72!te Jaargane ZATERDAG 12 DECEMBER 1931 No. 22005 Nationaal Crisis-Comité! OFFICIEELE KENNISGEVING TER OVERPEINZING. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van lieden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden eD plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT? Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35. per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. I Wij ontvingen per kas of per giro: fam. j. W. K. f5.—, J. H. f1—, A. P. f5 LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Door ons werd ontvangen: fam. J. W. K. f. 5.—, J. H. f. 2—, J. J. A. L. f. 2.50, mevr. C. V. v. W.—H. f. 100.—mevr. G. B. A.—V. f. 2.50, E. L. S. f. 5.50, fam. K. 1.5.50, A. P. f5.—. VERZETTING MARKTDAGEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij, in verband met het vallen van den Isten Kerstdag en den Nieuwjaarsdag op een Vrijdag, alsmede van den 2den Kerst dag op een Zaterdag, hebben besloten: lo. de veemarkten en de kaasmarkten van 25 December a.s. en van 1 Januari d a.v., in plaats van op die dagen te doen bouden resp. op Woensdag 23 en Woens dag 30 December 1931; 2o. de algemeene dag- en avondmarkt, de botermarkt, de poelierswarenmarkt en de bloemmarkt van 26 December a.s. in plaats van op dien dag, te doen houden op Donderdag 24 December 1931. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 December 1931. 14 GEVEN WAT MEN HEEFT. Een oud-Nederlandsch spreekwoord zegt dat hij waard Is te leven, die weet te geven wat hij heeft. Naar deze maatstaf gemeten zullen weinig menschen het leven waard zijn, althans wanneer men niet dan op materieel terrein dit spreekwoord laat gelden. Gelukkig zijn er nog andere levens gebieden dan die, waarop de stoffelijke dingen heerschappij voeren. .En deze ge bieden zijn heusch niet de minste, over mits de geest meer is dan het stof. Deze waarheid blijft even groot spreekt zelfs te sterker, naar de mate de menschen meer afzakken ln de diepte van de stof- aanbidding. Er is een verhaal vol diepen zin bewaard uit de kindsheidgeschiedenis der Christe lijke kerk. Aan den ingang van den Jood- schen tempel te Jeruzalem zat een lam me bedelaar, die de hand ophield, wanneer tempelgangers, hem voorbij, den tempel binnengingen. Op een goeden dag kwamen de beide apostelen, Petrus en Johannes, den tempel ook binnen. De ongelukkige bedelaar strekte de hand uit om van hen een gave te ontvangen; een gave van goud of zilver. Toen zelde Petrus tot dien man: goud of zilver heb ik niet, maar wat ik heb, dat geef ik u. En dan geeft hij dien armen man meer dan goud of zilver; hij geeft hem de genezing. Uit deze geschiede nis valt zoo duidelijk te leeren, dat er heel wat valt te geven, al is het geen goud of zilver. Het hoogste wat men geven kan dat Is alles, waarin men het eigen hart heeft gelegd. Wat men niet heeft, dat zal men onmo gelijk kunnen geven. Sommige menschen probeeren te geven wat ze niet hebben. Zal hun dat gelukken? Zal iemand aan stonds hooren den valschen klank in de stem, die hartelijke woorden wil zeggen, maar waar het hart niet in is? Zal men niet spoedig tot de ontdekking komen, dat een vriendschap, waaraan winstbejag: eer zucht of welk onedel motief ook ten grond slag ligt, onwaar en onwaarachtig is? Wie kan een voorbeeld zijn zonder het inder daad te wezen? Evenmin als het mogelijk is om geld te geven, wanneer men het niet bezit, evenmin zal het iemand gelukken om Iets geestelijks te geven, wat hij niet eerst zelf heeft verworven. Niet allen zul len aanstonds het echte van het onechte onderkennen, maar die zelf oprecht zijn, zullen intuïtief de