CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. ANEKDOTE. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. Nog mooie Kerstkaarten ln dank ont vangen van: Familie Wassenaar (Noord- wijkerhout) Willy de Neys, Jo de Wekker, Adrie Bavelaar Jannetje Smittenaar, Ma- rietje Monteba Anje de Gelder, Annie Zaalberg, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus Dirkje Hopman. En nu zal ik allereerst aan allen, aan mijn geheele raadseljeugd, ouders en fami lieleden en verder allen die deze corres pondentie lezen een Gelukkig Nieuwjaar wenschen Veel heil en zegen, voorspoed en een goede gezondheid moge uw aller deel zijn in 1932. Dit alles wenscht de Leidsche Raadseltante aan allen die de Kindercourant lezen. Viert allen vroolijk Oud- en Nieuwjaar. Henk Beets je hebt een prettige vacan- Ue hoor met zóóvele feestdagen, niet al leen Kerstmis en Kerstfeest te Hoofddorp maar ook nog allen met elkaar naar je grootmoeders verjaardag. Miesje van der Bent heel flink had je nu zelf een brief geschreven. Vervelend dat je moeder zooveel kiespijn had, het beste er mee. Aaltje Nieuwenhuis zoo zijn jullie met zóóvele kinderen, dat is een heel groote familie hoor, wel gezellig vindt je niet, beter dan eenig kind te zijn. Ja, stuurt nu voortaan altijd maar met Miesje samen. Gerard, Dorus, Keesje de Geus jullie zagen zeker al dat ik de mooie Kerstkaart heb ontvangen. Ik hoop dat je moeder niet ziek is geworden en te bed moest blij ven, dat zou al heel naar treffen nu in deze dagen. Zoo, waren de rapporten zoo naar den zin, dat is prettig hoor. Dank voor de anecdotes. Marry van Vliet, heb je alleen 2 broer tjes, geen zusjes? Prettig dat Je zooveel van de juffrouw op school houdt. Robberd van Ommering, zeker mag je meedoen aan de raadsels. Flora van Egmond je mag gerust samen inzenden met Marry, dan kost het maar 1 postzegel, jullie zijn immers vriendin nen en zitten in dezelfde klas. Mocht je naar Marry om den Kerstboom te zien. Juup Offringa dat is heel best hoor dat je wachtte met bedanken totdat Je je prijs had gehaald. Heb je dien eerst gelezen, voordat je aan de stapels boeken begon die je in huis had gehaald voor de vacan- tie. Leest Dikkie je prijs ook? Ik reken daar geen bepaalden tijd voor om met de getrouwen te laten meeloten, maar of ik al heel dikwijls oplossingen heb ontvan gen en ze geregeld meedoen. Cor en André Sierag Jullie mogen nu ge rust weer gaan meedoen. Mies Penseel neen ik schrijf geen boe ken. mijn vader heeft vroeger vele boeken geschreven. Greet van der Biezen, nu ik zie wel uit je brief dat het een mooie Kerstfeest is geweest, en heb je het boek nu al gelezen dat je toen kreeg. Lottie en Annie de Haas je behoeft niet alle raadsels op te lossen, je mag de 3 ge makkelijkste uitkiezen, dat Is voldoende, dat staat er toch elke week bij. John Delfos aardig dat jullie 'n logeetje hadden met Kerstmis. Ik zal je raadsel en anecdotes eens plaatsen. Martha Schimmel als kind vond ik gymnastiek ook zoo heerlijk maar dat is heel lang geleden. Joop Schouten ja ik ken je briefjes nu al aan die grappige poppetjes op het vel letje. Staan er overal dezelfde op? Had Je goede cijfers op je rapport. Willy de Neys het Ls best mogelijk dat het een bekend boek is. maar ik ken het heusch niet. Je schrijft dat je thuis Kerst mis vieren het prettigst vindt, natuurlijk maar als men maar alleen is zooals ik dan is het heerlijk om bij een familie genoo- digd te worden daar heb ik ook van ge noten. Betsy, Philippo ik ben blij dat je zoo'n mooi boek hebt. Was je zoo gevallen, hoe kwam dat? Koos en Tom Nieboer en jullie belden