UIT DE OMSTREKEN. ATTENTIE HARTOGS' TANDHEELK. INRICHT. AALSMEER. Moedercursus. Door de afdeellng van ..Het Witte Kruis" fordt, bij voldoende deelname, een moe- ilercursus georganiseerd te Aalsmeer-Oost. jan den op het dorp thans geéindigden nirsus hebben 30 vrouwen en meisjes (ieelsenomen. Voor het zwakke kind. Iu de vestibule van het postkantoor al- Dier is de gelegenheid weer voor het pu bliek geopend tot het koopen van de be ende kinderzegels. Een aantal jonge dames heeft zich weer bereid verklaard den verkoop dier postzegels en briefkaar- ten voor het comité te leiden. Zeldzaam jubileum. De heer J. K. Buis, boomkweeker, aan den Uiterweg alhier, zal op 1 Januari a.s. jÓ jaar onafgebroken diaken zijn geweest der Doopsgezinde Kerk. Een zeldzaam ju bileum, dat voor den nog krassen 72-jari- gen heer Buis ongetwijfeld niet ongemerkt zal voorbijgaan. Benoemd bij het Chr. onderwijs alhier de lieer D. Dijkstra te Amstelveen. o BENTHUIZEN. De gehouden collecte langs de hui len voor de viering van het Kerstfeest met de kinderen der Zondagsschool heeft ruim f. 157 opgebracht. Met dank aan de gevers en dames-collectanten. De heer H., van de Zegwaartsche weg welke zich alhier kerkwaarts begaf, ge raakte door verblindende lichten van een auto in de diepe Wijk. Hevig verschrikt met een nat pak werd vlug .de terugreis aanvaard. Alhier trad in het Ned. Herv. Kerk gebouw voor de Chr. Jongel.-vereeniging op ds. J. Overduin, predikant der Geref. Gemeente ln hersteld verband. Het ge bouw was overvol, zoodat de paden enz. geheel waren bezet. Na psalmgezang, le zing en gebed, hield zijn eerw. een boeiende rede uit het voorgelezen hoofd stuk n.l. Gelaten 1, en koos daaruit deze woorden als tekst: „Doch al ware het ook dat wij. of een Engel uit den Hemel u een Evangelie verkondigde buiten hetgeen wij u verkondigd hebben, die zij ver vloekt." Onder ademloozen stilte werd deze rede gevolgd. Na psalmgezang en gebed verliet de menigte onder den in druk van het gesprokene het gebouw. Onder het gehoor van dezen zeer begaaf den spreker werden 2 bankbiljetten ge collecteerd met aanwijzing: een voor ds. O. en een voor de armen. HAARLEMMERMEER. Motorongeluk. De bestuurder van een motorrijwiel de heer C. alhier, had, terwijl hij nabij de Cruquius een bocht wilde nemen, het ongeluk met z'n motor te slippen en daarbij een zoodanigen val te doen, dat hij niet meer overeind kón komen. Bloe dend verwond werd hij opgenomen en naar een ziekenhuis overgebracht, alwaar zijn toestand zich gelukkig bevredigend Het aanzien. S. Silver en het vereenigingsleven. Toen de heer 6. Silver, wonende ln de Raadhuislaan te Hoofddorp, zich op 2 Januari 1882 alzoo 50 jaar geleden in Haarlemmermeer vestigde, gevoelde hij zich al heel spoedig tot het vereenigings leven aangetrokken. Dit kwam in de al lereerste plaats wel tot uiting toen hij kort daarop met Trijntje Kwantes in het huwelijksbootje stapte, zoodat dit nog krasse echtpaar over enkele weken z'n gouden' huwelijksfeest hoopt te vieren. Gedurende de halve eeuw. die de heer Silver in Haarlemmermeer heeft gewoond, heeft hij zich steeds op voorbeeldige wijze geïnteresseerd voor allerlei nuttigen ar beid op maatschappelijk gebied. Slechts weinigen zijn dan ook zoo bekend in Haarlemmermeer als de heer Silver. In een 12-tal vereenigingen en corporaties heeft hij gedurende tal van jaren een bestuursfunctie bekleed, terwijl hij in de meesten daarvan met grooten ijver en toewijding