UIT DE RIJNSTREEK. KATWITK AAN DEN RIJN. fcestvergadcring St. Jozephgezellenverecn. Gisteravond vierde de St. Josephgezellen- vBreeniging liaar St. Nicoiaasieesi waarvoor belialve de leden, ook de ouders der leden en de donateurs der vereeniging waren uitgenoodigd. De feestvergadering werd ge houden'in het Parochiehuis. Pastoor Schip horst opende de bijeenkomst met de be kende Koipingsgroet, waarna het Kolpings- lieJ werd gezongen. Dan nam Pastoor Schiphorst het woord en zeide dat men onwillekeurig, na het gehouden Sportfeest een te houden tooneeiavond en dit St. Nicolaasfe.si, zou gaan denken dat de St. Josephver. is een vereeniging van vermaak, poe!) daarmee vergist men zich. Zulks is het heelemaal niet al is vermaak niet uit gesloten. Het doel is een veel hooger doel. pe jongemannen te maken tot flinke kerels, degelijke Christenen, voorbeelden voor an deren. Daar is nog wel wat voor noodig cn daarom wordt ook aan sport en vermaak «edaan doch het mogen geen maniakken worden, docli het vermatk kan dienen om naar de vergadering te komen. Veel moet cr voor de jongelui gedaan worden en de berie krachten uit de parochie leenen zich hier voor. De jongens komen daardoor, wat een vereischte is, naar de congregatie en pas is opgericht een Retraite-club. Niets zou mij liever zijn dan dat deze ouders een zoon hadden die een retraite rrfee- maakten. Tijd en geld kan men hiervoor over hebben, omdat te bereiken. Moge de limp die in menig opzicht van de ouders ondervonden wordt, zoo bestendig blijven. Moge deze avond een van de avonden zijn van vermaak, die de jongens aan de ver een ging bindt. Na deze inleiding werd het programma cr.der de loupe genomen en kreeg de Vice-Praeses, Pater Cremer O.F.M. en de Raad van Bijstand tot taak in de verdere uitwerking van het programma de leiding te nemen. Voor de Gezellen was er prijs- biljarten, schieten, vogelprik. Voor de qencodigden sjoelbak, kikkerwerpspel en biljart. Voor al deze spelen waren prijzen prèmiön en eereteekens beschikbaar. Op het aangegeven uur had de prijsuitreiking hiervai plaats door Pater Cremer. Vervolgens had een verloting plaats van verschalende prijzen waarvoor evenveel gelukkigen waren als prijzen. Te 10" uur ving men aan met de afdeeling tconeel. Een reeks van comische voor drachten stond op hét programma, te veel om op te noemen en 't verslag zou te lang worden om deze stuk voor stuk te be handelen. De spelers oogstten allen een dankbaar applaus. Aan het einde sprak Pastoor Schiphorst woorden van dank aan allen dit tot het welsh.ö?n van dezen mooien avond hadden medegewerkt, tevens de hoop uitsprekend dat men nog menigmaal moge worden ver gast op een dergelijk feest Met de Kol- pingsgroet werd gesloten. ATTENTIE HARTOGS' TANDHEELK. INRICHT. KATWIJK a. d. RIJK, „HOTEL DE ROSKAM" Eiken Vrijdagochtend van 10—1 unr. 9727 KATWITK AAN ZEE. GYiVINASTIEKVEREEN. „HERCULES". Het 10-jarig bestaan. In de zaal voor Prot. Belangen zal mor gen en overmorgen het tweede jubileum van „Hercules" worden herdacht. Op 15 November 1921 werd de vereeni ging met aanvankelijk 70 leden opge richt, en werd onder leiding van den voor zitter, den heer M. Slingerland, geoefend tot Maart 1922. Toen werd als instructeur aangesteld de heer W L. Renee uit Leiden, die ook thans nog als zoodanig aan de vereeniging is verbonden. Sedert April j.l. is de leiding over de heerenafdeeling opgedragen aan den keurturner, den heer P. van Dam. teneinde aldus een periode van achteruitgang in samenwerking met den heer Renée te overwinnen. Tijdens haar bestaan heeft „Hercules" op onderlinge en kringwedstrijden zoowel op het gebied van gymnastiek als athletiek zeer vele prijzen gewonnen; te vèr zou het ons natuurlijk voeren alle successen en onderscheidingen der vereeniging