TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. GEMEENTERAAD v. LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 766. Hedenmiddag 3 uur: 764. telegrafisch weerbericht v,1j. Kon Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 774.6 te Scilly. Laagste stand 742.5 te Reykjavik. Verwaching tot den avond van 10 Dec. Matige Noord-Westelijke tot Zuid-Wes telijken wind. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen regen. Aanvankelijk iets louder. STORM WAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen om 150 uur aan de posten van Hoek van Holland tot Nieuwesluis: „Attentiesein neer". Buitenlaridsch Weel-bericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). De hooge druk nam In de Golf van Blscaye nog toe en ontwikkelde een rug ovei de Britsche eilanden, waar achter un IJsland tot dicht bij de Azoren een neuwe daling nadert, zoodat de wanne vochtige luchtstroomen uit het Westen aanhouden. Het gebied van strengevorst Noord-Scandinavië is nog iets verder Oostwaarts getrokken, uit Zuld-Scandinavië tn Frankrijk verdween de vorst. In Noord- Daitschland steeg de temperatuur. De wind tocht is tijdelijk afgenomen, maar zal ton de Britsche West-kusten weer toe- Rmen. West-Europa heeft over liet ai- pieen een gebroken bewolking met lichte regenbuitjes, zwaren regen, veel aan liet Kanaal en bij de Noordsche kust. De alge- ittene toestand duidt op aanhouden van W zachte weer met vrij veel wind. LUCHTTEMPERATUUR. Liagste temp. 3 gr. C. (37 gr. Ff S uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 1! uur 'smidd.: 7Vs gr. C. (45 gr, F.). J uur nam.: 7Vz gr. C. (45 gr. F.). ■DOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. foorm. te 2 u. 50 min.; nam. te 3 u. 15 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Voensdag 4.20 n.m. tot 7.25 v.m'. MAANS OP- EN ONDERGANG. 1 Dec. op: 8 u. 29; onder: 15 u. 08. ENGELAND. Besprekingen met Rusland De werkloosheid. De minister van buitenlandsche zaken «r John Simon heeft den Russischen ^bassadeur tot een onderhoud uitge nodigd, dat hedenmiddag zal plaats eden. De regeling der schulden en de inspraken van Engelsche onderdanen Jegens Rusland zullen worden besproken, «r John Simon heeft tot deze stap be ften, aangezien de Russische regeering ^dusverre nog geen antwoord heeft ge- pven op de nota. die de vroegere minis- van buitenlandsche zaken, Henderson, het afgeloopen jaar in verband met de ïnuldenonderhandelingen naar Moskou -id gezonden. Men gelooft, dat Sir John ^on opnieuw de handhaving der vroe de verdragen en vooral het staken van ;3ere Bolsjewistische propaganda in ^geland zal eischen. aantal werkloozen in Engeland be joeg op 30 November 2622027. hetgeen r meer jS ^an de week tevoren en ''0J77 meer dan een jaar geleden. ITALIË. Senator Antonio Salandra f itüf- vrosBere minister-president van alle, senator Antonio Salandra. is he- ^nmorgen op 78-jarigen leeftijd over s'11' Geboren te Troia nabij Foggia was Si Pr°fessor aan de universiteit van r en werd tenslotte na o.a. minister 1° Landbouw en Financiën te zijn ge- m 1914 Minister-president. De 11e- :;;5en ln den aanvang van den wereld en I ïaren de oorzaak van den val van whinet in Juni 1916, nadat Italië 1 de Geallieerden had aangesloten, tollti [aatste Jaren speelde Salandra op saiJn ??bied seen rol meer. In zijn me- thni ongeveer 7 jaar geleden ver- j, aei1, zette hij