zoo in je schik met den prijs, nu je kunt het boek ook allebei lezen. Gerharda en Christiaan Eggink, dank voor de mooie Kerstkaart, die kwam nadat ik het begin der correspondentie al had geschreven. Annie Boot, de raadsels die goed zijn en er nog niet ln stonden, zal ik eens plaatsen Karei den Os ik was met Kerstmis bij goede vrienden die een Kerstbootn hadden dat was prettig. Joh en Hendrik Mulder en Kees Klein- man dat was nog een raadsel van vóór dat Kees meedeed. Riet v. Berkel ik zal je raadsel eens plaatsen. Rlekie Slngerling je mag gerust voort aan meedoen en mij Tante noemen. Agnes Planje je hebt al heel wat boe ken, hoor. Aardig dat er zooveel kinderen stonden aan het ,.L. D." Ik hoop dat Je prettig uit logeeren was. Ru, Bas Annie van Dijk, wat veel boe ken alles bij elkaar, nu ls er genoeg te lezen in de vacantie. Nelly Wagemans veel plezier in Haar lem, natuurlijk kan je dan niet meedoen. Hennie de l'Ecluse, neen ik heb tot mijn spijt de rede niet door de radio kunnen hcoren, maar natuurlijk later wel gelezen. Adrie Bavelaar, ja ik had het gezellig met Kerstmis; ik ging uit eten bij goede vrienden. Jo van der Linden en broertje mogen beiden meedoen, onderteeken dan beide met naam en voornaam. Annie Boekestein, heel netjes hoor dat je het boek hebt gekaft en er zoo zuinig op wilt zijn. Ik heb nu weer veel raadsels ontvangen, maar jij mag er ook wel sturen. Abram Wijnnobel. neen je moet mij maar geen rebus sturen, daar zorg ik nooit voor. De raadsels, die er nog niet inston den, zal ik gebruiken, maar er zijn veel bekende bij. Willy C. Mulder, je mag mij gerust raad sels sturen; ik heb nu weer zóóveel papie ren, ik zal eens zoeken naar die van jou. Dank voor je mooie Nieuwjaarskaart. Ik hoop, dat je heel veel plezier zult hebben bij je grootmoeder. Marietje Laterveer, is het weer zoo'n prachtig boek? Waar logeerde je in Tiel? Ik heb 2 jaar buiten Tiel gewoond, dus ben er wel wat bekend. Tonny en Corrie Wit, ik zal uitzoeken, welke raadsels goed zijn om geplaatst te worden. Aardig dat Tonny meeging met zijn vriend. Jo de Wekker, dank voor al je wenschen. Prettig dat je nu alles mee naar huis kreeg, het is al heel veel wat je hebt ge maakt. Dirkje Hopman, vervelend, dat Adrie zoo hoest: wensch haar beterschap. Aardig dat je haar veel gaat bezoeken. Marie v. d. Wolf, neen de zon heeft niet veel geschenen op al die feestdagen, wel Jammer. Ja dat zou gezellig zijn geweest om mee uit logeeren te gaan, was er nu maar eerder aan gedacht! Arie en Jan de Graaff. extra mooie ge dichten hoor ter eere van het Nieuwjaar, zeer veel dank aan den dichter. Als al die wenschen vervuld werden, dan zou ik een heel goed jaar hebben Nelly Nagtegaal, wat er geschikt is van je raadsels zal ik bij gelegenheid eens plaatsen. Marie, Geertje, Plet Vet, ik noem je maar alle drie, al lag Geertje nu ziek te bed. Ik hoop dat ze gauw weer beter zal zijn, gelukkig dat je toch nog met elkaar naar het Kerstfeest kon gaan Marietje Kolderman. je brief kwam nog net op tijd, zooals je ziet. Jo de Josselin de Jong, kan het niet dat Je konijn door een roofvogel of eenig ander dier wa3 aangevallen en zoo ver wond, zoo'n stumper; bi] ons vroeger thuis is dat ook eens gebeurd. Nogmaals wensch ik allen een gelukkig Nieuwjaar. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, Van Beuningenstraat 42. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Pot lood, potlood. 2. De 2 oorschelpen. 3. Doesburg. 4. Arnhemsche meisjes (koekjes). 5. Dat touw zat wel om de hals van den ezel maar was nergens anders aan vast. 6. Deur en ec-n Deume. 