SPORT. Rustig en kalm, UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Heden beginnen op de sociëteit Salve in de Vondelstraat te Amsterdam de in teracademiale wedstrijden tusschen imita tes en bonden, omvattend schaken, bfid- gen, biljarten en tafeltennis Deelgenomen wordt door Leiden. Utrecht Delft en Amsterdam. Zaterdagmiddag worden de wedstrijden beëindigd, om. zal dr. M. Euwe een schaak-simultaan-.séance geven. VOETBAL. BELANGRIJKE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Naar wij vernemen speelt de vereeni- ging de Grashoppers 'de club van den internationaal Adam.», kampioen van Zwitserland, op 26 December (Tweeden Kerstdag) in het Stadion te Amsterdam tegen de Zwaluwen. Zondag 27 December spelen de Grashoüpers te "Den Haag te gen H. V. V. Voorts spelen de Zwaluwen op Zondag 27 December in het Stadion te Amster dam tegen Boedapest, (het semi-officieele Hongaarsche elftal». Op 30 December ten slotte speelt een ander Zwaluwen-elftal een avondwedstrijd op het verlichte V.U.C.-terrein te Den Haag tegen Boeda pest. o KORFBAL. VELOX. De Rotterdamsche korfbalclub Veloxzal a.s. Zaterdag haar vijf-en-twintig jarig bestaan vieren met een receptie en feest avond in de Tivoli-zaal aan den Cool- singel. o SCHERMEN. COMPETITIE LE1DSCHE SCHERMBOND. Gisteravond had de ontmoeting plaats tusschen L.P.S.V. I en 't Vierde in het Politiebureau alhier. De leiding berustte bij mr. Schepers. De wedstrijd had een geanimeerd ver loop. L.P.S.V. won met 9 tegen 7 partijen. 50 ontvangen en 52 gegeven treffers. Persoonlijke resultaten L.P.S.V.-Straat hof 3: Impeimans 2; Berger 2 en Rempt 2 gewonnen partijen, 't VierdeBoogert 3, Smit 3 en Nijenhuis 1 gewonnen partij. De volgende wedstrijd zal getrokken worden, op Maandag 21 December a.s. des avonds te 8 uur in zaal Gijsberti tusschen AE.W. II en L.P.S.V. I. o BOKSEN. VAN KLAVEREN WINT VAN SCILLY. Huib Huizenaar verliest van Anneet. Gisteravond vonden te Brussel wedstrij den voor professionals plaats, waaraan ook door Nederlanders werd deelgenomen. Onze landgenoot Beb van Klaveren, kam pioen lichtgewicht van Europa, won van den Belg Scilly door opgeven van den' Belg (die meerdere malen neer ging), in de vierde ronde. Deze wedstrijd ging niet om den titel Voorts bokste onze landgenoot Huib Huizenaar nog tegen den Belg Anneet. Hij verloor op punten. o ATHLET1EK. LEIDSCHE WANDELSPORTVEREENIGING. De leden der Leidsche Wandelsport- vereeniging M. J. v. Kampen en W. Ro man hebben deelgenomen aan afstands- marschen van de „Haagsche Vierdaag- sche" en wel van 20, 30, 40 en 50 K.M. verdeeld over 4 Zondagen. Zij hebben deze geheel volbracht en ieder een me daille en getuigschrift gewonnen o WATERPOLO. WINTERCOMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND. H.Z. en P. C—L.Z.C. 2—3. Gisteravond heeft te Den Haag in de overdekte Bad- en Zweminrichting De Regentes een wedstrijd plaats gehad voor de door den Haagschen Zwembond inge stelde wintercompetitie. De volgende ploegen gingen te water. H.Z. en P. C.: De Jager doel: Snoeck, Van Leuven en Sirks. achter. Eenhoorn. Schrieder en Van Kleef, voor. L. Z. C.: Fleerkamp, doel; Van Helvert. Walenkamp en Elzinga, achter; Buys, de la Court en de Reede, voor. Walenkamp probeerde direct van den uitworp af met een lang schot De Jager te verrassen. Zijn schot sprong van den paal achter. Het schieten was hierna aan beide zijden opvallend slecht; of