Balans-Opruiming Voorstraat 43, Katwijk-aan-Zee AALSMEER. Naar wij vernemen is door den ker- leraad der Ned. Herv. Gemeente alhier een commissie benoemd om een samen- spreking te houden met de Ned. Herv. Gemeente van Uithoorn, nopens de tijde lijk opgeheven gemeente Kudelstaart. BENTHUIZEN. Uitslag Schietwedstrijd. Uilslag van de gehouden drie dubbele serie schietwedstrijd der B.W. alhier, luidt als volgt. Maximum aantal punten 300: le pr. M. Vermeulen, 285 p., 2e pr. W. Verschoor. 285 p., 3e pr. J. Vermeulen, 282 P-. 4e pr. G. Mets, 281 p., 5e pr. W. Aliilder 281 p., 6e pr. M. Havenaar, 280 p., 7e pr. A. Rijlaarsdam, 279 p., 8e pr. J. Timmerman Jz., 278 p., 9e pr. A. de Vrij, 2?Ö p., 10 pr. P. v. Gaaien, 276 p., 11 pr. 2 Hartman, 274 p„ 12e pr. J. Blijleven, 2/4 p., 13e pr. G. C. Diephout, 271 p., He pr. J. Spruitenburg, 270 p., 15e pr. J. Rijlaarsdam, 269 p„ 16 pr. J. Hartman, p., 17e pr. M. Moerland, 268 p., 18e pr P d2 Vrij, 263 p., 19e pr. L. Po'der- man. 265 p., 20 pr. P. J. Slootweg, 260 p., 2)e pr. A. Olie, 257 p., 22e pr. j. Rogge veen 256 p., en 23e pr. A. Verweij, 235 p. Hierna had de prijsuitreiking plaats, welke uit kunstvoorwerpen bestonden met een toepasselijk woord door den Hopman de heer M. H. v. d. Vreede. HAARLEMMERMEER. RAADSAGENDA. Gemeentebegrooting voor 1932. De raad van deze gemeente komt morgen in openbare vergadering bijeen des v.m. (te 9 uur, ter behandeling van de volgende punten: Ingekomen stukken; onderwijzers- benoemingen; aanvrage rijksvoorschot krach tens de landarbeiderswet; voorstel tot ver koop van een te Hoofddorp gelegen perceel gemeentegrond; behandeling van de ge meentebegrooting voor 1932; voorstel tot bet aangaan van een huur-overeenkomst betreffende het maken van een bergplaats voor vuilnis. Gearresteerd. Alhier is Ingebroken bij den landbouwer E. nabij Vijfhuizen. De dief stelde zich met een aantal kippn tevreden. De ver moedelijke dader werd reeds gearresteerd en wel te Haarlem, vanwaar de man die c-en grooten goed gevulden zak nog bij 2ïch had door de politie naar Hoofddorp werd overgebracht. Aanrijding. Een wielrijder, de 18-jarige C. B., die Zaterdagavond op den Hoofdweg in Haar lemmermeer links van den weg reed, wilde bij het naderen van een auto op het laatste oogenblik nog gauw naar den anderen kant oversteken. Hij moest deze onvoorzichtig heid duur bekoopen, want hij werd door liet motorrijtuig aangereden en een eind meegesleurd. De autobestuurder stopte dadelijk, bood L. die een arm bleek ge breken te hebben, de behulpzame hand, hielp hem in z'n wagen en bracht hem naar een ziekenhuis. V Tragische gebeurtenissen. De echtgenoote van den heer M. Schreurs te Abbenes had verleden een puistje aan een der lippen dat stuk raakte, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Na een hevig lijden van eenige dagen is de nog jonge vrouw gisteren overleden. Te Abbenes is het 3-jarig zoontje van den heer J. in de Ringvaart verdronken. Toen men de kleine miste en zoeken ging aan den waterkant, waar hij vaak speel de, vond de vader het ventje in het wa ter. Hoewel spoedig doktershulp aanwezig was, bleek de kleine reeds overleden. Tot onderwijzeres aan de R.K, St. Jcsephschool te Hoofddorp (hoofd de heer P. Heilker) is benoemd mej. C. M. van Leeuwen alhier. In Haarlemmermeer is de prijs van de melk met één cent verlaagd en ge bracht van 11 op 10 cent per Liter. Voor vele huismoeders een aangename tijding. -- Bij de gehouden herstemming ter verkiezing van een notabel der Hervorm de Gemeente Haarlemmermeer, werd ge kozen de heer C. Sliggers, wonende aan den Spieringweg alhier. HILLEGOM. ook de strijdfantasie van het gemengde AOOi begeleid. Het was een succes! Het mannenkoor zong twee liederen, het laatste met planobegeleiding. De jubileum-uitvoering is uitstekend ge slaagd. Paard op hol. Op Weerestein sloeg gisteren een voor een melkwagen gespannen paard op hol. Het rende met het lamoen achter zich de Tetsstraat in. alwaar eenige acacia- boompjes werden vernield. In de dood- loopende straat was het echter spoedig met de vrijheid van het dier gedaan. Chr. Meisjesver. „Dorcas". De kleedingstukken, die door de Chr. Meisjesver. „Dorcas" zijn gemaakt, zullen Donderdagmiddag te bezichtigen zijn. 