o.a. de oorzaken, die tot °ssverklaring van Italië geleid hcb- uiteen. EGYPTE. Communisten gearresteerd. üSj PJ'jtie heeft elf communisten gear- utf™' waaronder negen Armeniërs, Sok van het voeren van ccmmunis- D?e Propaganda. thanrt do°rzoeking van hun woningen "jiaen documenten bevestigen de ver ens der politie. VEREENIGDE STATEN. De boodschap van Hoover. Gistermiddag heeft president Hoover in de vereenigde zitting van beide Huizen van het Congres, voor senatoren en afge vaardigden zijn jaarlijksche boodschap voorgelezen, waarin hij rekenschap af legde van het door hem gevoerde beleid, een overzicht gaf van de factoren die de huidige crisis bepalen en van het nood- programma tot bestrijding van de depres sie. De buitenlandsche politiek werd slechts zeer kort behandeld, aangezien daaraan morgen een afzonderlijke bood schap zal zijn gewijd, waarin Hoover o.a. de ratificatie van zijn moratorium-voor stel zal eischen. Hoover. Sprekende over den Europeeschen toe stand zeide Hoover o.a.: „De economische crisis in Duitscnland en in Midden-Euiopa nam in Juli j.l. den vorm van een alge- meene paniek aan, waaruit bleek, clat deze volken zonder vreemde hulp zouden moeten ineen storten. De vrees voor een dergelijke ineenstorting bracht onze pro ducten- en efiectenmarKt in verwarring en bedreigde ook andere volken, waarcioor nieuwe gevaren voor ons geschapen wer den. De. noodzakelijkheid van onze mede werking om het Duitsche volk voor een terstond te verwachten catastrophe te be schermen, was daarom van de grootste beteekenis, opdat het zijn belangrijk aan deel aan de stabiliteit der wereld zou kun- nn handhaven. Uit deze overwegingen heeft Amerika het Moratorium jaar en de Stillhalte-overeenkomst aan de orde ge steld". Uitvoerig behandelde Hoover de binnen- landsche economische depressie, die haar oorzaak vond in speculaties, inflatie op de effecten- en geldmarkt, slechte bedrijfs leiding in talrijke financieele instellingen en vooral in de storingen en catastrophes buiten de grenzen der Vereenigde Staten. Ten aanzien van de werkloosheid ver klaarde Hoover, dat de regeering er naar streefde door het scheppen van nieuwe arbeidsgelegenheid, door het instellen van arbeidsbemiddeling en door stopzetten der immigratie verlichting van de binnen- landsche arbeidsmarkt te brengen. Hoover wees er- echteivop. dat hij zich tegen elke directe of indirecte werkloozenzorg zou verzetten, „want de ineenstorting en de vergroote werkloosheid in Europa is voor een deel door dergelijke maatregelen ver oorzaakt". Een algemeene wijziging van het tarief- systeem door het Congres wees Hoover af. Hij stelde de volgende practische maat regelen tot herstel van het bedrijfsleven voor: 1. Een practische vermindering der regeeringsuitgaven en een tijdelijke, voor ten hoogste twee jaar berekende belas tingverhoging. 2. Verdere kapitaalverstrekking door de regeering aan de Federal Farm-banken teneinde goedkooper crediet aan den land bouw te verschaffen. 3. Vestiging van bouwcredietbanken ter bevordering van de bouwvakindustrie. 