BURGERL. STAND v. LEIDEN UIT DE RIJNSTREEK. DE VERDUISTERING TE 's GRAVENHAGE Meer dan I. 50.000 verdwenen. Omtrent de gisteren vermelde verduis tering te 's Gravenhage wordt gemeld dat deze gepleegd is bij de firma Heldring en Pierson. Zij is Vrijdag ontdekt bij een van de plotselinge kascontroles, die de directie gewend is te houden. Toen men den kassier, den heer L. ter verantwoording riep en vroeg, hoe een on regelmatigheid, waarop men gestooten was verantwoord kon worden bekende hij spoedig reeds sedert verscheidene jaren de firma te hebben benadeeld ten bedrage van ruim f. 50.000. Aanvankelijk wilden de heeren Heldring en Pierson, naar verluidt, geen politie in de zaak halen om de juistheid van het bedrag eerst te kunnen vaststellen, doch toen dit werkelijk over de halve ton bleek te zijn, werd aangifte bij de politie gedaan en de kassier in zijn woning aangehouden. De man behoorde tot een van de amb tenaren, aan wie reeds jaren procuratie was verleend en die zoowel op zijn kan toor als bij het publiek groot aanzien ge noot; hij vierde nog kort geleden zijn 25- jarig jubileum in dienst der firma, waarbij hij zoowel door de directie als door het personeel werd gehuldigd. Ook buiten den engeren kantoorkring was L. een algemeen bekend en geacht man, van wien niemand iets dergelijks had durven denken. Omtrent de wijze waarop de malversa ties zijn gepleegd, wordt gemeld, dat de procuratiehouder L. steeds van te voren wist, wanneer er accountantsonderzoek zou plaats hebben. Door middel van chèques op de Nederlandsche Bank zorgde hij dan steeds, dat zijn kas klopte, en na de con trole werd het geld weer bij de Ned. Bank teruggestort. Op deze wijze heeft hij lan gen tijd zijn manipulaties weten te ver bergen. totdat hij eenige dagen geleden op toevallige wijze door de mand viel. Inmiddels is bij het onderzoek reeds komen vast te staan, dat L. gespeculeerd heeft. De firma is tegen malversaties verze kerd. o ZESHONDERD GULDEN GESTOLEN TE VALKENSWAARD. Te Valkenswaard hebben dieven van de afwezigheid der bewoners gebruik gemaakt om hun slag te slaan in de woning van een schilder. Bij thuiskomst vonden de bewoners een ruit uitgesneden en een kast opengebro ken, waaruit een bedrag van ongeveer f. 600 aan bankpapier wordt vermist. Van de daders geen spoor. Tel. o PER MOTORBOOTJE VAN LONDEN NAAR AMSTERDAM. Betty Thompson en Rob Cole, twee En- gelsche jongelui, zijn gisteren uit de haven van Terneuzen vertrokken, om binnen door naar Amsterdam te varen. Zij zijn Vrijdagnacht van Dover naar Calais ver trokken. Op hun tocht hebben zij weinig last van het water ondervonden. Van Calais zijn zij naar Oostende door gevaren, maar hier kregen zij hinder van grondzeeën, In de haven van Oostende zijn zij geschut, om binnendoor over Gent Terneuzen te bereiken, waar zij hebben overnacht. In verband met de weersom standigheden varen zij binnen door naar Amsterdam. N. R. Crt. o Goochelaar (tijdens een uitvoering in de gevangenis): „Allemachies. Daar heb ben ze m'n horloge gerold". (Dublin opinion) o BUITENLANDSCH GEMENGD. VERKEERSONGEVAL. Tengevolge van den ijzel slipte op den zeer gladden straatweg van Straubing naar Regensburg, een auto, waarin vier perso nen gezeten waren. De auto reed tegen een boom en van de vier inzittenden wer den de vrouw. Hedwig Vogl en haar 12- jarlge zoon op slag gedood. De man, Karl Vogl, die den wagen bestuurde, werd zwaar gewond, terwijl de vierde inzittende lichte verwondingen opliep. De familie had den wagen geleend om een bezoek bij kennis sen af te leggen. EEN „EERLIJKE" DIEF. Het grootste gedeelte van de Zondag bij een