WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. LAND- EN TUINBOUW. FINANCIËN. RADIO-PROGRAMMA. peil. De arbeiders betalen zelf den z.g. vooruitgang. Spr. wijst dan op de rationalisatie, die werkloosheid zou bevorderen. Het tegen deel is echter juist het geval. Spr. becij fert dit alles om het beter te doen uit komen. Spr. staat dus vierkant tegenover de S. D A. P.. ook wat betreft de belastingvoorstellen van die zijde, die blijk baar uitgaan van de idee: zij drukken de arbeiders niet; doch daarin vergist men zich ten eenenmale. nader gaat spr. daar op in. Kort verdedigt spr. dan nog het aan trekken van industrie, waarvoor Leiden zoo gunstig ligt, den aanleg van sportterreinen zoo goed en mooi mogelijk, al is het niet zoo urgent dat het niet kan wachten. In werkverschaffing zou hij er direct voor zijn. Voor overnemen van den Leidschen Hout door de gemeente ziet spr. geen reden. Het zou ook niet fair zijn tegenover de contri buanten. Voor medezeggenschap voelt spr. niet. Het zou een groote handicap zijn voor de bedrijfsleiding. Adviezen pleegt men dan te overschatten. Er zou een chaos ontstaan, DE HEER SCHüLLER AAN HET WOORD. De heer SCHüLLER begint met het eigen-beheer-systeem. dat niet duur be hoeft te zijn en ook niet is. Zie ook Am sterdam. Toen de heer v. Es zeide, dat er geen werklooze bouwvakarbeiders waren, waren er 588! (De heer GROENEVELD: Die waren van buiten gekomen). Er zijn 115 werklooze schilders en nu eerst komen B. en W. met uitvoering van schilderwerk in eigen beheer. Dat had eerder gekund en er was meer te vinden. Veel beter dan steunverleening. Dat eigen beheer niet duur Is, blijkt ook bij het vervoer van Ge meentewerken. Dat kost f0,75, bij ver pachting f. 0.90 per M3. Helaas is bij Gemeentewerken echter niemand, die op schildersgebied deskun dig is. Dan zijn voorstel betreffende onderbren ging van Stadsontwikkeling bij Bouw- en Woningtoezicht. Over het algemeen oor deelt spr. de klachten over vertraging der bouwvergunningen juist, daar zij over te veel schijven gaan moeten. Er moet ge centraliseerd worden en daarvoor is z.i. Bouw- en Woningtoezicht aangewezen. Ook industrie-terrein valt dan daaronder. Zijn voorstel vraagt slechts nader onder zoek. De nota van B, en W. betreffende de schoolwerksters gaat langs zijn voorstel heen. Bij onderzoek in 31 plaatsen bleek hem, dat daar de werksters in vasten dienst zijn en daar betalen deze gaarne voor hun pensioen, waarop zij dan recht hebben, terwijl het hier blijft een gunst. Uitvoerig gaat spr. op deze aangelegenheid in. Laat men de kwestie nog eens opnieuw bekijken. DE A.-R. FRACTIE LEIDER SPREEKT. De heer VAN ES begint met een princi- pieele opmerking. De A.-R. partij heeft als principe steunen het gezag, daar dit re geert bij de gratie Gods. Maar dan moet het gezag zich niet zelf laten ondermijnen en als zoodanig oordeelt spr, de soepeler toepassing der Zondagswet Spr. hoopt dat men niet verder dien weg zal opgaan; zijn partij zal zich daartegen fel verzetten. Een solide financieele politiek is eisch van den tijd. Deze begrooting sluit ten minste, al zijn er enkele zwakke punten. Dit principe dient gehandhaafd het kost, wat het kost, opdat revolutie en inflatie worden voorkomen. Spr. verwijst naar Engeland en Oostenrijk. Alleen dan zijn de werkloozen te helpen. Hulp der regeering j dient te worden aanvaard, anders kon de steun wel eens geheel of gedeeltelijk moe- I ten worden gestaakt. En wie zou dan de dupe worden? Spr. is ook voor autonomie der gemeente, doch deze wordt z.i. door de regeering niet aangetast. De crisis-comité's kunnen zeer veel helpen en