t UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. DE BLOEMENHANDEL. De invloed van het Fransche invoerverbod. Het ligt voor de hand, dat de voor- Icopige algeheele sluiting der Fransche trenzen voor snijbloemen uit andere staten, ook voor ons land en voor Aalsmeer niet in de laatste plaats een geweldige siag 2011 beteekenen. De handel tc.cn op Frankrijk was di laatste jaren steeds meer toegeno men, en dagelijks werden hier aan de vedingen belangrijke partijen rozen en seringen voor den export naar dat land gekocht. De prijzen mochten al niet hoog iijn over het algemeen, met het geregeld plaatsen van flinke hoeve ?lheden bloemen in Frankrijk werd toch bereikt, dat er voor betere kwaliteit bloemen nog behoor lijke belangstelling bestond. Toen Donder dagmorgen hier aan de veilingen de nood lottige tijding van het sluiten der Fransche grenzen vernomen werd, reageerde de han del daarop onmiddellijk, met het gevolg, dat de prijzen voor rozen en seringen een bedenkelijk laag peil bereikten, zelfs zoo laag als nog niet eerder in de geschiedenis der veilingen is voorgekomen. Wel her stelden de prijzen na den eersten schok zich weer eenigszins, doch ze zijn over het geheel genomen bedenkelijk laag ge bleven. Veel bloemisten vragen zich dan ook onder deze omstandigheden af, of het wel gewenscht is nog langer producten te veilen, welke den kostprijs zelfs niet meer kunnen opbregen. Deze toch is vooral in het winterseizoen alleen reeds zeer be langrijk aan brandstoffen. Doch stopzetten van een trekbedrijf met een bloemist- bedrijf kan dat natuurlijk heelemaal niet is inderdaad haast ondoenlijk. Vooral bij de seringencultuur is de arbeid, over meerdere jaren, gebaseerd op den winter- trek van bet product, terwijl het in 't rozenbedrijf niet zoo heel veel verschilt. Een sprankje van hoop blijft er momenteel nog voor de bloemisten. Dat is de nade rende Kersttijd, wanneer steeds de vraag naar bloemen groot is geweest. En het ligt dan ook vóór de hand, dat de bloe misten, ondanks de zeer ongunstige om standigheden, dan toch zullen zorgen hun bloemproducten ter aflevering gereed te l.ebben. Het neemt intusschen het feit niet weg, dat het hier nu in veel bedrijven bitter tobben wordt om het hoofd boven water te houden. Afscheid Ds. G. D. Kuiper. Ds. Kuiper hield zijn afscheidspreclikatie als predikant der Gere. Kerk alhier. Bij den aanvang van den dienst werd ge zongen Ps. 141 2, waarna de predikant den zegen uitsprak. Gelezen werd uit den tweeden Zendbrief van Paulus aan de Corinthiërs, het 13e hoofdstuk. Nadat de Artikelen des Geloofs waren gelezen en gezongen was Ps. 63 10 en 14, ging de predikant in het gebed voor. Bij de predikatie bepaalde de predikant de gemeente in het bijzonder tot hetgeen Paulus zeg' in het 13e vers van voornoemd hoofdstuk. „De genade des Heeren Jezus Christus en de liefde Gods en de gemeen schap des Heiligen Geestes zij met u allen. Amen". Hier zet de Apostel de genade van den Heere Jezus Christus in de eers+e plaats. Hij toch is voor den mensch het begin om te komen tot God, door Zijne genade. Jezus, de Heiland, komt ons altijd weer te pas en hoe jammerlijk is liet met den mensch gesteld, die Hem niet meent van noode te nebben. Juist door de genade van den Heere Jezus Christus kunnen wij de liefde Gods deelachtig wor den. God, dit eene woord beteekent voor ons eeuwig heil meer dan alle menscheüjke woerden tezamen. De mensch, die God zcekt, verlangt steeds vuriger naar Zijne liefde. Nadat de gemeente gezongen had Ps. 25 7, stond ds" Kuiper in het bijzonder stil bij de Gemeenschap des Heiligen Geeste: De twee weldaden: de genade van der Heere Jezus Christus en de liefde Gods, saamgebonden door de gemeenschap des Heiligen Geestes. Op uitnemende wijze word' door den apostel in dit vers de innigheid uitgebeeld. Indien wij bezield worden door den Heiligen Geast, zal Vader en Zoon bij ons woning maken. O, hoe eenzaam is de mensch. die de Heilige gemeenschap niet zoekt, die met zichzelf tevreden is. Die bij de genade van Jezus leeft, heeft