juwelier te Charlottenburg gestolen sieraden, ter gezamenlijke waarde van 30.000 R.M., is door een onbekend gebleven persoon afgegeven bij den concierge van het gebouw waarin de Juwelierszaak ge vestigd is. o TWEE GROOTE NOORSCHE BANKEN STAKEN HUN BETALINGEN. Twee van de grootste Noorsche banken ..Den Norske Creditbank" en „Bergens Privatbank hebben naar „Svenska Dag- bladet" uit Oslo verneemt besloten hunne betalingen te staken. „Bergens Privatbank" heeft groote scheepvaartverliezen geleden. „Den Norske Creditbank" heeft geen eigen verliezen geleden, doch men vreest, "dat door het nauwe contact met „Bergens Pri vatbank" een run op de bank zal ontstaan Bovendien zijn de deposito's bij de bank gedurende den laatsten tijd zeer gering ge weest. „Den Norske Creditbank" heeft een aandeelenkapitaal van 33 millioen kronen en een reserve van 16 millioen kronen. „Bergens Creditbank" een aandeelenkapi taal van 30 millioen kronen en een reserve van 5 millioen. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Naar uit Beriijr. wordt gemeld, is gister ochtend de 30-jarige landbouwer Kaufer uit Jaeckelsbruch, nabij het station Fried- richsfelde, dood op de rails gevonden. Kaufer was op weg naar Erkner waar hij gistermiddag in het huwelijk zou treden. Voor zoover valt na te gaan is de man, zonder dat iemand het gemerkt heeft, uit den trein gevallen. o DE STORM IN NOORD-AFRIKA. Van de bemanning van het aan de kust van Noord-Afrika vergane Fransche wacht schip zijn 4 man levend gered. Er bestaat geen hoop meer dat de overige leden der bemanning nog gered kunnen worden. De zware storm heeft in geheel Noord- Afrika talrijke menschenlevens gevorderd. De scheepvaart ondervindt ernstige be lemmeringen en slechts zeer groote sche pen kunnen uitvaren. De storm ging van hevige regens vergezeld, waardoor zooals gemeld, in Tunis groote overstroomingen veroorzaakt zijn. In de haven van Bizerta bedraagt de schade 10 millioen francs, De in de stad aangerichte schade kon nog niet worden vastgesteld. 0 HET VERGAAN DER „TESEO". Uit Rome wordt gemeld, dat het aantal slachtoffers van de schipbreuk van de „Teseo" tot 36 gestegen is. Het departement van marine deelt mede dat zich aan boord van het vaartuig 148 man bevonden. Éen onderzoek is ingesteld. SCHIP IN VLAMMEN. Ontzettende ramp op de Janglse. In de delta van de Jangtse heeft op het stoomschip „Tateh", dat honderden Chi- neesche passagiers aan boord had. een ernstige ontploffing plaats gehad, welke onmiddellijk door brand gevolgd werd. Drie honderd personen moeten verdron ken zijn, of in de vlammen omgekomen. Overlevenden van de ramp, welke plaats greep veertig mijl van Shanghai, hebben verschrikkelijke verhalen gedaan over den omvang der ramp. Er had een geweldige ontploffing plaats in de machinekamer van het schip, waar na een brand uitbrak, die weldra heel de „Tateh" in vlammen zette. Afschuwelijke tooneelen speelden zich aan boord af. Vele gewonden sprongen in het ijskoude water, andere werden door de vlammen omsingeld en verbrandden levend. Chineesche vaartuigen en een Japansch stoomschip waren spoedig ter plaatse; ze naderden zoo dicht mogelijk het branden de schip en slaagden er in, talrijke passa giers te redden. De „Tateh" had zes honderd passagiers aan boord. o TERRORISME IN ITALIË. Op 13 dezer is aan het station Domo Dossola de schilder Mazzochi uit Milaan die uit Parijs kwam, aangehouden, in wiens bezit men slaghoedjes vond, bestemd voor de vervaardiging van bommen. Hij be kende dit materiaal ontvangen te hebben van vertegenwoordigers der anti-fascisti sche concentratie te Parijs en opdracht te hebben