BINNENLAND. KERK- EN SCHQQLNSEUWS BRANDEN. Te Gorinchem ontstond brand doordat alnderen met vuur speelden, in het ach- »rhuls van de boerderij van L. van Oorne Jin. aan de Groote Haar. In korten tijd stond de boerderij in lich- élaaie. Toen de brandweer ter plaatse iwam, viel niets meer te redden. De aan- srenzende boerderij, bewoond door J Beu- ekom, vatte eveneens vlam. maar door irachtig optreden kon het vuur gebluscht worden. Van de boerderij van Van Oorne kwamen tier koelen en een pink, benevens een aantal kippen in de vlammen om. De eigenaar kon nog eenlg geld uit de kast. halen, doch verder is de geheele in boedel verbrand. Een groote hoeveelheid hooi en stroo verbrandde eveneens Alles was verzekerd. Zaterdagavond omstreeks 11 uur brak Barland Zeeland 1 brand uit in de hot stede van de weduwe Steketee en haar dochter. De bewoonsters die zich reeds ter ruste hadden begeven, werden gered en konden met veel moeite het vee nog in veiligheid brengen. Alles brandde tot den grond toe at. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Gisternacht omstreeks vijt uur is brand Uitgebroken in de boerderij, bewoond door den heer J. Liese, onder de gemeente Leek (Gr.) De brand is ontstaan doordat de heer Liese een brandende benzinelamp bijvulde. In een oogenbllk stond de boerderij in lichter laaie terwijl het vuur zich spoedig mededeelde aan de aangrenzende schuur waarin ach zes koeien bevonden benevens eenige varkens. Allen werden een prooi der vlammen. De boer en ztin vrouw kon den zich met moeite redden tengevolge Waarvan zij ernstige brandwonden oplie pen. De boerderij en de schuur zijn totaal uitgebrand. Verzekering dekt de schade. OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdag is op den Coolsiugel een 17- jarige jongen. M W. L. Hably genaamd, onder een auto geraakt doordat hij on voorzichtig Met zware verwondingen is de jongeman naar het ziekenhuis Ccol- singel gebracht, waar hij spoedig na aan komst aan de bekomen verwondingen overleed. a a Denzetrden avond is te Rotterdam in de v. d. Takstraat een 72-jarige man, W. Th. Kriek genaamd, woonachtig in de Milli- kanstraai, door een auto aangereden, toen hij de straat wilde oversteken. In bewus- teloozen toestand en met een schedelbreuk is de man naar het ziekenhuis Coolsingel gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. ERNSTIG ONGELUK IN DE STAATSMIJN HENDRIK. In de öndergrondsche werken van de staatsmijn „Hendrik" te Heerlen zijn de machinist S. en de opzichter C. belden uit Rumpen afkomstig, gedood door het sprin gen van een luchtdrukinstaüatie. Belde siachtofers waren gehuwd. „Wat is hier gebeurd?" „Die man kwam vreeselijk opgewonden binnenstuiven en wou de draaideur achter zich dicht slaan." (Passing Show) BU1TENLANDSCH GEMENGD. SCHOUWBURGBRAND. De stedelijke schouwburg te Bologna is door brand voor het grootste deel ver nield. De materleele schade wordt op 6 millloen lire geschat. AUTOBUS-ONGEVAL, Bij Brunn (Slowakije) is ten gevolge van den ijzel een autobus met 35 arbeiders in een sloot gestort. 22 personen werden zwaar gewond. Drie verkeeren in levens gevaar. DOOR HOOVERS OVERVALLEN. Een groote, bewapende rooverbende heeft nabij Jeruzalem, op den drukken straatweg naar Jericho, vijftien automo bielen aangehouden en de inzittenden, waaronder vele Engelschen, beroofd. De politie heeft een onderzoek ingesteld en maatregelen tegen de roovers genomen. ZEEROOVERSSCHIP VERNIETIGD. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat een Japansch mijnenvaartuig nabij Tsjlfoe door Chineesche zeeroovers is beschoten. Het Japansche marinevaartuig beant woordde het vuur en bracht het stoom schip der piraten tot zinken. Drie en twintig leden der bemanning zijn verdronken. Van Japansche zijde werden geen ver liezen geleden. BRANDSTICHTING IN EEN DEENSCH DORP. In de omgeving van Hobro bij Aarhus in Jutland heeft een brandstichter schrik en ontzetting onder de bevolking ver spreid. In een kort tijdsverloop ls in zeven boerenhofsteden brand gesticht en gister avond brandde de achtste boerenwoning af, hoewel men reeds weken lang voor zoo iets op zijn hoede was. De brandstichter had nJ. op een telefoonpaal een plakkaat bevestigd, waarop hij dag en uur van de brandstichting had medegedeeld. Ook de andere slachtoffers waren op deze wijze gewaarschuwd, dat hun behuizing zou af branden. Er is een boerenknecht gearre steerd, in wien men meent, den geheim- zinnigen brandstichter gevonden te hebben. VLIEGONGEVALLEN. Uit Londen wordt gemeld, dat twee mi litaire vliegers te Lee-on-Solent met hun machine In een tuin zijn neergestort en gedood. Het aantal militaire Engelsche vliegers dat dit jaar door ongelukken om het leven is gekomen, steeg hiermede tot 71. Volgens een bericht uit Casablanca heeft een Fransch militair vliegtuig, waarin een officier en een onderofficier gezeten wa ren, een