PUROL Economisch en Financieel Jaaroverzicht. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. RADIO-PROGRAMMA. troffen door een typhoon werden Hondu ras, Paraguay, Ecuador en de Phihppij- nen; aardbevingen bezochten Mexico, Nieuw-Zeeland, de Balkan, Nicaragua en Italië; treinrampen hadden plaats in Oostenrijk, Engeland, China, Griekenland, Egypte. Frankrijk en Polen; ettelijke menschenlevens vielen ten offer aan la wines; mijnrampen vallen te vermelden in Amerika, Engeland en Duitschland; ontploffingen te Maagdenburg, in China, Chili, Amerika, Brazilië en Macao; bran den te Munchen ('t glazen paleis), Stutt gart (het oude slot), Pittsburg het oude mannenhuis), in Roemenië (petroleum- brand), in Japan (bioscoop), dorpsbranden In Tsjecho-Slowakije, Turkije en Hondu ras. Voeg daarbij de gewone scheepsram pen, b.v. aan de Fransche kust (de St. Philibert), het vergaan van een Engelsche duikboot, overstroomingen in China en Mexico, treinaanslagen in Duitschland en Hongarije Bijzondere prestaties. Als bijzondere gebeurlijkheden vermel den wij tenslotte: de tocht der Italiaan- sche vliegers onder Balbo naar Brazilië, die 5 slachtoffers eischte, de vlucht der Duitsche vliegster Beinhorn, de record vluchten EngelandAustralië, de record vlucht Croydon—Kaapstad, de vlucht van prof. Piccard naar de stratospheer, Ame- rikaansche en Duitsche Oceaan-vluchten, de Amerikaansche wereld-rondvlucht in 8V2 dag, de tocht van de Do X, de kolo niale tentoonstelling te Parijs, de Zeppe linvaart naar de Noordpool, de tocht van den Nautilus En nu staat 1932 voor de deur en klopt om te worden open gedaan; wat het zal brengen? Het ligt in den schoot der toe komst verborgen. Belangrijke beslissingen zal het moeten geven; we denken aan de economische conferentie, aan de ontwa peningsconferentie, aan verkiezingen in vele landen's Werelds wel en wee draagt het met zich. In welke verhou dingen... Laten wij, gedachtig aan de oude spreuk: ook achter de wolken schijnt de zon, hopen, dat het wel het wee verre zal overtreffen. Hooggespannen zijn de verwachtingen. Zal 1932 daaraan vermo gen te voldoen? Verdere verscherping der Wereldcrisis. Het Herstelvraagstuk blijft de alles beheer- schende factor - Noodzakelijk zuive ringsproces op de goederenmarkten Verzwakking v. d. Duitsche volks huishouding - Wantrouwen in 't staatscrediet als gevolg van de opheffing van den gouden standaard in verschil lende landen. Het is geen opwekkende taak, de ge beurtenissen van het afgeloopen jaar op economisch en financieel gebied de revue te laten passeeren en zich rekenschap te geven van den toestand, waarin de wereld huishouding dientengevolge is geraakt De wereldcrisis, welker eerste verschijnselen tegen het midden van 1929 aan den dag traden, heeft van maand tot maand scherpere vormen aangenomen; geen en kel land, geen enkele klasse der bevolking, is voor de gevolgen ervan gespaard geble ven. Wat echter vooral ernstig stemt is het feit, dat voor het oogenblik geen dui delijke teekenen van een naderende ver betering zijn waar te nemen. Dit laatste wil echter niet zeggen, dat er nu in het geheel geen lichtpunten zou den zijn. die de hoop zouden wettigen op een wijziging ten goede binnen afzienba- ren tijd. De tegenwoordige crisis heeft tal rijke ziektekiemen, die tot dusverre onder de oppervlakte voortwoekerden, blootge legd, wat hun bestrijding moet vergemak kelijken. Meer dan vroeger is men zich rekenschap gaan geven van het nauwe verband, dat bestaat tusschen de verschil lende vraagstukken op financieel en eco nomisch gebied, waardoor de noodzakelijk heid zich opdringt, deze in hun