hij brengt een woord van hulde aan ons Vorstenhuis voor het initiatief en hij wenscht wethouder Romijn als voor zitter van het plaatselijk comité veel succes toe. Spr. raadt B. on W. aan wijziging van 1 het reglement van orde, opdat rantsoe neering van spreektijd mogelijk worde. Hij komt dan tot de S. D. A. P. en de wethouderskwestie. Een groep van 11 kan geen dictatuur oefenen. In dit verband huldigt spr. den Vrijheidsbond voor het aanvaarden van een zetel zonder voor- j waarden. Volgens S. D. A. P. en communist moet alles aan de gemeente komen. Het zou duur worden en vele ervaren personen zouden worden uitgeschakeld. Het voorstel van mevr. Braggaar gaat niet ver genoeg. Laat men dan het M. H. liever brengen naar de Heerengracht, alleen doen bestaan uit S. D. A. P.'ers en I de gemeentekas voor hen open stellen. I Tegenover de voorbeelden van mevr. Braggaar stelt hij eenige andere. DE LAATSTE S.D.A.P.ER. De heer VALLENTGOED meent, dat de heer Knuttel zich zelf naar beneden haalt door geen waardeering te hebben voor zijn i politieke tegenstanders. Dit naar aanlei- ding van den dank aan mej. Coebergh voor haar werk in M. H. en zijn eigen i werkzaamheid daar. In dit verband brengt spr. nog gaarne hulde aan wethouder Goslinga. De heer Knuttel gaf de S.D.A.P. I een trap, hij wil die retourneeren en hij 1 citeert een van des heeren Knuttel's partij- 1 genooten. De heer KNUTTEL: U moet niet zulke ontzettende stupiditeiten verkoopen, dat is een anti-communist. De heer VALLENTGOED houdt vol van wel. Spr. komt dan tot den heer Wilmer. Kapitalisme beteekent natuurlijk het mo derne kapitalisme. Onder de R.-K. is ook wel degelijk wat gaande, spr. citeert een radio-rede van den heer Kortman. Maar de R.-K. verschieten te veel van kleur, als b.v Aalberse onder het gezag der kerk. Zoo ook met pater Vrijmoet. Evenals de encycliek Rerum Novarum dient ook de nieuwe om de R.-K. arbeiders zoet te houden. (Tal van interrupties) - Alleen de actie der S. D. A. P. heeft tot verbetering gedwongen. Niet de S, D. A. P. zijn de zaaiers der ontevredenheid, dat zijn de fabrikanten, zie naar Twente. De S. D. A. P. zijn de maaiers. Het socialisme is geworden een wetenschappelijk stelsel Tot slot nog iets over de voorstellen zijner partij genooten, speciaal over het M. H. Wekelijkscbe vergaderingen oordeelt hij noodzakelijk en uitkeering aan de georganiseerden via de organisaties. Opnieuw ontstaat dan een fel gerede twist met den heer Knuttel, die roept van leugens, onbeschaamdheid etc., tot de voorzitter hem tot de -orde roept. DE HEER MANDERS SLUIT DE RIJ VAN SPREKERS. De heer MANDERS houdt een pleidooi in algemeenen zin over de macht van het geld, doch door het rumoer konden wij dit niet volgen. De heer v. ECK zag daarom liever schorsing, doch de VOORZITTER laat doorgaan. De heer MANDERS wendt zich tegen den heer Knuttel en diens voorstellen, evenals tegen de belastingvoorstellen van den heer Verwey. Er zijn z.i. betere dingen te doen dan sportvelden aan te leggen, doch terwille van werkverruiming kan hij in de huidige omstandigheden meegaan. Terwijl er overal overvloed is, is er malaise, een moeilijk op te lossen raadsel. Loonsverlaging etc. kan z.i. geen baat geven. Men blijft dan in den vicieuzen cir kel ronddraaien. Alleen werkverruiming kan z.i. verbetering brengen. De heer Vallentgoed begrijpt de R.