onoprechtheid aanvoe len. overmits niemand ka ngeven, wat hij uiet zelf bezit. Kan men dus niet geven wat men niet heeft, evenmin mag men achterhouden wat men wel heeft. Het beeld is misschien Wat verouderd, maar het houdt voortdu- tond en onverminderd zijn kracht, dat een mensch moet trachten te wezen een licht. Het kenmerk van het licht is, dat het niet anders kan dan schijnen. Zoodra ton licht niet meer schijnt, heeft het op gehouden licht te wezen. Ieder mensch heelt den plicht om het goede, dat in hem B to doen uitstralen. De menschenwereld wordt daardoor gediend, kan daardoor •ooruitgaan op den weg van wat goe'd en «boon ls. Daarom mede te helpen is de plicht van leder, die hart heeft voor wie daar leven om hem heen. De algemeene menschelijke roeping kan niet wezen die van den kluizenaar, welke zich terugtrekt ln de eenzaamheid en zoo min mogelijk met menschen ln aanraking komen wil. We willen de waarde van opbouwende een zaamheid allerminst verkleinen, maar constateeren, dat deze uitzondering den regel bevestigt, dat ieder mensch, wie dan ook en waar dan ook, steeds heeft te be denken wat lk heb, dat geef ik u. Niet als een gedwongen fraoiïgheid, maar gewillig en uit den grond des harten. Menigeen zal misschien denken: ik heb niet veel te geven en wat ik nog heb, dat is van zoo geringe waarde, dat het de moeite niet waard is. We gelooven echter, dat die maatstaf allerminst aangelegd mag worden Het gaat hier niet om het zichtbare, maar om het onzichtbare. De kleinste daad, die goed is, kan groot zijn juist, omdat ze in haar inhoud göed is. Een in het oog der menschen groote daad kan toch van geen moreele waarde wezen, omdat de goede inhoud aan haar ontkweekt. Wie inderdaad geeft wat hij heeft uit den grond des har ten, omdat zijn hart hem daartoe dringt, die heeft voldaan aan den eisch om te geven wat hij heeft. Hoe moeilijker nu de tijden worden des te meer klemt de eisch om voor anderen iets. kan het zijn veel te wezen. Ook in onze dagen. Men hoort klagen aan allen kant. Men zou haast kunnen zeggen: Wie is in dezen crisistijd niet klagende? Er is een depressie gekomen over de geesten, die zwaar tenederdrukt. Wat we nu noodig hebben is, dat we den moed en het geloof in een betere toekomst toch levendig hou den, niettegenstaande alles. Wie aan dien moed en van dat geloof een sprankje kan meedeelen aan anderen; wie een door den druk der tijden lamgeslagene niet van zich heen laat gaan zonder hem iets, kan het zijn veel van dien eigen moed te heb ben medegedeeld, die heeft gegeven wat hü geven kon en moest. Juist in onze dagen kan men het zoo diep voelen, dat het geven niet allereerst zit in geld of goed of levensmiddelen, maar dat het er vooral op aan komt om het geestelijke te geven: moed, geloof, weerstandsvermogen, moreele kracht. Dit te geven is heel iets anders dan een oppervlakkig; den moed er maar inhouden. Dit geven is het onverwoestbaar optimisme ln den mensch weer wakker roepen. En wie daarvan in dezen donkeren tijd iets of veel heeft, die houde dit niet voor zich zelf: Irij geve wat hij heeft. KONINKLIJKE BELANGSTELLING VOOR „SEMPRE CRESCENDO". H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zullen Dinsdagavond a.s. het Feestconcert bijwonen ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Leidsch Studentenmu ziekgezelschap „Sempre Crescendo.' ZILVEREN JUBILEUM A. PARDON. Bij de N.V. BeutH en Zn. Heden herdenkt de heer A. Pardon zijn 25-jarig dienstverband bij de N.V. R. M. Beuth en Zonen, alhier. Na achtereenvol gens in de veeren- en kapokfabriek te heb ben gewerkt, is de jubilaris thans met ver schillende