het voorzitterschap vervulde. Aan het Witte Kruis, wijkverpleging, IJsclub, Middenstandsvereenlging, Nuts- departement, Prins Hendrikfonds, Volks onderwijs en zoovele andere vereenigin gen en instellingen is de naam van Sil ver gedurende vele jaren als 't ware on afscheidelijk verbonden geweest. Ook door de vermaardheid, die hij had verwor ven in het belangeloos maken van smaakvolle versieringen voor verschillen de zoowel openbare als besloten feeste lijke bijeenkomsten, was hij steeds in on derscheidene kringen een welkome gast en het grensde soms aan het ongelooflijke hoe hij in een paar uren tijds met z'n vaardige hand een zaal met allerlei ver sieringen tot in de finesses een feeste lijk aanzien wist te geven. Een met welk een ambitie geeft hij zich ondanks z'n hoogen leeftijd nog aan vele nuttige zaken, o.a. ook voor den zegenrijken ar beid van het Witte Kruis, aan den bloei waarvan hij krachtig heeft medegewerkt. Moge het hem en zijne echtgenoote gege- van zijn hun gouden huwelijksfeest in gezondheid en opgewektheid te vieren en den heer Silver de krachten geschonken worden om vooral ook voor de nuttige instelling als het Witte Kruis nog eenige jaren werkzaam te kunnen zijn. o HILLEGOM. De Postduiven-tentoonstelling. A s. Zondag houdt de Zwaluw haar jaerlijksche clubtentoonstelling. Deze ten toonstelling belooft dit jaar een bijzondere ie worden, daar er meer dan 20Ó duiven slaan ingeschreven, verdeeld over 17 klas sen. Als keurmeester voor deze collectie zal optreden de heer C. Combrere uit Haarlem. Voor de liefhebbers is deze ten toonstelling een goede herschool. Op de Nationale tentoonstelling van de pluimveevereeniging „Slreven tot verbete- ring" behaalde de heer L. A. Warmerdam 2 eerste prijzen, 2 derde prijzen, 1 zecr- cervolle vermelding on 1 eervolle vermel ding: de heer P. Scholte 1 derde prijs, 1 zeereervofle vermelding on 1 eervolle vermelding; de heer H A van Kesteren 1 eervolle vermeiing. Voor de Zwaluwleden een mooi succes, tiaar er groote concur rentie was van den bekenden kweeker H. Reusing uit Boxmeer. De 2e secretaris van de Zwaluw bracht een woord van dank aan de organisatoren van deze tentoonstelling, die onmisbaar voor Hillegom zijn. KATWIJK a. d. RIJN. „HOTEL DE ROSKAM" Eiken Vrijdagochtend van 10 1 nur. 9727 PIANO en ORGELLESSEN Grondig onderricht- Billijke tarieven. MANDOLINE-CURSUS 1 gulden p. maand. Mandolines v.af f. 6.- desgew. condities. Vraagt inlichtingen bij W. A. GOUW, Voorstraat 64-6è 9781 Katwijk aan Zee. KATWIJK. De pachtprijzen. De verschillende huurders, die een ver zoek richtten aan Rijnland om pachtver- minciering van door hen van Rijnland ge huurde landerijen, hebben hierop thans een schriftelijk antwoord ontvangen. In het kort komt het hierop neer dat niet aan allen een vermindering wordt toegestaan. Huur ders van perceelen 1, 2 en 29, die onder hands huurden komen hiervoor niet in aanmerking. Ook niet de huurders van perceelen 32, 33, 34 en 35, zijnde grasland en voor kleine bedragen gehuurd. Ook niet de huurders van 14, 16a, 16b en 16c, die met medewerking van Rijnland een regeling met derden konden treffen voor afzanding van die perceelen. Ook niet de huurders van perceelen 8, 15, 17, 18, 21, 22, 23 en 24, die de peroeelen op 26 Aug. 1.1. dus reeds onder ongunstige economische omstandigheden voor gelijke of nog hooger prijzen huurden dan in net tijdvak 1925—1931. Doch wel de huurders van perceelen: 3, 4, 5, 6. 