te me- moreeren. In verband met den ernst der tijden en de reeds gemelde minder roos kleurige gang der vereenigingszaken. zal het jubileum op bescheiden wijze worden herdacht. Kwaadwilligheid? W. v. D.. schipper, deed bij de politie aangifte, dat aan boord van zijn schip 10 kuiperdissels worden vermist, welke ver moedelijk uit kwaadwilligheid overboord zijn gegooid. Verder is aan boord het kom pas vernield. De politie stelt een onder zoek in. Gemengde Commissie v. Werkverruiming. Onder voorzitterschap van den heer A. oen Dikken vergaderde bovengenoemde commissie in het reederijlokaal aan den Boulevard. Door den voorzitter der groote commissie en vervolgens ook door de resp. Voorzitters van een drietal ingestelde sub commissies, werden mededeelingen gedaan betreffende den stand der werkzaamhe den. De ongunstige tijdsomstandigheden Waren oorzaak geweest, dat men zich nog JJiet met zoodanige voortvarendheid van de uitvoering zijner taak gekweten had, als waartoe men zich aanvankelijk had op gemaakt. Toch werd besloten de verschil lende commissiën intact te houden en den joor het uitbrengen van rapport vereisch- Jen voorarbeid rustig voort te zetten. Ook pj de voorzitter uitvoerige inlichtingen betreffende het aan den Raad der ge meente gerichte adres tot het bekomen ph vrijstelling of vermindering van ha vengelden voor visschersschepen, die, om 5? Kiaar te maken voor haring- of trawl- Jpscherij naar Katwijk wilden komen. uver deze aangelegenheid ontspon zich pn breede gedachtonwisseling, evenals per andere door de commissie in deze JUdsomstandigheden mogelijk nog te voe- mn acties. Verschillende denkbeelden wer- ?en het bestuur ter overweging aan de nana gedaan, van enkele werd reeds de Roering aan een speciale commissie op- poragen. Wat de havengelden-kwestie be tont wer<* wel betreurd, dat in de h„ ï?e Raadsvergadering niet reeds een psiisslng kon wórden genomen, waardoor misschien reeds dit jaar iets had kunnen omen gedaan voor de zoo dringend noo- »e verruiming van werkgelegenheid. PIANO- en ORGELLESSEN Grondig onderricht. Billijke tarieven. MANDOLINE-CURSUS 1 gulden p. maand. Mandolines v.af f. 6.- desgêw. condities. Vraagt, inlichtingen hij W. A. GOUW, Voorstraat 64-66 9731 Katwijk aan Zee. LISSE. CHR. WINTERLEZINGEN. Lezing Ds. Janssen. „Rehoboth" was gevuld met een aan dachtig gehoor voor de rede van ds. H. Janssen. Leger en Vlootpredikant, over „Het hedendaagsche Rusland". De toestanden, zooals die zich thans in Rusland voordoen, zijn de consequen ties van de leer van Marse en Nietsche. Het wijsgeerig sociale systeem van Marse en het wijsgeerig atheïstisch systeem van Nietsche zijn de grondslagen van 't heden daagsche Bolsjewistisch Rusland. Spr. zette beide systemen nader uiteen en toonde aan dat ze beide het zelfde eind resultaat hebben, daar ze gericht zijn op de uitroeiing van het Godsgeloof. Deze propaganda wordt uitgebreid over heel de wereld, gefinancleerd vanuit Rus land. Achter dit alles staat de demonische kracht van den duivel, waaraan volgens spr. veel te weinig gedacht wordt in ge sprek en prediking. Het is hier de oude strijd tusschen Christus en Satan. Spr. zette nader uiteen, dat de begin selen van het communisme doorwerken ook in ons vaderland. De z.g. ..Cellenbouw" wordt waargenomen onder alle standen en in alle kringen. Wat zich in Rusland afspeelt, moet ons, aldus spr. met schrik vervullen. Spr. eindigde met een ernstig waar schuwend woord om toch vooral den tijd geest te leeren onderkennen. Tooneelavond van de Mij. tot Nut van 't Algemeen. Alhier gaf het Departement Lisse van bovengenoemde Mij. een tooneelavond in hotel de Witte Zwaan. De tooneelclub van het Departement Rijnzaterwoude voerde Am r.kaanich blijspel op getiteld: „De firma Adam en Eva". Er