werkzaamheden in de watten- fabriek belast. Waar de heer Pardon altijd zoowel bij superieuren als bij onderge schikten in een hoog aanzien staat, is heden door het geheele personeel bij zijn jubileum hiervan uiting gegeven. De directie bood den jubilaris die met zijn echtgenoote per auto van huis was afgehaald behalve de gebruikelijke en veloppe, de gouden medaille en diploma van de Maatschappij van Nijverheid aan, terwijl zijn vrouw bloemen werden vereerd. Door de meesterknechts, het mannen- en meisjespersoneel werden nog diverse cadeaux als een schemerlamp, theemeubel, tafelkleed en een bloemenmand aange boden. Tenslotte werd de jubilaris in de gele genheid gesteld den verderen dag in hui- selijken kring te vieren. WIJZIGING DIENSTREGELING LEIDEN—WOERDEN—UTRECHT. De op 15 Mei a.s. in werking tredende dienstregeling der spoorwegen, zal voor bovenbedoelde lijn belangrijke veranderin gen brengen. Niet alleen dat nu vaststaat, dat van wege de daaraan verbonden zware kosten van het aanbrengen van dubbel spoor op het baanvak WoerdenBodegraven moet worden afgezien, de lokaaltreinen Leiden- Bodegraven kunnen worden omgezet in treinen LeidenUtrecht, maar ook zullen de wijzigingen in den loop der meeste treinen aanzienlijke verbetering geven in de aansluitingen te Utrecht en te Leiden. AUTOBUSDIENSTEN HAZERSWOUDE—LEIDEN. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben afgewezen de aanvragen, resp. van A. van der Lelie en S. Voets. van H. J. Natzijl, van A. Erkelens en van de Gebrs. Vree burg, allen te Hazerswoude, om vergun ning tot het in werking brengen van auto busdiensten van Hazerswoude-dorp (N.-H. Kerk) over Benthuizen en Zoeterwoude naar Leiden (Stationsplein). EERSTE LEIDSCHE VEREENIGING VAN KANARIELIEFHEBBERS EN VOGEL BESCHERMING „DE ZANGER". Eerste Lustrumviering. Bovengenoemde vereeniging heeft van daag en morgen ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan een tentoonstelling ge organiseerd in de bovenzaal van Con cordia. Gezien de omstandigheden, welke ook in het vereenigingsleven hun weerslag vinden en de financieele draagkracht dezer betrekkelijk kleine vereeniging mag deze tentoonstelling een prestatie heeten Dit mooie resultaat is te danken aan de groote liefde van de leden voor de kanarie- sport en voor een gToot deel ook aan het onvermoeid werken der tentoonstellings commissie, de gulle medewerking van par ticuliere zijde, zelfs van buiten Leiden. Het doel der vereeniging, welke grooten- deels arbeiders tot haar leden rekent, is het veredelen van de kweek, waarvan het publiek door middel van deze tentoonstel ling de resultaten worden getoond. Aldus wordt getracht de liefhebberij voor de die ren in het algemeen aan te kweeken en te bevorderen en de vogelbescherming in de hand te werken. Mede dank zij den steun van het ge meentebestuur is in dit opzicht in de afgeloopen vijf Jaar reeds veel bereikt. Zoo wordt geregeld uitbreiding gegeven aan het aantal voederhuizen en broed- blokken in de plantsoenen en ook de op brengst van de morgenavond na afloop te houden verloting is voor dit doel be stemd. Voor de wedstrijdklasse zijn in totaal 102 vogels ingezonden; voorts is er ter opluistering een prachtige stand van den lieer Karei uit de Morschstraat met exoti sche vogels en een afzonderlijke verkoop, klasse voor mannen- en popkanaries zoo mede een collectie keurvogels. In een aparten hoek is een aantal vogel- voederhuisjes opgesteld, welke eerlang in den Leidschen Hout zullen worden ge plaatst. De tentoonstelling welke voor liefhebbers Veel interessant materiaal bevat is heden avond geopend tot 10 uur en