gekregen het te overhandigen aan een persoon, die het gebruiken moest voor daden van terrorisme. Deze persoon is geïdentificeerd. Het is een vroeger post ambtenaar Pansini, die eveneens aange houden is. Men heeft belangrijke documen ten bij hem gevonden. Hij zal met Maz zochi voor de speciale rechtbank worden gedaagd. Voor deze rechtbank zal eveneens verschijnen een bankemployé Gandri uit Imperia, die eveneens is aangehouden en in wiens bezit men een groote hoeveelheid dynamiet heeft gevonden, die hij in bom men wilde verwerken, met uurwerk. Gan dri bekende het materiaal van een ver tegenwoordiger der anti-fascistische con centratie ontvangen te hebben, om een ter- roristischen aanslag te plegen. o TWEE AFRIKA-VORSCHERS VERMIST. Twee stoutmoedige Parijsche journalis ten, die vanuit Colombe Bechar in Marokko waren vertrokken, dwars door de Sahara naar Goa aan den Niger, teneinde een van de minst bekende gedeelten van de Zwarte wereld te exploreeren, worden reeds eeni- gen tijd vermist. Het zijn Leo Gerville Reache en Roger Mathie van den „Matin". Zij hadden in hun gepantserden auto reeds de zoutwoestijn bereikt, die halfweg ligt op den weg naar Timboectoe en in welk gebied de slavernij nog gebruike lijk is. Het laatste, dat men van hen gehoord had, is een bericht geweest, dat zij den eersten December door middel van hun draagbare zendinstallatie hadden gezon den. Zij meldden toen. dat zij tusschen twee Arabische nomadenbenden in zaten, die poogden hen "gevangen te nemen. Er bestond echter nog een kans, dat zij zou den ontkomen. Sedert dit bericht heeft men echter niets meer van hen gehoord. GEBOREN: Theodora, d. van P. Genemans en Th. Huys Andries Jacobus, z. van J. Hoorn en J. M. van den Dop Isaac, z. van L. Ravensbergen en J. W. van Haarlem Willem, z. van K. Barriel en M. C. Lorjé Gerardus Johannes, z. van G. J. van de Poll en P. Chr. S. van Leeuwen Gerardus Cornelis Jozef. z. van C. G. J. Alkemade en Th. G. Dolle Grada Be- rendina, d van B. W. Wassink en J. Chr. Alberts Jacobus Cornelis, z. van J. A. J. Hendriks en A. M. A. Hoogeveen. GEHUWD N. de Zwart jm. en A. J. Vreeswijk jd, ONDERTROUWD J. Swelheim jm. 30 j. en S. van Ameron- gen jd. 24 J. OVERLEDEN A. Kooistra-Kok wede. 90 j. J. Fase m. 55 j. H. Neuteboom wedn. 74 j. A. van Zijll-Buurman vr 67 j. J. Dirkse wedn. 74 j. ALPHEN. Baldadigheid. Door den winkelier van Z» werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat van het door hem gehuurde winkelpand aan den Gouwsluischeweg welk pand eeni- germate wordt gerestaureerd door eenige baldadige jongens de nieuw beschilderde firmanaam van het winkelraam is uitge- veegc althans grootend eels beschadigd. De politie tracht de belhamels op te sporen. Van het verstratingswerk aan den Rijksstraatweg nabij de Bontepaal werd een stormlantaarn ontvreemd. De politie steil een onderzoek in. -c- ALKEMADE. Raadsagcnda. De raad dezer gemeente komt morgen des n.m. om half drie in openbare ver gadering bijeen. Punten: 1. Voorstel van B. en W. om f. 0.10 per ingezetene bescnikbaar ta stellen voor ver strekking. van kleeding, schoeisel, bedde- goed e.d. aan noodlijdende arbeiders. 2. Bespreking maken van schoeiingen in deze gemeente. 3. Voorstel tot verlenging van de steun regeling. 4. Wijziging gemeentebegrooting dienst jaar 1931. 5. Reclames schoolgeld. 