was een flinke opkomst te conslatee- ren, toen dc heer Volkersz allen het welkom toeriep en onmiddellijk na zijn openings woord het scherm gehaald werd. Hei waarlijk geestige stuk werd door het gezelschap op een buitengewoon vlotte wijze ten tooneeie gebracht. Geen moment van hapering stoorde het genieten van het goede spel. Voor dillettanten inderdaad een knap stuk weik: Een extra compliment is zeker hier wel op z'n plaats voor regie en aanklee ding zoowel als de décors. Vooral het hoenderpark was tot in de puntjes ver zorgd en werkt mee om van het geheel eer" besten indruk achter te laten.. Het is niet wel doenlijk het spel van alle medespelenden aan een bespreking te onderwerpen. Allen hebben zich gegeven en er meer van gemaakt dan van leeken wel tc verwachten is. Aan 't slot van den avond waren er voor de dames bloemen en voor allen zeer waardeerende woorden van den voorzitter, die zeer terecht namens al de aanwezigen dank bracht voor de buitengewone wijze waarop spelers en speelsters zich geweerd hebben om den aanwezigen een genoeg lijken avond te bezorgen. De voorzitter van de afd. Rijnzaterwoude sprak nog een opwekkend woord om de leden van de Mij. te Lisse op te wekken ook het tooneelspel te gaan beoefenen. Het is aldus de spr. slechts een kwestie van initiatief en doorzetting. En bij verwezenlijking van dit idee kunnen wij elkander, als leden van één gezin, wederzijds eens een genoeglijken avond bezorgen. Een instemmend applaus klonk na deze woorden, waarna er nog gelegenheid was tot gezellig nablijven. NOORDWITK-BINNEN. Groot St. Nicolaasfcest. Nadat St. Nicolaas een bezoek had ge bracht aan de kinderen in de lighal van het Groene Kruis en een kleine rondgang door Noordwijk aan Zee had gemaakt ver scheen St. Nicolaas op de Openbare school waar de jeugd hem reeds opwachtte. Ge- zamelijk trok men nu naar Hotel Royal, de Sint voorop gevolgd door de kinderen met hun onderwijzers en onderwijzeressen allen ln vroolijke stemming verschillende liesdjes zingend, terwijl Pieter kwistig pe pernoten strooide. In Hotel „Royal" heb ben de kinderen op grootsche wijze hun jaaiiijksch Sinterklaasfeest gevierd. De voorzitter van Volksonderwijs, de heer G. Terbeek heette allen hartelijk welkom cn bracht in de allereerste plaats dank aan degenen die milde bijdragen hadden ge schonken. vervolgens aan hen, die zich be ijverd hadden alles voor te bereiden, zoo als het koopen en inpakken van ca deautjes en 't inzamelen der giften, in zenderheid de dames Mevr. Vermeulen en Mej. G. Schipper. Daarna kwam Sint. welke van zijn vermoeienissen een oogenblik had uitgerust, in vol ornaat, gevolgd door zwarte Plet binnen. Hij werd met gejuich en versjes ontvangen. Sint sprak de jeugd alleraardigst toe. De dames Romswinkel en Klein uit Amsterdam, geassisteerd door Mej. Schippers boeiden de jeugd bijzonder met haar poppenspel. De avond verliep zeer gezellig onder het genot van versna peringen. die kwistig werden rond gedeeld en de onvermijdelijke chocolademelk waarvan ook al meer dan genoeg was. Aan het slot dankte de heer Terbeek nogmaals, allen die hadden medegewerkt om dit St. Nlcolaasfeest te doen slagen. Ook dankt spreker het oud-hoofd der school de heer Sanders, die nog zoo veel voelt voor de kinderen, voor zijn aanwe* zigheid. Dank brengt spreker voorts aan het hoofd der school, den heer Klundei, en de onderwijzeressen. Ten slotte dankte de heer Klunder het Bestuur van Volks onderwijs. dat zich zooveel moeite had ge geven dit feest te bereiden. Hierna volgde door verloting, de uitrei king der verschillende geschenken, bene vens poppen van speculaas en chocolade- reepen. Een en ander gaf een gezellige drukte. Zeer voldaan keerden de kinderen huis waarts terwijl de kinderen van Noordwijlc aan Zee onder