4. Het instellen van een „wederopbouw - organisatie" die den noodlijdenden doch Innerlijk gezonden industrieën, spoorwe gen. financieele instellingen en landbouw- crediet-instellingen tegen deugdelijke waarborgen tijdelijke voorschotten zal verstrekken. Hoover geeft echter niet aan op welken kapitaalgrondslag deze organisatie moet worden gesteld. In welingelichte kringen neemt men echter een, bedrag van één milliard dollar aan. 5. Uitbreiding van de bij de Federal Reserve-banken verdisconteerbare papie ren. 6. Een herziening der bankwet, waar door de banken gemakkelijker filialen kunnen stichten en toetreden tot het Fe deral Reserve-systeeiji. 7. Een hulpactie voor de spoorwegen, die ln staat moeten worden gesteld, door ge schikte samensmeltingen hun bedrijfskos ten te verlagen. 8. Een verzachting der anti-trustwet geving, speciaal ten bate van de kolen-, petroleum- en houtindustrie. Verder beveelt Hoover een zekere ver eenvoudiging van het federale bestuurs apparaat aan en een wettelijke vastleg ging van de immigratie-beperking. Hoover besloot zijn Boodschap met de woorden,, dat het op het particulier initia tief gevestigde economische systeem ook den storm van de huidige crisis zou door staan. Tenslotte zeide president Hoover o.a., dat het deficit voor het jaar eindigende den derstigsten Juni door de regeering was becijferd op 1417 millioen dollars. Betreffende Japan en China verklaarde Hoover, dat de V. S. vasthielden aan de verdragen, die de territoriale onaantast baarheid van China verzekerden. Ten slotte zeide de president nog, dat de wereld moest overgaan tot een verminde ring van de vloot- en andere bewapenin gen. wanneer men de vroegere levensstan daard weer wilde herwinnen. De vloot- beperkingen zouden mogelijk zijn. wan neer de onderhandelingen tusschen Frank rijk en Italië succes bleken te hebben, Oud-ontvanger veroordeeld. Het Gerechtshof te Den Haag heeft be vestigd het vonnis van de Rechtbank te Dordrecht, waarbij de 48-jarige C. Alblas, oud-gemeenteontvanger van Papendrecht, is veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens verduistering ten nadeele dier ge meente tot een totaal bedrag van 36.000 gulden. de nieuwe noodverordening. BERLIJN, 9 Dec. (Wolff) Op grond van de nieuwe noodverordening zijn vanaf heden tot en met 3 Januari a.s. alle open bare politieke vergaderingen en optochten verboden, tot handhaving van den Kerst vrede. BINNENLAND. engeland en frankrijk. PARIJS, 9 Dec. (Ned. Tel. Ag.) Momen teel hebben tusschen Frankrijk en Enge land onderhandelingen plaats over de herstel-betalingen, credieten, op korten termijn en de douane-maatregelen. Waarschijnlijk zullen beide landen tot een overeenkomst komen. Engeland neemt een steeds meer tegemoetkomende houding aan, daar het de goede betrekkingen met Frankrijk wil onderhouden. DE PROTECTIE IN ENGELAND. LONDEN, 9 Dec. (Reuter) In een druk bezochte vergadering van het liberale vrijhandelscomité is met algemeene stem men een motie aangenomen waarin ge zegd wordt dat het'comité gelooft dat de hooge beschermende rechten, onlangs in gesteld voor grondstoffen, machines en fabrikaten, de kosten van het levenson derhoud en de productiekosten in de naaste toekomst zullen doen stijgen en met name nadeel zullen toebrengen aan eenige der beste klanten van Brittannië in landen met lage tarieven zooals Neder land en Zweden. Voorts wordt in de motie gezegd dat als er rechten worden geheven waarbij onder scheid wordt gemaakt, of contigenteerin- gen worden toegepast op grondstoffen en landbouwproducten daardoor zeker de groote uitkomsten uit zakendoen, scheep vaart en belegging zullen verminderen. Ook leiden zij tot een verscherpten ta- rievenoorlog ten