te zwak of te slecht gericht. Bovendien liet het plaatsen vooral van de Hagenaars nog al wat te wenschen over. Toen de gasten een vrijen worp kregen te nemen beging Van Leuven, die Buys had te bewaken, de fout niet op den man te letten, die den vrijen worp nam, zoodat deze over het hoofd van den Hagenaar heen den bal bij Buys deponeerde. Deze plaatste er zijn hand onder en doordat de Jager evenmin op de goede plaats lag, kregen de Leidenaars de leiding 0—1. Vrij spoedig hierna was het rusten. In de tweede helft werd veel fdnatlekei gespeeld en direct was de H.Z. en P.C. sterk in den aanval. Se'nrleder loste een vliegetld schot ,dat juist langs den doel- mond ging. Het was echter uitstel van executie, want bij den volgenden aanval scoorde dezelfde speler met een ver en onverwacht schot. onhoudbaar voor Fleerkamp, 11 Bij een snellen en fanatiekeh aanval der Leidenaars weifelde Van Leüven een oogenbllk, waarvan de Reede gebruik maakte om de gasten andermaal de lei ding te bezorgen, 12, Ook nu zagen de Hagenaars kans vrij spoedig weer gelijk te maken, wederom door Schrieder op nagenoeg dezélfde wijze, 22. Nadat de Reede een prachtkans had onbenut gelaten, loste Walenkamp een hard schot. Wel greep De Jager naar den bal, doch hij liet het leder glippen, 2—3. Met dit doelpunt hebben de Leidenaars de H. Z. en P. C. de eerste nederlaag in de wintercompetitie toegebracht. Scheidsrechter De Kok leidde dezen vrij moeilijken wedstrijd uitstekend. „Vad." Vermelding verdient verder nog dat L. Z. C. II dezer dagen met 5—0 van De Zijl I gewonnen heeft. o DAMMEN. NAALDWIJKCHR. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Gisteren speelde de Chr. Leidsche Dam- vereeniging voor het Haagsche Damdistrict haar eersten Competitiewedstrijd tegen Naaldwijk. Het geheel had een spannend verloop en is geëindigd riiet een stand van 10 tegen 10. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Naaldwijk C. L. D. H L. van Lenteren—J Kleer 1—1 D KopenolC. Gastelaars 1—1 J de GeestB. v. d Stel 0—2 H v. d. WelM. Optendrees 0—2 Van VolletarG. van Zwieten Sr. 1—1 A. OlsthoornG van Zwieten Jr, 2—0 A. SolleveldT. D. v. d. Bosch 2—0 J. Boon—C Meinema 1—1 F. SteenksN. de Mey 2—0 J. van 't RietC. de Jeu 0—2 Totaal 10—10 -o- BEKER WEDSTRIJDEN CHR. LEIDSCHE DAMVER. Door verschillende oorzaken is de wed strijd om den C. L. D. Beker niet weinig belemmerd. Door uitvallen van eenige spe lers hadden sommigen een voordeeltje te boeken terwijl anderen er door werden ge dupeerd. De stand is thans als volgt: P. van der Stel 8 6 1 1 13 M. Optendrees 9 6 1 2 13 S. v. d. Wijngaard 9 3 4 o 10 C Gastelaars 6 3 3 9 G. van Zwieten Jr. 7 4 3 8 T. D. v. d. Bosch 10 3 2 5 8 A. G. de Jeu 9 3 1 5 7 N. v. d. Mey 6 2 1 3 5 C. Meinema 7 2 1 4 5 J. Kleer 4 1 2 1 4 C. Teunisse 9 1 8 2 Tweede klasse J. H. v. d. Wijngaard 7 5 2 12 J. de Graaf 8 5 2 1 12 Jb. v. d. Wijngaard 8 5 2 1 12 A, Karstens 9 5 1 3 11 C Colpa 8 4 2 2 10 G. Kwaadgras 7 4 3 8 W. Vis 9 4 5 8 J. Dreef 6 1 5 2 M Hanekamp 8 1 7 2 J. Ph. van den Bosch 8 1 7 1 RECLAME. belieerscht m Uw denken, handelen en spreken ?.ult Ook gij /ijlt en btjjven na het. gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 cent. Bij Apotheker? éi: Drogisten. 