toezicht van het hoofd der school van de tram gebruik konden maken. Volksonderwijs kan met voldoening op dit grootsche St. Nlcolaasfeest terug zien. NOORDWITK AAN ZEE. Bezoek van St. Nicolaas aan het „Groene Kruis." Onder zeer groote belangstelling bracht St. Nicolaas ook een bezoek aan de kinde ren in de lighal van het Groene Kruis. Het Bestuur was mede aanwezig om den Sint te ontvangen. Door de vele en milde bij dragen van kindervrienden en de volle medewerking van het bestuur van ,de Ver. Volksonderwijs was het bestuur van het Groene Kruis evenals vorige jaren in staat gesteld de patiëntjes het St. Nlcolaasfeest te bieden. De voorzitter van het Groene Kruis, ds. Cupedo heette den Bisschop van harte wel kom. Vervolgens richtte Sint Nicolaas zich tot de kinderen en sprak allen toe, ver maningen zoowel als goedkeuringen wer den door hem gegeven. Lekkers werd met milde hand uitgedeeld. Ook de verzorgster der kinderen, mevr. Döorneveld, werd door Sint Nicolaas met een geschenk bedacht. Menig Sint Nicolaas-liedje werd gezongen. Geglunderd werd er om de waardeerende woorden van den kindervriend, gegrinnikt om de streken van den oolijken Pieter er» gejuicht om de presentjes en het lekkers. Met voldoening kunnen zij, die dit feestje bereidden, op den welgeslaagden middag terugzien. o NOORDWITKERHOUT. Een plaatselijk Crisis-Comité. Naar wij vernemen heeft de burgemeester het initiatief genomen lot oprichting van een crisiscomité, uitgaande over de geheele gemeente, zoo mogelijk in aansluiting bij het Nationaal Crisis Comité. He. lijdt geen twijfel of er zal na de oprichting van het comité een ernstig beroep worden gedaan op allen, die iets te missen hebben, want er zal veel worden ^gevraagd in het vertrouwen, dat veel zal worden gegeven. Mer houde er dus met zijn uitgaven rekening mede, dat er,binnenkort een flinke extra uitgaven bijkomt. R.K. Volksbond. Tot bestuursleden van den R.K. Volksbond were* in twee vacature's gekozen de hecren M. Braun en J. P. v. d. Ploeg, terwijl laatstgenoemde ook gekozen werd, als lid van het Centraal bestuur „Noordwijkerhout". o SASSENHEIM. Bestuur A.-R. Kiesverecniging. Na de laatstgehouden bestuursverkiezing van die Kiesvereeniging is een nieuwe functieverdeeling gemaakt en is het be stuur thans samengesteld als volgt: A. Vogelaar, voorzitter: H. van Zonneveld, 2e voorzitter; C. v. d. Heiden, le secretaris; M Benschop, 2e secretaris; W. Bergman, penningmeester; J. van Leeuwen i,zn., 2e penningmeester; G. v. Tol, Alg. Adjunct. Ontspanningszaal voor werkeloozen. Op het verzoek, dat van de Commissie vcor Werkverschaffing en Steunverleening aan de Kerkbesturen is uitgegaan om te komen tot oprichting van ontspanningszalen voor werkloozcn kunnen wij mededeelen, dat van de zijde van.de Katholieken hier aan reeds is voldaan en dat daarvoor het K.S A-gebouw beschikbaar is gesteld. Gis termiddag vergaderde in Concordia de af gevaardigden van de Kerkraden van de plaatselijk Prot. k rken, alsmed d 1 lestu ei van diverse Chr. vereenigingen. Een comité werd gèvormd, dat zoo spoedig mogelijk de zaak in orde hoopt te hebben. o VEURLEIDSCHENDAM. Sluiting Winkelweek. Alhier vond in café de Roode Molen de sluiting plaats van dc door de winkeliers georganiseerde winkelweek benevens de trekking van de daaraan verbonden loterij De muziekvereeniging Cecilia maakte een rondgang door de gemeente met als eind punt het bovenvermelde café. Tc circa S uur opende burgemeester Iveïjzer de bijeenkomst met o.a. de volgende woorden. Wij zijn samengekomen om de winkel week te sluiten, waarbij ik in de eerste plaats dank breng aan de winkeliers voor het ncinen van het initiatief. Wij hebben gezien dat de winkeliers het hebben ver staan reclame voor hun zaak te maken, een blik in hun