7 9, 10, 11, 12, 13, 19 20, 25, 26, 27, 28, 30 en 31, aan wie een vermindering werd toegestaan, be dragende 40 pet., van het verschil tusschen de pacht over 1931 en die voor het jaar 1932. Een voorbeeld: iemand huurde in 1931 een peiceel, dat in het tijdvak 1925—1931 f.380 opbracht en in 1931 werd verhuurd voor f. 300 of f80 minder. Die huurder krijgt dan van de meerdere opbrengst 1925—1931 40 pet van f.80 is f.32 terug. Een Crisiscomité. Naar wij vernemen zal hier een crisi- comité worden samengesteld. Door B. en W. zijn de uitnoodigingen aan de desbe treffende personen reeds verzonden zoo dat het comité spoedig geconstitueerd zal zijn. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Verg. Bloembollencultuur. De afd. Katwijk der Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur hield een ledenvergadering in „De Roskam". In zijn openingswoord wees de voorzitter de heer Nic. Bos, op de slechte toestanden in het vak. Alles lijdt onder een hevige depressie en donkere wolken creigen voor den toekomst. De Tuinbouw- wir.tercursus is voor de 3e maal het eerste leerjaar ingegaan met 16 leerlingen. Er is flinke belangstelling voor dezen cursus. De voorzitter sprak tevens zijn erkentelijkheid uit voor de reductie's die door verschillende landeigenaren aan de huurders zijn toege staan. Na lezing der notulen was aan de orde canaidaalstelling voor het Hoofdbestuur. Gesteld werden voor de vacature Varekamp de heer H. A. van Doorne Jr. te 'sGraven- zande. vacature J. A. v. d. Voort de heer A. Wamaar te Sassenheim, vacature A. Verduyn Jr. de heer W. A. Philippo te Bennebroek. Voor de bekende motie van de afd. Lisse gevoelde de afd. Katwijk veel. Na bespreking hierover werd den afgevaar digden vrij mandaat gegeven. Voor de te houden tentoonstelling je Nocrdwijk werd door de afdeeling Katwijk een medaille beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag kwam o m. ter sprake liet houden van een verloting na de ver gaderingen, ter aanmoediging om de ver gaderingen beter te bezoeken. Het bestuur zal zulks overwegen. Hierna sluiting der vergadering. Door het Chr. Dameskoor „Echo der Duinen" is een verloting gehouden, ter aanvulling van de kas. De hoofdprijs, een door de leden zelf vervaardigde sprei, viel ten deel aan Mej. W. Zuijderduijn. De troostprijs, een mooi divankussen, kwam in het bezit van mej. M. Bekker. KATWIJK AAN ZEE. Een brutale oplichter aangehouden. Bij de politie kwam een aangifte van een 4 tal Katwijkers, n.l. van D. v. B., A. v. d. P. en C. H., allen woonachtig in de Varkevisserstraat en van G. van de Meerburgkade, dat zij allen voor een groot bedrag, voor elk ongeveer f. 100 zijn opgelicht door een onbekend Poolsch koop man, die hun manufacturen had verkocht. Deze deelde mede, dat de Duitsche firma, die de manufacturen leverde, als premie een groote bestelling wijn cadeau deed. Hij liet hun een in 't Duitsch gestelde verklaring teekenen, dat zij zoogenaamd moest dienen als bewijs voor het ont vangen van het cadeau, maar in werkelijk heid hadden zij zich verplicht tot het betalen van het reeds bovengenoemde be drag. Waarschijnlijk zijn reeds meerderen du De van die oplichterij geworden. Door de politie werd in verband daar mee een onderzoek ingesteld en werd de bewuste persoon te 's Gravenhage aange houden en naar Katwijk op transport ge steld en gistermiddag alhier op het politie bureau in voorloopige b"waring gehouden. Het bleek te zijn de Poo'sche- koopman B. S., wonende