6. Ingekomen stukken en mcdedeelingen. -o- BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Diverse rekeningen goedgekeurd Het permanent tentoonstellingsgebouw Het terrein voor de culturen Extra hulp voor werkloozen. Do raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de heer P A. Colijn, secretaris de heer mr. F. A„ Helmstrijd. Afwezig met kennis geving de heer J. van Gelderen. De notulen van de vergadering van 12 Nov. werden onveranderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. B. en W. deelde mede dat, op grond van de jurisprudentie der Kroon, zooals deze zich den laatsten tijd heeft ontwik keld en o.m. tot uiting komt in het Kon. besluit van 20 Juli 1931, de kosten van vemieuwing van de verwarmingsketel der openbare school niet, zooals aanvankelijk de bedoeling was, zijn geboekt als uitgaven ingevolge art. 72 der lager-onderwijswet 1920, doch zijnde aan te merken als kosten van instanduouding. mitsdien op den gewonen vd-ienst (art: 101) der L.O.-wet 1920 verantwoord. Stilzwijgend werden ver volgens goedgekeurd de rekening der be drijver. die der geineente, alsmede die /~i fiet üurgernjk armbestuur over het jaar 1930. Vervolgens werd goedgekeurd het suppletoir kohier der hondenbelasting. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de heer A. H. v. Gelderen. "en voorstel van B. en W. tot wijziging var. de verordening, regelende de ver deeling der werkzaamheden van den bur gerlijken stand voor de verschillende ambte naren alsmede een wijziging der begrooting 193. werd goedgekeurd. Besloten werd vervolgens om aan den heer A. Pos alhier, wederom voor den tijd van één jaar te verhuren de perceelen Kerkstraat 10 en 12. Vervolgens werden B. en W. gemachtigd tot onderhandsche verhuring van eenige perceelen wei- en kweekerijland. Als nu kwam aan de orde, het prae-advies van B. en W. op het door den heer J. H. v. Straaten v. Nes ingediende verzoek inzake den aanleg van een parkje. Op verzoek van den heer W. de Ruijter werd besloten om eerst het volgende punt van de agenda te behandelen en wel het voor stel van B. en W. om f. 10.000 beschikbaar te stellen voor de stichting van een per manent tentoonstellingsgebouw. Alvorens daarover de discussie te openen, deelde de voorzitter namens liet college mede, f^at op het voorstel van B. en W. eenige amendementen zijn ingediend, welke van zulk een ingrijpende beteekenis zijn dat. om het oorspronkelijke voorstel niet te laten struikelen, deze door B. en W. zijn overgenomen. Het voornaamste is wel, dat B en W. thans, wat de financieele zijde betreft voorstellen om f.5000 in eens en f. 5000 als renteloos voorschot te ver- leenen. De heer Noest is tegen het ver- leenen van een bedrag van f. 10.000 en wel gezien het weinige wat voor de werk- Iccz.en wordt gedaan. De voorzitter zegt na interruptie, „er wordt voor de werk loozen f. 2010 uitgetrokken". De heer 't Hart informeert wanneer het gebouw zal worden aanbesteed en of in de voorwaarden zal worden bepaald, dat zooveel mogelijk werk loozen te werk zullen worden gesteld. De voorzitter antwoordt hier op dat de gebouwen, waaronder ook het station ver moedelijk in April e.k. door de Neder landsche Spoorwegen zullen worden aan besteed in welke aanbesteding B. en \V. geen zeggingschap hebben. De heer Mes man, zegt in verband met de exploitatie, dat hij een uitspraak wil hebben, wat er in he. gebouw zal gebeuren. De voorzitter zegt, dat de N.V. in deze te bandelen heeft en verder dat B. en W. 2icb daarmede niet kunnen inlaten. Dat moet voor de N.V. overgelaten worden. De heer v. d. Staak juicht het voorstel cm tot stichting van dat gebouw over te gaar ter. zeerste toe, ook uit een oogpunt van werkverruiming en vraagt of ook door de gemeente een gedelegeerde zal worden benoemd hetgeen door den voorzitter be vestigend wordt beantwoord. De heer de Ruijter is voor het geven van f. 5000 in eens en f. 5000 als renteloos