etalages was een lust. Ik hoop dan ook dat do winkeliers tevreden zijn. Er zijn aan het publiek uitgereikt 194000 bonnen (er is dus gekocht voor f. 4S 500) op elke 1000 bonnen Is een prijs beschikbaar zijnde 194 prijzen met nog 2 extra ingekomen prijzen. Allen, die hebben medegewerkt dank voor deze mede- en samenwerking. Ik sluit thans deze winkelweek en hoop dat een volgende maal weer een zoo groot aantal midden standers zullen medewerken. De prijzen welke zullen worden gewonnen zijn tot en met Zaterdag a.s. af te halen bij J. van Haaster en L. Oudshoorn. Hierna werd overgegaan tot de trekking nadat door iemand uit het publiek controle was uitgeoefend op het aantal prijzen enz. o VOORSCHOTEN. GECOMPLICEERD AUTO-ONGELUK. Een ernstig gewonde. Hedenmorgen te ongeveer halftien ls de foeer Sonius, wonende aan den Rijndijk, toen hij na een bezoek aan den kappers winkel van den heer Deen per rijwiel wilde oversteken, doordat hij geen voldoende aandacht schonk aan het. verkeer, het slachtoffer geworden van pen ernstig on geluk. Van de richting De Vink naderde een vrachtauto 'en van'dén 'tegenoverge- stelden kant een' FörcT-përsónénauto. Beide chauffeurs trachtten1 door-krachtig rem- nen een aanrijding te voorkomen, met het aevolg, dat beide voertuigen slipten, ae heer Sonius in den rug gegrepen werd door de vrachtauto en op den grond geslingerd. Met een schedelfractuur is hij, na ver bonden te zijn door dr. Stoel en den Eer sten Hulpdienst, overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De personenauto kwam in botsing met een boom en werd ernstig beschadigd. o WARMOND. Geslaagd St. Nlcolaasfeest. Der traditie getrouw bracht St. Nicolaas ook dit jaar een bezoek aan hotel de Stad Rome, waar een 130 tal kinderen van de leden van den R.K. Volksbond bijeen was gekomen. De goede Sint arriveerde in gezelschap van zijn onafscheidelijken vriend Piet, en werd in de zaal ontvangen door een commissie bestaande uit de hecren Hogenboom, Sikking, Keizer, Groen in 't Woud en Terpstra Mede waren ter verwel koming aanwezig de burgemeester en de Kapelaan. Allereerst werd het woord ge voerd door den burgemeester die den Sint hartelijk welkom heette in Warmond, waarbij hij er zijn groote voldoening over uit sprak dat hij nog een oogenblikje tijd gevonden had om ook de Warmondsche kinderen te komen verrasson. Eveneens werd hij hartelijk welkom geheeten door den voorzitter van den volksbond die verklaarde zijn komst op zeer hoogen prijs te stellen, vooral nu er in dezen tijd van crisis en malaise vele kleintjes zijn, die Sint Nicolaas door drukte niet heeft kunnen bezoeken. Mede heette spreker welkom den oud-voorzitter der vereeniging, den burge meester en de overige aanwezige commissie leden. Hierna informeerde Sint Nicolaas belangstellend zoowel naar het gedrag als vlijt van ieder kind en slechts heel zelden behoefde zwarte Piet met zijn ketting te rammelen wel een teeken dat de goede Sint zee- tevreden was over de Warmondsche kinderen. Zij werden dan ook allen rijkelijk beloond en overladen met geschenken. Het behoeft zeker niet gezegd te worden dat zij allen zeer voldian naar huis gingen en van hier past dan ook een woord van hulde en dank aan het ijverige comité, dat bijgestaan door verschillende dames, de kinderen een onvergetelijken dag heeft bezorgd. Ook de eigenaar van hotel de Stad Rome komt een woord van bijzonderen dank toe, daar hij geheel belangloos zijn zaal voor dit mooie doel heeft beschikbaar gesteld. Voor het ia"- 1932 is door B. en W. als geneesheer b .t met de doodschouw herbenoemd dr. H. J. A. Walenkamp alhier o ZEVENHOVEN. St. Nicolaas op school. Alhier verscheen de goede Sint in de O.L. Sc' ooi. De jeugd werd eveneens als vorige jaren rijk onthaald. Door de ouders en vele belangstellenden werd dit bezoek bijgewoond. Afwijzend is door den raad dezer gemeente beschikt op een verzoek van den A.N.W B om buitengewoon lid voor min stens f. 25 per jaar te worden. AARLANDERVEEN. 