in de Scheldestraat te Den Haag. o LISSE. „Wildlust" nu geheel gesloopt. Thans is ook het koetshuis van de oude buitenplaats „Wildlust" aan de Lisser- brug gesloopt en de grond bestemd voor bollenland evenals de grond van de voorheen zoo mooie buitenplaats zelve Thans blijft dus alleen nog de naam in onze herinnering voortleven. RIJNSBURG. De bloemenhandel. De verscheidenheid van getrokken tul pen wordt al grooter. De aanvoer is, be halve van Scarlet due, nog maar matig. Vandaar, dat de prijzen nog niet tegen vallen. Scarlet due gaat voor f. 0.80 tot f. 1.10. Brillant Star f. 1.70 tot f. 1.90, Pro serpine f. 3.10 tot f 3.20, Witte due maxi- mus f. 2 tot f. 2.10, Due de Berlin f. 2.10 tot f. 2.60, Hyacinthen in meerdere kleu ren f. 4.20 tot f. 5.30. Fransche bloemen Margrieten 68 cent per dozijn, Spaan- sche peper f. 2.70f. 2.90 per mand, Nar cis Paperwhite 710 cent per dozijn. Grootbloemige Chrysanthen 1015 centp. stuk, kleinbloemige Chrysanthen: Snow- white 1417 cent, Haryland 1519 cent per bos. o RKJNSBURG. Verg. Bloembollencultuur. De afd. Rijnsburg van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur ver gaderde in d9 zaal van den heer J. J. Verbree alhier. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, en sprak de wensch uit, dat na ae ongunstige tijdsomstandigheden, waar mede het vak te kampen heeft, spoedig een hoopvoller toekomst moge dagen. Hierna werd de presentielijst voorgelezen en las de secretaris, de heer J. H. den den Haan de notulen van de vorige ver gadering, die onveranderd werden vast gesteld. De voorzitter bracht hierna de beschrij vingsbrief voor de 167e Alg. Vergadering, Maandag a.s. te Haarlem te houden, in bespreking. Op voorstel van het bestuur werd besloten in de vacatures, wegens periodiek aftreden van de leden van het Hoofdbestuur, de heeren Varekamp en v. d. Voort en wegens tusschentijds aftreden van den heer A. Verduijn Jr. candidaat te stellen: de hee ren H. A. v. Doorne te 's uravezande, A. Wamaar Jzn., te Sassenheim en W. A. Philippo te Bennebroek. De voorzitter deed namens het H.B. niededeeling van de wijze, waarop de achterstand in de afdoening van zaken door het scheidsgerecht was ingehaald, en van de manier waarop voortaan de uitspraken ter kennis van de leden kon kernen. Betreurd werd, dat om der wille van de kosten van algemeene publicatie moest worden afgezien, maar men kon inzien, dat op alle" wijzen naar bezuiniging moest worden gestreefd, dus ook daarin. Een voorstel van het H.B. tot wijziging van hel Handelsreglement, voornamelijk ten opzichte van den mudgoedhandel en ver koop te velde, werd door den voorzitter voorgelezen en toegelicht, waarna de ver gadering zich hiermede kon vereenigen. In bespreking kwam hierna de motie van de afdeeling Lisse, met betrekking tot de verstrekking van de bekende film van Bol tot Bloem aan een particuliere firma. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur zich kon vereenjgen met het prae- arivies van het H.B. en was van oordeel, dat de zaak niet zoo ernstig was, als door Lisse voorgestèld. De heeren D. N. en A. D. den Haan voelden wel voor de motie Lisse en achtten het verkeerd, dat een film. mede door wei nig kapitaalkrachtige leden vervaardigd, ter beschikking van particulieren werd gesteld, waarvan uit den aard der zaak maar weinigen gebruik konden maken, en daar door de voor onpersoonlijke doeleinden gestorte gelden voor persoonlijke reclame werd gebruik. Een