7. Appel, Apel. doorn Apeldoorn. 8. Een vogeltje, dat uit het ei is ge komen. Ingezonden door Henk Beets. EEN GOED PLEKJE. Mevrouw Rate» (zeer spraakzaam altijd) „O man wat is het hier een prachtig uit zicht Ik ben sprakeloos van bewondering 1" Hij: ,,Nu dan moesten we hier maar gaan wonen' O GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan van der Voet, Henk van der Voet, Robbert van Ommering, Marry van Vliet, Juup Offringa, Heiltje Martine van Gaa ien, Gerda de Bruin (voortaan ook je naam onder den brief en niet zooals nu alleen op de enveloppe), Henk Beets, Flora van Egmond, Dirk Pellanders, Ge rard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Miesje van der Bent, Aaltje Nieu wenhuis, Tonny Wit, Corrie Wit, Dirkja Hopman Adrie van Nood. Willy de Neys, Jo de Wekker, Henk Boom, Cornelis Koet, Abraham van Es, Maurits van Nood, Jo- han van Nood, Clara Ouwersloot, Petro- nella Ouwersloot, Francina Brussee, Koos Nieboer, Tom Nieboer, Joop Schouten, Wim Kruit, Jo van der Linden (en zijn broertje, voorn, mij nog onbekend), Hen nie de l'Ecluse, Adrie Bavelaar. Bep Lóc man, Nellie van Groeningen, Nelly Wage mans, Jannie Hagoort, Pauline Siere, Riet van Berkel, Reinier den Hertog, Annie den Hertog, Johan Ouwersloot, Karei den Os, Agnes Louise Planje, Riekie Singer- ling, Annie Brouwer, Jaantje van der La ken, Klazina van Duuren, Willy Con stance Mulder, Abram Wijnnobel, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Kees Kleinman, Annie (2 brieven, allebei met nieuwe raadsels er bij), Annie Zaalberg, Bep Looman, Martha Schimmel, John Delfos, Greet van der Biezen, Lottie de Haas, An nie de Haas, Jannetje Smittenaar, Arie de Graaff, Jan de Graaff. Annie Bootsma, Cor Sierag, André Sierag, Mies Penseel. Een briefje op wit papier in witte enve loppe met een nieuw raadsel over 2x3, geen naam op briefje of enveloppe. Nog een briefje zonder naam op licht paars papier en paarse enveloppe en alleen 4 oplossingen. Van wie die 2 briefjes zonder naam? Gerharda Eggink, Christiaan Eg gink, Marie van der Wolf, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Annie van Dijk, Marietje Laterveer, Betsy Philippo, Jo de Josselin de Jong Heiltje Dorrepaal, Bertus Dorre- paal, Marietje Kolderman, Annie Voorma, Nelly Nagtegaal, Annie Dorrepaal, Gerrit Dorrepaal, Marie Vet, Geertje Vet, Piet Vet. RAADSELS VOOR ALLEN. OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Arie Perfors. Een woord van 15 letters dat altijd in Ge kindercourant staat. 1, 2, 3 is een ver korte jongens- of meisjesnaam. 7, 8, 9, 10 is een gewicht. 10, 11, 12 is een boom. 4, 5. 6 13 is niet alles. 15, 14 legt een vogel. II. Ingezonden door Jan en Henk v. d. Voet. Welk groot landbouwwerktuig staat hier: a, e, i, o, c, c, d, h, li, r, m, n, s. III. Ingezonden door Bram Wijnnobel. Neem de helft van lach, neem de helft van inkt, neem s/± van Kees, dan krijg je een. IV. Ingezonden door Nelly Wagemans. Mijn 2 eersten staan op het dak, mijn 2 laatsten zijn een kleedingstuk voor meis jes en dames, mijn geheel vindt men in do meeste kamers. V. Ingezonden door Karei den Os. Zeg, welke weg is altijd nat. Al schijnt de zon ook fel En deugt zelfs voor geen overschoen Die 't weet, verklare het snel. VI. Ingezonden door Annic Zaalberg. Een riviertje in Limburg van 4 letters, verander daar de eerste letter van, zet er dan nog 2 letters achter dan krijg jo een mooiö groote stad in Duitschland. VU. Ingezonden door Arie de Graaff. Doe één letter in een gracht in Leiden van 9 letters dan krijg je een levende visch te zien.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 18