een Verbond met God, die Zijn liefde geeft door den Heiligen Geest. Aan het slot zijner predikatie zeide de schei dende predikant, dat het zijn innige wensch was geweest ook deze laatste maal van zijn cptreden hier voor de gemeente, evenals hij dat steeds had willen doen, den rijkdom van Gods woord voor de gemeente te stellen. Daarna richtte de predikant zich tot het Dag. Bestuur der burgerlijke gemeente, het dankende voor de hartelijke wijze waarop steeds samen gewerkt was. Hij wenschtp burgemeester en wethouder Gods besten zegen toe. Dan sprak de predikant tot ds. Buurman, vertegenwoordigend de classis Amsterdam, hem de gemeente van Aalsmeer in zijne hoede opdragend; tot den Kerkeraad; tol de commissie van Beheer der Kerk; de vereenigingen; de gemeente zelve; de catechisanten; den koster. Allen bracht hij dank voor de heerlijke wijze, waarop samengewerkt was. Namens den kerkeraad en de gemeente sprak de heer De Ruig tot den scheidenden predikant, waarvan hij niet zonder droef heid in het harte afscheid nam. Doch het feit, dat zijn Zender hem had geroepen om het Evangelie te verkondigen daar ginds aan de Zuidkust van Java, te Solo, onze kleine Gemeente had uitverkoren om haar herder en leeraar af te staan om de blijde boodschap onder de heidenen te verkondigen, stemde hem tot groote voldoening. De heer de Ruig wenschte ds. Kuiper onder Gods zegen het beste toe op zijn verder levenspad. Namens de classis sprak ds Buurman hartelijke woorden van afscheid, terwijl tct slo' de heer Kastelein, burgemeester nog een kort woord tot ds. Kuiper richtte, hom dankende voor de hartelijke wijze waaroj steeds samengewerkt was. Op ver zoek van den heer de Ruig werd den predi kant toegezongen Ps. 20 1 en op verzoek van ds. Buurman Ps. 7:1. Nadat de predikant in het gebed was voorgegaan, fto Gemeente voor de laatste maal zijn ze-g'-n had gegeven, verliet de groote schare hc-t kerkgebouw. Velen maakten van rle aangeboden gelegenheid nog gebruik den predikant ten afscheid de hand te drukken. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Een zeer uitgebreide agenda. - Groote belangstelling voor de behandeling van het punt Radio-distributi dat verworpen wordt. - Benoeming plaatsvervangend gemeente-ontvanger. - De werkver schaffing. - Uitbreiding Armbestuur. - Geen vermindering der lichtbelas- ting Oude Dorp. - Reorganisatie brandweer. - Het woonwagen kamp. - Tenslotte nachtzitting! De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester A. J. van Gerrevink. Afwezig de heer J. den Ouden wegens ziekte. Overgegaan wordt tot de afhande ling van een zeer omvangrijke agenda. De vaststelling der notulen der vorige ver gadering wordt aangehouden. Volgen eenige ingekomen stukken, w.o. een adres inzake het maken van een stenografisch raadsverslag, adres inzake krotopruiming. Worden in handen van B. en W. gesteld om prae-advles. Voorstel va nhet raads lid K Kruizinga om adhaesie te betuigen aan het adres der Ver. van Ned. Gemeen ten inzake het z.g. kortings- of scheer - wetje. De burgemeester ligt dit wetje toe. Hij stelt voor dit verzoek in handen te stellen van B. en W. om prae-advles. De heer Bakker steunt zulks. De heer Kruizinga wenscht onmiddellijke behan deling. Wordt verworpen met 102 st. Volgen diverse mededeelingen van B. en W,. o.a. dat zij het wenschelijk vin den dat de subsidie voor de gewestelijke commissie der B. V. L. op de begrooting 1932 uitgetrokken, aan de afd. Oegstgeest wordt uitgetrokken. Wordt goedgekeurd. Volgt het punt stemming over het voor stel van den heer Van Egmond tot ver hooging van de belooning van de kweeke- lingen met akte, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Indien dit voorstel wordt aangenomen, kost zulks de gemeente f.700 meer, aldus de burgemeester. De heer Van Egmond verdedigt nader zijn voorstel en wijst op het zuinig beheer der Bijz Scholen. Weer staken de stem men. waarmee het voorstel verworpen is. Rapport van de commissie ad hoe in zake het Radiovraagstuk met de daarop betrekking hebbende voorstellen en