's Avonds worden ze uitgedeeld. Leden van „Groot en Klein Dorcas" zullen dan om 8 uur het Kerstfeest vieren. Crisis-vergadering. De Chr. Besturen Bond heeft gisteren avond een groote crisis-vergadering ge houden in het gebouw „Patrimonium". De opkomst was goed, waarover de voorzitter zich verheugde. Hij opende met gebeden schriftlezing. Er waren twee sprekers. De eerste, de heer R. Siemons, voorzitter van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, zei op te treden voor het Chr. Nat. Vakverbond en had als zijn onderwerp toegewezen gezien; „Vak beweging in crisistijd", een tijdrede dus, waarin de toestand van het oogenblik ge schetst werd. In deze moeilijke tijden moeten de Chr. arbeiders bidden en wer ken. De Chr. vakbeweging moet nu ver sterkt worden. De tweede spreker was de heer J. v. d. Steen, hoofdbestuurder van den Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders. Het onderwerp van zijn rede was: „Voor waarts, juist nu!" In dezen ernstigen cri sistijd moeten de Chr. arbeiders hun vak beweging uitbouwen. Zij zien de realiteit onder de oogen, zij stellen geen onmoge lijke eischen zooals aan de overzijde. Krachtig wekte spr. op zich te organi- seeren in de aangewezen vereeniging. Een paar vragen werden breedvoerig beantwoord, waarna de voorzitter despre kers bedankte. Op de gebruikelijke wijze werd gesloten. KATWITK. Vereen, van Oud-Leerlingen Tuinbouwcursus. De afd. „Katwijk en Omstreken" van den Ned. Bond van Vereen, van Oud-Leerl. der Tuinbouwcursussen kwam in vergadering bijeen. De Voorzitter, de heer C. van Zijst opende de vergadering en heette de aan wezigen hartelijk welkom. Behalve de leden waren op deze vergadering ook uitgenoo- digd de cursisten van den cursus „Tuin- bouw-Boekhouden". De Voorzitter sprak er zijn leedwezen over uit, dat niet alle leden en cursisten op deze vergadering tegenwoordig waren, daar er enkele be langrijke punten, den cursus betreffende, behandeld zullen worden. Hierna las de secretaris, de heer C. Oos- terlee, de notulen van de vorige vergade ring, welke onveranderd Werden vast gesteld. De voorstellen van het bestuur, aan gaande het innen van het lesgeld voor den cursus „Tyinbouw-Boekhouden" wer den aangenomen. Hierna hield de heer A. Berkhey een zeer leerzame inleiding over „Bloembollencul tuur". Inleider behandelde de geschiedenis der bloembollen vanaf het tijdstip, dat ze voor het eerst in ons land voorkwamen omstreeks 1500 tot en met de tegen woordige cultuur. Hierop volgde een leven dige bespreking, waarbij natuurlijk ook de huidige crisis ter sprake kwam en de vooruitzichten in de toekomst. De rondvraag gaf ook heel wat stof tot bespreking, waarna de voorzitter onder dank voor de opkomst deze geanimeerde en leerzame vergadering sloot. Jubileumconcert „De Stem des Volks." Tei gelegenheid van 't 12i/o jarig bestaan heeft ae Arbeiders Zangvereeniging „De Stom des Vo;ks" een jubileumuitvoering j gegeven in de concert-zaal Sistermans. De opkomst was groot. Teen het Haarlemsche Trio bestaande uit do iieeren Gart (viool), van Kralingen (cello) en P. Post (piano) zich hadden laten hcoren, hield de voorzitter een korte toe spraak om een en ander uit het verleden der vereeniging te vertellen en in het bijzonder vertegenwoordigers van zuster- afdeelingen, het hoofdbestuur van den Bond on plaatselijke