nadeele van den Brit- schen uitvoer en de Britsche scheepvaart. Het comité noodigt daarom de liberale vereenigingen in alle deelen van het Ko ninkrijk uit, opnieuw van hun geloof in den vrijhandel te doen blijken en aan haar leden duidelijk te maken dat de re geering haar nationaal karakter niet kan handhaven als zij een beschermend tarief aanvaardt zonder de kiezers te raad plegen. LONDEN, 9 Dec. (Reuter) Bij de ar- tikelsgewijze behandeling van het wets ontwerp tegen overmatigen invoer van tuinbouwproducten worden verscheidene amendementen der Arbeiderspartij met groote meerderheid verworpen. DOORTASTEND OPTREDEN VAN EEN AGENT. NEW-YORK. 9 Dec (Ned. Tel. Ag.) Tij dens een kindervoorstelling is in een bios coop brand uitgebroken, waardoor onder de kinderen een paniek uitbrak. Het gelukte evenwel een polltie-agent de. kinderen te kalmeerbri ;hé 'gelastte hen dat zij elkaar een hand zouden geven en op deze wijze bracht hij de kinderen, die een lange ketting vormden uit de bios coop. o HET CHINEESCH—JAPANSCH CONFLICT TOKIO, 9 Dec. (Reuter) De Japansche regeering heeft haar vertegenwoordiger bij den Volkenbondsraad Yoshlsawa op dracht gegeven de resolutie van den Vol kenbond inzake het vaststellen van den basis voor den vrede in Mandsjoerije aan te nemen. Men meent, dat Yoshlsawa tevens op dracht heeft ontvangen de positie van Japan inzake het optreden tegen de ban dieten op te helderen, als reserve, hoewel dit slechts als een tijdelijke maatregel, tot het herstel van den normalen toestand wordt beschouwd. DE BOODSCHAP VAN HOOVER. WASHINGTON, 9 Dec. (Ned. Tel. Ag.). In regeeringskringen wordt verklaard, dat president Hoover van meening is, dat zijn boodschap het grootste financieele pro- grani vormt, dat ooit aan liet land is voorgelegd. De boodschap wordt intusschen door de afgevaardigden nauwkeurig onderzocht. De belangstelling richt zich hoofdzake lijk op dat deel, waarin wordt gesproken over de verhooging van de belastingen. Een afgevaardigde heeft bekend ge maakt, dat hij in den Senaat zal voorstel len de financieele commissie te machtigen alle buitenlandsche leerlingen, die door Amerikaansche bankiers in Amerika wor den geëmitteerd te onderzoeken. Bovendien moeten de kopstukken der financieele wereld inlichtingen verstrek ken over hun wijze van zakendoen en hun winst. o ECKENER'S BEZOEK AAN ENGELAND. LONDEN, 9 Dec. (Ned. Tel. Ag.). Dr. Eckener is voornemens in Engeland Zep pelins te doen bouwen voor een toekom stig verkeer over den Atlantischen Oceaan. Op het oogenblik onderhandelt hij met de Britsche autoriteiten over het over nemen van twee Engelsche luchtschip- werven. Gisteren is hij tezamen met Ameri- kaansehe luchtvaart-deskundigen de gast van den Engeischen minister van lucht vaart geweest. NATIONAAL CRISIS-COMITE. Hedenochtend bracht H. K. H. Prinses Juliana, eere-voorzitster van het Natio naal Crisiscomité een bezoek aan de bureaux van dit comité, gevestigd ln Haar paleis, Kneuterdijk 20 te 's Gravenhage. Het comité meldt dat o.m. ontvangen is f. 10.000 van de Ver. v. d. Effectenhandel te Amsterdam en f. 2500 van de Maat schappij tot uitvoering van Zuiderzee werken. o DE HEER HEYNE CONTRA DR. KRÖLLER E.A. Een aanklacht wegens misleiding, enz. De heer R. Heyne bericht ons, da* door hem bij den officier van justitie te 's-Gra- venhage een klacht ls ingediend tegen de beheerende vennooten van