De Eiectr. Snufjes EGGINK.Breestraat KERK- EN SCHOOLNIEUWS- FINANCIËN, UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. Bij gevatte Koude Mijnhardt's Poeders vragenrubpiek. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. LISSE. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, leesdienst. Cbr. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. j \v. Geels van Hilversum. VOOR VRIJDAG 4 DECEMBER. ALP OEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. Mandersloostr. Nam. 71/4 uur, je heer Schoonerbeek van Putten. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. M. Heikoop ran Utrecht. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. J. C. W. Kruishoop van Bodegraven. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Leeuwarden (vac.-T. Kloos terman), G. Gerbrandy. te Nieuw-Vennep; Dr. H. J. Honders, te Sneek; Dr. G. P. v. Itterzon, te Alblasserdam. Beroepen: Te Heinenoord, Mr. E. D. G. v. d. Horst, em. pred. te Bussum Te Rijssen (2e pred.-pl.) A. H. J. G. v. Voort- huizen te Lage Vuursche Te Leeuwar den, Dr. H. J. Honders, te Sneek Te Pingjum en Zurich, W. P. Stratingh, te jorwerd Te De Krim, P. Boerma, cand. tc Utrecht. Bedankt: Voor Heteren, D. J. v. d. Graaf te Ede. Naar Axel, P. L. D. J. v. Oeveren, tc Nisse. GEREF KERK Tweetal: Te Dedemsvaart, A. J. Boss, te Hanenberg en E. Douma te Oostkapelle. Beroepen: Te Giessen-Rijswijk, A. P. Heimer, cand. te Groningen. 6 PCT. NEDERLAND 1922. Geen conversie per 1 Maart 1932. d.ri r,wij TCrnemen, zullen de 6 pCt. Ne- it5~?°s£he staatsleeningen 1922 per 1932 niet aflosbaar worden gesteld PPliib «utibuadi wuiucif gTJdircju, rinU ^nvankelijk het plan van de regee- was. waan voor de hand, dat de toestand tiiri b^leSgingsmarkt den Iaatsten het ivf i ?ert' niet vreemd is geweest aan dezer alom voorloopig van de conversie epPHn leeningen af te zien. De re- verio ongetwijfeld een con- - nfln t6" leeninS van het 4 pCt. type ooeJ? mlsschien nog iets lager voor KpLJLIfsteld. Eenige maanden geleden Inirffi Jllertoe inderdaad de mogelijkheid •- 2ls ziJn echter zulke veranderingen FEITEN EN CIJFERS OVER SCHOOL EN ONDERWIJS VIII. Men heeft ons schoolstelsel wei ver geleken met een groot-bedrijf. Er schuilt in deze vergelijking veel, dat aan trekt. De analogieën liggen voor 't grijpen. Letter, wij vandaag eens op het reusachtig staand kapitaal, dat er in ons lager onder- wijs-bedrijf is neergelegd. 1) Volgens de Statistiek van iiet Gewoon en Uitgebreid Lager Onderwijs beschikken onze lagere scholen tezamen over bijna veertig duizend leslokalen. Het is duidelijk, dat deze leslokalen met hun inrichting een enorme waarde ver- tepenwoordigen. Hoe wordt daarvan nu gebruik gemaakt? In de zooeven genoemde statistiek vinden wij een opgave van do gebruikte en de ongebruikte leslokalen afzonderlijk. Wij leeren daaruit, dat er op 11 December 1929 ruim 2600 lokalen on gebruikt stonden. Dat is bijna 7 pet. van het totale aan'a'. Voo al in op nbare schelen staan er veel lokalen leeg, n.l. 10 pet. van het totaal. Bij het bijzonder ondemvijs is Iie1 ongeveer 4 pet Hei is niet mogelijk op objectieve gronden vast te stellen of wij hier te doen hebben met een verspilling, welke bij beter beheer vermeden had kunnen worden. Immers de bevolkingsbeweging zal steeds het leegstaan van schoollokalen tengevolge hebben. In de groote steden beschikt men door den trek naar de buitenwijken, in de binnenstad, vooral bij het openbaar onder wijs, over meer schoolruimte dan noodig is Daarnevens werkt hier uiteraard ook de voorkour der ouders voor scholen van een «paalde richting, welke in ons stelsel van onderwijs wordt geëerbiedigd. 