organisaties het welkom toe re roepen. Velen van deze vertegenwoor digers voerden het woord om de jubilee- rende vereeniging te foliciteeren. De aanwezige hoofdbestuurder bood een plaquette aan. Spoor- en tram een gesloten enveloppe, "S.D.A.P. idem. Vara idem, Overheidspersoneel idem, H.B.B. idem, In stituut voor Arbeidersontwikkeling idem. Al deze ges.olen enveloppen verwekten heei wat vroolijkheid. De afdeeling De Vennep bood een bloemenmand aan, terwijl nog een vertegenwoordiger mef leege nanden sfene (Vroolijkheid). Een lid compTimcn- reerde den heer van Leeuwen als oprichter. De lieer Gerritsen is steeds secretaris ge weest. De voorzitter bedankte alle sprekers en schonkers; hij reikte een foto in lijst over aan mevrouw van Eek te Leiden, die De aten- in de eerste jaren heeft gedirigeerd 2,c'! toen den naam, de moeder der Ver eniging heeft verworven. Van de uitvoering valt niets dan goeds re vermelden. De directeur de heer J. Post jeeit hei koor op een hoog peil gebracht trio musiceerde uitstekend en heeft Zoowel onze Karpetten. Tafelkleecien, Loopers als Vitrages zijn schitterend. Onze Matrassen zijn ongeëvenaard 0p alle artikelen welke buiten de Opruiming vallen lO°/0 korting Uitslnitend Contant 90 KATWITK AAN ZEE. De haringvisscherij. De teelt 1931 is onder niet gunstige om standigheden geëindigd. Gemiddeld was de laatste reis, wat de vangst betreft, niet slecht. Trouwens dit was het heele jaar zoo geweest. Aan haring heeft men geen gebrek gehad. Eenige weken geleden dacht men, dat de haringprijzen wat hooger zou den worden en de resultaten van de laat ste reis een weinig beter zou zijn dan de vorige reizen, maar het is al niet veel beter geweest, want de haringprijzen zijn weer wat gedaald. De teelt 1931 staat tusschen twee reedersbesluiten in. Men was overeengekomen om toch niet vóór 1 Juni met de volle vleet zee te kiezen, men vreesde, en niet ten onrechte, dat er te veel zomerharing zou komen. Men hield dit besluit met prijzenswaardige eensgezindheid, evenals dat omtrent het einde der teelt De viss herij moest den 5en December beëindigd worden, cn ook hier zag men de eensgezindheid. De ge- heele Hollandsche haringvloot heeft van dien datum niet meer gevischt. Gelukkig bleef de vlsscherij dit jaar ge spaard voor zware stormen; er valt op zee geen menschenleven te betreuren. Een moeilijke arrestatie. De politie heeft assistentie moeten ver- leenen in café „de Branding" in de Voor straat. waar J. v. d. B„ uit de Kerksteeg, in staat van dronkenschap, de orde ver stoorde en als een wildeman te keer ging. Hij is door de politie gearresteerd en naar het bureau van politie overgebracht. Bij deze overbrenging verzette hij zich re gen de agenten en kreeg hierbij hulp van de opdringende menigte. Tengevolge daarvan moest de politie van de blanke wapens gebruik maken om zich de aan vallers van het lijf te houden. Tegen een vijftal personen, waaronder H. K. uit de Zuidstraat en C. v. B. uit de Kerksteeg zal proces-verbaal worden op gemaakt wegens belemmering en op ruiing. G. v. d. M. uit de Stengelinstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij in café „de Branding" is mishan deld door H. K. uit de Zuidstraat. Er zal proces-verbaal worden opgemaakt. De N. Z. H. Tramweg-Mij. deed bij cle politie aangifte van diefstal van een stormlantaarn met groen glas uit de Tramstraat. M. v. B. uit de Varkevisserstraat deed bij de politie aangifte, dat hij op de Voor straat is mishandeld door de gebrs L. G. en P. G. uit de Baljuwstraat. Zij hebben hem een viertal kunsttanden uit den mond geslagen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. School no. 1, hoofd de heer C. van der Rhee, alhier is benoemd de heer W. J. Landman te 's Gravenhage. NOORDWITK. Installatie Plaatselijk Crisiscomité. Alhier