-K. niet, die in de eerste plaats leven voor geestelijk goed, in tegenstelling met de S. D. A. P. B. EN \V. AAN HET WOORD. Wethouder Tepe vangt aan. Wethouder TEPE kan kort zijn. daar het onderwijs slechts heel weinig is aange roerd bij de alg. beschouwingen. Dit komt pas bij de artikelen. Wel zal hij iets moeten zeggen over personeelsaangelegenheden, doch hij doet dit liever morgenmiddag. Hierna om 11.00 uur schorsing. RECLAME. wordt beter 167. Ze draaiden zich om, maar toen bleven ze van schrik staan, want nu stond de kok weer voor hen en ze hadden hem toch zoo duidelijk in de kast gezien. Ik heb jullie daar eens betrapt, zei de kok tegen de deugnieten en daarvoor zal ik je laten straffen. Kom mee naar de kast, dan zal ik je eens laten zien wat ik gedaan heb en met verbaasde gezichten volgden ze den kok, die de kastdeur opengooide. 168. In de kast stond nog steeds dezelfde kok, die de bengels enkele minuten geleden ook hadden gezien. De kok greep zijn evenbeeld vast en draaide dit met het gezicht naar de kikkers en Tuimeltje, die nu pas zagen dat het een pop was. Ik wist, dat jullie zouden komen stelen, zei de kok en daarom maakte ik deze pop om jullie te verrassen. Ga nu maar mee, dan zal je van den koning nog wel wat meer verrassingen krijgen. En bang voor hetgeen ze te hooren zouden krijgen, volgden ze den opperkok. y Doozen 5 Ha rrt 25, 45 en 65 cis. 9736 GEEN OVERNEMING VAN HYPOTHEKEN VAN LAND- EN TUINBOUWERS. Op de vraag van den heer Braat betref fende hulpverleening van Rijkswege aan in financieele moeilijkheden verkeerende land- en tuinbouwers door overneming van hypotheken heeft minister De Geer geant woord. dat de regeering, ook met het oog op het antecedent, bezwaar moet maken, aan in moeilijkheden verkeerende land- j en tuinbouwers individueelen steun te ver- leenen, door de hypotheken, die op hun goed gevestigd zijn. over te nemen, met verlaging van de rente tot 1 pCt. RUNDVEE-FOKVEF.EENIGINGEN. De Provinciale Bend van rundveefok- vereenigingen in Zuid-Holland heeft gis termorgen in Coomans te Rotterdam, onder voorzitterschap van den heer P. Jas uit Dubbeldam, zijn 45ste algemeene vergadering gehouden. De contributie voor 1932 werd weer vastgesteld op f. 10 per afdeeling. De begrooting over 1932 werd goedge keurd. De heeren P. Jas cn C. van Beek wer den als bestuurslid herkozen. De rekening van den gehouden fok- veedag werd voorloopig goedgekeurd. De ontvangsten waren f. 4352.25, de uitgaven f. 4182.67 Als een geschil daaromtrent met de gemeente Rotterdam gunstig voor den bond eindigt, zal het batig saldo van f, 169.58 stijgen met f. 108 Uitgekeerd zal worden f. 2251.36 aan geldprijzen, behalve de in dit bedrag begrepen kosten van me dailles ad f. 66 De secretaris, de heer A. Louter te Voorburg, bracht hierna verslag uit van den lOden centralen fokveedag op Don derdag 3 Sept. j.l op het voormalige Nenljto-terrein te Rotterdam. Naar aanleiding van dit verslag werden uit de vergadering opmerkingen gemaakt. Hierbij werd o.m.'de juistheid van het ge volgde keuringssysteem bestreden, maar ook verdedigd. Hierna werd overgegaan tot de uitbeta ling van de behaalde geldprijzen en de uitreiking van de toegekende medailles. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. (N. R. C.i. HET SNOEIEN VAN APPEL EN PEER. Snoeien is een bewerking om bepaalde vormen aan boomen te geven en/of om boomen tot vruchtgeven te dwingen. Door het snoeien kan men ook aan een boom een bepaalde vorm geven, hierbij wordt gedacht aan de z.g.: snoeren U- vormen en palmetten, waarbij de takken in een bepaalden stand worden gedwon gen, de langloten tot z.g kortloten te ver vormen. Deze vorm van vruchtboomen j wordt veel gekozen, omdat deze uitermate geschikt is voor beplantingen van gunstig gelegen schuttingen, zij betrekkelijk wei- nig plaats innemen, een sier van onzen tuin kan zijn', waarmede tevens een