0 Nu nog een enkel woord over de moderne hulpmiddelen, welke men bij het onderwijs gebruikt. De radio speelt, blijkens de ior.gste onderwijsstatistiek, bij het onder wijs nog niet een belangrijke rol. Aan de schoolhoofden werd gevraagd: „Wordt er geregeld gebruik gemaakt van radiolessen?" Hierop antwoordden slechts 38 openbare, |2 Protestantsch Christelijke, 13 Roomsch Katholieke en 5 n/iet-confessionecle bij zondere scholen bevestigend. Relatief volgen de Protestantsch Christelijke en neutrale buzondere scholen nog het meest de radio- tessen. De vraagstelling bracht mede, dat alleen gereg°lde gebruikers bekend wer den Er is waarschijnlijk een grooter aantal scholen, waar zon ~u en dan eens naar de radio wordt ge'uisterd. Eindelijk iets ovor de schoolbioscoop, ten geregeld gebruik wordt daarvan door J" heb- der scholen gemaakt. Vooral de teerlingen der onenbare scholen en dan te t bijzonder die in de groote steden bezoeken de schoolbioscoop. Minder vindt jut het bezoek dezer instelling bij de bijzondere scholen. 1) Bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's Gravenhage. togetred» ten, dat een zoo voord eel ige con- hler® I ^°°te bedrag, waarom het gaat, geen goede kans meer maakt. (N. R. Ct.) HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Nadere bespreking van de werkloosheid Een nienwe steunregeling. De Raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden, behalve wethouder Kistemaker. Voorzitter de burgemeester Mr. A. Slob. Deze vergadering was een voortzetting van hetgeen op Vrijdag 27 November J.l. werd besproken. Allereerst kwam aan de orde de bestrij ding van de werkloosheid. De voorzitter herinnerde er aan dat in de op 8 October 1931 gehouden raadsver gadering werd besloten om de volgende maatregelen te nemen tot bestrijding var, de werkloosheid: 1. het graven van een zwembassin te Nieuw-Vennep met de bedoeling om de daardoor verkregen grondspecle te ge- gebruiken voor het ophoogen en egalisee- ren van een vuilnisbelt, alsmede voor het ophoogen en bouwrijp maken van enkele perceelen gemeentegrond, gelegen langs den westelijken Hoofdweg aldaar: 2. in Zwanenburg een vullnlsbergplaats i te doen aanleggen en ten 3e. aan land- en tuinbouwers een bijslag te verleenen ad 75% van het door hen te I betalen loon aan werklooze arbeiders, die in hunne bedrijven te werk worden ge steld voor de uitvoering van alle buiten gewone landbouwwerkzaamheden als slootschieten enz. Tevens werd toen besloten om te trachten subsidie te verkrijgen van rijk en provin cie voor de arbeidsloonen welke te dezer zake aan werkloozen zouden worden uit gekeerd. De voorzitter deelde mede dat bovenge noemde grondwerken in Nieuw-Vennep zouden kunnen doorgaan en vrij zeker op een bijdrage van rijk en provincie mag worden gerekend. Wat Zwanenburg betreft, zijn reeds de noodige maatregelen genomen om tot de inrichting van een betere vuilnisbergplaats te geraken, maar deze zullen van weinig beteekenis zijn voor het verkrijgen van werkverruiming. Ook moet ernstig worden gevreesd dal er van de zijde van het rijk en de pro vincie geen medewerking is te verwachten om werklooze arbeiders op de boerderijen bijzondere landbouwwerkzaamheden te laten verrichten, als slootschieten enz. en daarvoor subsidie te zullen ontvangen. De onlangs gepubliceerde circulaire wel ke door den minister van binnenlandsche zaken en landbouw aan de gedeputeerde staten van alle provincies schnijt te zijn verzonden, wettigt het vermoeden dat voor deze soort van werkverschaffing op regee- ringssteun niet mag worden gerekend. Spr. deelt mee dat de werkloosheid reeds groote afmetingen heeft aangenomen en meer dan 840 personen in de