morgen van 10—5 uur. Hieronder laten wij de voornaamste bekroningen volgeri; Klasse A (4 vogels eigen teelt 1931): 1. dr. D. G. Ubbels met 299 pnt.; 2. R. v. Drumpt; 3. J. W. v. Hees: 4. W. B. Roman. Klasse B (2 vogels eigen teelt 1931) 1. A. v. d. Graaf; «^J. W. v. Hees: 3. R. v. Drumpt: 4. H. S. Teijm; 5. A. v. Duren. Klasse C (1 vogel eigen teelt 1931): 1. R. v. Drumpt; 2. J. Zaalberg; 3. R. v Drumpt; 4. M. P. Oostveen; 5. D. A. v. d. Laaken; 6. H. S. Teijm; 7. J. W. Zitman. Klasse D (overjarige vogels): 1. P. Boom; 2., 3. en 4. R. van Drumpt. Klasse E (open klasse)1. A. v. d. Graaf; 2. A. v. d. Laaken; 3. J. L. F. v. d. Meijden; 4. J. Wolring. Meesterzanger (zilveren bondsmedaille) 1. dr. D. G. Ubbels (zilveren lepel van de vereeniging) na loting met R. van Drumpt. De heer Karei ontving voor zijn inzen ding exotische vogels een zeer eervolle vermelding. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Leidsche Coop. Melkinrichting De Land bouw, Leiden. Opheffing filiaal Leiden, Aalmarkt 13 dd. 15 Nov. 1931. Opheffing: J. de Koning, Haarlemmerstraat 212, Leiden. Schoenhandel, leder fournituren, repa ratie-inrichting. DE LEIDSCHE V.A.R.A.-AFDEELING. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heer H. A. R. Schuit (Den Haag)candidaats-examen godge leerdheid mej F. Koops (cum laude. Den Haag); propaedeutisch examen godgeleerd heid de heer F. J. B. van der Ghijs (Schie dam), Redevoering van den heer Zweribroek. De Leidsche afdeeling der V.A.R.A. be legde gisteravond in de Stadsgehoorzaal een vergadering. Dat de zaal tjokvol was, behoeft geen betoog. Geen plaatsje was meer onbezet, toen de afdeelingsvoorzitter, de heer H. Pieters, den avond opende. De aanleiding tot den feestavond is naar spr. mededeelde het aandeel van de afdeeling in den groei der V.A.R.A., deze week wer den n.l. 100 leden ingeschreven, waaronder het 2000ste; naast de onthulling en de aanbieding van de afdeelingsvlag ls dit het tot dezen avond aanleiding gevende feit. Na eenige muzieknummers van het en semble „Glück Auf" was het woord aan den heer G. J. Buitendorp, voorzitter van de uit de leden gevormde vlagcommissie. Deze bood met enkele woorden, waarin de overschrijding van 2000 leden werd ge memoreerd, het bestuur namens alle leden een schitterende vlag aan. De vlag is in frissche kleuren uitgevoerd voorzien van het bekende V.A.R.A.-embleem, ter wijl een gestyleerde microfoon den stok ais top siert. De heer Pieters hoopte, dat de vlag nog langen tijd van bloei der af deeling en V.A.R.A. mag medemaken. Met enkele toepasselijke woorden aanvaardde de heer Pieters namens het bestuur ondei dankzegging aan commissie en leden de vlag. Hierna was het woord aan den heer G. J. Zwertbroek, algemeen secretaris der V.A.R.A. De heer G. J. Zwertbroek herinnerde aan zijn rede van ongeveer een jaar ge leden, toen spr. het zendervrSagstuk hier ter stede uiteen zette. Sindsdien is er niet veel veranderd. Nog steeds is Nederland niet in het bezit van een behoorlijke korte golf-omroep. In vogelvlucht behandelde spr. het as pect van de Nederlandsche omroep en haar toekomst. Een voor buitenlanders opmer kelijk verschil met de buitenlandsche om roepen, is het ontbreken van een verplichte bijdrage in de kosten der omroepvereeni- ging, waarmede in ons land in totaal ong. 2'/« millioen gulden gemoeid gaat. Het tweede verschil vloeit eigenlijk uit het eerste voort nl. de concurrentie tus- schen de omroepvereenigingen. Toen 4 a 5 jaar geleden de vorming van de Nederlandsche omroep door een commissie onder leiding van min. Ruys de Beerenbroeck werd bestudeerd werd de retributie de verplichte bijdrage ad f. 10.