Sectieverslag van den Gemeenteraad en Antwoord van B. en W. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. Inkomsten en uitgaven. RADIONIEUWS. H. P. H. WAT KIKKER KAREL EN TÜIMELTJE BELEEFDEN. RADIO-PROGRAMMA. dlgen geworden, f. 23.52 is daarom al zeer bescheiden. De heer MANDERS oordeelt aan de Lakenhal die onvolwaardlgen volwaardig en is daarom voor behoorlijk loon. De VOORZITTER oordeelt de verant woordelijkheid niet zoo groot. Voor een goed werkman zou het werk geestdoo- dend zijn. Neem niet alle gelegenheid weg voor bijverdienste, waarschuwt hij den raad. Het voorstel sub b van B. en W. wordt aangenomen met 1816 stemmen. Tegen de S. D. A. P. en de heeren Man- ders. v. Rosmalen, Vos, v. Tol en Knuttel. Het voorstel-Bergcrs wordt aangeno men met 2212 stemmen. Tegen de wethouders en de heeren Bosman, Huurman, v. Eecke. V. Es, Mey- nen, v. d. Reyden, de Reede en Wilbrink. 45o. Praeadvles op het verzoek van den Ned. Bond van Hotel-, Café- en Restau ranthouders in het Verlofbedrijf „Hocares", om bij de vaststelling van de Personeele Belasting voor het Jaar 1932 den grondslag biljarten te doen vervallen. f305) Conform besloten. 46o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden' a. ten behoeve van den bouw van het zuidelijk rioolgemaal der centrale rio- leering op het terrein tusschen de Geeregracht en het Plantsoen; b. ten behoeve van de verbetering van de verbinding tusschen de Geeregracht en de Jan van Houtbrug. (278) Conform besloten. 47o. Verordening houdende wijziging van de verordening van 13 December 1913 (Gem. Blad No. 43), op den aanleg van straten en wegen. (276) De heer WILBRINK vraagt of het de bedoeling van B. en W. is deze verandering toe te passen voor nieuwe terreinen of ook gedeeltelijk voor de oude stad en daar nevens o£ f. 9.60 per M2 straat-aanleg voor alles geldt of dat iedere straat wordt beoordeeld naar eigen kosten. Wethouder SPLINTER zegt, dat de ver andering niet geldt voor de oude stad Voorts wordt iedere straat naar hun eigen kosten beoordeeld. Bij art. 1 bepleit de heer v. ECK vast te leggen, dat de raad de bevoegdheid be zit, daar genoemd, en dit niet in het mid den te laten door, zooals gedaan wordt te spreken van de gemeente, hetgeen neer komt de bevoegdheid te geven aan B. en W Hij doet een voorstel daartoe. De VOORZITTER zegt, dat de bevoegd heid is aan den raad, tenzij deze door be sluit deze overdraagt aan B. en W. En dat wordt niet voorgesteld! Z.i. ziet de heer v. Eek spoken. Het voorstel v. Eek wordt verworpen met 19—14 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren v. Eecke, Knuttel en Vos. De verordening wordt z.h.st. goedgekeurd 48o. Vaststelling van de Regeling van de uitoefening van het stemrecht en andere rechten verbonden aan de aandeelen in de Leidsche Duinwatermaatschappij der gemeente. (277) Aangehouden. 49o. Verordening op de heffing van een belasting onder den naam van Straat- belasting. (306) De heer v. STRALEN heeft bezwaar dat perceelen aan particuliere wegen zijn aangeslagen voor 6°/o, dus maximaal, als ze b.v. met de achterzijde grenzen aam een openbaren weg. Kunnen B. en W. de verordening nog niet aanhouden, om dit onder de oogen te zien. Dc heer WILBRINK beschouwde deze belasting steeds als een suppletie op de Inkomstenbelasting doch tal van instel lingen op het gebied van weldadigheid, die vroeger buiten de gemeente-bemoeiing vielen, vallen nu daarónder, vreest hij. Is dat niet te ondervangen? Wethouder GOSLINGA zegt dat B. en W. bezwaar hebben tegen het vast-leegen van de idee v. Stralen, daar mogelijk dan te r eel er buiten zou vallen. Men vergete niet dat er beroep mogelijk is. Het is 'n kwestie van uitvoering der verordening. Voor dc vrees van den heer Wilbrink is z.i. geen