prac- tisch nut, kan worden beoogd. Men ver- gete echter niet, dat de boom in een be paalden vorm wordt gedwongen en de natuur zich meestal niet ongestraft dwin gen laat Boomsoorten, die gevoelig zijn voor ziekten van den stam verloonen dan ook eerder ziekteverschijnselen, wanneer zij tot een bepaalde groeivorm worden ge dwongen. Over de keuze van zoo'n be paalde groeivorm, loopen de meeningen uit elkaar. Hierover hoort men tal van theoriën verkondigen, maar het ligt voor de hand, dat daarbij de persoonlijke smaak eerder den doorslag kan geven, dan een bijna niet te leveren bewijs, dat bijv. de ,,Ü-vorm" een beter resultaat zal opleve ren dan de .snoer". Het snoeien in hoofdzaak is daarop ge richt, om z.g, langlotentot kortloten te vervormen. De kortloten verhoogen de vruchtbaarheid, want aan die deelen ont wikkelen zich de eigenlijke vruchtorganen. De snoei heeft tevens ten doel die kort loten niet alleen bij de uiteinden der tak ken te krijgen, waar zij zich door betere groeivoorwaarden gemakkelijker ontwik kelen. maar meer verdeeld over de takken te krijgen. Aan den boom onderscheidt men hoofd- of hout- en zij- of vruchttakken. De hoofdtakken worden jaarlijks bij den snoei zooveel verlengd gelaten als eenigszins mogelijk is, van de vruchttakken wordt alleen het zwakke vruchthout ingekort. Met betrekking tot de snoeltljden onder scheidt men de z.g. winter- en zomersnoei. De zomersnoei moet in het algemeen wor den beschouwd als een herstelling van het geen bij den wintersnoei is verzuimd. Men gaat daarbij soms zoover, dat men met het snoeien dan ook den groei begrensd, doch vele soorten kunnen dien korten snoei minder goed verdragen en vormen in plaats van kortloten veel onvruchtbare langloten. Men behoede zich als leek dus voor overdrijving. Wat ervaren vakman kan doen, laat een leek beter ongedaan. Men houde bij het snoeien slechts in het oog, het brengen van regelmaat in - den vorm van de takken, die de kroon van den boom uitmaken, zoodat iedere tak over voldoende ruimte kan beschikken en daar door ten volle van lucht en licht kan profiteeren en overigens men draagt er zorg voor, dat de ontwikkeling van bloem knoppen in de hand wordt gewerkt. Hier is het ook op z'n plaats erop te wijzen, dat de wel eens verkondigende verouderde meening, dat een vruchtboom om veel vrucht te dragen, geen of weinig mest noodig heeft, niet juist is. Naast het zorg dragen voor een voldoende luchttoetreding draagt een goede voeding tot de vrucht baarheid van den boom bij. Na deze inleiding zijn de voorschriften van de practische toepassing, waarvan de beschrijving hier volgt, beter te begrijpen. Een bepaald voorschrift is natuurlijk niet te geven, een goede opmerkingsgave komt de behandeling te pas. De wintersnoei heeft in December- Februari plaats. Alvorens wij gaan snoeien bekijken wij eerst den boom. Indien blijkt dat de groei der hoofd- 'of houttakken de overhand heeft, dan moet de groei van deze door „langsnoei" getemperd worden, hebben de vruchttwijgen zich te sterk ontwikkeld, dan moet de houtsnoei door kort te snoeien worden bevorderd. (Langsnoei beteekent dus „op vrucht snoeien" kortsnoeien is „op hout snoeien"). Men begint dus met de hoofdtakken in te snijden, houde daarbij in het oog, dat takken, die bij den grond liggen, worden weggenomen, omdat de vruchten door hun gewicht later op den grond komen te liggen, en toch verrotten. Takken die door verkeerd toegepaste snoei naar beneden groeien en dus licht en lucht ont nemen neemt men bij den stam weg en vervolgens snijdt men alle hoofdtakken, die de overhand hebben gekregen* zoover in, dat de