voorstel van het bestuur, om tegen de motie Lisse te stemmen, werd aan genomen met 26 tegen 10 stemmen en 1 stem blanco. Ds heer Adr. Heemskerk vroeg, of het niet wenschelijk was, op de rondvraag van de Alg. Vergadering de crisis in den bloeinbollënhandel ter sprake te brengen, omdat spr. met Mei a.s. daarin een groote catastrophe verwacht. De voorzitter meent, dat er inderdaad reden tot bezorgdheid is, en deze kwestie niet genoeg onder de oogen gezien kan worden. Alleen acht spr. het niet daar den lijd en de plaats, omdat redelijker wijs bij zoo'n voorstel verwacht mag wor den, dat eenige richtlijn aangegeven zal worden en spr. meent, dat niemand dat kan. Z.i. zijn er wel degelijk krachten aan het werk en kan nog wel tot de voorjaars vergadering afgewacht worden, of daarvan iets te wachten is. De moeilijkheid is, dat een deel van den crisis ook veroor zaakt is, doordat de meest belanghebbenden weigerden tijdig maatregelen te treffen om het vak gezond te houden. Spr. wijst in dat verband op de weinige medewerking van kweekers ondervonden b.v. bij de teeitregeling. Misschien maken de moeilijke tijden, de betrokkenen meer vatbaar voor medewerking. Na eenige verdere bespreking, liet de heer Heemskerk zich hierna bewegen zijn voorstel in te trekken. Voor verkiezing van een afgevaardigde naar de Alg. Vergadering was door het bestuur de volgende voordracht opgemaakt: 1. D. N. den Haan, 2. J. v. Egmond Nzn., waarvan de eerste met meerderheid van stemmen gekozen werd. De heer den Haan nam d>eze benoeming aan. Rondvraag. De heer Adr. Heemskerk wijst er op, dat in enkele omliggende gemeenten, hetzij met steun van de provincie, hetzij van de gemeente een steunregeling voor het blocmbollenvak was tot stand gekomen, er. vroeg of de tijd nog niet daar was, ook hier stappen in die richting te onder nemen. De voorzitter stemt toe, dat de toestand inderdaad slecht is, maar men moet zich afvragen, of die gelijk is aan die, in de door spr genoemde gemeenten. Zonder op de zaak vooruit te willen loopen, vraagt spr. zich af, hoe de financieele toestand is van de gemeenten, waarvan dan in de eerste plaats de hulp verwacht moet worden. Voor Rijnsburg komt het spr. voor, dat daar moeilijk sprake van hulp kan zijn. Gezien de steunregelingen elders, vraagt spr. zich af, of deze wel haat zullen brengen voor een langdurige crisis en of de ges! el de voorwaarden wel acceptabel zijn Een bijzonder belang is bovendien het brceiersbelang en de resultaten van het broeier zullen nog nader moeten blijken. Het voorstel van den heer Heemskerk ken verder g-^en steun verwerven, zoodat dit verder buiten behandeling bleef Do heer W -r Egmond Azn herinnerde aan de eérsta mobilisntiedagen. toen oven als nu de vooruitzichten slecht waren en het geklaag groot, terwijl die tijd juist voor het vak zoo goed is gebleken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter hierna met een enkel woord de vergadering en werd overgegaan tof verloting van een aantal prijzen. SASSENHEIM. Bazar Vereenigingsgebouw Ned. Herv. Gemeente. Alhier werd door de presidente van het dames-comité, mevr. Krijkamp, de bazar geopend. Er was vrij veel belangstelling. Er is een keur van tentjes, die tezamen een prettigen aanblik geven. Lieftallige damesverkoopsters doen haar best de wa ren aan den man of de vrouw te brengen, hetgeen zoo goed als altijd gelukt. Men vindt er handwerken, kleedingstukken, galanterieën, levensmiddelen, terwijl de firma van Nelle zorgt voor een gratis kopje thee of koffie. 