reden, naar hij nader uiteenzet. De heer v. STRALEN ziet geen heil in beroep, als de verordening de bepaling MOTIE V. ECK. De heer v. ECK verdedigt nader het zen den van een adres aan de regeering tegen het wetsontwerp tot verlaging der ge meente-salarissen etc. naast het adres der Ver. van Nederl. Gemeenten. Ie. wegens het buitengewoon bedrag dat de gemeente heeft bij verwerping van het wetsontwerp dat belofte schendt en de autonomie der gemeente aanraadt door den dwang tot salarisverlaging. Verschillende gemeenten zijn reeds voorgegaan, b.v. Eindhoven en Amsterdam. 2e. Het verzet tegen de wet is groot en dit verzet wint aan kracht naarmate daarvan meer blijkt. De heer WILMER meent, dat de weg van den heer v. Eek tot ongewenschte din gen zou voeren. Er is een Ned. Vereen, van Gemeenten, die voor allen optreedt. Wil men tegen het ontwerp ageeren spr. wil gaarne zeggen dit standpunt volledig te deelen dan moet dit geschieden be halve door genoemde vereeniglng door de partijen in de Kamer en daarbuiten. Anders worden de gemeenteraden kleine Tweede Kamers. Wethouder GOSLINGA zegt, dat B. en W. het adres der Ver. van Nederl. Gemeen ten heel mooi vinden en het gaarne onder- - schrijven, doch een aparte adresseering den, het in de nabijheid aanwezige woon- door de gemeente is eerder een verzwak- wagenkamp voor verplaatsing in aanmer king dan een versterking. Adresseert een king komt, waarbij wij opmerken, dat in vakvereeniging, dan doen de leden daar- het ontwerp-ultbreidingsplan dan ook de van het toch niet meer afzonderlijk? Am- tegenwoordige plaats van het woonwagen sterdam zond dan ook geen adres doch kamp niet als zoodanig is gehandhaafd, een motie. Zou bovendien een adres der Vooralsnog achten wij evenwel de be (SLOT.) Bij de artikelen Inkomsten zeggen B. en W. geen aanleiding te zien voor verlaging van liggeld van vaartuigen, bruggeld en havengeld in deze tijdsomstandigheden. Bij de artikelen der uitgaven zijn daar in vragen gesteld. B. en W. antwoorden daarop o.m.: Het College is van meening, dat naai mate de bebouwing aan en in de omgeving van den Lagen Morschweg zal voortschrij- gemeente Leiden de pressie der regeering verzwakken? Wil de heer v. Eek een motie waarbij instemming wordt betuigd met het gezon den adres, dan wil hij daarmede accoord gaan. De heer v. ECK zal dan gaarne een motie aanvaarden en dient deze in. Z. h. st. wordt deze motie aangenomen. SPOEDEISCHEND VOORSTEL. B. en W. stellen spoedeischend voor aan bouwing aan den Lagen Morschweg niet van dien omvang, dat thans reeds tot ver plaatsing zou dienen te worden overge gaan, te minder, waar een andere ge schikte plaats niet zoo maar voor de hand ligt. Het rapport der commissie over de mo gelijkheid van samenvoeging van politie en brandweer is binnen niet te lang tijds verloop te wachten. Over den gang van zaken met betrek king tot de vrouwelijke hulp bij de politie is de Burgemeester zeer tevreden. Nu de Stadszaal op 8 Dec. gratis af te staan voor ontspanning der werkloozen, onder de ge wone voorwaarden. Aldus wordt besloten. RONDVRAAG. Behoudens enkele vragen van internen aard wordt nog opgemerkt: De heer v. ES vestigt de aandacht op den hoek MorschstraatBlauwpoortsbrug, voor auto's gevaarlijk. Kan de N. Z.H. T. M. daar niet een lichtbak aanbrengen? Om kwart over zes gaat de raad dan op verzoek van den heer Groeneveld in ge heime zitting. oftjComité van^ centrale wykarbeid de dame, die zich bereid heeft verklaard, in o.