214 ALPHEN. Raadsstukken. •Bij de behandeling van de gemeente- begrooting voor 1932 werd door den raad besloten dat voortaan bij de voltrekking van alle huwelijken de looper zal worden gelegd op de trap, welke naar de trouw zaal voert. Als gevolg daarvan behoort de verorde ning op de heffing van leges en. rechten voor den burgerlijken stand, welke be paalt, dat slechts bii de voltrekking van huwelijken in bepaald tarief plaats heeft, te worden gewijzigd. B. en W. stellen den raad voor de verordening aldus te wij zigen. B. en W. stellen den raad den verkoop voor van een perceel bouwgrond gelegen aan de Toussaintstraat groot 290 M2. te gen een prijs van f. 1600 aan den heer W. v. d. Helm, aannemer q.q. alhier en voorts aan den heer A. den Ouden handelende namens de Geref. kerk te Alphen a. d. Rijn, den verkoop van een perceel bouw grond gelegen aan den Lemzonlaan, groot ongeveer 570 M2. tegen den prijs van f. 10 per M2. voor de eerste 320 M2. en f. 3.50 per M2. voor de daaropvolgende 256 M2. Op dit perceel grond zal vanwege genoem de kerkelijke gemeente een 2e pastorie worden gepouwd. Beroep aangenomen. Ds. G. Mulder te Slikkerveer heeft het beroep van de Geref. Kerk (Alphen 2e pred. plaats) aangenomen. Filmvertooning. Gisteravond werd voor een goed gevul de St. Josephzaal ten bate van de R.K. bibliotheek de zeer pakkende film van de Noordpool-expeditie van Nobilè vertoond. De film bestaande uit 5 acten gaf de tal rijke interessante tafereelen van Nobile en zijn mede toChtgenooten op hun ont dekkingsreis door de Noordpool zeer goed weer Het geheel werd besloten met de vertooning van een komische film. Ziekenfonds „Alphen en Omstreken". In de door het Ziekenfonds „Alphen en omstreken" gehouden vergadering van stemgerechtigde verzekerden werd de heer A. Groeneveld als penningmeester her kozen, terwijl in de vacature van den heer J Bokelaar als pl. verv. lid wegens diens vertrek werd gekozen de heer W. Geerlof. Voorts werd op deze vergadering beslo ten, dat door het bestuur zal overwogen worden meerdere steun bij verlossingen e.d. te verleenen. Van de stichting van een tandheelkun digs kliniek werd voorloopig afgezien ge let op de moeilijkheden in het sociale le ven wdarvan terugslag zich op alle ter rein doet merken. Bij speciale genees- of beelkiindige hulp ligt het in de bedoeling de reiskosten te vergoeden. Als onbestelbaar ls aan het postkan toor terug te bekomen een brief aan mej. wed. Rooi te Alphen a. d. Rijn. Onze plaatsgenoot J. C. Timmers slaagde gisteren voor het examen van de le Ned. slagersvakschool te Utrecht. -o ALKEMADE. Tot klerk ter Secretarie aan de af- deeliiig Bevolking en Burgerlijke Stand te Zutphen ls benoemd de heer Th. J. A. Casteléin BOSKOOP. Werkloozenontspanning. Het bestuur van hét comité tot ont spanning voor werkloozen ls thans als volgt samengesteld: P. v. Houwelingen, voorzitter, J. Bijland. séctetaris. A. Groe- nesteln. penningmeester, dr. P, du Buy, W. de Ruijter. M. Jongejan, H. J. Heij- mans Sr.. C. de Jong en P. A. Voorkamp. Als de remmen weigeren. Aan het kruispunt Koninginneweg- Dorpstraat heeft een botsing plaats ge had. Een van den Koninginneweg komen de auto moest plotseling stoppen voor een passeerende auto, komende uit de richting Zijdeweg De melkauto van den heer v Leeuwen, die achter de auto reed. komende van den Koninginneweg reed bovenop de andere, naar de bestuurder beweerde door het weigeren der remmen. Laatstgenoemd voertuig werd zoodanig beschadigd, dat verder rijden onmogelijk was. Wijziging spreekuur van den heer E. Guldemond. In afwijking van ons vorig