rap porten. Een zeer uitvoerig rapport was bin nengekomen van de Radio-commissie, benoemd in de vergadering van 22 Oct. j.l., evenals een rapport van den tech- nischen adviseur ir. A. J. Th. Hofman, dir. der gem. lichtbedrijven te Alkmaar. De commissie welke blijk heeft gegeven het vraagstuk op zeer grondige wijze te heb ben bestudeerd, komt tot de navolgende conclusies: 1. Zij heeft de overtuiging, dat het aan tal aansluitingen, dat in Oegstgeest met uitzondering van den Kamphuizerpolder te verwachten is hiet hooger dan 300 ge raamd mag worden. De gemeente Oegstgeest heeft gemid deld een welgestelde bevolking, van wie velen een eigen toestel zullen hebben. Over de vraag of deze bezitters van een eigen toestel, zich onder prijsgeving van dat toestel bij de distributie aansluiten, werden geen overeenstemmende gegevens ontvangen. Het verdient daarom aanbe veling den veiligen weg bij de raming te bewandelen. Het aantal aansluitingen in de gemeente inclusief de Kamphuizerpolder zal stellig meer dan 400 beloopen. Mocht uw Raad tot eigen exploitatie besluiten dan zal het de aanbeveling ver dienen den Kamuhuizerpolder, indien re delijkerwijs mogelijk, van den huidigen machtiginghouder over te nemen. 2. De exploitatiekosten zijn naar het oordeel der Commissie hooger dan het in het rapport-Hofman geraamde bedrag van f. 740. De ervaring leert, dat voortdurende controle noodig is, en dat het incassee- ren der abonnementsgelden zeer tijdroo- vend is. De Commissie meent dan ook, dat voor de exploitatie-onkosten jaarlijks een be drag van f2500 moet worden uitgetrok ken. 3. In verband met de sub 1 en 2 ge noemde punten is de winstcalculatie in het rapport-Hofman minder juist te achten. Bij 300 aansluitingen is volgens de cij fers van gemeld rapport eerst na circa 8 jaar winst te venvachten. Worden bo vendien de hoogere exploitatie-onkosten becijfert, dan zal het stellig ten minste tien jaren duren voor van winst kan wor den gesproken. De heer Hofman, die het op meerdere punten niet met de Radio-commissie, be staande uit de heeren C. Bakker, B. J. M. Kortmann, K. Kruizinga. Kraan en L. Sprey blijkt eens te zijn, concludeert naar aanleiding van zijn lijvige uiteenzetting dat hij niet inziet, waarom in de ge meente Oegstgeest naar verhouding min der aansluitingen op de radio-distributie zouden komen dan elders. Toevoeging van het gebied van den Kamphuizerpolder acht hij dan ook niet noodzakelijk, hoe wel hij toevoeging van dit gebied zou toe juichen, indien de overnameprijs redelijk kan gesteld worden. Voorts acht hij bij een juist en economisch beheer de uitge trokken bedragen voor de exploitatie zeker voldoende. B. en W. stelden in de vorige vergade ring voor; ló. te besluiten tot het oprichten door de gemeente van een radio-distributie bedrijf voor dat deel der gemeente, waar voor een concessie zal worden verkregen; 2o. de centrale installaties, het distri butienet en de huisinstallaties te doen daarstellen onder toezicht van den tech- nischen adviseur der gemeente, den heer Ir. Hofman te Alkmaar; 3e. het distributienet en de centrale in stallaties te doen inrichten voor 4 sta tions en de mogelijkheid van aansluiting op een 5e station, en ook overigens, zoo als in de voorloopige exploitatierekening in het rapport opgenomen, is vermeld; 4e. voor de centrale installaties te ge bruiken de bovenverdieping van de O. L. school aan den Burg. Terweeweg. die daartoe volgens ir. Hofman zeer geschikt is, ook in verband met den afstand van de naastbij zijnde tramlijn; 5e. ons te machtigen tot het voeren van onderhandelingen en eventueel tot het afsluiten van een contract met G. van der Perk te Rijnsburg met betrekking tot den afstand aan de gemeente, van de hem verleende voorloopige concessie; 6e. ons tot dit alles het noodige crediet te verleenen op den basis van de in het rapport genoemde cijfers: 7o. een adres van J. L. Nouwens en G. van der Perk, om concessie voor het ex- ploiteeren eener radiodistributie-inrich- richting voor het geheele gebied der ge meente, voor