'De meisjesvereenl- ging is er met een tent ten bate van het orgelfonds. Van de vermakelijkheden noemen we sjoelbak, grabbelton, lijntrekken en visch- tent. Men kan ook raden naar den naam van een pop. Zonder twijfel zullen velen den bazar be zoeken, het is wel de moeite waard. Ds. Krijkmap. Hoewel de toestand van ds. Krijkamp geen reden tot ongerustheid geeft, zal deze op medisch advies, a s. Zondag nog niet in den dienst des Woords kunnen voor gaan. Aan het postkantoor alhier is in de le helft der maand December als onbe stelbaar terug ontvangen de volgende brief: v. d. Berghe, Voorschoten. o VEURLEIDSCHENDAM. Jaarfeest Jongelingsvereeniging. De Chr. Jongelingsvereeniging hield in samenwerking met de Chr. Meisjesveree- niging in het kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente haar 11e jaarfeest het welk uitstekend is geslaagd. Te ongeveer 8 uur opende ds. de Wit als eere-voor- zitter de bijeenkomst, waarna werd over gegaan tot het zingen van Ps. 119 3 en het uitspreken van een gebed. Hierna hield de heer Oliemans een inleiding, welke werd opgeluisterd door tableaux en zeer in den smaak viel. Gedurende de pauze werd getracteerd en daarna het verdere deel van den avond gevuld met zang, samenspraken en muziek, zoodat ds. de Wit eerst laat tot sluiting met dankgebed kon overgaan. o VOORSCHOTEN. Pluimveetentoonstelling:. Hedenmiddag is in de oude openbare school in de Schoolstraat een tentoonstel ling geopend van pluimvee, konijnen en watervogels, georganiseerd door de „V. P. V.". uitsluitend voor dieren van haar leden en inwoners van Voorschoten. Wanneer men vooral met dit laatste re kening houdt, dan moet deze „show", een ieder, die haar bezoekt, meevallen zoowel wat qualiteit als quantiteit betreft. Het bestuur heeft de opzet zoo eenvou dig mogelijk gehouden, maar zag zijn pogen bekroond met het bijeenbrengen van ruim 300 dieren, hetgeen 'n succes mag he eten. Reeds gisteravond waren alle kooieD gevuld en liepen de commissarissen alle nummers te controleeren om te zien of geen abuizen waren gemaakt en de dieren van voedsel en water waren voorzien. Bij de afdeeling groote hoenders viel. vooral het groote aantal inzendingen Witte Leghorns en Rhode Islands Reds, nuthoen- typen van een paar hoenderparken uit Voorschoten. Bij de dwerghoenders aardige exempla ren Sebringhtkrielen goud en zilver en Hollandsche krielen. De duivenafdeeling is niet zoo groot, maar de hoeveelheid konijnen met Vlaam- sche Reuzen vooraan is eveneens de be zichtiging waard en tenslotte de water vogels. Hedenmorgen waren de heeren C. S. Th. van Gink (Hoenders en Duiven), Joch. de Jong (Konijnen) en J. Vliegenthart (Post duiven) druk met de beoordeeling bezig om de beste exemplaren uit te zoeken en toen hedenmiddag de opening plaats had in tegenwoordigheid van vele genooaigden, prijkten op vele kooien de gekleurde strooken. De tentoonstelling is hedenavond en morgen den geheelen dag tot 's avonds 9 uur geopend en een bezichtiging zeer zeker waard. o WARMOND. Hel ontspanniiigslokaal voor de werkloozen. Onder zeer groote belangstelling van de zijde der werkloozen had de officieele opening plaats van het ontspanningslokaal, dat is onder gebracht in het voormalige raadhuis. Behalve do besluren der diveise organisaties was mede aanwezig het vol tallige college van B. en W. De voorzitter van het comité belast met de leiding, was verhinderd de