72ste Jaargang DONDERDAG 3 DECEMBER 1931 No. 21997 Nationaal Crisis-Comité. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BURGERL. STAND v. LEIDEN GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiên uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTj Voor Leiden per 3 maanden f.2.35, per week<i.f.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Wij ontvingen per kas of per giro: Mej. A. S. f. 2.—; Mevr. Wed. N. N. f. 1.—; M. J. v. d. Z. f. 10.—; Mej. J. M. T. f. 10.—; C. J. C. f. 10.—. BADHUIS VAN DER WERFFSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het gemeentelijk Badhuis in de van der Werff- straat op Zaterdag 5 December a.s. (St. Nicolaasavond) na des nam. 8 uur zal zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 December 1931. 9441 ADRES AAN DEN RAAD. Inzake huishuren. Aan den Raad is volgend adres gezon den: Geeft met verschuldigden eerbied, te kennen: De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouw ondernemers, gevestigd te 's-Graven- hage, Tournooiveld No. 3: dat hij in een schrijven d.d. 4 Augustus j.J. al zijn afdeelingen (ook te Leiden is een afdeeling) heeft gewezen op de slechte economische toestanden en o.a. geadviseerd heeft: „Te voorkomen dat Huiseigenaren de huren van woningen op onredelijke wijze verhoogen dat de Besturen der afdeelingen bij on tevredenheid van huurders over huurprij zen etc. de klachten zullen onderzoeken en trachten de partijen tot overeenstem ming te brengen"; dat verschillende aangesloten afdee lingen aan hun leden een schrijven met een dergelijke strekking hebben verzon den; dat echter uit den aard der zaak de eisch van een loonende exploitatie mee brengt, dat alle lasten in de huurprijzen der woningen verdisconteerd zijn; dat nu in den laatsten tijd bij verschil lende Gemeentebesturen een strooming valt waar te nemen, om hetzij de be staande lasten te verhoogen, hetzij nieuwe op te leggen op het onroerend goed; dat hiervan een noodzakelijk gevolg moet zijn huurverhooging, althans van huurverlaging geen sprake zal zijn; dat dientengevolge het door ons be oogde doel om zooveel mogelijk de huur prijzen op een zoo laag mogelijk niveau te houden of te brengen en zoodoende mede te werken om de economische las ten, die op de bevolking drukken niet te verzwaren, niet bereikt zal worden; dat hij daarom een ernstig beroep doet op de Overheid om zijn streven in deze te steunen en wel te willen medewerken aan zijn doel, hetgeen in het belang van de gansche bevolking zal zijn. w.g. Voorzitter, mr. J. A. de Meyier. w.g. Secretaris, mr. J. Hazenberg. BEGIN VAN BRAND. Hedenmorgen omstreeks kwart over tien is een begin van brand ontstaan ten huize van L. K., Langebrug 14, doordat een kachelpijp, welke door een houten beschot loopt, tengevolge van oververhitting be gon te gloeien, waardoor het behang en net hout vlam vatten. Op het hulpgeroep van mej. K. kwam de 70-jarige weduwe v. u- M., die op de tweede verdieping woont, aanloopen en wist met bewonderenswaar dige tegenwoordigheid van geest het vuur fret eenige emmers water te blusschen. De brandweer behoefde geen dienst te doen; de schade is gering. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen- Spijer Brothers, Ter Aar. Groenten- zouterijen. Overleden Vennoot: D. Spijer, Amsterdam, dd. 24 Nov. 1931. Leidsche Coöp. Broodbakkerij en Ver- oruiksvereeniging „Vooruit", Korevaarstr. hoi,}10011- Uittredend Voorzitter: M. Dub- jeiaam, Leiden. Uittredend Commissaris: J. Jongeleen, Leiden, tteerenmodemagaz. „Nouveauté", Steen- ppto 3 beiden. Deze zaak is thans filiaal ETTSen van: Heerenmodemagazijn „Nou- aute te Haarlem, Kruisweg 42. PROPAGANDA-AVOND COÖPERATIE „VOORUIT". DE ARBEIDSBEURS. 