in de gemeente Stompwijk niet worden ver hoogd ALPHEN. Arm gebroken. Op Oudejaarsavond had een 14-jarge wielrijder uit Willemstad het ongeval m langs de Gouwe, tengevolge van de glad heid van den weg. zoodanig met zijn nj- wiel te vallen, dat hij een arm brak. 7a door dr. K. uit Boskoop te zijn behanc id, werd de jongen op kosten onzer gemeen te in de gelegenheid gesteld zijn reis :er trein naar zijn woonplaats te Willem ,d te vervolgen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan z. van P. v. d. Laken en S. W. van Apeldoorn. Overleden: Johanna van Rijsdam, eclit- genoote van P. H. van Heijningen 51 jr. Gehuwdgeene. Loop der Bevolking. Gevestigd van: Leeuwarderadeel J. c v. Dijk en gezin, handelsagent, Zaalbtrg- straat 25: Woubrugge, N. J. Peil, Veetn., 's Molenaarsbuurt 46; Boskoop, C. Th J. de Ridder, chauffeur, Visserstr. 5; N«fc- Oost-Indië, H. Vroom, zonder, Hoorn 96; Bergen op Zoom, Apolonia A. van Cbst, echtgenoote van A. de Rover, zonder, aan boord; Amsterdam, J. H. Vos, etaleur, Pr. Hendrikstraat 27 b. Vertrokken naarGouderak, J. de Koet, onderwijzer, Hoofdstr. 99; Amsterdam p. Bakker, Zeeburgerdijk 212 n, zonder, iar- kade 14e; 'sGravenhage v. Blankenburger straat 69 Maria Rank, dienstbode. Sta tionsstraat 8; Amsterdam, v. Baerlest. 56 C. Thim, leerling, van Boetselaerstr 6 Woerden, C. Kruijswijk en gezin, chauffeur Grijpesteinstr 26; Gouda, Regentege- plantsoen 30, Maria Budding, zonder jan Nieuwenhuyzenstr. 25. 40-jarig Jubileum. Maandag 4 Januari a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer H. Bouman zijn 40-jarig ambtsjubileum te vieren ais let terzetter bij de drukkerij fa. C. v. Vie ringen Jr alhier. Ongetwijfeld zal het dien dag den jubilaris niet aan belangstelling ontbreken. Baldadigheid. Alhier werd de politie opgebeld dooi een bewoner uit de Hoorn met de mededee- ling dat eenige jongelui verschillende vernielingen aanrichtten. Het mocht de politie gelukken de daders, een viertal jongelui aan te houden tegen wier pro ces-verbaal zal worden opgemaakt. 2—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6