opening te verrichten wes halve deze opening plaats vond door den heer G. P. Meskers In de allereerste plaats heette deze B. en W. hartelijk welkom, zijn vreugde er over uitsprekende dat zij direc+ gevolg hadden gegeven aan de uit- noodiging tot bijwoning dezer opening. Mede, aldus spr., breng ik een woord van bijzonderen dank aan het gemeente bestuur. zoowel voor de beschikbaar stel ling van het oud? Raadhuis a's voor de taig'kende subsidie van f.250. Wij zul n deze daad van het gemeentebestuur zeer zeker weten te waardeeren cn ik twijfel er dar. oo!: niet aan, of de werkloozen zullen het lokaal keurig in orde houden. Voorzeker aldus spr., rest mij nog een woord van dank te brengen aan die in gezetenen der gemeente, die door hot be schikbaar stellen van meubelen en andere benoockgdheden zooveel hebban lij ge lragen hel lokaal zoo gezellig in te richten, waar bij ik niet wil vergeten zij, die het lokaal zoo keurig en huiselijk hebben ingericht. En hiermede, aldus de heer Meskers ver klaar ik hel ontspanningslokaal voor ge opend, Hierna nam de burgemeester liet woord, die een woord van cïanK en hulde bracht aan het Comité voor de moeiten 'om het ontspannings'.okaal zoo gezel.ig in te richten. Hij hoogte dat de werkloozen van het lokaal een groot gebiuik zouden maken, of het moest zijn dat de toestand zulks in den toekomst niet meer noodig maakte hetgeen hij van' harte hoopte. Teneinde ai direct een huiselijke sfeer te scheppen was er gezorgd voor een heerlijk krpje thee en werd B- en W. thee aange boden. Men kon zien dat de menschen zich geheel op hun gemak gevoelden en het lokaal zal dan ook zeer zeker voorzien in een lang gevoelde behoefte. Een bij zonder woord van dank komt toe aan den oen heer P. Versluys A2n„ die geheel belang- en kosteloos melk beschikbaar stelde voor de te houden koffie en thee uurtjes. Wellicht zijn er nog anderen die op een dergelijke wijze van hun med Teven willen getuigen, het comité zou zulks op zeer hcogen prijs stellen. - Van Ged. Stalen is ontvangst bericht binnen gekomen van de door den Raad dezer gemeente vastgestelde verordening betreffende- de politie op de haven, kade en wateren waardoor deze rechtsgeldigheid verkregen heeft. Aan de vereeniging „Het Hoogeland" gevestigd te Arnhem is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente. o WASSENAAR. Tuinbouwver. „Wassenaar en Omstreken". Alhier hield de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken in het Wapen van Wassenaar eene huishoudelijke verga dering. Door den Voorzitter den heer A. G. van Tol werd 'n kort welkomstwoord gespro ken en bracht hij de belangrijkheid van deze vergadering naar voren waarna door den Secretaris, den heer J. v. d. Eerg de notulen werden voorgelezen en aldus vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was om. een verzoek van de Wassen aarsche vereeniging voor Nijverheidsonderwijs, met verzoek een afgevaardigde te zenden naar de ver gadering op Vrijdag 18 December a.s. al waar de statuten en reglementen aan de goedkeuring zullen worden onderworpen terwijl tevens werd verzocht als vereeni ging als lid toe te treden. Op voorstel van den Voorzitter wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de vereeniging als lid te doen toereden. Verder doet de voorzitter mededeeling dat de heer D. Th. Ruys als donateur der ver eeniging is toegetreden, welke mededee ling met applaus werd begroet. Tenslotte deed hij nog mededeeling van de resultaten