geheel aan te vatten en een oplossing er voor te zoe ken Dat men reeds op weg is, deze op lossing te vinden, zouden wij niet gaarne willen beweren. De jongste, te Bazel gehouden bespre kingen. waar de Duitsche betalingscapa citeit aan een nieuw onderzoek is onder worpen, hebben wel duidelijk in het licht gesteld, hoezeer de nationale belangen nog altijd in den weg staan aan een voor alle betrokkenen bevredigende regeling van het vraagstuk der herstelbetalingen en der in- tergeallieerde schulden, „de Europeesche nachtmerrie", zooals wij het ergens beti teld zagen. En zoolang dit vraagstuk met al hetgeen er verband mede houdt niet van de baan is, mag men nauwelijks een definitieve wending ten goede in den al- gemeenen toestand verwachten. Of en in hoeverre het proces van eco nomische en financieele verwoesting, dat wii in het afgeloopen jaar hebben mede gemaakt, intusschen nog verder zal door zetten, is een vraag, welker beantwoording aan de toekomst moet worden overgelaten. Voorshands zouden wij ons al gelukkig achten, te mogen constateeren, dat dit proces tot staan is gekomen, wat helaas tot dusverre nog niet het geval is. Op de economische ontwikkeling in het afgeloopen jaar zijn gebeurtenissen van geheel verschillenden aard van invloed geweest, die echter alle in elkander heb ben gegrepen. Daar was in de eerste plaats de verdere prijsdaling op de pro ducten- en grondstofmarkten, waardoor verschillende prijzen tot beneden de pro ductiekosten zijn gevallen. In tegenstelling met de verwachting heeft dit er niet toe geleid, dat de voorraden aanzienlijk zijn ingekrompen. Voor talrijke artikelen zijn deze nog altijd veel te groot, vooral in ver houding tot de geslonken koopkracht van de consumenten. De ook in het afgeloopen jaar opnieuw gedane pogingen, om door een kunstma tig ingrijpen in de marktverhoudingen een verbetering te weeg te brengen, hebben geen succes gehad. Veeleer het tegendeel is het geval geweest. De steeds weer op duikende plannen tot beperking der pro ductie hebben niet alleen een factor van onzekerheid gevormd, maar bovendien hebben zij zwakke producenten, die anders den strijd om het bestaan reeds lang zou den hebben opgegeven, er toe gebracht, het bedrijf gaande te houden, in de hoop bp betere tijden. Dit heeft er toe bijge dragen, om de productie op een peil te houden, dat het opnemingsvermogen der markt vèr te boven ging. Anderzijds heeft de b.v. door de Ameri kaansche regeering ten aanzien van ka toen en tarwe, door de Braziliaansche re geering voor het artikel koffie toegepaste politiek, om door het opkoopen van de overtollige productie de prijzen op peil te houden, een averechtsche uitwerking ge had, doordien de groote aanwezige voor raden een voortdurenden druk op de markt blijven uitoefenen. In het afgeloo pen jaar is wel weer duidelijk gebleken, dat een natuurlijk herstel slechts kan voortkomen uit een natuurlijke en vrije ontwikkeling der verhoudingen, al is het te betreuren, dat de zwakke producenten, wier levensvatbaarheid onder de tegen woordige omstandigheden niet gebleken is, aan dit proces ten offer moeten vallen. Ook het zuiveringsproces, dat zich op dit gebied moet gaan voltrekken, kan slechts bespoedigd worden door de ver scherping der crisis op de goederenmark ten in het afgeloopen jaar. Terwijl in de eerste maanden van 1931, uitgaande van een krachtig, zij het slechts tijdelijk gebleken herstel op ver schillende productiemarkten optimistischer opvattingen begonnen te heerschen, en het er zelfs naar begon uit te zien, alsof het dieptepunt van de depressie overschre den was. gaven gebeurtenissen