registers der werklooze arbeiders op de gemeentelijke arbeidsbeurs staan ingeschreven. In verband daarmee geeft hij een som ber beeld van hetgeen de komende winter maanden zullen opleveren en deelt hij mede dat B. en W. van oordeel zijn dat althans moet worden getracht om In de maand December met medewerking van vele landbouwers verschillende werklooze dan een loon van f. 3.per dag wordt uitbetaald en de gemeente heel alleen 50% daarvan voor haar rekening zou willen nemen, dan zou op deze manier allicht aan 200 a 300 arbeiders passend werk kunnen worden verschaft en zouden de financieele gevolgen daarvan voor de gemeentekas niet al te onrustbarend behoeven te ziin omdat zelfs een bijslag ad f. 9.per week als maximum zou blijven beneden de som welke moet worden betaald wanneer aan een werklooze arbeider krachtens de ge meentelijke steunuitkeering geld moet worden gegeven. Spr. is zoo optimistisch om de mogelijk heid te veronderstellen dat ook over deze maand in dit geval nog van de zijde van de provincie een subsidie aan de gemeente kas kan worden verleend, maar afgedacht daarvan stelt hij voor namens B. en W. om gedurende de maand December aan alle landbouwers op de gebruikelijke voor waarden een bijslag ad 50% van het uit te betalen loon in uitzicht te stellen. Hiertegen wordt door geen der raads leden bezwaar gemaakt. Verder deelt de voorzitter mede dat er rog meerdere plannen in voorbereiding zijn als object voor werkverschaffing te kunnen dienen, waarover ter gelegener tijd nadere mededeelingen zullen worden gedaan. Het eene plan houdt verband met dc noodzakelijke uitbreiding van de algemee- ne begraafplaats te Hoofddorp en het an dere met het maken van een zweminrich ting met plantsoen en speelplaats in het dorp Zwanenburg. Hierna deed de voorzitter voorlezing van een geheele reeks van adressen van de besturen van verschillende arbeidersorga nisaties, waarin o.m. werd aangedrongen op een hoogere steunuitkeering van ge meentewege; werd geprotesteerd tegen de poging tot verlaging van het loon bij de landarbeiders door de betaling van f. 3. per dag en werd aangedrongen op het in stellen van een commissie inzake de toe wijzing van arbeiders bij de werkverschaf fing. waartoe dan uit de besturen der drie voornaamste organisaties een afgevaardig de zal moeten worden aangewezen. B. en W. stelden voor om de bestaande steunregeling in zooverre te verbeteren dat in plaats van f. 0.50 per kind en per week f. 0.75 aan kinderbijslag zal worden betaald, alsmede dat aan niet-georgani- seerde werkloozen en zij die nog te kort zijn georganiseerd cm rechten te kunnen laten gelden voortaan zal worden betaald m plaats van f. 5.G0 per week f. 9 00 met een kindertoeslag ad f. 0.50 per kind. Ook werd medegedeeld dat B. en W. voornemens zijn een nieuwe steunregeling in studie te nemen met de bedoeling dat deze vanaf 1 Januari 1932 zal gelden en be langrijke verbeteringen zullen worden aan gebracht; mede in de stellige verwachting dat van rijkswege een subsidie zal kunnen worden verkregen op hetgeen van gemeen tewege in geld aan werkloozen wordt uit gekeerd. Wethouder Koning zeide persoonlijk geen bezwaar te hebben tegen de Instelling van een commissie van advies, doch daar van te weezen dat dit een vlugge afdoe ning van zaken zou belemmeren. De heer Troost drong er sterk op aan om de steunuitkeering ook voor de maand December te verhoogen, maar vond bij de andere raadsfracties voor dit denkbeeld geen steun. Tenslotte werd goedgevonden om over eenkomstig het voorstel van B. en W. te handelen, waarna de heer Troost voorstel de aan alle als werkloos Ingeschreven hoofden van gezinnen met St. Nicolaas 