van de gehouden besprekin gen gevoerd tusschen het Bestuur en de feestcommissie, waarop door den Secreta ris het jaarverslag wordt uitgebracht. Hieruit ontleenen wij dat de vereeniging ondanks de ongunstige tijdomstandigheden sterk groeit en bloeit, het aantal leden nam in het afgeloopen vereeniginsjaar toe met 22. dat der donateurs met één. Aan de uit geschreven excursies werd door 147 leden deelgenomen terwijl in den loop van het jaar" eene reisvereeniging werd opgericht met het doel voor 1932 een bezoek aan Covent Garden in Engeland. Ook voor de prijsvragen was in het afge loopen jaar veel belangstelling en werden voor behaalde prijzen niet minder dan f. 247.— aan prijzengeld uitgekeerd. Dit optimistische jaarverslag werd door een dito gevolgd door- den Penningmeester den heer M. Sjouke. Boekte deze verleden jaar een belangrijk tekort, dit werd dit jaar ingehaald én het eindresultaat lever de een batig slot van f. 58.75. Beide ver slagen werden op applaus onthaald. Hierop werd overgegaan tot verkiezing van een Bestuur dat geheel aftredend was. De diverse stemmingen hadden tot uitslag Gekozen werd tot Voorzitter de heer A. G. Van Tol (aftr.), tot 2e Voorziter de heer A. Duivenvoorden, tot Secretaris de heer J. v. d. Berg (aftr.), tot 2e Secretaris de heer C. van Vulpen, tot Penningmeester, de heer M. Sjouke (aftr.) Deze benoemden nemen hunne benoemingen aan. Tot leden der Prijsvragen-Commissie worden vervolgens gekozen de heeren G. A. Henkes, H. A. N. Jansse en N. van den Heuvel. Door den Voorzitter werden de beide vertrekkende bestuursleden de heeren A. Bergman en P. Zegwaard (die zich niet herkiesbaar hadden gesteld, met eenige waardeerende woorden toegesproken voor hetgèen zij in hunne functie voor het be lang der vereeniging hadden vement. Tot Commissie ter controle der bescheiden van den Penningmeester werden vervolgens benoemd de heeren K. Honing en N. v. d. Heuvel. Vervolgens worden tot jury-leden be noemd ter keuring van het ingezonden© van het nuntenstelsel de heeren G. A Hen kes. L. Gaarkeuken en N. v. d. Heuvel. Na de pauze bracht de jury bij monde van den heer van den Heuvel verslag uit von het gebeurde. De uitslagen waren: 1 Adianthum Lem- kussi Gloriosum 10 punten met lof. 1, Begonia Glorie de Lorraine 10 p. met lof; 1 Cvclame Weisse Dame 10 punten inge zonden door C. Filius; 1 Jaminum Nudiflorum 8 punten door C. Groenewegen, 1 Anthurum Scherze- rianum 9mmten. 1 Begonia Gloria de Lorraine 10 p.: Capcicum op stam 10 pun. ten met lof. 2 pepers 8 p en 3 afgesneden Ponsettla 10 p. ingezonden door J. Sletinga 1 Aloë Abrescuns 10 p. door C. Visser, 1 Andromedia Japonica 8 punten door A. Th. v. d Kooy; 2 Pochetiia's 9 punten door C. van ToL Medegedeeld werd dat de Adianthum werd geschonken ten bate van de Tombola op de feestvergadering. Hierop had de uit reiking plaats van de in den loop van het jaar verdiende prijzen. Tenslotte werd nog als afgevaardigde naar de vergadering van de vereeniging voor Nijverheidsonderwijs aangewezen de heer A. G. van Tol waarna deze zeer ge animeerde vergadering met woorden van dank voor de trouwe ookómst en voor het in gezondene werd gesloten. o ZEVENHOVEN. De verkiezing der Kerkeraadsleden der Geref. Kerk zijn uitgesteld wegens de ge rezen moeilijkheden tusschen den predikant er. den kerkeraad. Een gehouden collecte voor de Zending' in de Geref. Kerk bracht op de som van f.25. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7