op het ge bied van het bankwezen in Midden-Europa al spoedig het eerste sein tot een ontwik keling die, ingezet als een locale finan cieele crisis, zou uitmonden in de „ver trouwenscrisis", waaronder de geheele we reld thans zoo sterk gebukt gaat De ineenstorting van de groote Ween- sche bankinstelling, de Oesterreichische Credit Anstalt, heeft niet alleen voor Oos tenrijk zelf noodlottige gevolgen gehad, maar zij heeft er bovendien toe geleid, dat de buitenlanders, die aanzienlijke bedra gen in Duitschland hadden uitgezet, wan trouwend geworden door de gebeurtenis sen in Weenen, op groote schaal hun credieten gingen terugvragen, vooral toen hoe langer hoe duidelijker bleek, dat Duitschland het gewicht van de herstel- b: ialingen niet langer zou kunnen dragen. Het eerste plan van president Hoover, tot opschorting van alle internationale beta lingen op rekening van herstel- en oor logsschulden gedurende een jaar, is te laat gekomen om de catastrophe te kunnen vermijden. Na een vleug van opleving gaf men zich des te meer rekenschap van de verzwakking, die de Duitsche volkshuis houding had ondergaan. Hierbij kwam de vrees voor een politieke ontwikkeling, die tot een verdere verscherping der interna tionale verhoudingen zou moeten leiden. Met de sluiting der loketten door een der grootste Duitsche banken, de Darm stadter und Nationalbank, die aan de om vangrijke opvragingen van deposito's zoo wel door het binnen- als door het buiten land niet langer het hoofl kon bieden, werd de eerste groote slag aan het ver trouwen toegebracht. Sindsdien is het van kwaad tot erger gekomen. De ongezonde toestanden, die reeds sinds langen tijd op financieel gebied in Duitschland heersch- ten, werden met één slag blootgelegd. Dat gene wat economen van internationale vermaardheid bij hun critiek, eerst op het Dawes-, later op het Young-plan, hadden voorzien, werd thans voor een ieder dui delijk, n.l. het feit, dat Duitschland aan zijn verplichtingen tegenover het buiten land, voortvloeiende uit de herstelbetalin gen, slechts had kunnen voldoen door het opnemen van gelden in het buitenland, zoodat feitelijk het buitenland was opge komen voor deze verplichtingen en ook het kind van de rekening dreigde te wor den. als Duitschland in gebreke zou blijven. Hierbij kwam nog de omstandigheid, dat het gemak, waarmede Duitschland geld in het buitenland had kunnen opnemen, ook den werkelijken toestand van het door oorlog en inflatie uitgemergelde land ver doezeld had. Duitschland was op een veel te grooten voet gaan leven. Het Rijk, de gemeenten en andere openbare lichamen hadden zich uitgaven gepermitteerd, en daarvoor geld in het buitenland opgeno men, die economisch niet verantwoord waren, en stellig niet voor een land waar voor spaarzaamheid een eerste gebod had dienen te zijn. Hiertegenover staat het feit, dat het productie-apparaat der Duit sche industrie dank zij de in het buiten land opgenomen gelden belangrijk is ver sterkt en uitgebreid. Het concurrentiever mogen van Duitschland op de wereld markt is daardoor toegenomen, hetgeen zich weerspiegelt in de krachtige stijging van den Duitschen uitvoer in het afgeloo pen jaar, ondanks de belemmeringen, die aan den invoer in tal van landen aan den weg zijn gelegd. Deze ontwikkeling vormt een lichtpunt waarmede bij de beoordeg- ling van de economische vooruitzichten in onzen Oostelijken nabuurstaat wel reke ning mag worden gehouden. Dit neemt niet weg, dat degenen, die gelden in Duitschland hebben uitgezet, zich in een moeilijke positie bevinden. De buitenlandsche banken, die credieten op korten termijn hadden