2611 December 1931 waren 2067 ■J- wol). werkzoekenden ingeschreven. Overweldigende belangstelling. Zelden maakten wij een avond mee, waar zulk een enorme belangstelling be stond, als voor de propaganda-avond van bovengenoemde Coöperatie. Het bestuur had zeker niet kunnen vermoeden, dat honderden en honderden vrouwen, die daarenboven nog niet-leden mochten in- troduceeren, zouden zijn opgekomen. An ders zou het zeker een grootere zaal dan „Concordia" gehuurd hebben. Drommen bezoeksters moesten worden afgewezen, hetgeen een tijdlang veel oponthoud en heftig gedrang veroor zaakte, Tenslotte werd nog een groot ge deelte in de garderobe toegelaten: men kon toen van daaruit het optreden van den humorist Gerritsen en de toespraak volgen. Eindelijk kon nog een betere op lossing gevonden worden: allen werden in de zaal toegelaten, al moest men zich met een staanplaats tevredenstellen. De rust was gelukkig weergekeerd en de bijeen komst kon normaal verloopen! De voorzitter der propagandacommissie, de heer Veldman, sprak allen een hartelijk welkom toe en constateerde, dat helaas vele verbitterde harten op dit oogenblik aanwezig waren, maar hij kwam onmid dellijk met een geruststelling; hij beloof de, dat binnenkort een vervolgavond zou worden gehouden en dan in de Stadsge hoorzaal. Gelukkig zullen dus over eenigen tijd de nu teleurgestelden eveneens van de attracties van zulk een avond kunnen genieten. De heer Veldman eindigde zijn noodzakelijkerwijs kort gehouden rede met een opwekkend woord en drong er bij de vrouwen, de spil van het huishouden op aan, zich als lid van de Coöperatie „De Vooruit" op te geven. Hierna trad het gezelschap „Aufgepast" op; men kent dit ensemble voldoende, om te begrijpen dat de toehoorders ook dit maal weer van de muziek, de liedjes van den heer Gerritsen en van cliens grappen op buitengewone wijze genoten. Nu was de pauze aan de beurt met een aangename verrassing: iedere bezoekster ontving een kop koffie. Mevrouw Beukman-Faber uit Dordrecht sprak vervolgens, in de plaats van mevr. Straalman-Kremer uit Hilversum, die ver hinderd was, over de belangen der Coöpe ratie. Zij wees allereerst op de buitengewone tijdsomstandigheden en over het nut van de coöperatieve beweging juist in deze periode. Het kapitalistische stelsel, aldus spreker, heeft slechts het oog gericht op het maken van winst en het loopt dan ook vast. In verband hiermee, wees spr. op de toenemende werkloosheid en rationalisa tie. Terwijl het graan en de koffie in zee gegooid worden, teneinde de prijzen hoog te doen houden is er bijv. hongersnood in China. De Hakakoffie is echter tengevolge van de toestanden in Brazilië reeds drie maal in prijs verlaagd kunnen worden. In tegenstelling met het kapitalisme, dat slechts handel drijft uit winstoogmerk, produceert de coöperatie naar behoeften. De winsten van het verbruik, vloeien na reserveering etc., weer terug in de zakken van iedere huisvrouw. De coöperatie pro duceert goede waar en levert goed gewicht onder de meest gunstige arbeidsvoorwaar den. Andere winkels lijken misschien goed kooper, maar dat is volgens spr. niet waar. In het bijzonder besprak zij in dit verband het cadeaustelsel. Het is ook de taak der vrouw haar kinderen volgens de coöpera tieve beginselen op te voeden. Ook deze spr. wekte tot aansluiting op en tot het gebruik van de Haka-artikelen. „Aufgepast" zorgde wederom voor een zeer aantrekkelijke afwisseling, terwijl de bezoeksters nog met een aangename ver rassing naar huis konden gaan Hiermee behoorde deze voor de Coöperatie „Voor uit" zoo belangwekkende avond tot het verleden. Wellicht is deze propaganda- avond buiten den wil van het bestuur niet zóó vlot verloopen, als gehoopt was. doch wij zijn ervan overtuigd dat een volgende avond ook de niettoegelatenen zullen kunnen profiteeren van het vele, dat reeds nu geboden werd. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND Vercenigde Vergadering. In de gisteren alhier gehou,den Ver- eenigde vergadering van het Hoogheem raadschap van Rijnland heeft de Dijkgraaf allereerst herdacht den, na langdurige ziekte overleden bode-congierge J. H. Sage- kuele en woorden geuit van warmen dank en waardeering voor dezen als ambtenaar en als mensch; deze woorden werden door allen staande aangehoord. Mededeeling werd gedaan van de be noeming van den heer P. F. Noordam te Woubrugge als Hoogheemraad en van de herbenoeming van den heer Jhr. Mr. L. M. Rutgers van Rozenburg als Hoogheemraad Tot lid der financieele commissie werd benoemd de heer P. Ravestein te Aalsmeer tot lid der commissie voor het gaarder- boek herbenoemd de heer E. J. Speelman. Na behandeling van eenige reclames tegen aanslagen in Rijnlands bundergeld werd besloten om, evenals Rijk en pro vincie, aan den polder Broekvelden en Vettenbroek uitstel te geven voor de helft der aflossing over de jaren 1931 en 1932 van het renteloos voorschot, in 1926 ver strekt voor de kosten van dijkherstel en droogmaling. Voort-s hechtte de vergadering haar goedkeuring aan de uitgaven voor de reorganisatie van het nieuw archief der secretarie van Rijnland, welke volgens het stelsel der decimale registrateur zal wor den opgezet van 1 Januari 1932 af. Aan eenige huurders der Katwijksche landen werd vermindering van pacht over 1932 toegestaan. Na een besluit te hebben genomen tot het aangaan van een geldleening van f. 200.000 wegens betaling van een deel van de bijdrage, verschuldigd aan de provincie Zuid-Holland wegens het graven van een afwateringskanaal en het maken van een keersluis ten W. van Gouda, werd de begrooting voor 1932 behandeld, welke overeenkomstig het ontwerp van het col lege van Dijkgraaf en Hoogheemraden werd vastgesteld met een balanscijfer van f. 1.501.660.217*. Het bundergeld voor 1932 werd bepaald op f. 4.00 per H.A., hetzelfds bedrag als in de jaren 1926-1931. Aan het slot der vergadering richtte de Dijkgraaf woorden van afscheid tot den Hoogheemraad Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout, die eervol ontslag als zoodanig heeft gevraagd en huldigde diens verdien sten, in verschillende bestuursfuncties aan Rijnland bewezen. ALMANAK L. S. C. Voor ons ligt in den gebruikelijken blauwen band met het zilveren corpswa pen er op de honderdachttiende jaargang van den Almanak, in opdracht van het Leidsche Studentencorps uitgegeven door de firma S. C. van Doesburgh. Het als gewoonlijk lijvige boekwerk be gint met een loflied op Minerva, terwijl ook als onderwerp voor de plaatjes boven de maandkalender welgeslaagde interieur schetsjes van de sociëteit.zijn opgenomen. De eerste de beste spotprent, blijkbaar bedoeld als bij uitstek karakteristiek voor Leiden, stelt voorden overweg aan den Rijnsburgerweg, waar drommen men- schen zich achter de hekken verdringen, terwijl de vogels op den overweg rustig hun middagmaal verorberen! Een vol gende plaat hekelt het verkeer in de bin nenstad. Verder zijn er de rubrieken van ieder jaar: verjaardagen Kon. Huis. titulatuur, post- en telegraaf tarieven, een opsomming der musea, bibliotheken en andere inte ressante of bezienswaardige