bericht, zij medegedeeld, dat de heer E. Guldemond. in zijn kwaliteit als voorzitter van de sub commissie voor steunverleening aan hen. die vallen buiten de gemeentelijke steun regeling, eiken Woensdag van des n.m. 56 uur ten gemeentehuize te spreken zal zijn Plaatselijk crisis-comité. Bij den burgemeester, als voofzitter van het crisis-comité, is bericht binnengeko men, dat de centrale bakkerij bonnen heeft beschikbaar gesteld voor 1000 ty-oo- den. Saldo Winkelweek. Naar wij vernemen ls het batig saldo van de gehouden winkelweek groot 830 gulden, welk bedrag, als volgt zal worden verdeeld: f.65 voor ..Het Groene Kruis". f.65 voor de T.B.C.-bestrijding en de rest f. 700 aan het plaatselijk crisis-comité In de algemeene vergadering van de vereeniging voor onpersoonlijke reclame „Vifor" is besloten, om. in verband met de tijdsomstandigheden voorloopig voor het jaar 1932 geen contributie te innen Aan het postkantoor alhier zijn te rug te bekomen een onbestelbare brief aan Government Buildings, Newcastle en een briefkaart zonder adres. LEIMUIDEN. De werkloosheid. Thans staan ter sébietarie de2er ge meente reeds meer dan 40 werkloozen in geschreven. Maandag a.s. zullen er in to taal reeds ongeveer 35 een plaats gevon den hebben bij de gemeentelijke werkver schaffing. Alhier is in de R.C Bewaarschool ingebroken Door het uitsnijden van een ruit. heeft men zich toegang verschaft. Een bedrag van slechts f 3 wordt ver mist. Ook heeft men zich toegang trach ten te verschaffen tot de woning van den heer van B die naast de school ligt. De politie stelt een onderzoek in. NOORDEN. Kerkelijke verkiezing. Door den kerkeraad der Geref Kerk is tot candldaat gesteld voor ouderiing naast de heer T. Alblas laftr.) de heer J. de Vink en voor diaken naast den heer J. Hoogendoorn (aftr de heer P Boer Een gehouden collecte voor de zen ding in de Geref Kerk bracht op de som van f. 16 c OUDE-WETERING. GrOene Kruis-film. Gisteravond had in hotel Van den Bosch alhier voor een volle zaal de ver- tooning plaats van de bekende film „Ach ter de Wolken schijnt de Zon", een pro paganda-film voor de T.B.C.-bestrijding. De belangstelling was zoo groot, dat tal rijken moesten worden teleurgesteld. De film werd met groote belangstelling gevolgd en het Groene-Kruis-bestuur heeft weer zooveel te meer bewezen een groote activiteit te ontwikkelen in het belang van de Volksgezondheid onzer om geving. o ROELOFARENDSVEEN. Overreden. Gistermorgen is het zoontje van den heer H. alhier overreden door de bestel auto van de firma Beuk te Leimulden. De kleine was bang voor den hond van den heer v. P. alhier en stak plotseling den weg over, juist op 't oogenbllk dat de auto passeerde. Het kind wercl onmiddellijk vervoerd naar de woning van dokter Van Dooren, waar bleek, dat het been was ge kneusd. Na verbonden te zijn werd de kleine naar de ouderlijke wonihé ^ërVoerd. TER-AAR. De burgemeester dezer gemeente is t. m. 22 Dec. a.s. met verlof afwezig. Door eén buitengewone gift van f. 500 is de Liduinavereeniging in staat om wéér een ultdeeling van dekens te houden. Er zijn reeds Yele .aanvragen. WADDINXVEEN. Werkloosheid. Heb aantal bij de Arbeidsbeurs inge schreven werkloozen ls weer iets stijgende en bedraagt thans 100. Extra hulp crisis-werkloozen. B. en W. stellen den gemeenteraad voor uit de gemeentekas 10 cent per inwoner beschikbaar te stellen (dit wordt dan ruim f.700» voor