verstrekt, hebben nolens volens genoegen moeten nemen met een uitstel van betaling, in den vorm van een ..Stillhalte'-overeenkomst, die aan vankelijk tot eind Februari zou loopen, doch die wel weer verlengd zal moeten worden. Niet veel minder erg zijn de buitenland sche houders van Duitsche leeningen er aan toe. Wel heeft Duitschland tot dus verre aan zijn verplichtingen tot aflossing en rentebetaling voldaan. De onzekerheid, of het dit ook in de toekomst zal blijven doen wanneer er geen bevredigende oplos sing voor het herstelvraagstuk gevonden wordt, tezamen met de vrees voor een ver scherping der politieke verhoudingen weer spiegelt zich echter duidelij k in den koers- stand van Duitsche obligatiën en pand brieven, zooals blijkt uit het hieronder volgende overzicht van de koersontwikke ling van eenige, op de Amsterdamsche beurs genoteerde Duitsche fondsen in het afgeloopen jaar. 201. De kikkers hadden tranen in hun oogen, toen ze hoorden wat er gebeurd was. Ze probeerden Tuimeltje te troosten en kikker Karei wilde al direct zijn muts aan Tuimeltje afstaan. Maar daar kwam eensklaps iets uit de lucht vallen. Wat was dat? Voor hen lag de muts van Tuimeltje, gevuld met kikkerpootjes. De ooievaar had die pootjes er in geladen. De verontwaardiging was groot. Iedereen die het zag keek vol angst naar de pootjes, die eens van hun broertjes waren geweest. 202. Nu vonden ze dat er toch iets moest gedaan worden om dien leelijken ooievaar onschadelijk te maken. Tunneltje klom op een trap en sprak al de kik kers toe. Jongens, zei hij, we moeten den ooievaar vangen. Laat ons een grooten brandstapel maken en den ooievaar uit zijn nest verjagen. Tuimeltje zag er ver schrikkelijk bedroefd uit en viel bijna van zijn trapje af. •RECLAME. Ruwe Huid Ruwe Handen 1 Doos 30 cent. Ruwe LiPPetl )bij Apoth. en Drogist 1065 De koersdaling heeft zich echter niet tot Duitsche fondsen beperkt. De ver trouwenscrisis is op de obligatie-markt het duidelijkst tot uiting gekomen en heeft geleid tot een, in dezen omvang en in dit tempo voor vaste rente dragende fondsen welhaast ongekenden koersafbraak. De eerste aanleiding voor de uitbrei ding van de koersdaling op de obligatie- markt vormde de opheffing van den gou den standaard in Engeland. Het feit, dat een land als Groot-Britannie van den eenen dag op den anderen de waarde vastheid van zijn ruilmiddel heeft kun nen prijsgeven, en dat verschillende an dere landen binnen korten tijd dit voor beeld hebben gevolgd, heeft het beleggend publiek het vertrouwen in het staatscre diet volkomen doen verliezen. Reeds vroeger in het jaar had de stop zetting van den dienst der buitenland sche leeningen door verschillende Zuid- Amerikaansche staten een funesten in vloed op de obligatiemarkt uitgeoefend. De ongunstige economische en financieele ontwikkeling in deze landen heeft ook in sterke mate het hare bijgedragen tot de verzwakking van de positie van Engeland, die tenslotte tot de opschorting van den gouden standaard heeft geleid. Niet al leen heeft Engeland aanzienlijke bedragen in Zuid-Amerikaansche leeningen belegd, maar ook de financiering van den bui- tenlandschen handel van deze landen ge schiedde voor eeh groot deel via Londen. Daarnaast had' Ehfeeland ook op omvang rijke schaal credlëten 1 aan Duitschland verstre die dóór "de nibeilij kheden op banlrg. '?'