'n extra-uitkeering te geven ad f. 2.50 en met de Kerstdagen een uitkeering ad f. 5.00. Wethouder Koning maakte bezwaar tegen dit voorstel en tegen een incidenteele verhooging van de steunuitkeering, omdat rekening dient te worden gehouden met de financieele gevolgen voor de gemeente kas en de begrooting voor het volgende jaar zulke geweldige offers zal eischen voor allerlei werkzaamheden welke met de werkloosheid verband houden, dat hij ernstig afried om het voorstel-Troost aan te nemen. Na eenlge bespreking werd dit verworpen met 15 tegen 5 stemmen. Bij de gebruikelijke rondvraag werd in den breede gesproken over de afwerking van den primairen weg, de verbreeding van den Kruisweg ln Hoofddorp en dé vraag gesteld of het niet mogelijk zou zijn om op meerdere plaatsen een verbin ding te maken tusschen den woonweg en den weg voor doorgaand verkeer. De heer van der Welle drong er op aan de aanbesteding van de conciërgewoning ln Zwanenburg te bespoedigen en de heer Griekspoor verzocht de benoeming van een gemeente-ontvanger te willen bespoedi gen. Op voorstel van den heer Joore werd besloten dat aan de commissie voor plaat selijke werken zal worden opgedragen een onderzoek ln te stellen naar de wijze waar op ln den afgeloopen winter allerlei grond werken in Nieuw-Vennep zijn uitgevoerd en daaromtrent rapport uit te brengen aan den gemeenteraad. Een bad- en zweminrichting te Hoofddorp Toen eenige maanden geleden het be stuur van de vereenlging voor het op richten van een bad- en zweminrichting te Hoofddorp het besluit nam om krach tige pogingen in het werk te stellen tot spoedige verwezenlijking van het plan, had men gehoopt, dat men het daarheen had kunnen leiden, dat de geheel naar de eischen des tijds te maken inrichting nog in den afgeloopen zomer ln gebruik had kunnen worden genomen. Dit Is echter, jammer genoeg, tegengeloopen, want de bouw werd uitgesteld omdat het voor de uitvoering van het werk wel wat laat in het seizoen was geworden. Nadat de vereenlging het over de voor het beoogde doei aangewezen plaats waaromtrent eerst nogal verschil van meening bestond eens was geworden, werden de vereischte vergunningen ge vraagd en verkregen, zoodat er thans wel geen hinderpalen de tenuitvoerlegging van het plan meer in den weg zullen staan. Volgens het door den architect C. van Damme gemaakte ontwerp zal de te ma ken inrichting bestaan uit een drietal bassins van verschillende diepten en grootten. Verder een 36-tal kleedkamers, kantoor voor den badmeester, garderobe en closet, controlehokjes, bergplaatsen, rijwielstalling enz. Alles tezamen alzoo een flink en mooi geheel, dat een groote aanwinst zal zijn voor de omgeving en in een reeds lang gevoelde behoefte zal voorzien De inrichting zal komen langs den geniedijk nabij het fort Hoofddorp ter plaatse van den ouden ijsbaan. Wanneer met het werk zal worden be gonnen, zal door het bestuur nog nader worden overwogen. J. de B. uit de Kanaal Dwarsstraat deed bij de politie aangifte, dat toen zijn neefje H. de B. uit de Curtiusstraat een stuk appel naar een auto gooide, deze door een der Inzittenden achtervolgd werd en hij daarbij een paar nieuwe klompen verloor, die door den auto bestuurder werden opgeraapt en met de auto meegevoerd. De politie stelt een onderzoek ln. RECLAME. 9375 HILLEGOM. Burgerlijk Armbestuur. Dc begrooting van het Burg. Armbestuur voor 1932 sluit met een bedrag van f. 25.000 zijnde de subsidfe van de gemeente. Voor 1931 was er geraamd f. 22.750. De uitgaven zijn f. 18.440 aan onder- standskosten, verdeeld als volgt: eetwaren, brandstoffen, kleeding, geld f. 14.500, huis huren, verpleging in godshuizen en ver voer, geneeskundige diensten en verple ging in ziekenhuizen, beheer en jaarwed den. Manufacturen en aanverwante artikelen, testen concurreerende prijzen. 