kennisgeving aan te nemen; 8e. een verzoek van de N.V. Leidsche Exploitatiemaatschappij van Onroerende Goederen en van diverse ingezetenen der gemeente, wonende in het thans aan G. van der Perk toegewezen gebied, betref fende het verleenen van ontheffing van het verbod om draden te spannen op van openbare wegen zichtbare plaatsen, eveneens voor kennisgeving aan te ne men, omdat het verleenen van onthef fing dier verbodsbepaling tot de compe tentie van B. en W. behoort. Zij handhaven nu hun voorstellen, die in de vorige vergadering niet aanvaard werden. De heer Uittenbogaard brengt hulde aan de commissie, doch betreurt dat deze niet met een bepaald voorstel is geko men. De heer Bakker zegt dank voor de door de commissie aan B. en W. gebrachte hulde. Hij weerlegt eenige punten door Burg. en Weth. in het voorstel aange voerd. zet uiteen waarom de commissie niet met bepaalde conclusies kon komen en geeft de verschillende uitingen weer, die door de leden individueel zijn ge daan. Persoonlijk is hij tegen gemeente lijke distributie. Het was echter onmoge lijk om met een meerderheids- of een minderheidsrapport te komen. Naar aan leiding van het rapport van B. en W„ waarin eveneens spijt betuigd was, dat geen bepaalde conclusie door de Commis sie was genomen, verklaart hij, dat de commissie naar de meest objectieve be lichting heeft gestreefd. De commissie, aldus spr., neemt van haar rapport niets terug. De heer Kruisinga gaat eenige punten uit het Rapport der Commissie na en zegt dat het radiodistributiebedrijf een mono polistisch bedrijf is, waar hij zich voor verklaart. Uitvoerig verdedigt hij de ge meentelijke distributie; hij acht het voor stel van B en W. alleszins aannemelijk. De Burgemeester wil nog één ding zeg gen; z. i. wordt het groote cultureele be lang van de radiodistributie nog door zeer velen te laag aangeslagen. Zij zal evenals bij de telefoon reeds het geval is op den duur in handen van de ge meenten moeten komen. In andere ge meenten zou men zeker niet meer de distributie in handen van een particulier geven, als men weer voor een beslissing geplaatst zou worden. De gemeente staat voor de vraag of zij afhankelijk zal wor den van een concessionaris of „baas ln eigen huis" zal blijven. Dit is de kern van de geheele kwestie. De heer van Egmond acht het niet juist de radiodistributie met het telefoonbe drijf te vergelijken. Het laatste is niet uitsluitend voor één gemeente bestemd. Hij verklaart, dat particulieren veelal in staat zijn practischer en goedkooper een .bedrijf te leiden. Hij meent dan ook, in deze het particulier bedrijf een kans te moeten geven. De heer Paardekooper is in principe tegen overheidsbemoeiing, slechts niet wanneer de gemeente het be ter zou kunnen doen. Maar in dit geval is het bij een particulier in even goede handen. De heer Kortman stelt de vraag waar om het Rijk niet onmiddellijk het radio- bedrijf in handen heeft genomen. Het heeft waarschijnlijk eerst de kat eens uit de boom willen zien. Waarom kan de gemeente niet even zoo handelen? De heer Bakker wijst op het interlocale nut der telefoon en een verge lijking daarmee gaat niet op. Van de 673 radiodistributies in ons land, zijn er slechts 11 gemeentelijk. De lieer Kraan bespreekt de financleele zijde en twijfelt aan de te maken winsten. In een kleine gemeente als Schoonhoven heeft men be sloten de particuliere distributie te hand haven. De heer Uittenboogaard wijst op de eigenaardige ligging van Oegstgeest, op de vele particulieren die er reeds een radiotoestel hebben en vraagt of Oegst geest nu de 12e gemeente moet zijn die overheidsdistributie zal hebben. Hij ver klaart er zich uit principieele overwegin gen tegen. De heer Kruizinga repliceert. Weth. Rubenkamp meent zeker, dat de gemeente op den duur de particuliere distributie zal moeten overnemen. De f. 50.000 aanlegkosten zijn in het geheel niet weg, zij komen op den duur terug. De burgemeester voorspelt dat de ge meente een radiodistributiekwestie krijgt, indien het voorstel niet wordt aangenomen en verzoekt den secretaris dit te notulee- ren. Deze kwestie zal tot groote schade van de gemeente zijn. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt verworpen met 9 tegen 3 st. Voor de behandeling van het radiopunt bestond zeer groote belangstelling! Voorstel van B. en W. tot wijziging van de instructie van den gemeente-ontvanger en tot benoeming van een tijdelijk ont vanger. B. en W. stellen voor de door Ged. Sta ten gewenschte wijzigingen in de nieuwe instructie voor den gemeente-ontvanger vast te stellen. Aldus besloten. Voorts het opnemen van de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger, on der goedkeuring van de Ged. Staten, op te dragen aan een deskundige van het centraal verificatiebureau der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, behoudens de bevoegdheid van B. en W. om telkens, wanneer zij dat noodig aéhten. de controle zelf ter hand te nemen. Aldus besloten. Tot persoon, die den gemeente-ontvan ger bij afwezigheid en ongesteldheid ver vangt aan te wijzen mej. J. J. C. van Griethuijzen, hoofdcommies ter secretarie. De belooning daarvoor te bepalen op f. 100 per maand, gedurende de tijden, welke zij als vervangster moet optreden. De heer Van Breda vraagt of het moge lijk is, dat de te benoemen persoon tege lijk plaatsvervangend secretaris en plaats vervangend gemeente-ontvanger is, het geen ontkennind beantwoord wordt. De heer Bakker acht het gelijktijdig waarnemen van zooveel functies schade lijk voor de werkzaamheden. Allereerst wordt het salaris bepaald con form het voorstel. Mej. van Griethuijzen wordt als zoodanig benoemd. Zij legt de daartoe vereischte eeden af. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een onderwijzer aan de o.l.school aan den Burg. Terweeweg. De voordracht luidde als volgt: 1. J. Th. v. d. Draffelaar te Zijpe. 2. Tj. v. d. Veen te Langweer. 3. G. Rulgendijk, te Leiden. De heer Draffelaar wordt be noemd. Benoeming van leerkrachten voor het vervolgonderwijs. Bij acclamatie worden benoemd de heer J van Noort en mej. v. Egmond. Idem tot benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het Lager On derwijs. Bij acclamatie wordt herbenoemd mej. Jelgersma. Idem tot vaststelling van de gemeente lijke vergoeding als bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan de bé sturen der Bijz. Scholen over 1929. Conform besloten. Idem tot vaststelling van de vergoeding aan besturen der bijzondere scholen, als bedoeld in de Lager Onderwijswet 1920, voor assistenten over het jaar 1929. Conform besloten Idem tot vaststelling van de gemeente lijke bijdrage als bedoeld in artikel 102 der L.O.-wet 1920. in de kosten van het Bijz. Vervolgonderwijs over het jaar 1929. Conform besloten. Idem tot benoeming van twee leden van de commissie van advies voor de Werk loosheidsverzekering. Herbenoemd worden de heeren Lubbe en Nagtegaal als lid werkgever en lid werk nemer. Idem tot wijziging van de verordening op de heffing van rechten voor het ge bruik van gemeentegrond. Conform besloten. Idem tot wijziging van de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de Jaarwedden van de gemeenteveld wachters. Conform besloten. Idem tot vaststelling van een besmette lijke ziekteverordening. Wordt op voorstel van den heer Van Egmond aangehouden. Prae-advies van B. en W. inzake de werkverschaffing. B. en W. stellen voor de groote gezin nen tegemoet te komen door de hoofden daarvan een dag langer per week te werk te stellen tegen f. 4.