Wm. H. Muller en Co. (dr. Kroiler, mevr. KröllerMüller, Salomon van Deventer), de leden van den raad van advies (W. Westerman, mr. v. Tienhoven) en den accountant H. Burg mans, subs, de leden van het accountants kantoor Burgmans, en dat deze klacht in houdt het publiceeren van vaische prospec tussen, het publiceeren van vaische ba lansen. de misleiding met de landhuizen ter verhooging van de credietwaardigheid, en de poging tot bedrog van Amerikaan sche bankiers, door het onderteekenen van de verlies en winstberekening door H. Burgmans over 1923, zonder controle en slechts met het doel om zijn opdrachtge vers aangenaam te zijn. STADSNIEUWS. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende de morgenmiddag te houden ledenvergadering van de afd. Leiden der Ned. Ver. van Huisvrouwen. Aan het politiebureau zijn een witte en een bonte geit, zoomede een rijwiel te bevragen, welke onbeheerd op straat werden gevonden. De marechaussee te Zwolle heeft den 17-jarigen J. S. van hier, aangehouden, die uit de ouderlijke woning was weggeloopen. Hij is op transport naar Leiden gesteld. BRAND. Hedenmorgen ontstond te Amsterdam brand bij de N.V. bij de N.V. Amsterdam- sche Lucifersfabriek, directeur de heer Top Groen Jr., aan den Amstelveenschen weg 751, doordat een van de werklieden een pak reclamelucifers uit de handen liet vallen. Door het schuren van de kop pen van de lucifers tegen elkaar vloog het pak in brand en weldra had ook de om geving vlam gevat. Voor de veiligheid in deze brandbare fabriek zijn sprenklers aangebracht, die dan ook dadelijk hun werk begonnen te doen. Toen de gealar meerde brandweer verscheen, was het grootste gevaar voor uitbreiding reeds ge weken. Met een straal op de motorspuit werd het nog brandende gedeelte ge- bluscht. Het gelijkstraatsche middenge deelte van het gebouw brandde geheel uit. GEEN SNIJBLOEMEN MEER NAAR FRANKRIJK. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den Rijkslandbouw-consulent te Parijs het „Journal Officiel" van hedenochtend de mededeeling bevat dat het contingent voor den invoer van afgesneden bloemen uit geput is, zoodat tot 1 Januari a.s. geen snijbloemen meer in Frankrijk ten invoer worden toegelaten. VLAARDINGSCHE BOAZ BANK N.V. SLUIT HAAR LOKETTEN. Het bestuur der Vlaardingsche Boaz Bank N.V. te Vlaardingen deelt het vol gende mede: Ons bestuur heeft zich ge noodzaakt gezien hare loketten voorloopig te sluiten, aangezien de liquiditeits-positie der bank niet toelaat verder te voldoen aan de talrijke opvragingen van credit- gelden. De bank zal een aanvrage om sur seance van betaling bij de Rechtbank indienen. Hoewel wij tot ons leedwezen onder in vloed van de algemeene economische malaise tot deze maatregel hebben moeten besluiten, meenen wij hierdoor de be langen van onze crediteuren op de beste wijze te behartigen. (Zitting van hedenmiddag.) EN W. AAN 'T WOORD. Wethouder Tepe vervolgt. Wethouder TEPE zal dan de personeels zaken behandelen. Om te beginnen een oud onderwerp: een voorstel-v. Eek betref fende de medezeggenschap. Reeds vier keer adviseerde hij tot niet-aanvaarden. nu is het niet anders. Het onderwerp is wel van beteekenis, doch het voorstel is voor den raad niet acceptabel, daar iedere nadere definitie ontbreekt, en niet ieder onder medezeggenschap hetzelfde verstaat. Daarbij komt echter nog de kwestie van uitvoering. Is deze