9S63 P. J. ROVERS, Paul Krugerstr. No. 38. KATWIJK AAN ZEE. Afgraven terrein Groot-Badhotel. De aanbesteding van het afgraven van plm. 30.000 M3. zand van het terrein, waarop het voormalig Groot-Badhotel stond, heeft vandaag op het bureau van gemeentewerken plaats gehad. De deelnemers daaraan, waren te on derscheiden in drie categorieën: lo. zij, die van de gemeente een bedrag toe wenschten te ontvangen; 2o. zij, die het afgraven gratis wenschten te doen; 3o. één persoon, die daarvoor aan de ge meente een bedrag wilde betalen. De in schrijvers waren: Vessendaal en Huisman te Nieuw Beier land en Geervliet f. 20.343 (achterstaand bedrag te betalen door dc gemeente); Joh. van Dordt, Leiden, f. 12.835; Joh Herp en Co., Amsterdam, f. 12.000; A. T. v. d. Heenhoven, Delft, f. 12.000; P. van Rijn, alhier, f. 11.750: idem, idem met voorwaarden f. 8970; A. W. de Groot, Lei den, f.9000; H. Compeer en Timmers id. f.8000; Smeth, I-Ioofdd., f 7880: Fa. Koet, Delft, f.4970: r. Guyt en C. v. d. Plas. al hier f.4850; K. G. Schuitemaker idem, f 1500; Joh Boesaard alhier en D. Parle- vliet, eveneens alhier wilden de afgraving gratis verrichten, waarbij door eerstge- noemden eenige voorwaarden werden gesteld. Tot de derde categorie behoorde de In schrijver Jac. Hoogerbrug uit Den Haag, die aan de gemeente Katwijk wenschte te betalen f. 1550. „Concordia" onderscheiden. De muziekcommissie van de Ned. Chr. Radiovereeniging heelt bepaald, gezien de prestaties van de Katwijksche Mond orgelclub „Concordia", directeur de heer D van Wouw uit Leiden, dat zij „Con cordia" geschikt heeft bevonden om t.z.t. een concert voor de Chr. Radlovereen. te geven. Dit is wel een mooie onderscheiding voor onze mondorgelclub. LISSE. Lichtstoring. Gisteravond van ongeveer 5 uur tot 7 uur was de geheele gemeente verstoken van electrisch licht, waardoor vele bedrij ven ln hun werk belemmerd werden. Uitvoer van BloemboUén. De statistiek voor den uitvoer van bloem bollen toont aan, dat het exportcijfer eind October pl m. 1.700.000 gulden lager is dan het vorig Jaar om denzelfden tijd, terwijl het aantal kilogrammen ruim 500.000 min der is. Na de opgave over Januari tot September is het exportcijfer toch nog weer met 2 mlllioen ln het nadeel der exporteurs teruggeloopen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. H. J. Mens, van Voor hout. Heereweg 293; B. v. Gelder en echtg. van Balendracht, Heereweg 152; Mej. C. A. E. W. v. Ruiten, van 's-Hertogenbosch Halfweg 23. Vertrokken: H. G. Wassenaar, naar Vel- sen; Mej. H. Bliek, naar Rotterdam; L. v. d. Broek, naar Alkemade; H. Meijer en gezin, naar Hillegom; A. v. d. Ruit en gezin, naar Hillegom. NOORDWITK AAN ZEE. GROOT SUCCES DER HERV. SCHOOL. In Internationalen schrijfwedstrijd. Evenals verleden jaar, hebben de leer lingen der Herv. Schooi (hoofd de heer P. D. Bardelmeijer) meegedongen in den Internationalen Matador Schrijiwed- strijd. En met groot succes! Niet minder dan 5 prijzen werden verkregen 1 De knappe sehriifstertjes en het senrijvertje waren Rika Toonen Ge prijs leerling tie klas); Annie de Bruin (2e prijs 4e klas)Maar ten van Duivenbode (3e prijs 2e klas); Mlentje Barnhoorn (3e prijs 5e klas); Dirkje Vink (3e prijs 5e kias). Bovendien won de school een hoofd prijs, uitgeloofd voor de 10 scholen in Ne derland, „die door het zeer hooge schrijf- niveau uitmuntten", om de woorden te gebruiken van den heer Postma, die dezen wedstrijd organiseerde. Voorwaar een schitterend succes, waar op de kinderen en net personeel met groot genoegen kunnen terugzien. In aanmerking dient te worden geno men dat aan dezen wedstrijd door onge veer 100.000 kinderen werd deelgenomen. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 313 personen, nl. 7 metselaars, 16 opperlieden, 8 timmerlieden, 15 schilders, 4 stucadoors, 169 landarbeiders, 43 visschers, 20 losse arbeiders, 1 smid, 1 dienstbode, 3 boek drukkers. 2 kantoorbedienden en 34 jon gens beneden 18 jaar. OEGSTGEEST. Gistermiddag reed de chauffeur PP. alhier op den Terweeweg met de auto van dr. H. pardoes tegen de groentewagen van D. die hevig werd beschadigd, terwijl de groenten over de straat rolden. De auto werd zoodanig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept per kraanwagen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Sommige automobilisten schijnen een voorliefde te hebben om, wanneer zij wor den verblind door een tegenkomend mo torrijtuig, tegen een der lantaarns op te rijden langs den Rhijngeestcrstraatweg, nabij „Duinzicht" De heer D. H. van S., wonende te Amsterdam werd door een tegenkomende auto verblind en reed een der lataarns bij den grond af. Persoonlijke ongevallen hadden hierbij niet plaats. Dit is reeds de derde maal binnen korten tijd dat aldaar een lantaarn is afgereden. De schade zal door Van S. worden vergoed. WASSENAAR. Verg. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wasse naar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadering. Voor den aanvang voerde eerst jhr. W. K. von Weiier, 2e voorzitter het woord, die in welgemeende woorden namens de leden de groote blijdschap uitsprak dat de voorzitter, de heer Polderman na een ernstige ziekte voor het eerst weer zijn functie als voorzitter zal waarnemen. De heer Polderman was diep getroffen door deze hartelijke woorden en bracht zijn hartelijken dank aan de bestuursle den en de leden voor hun warme belang stelling tijdens zijn ziekte ondervonden. Hierop opende hij de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Verder deelde hij mede dat de heer Boeschoten. het pasbenoemde bestuurslid een ongeval is overkomen, zoodat hij niet ter verga dering aanwezig kan zijn, terwij] de door hem aangekondigde lezing eveneens daar door moest vervallen. Ook de penningmeester, de heer D. Th. Ruys, hoewel herstellende is nog niet in staat deze vergadering bij te wonen. Hierop gaf hij het woord aan den secre taris, den heer A. v. d. Schans, die de no tulen der vorige vergadering voorlas en aldus werden vastgesteld, waarna hij eeni ge ingekomen brieven ter kennis bracht van de leden. Vervolgens werd het door het hoofdbe stuur gewijzigde huishoudelijk reglement voor zoover de wijzigingen betreft door den secretaris voorgelezen, welke wijzigin gen zonder aanmerkingen worden aange nomen. Door den voorzitter werd vervolgens be noemd tot jury ter keuring van het inge- zondene op de prijsvragen en voor het puntenstelsel de heeren W. Maasen, Jac. v. Vugt en A. H. Aartsen. genoemd in de Advertentie van Dinsdagavond zijn alle verkrijgbaar bij Tijdens de pauze liet de heer Von Wei- Ier een zestal medailles zien van de Kon. Begeer, zeer geschikt om eventueel uit te loven voor prijsvragen en dergel. gezien de daarop voorkomende prachtige weer gaven van tulp. narcis, hyacint, chrysan-» themum, gladiolus en dahlia. Na de pauze bracht bij monde van den heer Van Vugt de Jury verslag uit van de gehouden keuring. De uitslag luidde voor prijs'/raag L 5 bloeiende potplanten: le prijs D. de Gans voor 1 Begonia Gloire de Lorraine Baron de Rotschild. 