boom in evenwicht is, d.w. z. dat de takken die zich in den top en die zich afdalende tot de onderste takken daar beneden bevinden, zooveel worden ingekort, dat later de bladeren van de bovengelegen takken de daaronder gele gene niet overvleugelen. Men geeft daar mede den gewenschte vorm aan den boom Bij het snoeien dier takken moet erop gelet worden, dat de snede ligt, dichtbij een oog, dat zich aan de buitenzijde be vindt. Men bereikt daarmede het naar buiten ontwikkelen van de takken. Men snoeie dichtbij het oog af, want hoe langer het uitstekende gedeelte achter den knop is des te gevoeliger is de tak voor invloeden van buiten. Het valt dikwijls bij een slecht gesnoeiden boom op, dat deze een of meer dere takken heeft, waaraan dicht bij de stam geen vruchttwijgen zijn gekomen, terwijl aan het einde zich verscheidene twijgen gevormd hebben. In dit geval bij niet te oude boomen snoeit men veel weg, want al gaat deze operatie wel is waar gepaard met een vruchtderving van de afgesneden twijgen, die toch op den duur den boom onevenwichtig maakt, het tijdig ingrijpen wordt beloond, doordat, de slui merende oogen toch nog tot ontwikkeling kunnen komen en dan blijvend tot de vruchtbaarheid van den boom kunnen bij dragen Houdt verder in het oog de rich ting, die de natuur aan de tak van uit den stam heeft gegeven. Laat die tak zich in die richting blijven ontwikkelen, maak er geen gedrocht van, door de oorspronke lijke tak zoover bij een twijg af te snijden, zoodat die dwarsspruit in andere richting de oorspronkelijke tak gaat vervangen. Aan de eerste vruchttakken van een jon gen boom treft men gewoonlijk bij den wintersnoei 4 sterke oogen aan. Men snoeie daarboven af. Meestal zij de eerste en tweede van onderaf zwak, zoodat zij nog wel een zomer moeten groeien om sterk te worden. In het voorjaar zullen zich op dat stukje twijg de 2 bovenste oogen ontwikkelen en scheuten vormen, zoodat deze twee oogen verloren zijn. Van die twee scheuten neemt men den boven sten scheut weg, men noemt dit verenke len. De tweede scheut wordt op 2 of 3 oogen gesnoeid, daaruit komen in den zomer weer 1 of 2 scheuten, die men latei- op het 4de oog afbreekt. Hieraan kunnen reeds in den volgenden zomer knoppen z.g. „sporen" komen. Het kan zijn dat de knop, een bloemknop is geworden, In dat geval snijdt men alles boven dien bloem knop weg. Is het geen bloemknop gewor den, dan snijdt men alleen het kleine jongste deel weg om uit den knop weer een nieuwe scheut te krijgen, die belet, dat de knop die erachter ligt doorgroeit, want die knop wordt het volgend Jaar zeker een bloemknop. Heeft een knop eenmaal vrucht gedragen dan blijft er een dik, zacht vleezig deel over, n.l. het twijguit einde, waaraan de bloemen met haar steeltjes en na den bloei de vruchten heb ben gezeten. Dat zachte gedeelte noemt men „beurs". Op die beurs ontwikkelen zich de knoppen, die meestal bloemknop pen worden en dus vruchtdragende orga nen blijven. Enkele twijgjes hebben soms In den zomer als eindknop een vrucht knop gekregen, deze twijgjes, ook wel tuil tjes genaamd, laat men met rust. Behalve de wintersnoei wordt hier te lande op de vormboomen, zooals snoeren, vormen en palmetten de „zomersnoei" toe gepast. Het snoeimes wordt dan gewoon lijk niet gebruikt, de twijgjes worden met de hand afgebroken. In de maand Juni krijgen de blaren een donkeren kleur, het geen een teeken is, dat de twijgen eenige vastheid gaan krijgen. De scheuten die zich vormen, worden op vier volwassen blaren afgenepen. Die ingenepen scheuten krijgen sterke oogen, waarvan het eindoog in denzelfden zomer meestal nog