-j i r. - dezen de helpende hand te bieden, in haar taak is Ingewerkt, bewijst zij inder daad goede diensten. Bij de politie zijn 2 brigadiers ouder dan 55 jaren en met 30 dienstjaren. Zij ver vullen de diensten, waarvoor zij zijn aan gewezen, nog in vollen omvang. Redenen om hun ontslag te verleenen zijn niet aan wezig. B. en W. stellen zich voor de verbreeding van de Plantage, met het oog op verkeers- belangen, nader onder oogen te zien, zoo dra besloten is tot demping van het Levendaal en doortrekking van die ge dempte gracht, als hoofdverkeersweg, naai den Hoogen Rijndijk, waaronder is begre pen verbreeding van de Utrechtsche brug. Opruiming van stoepen in de Breestraat zal een punt van overweging uitmaken, bij de normaliseering en asfalteering van die straat, waarvoor op het bureau van Gemeentewerken een plan in bewerking is Maatregelen, om het aantal dienstrij- wielen uit te breiden in dien zin. dat elk rijwiel-agent de beschikking krijgt over een dienstfiets, zijn reeds in voorbereiding. De aanleg van een brandput in dc Oegstgeesterlaan zal nader onder oogen worden gezien tegelijk met de plannen voor het bouwrijp maken van de Noordoost- waarts van die laan en van de Mariën- poeistraat gelegen terreinen, welke bij Raadsbesluit van 19' October j.l. zijn- aan gekocht. Het vraagstuk van 't maken van brand putten in het algemeen op verschillende plaatsen der stad is in onderzoek. Een nadere regeling inzake subsidie aan T.B.C. vereenigingen is in onderzoek. Het College acht. ook in zijne tegen woordige samenstelling, geen termen aanwezig, om terug te komen op het be sluit in zake de sluiting van de zwem inrichtingen op Zondag. en in de omgeving van dien weg de be bouwing zich belangrijk uitbreidt. Het ligt in de bedoeling om in het Pioenhof een plantsoen aan te leggen; daarmede kan echter eerst worden aan gevangen, nadat de bebouwing aldaar is voltooid. Het hekwerk van de eendenkooi in den Zoeterwoudschensingel zal binnenkort worden hersteld evenals de volière. In de Haarlemmertrekvaart liggen, al thans in onze gemeente, geen woonsche pen meer Bij den dienst der Gemeente werken is thans een plan in bewerking, om de rlngsloot van den Sladspolder bij de Zijl als ligplaats voor woonschepen in te richten. Opdracht is gegeven, om plannen te ont werpen voor oen beter doorgangshuis bui ten het centrum van de gemeente, ter vervanging van het gebouw in de Cae- ciliastraat. Den bouw van een openbare school aan i of in de omgeving van den Rijnsburger- I weg achten B. en W. niet noodzakelijk. Te minder bestaat daartoe aanleiding nu, nog betrekkelijk kort geleden, door de ge meente Oegstgeest in de onmiddellijke nabijheid van de grens tusschen die Ge meente en de onze een openbare school is opgericht. Wat betreft vervanging van de tegen woordige organisatie van het openbaar onderwijs door een soort gemitigeerde eenheidsschool, merken B. en W. op, dat die vervanging h.i. niet in het belang zou zijn van de kinderen, die de scholen voor eindonderwijs bezoeken en dat door die vervanging de opleidingscapaciteit zeer zou worden geschaad. RECLAME. Engros: Fa. C. J. KROMWIJK, Leiden 9166 DE ENGELSCHE OMROEP IN CIJFERS. Het aantal radio-luisteraars in Enge land bedraagt thans ruim 4 millioen- het Engelsche programmablad „Radlo- Times" verschijnt met 2 millioen ex. iedere week. „World Radio", een blad voor de buitenlandsche programma's heeft een oplage van 250.000. De enorme propaganda die gemaakt kan worden via de microfoon kwam wel zeer duidelijk uit met een lezing over de „National Saving Certificates". Tengevolge van een lezing over dit onderwerp werd de verkoop hiervan ver hoogd tot meer dan 500.000 certificaten per dag, terwijl daarvoor slechts 25 0 006 werden verplaatst. BENOEMINGEN. Op 1 Januari a.s. zullen twee vacatures ontstaan in de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, tenge volge van de periodieke aftreding van Mejuffrouw D. M. J. Coebergh en den heer Th. C. Stijnman. Beide leden zijn terstond herkiesbaar; Mej. Coebergh wenscht