voorschot en doet tevens een krachtig plei dooi liooren, om dit voor ae gemeenschap van zoo'n groot gewichtige gelegenheid niet te laten voorbijgaan, en daarom adviseer* het geheel met alg. st. aan te nemen De heer Noest vraagt, wanneer het ge bouw soms geweigerd wordt, of dan nog beroep op die weigering is opengesteld. De voorz. zegt van neen, dit moet ook aan de N.V. worden overgelaten, en verder, dat het gebouw in zijn geheel zal worden dienstbaar gesteld voor Boskoopsche vak belangen en verder, hetgeen spreker met nadruk zegt voor tentoonstelling doel einden. Als. nu in stemming gebracht, wordt het gewijzigde prae-advies aangenomen met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren Noest en 't Hart. Als nu komt aan de orde de stichting van het parkje in aansluiting bij het ten toonstellingsgebouw. De heer de Ruijter, informeert en maakt eenige opmerkingen over den aanleg, ter wijl hij tevens verzoekt dat ook werk- looze jongens aan het werk gezet zullen worden, want het is verschrikkelijk zegt spreker zooveel jonge menschen er aan de hoeken van de straten staan. Vervol gens dringt hij ook aan op aanneming van het voorstel van B. en W. als zijnde eveneens voor de gemeente van groot belang. De voorz. zal zooveel mogelijk overal re- keping mede houden. Nadat de heeren Noest, Boekraad en Brand nog hebben gesproken over de loo- nen die aan de arbeiders zullen worden betaald, en wethouder Guldemond om trent de kosten van onderhoud eenige cijfers heeft genoemd, wordt het voorstel van B. en W. om tot stichting van het park over te gaan aangenomen met 10 te gen 2 stemmen, dié der heeren Noest en 't Hart. Vervolgens kregen wij het voorstel van B. en W. om aan de vereeniging voor Bos koopsche culturen voor den tijd van 20 jaren gratis in bruikleen te geven een ter rein gelegen nabij 't park en tentoonstel lingsgebouw en groot ongeveer 300 Rijn- landsche roeden. De heer de Ruijter wil als secretaris der vereeniging voor Boskoopsche culturen wel eenig overleg omtrent de door de ver eeniging te maken kosten, zooals afraste ring enz. Wat door de voorz. wordt toe gezegd. De heer Boekraad kan zich niet ver-, eenigen, dat door B. en W. geen huurprijs is bepaald, al was het maar f.50 per jaar, en vindt ook den tijd van 20 jaren, veel te lang. Spreker .stelt voor dit te bepalen op 5 jaar, hetgeen door B. en W. wordt over genomen. Alzoo gewijzigd wordt het voor stel met alg. stemmen aangenomen. Verder wordt op voorstel van den heer Noest e.a. het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op het beheer van de bedrijven der gemeente- Boskoop aangehouden tot een volgende vergadering. Tot slot kregen wij een voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een bedrag ad f. 0.10 per inwoner en voor extra hulp aan werkloozen en tot het ver- leenen van een crediet voor eventueele verstrekking van brandstoffen aan on dersteunden. B. en W. zeggen in hun voorstel, kort nadat de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de steunregeling, ver vat in zijn besluit van 7 Januari 1931, gel dig had verklaard voor werkloozen van het boomkweekersbediijf, hebben wij den minister verzocht, goed te keuren dat, ter gelegenheid van Kerstmis, aan de onder steunden een extra-uitkeering wordt ge geven, indien en voor zoover de commis sie van ondersteuning, na daarvoor mach tiging van het gemeentebestuur te heb ben verkregen, daartoe redenen vindt. Vervolgens hebben wij den minister ge vraagd, goed te vinden onder dezelfde voorwaarden als boven vermeld, dat ge durende de wintermaanden aan de on dersteunden, hoofden van gezinnen brandstoffen