een krachtige scheut doet ontstaan, die men dan weer op 2 bladen afbreekt. Het af- nijpen van de scheuten komt aan de andere deelen, die niet genepen zijn ten goede. Het sap verdeelt zich bij voorkeur over de verder naar beneden gelegen dee len en dit komt den groei ten goede. Vraag: Hoe moet ik mijn Cyclame be handelen? De plant is nu bijzonder mooi. Hoe te handelen als de plant is uitge bloeid. Wed. J. v. I. te W. Antw.: Geef uw plant nu dagelijks water en zet haar goed in 't licht en vooral koel. Geef water in een schoteltje onder de plant. Als ze is uitgebloeid, houdt haar dan droger en zet haar eind Mei, begin Juni, in den pot ln den tuin. Zoodra zich nieuwe bladeren vertoonen moet U nieuwe aarde en geregeld water geven. Eind Sep tember moet ze naar binnen. Vraag: Hoe heet de plant, waarvan een blad hier bij gaat? Hoe is de behandeling? H. C. te R. Antw.: De plant heet Marantha en moet in de huiskamer een koele plaats hebben. Ze ontwikkelt zich 't best, wan neer U haar in den winter niet te veel water geeft; snijdt de leelijke bladeren weg. In 't voorjaar als 't weer beter wordt, zal de plant zich opnieuw ontwikkelen. Houdt haar nu in leven, meer niet. Vraag: Hoe te behandelen 'li Cyclame die in bloei staat? Hoe komt het dat de bladeren geel worden? H. C. te R. Antw.: Dat komt door de droge huis kamerlucht. De plant is gedurende veer tien maanden in een kas of bak opge groeid, waar de temperatuur niet warm. maar vooral vochtig was. Ook moet het vertrek geregeld gelucht. Gaslicht is vooral zeer schadelijk. Vraag: Hoe heeten de planten, waar van blaadjes hierbij gaan en hoe ze te behandelen? Mej. P. té V. Antw.: In Uw brief vond ik niet de bedoelde blaadjes; zou U nogmaals aan de Redactie willen zenden opdat ik U, zoo mogelijk, kan inlichten. Vraag: Wat zijn dat voor schilfertjes welke aan den achterkant van het blad zitten, waarvan ik hier een gedeelte bij doe? Mej. P. te V Antw.: Het bijgevoegde bladgedeelte is van een bekende huisvaren, n.l. van de Cyrthomium falcatüm: Wat U als schu iertjes bedoelt zijn de sporen, waarmede de plant zich vermenigvuldigt. Hoewel plantkundig daarvan verschillend zijn de sporen als het zaad te beschouwen. Vraag: Hoe te handelen met een druif welke in den tuin is geplant. J. S te O Antw: Snijdt dat gedeelte, waarmede de druif zich in dezen zomer heeft ver lengd tot op ongeveer 8 a 10 oogen terug en snijdt de zijranken, die vrucht hebben ge dragen, op 3 oogen terug. Verreweg 't meeste hout gaat er dus af. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". Losse nummers van ons Blad zijn j behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. I. H. WIjTENBURG. Haarlemmerstraat 2 W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij JOK. HCGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v, d. VOOREN. H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. „VESTA" Maatschappij van Levensverzekering N.V. In de gisteren gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders is aan den heer mr. H. W. J. Fockema op zijn i verzoek eervol ontslag verleend als direc- teur dezer maatschappij en zijn benoemd als directeuren de heeren H. J. Huissen, thans adj.-directeur en jhr. J. A. H. van der Does, thans secretaris der directie, i Tevens werd op hun verzoek eervol ont slag verleend aan de huidige Commissaris sen, de heeren mr. H. Smeenge, G. André de la Porte, dr. J. v. d. Hoeven, mr. dr. D. Baron Mackay, mr. C. J. Baron van Tuijll van Serooskerken en ir. D. W. P. Wisboom, terwijl tot Commissarissen werden be noemd de heeren J. W. Niemeijer, W. F. Viëtor, J. Brunsting, dr. M. Niemeijer en prof. dr. A. O. Holwerda. VOOR DONDERDAG 10 DECEMBER. Hilversum. 