— per dag. Zij ver klaren zich bereid aan de wenschen van den heer v. Egmond tegemoet te komen door het meer effectief maken van het toezicht van B. en W. door invoering van de volgende regeling: De technische dienst legt iedere week over een lijst van tewerkgestelden, met vermelding: 1. van het aantal dagen der tewerkstel ling; 2. van den datum van tewerkstelling; 3. van de in de afgeloopen week aange nomen en ontslagen werkloozen, voor zoo veel deze laatsten betreft met vermelding van de redenen van het ontslag; 4. van de ingezetenen, die zich om werk hebben aangemeld en niet zijn aange nomen, met vermelding der redenen van de weigering. Aan de werkloozen. die worden ontsla gen of op hun verzoek niet worden te werkgesteld, wordt door den gemeenteop zichter uitgereikt namens B en W. een briefje, waarop duidelijk staat vermeld, dat van de beslissing van den gemeente opzichter beroep open staat bij B. en W. B. en W. onderzoeken deze gegevens iedere week en kunnen ingrijpen, ook in dien de betrokkenen niet bij hen in be roep komen. Het wil B. en W. voorkomen, dat bij deze regeling een redelijke behartiging van de belangen der werkloozen volkomen is ge waarborgd. De heer Kruizinga vraagt hoeveel werk loozen door de gemeente zijn te werk ge steld. Het antwoord luidt tot nu toe 37, plus 17. De heer Kruizinga constateert dat er in totaal 55 werkloozen zijn, en dat er voor deze toch steun noodig is. De voor zitter zegt, dat daaromtrent geen rege ling bestaat, de behoefte daartoe wordt niet gevoeld, omdat, de meesten tot één kerkgenootschap behooren en dus voor hen gezorgd wordt. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen; de heer Kruizinga wil geacht worden te hebben tegenge stemd en zegt een initiatief-voorstel toe. Prae-advies betreffende de uitbreiding van het Burg. Armbestuur. B. en W. stellen voor het Burgerlijk Armbestuur met 2 leden uit breiden: één lid te benoemen uit de wethouders en één uit de raadsleden. De heer Kruizinga wenscht een verte genwoordiger uit de vakbeweging en één uit. de ziekenhuisverpleging. De heer Kraan wenscht het reglement zoodanig te wijzigen, dat in plaats van den burgemeester ambtshalve een wet houder als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, teneinde den Burgemeester van zijn werkzaamheden te ontlasten. Dp heer v. Egmond acht het wenschelijk, dat de Burgemeester voorzitter blijft: hij is toch de „burgervader". Het voorstel van den heer Kraan wordt verworpen. De heer Kruizinga stelt voor. buiten de twee leden uit den Raad. nog twee personen te be noemen. Wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Be noemd worden de heeren Zandbergen (plaatsverv. voorz.) en van Egmond. Prae-advies nopens de verlichtingsbe lasting in het Oude dorp naar aanleiding van het verzoek van den heer Kortmann. om de lichtbelasting met de helft te ver minderen. B. en W. komen tot de voïgende conclusies: a. bij de electrificatie van het Oude Dorp in 1926/1927 is artikel 6. 4e lid der stroomleveringsovereenkomst niet toe gepast, omdat de belanghebbenden het hooge bedrag, dat gedurende drie jaren aan stroomafname moest worden gega randeerd niet voor hun rekening hebben genomen; b. de gemeenteraad is vervolgens met de lichtfabrieken overeengekomen de kosten voor zooveel zij niet voor rekening dier fabrieken zijn genomen a fonds perdu te betalen; c. het bedrag, dat belanghebbenden vol gens de calculaties der lichtfabrieken in de aanlegkosten moesten bijdragen is door den gemeenteraad voor rekening der ge meente genomen, onder bepaling, dat het bedrag in den vorm van een lichtbelasting op hen zou worden verhaald. d. Het bedrag dat jaarlijks aan belasting wordt geheven, mag niet meer dan f. 600 bedragen, terwijl de duur tot 10 jaar be perkt moet worden; e. de belanghebbenden bij de uitbreidin gen van het kabelnet in het Oude Dorp kunnen niet in de lichtbelasting worden aangeslagen, omdat de kosten dier uit breiding door hen geheel zijn of worden gedragen. De eenige verandering, welke naar aan leiding van het vorenstaande in de hef fing van een lichtbelasting in het Oude Dorp kan worden aangebracht, zou het beperken van het totaalbelastingbedrag tot f. 600.