extra-hulp aan hen, die door de crisis zijn getroffen. Van het Rijk kan in dat geval een gelijke bijdrage wor den verwacht, op. grond van een gunstige bepaling van het Nationaal Crisis-Comité, omdat in deze gemeente een door het Departement van Binnenlandsche Zaken gesubsidieerde steunregeling wordt toege past. ZWAMMERDAM. Ook dit jaar is alhier weder langs de huizen door de bekende Nieuwjaars- commissie gecollecteerd om ter gelegenheid van het Nieuwjaar een gave in natura te kunnen verstrekken aan on- en minver mogende ingezetenen. Op de lijst werd ge toeken d voor een totaal bedrag van f. 290 25 AALSMEER. Geslaagd voor het certificaat 1c klasse ladiotelegrafist de heer C. J Rademaker alhier. o HAARLEMMERMEER. De gemengde Zangverecn. „Hoofddorp". Naar wij Vernemen, ziet de heer P. Zwager, direcieui van de gem ngde zang- vereeniging „Hoofdtlófp" z ch genoodzaakt als zoodanig ontslag te nemen in verband met zijne benoeming tot directeur van een «rooi kinderkoor in 's Gravenhage. Tiet vertrek van den heer Zwager zal voor do Hoofddorpsche vereeniging een groote slag zijn. wijl hij dit gemengd zang koor door zijn tv oorbeeldigen ijver en be kwame leiding tot grooten bloei heeft gebracht. Het nog onmisbare paard. NT: in Haarlemmermeer de bietencam pagne haar beslag heeft gekregen, ziin in alle deelen v§n dezen polder de land bouwers begonnen met de najdarswerk- 2aamhed^n zooals ploegen en eggen, ten einde de landerijen voor den uitzaai van de granen in gereedheid te brengen. Hier en daar ziet men soms 4 paarden voor de ploeg gespannen. Wel een bewijs, dat bet paard al moge dit op den weg (loor het vrachtautoverkeer voor een belang rijk deei verdrongen zijn voor het landbouwbedrijf nog onmisbaar is. Dit is nog ruimschoots gebleken bij de laatst gehouden landbouwtentoonstelling, toen er hoofdzakelijk op de boerderijen nog meer dan drie duizend paarden in deze gemeènte werden aangetroffen. In de Ringvaart gereden. De bestuurder van een motorrijwiel de monteur S. uit Amsterdam, wilde gisteren terwijl zijn patroön de heer B. op de duo was gezeten met een flinke vaart een kluft Van dén Ringdijk nabij den Sloterweg oprijden, doch nam zijn draai zoo groot, dat hij niet meer kon zwenken en dé motor met de berijders in de Ring vaart terecht kwam. De heer B. kon zich spoedig uit zijn benarde positie bevrijden en slaagde er met toegeschoten hulp in ook S. op het droge te brengen. Na van droge kleeren te zijn voorzien, \Vcrd de reis per auto naar Amsterdam voortgezet. Bijna verdronken. Gisteren geraakte een 4 jarig jongetje in een onbewaakt oogenbiik in een nabij de ouderlijke woning aan den Hoofdweg gelegen sloot. Gelukkig werd het ongeluk door de moeder, die het kind dadelijk miste opgemerkt, zoodat de kleine, die reeds bijna geheel in den modder was weggezakt, nog kon worden gered. Op dc voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aa-n de openbare lagen? school te Nieuw Vennep, werden geplaatst: 1. Mej. J. H. J. Harmsen te Aalsmeer; 2. Mej H. C. Schultz te Haailem; 3. Mej. A. M. roeland, te Haarlem. o HILLEGOM. Cabaretavond bij 't Nut. Gisteravond hééft 't Nut een avond van klein-kunst gegeven. Het gezelschap van Marijke van Tooren trad op voor een zaal. die geheel en al bezet was. Het uit 6 personen bestaande gezelschap gaf zang, muziek en praatjes ten beste, terwijl Hansi Pelva haar danskunst liet zien. Zij had veel succes, hetgeen trou wens ook gezegd kan worden van de zan gers en conferencier. De twee grootere nummers: „De lustige vagebonden" en „De vroolijke Hollanders", hadden veel bijval De leden van 't Nut hebben zich goed geamuseerd en het bestuur had een goede keuze gedaan. Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. De af deeling Hillegom del* Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur heeft vergaderd in Hotel Sistermans. De opkomst was zeer groot. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, heette in het byzonder welkom den oud- voorziter, den heer H. Veldhuyzen van Zanten, en Notaris D. Lodder. Hij hield een korte toespraak over den slechten toe stand in het bedrijf, de uitvoer bleef in gewicht bijna gelijk, de waarde Was echter 16'/s millioen gulden minder. Daarbij komt nog een verlies op den koers en vele slechte betalers. Trots dat spoorde hij aan, den moed ei in te houden en het mooie vak door de crisis heen te helpen. Herdacht is liet overleden lid Herman Hopman. Besloten is een medaille te schenken aan de tentoonstelling te Noordwijk en niet een aart een tentoonstelling te Leiden van de Ned. Maatschappij Van Tuinbouw. Naar de algemeene vergadering werden afge vaardigd de heeren C. Pli Freriks en K Velthuys. plaatsvervangers v. Zijverden etf H Veldhuyzen van Zanten. Na bespreking der candidaten voor het hoofdbestuur werd besloten dat de afdee- ling zal steunen de heeren v. Doorne en Warnaar terwijl bij voorkeur wordt ge- wenscht de heer W. A. Philippo en dbarna zoo noodig den heer van de Nat. De ver gadering kon er zich mee vereenigen, dat de kostbare publicatie der uitspraken van het scheidsgerecht wordt gestaakt. Het te wijzigen Handelsreglement is aanvaard, uitgezonderd eenige bemerkingen, waar omtrent de afgevaardigden vrij mandaat kregen. De motie van Lisse inzake de film „Van bol tot bloem" zal niet gesteund worden. In plaats van den heer C. Carlier, die ceriodiek aftrad en niet herkiesbaar ls, werd de heer C. Ludwig benoemd tot pen ningmeester. De boeken waren in orde. In kas was f. 12S8.44. Tot leden der commissie van toezicht op den tuinbouwwintercursus zijn benoemd de heeren Bijl, Freriks en D. E. Nieuwen- huis Een attractie voor de aanwezige leden was de verloting van een aantal waarde volle prijzen. o KATWITK AAN DEN RIJN. A.R. KIESVEREENIGING „NEDERLAND EN ORANJE Bespreking Gemeentepolitiek. Gisteravond kwam de A.R. Kiesvereni ging' „Nederland en Oranje" in ledenver gadering bijeen. De opkomst was goed. De voorzitter, de heer G. van der Perk, opende de vergadering op de onder ons gebruikelijke wijze en sprak een kort ope ningswoord. De secretaris, de heer J. van der Gug- ten, las de notulen der vorige vergade ring. welke onveranderd werden goedge keurd. Hierna verkreeg de heer J. van der Perk. A.R. raadslid, het woord, die een inleiding hield over het onderwerp „A.R. Gemeente politiek". Spr. behandelde allereerst de inlichting van het gemeentebestuur: vervolgens de inrichting van dit college, om tenslotte uitvoerig stil te staan bij de taak van het gemeentebestuur, bezien uit A.R. stand punt. De overheid is een instelling van Gods wege om der zonde wil: om de mensche- lijke saamleving mogelijk te maken. Ten opzichte van de Zondagsrust heeft de overheid een taak van beperkt karakter. Zij moet alles weren, wat de godsdienst oefeningen zou storen en wat wanorde zou veroorzaken. Zij kan niet