werd door burgemeester van de Mortel met een toepasselijke toespraak geïnstalleerd een plaatselijk crisis comité. Hierin hebben zitting genomen de burgemeester als voorzitter en verder als leden namens het R.K. Armbestuur de heer A. H. Faase namens het Wit Geie Kruis dr. F. J. Visser, namens den R.K. Volksbond de heer L. J. Bakker, namens de Gereformeerde diaconie te Noordwij k aan Zee de heer W. Baalbergen, namens de St. Jozefgezellenvereeniging de heer J. W. Roodenrijs. namens de Christ. Mid- denstandsvereeniging de heer W. Plaat- zer, namens de Hanze de heer V. Ph. Braun, namens de vereeniging Dorcas mevr. W. W. Siddre, namens de Vereeni ging „Ziekenzorg" mevr. J I. de Regt, na mens de Christ. Besturenbond de heer D. van der Niet Jzn„ namens de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Noordwijk aan Zee de heer W. Vink. idem voor Noordwijk Binnen de heer R. J de Groot, namens de Noordwij ksche Winkeliersvereniging de heer S. P. C. van Welij, namens de van Limburg Stirum Gevetestichting de heer Jac. van Beelen Jzn„ namens de Mod. Ar beidersbeweging de heer W. Roskam, na mens het Bloemtjollenkweekersgenoot- schap de heer J. H. "Lindhout, namens het R.K. Crisiscomité de heer C. Verwev, namens de vereeniging „Hulp in de Huis houding" mej. A. de Groot, namens de afd. Noordwijk van de Mij. van Tuinbouw en Plantkunde de heer H. de Boer, na mens de Vereeniging voor Bloembollen cultuur de heer J. C. van der Meer, dezelf de namens den Land- en Tumbouwbond, namens de Liduinaverecniging mervr. C. Alkemade. De afgevaardigde van „Het Groene Kruis" was wegens ongesteldhéid verhin derd, terwei de diaconie van de Gercf. ge meente te Noordwijk Binnen als gevolg- van een misverstand alsnog een vertegen woordiger zal aanwijzen. Uit bovengenoemd comité werd een da gelij ksch comité benoemd, bestaande uit mej. Alie de Groot als secretaresse en mevr. W. W. Siddre, penningmeesteresse, alsmede uit mevr. J. I. de Regt en de heeren W. Baalbergen en L. J. Bakker, leden. Als voorzitter zal de burgemeester fun- geeren. De plaatsvervangende voorzitter, wet houder van der Wiel, bedankte den bur gemeester voor het genomen initiatief. Verlof Burgemeester. Naar wij vernemen zal de burgemees ter onzer gemeente de heer J. B. V. M. J. van de Mortel met buitenlandsch verlof afwezig zijn van af 16 December tot 3 Januari. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik 403, waarvan 211 landarbeiders, 74 vlsschers, 20 losse arbeiders, 46 bouw vakarbeiders en 48 jongens. B. en W. stellen bij de aanbieding van de begrooting 1932 voor over te gaan tot invoering van een belasting op open bare vermakelijkheden en het heffen van een straatbelasting. Geslaagd voor het examen Staats inrichting M. O. de heer J. P. Schreven alhier. Tot afgevaardigden naar de 166ste al- gemeene vergadering werden gekozen de heeren G. Lubbe Th.zn. en Jac. Uitten- bogaard en als plaatsvervangers de hee ren T. van Egmond en Beumer. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering behandeld. Bij punt 10 werd breedvoerig besproken de handeling inzake den verkoop van de film „Van bol tot bloem". Het niet bekend maken van den verkoop van de smalfilm werd algemeen beschouwd als een fout van het Centr. Bloemb. Comité. Den afgevaardigden werd opgedragen de motie van de afdeeling Lisse (in ons blad reeds vermeld) te steunen en te infor- meeren naar den prijs dezer film en of deze eventueel voor andere firma's is te bekomen. De begrooting werd zonder aanmerking goedgekeurd. Voor de rondvraag werd den afgevaar digden opgedragen met klem aan te drin gen op een behoorlijke ventilatie en een geluidlooze vloerbedekking van het Beursgebouw te Haarlem. De toestanden werden ondragelijk geacht. Door vele leden is aan leden van het H.B. hierom gewezen, doch