mogelijk? Dat is nog de vraag. Daarom raadt hij den heer v. Eek intrekken aan. B. en W. zijn bereid hun standpunt inzake medezeggenschap binnen niet te langen tijd aan den raad kenbaar te maken. Dan het voorstel Knuttel om de salaris sen tot maximaal f. 6000 terug te brengen. De gedachte, die er aan ten grondslag ligt, is spr. niet onsympathiek. Ware het over de geheele wereld te bereiken, dan zou hij er voor voelen. Nu dit niet het geval is, zou het voorstel al heel weinig algemeen nut hebben en voor Leiden bovendien uiterst srhüdeüik zijn. Er zouden misschien uit 't particuliere bedrijf krachten zijn aan te nekken, doch de concurrentie is er ook met rijk, provincie en andere gemeenten en zoo zou Leiden slechts inférieur per soneel krijgen in de leidende functies. De heer Kuipers kwam weer met een arbeidsreserve. Nog pas is deze uitvoerig behandeld en naar deze discussies ver wijst spr. B. en W. zijn niet van zienswijze veranderd. Er op ingaan zou slechts zijn het vermorsen van drukinkt. Wat de losse arbeiders betreft, B. en W. meenen, dat de verordening van 1920 wel wordt nageleefd. Het verzoek van den heer Kuipers deze te handhaven heeft derhalve geen zin. De interpretatie van de verordening door B. en W. is nimmer aangetast. En tenslotte nog een opmerking van den heer Kuipers, die op een klein misverstand be rust Het G. O, is ln het Sectie-verslag niet aangeroerd in algemeenen zin, slechts bij de politie en in dit laatste opzicht is ook geantwoord door B en W. Kort gaat spr. daarop nu nog even ln. Hij oordeelde een gevraagde bespreking met de vakorgani satie-besturen in de gegeven omstandig heden niet noodig daar dit geschiedt naar mate b=t G. O. »r hehnpfte aan heeft. (De zitting duurt voort). AALSMEER. De gevaarlijke Uiterweg. Verschenen zomer is het mooie wegdek van den Uiterweg opgebroken voor het leggen van electrische kabels. Nadien ls deze smalle weg niet meer goed irt orde gemaakt. Over de geheele lengte van den wtg loopt een hooge rug en bovendien zijn er veel kuilen ingekomen. Vooral bij avond is de weg nu gevaarlijk voor de fietsrijders en menigeen maakte daardoor den laatsten tijd kennis met het water, 't Wordt tijd, dat de Uiterweg nu eens spoedig weer in zijn goeden toestand van voorheen wordt gebracht. „Goed Wonen." Door de Bouwver. „Goed Wonen" werd een adres aan den raad gericht, waarin' verzocht werd om zijn medewerking voor den bouw van 40 50 arbeiderswoningen, aan de Primulastraat en Spoorlaan. B. en W. staan, in hun prae-advies, dat zij op dat verzoek aan den raad uitbrengen, om verschillende redenen afwijzend althans vGorloopig tegenover het verzoek. 0.ra„ dat de economische toestand, indien deze zich niet spoedig stabiliseert, zeer waar schijnlijk tengevolge zal hebben een be langrijke verlaging van bouwkosten, waar mee dan gelijken tred zal houden verlaagde kosten van levensonderhoud, met als ge volg, dat de arbeiders de hooge huren waarschijnlijk niet kunnen betalen in de toekomst. Bovendien wordt voortaan een gemeentelijke bijdrage in de grondkosten van 50 pet. onjuist geacht. Voorts achten B. en W. het bouwen van woningen in dezen crisistijd welke ook deze ge meente terdege treft, onvoorzichtig, omdat de gevolge van een dergelijke verhooging van schuldenlast niet geheel overzien kun nen worden. Wel achten B. en W. het gewenscht, dat „Goed Wonen" in den loop van 1932 opnieuw een