- per toestel noodzakelijk geacht. Op één na alle volksgroepen verklaarden zich met deze bijdrage accoord, de vertegen woordiger der arbeidersgroep verklaarde zich met de retributie, mits teruggebracht tot de helft accoord. Bij de aanneming van de radiowet werd de retributie echter niet ingesteld. De toen in het leven geroepen A.N.R.O. ijverde tegen de retributie, als zijnde een belasting. De Katholieken en Christelijken gingen mede en de retributie werd niet ingesteld. En thans is de regeering van zins op de radio-toestellen ëen „echte" belasting te heffen, van welker opbrengst den om roepvereenigingen geen cent tey goede zal komen. Alle omroepvereenigingen hebben als zijnde schadelijk voor de omroepveree nigingen zelf zich tegen de te heffen be lasting verklaard. Niet gerust is de V.A.R.A. echter of de andere omroepvereenigingen speciaal de AVRO tot het einde zullen volhouden. De Radio-bode-red acteur verklaarde zich tegen de belasting, doch deelde tevens mee dat de AVRO. dan wel bereid zou zijn de regeering aan het benoodigde geld te hel pen. Dit kan volgens den heer Zwertbroek niets anders in zich houden, dan dat de AVRO bereid zou zijn te betalen voor zend tijd af te nemen van de andere omroep vereenigingen. De concurrentie tusschen de Omroep vereenigingen is zonder eenigen twijfel 't gebodene ten goede gekomen, doch ont lokte tevens een strijd om elkaar's zend tijd; een minder mooi ding, daar alle sa menwerking ten goede der verschillende luisteraars hierdoor onmogelijk wordt. Was de retributie tot stand gekomen dan zou de V.A.R.A. er nooit toe zijn overge gaan strijd te voeren voor 3>/2 dag zend tijd, doch tevreden zijn geweest met den tijd, noodig voor het uitzenden van socia listische lezingen enz. en geen vermake lijkheidsprogramma's. Door hun actie heb ben dus de agitators tegen de retributie de verdeeldheid voorbereid en in de hand ge werkt. In tegenstelling met de KRO. en de NCRV. weigert de AVRO. nog steeds hals starrig elke samenwerking of ieder over leg met de andere Omroepvereenigingen. Hierdoor is het nog niet mogelijk de verschillende noodige wijzigingen in de organisatie door te voeren en op te treden tegen de radiodistributie-bureaux, die winst slaan uit het werk der Omroepver eenigingen, zonder dat deze daarvoor eenig geld ontvangen en hierop ook wet telijk noch rechterlijk eenig recht hebben. Tenslotte spoorde spr. allen aan overal waar mogelijk is de Ideeën en principes der V.A.R.A. te verkondigen teneinde haar sterk te maken. Een krachtig applaus bezegelde het enthousiaste betoog van den spreker. De bekende radio- en gramofoonzanger Lou Bandy vulde met luimige en melan cholieke liedjes de rest van den avond aan BINNENLAND. Geen overeenstemming bereikt in het textiel-conflict. (Binnenland, 2e Blad.) „Onthullingen" over het zendtijdbesluit en een tegenspraak. (Binnenland, 2e Bi.) De resultaten van de Noordzee-haring- visscherij in 1931. (Binnenland, 2e Blad.), Ons parlementair overzicht. (3e Blad.) Huldiging van dr. J. H. Gunning J. Hzn. bij zijn gouden ambtsjubileum. (Kerk en School, 3e Blad.) Een teleurstellende auto-tentoonstelling te Brussel. (Sport, 5e Blad.) BUITENLAND. De economische besprekingen te Bazel en Berlijn. (Buitenland, le Blad.) De Duitsche partijen en de noodver ordening. (Buitenland, le Blad.) Smetona herkozen als president van Lithauen. (Buitenland, le Blad.) DE BIOSCOPEN, Casino-Theater „De Franschë Die vegge" is de hoofdfilm die deze week ln dit theater draait. In de hoofdrollen Bebe Daniels en Ben Lion. Wie deze spelers kent, weet, dat de directie met