«d in Duitschland al evenzeer „vastgevroren" waren. De grondoorzaak van de Engelsche va- luta-débaele was ëèhter wel het feit, dat Groot-Britannië zoo onvoorzichtig was ge weest, om door het buitenland, voorname lijk Frankrijk doch ook de Ver. Staten, op korten termijn te Londen uitgezette gel den op zijn beurt aan te wenden voor het verstrekken van credieten op lange- ren termijn aan het buitenlandsche, en nog wel niet als prima, te beschouwen geldnemers. Toen Frankrijk en Amerika hun gelden in Londen gingen opvragen, en de Londensche banken daartegenover hun in het buitenland uitgezette midde len niet konden terugtrekken, moest dit wel zoo'n druk op het Pond Sterling uit oefenen, dat drastische maatregelen on vermijdelijk waren. Door den gouden standaard te verlaten, in plaats van, door tijdige voorzieningen op het gebied der staatsfinanciën en een bij de omstandigheden aangepaste loon politiek naar een herstel van het ver broken evenwicht te streven, heeft men wel den lijn van den gerlngsten weer stand gevolgd. Tegelijkertijd is door de willekeurige waardevermindering van het Pond Sterling het vertrouwen, dat tot dusverre in de Engelsche staatsfinanciën en de integriteit van het Engelsche ruil middel werd gesteld, weggenomen. In het geheel hebben thans niet min der dan twintig staten iwaarvan ver schillende deel uitmaken van het Brit- sche Wereldrijk), hun ruilmiddel van het goud losgemaakt, n.l. behalve Engeland, Denemarken, Zweden en Noorwegen, Fin land, Spanje, Brltsch-Indië, Australië, Nieuw-Zeeland, Canada, Argentinië, Bra zilië, Japan, Ierland, Bolivia, Columbia, Mexico, Perzië, Zuid-Rhodesia, en Egypte. In de koersdaling van de leeningen de zer landen (voor zoover deze op de Am sterdamsche beurs genoteerd zijn), weer spiegelt zich natuurlijk in de eerste plaats de waardedaling van de valuta der des betreffende landen. Uit het hieronder vol gende koersstaatje blijkt intusschen, dat de in buitenlandsche valuta's (guldens of dollars) luidende obligatiën dezer landen bijna evenzeer in koers zijn teruggegaan. Dit houdt verband met de vrees, dat deze staten, wanneer de depreciatie van hun eigen valuta verderen voortgang mocht maken, in het geheel niet meer in staat zullen zijn, aan hun verplichtingen tegen over het buitenland te voldoen. Dat ook de fondsen van die landen, waar van een opheffing van den gouden standaard geen sprake is (Amerikaansche, Belgische en zelfs Fransche obligatiën door de koers daling zijn medegesleept, is een logisch uitvloeisel van het wantrouwen, dat zich in verband met de gebeurtenissen in de laatste maanden van het beleggend pu bliek meester heeft gemaakt. j 7% Kali Synd. 1 7°/o Pr. Pfabdbr. frW/o Preusen Laagste Hoogste 2 Jan. 28 Dec. 1931 1931 1931 31 102 1/4 97 35 1/2 24 1/2 78 1/2 68 1/8 29 1/2 25 93 1/2 74 1/4 34 45 96 82 53 28 1/2 96 81 1/2 31 7/8 36 81 1/4 74 43 38 105 98 42 3/8 45 94 84 3/4 56 20 88 1/2 72 1/2 22 1/2 27 95 80 3/4 27 1/2 53 103 1/2 98 1/2 53 22 1/2 88 1/2 74 1/2 26 6°/o Un. Min. Katanga 6u/o Paris Orleans 7°/o Fr. Staatssp. 6l/2°/o Japan 5'/2°/o S. Domingo 6n/o Chili 4«/2°/o Atchison 4°/o South. Pac. Laagste Hoogste 2 Jan. 28 Dec. 1931 1931 1931 86 1/2 112 111 1/2 93 1/4 83 3/4 108 1/2 105 1/2 84 65 106 103 1/2 65 68 106 1/8 103 3/4 68 1/2 64 104 1/4 104 64 51 1/2 104 103 1/2 52 78 3/4 107 106 1/4 82 615/8 104 1/4 103 67 1/4 89 1/8 109 1/4 106 1/2 89 1/8 95 100 1/2 100 96 1/2 90 106 3/4 100 1/2 80 35 91 7/8 87 7/8 45 10 40 36 113/4 37 86 75 1/2 45 34 1/2 94 7/8 81 34 1/2 16 85 3/4 73 16 98 120 1/2 112 3/4 98 1/2 54 77 1/2 69 54 60 98 1/8 913/4 60 1/2 71 1/4 104 1011/2 71 1/4 VOOR VRIJDAG 1 JANUARI 1932. Hilversum, 1875 M. 9.0010.00 VARA. 10.00: VPRO. 10.15-12.00 VARA. 12.004.00: AVRO. 4.00: VARA 8.00: VPRO. 11.00: VARA. 9.00: Orgel concert door Joh. Nieland 9.30: Voor dracht door K. Bakker 9.45: Concert VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot, m.m.v. Amstd. Vocaal