zonder resul taat, waarom wenschelijk geacht werd dat in dezen door de afdeelingen de toe standen ter sprake moeten worden ge bracht ter algemeene vergadering waar van meer succes verwacht wordt. Hiermede was de beschrijvingsbrief af gehandeld. Over de a.s. tentoonstelling werd mede gedeeld dat reeds verschillende medailles toegezegd zijn. Als bestuursleden werden gekozen de heeren: Jac. Uittenbogaard en L. N. den Older Sr. in de plaats van de periodiek aftredende heeren A. C. Kendriksen en G. Lubbe Th.zn. die niet herkiesbaar waren. Een tweetal schriftelijke vragen werden door verschillende leden besproken. Na verloting van een 6-tal bloeiende planten sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst. HET „GROENE KERKJE". De clectrLsche verlichting gereed. In de algeloopcn week is de electrische installatie van „Het Groene Kerkje" ge reed gekomen. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente besloot deze verandering niet onopgemerkt te laten voorbijgaan en hoeft daartoe den avondüCdsdienstoefening, die anders in „Irene' gehouden zou worden, verplaatst naai het Groene Kerkje. Zeer velen, waaronder het voltallig col- j lege van Kerkvoogden waren naar dit I historisch kerkgebouw gekomen, dat in een ware zee van kunstbent was gehuld. In vroeger tijden werd dit eeuwenoude kerkje des avonds verlicht door een drie- I tal koperen kronen met kaarsen. Later zijn deze kronen vervangen door petroleum- vcrlicnting hetgeen in dien tijd een groote verbetering beteekende. Sedert jaren is de kerk aan den avonddienst onttrokken en werd gébruik gemaakt van het gebouw „Irene" aan den Endegeesterstraatweg. Nog maar enkele jaren achtereen werd er den eersten Kerstdag weer een avonddienst gehouden met kaarsverlichting in de kro nen, wandarmen en op de banken. Het was, hoewel indrukwekkend, toch primitief en niet ongevaarlijk. Maar niet alleen des avonds, maar vooral in den wintertijd werd ook in den ochtend diens* liet gemis van kunstverlichting ge voeld. Thans is dit opgeheven door den aanleg van een doelmatige electrische installatie op het kabelnet. Onder bekwame leiding van Ir. H. A. Blcm alhier, is in de kronen en wandarmen electrische kaarsverlichting aangebracht, waarbij hel oude cachet der kronen is bel »c u d cn gebleven Voor deze waarlijk kunstige uitvoering alle hulde! Ook het koor der kerk en de toegangen naar het gebouw zijn nu van een keurige verlichting voorzien. Ds. T. J. Jansen Schoonhoven die in den dienst voor ging hield een prediking naar aanleiding van de woorden uit Jesaja 9:1. Ten nadeele van J. O. zijn eenige konijnen uit het hok ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Bij den landbouwer A. v. E. werd een koe dood in de stal gevonden. Het cadaver is met een veewagen naar het slachthuis te Leiden vervoerd. Door C. v. d. M wonende te Rijns- burg werd bij den caféhouder K. een ruit ingeduwd, oiit baldadigheid. De politie werd met net geval gemoeid en nu zal betalen de boodschap zijn. Een auto van I. L. wonende te Den Haag reed achter het Groene Kerkje te gen een boom, waardoor de auto zwaar beschadigd werd. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Door de firma van den Ameele is de auto met een kraanwagen weggehaald. Een auto van en bestuurd door J. van den B. wonende te Rotterdam reed achter het Groene Kerkje in de sloot. De heer J. v. d. B. bekwam een wond aan het hoofd. Ook deze auto is door Van den Ameele uit de sloot gehaald. OEGSTGEEST. Verg. Ver. van Bloembollencultuur. Onder leiding van den 2en voorzitter den heer G Lubbe Tlizn. vergaderde in „Zomerzorg" de afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Algemeene Vereeni ging voor Bloerhbollencultuur. De Voorzitter opende de vergadering met een inleidend woord, waarbij hff o.m. herinnerde