deze film ongetwijfeld een goede keus heeft gedaan. Zij spelen bel den zeer goed en houden tot het einde het publiek tn spanning. Marie in werke lijkheid niemand anders dan de beruchte Fransche dievegge Gertie Jones, is werk zaam als kamermeisje bij een zeer rijke familie. Als de familie eens uit is, betrapt Marie een collega bij de safe met de kost bare paarlencollectie. Weldra bemerken zij, dat het geheele huis omsingeld is door de politie en bergen dan ook de paarien weer in de safe. Doch door het dragen van verboden wapens komt Jimmy voor een jaar in de gevangenis. Na dien tijd pro beeren Jimmy en Gertie een beter leven te leiden, maar als zij dan zelf bedrogen worden is het vertrouwen van Jlmmy danig geschokt.. Na veel moeite, ook van den sergeant Kelcey, die hen steeds ter zijde heeft gestaan gelukt het Jimmy een waardig lid van de maatschappij te doen worden. Een goed bijprogramma waarin „Dé Woestijn der Verlorenen" sluit zich bij het geheel aan. Luxor-theater. „De brave Hendrik"! Fritz Schulz vertolkt de hoofdrol in deze Ufa-klucht en hij is reeds een vermake lijkheid op zichzelf. Als dr. Eckehart Bleibtren is hij de meest onschuldige en trouwe echtgenoot dezer zondige wereld, en geen duizend knappe jonge en geraf fineerde vrouwen zijn in staat hem uit zijn evenwicht te brengen! Dat hij toch een schandaal verwekt en heel de familie in rep en roer brengt is de schuld van Fritz Stürmer, zijn zwager, die meer naar andere vrouwen kijkt dan naar z'n eigen en om nieuwe herrie met z'n echtgenoote te ontloopen, zich aan een nieuw slip pertje waagtonder den naam van den trouwen Eckehart! Dat leidt natuur lijk tot hopelooze verwikkelingen en Eckehart rolt van de eene pijnlijke situatie in de andere, zonder dat er een oplossing in het vooruitzicht schijnt te liggen. Al dwazer wordt de geschiedenis van deze opzettelijke vergissing en vooral Fritz Schultz speelt zijn rol met een vaart en virtuositeit, die niet meer te overtref fen schijnt. Er rolt bij deze oer-komische klucht een eindelooze schaterlach door het theater, het is een vuurwerk van sprankelenden humor, van dol-vermake- lijke zetten en gekke situaties en maar zelden heeft men zoo gebruld van den lach ais gisteravond bij de vertooning van deze schitterend gespeelde Ufa-film, die wij met warmte in de aandacht van het bioscoop-publiek kunnen aanbevelen! In het bijprogramma een Wild-West- film met George O'Brien in de hoofdrol, een Ufa-cabaret-nummer en om. een aardig reclame-fimpje der Chief Whip- cig aretten- fabrieken City-theater. In het uitstekend ver warmd City-theater aan de Haarlemmer straat was gisteravond een talrijk publiek aanwezig om de verrichtingen gade te slaan van Thomas Meigham in de sen- sationeele detectivefilm „De schaduw van den Dood", met als verdere medespelen den H. B. Warner en Lila Lee. „De schaduw van den Dood" is het verhaal van een millionair. die in zijn bibliotheek wordt neergeschoten door een onbekende, doch de bekende detective Alexander Kayton (Thomas Meigham) brengt na tal van avonturen tenslotte de gewenschte oplossing. Als tweede hoofdfilm draait na de pauze „Valsch beschuldigd" in acht acten, met in de hoofdrollen Loretta Young en Douglas Fairbanks Jr. Douglas Stratton wordt beschuldigd, zijn vriend Rodney vermoord te hebben, en wordt in de gevangenis gesloten, met „de electrische stoel" voor oogen. Doch, eenigen tijd voor de terechtstelling doet Paul Palmer een mededeelingneen, verder verklappen wij niet. Het beste is, deze film zelf te gaan zien. Verder bevat het programma nog het

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1