kwartet 10.00: Morgen wijding 10.15: Vervolg concert 10.50: Toespraak 11.05: Vervolg concert 11.30: Voordracht door K. Bakker 11.40 12.00: Vervolg concert 12.00—1.00: Omroeporkest o.l.v. Nico Treep, m.m.v. Hélène Cals (sopraan) 1.00—1.30: Orgel concert door Pierre Palla 1.30: Causerie Goor den heer .W Vogt 1.45—2.30: Ver volg concert, Omroeporkest 2.30—3.00: Gramofoonpl; 3.00—4.00: Kovacs Lajos en zijn orkest 4.00: Kindertooneel .5.00: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, m.m.v. Arbeiders Zangvereen. „Morgen rood", Bussum 6 30: Voordracht door Jann> van Oogen 6.50: Vervolg concert 8.00: Conoert. To v. d. Sluis (sopraan) Annje Woud (alt) en Theo v. d. Pas (piano) O.a. Aria's uit Saul Handel 8.30: Causerie acor Mej. dr. N. A. Bruining 8.50: Vervolg concert, Liederen van Wolf en Fauré 9.50: Vervolg concert. O.a. Duet uit het Requiem van Verdi 10.30: Vaz Dias 11.00—12.00: Concert VARA-orkest o.t.v. Is. Eyl. O.a. Ouvert. „König Steplian", Beethoven en „Rosen aus dem Siiden", wals, Strauss. Huizen 298 M. 8.30 NCRV. 9.30 t.e.m. sluiting KRO. 0.09—0.30: Klokkengelui van de St. Vituskerk te Hilversum 8.30: Morgenwijding 9.30: Gramofoonpl. 10.45: Hoogmis uit de kerk v. d.H. Antonius van Padua, A'dam 12.00: Concert KRO- sextet 1.45: Gramofoonpl. 2.30—4.30: Concert Hartvelt-kwartet 4.45—6.45: KRO-sextet 6.45: Gramofoonpl. 8.00: KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. O.a. On voltooide Symphonie, Schubert. ca. 9.15: Vaz Dias. Hierna vervolg concert. O.a. 1ste Peer Gnyt suite, Grieg. In de pauze „Beatrys" van Boutens-Voormolen. Albert Vogel (declamator) en Fr. Boshart (piano) 11.00—12.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 11.05: Lezing 12.20: Gramofoonpl. 1.00: Orgelconoert door W. S. Vale 1.50—2.50: Gramofoonpl. 4.20: Moschetto's orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Liederen van Strauss 7.10; 7.30 en 7.50: Lezing 8.20: Jack Payne's BBC. Dansorkest 9.20: Berichten 9.40: Lezing 9.55: BBC-orkest o.l.v. Fr. Bridge. A. Fear (bariton). O.a. Fragm. uit „Die Meistersinger von Nürnberg", Wag- nes 11.20—12.20: Dansmuziek. Savoy Hotel Orpheans. Parijs, ..Radio-Paris", 1725 M. 8.05; 12.50; 1.20; 7.20; 8.20: Gramofoonpl. 9.05: Gramofoonpl. O.a. Kleine Nachtmusik, Mozart en Les Preludes, Liszt. Langenberg, 473 M. 6.207.45: Hamb. Havenconcert 10.50: Bach-cantate 12.20—1.50: Concert o.l.v. Wolf 3.50- 5.20; Militair concert 7.20: „Die Zauber- flöte'W. A. Mozart. Leiding Buschkötter. Hierna Berichten en tot 11.20: Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 11.20—12.20: O. Fessels o_rkest 1.50—3.50: Radio-orkest o.l.v, Reesen 7.20—9.50: „Tivoli", Vaude ville-komedie van de Gebr. Kjerulf 10.05 11.50: Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 12.35—2.05: Gramofoonpl. 5.20: Dansmuziek uit Hotel Atlanta - 6.35: Gramofoonpl. - 8.20: Fragm. „Cavalleria rusticana", Mascagni (Gramo- foon) 9.20—10.20: Concert in „Oud- Be ïgië', Max Alexys en zijn orkest. 338 M.: 12.35—2.05: Gramofoonpl. 5.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Vroolijke avond m.m.v. Cyriel van Hove (zang). Rome, 441 M. 8.20: Gevarieerd con cert O.a. uit „Dollarprinses", Fall. Zeesen, 1635 M. 7.20: Opera ..Tann- hüuser'Wagner. Dirigent: Leo Blech. Hierna berichten en tot 11.50 Dansmuziek door kapel Otto Kermbach. VOOR ZATERDAG 2 JANUARI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA.-uitzen ding 10.00: v.m. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45: Gymnastiekles' 8.00: Gra- mofoonplaten 10.00: Morgenwijding 10.15: Concert. Angelo Jaconelli (accor deon), Rie BouwensLeberto (cabare tière), Joh. Jong (piano) en A. Bouw meester (voordracht) 12.00: Concert VARA-septet en Gramofoonpl. 