298 M. Uitsluitend AVRO- uitzending 8.00—10.00: Gramofoonpla ten 10.00 Morgenwijding 10.15: Gra- mofoonplaten 10.30: Modepraatje - 11.00: Gramofoonplaten 11.15: Kook praatje door mevr. N. Wolf-Kaufmann - 11.45: Gramofoonplaten 12.00: Concert door het Winkels-Trio 2.30: Plano-reci tal door E. Veen 3.00 Knipcursus - 3.45' Gramofoonplaten 4.00: Ziekenuur 5 00—7.00: Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Suzic Klein (liedjes) o.a. potp. „Die Zn- kusprinzessin", Kalman 7.00: Jan Gert- sen: Het Kassandra-schema 7.20: Ver volg Omroeporkest 7.30: Engelsche Ie; 8.00: Gramofoonplaten 8.1510.15: Concertgebouw-orkest o.l.v. dr. W. Men gelberg o.a. 4e Symphonie. Glazounow en 6e Symphonie (pathétio.ue), Tschaikow- sky. In de pauze: Boekenhalfuurtje 10.15: Vaz Dias 10.30: Uit Restaurant „Haeck", Den Haag. Hongaarsche Muziek door het orkest Pali 11.0012.00: Gra mofoonplaten. Huizen. 1875 M. 8.009.15: KRO 10.00: NCRV 11.00: KRO 2.00—11.30; NCRV 8.00—9.15 en 10.00—10.15: Gramofoonpl. 10.15: Ziekendienst 10.45—11.30: Gra mofoonplaten 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15: Concert KRO-Orkest o.l.v, J. Gerritsen 2.00: Handwerkcursus 3.00: Gramofoonplaten 3.153.45: Vrouwen- halfuurtje 4.00: Ziekenuur 5.00: Cur sus Handenarbeid voor de jeugd 5.45: Concert. N. Huisman (bas-bariton) en mevr. M. C. v. Eldik-Kuipers (plano) 6.45: Knipcursus 7.00: Vragenhalfuurtje 7 45: Nêd. Chr. Persbureau 3.00 10.30: Concert NCRV-Klein-Orkest o.l.v. P. v. d Hurk. 17e Eeuwsche Muziek o.a. Con cert, Torelli 9.00: Causerie over Bre- tagne 9.30—10.30: Vervolg concert o.a: fantasie „Die Fledermaus", Strauss 10.00: Vaz Dias 10.30—11.30: Gramo foonplaten. Daventry. 1554 M 10.35: Morgenwij ding 11.05: Lezing 12.20: Cinema orgel-bespeling 1.20: Gramofoonplaten 2.25: Voor de scholen 2.50: Lezing 3.20: Vesper 4.10: Voor de scholen - 4.30: Jack Payne en zijn dansorkest 4.50: Het Grosvenor House orkest 5 55 Kinderuurtje 6.20' Berichten 6.50 Koorzang 7.10: Duitsche lezing 7 50 Lezing 8.20: Variété 9.20: Berichten 9.40: Lezing 10.10: Vioolconcert door Thibaud 10.50: Kerkdienst 11.05— 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris". 1725 M 8,05, 12.50 en 1.25: Gramofoonplaten 8.20 Orkestconcert o.a. Boite k joujoux, Debussj1 9.50: „Der Burger als Edelmann", E. Schulhoff. Langenberg. 473 M. 6.257.20: Gra mofoonplaten 12.251.50: Orkestconrerl 4.20—5.20: Orkestconcert o.l.v. Wolf 7,20: Concert o.l.v. Wolf, o.a. ouverture Si j'etais rol", Adam 8.20: Orkest cn So listenconcert, o.a. piano-concert No. 2L c-moll, Mozart. Hierna tot 11.20: Dans muziek o.l.v. Pensis. Kalundborg. 1153 M. 11.20120 Concert uit het Palace-Hotel o.l.v. GyW- mark 2.504.20: Concert uit Restau rant Wivex o.I.v. Stalla 7.309.35: Syni- phonieconcert o.l.v. prof. Nlc. Malko. f- Larson (zang), o.a. 5e Symphonie. Tscnal- kowsky 9.50—11.50: Dansmuziek. Brussel 508 cn 338 M. 508 M: 5.J: Orkestconcert 6.20 en 6.50: Gramofoon platen 8.20: Gramofoonpl. 8.45' dito. O.a. Espana, Chabrier 9.2010.20: Conn- cert door de Augustijnen. 338 M: 5.0: Concert door kwartet 6.05: Concert door Trio 8.20: Concert o.l.v. De Sutter. O.a. Ouvert. „Iphigenie in Aulls". Gluck. Rome 441 M. 8.20: Concert m.m.v. Mt Kwartet van Rome. O.a. ..Der Tod nnd das Madchen", Schubert en uit „Othello - Verdi. Zeescn 1635 M. 11.20: Gra'mofconp. 1.20—2.05: Gramofoonpl. 3.50: Conner Taube-Kamerorkest 7.20: Karnerorke» Edwin Fischer 8.30: concert door Philharmonisch orkest van Berlijn IC""' 11.20: Dansmuziek. 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10