3de Pluimvectentoonstelling. De voor Vrijdag en Zaterdag a.s. door de vereeniging van Pluimvee en konijnen fokkers „Eendracht" uitgeschreven ten toonstelling zal waarschijnlijk Donder dagavond a.s. officieel door den burge meester dr. H. J. Lovink worden geopend. Het aantal inzendingen bedraagt dit jaar 160. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar de tentoonstelling worden gehouden in het gebouw „Het Oude Rechthuis" van den heer N. Delfos. o ALPHEN. FRAUDE BIJ DE GEMEENTELIJKE NOODSLACHTPLAATS? Een justitioneel onderzoek. Naar wij vernemen, moeten alhier aan de gemeentelijke noodslachtplaats eenige om-egelmatigheden aan 't licht zijn geko men. Een veehouder alhier van wien aan genoemde Inrichting een koe uit nood is geslacht en waarvan het vleesch voor consumptie is verkocht, moet een afreke ning ontvangen hebben van f60. terwijl de koe 600 pond woog. Het was den veehouder toevallig be kend, dat het vleesch is verkocht voor ge middeld ruim 30 ct. per pond. Volgens het bedrag van f. 60 zou dus slechts 200 pond vleesch zijn verkocht. Het andere ge deelte gaf men voor te hebben begraven. Na opgraving moet echter zijn gebleken, dat slechts plm. 80 pond vleesch was be graven. zoodat dus van een aanzienlijke hoeveelheid geen verantwoording heeft plaats gehad. Bij het door de Justitie inmiddels inge steld onderzoek moet voorts zijn gebleken, dat reeds eerder onregelmatigheden moe ten zijn gepleegd. Men kon ons een en ander echter nog niet bevestigen, daar het onderzoek nog voortduurt. Aan het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een voor dit bureau onbeheerd gevonden heeren rijwiel. Bij het rooien van eenige boomen is bij den landbouwer P. in den Nessepolder een boom op het dak van het z.g. boen hok van zijn woning gevallen. Het dak en een schoorsteen werden grootendeels ver nield. Persoonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. De laatste dagen komen in onze ge meente weer eenige gevallen van rood vonk voor. De op de boete- en bededag in de Geref. Kerk alhier gehouden collecte heeft een bedrag van f. 486.33 opgebracht. o ALKEMADE. CrisisDOniitc. Volgaar.-~ verwijzen wij naar oen adver tentie in dit nummei van het Plaatselijk Crisiscomité en wekken daarbij de inge zetenen op om eensgezind mede te werken tot leniging van den nood. o BOSKOOP. Afscheid ds. P. Glas. Naar wij verrtemen zal ds. P Glas. die' zooals men weet het beroep naar Schecm- da heeft aangenomen op 7 Februari e.k. zijn afscheid prediken. Vergadering Ziekenfonds. In de alhier gehouden vergadering van verzekerden ln het Ziekenfonds voor Al phen en omstreken, ls tot vertegenwoor diger van de verzekerden bij genoemd fonds gekozen de heer E. Versluis. In deze zelfde vergadering deelde het bestuur mede. dat door het fonds meer dere steun zal worden verleend o.a. bij verlossingen, aanschaffing van breukban den en het verstrekken van reisgeld wan neer eventueel een specialist zal moeten worden geraadpleegd. Door het bestuur van de Coöp. brood- en verbruiksvereeniglng „Vooruitgang" zijn de broodprijzen per 8 ons met 2 cent verlaagd. o KOUDEKERK. Raadsagenda. Morgenochtend te halftien komt de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen ter bespreking der volgende punten: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken, mede deelingen; 3. Comptabele besluiten; 4. Wij ziging reglement van orde voor de verga deringen van den gemeenteraad; 5. Wijzi ging tarieven waterleiding; 6. Adres voet balvereen. K. V. V. Inzake beschikbaar stelling van een voetbalterrein; 7. Wijzi ging verordening heffing opcenten perso- neele belasting; 8. Voorstel inzake de elec- triciteitsvoorziening in den Lagewaard: 9. Verzoek eervol ontslag door den Gemeente opzichter; 10. Voorste] tot aanwijzing van takken van dienst bedoeld bij art. 252 der Gemeentewet; 11. Benoeming lid commis sie plaatselijk toezicht lager onderwijs. Pe riodieke aftreding H. van Leeuwen Hzn. Aanbeveling; 1. H van Leeuwen Hzn.. 2. W Batelaan. 