dwingen tot heiliging van den rustdag. Anders komt men tot dwang. Dwang in den godsdienst is hi de strijd met het geloof. Ook op het gebied der werkloozenzorg heeft de overheid een taak, «hoewel de A.R. deze taak anders opvatten dan de socia listen. Productieve werkverschaffing is de meest gewenschte vorm om de werkloozen te hulp te komen. Er moet echter steeds een prikkel zijn. dat men trachten zal weer loonend te krijgen. Het werkloos zijn mag geen beroep worden. Vervolgens werd gesproken over Volks gezondheid. waarbij de volkshuisvesting ter sprake kwam. Ook hier heeft de over heid een taak, al is die een ondergeschik te. Het particulier initiatief moet zooveel mogelijk gesteund worden. Bij de zaak van het onderwijs werd op gemerkt. dat gezorgd moet worden, dat de Bijz. Scholen op gelijken voet worden behandeld als de Openb. Scholen. Er mag geen achterstelling plaats hebben. Over den Schaolartsendienst is de meéning in A.R. kringen verdeeld. Hier dreigt gevaar van overheidsbemoeiing, die zich steeds verder zal uitstrekken. Toch zal zulk een dienst, vooral in de groote steden, soms nuttig werk kunnen doen. Spr. is van meening. dat. wanneer in de instructie wordt vastgelegd, dat tegen den wil der ouders geen onderzoek zal plaats hebben en de besturen van de Bijz. Scholen vrij blijven zich bij den dienst aan te sluiten of niet, een A.R. raadslid zijn stem aan zulk een regeling zal kunnen geven. De voorzitter dankte den inleider voor zijn keurige en leerzame rede en gaf deze in algemeene bespreking. Hieraan namen een 12-tal aanwezigen deel. Vele punten, ook van practische politiek, wer den ter sprake gelDracht, die tot genoegen door inleider werden beantwoord. Het was reeds ovei* half elf eer de voor zitter deze zeer geanimeerde vergadering kon sluiten. De heer J. van der Perk eindigde met dankgebed. KATWITK AAN ZEE. Door de politie is op deti SlÜlsweg aangehouden een verpleegde, die uit het gesticht Rhijngeest was ontvlucht. Door een verpleegster is zij met een auto er weer heengebracht. In de Zuidstraat is een lantaarn totaal afgereden door een zcsWielige vracht- autc hel aden met hoUt en bestuurd door J. V. te Alphen aan den Rijn. o NOORDWITKERHOUT. Installatie Crisis-comité. Het plaatselijk Crisis-comité komt mor genavond voor het eerst bijeen. Alle ge- noodigden namen in het Comité zitting en zullen door den burgemeester worden geïnstalleerd. Tevens zal dan beraadslaagd worden of het comité plaatselijk zal blij ven. dan wel of het zich zal aansluiten bij het Nationaal Comité. De Zwetterpolder. Het nieuwe stoomgemaal van den Zwet terpolder is op feestelijke wijze in gebrul* gesteld. Jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland hield een feestrede. Gegund. Het bouwen van een onderwijzerswoning aan den Heerenweg, voor rekening van het Chr. Herv. Schoolbestuur, is gegund aan den laagsten inschrijver, den aannemer H. Bouwmeester, alhier. Bij beschikking van den Minister van Defensie is aan den heer J. Pijnenburg, gemeente-secretaris alhier, toegekend het eerekruis voor langdurigen dienst als re serve-luitenant. 0 OEGSTGEEST. Vergadering Crisis-comité. Naar wij vernemen heeft de burgemees ter, de heer A. J. van Gerrevink, verschil lende ingezetenen uitgenoodlgd ter ver gadering op Vrijdagavond om te ko/hén tot oprichting van een crisis-comité 111 deze gemeente

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6