echter voor een herbenoeming niet in aanmerking te I komen. Aanbevolen worden; (Vacature Mej. Coebergh); ie. Mevr. P. J. van KampenhoutJ. M. Ruhe; 2e. Mevr. de Wed. C. SmitsDe Wit. (Vacature Th. C. Stijnman): ie. Th. C. Stijnman: 2e. W. T. A. Bergers. CONTROLE GEMEENTEWERKEN. B. en W. oordeelen de instelling noodig van een deskundige controle op de finan- cieele administratie van den Dienst van Gemeentewerken. Gelijk de Commissie van Financiën in haar desbetreffend rapport terecht op merkt, mag deze controle zich niet bepa len tot het verifieeren van cijfers, maar moet zij zich verder uitstrekken en ook de zijne organisatie, gestie van den dienst, zelf inhc-udt en ook de heer WILBRINK is en alles wat verder de bedrijfsvoering be- niet tevreden gesteld. i treft, binnen haar kring trekken. oogenoiik Dc heer MANDERS steunt den heer Wil brink en vraagt daarnevens uitleg in eer bijzonder geval, een puzzle, zegt de WET HOUDER, waarop hij niet direct wil in gaan. Het idee v. Stralen willen B. en W nog in praeadvies nemen, waarmede deze accoord gaat. Met den heer WILBRINK ontspint zich nog een debat over diens opmerkingen. De heer Wilbrink noemt het een wethouder onwaardig te zeggen: ga maar in beroep, waar het instellingen van weldadigheid betreft, waartegen de wethouder opkomt. De VOORZITTER vraagt den heer Wil brink de kwestie nog even te berde te brengen bii het praeadvies over de idee Wilbrink. Weet deze laatste een reddende redactie-wijziging, de wethouder zal ze gaarne onder de oogen zien. De verordening wordt dan z.hst. goed gekeurd. 50o. Verordening regelende de invordering van de Straatbelasting te Lelden. (306) Goedgekeurd. Het accountantskantoor van Joh. J. I Moret te 's-Gravenhage, dat reeds belast is met de controle op de boekhouding dei- Lichtfabrieken en waarmede de gemeente dus reeds eenige jaren in relatie staat, heeft zich, daartoe door B. en W. uitge- noodigd, bereid verklaard de controle op „Gemeentewerken" in den aangegeven zin op zich te nemen. RECLAME. BEGRAFENISSEN .H6 CREMATIE I De conversie van de 5"/o rijkswoning- bouwvoorschotten heeft de volle aan- I dacht. Met den Minister van Arbeid. Kandel en Nijverheid is ter zake reeds algeheele overeenstemming bereikt; in i verband met de bijzondere omstandighe den op de geldmarkt, kan echter op het aan het pian geen uitvoering worden gegeven. Reorganisatie van de administratie bij den dienst van Gemeentewerken, even tueel gepaard gaande met omzetting van dien dienst in een bedrijf, is in overwe ging. Reorganisatie van den plantsoendienst is in onderzoek, waarbij ook de vraag onder oogen wordt gezien, of die dienst onder dien van Gemeentewerken moet blijven ressorteeren, dan wel als afzon derlijke dienst moet worden ingesteld. Aan het aanbrengen van eene klinker bestrating langs het Nutsgebouw zal met het oog op de aldaar gehouden raadszit tingen aandacht worden geschonken. Ook komen verder in de eerste plaats in aanmerking o.a. de Hooge -en de Lage Morschweg. Aan wijziging van het wegdek van laatstgenoemden weg moet in elk geval j voorafgegaan het leggen van een hoofd- 4762 riool in dien weg. wat noodig is. nu langs Het streven is er op gericht de school- gebouwen geleidelijk van electrisch licht te voorzien. Van urgentie is in deze geen sprake, althans niet voorzoover betreft ge bouwen, waarin geen avondonderwijs wordt gegeven. Aan de met betrekking tot het bewaar - schoolonderwijs genomen besluiten is zoo wel wat het openbaar- als wat het bijzon der bewaarschoolonderwijs betreft, voor zoover mogelijk uitvoering gegeven. Een plan tot den bouw van een openbare be waarschool in „de Kool" ih gereed en zal binnen korten tijd worden voorgelegd. De verbouwing van het schoolgebouw aan den Zuidsingel zullen