12. Benoeming van 5 leden der commissie tot wering van schoolver zuim. Periodieke aftreding der heeren A. Zuidwijk, Jac van Ommering. N. P. Sleg- tenhorst, A. Mieog. H. Verburg. Aanbeve lingen: 1. A. Zuidwijk; 2. H. van Leeuwen, 1. Jac. van Ommering. 2. W. A. van den Dool: 1. N. P Slegtenhorst, 2. J. A. Hor- tensius: 1. A. Mieog. 2. C. Stroo; 1. H. Ver burg. 2. J. C. Ketel. 13. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur Periodieke aftre ding M. Schenkeve'd. Voordracht: 1. M. Schenkeveld, 2. J. Wille. LEIMUIDEN. Alhier is door der. Bisschop van Haar lem benoemd tot pastoor de heer A. Slij- kerman. NIEUWKOOP. Loop der Bevolking. Gevestigd; D. Griffioen en echtgenoote, stoffeerder, uit Hilversum W. van Eijk, zonder beroep, uit Wilnis F. Hesseling, zonder beroep, uit Utrecht J. C. M. Rijnbeek, zonder beroep, uit Bodegraven A. Zaal, bewaarschoolonderwijzeres, uit Leiden G. A. Sleper, zonder beroep, uit Haarlemmermeer C. van Leeuwen, dienstbode, uit Ter Aar C. van 't Wout, boerenknecht, uit Zevenhoven C. van 't Wout, boerendienstbode, uit Zevenho ven C. de Rijk. dienstbode, uit Amster dam A. van den Akker, zonder beroep, uit Zoeterwoude E. G. van Beek. zonder beroep, uit Zoeterwoude W. Wahle, zonder beroep, uit Zevenhoven N. van Doorn, monteur, uit Vinkeveen en Waver- veen H. L. Steenbeek, weduwe van H. Verdegaal en gezin, uit Ter Aar. Vertrokken: N. T Diepeveen, boeren dienstbode, naar Rietveld C. Zimmer man. dienstbode, naar Alphen a. d. Rijn J. C. van Noort. zonder beroep, naar Apeldoorn C. H. van Drie, boeren knecht, naar De Bilt H. Bijker, boeren knecht.. naar Zwammerdam N. W. de Wit, boerenknecht, naar Woubrugge. OUDE-WETERING. Ambtsdrager Geref. Kerk. Bij de gehouden verkiezing is tot ouder ling der Geref. Kerk gekozen de heer P. Oostlander. o ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering „Onderling Kunstgenot". Gisteravond gaf de vioolclub „Onder ling Kunstgenot" alhier haar eerste uit voering in de Pancratiuszaal. De zaal was slechts matig bezet, het geen te betreuren viel. want het program ma hetwelk gegeven werd was werkelijk dc moeite van het aanhooren waard. Met het nummer „Onderling Kunstge not", gecomponeerd door den directeur, den heer P Bouwmeester, werd de ultvoe» ring geopend. Voor de pauze volgde nog een 4-tal mu zieknummers, welke zeer goed werden vertolkt. Na de pauze werd o.m. nog ten gehoore gebracht „Eine Kleine Nachtmu- siek" van W A. Mozart, welk nummer ge tuigde van diepgaande studie en op keu rige wijze werd vertolkt. Aan den directeur en de leden van de orkestvereeniging komt hiervoor een bij zonder woord van dank toe. Aan het einde van den avond dankte kap. Bijl voor het gepresteerde en hij sprak daarbij de wensch uit, dat de leden in de wintermaanden trouw ter repetitie zullen komen, opdat de volgende uitvoe ring nog meer aan de verwachtingen zal beantwoorden. o- WADDINXVEEN. Chr. Organisatie. De Chr. vakorganisatie begint ook in deze gemeente ln omvang toe te nemen. Er wordt voor dit doel den laatsten tijd een krachtige propaganda gevoerd. Thans ls een afdeeling van den Chr Besturen bond gevormd lot voorzitter werd geko zen de heer A. van der Ben en tot secre taris de heer J, Möhle De oprichtingsvergadering stond onder leiding van den heer R. van der Brug te Gouda. S

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7