aan de pessimistische stemming welke thans in de bedrijven heerscht. Het sluiten der grenzen is daarvan mede de oorzaak en niet alleen een groote teleurstelling voor de exporteurs, maar ook voor de bollenkweekers. Hij deed een beroep op de leden om moed te houden en met energie door te worstelen om het hoofd boven water te houden. De notulen, voorgelezen door den secre taris de heer T F. Vlieland, werden on veranderd vastgesteld met dank voor de redactie. Onder de ingekomen stukken werd voorgelezen een schrijven van het Gemeentebestuur van Oegstgeest vermel dende beschikbaarstelling van een ver guld-zilveren en een zilveren medaille voor de a.s. tentoonstelling. SASSENHEIM. HET VEREENIGINGSGEBOUW DER NED. HERV. GEMEENTE. De feestelijke ingebruikneming. Zoo was dan gisteren het uur aangebro ken, waarop de Herv. Gemeente in het be zit zou worden gesteld van een eigen ver- eenigingsgebouw. Met vreugde was dit oogenblik tegemoet gezien, doch deze vreugde werd wel wat getemperd, door de ongesteldheid van den Predikant, Ds. Krij- kamp, die zoo veel tot de totstandkoming- van het gebouw had geijverd en nu niet tegenwoordig kon zijn. Het podium was in een ware bloemen tuin herschapen, hetgeen een zeer feeste lijk gezicht opleverde. De heer K. Klijn, pres. kerkvoogd hield de openingsrede. Hij verheugde zich deze bij aankomst te mogen openen, doch men is als een leger zonder veldheer, nu ds. Krijkamp, onze aanvoerder, ziek is. Hij riep de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe. Het was de wensch van ds. Krijkamp, dat alles door zou gaan. Na het zingen van Ps. 146 1 en 8. ging de ouderling J. D. Papendrecht voor in gebed. Voorts zeide de heer Klijn, met alle lof voor de uitvoerders van het werk. dat dit gebouw eigenlijk niet op zijn plaats staat. Hij herinnerde aan de woorden van Ds. Krijkamp, die eens zei; „Het verleden was I verdrukking; het heden verlichting en de j toekomst verwachting". Toen de druk verdwenen was, kwam de verlichting. Een urogram, dat wij opmaakten, bevatte ook êlooping van dit gebouw en de onderwij zerswoning. Door de malaise en later de j crisis is dit niet geschied. Wij zijn nu reeds I tevreden met dit resultaat. Ook de burger- lijke gemeente is tevreden gesteld. Het gebouw moeten wij niet zien naar 1 het fraaie uiterlijk, doch wat voor kracht 1 zal er van uit gaan? Het gaat om den op en den uitbouw der gemeente. Hij hoopt dat de vereenigingen die hier zullen bij eenkomen, daartoe iets zullen bijdragen. Hij heette nu in 't bijzonder welkom het Dagelijks bestuur der gemeente, dat door zijn tegenwoordigheid blijk geeft van zijn belangstelling. Hij dankt voor de mede werking van hun zijde ondervonden. Even wilde hij memoreeren. de oprich ters van het zaalfonds, de heeren A. v. d. Voet en H. v. d. Wilden, die in 1923 de eerste gift deden. Het bedrag van f.10 is nu uitgegroeid tot f.4000. Na gemeenschappelijk gezang sprak de heer Papendrecht namens ds. Krijkamp en gaf allereerst ult.ng van het leedwezen dat ons en ook hem zeker zal vervullen, dat hij hier niet tegenwoordig kan zijn. Hij wenschte hem een spoedig en vol ledig herstel toe. Hij dankte de kerkvoogdij voor de stichting van dit gebouw, dat het geestelijk leven hier ter plaatse ten goede komt. Hoe dikwijls zijn de vereenigingen niet opgejaagd, en hoe klein waren zij niet behuisd, nochtans zijn zij gegroeid. Hij feliciteerde de vereeniging met zulk een woning. Richt U in in deze woning, zoodat ge U er thuis gevoelt. Bewaar het pand; beschadig het niet, noch in woord, noch in daad". Voorts hoopte hij, dat de gemeente de Kerkvoogden zullen blijven steunen voor dit gebouw. Hierna verklaarde hij het ge bouw voor geopend. ft De heer Klijn deelde mede. dat nu op het programma stond „Mededeeling van de Kerkvoogdij". Wie