dergelijk verzoet indient, daar dan wellicht de economische toestand een verder zien in de toekomst mogelijk maakt. Tenslotte wordt nog mee gedeeld, dat de commissie van Gemeente werken zich in meerderheid niet met het voorstel tot afwijzing van het verzoek kan vereenigen. AMSTERDAM 9 Dec. Stemming flauw. Industrieelen, Olie's en Suikers zwak. Tabakken en Rubbers la ger. Scheepvaarten en Amerikanen flauw. Youngleenlng prijshoudend. Hoovers boodschap heeft niet veel in* druk gemaakt. De voorgestelde maatre gelen blijken weinig geschikt voor een afdoende verbetering. De Duitsche noodverordening geeft dui delijk te kennen, dat de situatie daar precair is en dat diepgrijpende maatre gelen noodig zijn om eenige verlichting te verkrijgen voor de regeering; de bevol king wordt steeds zwaarder belast. In de Engelsche politiek zijn de verhou dingen niet verbeterd en men spreekt zelfs van oneenigheid in het Kabinet. De A'damsche beurs was heden zwak ge stemd. Over de geheele linie liepen de noteeringen enkele punten terug. Unie levers daalden tot 93. Philips verloren circa 5 pet. Aku's boden weerstand. Accoustie- ken daalden tot beneden 10°/o. Olies waren ruim 5 pCt. lager, doch ver anderden onder beurstijd slechts weinig. De Amerikaansche soorten waren gedrukt. Rubbers waren ongeanimeerd. De onder handelingen ln Londen gaven de markt geen steun. Ook Suikerwaarden waren zwak en vielen terug. Tabakken lagen buiten de publieke attentie evenals Mijn- waarden. Scheepvaarten gedrukt. Amerikaansche fondsen algemeen lager. De beleggings1 markt was ongeanimeerd. Duitsche obli gaties algemeen wat beter. WISSELKOERSEN. Engeland 8.25; Duitschland 58.60. Frank rijk 9.72; België 34.50; Zwitserland 48.25;: Oostenrijk 35.25; Denemarken 44; Zwedei 44; Noorwegen 45.50; New York 2.48. Prolongatie 1"/,. AMSTERDAM, 9 Dec. Veemarkt. Aanvoer 278 vette kalveren: le kw. 76—82, 2e kw. 66—74, 3e kw. 5664 per K.G. levend gewicht; 25 nuchtere kalveren 7—16 per stuk; 770 varkens: vleeschvarkens 90—110 K.G. 42—43, zware varkens 40—42, vette varkens 38—40 per K.G. slacht gewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 14 wagons geslachte runderen afkomstig uit Denemarken. HAZERSWOUDE, 7 Dec. Aanvoer 3925 stuks. Kipeieren f.6—7 25, eendeieren f. 4.60 —5.25 per 100 stuks. Hanen f.1 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 8 Dec. Bloemkool lste soort per 100 f. 2.10—4.20, Gele kool per 100 f. 1.70—3, Roode kool per 100 f. 3.50—4.80, Groene kool per 100 f. 1.40—2.10 Peen per 100 K.G. f.2—3 50, Uien per 100 K..G f. 3.90—5.20. Aanvoer: 1000 bloemkool, 2500 gele kool, 1200 roode kool, 1750 groene kool, 5600 K.G. peen, 3000 K.G. uien. KOUDEKERK, 9 Dcc. EierenveiTng. 'Aan voer 2315 stuks. Kipeierën f. 5.90-7, kuiken- e:eren f. 4.S0—5.70, eendeieren f. 4—5.30, per 100 stuks. Boter f. 0.38—0.51, Kaas f. 0.27—0.35 per pond. ROELOFARENDSVEEN, 8 Dec. - Sla f. 0.40—6.90 per 100 krop, Tomaten f.1 9.80 per 100 pond. VEUR, 8 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 19 23o stuks. 17035 kipeieren f. 4.25—S15, 200 eendeieren f. 4.30—4.90 per 100 stuks. 463 kippen f. 0.801.50, 7 eenden f. 1.15 1.25, 224 konijnen f. 0.40—3.75, 37 duiven f.0 20—0.35 per stuk. WOERDEN 9 D.c. Kaasmarkt. Aanvoer 252 partijen kaas. M?t rijksmerk le kw. f. 29—31, 2e kw. idem f. 26—28. Handel trr.ag

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3