verzamelin gen. en instellingen. De samenstel ling van faculteiten en Senaat, 's Rijks wetenschappelijke inrichtingen, in memo- riam van prof. H. T. de Graaf en de pro moties. Daarna volgt een lange lijst van studen- tencorpora, verlucht met vaak geestige illustraties, jaar- en faculteitsverslagen, gevolgd door het Mengelwerk, waaronder enkele zeer goede bijdragen. Een novum vormen de gegevens betref fende de wijze van st-udeeren aan de Leid sche Academie, zoomede de daaraan toe gevoegde graphieken. De mixed pickles als steeds alleen voor insiders begrijpelijk en een naam lijst der corpsleden, vrouwelijke studenten en niet-corpsleden completeert dezen 118den jaargang, welke er typographisch goed verzorgd uitziet. Prof. clr. W. J. de Haas alhier, is aan gewezen als een der hoogleeraren, die in de Belgische universiteitssteden lezingen zullen houden. Prof. de Haas zal te Brus sel spreken. Onze stadgenoot, de heer W. F. K. Ens. is bestemd voor uitzending naar Ned.- Indië als administratief ambtenaar bij het Binnenlandsch Bestuur. De heer D. C. Geijskes alhier is ge slaagd voor het examen M. O. akte K 4 (delfstof-, aard-, plant- en dierkunde). De 79-jarige W. de W. is in het loge ment van K. aan de Oude Vest van de trap gevallen, waardoor hij eenige hoofd wonden bekwam en door den E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis ter onderzoek werd overgebracht. GEBOREN: Pieter, Z. van Th. J. Seller en E. Fuchs Franciscus Maria, Z. van W. Chr. H. van Kesteren en S. M. Trel Cornelia, D. van Th. Oosten en E. C. J. de Kok. Paulus, Z. van A. Ciere en H. van Duuren Leendert, Z. van P. Romijn en J. H. van der Lubbe Willem Cornells, Z. van M. A. Otte en M. W. van der Wilk Arie Z. van C. Smit en J. Herruer Erica Clara D. van J. H. Boeke en H. Valeton. ONDERTROUWD. J. A. Beurze Wedn. 36 j. en J. S. de Vries Wede. 42 j. A. van Rijn, jm. 23 j. en A. E. M. Jansen, jd. 23 j. o GEHUWD. J. Bergman, jm. en J. de Neef, jd. G. Blok, jm. en M. J. Mieloo, jd. L. Lagen dijk, jm. en G. Klinkenberg, jd. G. Mieremet, jm. en A. Nievaart. jd. C. Zandbergen, jm. en M. A. van Hooidonk, jd. K. Zuurmond, jm. en B. Keijzer, jd. G. Verlind, jm. en R, Mulder, jd. H. M. Parlevliet, jm. en M. Ruijgrok, jd. OVERLEDEN J. GeebenSlegtenhorst Wede. 80 j. J. van der Heijden, M. 77 j. H. E. Kok, D. 1 jaar W. J. Stephanus, M. 59 j. H. Raaphorst, ongeh. Vr. 71 j. J. J. Visservan Petten, Wede. 78 j. C. de HaasKruit, Vr. 41 j. GEVESTIGD: J. van den Berg en fam., zetkastelein, Oude-Singel 2 G. Brand, dienstbode, Garenmarkt 16 W. Brouwers, dienst bode, Oegstgeesterlaan 12 W. J. Burck, Breestraat 121a N. Duiker, dienstbode, Haarlemmerstr. 238 R. Eppenga, chauf feur, Mandenmakerssteeg 15 M. K. För- ster, dienstbode, Rijnsb.weg 141 S. Godijn en fam., letterzetter, Musschenbr.- straat 3a C. C. de Graaff, kinderjuffr., Rijnsb.weg 43 J van Haastrecht, huis schilder, Levendaal 179 A. M. Habich, verpleegster, Meezenstraat 2 M. Chr. Kansen, kellner, Steenstr. 37 J. J. Hoo- geveen, melkslijter, Musschenbr.straat 10a C. van Houten, kinderverzorgster. Uiter stegracht 12 E. W. Jabs, dienstbode, Rapenburg 36 R. W. de Jonge, colpor teur, Oude-Vest 129 J. Beens-Korporaal, De Genestetstraat 28 P. van der Lit, schippersknecht, Langegracht 16 C. Chr. van der Meer, H. Rijndijk 272 P. Minarzik, dienstbode, Rijnsb.weg 114 W. de GrootMooi, Diefsteeg 3a J. Overduijn, Heerengracht 77 K. W. J. M. Feterse, banketbakker, Noordeinde 31 H. E. Salamon, dienstbode, Breestraat 70 J. GautschySeguy, opticiene, 3 Octo- berstraat 43 F. J. Sirks, Cronesteijn- kade 6 H. G. Smaal, banketbakker, H. Morschweg 36 M. van Steenbergen, Oranjegracht 137 G. Stegenga, dienst bode. Oude-Singel 8 W. A. H. Stigter en fam., electricien, Pieterskerkhof 1 I. Stuhm, dienstbode, Watersteeg 3 A. v. Swet, R.