worden verstrekt. Op belde brieven is van den minister een gunstig antwoord ontvangen, zoodat wij voor stellen: 1. voor éxtra-ondersteuning van werk loozen gedurende een tijdvak van 12 maanden een bedrag ad f.0.10 per inwo ner beschikbaar te stellen; 2. ons. voor het verstrekken van brand stoffen het noodige crediet te verleenen en 3. goed te vinden, dat de kosten van de onder 1 en 2 genoemde maatregelen worden bestreden uit de op de begroo tingen 1931 en 1932 uitgetrokken posten voor ondersteuning aan werkloozen. De heer Noest vraagt of ook in plaats van cokes, andere brandstof kan worden verstrekt en of ook ongeorganiseerden In aanmerking zullen komen. De heer v. d. Wolf, vraagt of ook men schen, die van de brandstoffenvereeniging „Voorzorg" huisbrand hebben opgeslagen ook de vergoeding zullen krijgen, wordt door den voorz. in bevestigenden zin be antwoord, terwijl door de voorz. nog wordt medegedeeld dat de extra toelage Kerst- gave zal bedragen 25 procent van de uit- keering die de steuntrekkenden genieten. De heer v. d. Staak, spreekt woorden van dank aan het college van B. en W. voor hunne bemoeiingen, en is verheugd dat wanneer eerstdaags de Kerstklokken zullen luiden, het voor de gezinnen ook goed is gemaakt, waarmede alle heeren accoord gaan, behalve de heer Noest, die niet dankbaar is en geen lof heeft, het is volgens hem een recht dat de werkloozen toekomt. Na de rondvraag die niets bijzonders bracht, volgde sluiting. Raadsagenda. Morgenmiddag te 2 uur nam. komt de Raad dezer genante bijeen ter bespreking van onderstaande punten: 1. Opening; trekking van nummer voor stemming. 2. Aanbieding door Burgemeester en Wethouders ter vaststelling der begrootin- gen edr gemeentebedrijven, die der ge meente en het Burg. armbestuur, dienst 1932. De heer H. J. Heijmans Jr. tijd. rijksklerk bij de directe belastingen alhier, is aangesteld in vasten dienst met als standplaats Boskoop. -o- HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina, d. van A. v. d. Linde en J. G. Verheul. Ondertrouwd: L. J. Matze, 24 ajar en Joh. van Luyk, 23 jaar. Overleden: A van Schaik, 59 jaar echt. van N. SchoonderwoerdJ. Groen, 67 jaar, wedr. van M. Kastelijn. Toi candidaten voor diaken der Geref. Kerk (vacature D. Qualm) zijn gesteld de heeren Jac. de Wilde en H. v. Wieringen. De geni cnte zal uit dit tweetal een keuze hebben te doen. LEIMUIDEN. Filmavond. Alhier had in de groote zaal van den lieer J. Sneeboer alhier de vertooning plaats van de film „Nobile's Noord pool tocht' Schitterend waren de opnamen van no eeuwige sneeuw- en ijsvelden. Na afloop van de hoofdfilm werden nog eenige komische films vertoond. Een gefantaseerde roofoverval. Zondagavond werd door A. de V. alhier bij de politie aangifte gedaan, dat zijn ongeveer twintigjarige zoon P. de V. door twee personen op den Heerenweg was aangehouden en dat deze hem om geld hadden gevraagd. De jongen had niet meer dan f. 0.35 op zak en kon daarmede zijn aanranders te vreden stellen. Door ge meente en rijkspolitie werd direct op de plaats van de aanranding een onderzoek ingesteld, de politie kon echter niets ver dachts bespeuren. Gistermorgen heeft dc politie den aangevallene aan een langdurig verhoor onderworpen, ten slotte toen de jongen vastliep met zijn verklaringen, deel de hij de politie mede, dat de geheele aanranding door hem was gefantaseerd. De op sensatie beluste jongen zal zich wel voor deze grap bij den rechter moeten verantwoorden. o NIEUWKOOP. Aanrijding. In de Dorpstraat alhier had een aan rijding plaats tusschen de autobus van J. P. te Noorden en een vrachtauto af komstig uit Alphen