1 Begonia Gloire de Lorraine Snow, 1 Begonia Cleveland Pink. 1 Bego nia Rose; 1 Begonia wit met rood. 2de prijs: J. Lourens voor 5 Begonia's Gloire de Lorraine de Baron de Roq. 3de prijs: J. Anderson met 1 Begonia rood. 1 Cineraria Weissensürrose, 1 Pri mula Abconlca Gigantea, 1. Cyclame Per- sicum Giganteum. Voor Prijsvraag n: 5 bladplanten in pot: le prijs W. de Gans. Voor 't puntenstelsel: tros Chrysanthe mums: Novemberzon 7 punten; Billandel 8 p.; Nieuw Westiand 7 punten; Buchen- ham 5 p.; Herco 10 p.: Grootbloemige Chrysantemums Red Majestic 10 p. met lof; Roode Cavell 8 p.; Majestic 6 p.; Wes- terking 8 p.; Kclene Williams 10 p. met lof; Rose Day 10 p.; Miss Edith Cavell 10 p.; Louis Germ 9 p.; R. C. Pulling 10 p.; Saxe Export 8 p.: ingezonden door den heer J. Lourens. Nadat de voorzitter de inzenders en de jury dank had gebracht is de rondvraag aan de beurt. De heer Berg vroeg of het niet op den weg van de Kon. Mij. ligt om tegen de hooge invoertarieven die thans in Enge land worden geheven on pootaardappelen enz. te protesteeren. De voorzitter ant woordde, dat deze materie zeer zeker de volle aandacht heeft van het hoofdbe stuur daar het hier niet alleen een groeps belang doch zeker ook een landsbelang geldt. Voorts vroeg de heer Lourens naar de oorzaak van het laten vallen der blaren bij Proxtia's. Het blijkt dat dit komt doordat ze overgeworteld geweest zijn en dit moet een der oorzaken zijn. Nadat ver volgens nog eenige vragen werden gesteld en uit de vergadering beantwoord, bracht de voorz. allereerst hulde aan den heer De Gans voor de behaalde successen op de Chrysanthemum keuring te Amster dam waarna hij tot sluiting overging. Vergadering Bloembollencultuur. In het „Wapen van Leiden" vergaderde de afd. Wassenaar van de Algemeene Vereeniglng voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer A. Versteeg open de de vergadering en zeide, dat hij ge durende zijn langdurig voorzitterschap nog nimmer zulke ongunstige omstandig heden als thans had medegemaakt. Hij was bang. dat bij langen duur van de cri sis. vele leden zullen ten gronde gaan. Hij wees er op, dat Engeland ook voornemens is een hooger tarief te gaan heffen. Van den heer A. Homan is de mede- deellng ontvangen, dat hij ontslag neemt als bestuurslid. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden aangewezen (ie heeren A. Versteeg en J. Kloosterman en als plaatsvervangers de heeren G. v. d. Marei en A. P. Ruygrok. Hierna werd de beschrijvingsbrief be handeld. Besloten werd. dat de afdeeling ter verkiezing van leden voor het hoofd bestuur zal steunen in de vacature Varen- kamp den heer H. A. van Doorne Jr. te 's-Gravenzande, in de vacature Van der Voort de heer A. Warnaar te Sassenheim, terwijl in de vacature Verduyn de meest gewenschte candidaat zal worden over genomen. Algemeen werd betreurd, dat de uitspra ken van het Scheidsgerecht niet meer worden gepubliceerd. Aangedrongen zal worden, om althans enkele uitspraken in het vakblad te doen publiceeren. Het gewijzigde handelsreglement lokte vervolgens veel bespreking uit. De weinige punten van den beschrij vingsbrief werden aanvaard. Bij de rondvraag werd aangedrongen op het zenden van convocaties. Na bespreking van enkele huishoude lijke reglementen werd de vergadering gesloten. RECLAME. in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen U spoedig helpen. Doos 45 c. Bij uw Drogist 9381 L. G. v. d. H„ te L. Uw vraag is zeker bedoeld voor het belastingjaar 1930/31. Als forens betaalt u dan te N. 2/3 van de gemeentebelasting. De aanslag gemeente belasting te L. wordt dan ambtshalve met 1/3 verminderd. R L., te L. Bij een zuiver Inkomen van f. 1339 bedraagt de belasting te Lei den in totaal f.29.30. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11