- en Schiekade 116e J. W. M. van Swet, R - en Schiekade 116e J. Tkatzik, kapper. Breestraat 148 H. J. van Veggel, winkeljuffr., Vreewijkstraat 11 C. H. Vosveld, Breestraat 43 J. A. Weers en fam., meubelmaker, De Ge- nestetstraat 39. VERTROKKEN: M. H. Arens, Eindhoven, Porderslaan 38 Th. J. Bahlmann, Zandvoort, Kruisstr. 0 A. J. van Bemmelen en fam., Wasse naar, Langstr. 18 J. R. van Hoven-Blom, Naaldwijk, Endeldijk 7 S. M. van Za lingenBlom, Groningen, J. Israëlsstr. 41 W. J. de Boevé. Katwijk, Duinoord 24 A. Bringmann, Velsen, Duinweg 24 J. MooijColthof, Alphen a.d. Rijn. Gouw- sluisscheweg 8 P. Dresselhuys, Den Haag, Zeestraat 99 J. H. Duijzend, Heemstede, Havenstr. 42 C. E. van Ek, Voorschoten, Rijndijk 64 A. van Es, Utrecht, Boschstraat 13 N. C. J. Fran sen, Oegstgeest, Emmalaan 11 O. Für- bach, Weenen, Laayerstr. 1620 C. Fran senVan de Geer, Bandoeng W. J. de Graaf, Utrecht, L. Nieuwstr. 37 A. Ham- zah, Rotterdam, Aert v. Nesstr. 142a J. Harms, Amsterdam, Beukenweg 19 II J. J. Hesse, Soerabaia, Pasa Besar 31 J. M. Heuff, Den Haag, Frankenslag 402 L. G. van den Heuvel en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 30 J. F. Heijman en fam Hilversum, Jacob Catsstr. 44 H. G. Holtz, Den Helder, a/b. Hr. Ms. wacht schip „Emma" G. Kleinveld. Bodegra ven, Brugstr. 5 A. Koets, Baarn, Veld- straat 6 A. Laan, Beemster, Nekkerweg 56 H. J. Laterveer, Brielle, Dr. de Snoop- laan 198 M. G. de Louw en fam., Rot terdam, Aleidisstr. 99a J. W. de Man en fam., Rotterdam, Zwaanhals 186a J. H. van der Meulen, Den Haag, Ten Hove- straat 56 S. Mooij, Alphen a. d. Rijn, Gouwsluisscheweg 68 A. van Mourik Broekman, Haarlem, Wilhelminastr. 7 C. H. Midderman de Munnik en fam., Oegstgeest, W. Juffermansstr. 12 W. I. Petit en fam., Breda, Slingerweg 7 J. E. de LangenPlanjer, Den Haag, Loenen- scheplein 17 C. Ie Poole. Batavia S. J. Ie Poole, Haarlem, Parklaan 49 rood H. E. L. Schilling. Rotterdam, Coolsingel 45b G. A. Slot, N.-O. Indië W. H. van Someren Greve, Den Haag. R. J. Schim- melpennincklaan 24a C. Spierenburg, Leiderdorp, v. d. Doesstraat 19 M. van der Velden. Zwammerdam, A 138 A. Vis. Zierikzee, Poststr. C 105 P. C. Vis, Haar lem, Vijverlaan 12 P. van Vliet en fam., Oegstgeest, Emmalaan 15 J. J. Voogd en fam., Oegstgeest, Regentesselaan 41 J. M. E. Wakka Ede, Klinkenbergerweg 27 J. L Wijnmalen, Amsterdam, R. Vin- keleskade 81 M. van Zalingen. Gronin gen, J. Israëlsstraat 41. BRAND. Gistermiddag omstreeks vier uur is in het buurtschap De Schelm nabij De Klomp (Gld.) de boerderij van de weduwe Was sing geheel door brand verwoest. Van den inboedel kon het grootste deel worden ge red. Het vee kon bijtijds uit de stal wor den gehaald. De brandweer van Geldersch Veenendaal werd door de mist misleid en kwam te laat op de plaats van den brand aan. De oorzaak van den brand is onbe kend. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. BINNENLAND. De burgemeester van EüIIegom, mr. D. F. Pont, over de crisis. (3e Blad). Leniging van den crisis-nood; actie van het nationaal crisis-comité. (Binnenland, 2e Blad). Het conflict in de textiel-industrie; de „Eendracht" verleent steun aan de sta kers; aantal stakers sterk toegenomen. (Binnenland, 2e Blad en Laatste Berich ten, le Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van den uitvoer van bloembollen. (Binnenland, 2e Blad). Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over het wegenfonds. (Binnenland, 2e Blad). Ons Parlementair Overzicht. (3e Blad)« BUITENLAND. Debat over Indië in het Engelschë Lager* huis. (Buitenl. 2e Blad). Een verklaring van den Duitsch-natio- nalen leider Hugenberg. (Buitenl. le Blad); Ernstig spoorwegongeluk in België. Twee dooden en vele gewonden, w.b. twee Neder landers. (Buitenl. Gemengd, le Blad), BRUTALE DIEFSTAL TE GINNEKEN. Hoteleigenaar door zijn huisknecht bestolen. Volgens de „Tel." is de eigenaar van het hotel „Dennenoord" te Ginneken (N. Br.)' de heer J. Cimniel de dupe geworden van een brutalen diefstal, waarvan de huis knecht G. J. C. vermoedelijk de hoofdda der is. De heer Cimmel vertelde het vol gende: „Van de gelegenheid dat mijn vrouw en ik. aldus de heer Cimmel. bij kennissen een bezoek brachten terwijl het beheer van het hotel aan mijn schoonmoeder was overgelaten, heeft de huisknecht gebruik gemaakt onder zijn regenjas één voor één twee zware geldkistjes naar buiten te dra gen. Toen hij de tweede kist naar buiten bracht, viel het het personeel op, dat C. zoo geheimzinnig deed en zenuwachtig was. doch zij verzuimden hiervan mijn schoonmoeder mededeeling te doen. Bij mijn terugkomst ontdekte ik, dat de deur van C.'s slaapkamer wijd openstond, ter wijl het binnen in het vertrek een groote chaos was. Ik liep terstond naar mijn bureau, waar ik tot de ontstellende ont dekking kwam, dat beide geldkistjes ver dwenen waren Het grootste hiervan was ge vuld met f 700 aan guldens en rijksdaal ders en f.200 aan bankbiljetten, benevens een eigendomsbewijs van het hotel te mij nen name. een brandpolis tot een bedrag van f.50 000, een verzekeringspolis ad f5000 ten name van een ander en twee verzekeringspolissen ad f. 1000 ten name van mijn beide kinderen. De kleine kist bevatte f. 500 aan guldens en rijksdaalders en f.400 aan kwartjes, .benevens drie gou den tientjes. Terstond werd de politie van het feit in kennis gesteld. Het "bleek dat men met een bende van zes personen te doen had. Buiten het hotel toch werden drie ver dachte personen aangehouden, die na een verhoor bekenden dat afgesproken was het gestolene met den huisknecht te deelen. Intusschen waren drié uren verloopen en hiervan heeft de huisknecht met zijn hand langer gebruik gemaa&t om zich per taxi naar Eindhoven te begeven. Den chauffeur verzekerden zij bij Philips werk te hebben gekregen en zij betaalden dezen van het gestolen geld. Onmiddellijk stelde de politie zich met die van Eindhoven in verbinding, doch de nasporingen naar beide daders hebben tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Hoogstwaarschijnlijk is het tweetal naar België uitgeweken. Het geheele hotelpersoneel is op staan- den voet door den heer Cimmel ontslagen. De voortvluchtige huisknecht heeft zich.' al meermalen dingen toegeëigend, waar van het personeel m'oest af weten. ONVOLDOENDE UITGEWEKEN. Toen gistermorgen op den smallen weg langs de Noordervaart te Alkmaar een autobus van de firma Helleman, dienst eikmaarHoorn en een vrachtauto, be stuurd door T. Buis uit Stompetoren el kaar moesten passeeren. week laatstge noemde niet genoeg uit, met gevolg, dat zijn auto, den linkerkant, van de bus scheerde, welker ruiten aan dien kant wer den vernield. Enkele buspassagiers en de chauffeur J. Mol bekwamen snijwonden van het gebroken glas. Van de vrachtauto werd een cabine-ruit vernield. KLAP VAN EEN PAARD. De zoon van den landbouwer K. onder Zevenbergschen Hoek kreeg een slag van een paard tegen de knie welke zoo on gelukkig aankwam, dat het been geampu teerd moest worden.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1