nu verwacht dat hij zal zeggen, er is een gift van f. 1000 bin nengekomen vergist zich, misschien komt dat vandaag nog wel. Maar toch zijn er geschenken en wel de electrische klok van den heer N. Ciggaar en een schilderij van H.M. de Koningin van den Burgemeester en dan de enkele bloemstukken waar van de grootste is van alle vereenigingen, die van het gebouw gebruik zullen maken. Hü wees op de stoelen, die met opklap bare zitting zijn. en hoopte dat het restant tijdig afgeleverd zal worden. De centrale gasverwarming is van een nieuw systeem. Voorts deelde hij mede. dat met het be heer van het gebouw belast is de heer A. v. d. Voet, en als deze afwezig is de heer J. Oudshoorn. Hij bracht vervolgens dank aan de uit voerders en aannemers, die in den korten tijd. zooveel werk verricht hebben. Alsnu was het woord aan' afgevaardig den van vereenigingen enz. Allereerst sprak de Burgemeester. Hij releveerde de geschiedenis van de over dracht. Deze plek is een historische plek, niet alleen voor de kerk. doch ook voor de gemeente. Hij feliciteerde de Herv. Gem. met dit gebouw. Dan deelde hij mede, dat het portret van H M. de Koningin niet van hem per soonlijk is. doch van de gemeente, al is de idee van hem uitgegaan. De heer Klijn zeide. dat men in dagen als deze wel eens overmoedig wordt, en dan vraagt men wel eens wat veel. Zoo zou hij willen vragen, daar er proeven ge nomen worden met geruischloos wegdek, of zoo'n proefvak nu nfet. voor dit gebouw kan komen, misschien is de invloed van den Burgemeester bij Waterstaat zoo groot, dat het er komt. Alsnu voerden afgevaardigden van do Zangvereeniging „De Lofstem". Schoolbe stuur. notabelen, collectanten, Jongelings- en Knapenvereeniging, Zondagsschool, Chr. Hist. Kiesvereeniging. Melsjesvereeni- ging. Chr. Werkmansbond, „Tabita" en anderen het woord. Alle waren vol lof over het gebouw. Ook werd nog het woord ge voerd door den oud-ouderling en oud- Kerkvoogd G. Lekkerkerker. Het gebouw, dat 300 zitplaatsen bevat, benevens een flink oodium of tooneel, kan door ijzeren gordijnen in 3 afdeelingen verdeeld worden. De verlichting, volgens advies van een ingenieur van Philips uit gevoerd is schitterend. Eerckruis toegekend. Het Eerekruis voor langdurigen Neder- landschen dienst als verlofsofficier, is bij beschikking van den Minister van Defen sie toegekend aan den Reserve eerste-lui- tenant. den heer J. Dekker, administra teur-boekhouder bij het Electriciteitsbc- drijf Hillegom-Llsse-Sassenhclm. Een geslaagde Muziekavond. Ter inleiding van den te houden bazar ten bate van het Zaalfonds, werd des avonds een muziekavond gehouden in het vereenigingsgebouw. Hiervoor was groote belangstelling, de zaal was geheel gevuld. De avond werd geopend door den heer Kleijn. Er viel werkelijk goede kunst te ge nieten' Medewerking werd verleend door mej. W. de Vrijer, piano, den Haag; mevr. J. H. Scholtenvan Houwelingen, celio; mevr. A. C. Wagenaar-v. Dongen, plano en den heer J. Scholten. viooL tezamen vormende „het Trio van Overschie" Voorts verleenden medewerking de heer K. Kleijn en J. v. d. Wilden, de Herv. Zangvereeniging, de Meisjesvereeniging en de Jongelingsvereeniging. De pauzes wer den gevuld met gemeenschappelijk zingen en in de groote pauze werd een verloting gehouden. Het was een zeer goed geslaagde avond! o STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. M. Vogelaar geb. Gahnnan z. M. M. de Vries geb. Pluim d. Ondertrouwd C. J. van Scheyndel en Th. M. van der Helm VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. M van Veen geb. Ver- kuylen z. M. J. Starrenburg geb. Hen- neken d. M. G. Nieuwenbroek geb. van Hagen z. Getrouwd: H. J. Voorburgh en E Wie- man N. J. Borsten en J. A. M v d Engh. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7