aan den Rijn, doordat de bestuurder van laatstgenoemde auto bij het passeeren niet genoeg naar rechts uit haalde. Van de autobus werd de carosserie beschadigd en ingedrukt. De bestuurder van de vrachtauto reed na de aanrijding door. De politie stelt naar de schuldvraag een onderzoek in. Ongeval. De arbeider E. A., werkzaam bij den bouw van den watertoren, had het ongeluk dat een ladder waarop hij stond uitgleed, waardoor hij kwam te vallen en zoodanige kneuzingen opliep, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De kneuzingen zijn van dien aard, dat hij wel eenige weken zijn werkzaamheden niet kan verrichten. O TER-AAR. Burgerlijke Stand. Overleden: C. J. Turkenburg, 9 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: B. Scheffers van Alphen a. d. Rijn. Anth. van Wijk, van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: gezin A. Brenkman, naar Delft. Werkverschaffing. De regeling, indertijd door den ge meenteraad vastgesteld, waarbij werkloo zen met toeslag van de gemeente bij par ticulieren werden tewerkgesteld is thans, na pl.m. 2 maanden van kracht te zijn ge weest, weer ingetrokken, omdat de georga- niseerden thans aanspraak kunnen maken op uitkeering van de werkloosheidskassen der respectievelijke bonden. Over het algemeen genomen heeft de regeling, hierboven bedoeld, gunstig ge werkt, omdat zoowel de werknemers als de werkgevers er van profiteerden. En vele werkgevers hier ter plaatse hebben minstens even hard steun noodig dan welke werknemer ook! Een in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate van de Ned -Herv. inrich ting tot verpleging van krankzinnigen „Zon en Schild" bracht f. 40.58 op. o WADDINXVEEN. Evangelisatie-samenkomst. In het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk had een goed geslaagde Evan gelisatie-samenkomst plaats. Als sprekers traden op: Ds. W. J. Smidt en Ds. J. Ver- steegt, Geref. predikant resp. te Waddinx- veen en Nieuwerkerk a. d. IJssel. Een dameskoor, gevormd uit de Chr. Zang- vereeniging „De Lofstem" alhier, zong ver dienstelijk eenige liederen. In de Ger. Kerk bracht de collecte voor de nieuwe kerk f. 122.49 op. Tot ouderlingen in de Geref. Kerk alhier werd gekozen de heeren B. J. van Rhijn en A. Wagensveld en tot diaken de heer F. Veldwijk. De heer H. D. van der Weerdt alhier heeft in verband met het bereiken van zijn hoogen leeftijd bedankt als Secretaris van de Vereeniging van Ziekenzorg. Op den 18en dezer zal er een vergadering wor den gehouden, in de ontstane vacature worden aanbevolen de heeren W. van den Berk, P. van Eeuwen en A. van der Loo. ZWAMMERDAM. Auto te water. Doordat éen wielrijder die tegenwind bad en met het lichaam over het stuur hing, zich opeens haar het midden van den weg begat juist op het oogenblik dat de melk-auto der firma v. d. Wolf op den Tempelweg alhier vlak bij was, moest de bestuurder der auto om den wielrijder niet aan te rijden plotseling uitwijken, waardoor de auto in de wetering terecht kwam. Do bestuurder b kwam daarbij eenige snlj- wonden aan do hand. Nadat de auto weer op den beganen grond was gebracht, bleek, dat eenige bussen melk, doordat er water in was gekomen, verloren waren gegaan. Toen de vrachtauto van den hoer J. K alhier geladen met pakstroo over cle Rijnbrug reed., viel er, juist boven op de brug een der pakken af en kwam terech* op de brue' uning, w.llce hiertegen niet bestand bleek en brak. De heer K. 2a» de veroorzaakte schade vergoeden. Door ds. J. van Woerden, Ned. Herv. Pred. alhier, is bedankt voor het beroep naar Zevenbergen (N.B,). O

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6