2.15: Instit. voor Arb. Ontwikkeling 2.30: Concert Haagsche Toonkunstenaars-or kest o.l.v. Henri Zeldenrust 3.30: Lezing over de ontwikkeling der industrie 4.00: Vervolg concert 5.00: Beoefe ning der Huismuziek '5.45: Actueel Allerlei door het N.V.V. 6.00: Viool recital door Nathana v. Kinsbergen. Piano Joh. Jong 6.30: Literair halfuurtje door A. M. de Jong 7.00: Volksliederen door de „Wielewaal" o.l.v. P. Tiggers 7.30: Mededeelingen door A. de Vries 7.45: Gramofoonpl. 8.00: Nieuwjaarsrijm door het VARA.-tooneel 8.30: Concert. VARA.-orkest. O.a. Ons Orkest, H. de Groot 9.00: Teun de Klepperman 9.15: Mandolinekwartet o.l.v. J. B. Kok 9.25: Max Santlel (humorist) 9.40: Ver volg Mandolinekwartet 9.50: Vervolg Max Santiel 10.05: Vervolg concert 10.20: VARA.-varia en Vaz Dias 10.35: Vervolg Max Santiel 10.50: Vervolg concert. O.a. Oude Herinneringen, potp., de Groot 11.20: Max Santiel 11.35 12.00: Gramofoonpl. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO.-uitzen- ding 8.009.15: Gramofoonpl. 10.00: Concert KRO.-Trio 11.30: Godsd. Half uurtje 12.15: KRO.-sextet 1.45: Kinderuur 4.00: Esperanto-nieuws 4.15: KRO.-Kunstensemble 6.00: Journ. Weekoverzicht 6.20: KRO.-Kunsten semble 6.40: Esperanto-cursus 7.10: Causerie door P. G. Gomes 7.45: Sport- praatje 8.0011.00: KRO. Salon-orkest o.l.v. M. van 't Woud. O.a. Lustspiel- ouverture, Keler-Bela, en „Das Veilchen von Montmartre", Kalman, c.a. 9.00 Vaz Dias 11.0012.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 1.202.20: Commodore Grand orkest 2.40: Enge land tegen Zuid-Afrika. (Springbokken) 4.20: BBC.-Theater-orkest m. m. v. Muriel Sotham (alt) 5.05: Orgelconcert door Reg. Foort 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Zang door Sylvia van Dyck (sopraan) 7.10 en 7.25: Le zing 7.50: „Pantomimicry" van Gordon McConnell 9.20: Berichten 9.40: Le zing 9.55: BBC.-Licht orkest o.l.v. S. Robinson. O.a. Nacht auf dem kahlen Berge, Moussorgsky 10.5012.20: Am brose en zijn orkest. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.50 en 7.50: Gramofoonpl. 9.05: Radio tooneel „Le poême de la Parisienne" 10.20: Gramofoonpl.. O.a. Barcarole en Impromptu van Fauré. Langenberg, 473 M. 6.257.20: en 10.40—11.10: Gramofoonpl. 12.25—1.50: Werag-orkest o. 1. v. Kühn. Melanie Wolff (viool) 4.205.20: Middagconcert 7.20: Vroolijke avond „Alles durcheinan- der". Hierna tot 11.20: Concert o.l.v. Wolf en Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con cert uit Rest. Wivex 1.402.30: Radio orkest o.l.v. Gröndahl 7:208.20: Het oude testament in de muziek. Orkest o. 1. v. Reesen. O.a. Uit „Samson", Handel 8.20: Voordrachten 9.3010.20: Harmo nicavirtuozen Gellin en Borgström. O.a. „Rigoletto", Verdi, en Maritana-ouverture Wallace 10.2011.35: Dansmuziek o.l.v. Teddy Petersen. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.25 2.05 Acte I en II van „Traviata", Verdi (Gramofoon) 5.20: Concert i. d. Mem- linc-zaal te Antwerpen 6.20: Gramo- foonplaten 8.20: Het Waalsche volks lied 9.05: Concert Omroeporkest o.l.v. Meulemans. O.a. Ouverture Italienerin in Algier, Rossini 338 M.: 12.35, 2.05: Gra- mofoonplaten 5.20: Piano-recital - 5.50: Gramofoonpl. 6.50 dito 8.20: Ooera-uitzending van de Vlaamsche opera Rome, 441 M. 8.20: Uitzending van een opera. Zeesen, 1635 M. 7.20: Groote Dans- Avond m. m. v. 2 orkesten en Hans Emmé Schuhardt 9.20: Berichten en hierna: Populair orkestconcert ten bate der werk- loozen. 4—4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 16