B. en W. zoodra mogelijk nader onder oogen zien. Zij vertrouwen, dat het plan tot stich ting van een nieuwe opleidingsschool voor Gymnasium en H. B. S. binnen korten tijd gereed zal zijn. De nieuwe school zal naar hun meening niet in de omgeving van den Rijnsburgerweg. doch in het Zuiden van de stad moeten komen. B. en W. kunnen de meening. dat liet wenschelijk zou zijn de Ambachtsschool onder Gemeentebeheer te nemen, niet deelen. Afgescheiden nog van de omstandig heid, dat de gemeente het niet in haar macht heeft de Ambachtsschool onder haar beheer te brengen, vloeit h.i. uit het feit. dat de gemeente nu al het bijzonder groot bedrag van f. 45.000 bijdraagt ln de kosten dier school, geenszins voort, dat de school onder beheer van de gemeente zou moeten komen. Onjuist is het. dat het beheer en het bestuur geheel aan particulieren wordt overgelaten. Bij bestudeering van de Nij- verheidsonderwijswet toch blijkt, dat het bestuur der school zich naar vele wet telijke of op de wet steunende voorschrif ten heeft te gedragen en dat de school onder voortdurend toezicht staat van dc Rijksautoriteiten. Het beschikbaar stellen van meerdere terreinen voor vrije spelen, naarmate daaraan behoefte zal bestaan, heeft de aandacht van het College. Niet uit het oog dient te worden verloven, dat, naar gelang in verschillende stadsgedeelten kinderspeelterreinen word'en ingericht, waarmede voorloooig zal worden voort gegaan, die behoefte aan vrije speelterrei nen voor de jeugd vermindert. AMERIKA LUISTERT. Volgens een officieele statistiek bevon den zich eind 1930 in Amerika 2'h millioen ontvangtoestellen met c.a. 10 millioen luisteraars. Dit komt overeen met 41 pet, van de bevolking. De Radio-Industrie ln Amerika heeft dus voorloopig nog reden van bestaan, daar ruim de helft der be volking nog voorzien kan worden van radiotoestellen. Tei. eet 153. Op die manier kreeg Tuimeltje zijn eigen muts weer en met een blij gezicht dankte hij zijn helpertjes. „Jongens" begon Tuimeltje, „wie weet voor mij een voetbal te vinden. Ik wil nou wel eens wat voetballen. „Kom maar mee," riepen de torretjes tegen Tuimeltje en deze liep lachend achter hen aan. De torretjes hup pelden lustig voor hem uit. 154. En warempel. Daar brachten de kevertjes hem een voetbal. „Kikker Karei", riep Tuimeltje, kom we gaan voetballen. „Dat is goed", antwoordde kikker Karei, maar ik kan niet erg goed schoppen. Ik voetbal niet zoo erg veel". „Och, dat komt er niet op aan", zei TuimeltjeJe hebt niets te doen dan maar in de hoogte te schoppen." En kikker Karei vond dat het erg gemakkelijk ging. POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke dc afzenders onbekend zijn" Terugontvangen in de eerste helft dei maand November 1931. BRIEVEN BINNENLAND. P. v. cl. Berg, Noordwijkerhout W. Bra- nid, Lisse; J. v. d. Burg, Noordwijkerhout; W. v. d. Burg, Amsterdam; W. Cramer, Den Haag; Heer en Mevr. v. d. Eist, Nij megen; F. G. de Geus, Loosduinen; Jan- ners, Lelden; Dr. E. A. W. Losse, Leiden; Mej. C. v. d. Meer, Leiden; Minister van Onderwijs, K. en W„ Den Haag; Dr. Mol van Charante, Voorschoten; Paul, Bent huizen (2 stuks); Mej. Plezier, Leimuiden; A. v. d. Poel, Hazerswotide: Rijksverzeke ringsbank, Amsterdam; Sllvikrin Labora torium, Rotterdam (2 stuks)Dr. Stuur man, Oegstgeest; J. Veilhorn, Lisse; L. de Vries; Amersfoort; J. Willsmse, Noord- wijk; H. v. d. Zalm, Noordwijk. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Heer en Mevr. Hardeman, Leiden; P. v d. Harst, Boskoop; Corry Mooikind, Chr. Noteboom, Leiden; Mej, A. J Post, Amsterdam; J. A. H. Vroomans, Amster dam. BRIEVEN BUITENLAND. Dr. Olsen, Strasbourg; G. Leinurther, Post Qristofen, 6 briefkaarten zonder adres. Hieronder behooren ook poststukken welke niet of onvoldoende zijn gefran keerd. VOOR WOENSDAG 2 DECEMBER. Hilversum, 298 M. Uitsl. VARA.