— per jaar kunnen zijn, met be perking van den duur tot 10 jaar. De Raad zoude dan het vermenigvuldig- cijfer met behulp, waarvan het juiste be lastingbedrag wordt vastgesteld met het 1/7 deel moeten verminderen. Verder zoude de belasting, zoodra den voor haar gestelden tijdsduur is verstre ken, ingetrokken moeten worden. Voor het overige adviseeren wij U de RECLAME. De Engelsche ziekte bedreigt ook uw kind. Zorgt dat bet gewapend ls en zorgt bijtijds, want de Engelsche ziekte ls er vóór ge er aan denkt. ,Dohyfral"-tabletten bevatten Vltamine-D, het eenige afdoende middel tegen Engelsche ziekte. Dr. W. F. Enklaar. kinderarts te Amsterdam, schrijft ons- „Dohyfral" beschouw Ik als een krachtig en „onschadelijk voorbehoedmiddel en genees- „middel tegen Rachitis". Een halve tablet per dag ls voldoende om uw kind tegen Rachitis te beschermen. Phlllps-Van Houtcn's .Dohyfrar-tabletten ƒ1 50 per buisje van 10 stuks, voldoende voor 3 weken: per buisje van 20 stuks 2.75. N.V. Pharmaceutische Producten M\j. PHILIPS—VAN HOUTEN Amsterdam 2 SdlAVrti 75 opmerkingen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Kortman weerlegt meerdere punten van dit prae-advies. De heer van Egmond betoogt, dat het hier een hoofd weg betreft, die nog voor sterke uitbrei ding vatbaar is. Hij acht het onbillijk om alleen de bewoners van het Oude Dorp te laten betalen. Het voorstel van den heer Kortman om de belasting met de helft te verminderen wordt verworpen, dat van B. en W. wordt aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot verhuring van perceelen aan de Geversstraat, wordt aangenomen: de heer Strijk had verzocht zijn huur te verminderen tot f. 35 p. m. Een desbetreffend voorstel van den heer van Breda wordt verworpen. Voorstel tot reorganisatie van de Brand weer. De zeer uitvoerige verordening be paalt o.a. dat de handspuiten in Poelgeest en de Morsch worden opgeheven en dat vast personeel voor de autospuiten wordt aangesteld en voorts een geheele reorga nisatie. Wordt aangenomen. Voorstel tot wijziging van het regle ment van orde voor de vergaderingen van den Raad. Tot leden van de commissie voor regle mentswijziging worden benoemd: behalve de Burgemeester, de heeren Mr. Sprey en dr. Simon Thomas. Idem tot vaststelling van een school geldkohier voor het vervolgonderwijs. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor over te gaan tot het aankoopen van een perceel liggende in den Voorhofpolder bij Warmond voor de som van f. 5000.van P. Ciggaar en dat perceel voor woonwagenpark te bestem men. Voorts hun een crediet van ten hoogste f. 4500.te verleenen onder ze kere bepalingen. De heer Uittenboogaard deelt mede dat er verschillende personen zijn, die tegen de vestiging van een woon wagenkamp daar ter plaatse groote be zwaren hebben. Hij stelt voor het te ves tigen in den Broek- en Simontjespolder. B. en W. hebben hiertegen bezwaar, daar dit terrein dicht bij Leiden ligt. Besloten wordt het door B. en W. voorgestelde ter rein te koopen. Volgt tenslotte voorstel tot aankoop van de z.g. punt bij Juffermans tegenover de R.K. Kerk en van nog enkele andere per ceelen voor wegverbreeding. Wordt aan genomen Na een onbelangrijke agenda volgt slui ting der vergadering na middernacht. Hierop ging de Raad nog over tot behan deling schoolgeldreclames in geheime zit ting. o SASSENHEIM. Rijksveldwachter Kwakkel. De heer Kwakkel, rijksveldwachter, die eenige weken geleden onder Wassenaar door een auto werd aangereden, heeft het ziekenhuis kunnen verlaten en wordt thans thuis verder verpleegd. Wij wen schen hem een spoedig algeheel herstel toe en hopen dat hij spoedig zijr. dienst zal kunnen hervatten. De lighal van het „Groene Kruis" achter de Bernardus-stichting zal a.s. Donderdagmiddag 3 uur in gebruik wor den genomen. WARMOND. Drinkwatervoorziening. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is aan de Drinkwaterleiding „De Drie Ge meenten" gevestigd te Alkemade vergun ning verleend voor de levering van drink water aan inwoners dezer gemeente wier panden liggen aan den Zijldljk tot aan Oud-Ade. Aanvaring, In de Leede alhier kwam een motor schip in aanvaring met een tjalk. Hoewel de schok hevig was, bleek de tjalk maar een geringe schade te hebben bekomen, terwijl het motorschip onbeschadigd bleef. De eigenaar van bedoeld schip bleek be reid de veroorzaakte schade te betalen, zoodat aan een en ander geen verder ge volg gegeven ls. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11