-uit- zending 10.00 v.m. VPRO. 6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles 8.00; Gra- i mofoonplaten 10.00: Morgenwijding I 10.15: Concert. Amsterd. Solistenkwintet o. 1. v. L. Cohen. Janny van Oogen (voor dracht) en T. v. d. Heeg (toespraak) - 12.00: Concert VARA.-septet en Gramo- loonplaten 2.15; Keukenpraatje 3.00: Piano-recital door Joh. Jong 3.30; „De schat in het Zilvermeer" (Klndertooneel) 4.30: Gramofoonpl. 4.45; Vraaghalf- uurtje 5.45: Gramofoonpl. 6.00: Onderwijsfonds voor de Binnenvaart - 6.30: Gramofoonpl. 6.45; Causerie over het Kapitalisme 7.15: Gramofoonpl.- 8.00: Toespraak voor de Geheel-Onthon- ders 8.15: Concert VARA.-orkest 8.45: Muziek van dezen tijd. VARA.-orkest m. m. v. Stefan Frenkel (viool). Vioolconcert J. Fitelberg 9.00: Voordracht 930 Vervolg concert. Vioolconcert St. Frenkel 10.00: „De Avonturen van Wakker es Tropenduit" 10.15: Vaz Dlas 10.S Concert VARA-orkest. O.a. Ouverture .It schone Helena". Offenbach 11.1512,®: Gramofoonplatenconcert. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV.-uitzending 8.00: Schriftlezing 8.159.45: Gia- mofoonplaten 10.00: Zang NCRV,- Dameskoor 10.30: Ziekendienst 11.00 Harmoniumspel door M. F. Jurjaanz. M m. v. Mej. De Jager (sopraan) en Mevr. B. Mijnhout (alt) 12.15—12.30: Gramo- foonplaten 12.302.001 Concert NCRV,- kwartet (zang, viool, cello, plano) 2.00: Gramofoonpl. 2.30: Chr. Lectuur 3.00: Concert Draperkwartet (2 violen, alt, cello) 4.304.45: Gramofoonpl. 5.00: Kinderuur 6.00: Voor de Landbouwers I 7.00: Causerie over de Reformatie- I periode 7.45: Ned. Chr. Persbureau - 8.00: Volkszang o. l.v. Mevr. Grimberg Huijser. Piano: Mej. M. de Wit Causerie over „Uilen en Valken" 9.30- j 10.30: Orgelspel door J. W. Gosen. Zang: Mevr. WaaningBergman (sopraan). 0.a. I Aria's uit „De Messias", Handel 10.30: Vaz Dias 1040—11.30: Gramofoonpla tenconcert. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 11.05: Lezing 12.20: Orkestcon cert. o.l.v. J. Bridge 1.35—2.35: Orgel concert door Dr. H. Rhodes 2.45: Voor Scholen 3.50: Concert. Stedorkest Bournemouth o. 1. v. Sir Da. Godfrey 5.05: Orgelconcert door Reg. New 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Beethoven's Pianosonates van Beethoven 7.10. 7.50 en 8.20: Lezing 8.35: Sym- phonieconcert. B.E.C.-orkest en Myra Hess (piano). Dir.: Sir. L. Ronald. Ouvert. Eg- mont, Beethoven en 2de Symphonie, Rach- mailinow 10.35: Berichten 10.40: I Lezing 10.5512.20: Dansmuziek door i Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25: Gramofoonpl. 9.05: Con- cert-, O.a. kwintet (voor harp. 2violen, alt. cello). Inghelbrecht 9.50: Orkestcon cert. Langenberg, 473 M. 6.257.20: Gra- mofoonplaten 8.509.05: dito 12.25- I.50: Orkestconcert 4.205.20: Orkest concert 7.20: Hoorspel „Prlnz Friedricn von Homburg" van H. v. Kleist. Hierna tot II.05 Concert 11.05: De Keulsche Zes- daagsche. Kalundborg, 1153 M. 12.05120: Or kestconcert 2.20—4.20: Radio-orkest o. 1. v. E. Reesen 4.204.50: Gramofoon 7.358.35: Deensche Dramatische Mu- ziek 9.05: Saxofoon-soll door P. Kiesbye. O.a. Serenade. Braga 8.50- 10.25: Kamermuziek. Strijkkwartet op nr. 2. a-moll, Brahms Brussel, 508 en 338 M. 508 M,: 5.20: Sonatenconcert 5.50 en 6.50: GraniO' foonplaten 8.20: Militair concert. 0.8. Marschen van Sousa 9.50: Sonate "i"' I Brahms 338 M.: 5.20: Dansmuziek - 6.20: Gramofoonpl. 8.20: Strijkkwartet C. Franck 9.35: Concert door j Augustijnen. Rome, 441 M. 8.20: Opera's „Cats'" leria Rusticana" en „De Paljas". Zeesen. 1635 M. 7.20: Zie Langen» 9.35: Berichten en hierna tot ÏM?' Dansmuziek door Otto Kermbach en W" orkest. J 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10