noodlanding moeten maken in het nog niet onderworpen gedeelte van het Atlasgebergte Marokko Zij werden door inboorlingen aangeval len en verdedigden zich een tijdlang tegen de overmacht, doch tenslotte werden zij door hun tegenstanders afgemaakt. Waar schijnlijk zal een strafexpeditie worden uitgezonden. MIJNONGELUK. In de Charlottemljn in Ruedustan (district Ruebnlk Silezië) is een steun pijler gebroken, tengevolge waarvan 7 ar beiders werden bedolven, Bij de reddingswerkzaamheden, die ver scheidene uren duurden, kon men 3 der bedelvenen redden. De overige 4 waren reeds overleden. INBREKERS IN DE RIJKSVERZEKERINGSBANK. In den afgeloopen nacht hebben inbre kers kans gezien de Rijksverzekeringbank te Berlijn binnen te dringen en twee brandkasten te openen, waaruit zij een bedrag van 40.000 mark ontvreemdden. RECLAME. ONVERWACHT NAM HAAR GEWICHT AF. Tegelijk met haar Ischias-genezing. In drie maanden 16 pond lichter. Wat een aangename verrassing voor deze vrouw! Haar grootste kwaal was Ischias, en zij nam Kruschen Salts om hiervan te genezen. En Kruschen Salto heeft haar niet teleurgesteld. Integendeel, niet alleen dat zij zich veel en veel beter voelde, zij merkte ook dat ze langzaam maar zeker haar overmatige corpulentie kwijt raakte. Leest eens haar eigen brief, hoe het ge beurde: „Jaren lang leed ik hevig aan ischias en nlerpijnen. Dit jaar nog heb ik midden in mijn werk op den grond gelegen van de pijn. En als de pijn over was kon ik me pas weer bewegen. Tot ik op een goeden dag Uw advertentie las en besloot Kru schen Salto eens te probeeren. Ik gebruikte het ongeveer een maand, toen mijn ken nissen me al begonnen te zeggen, dat ik er zoo goed uitzag. Tegelijkertijd verloor ik mijn lastige dikte en nu, nadat ik drie maanden Kruschen gebruikt heb, weeg ik 150 pond inplaats van 166. Ik ben op een moeilijken leeftijd voor vrouwen, en over het minste of geringste maakte ik me vroeger kwaad, maar nu ls dat allemaal voorbij. Deze week nog maakte mijn man de opmerking dat mijn humeur tegen woordig zooveel beter was. Ik zegen den dag, waarop ik met Kruschen begon en zal het altijd blijven gebruiken". Mevr. F. L. Zwaarlijvigheid en Ischias gaan vaak samen. Bijna altijd komen zij voort uit een en dezelfde oorzaak: een organisme be laden met opgehoopte afvalstoffen; als een oven, die met asch en roet gestookt zou moeten worden. Als deze afvalstoffen zich kunnen op- hoopen, krijgt U last van urinezuur en tege lijkertijd loopt U groote kans ongezond en overdreven dik te worden. De zes zouten In Kruschen Salto helpen Uw inwendige orga nen eiken dag de bedorven en giftige afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen, Dan, langzaam maar zeker, verdwijnt ook die overmatige corpulentie. De pijnen van ischias en nieren houden op. U voelt zich wonderlijk gezond en flink, kortom beter dan U zich ooit te voren gevoeld hebt. Kruschen Salto is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. 9128 PREDIKBEURT. NOORDWUK-AAN-ZEE. Ned. Herv. Kerk: Maandag nam. half- acht. prof. dr. A. H. den Hartog van Am sterdam. NED HERV KERK Drietal: Te Delf shaven A. Adriani te Baarn; J. A. Raams te Kloetinge en J. Chr. Fritzsche te Bergenthelm. Beroepen: Te Bolsward (Evang.) M. Groenenberg te Oosterend op Texel. REM. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Utrecht (vac. prof. dr. L. J. Van Hoik), N. Blokker te Vlaaidiugen. POSITIE VAN DE NEDERLANDSCHE BANK. AANZIENLIJK VERLIES OP HET PONDENBEZIT. Geen invloed op dc goudwaarde van den gulden. De Directie van De Nederiandsche Bank deelde in haar communiqué van 27 Sept. 1931 mede dat zij alle reden meende te hebben om aan te nemen, dat voor de Bank in de toekomst geen verlies op haar pondenbezit zou te duchten zijn. Het daarna mondeling en schriftelijk gepleegde overleg heeft uitgewezen, dat de Bank of Engeland niet- bereid is de aan spraken te erkennen, welke De Nederiand sche Bank naar billijkheid meende te kun nen doen gelden. Hoewel De Nederiandsche Bank haar standpunt handhaaft en hare pogingen voortzet, meende zij onder deze omstandig heden het koers-nsico, aan haar ponden- bezit verbonden, niet verder te mogen loopen. Zij heeft derhalve naar een oplos sing gezocht, welke haar in staat zou stellen het grootste deel van haar ponden- bezit zonder verder koersrisico aan te houden. In samenwerking met de Regeering is deze oplossing hierin gevonden, dat de ponden, voor zoover deze bestemd kunnen worden voor aflossing van de twee Neder- landsch-Indlsche, in ponden luidende, leeningen, welke aflossing in haar geheel te beginnen met resp. 15 Juli 1933 en 15 Augustus 1933 kan geschieden, op latere levering aan de Nederlandsch-Indische Regeering verkocht zijn. De ponden, welke niet voor bovenstaand doel konden aangewend worden, zijn be reids gereallseesrd. De hieruit en uit den bovenomschreven termijnverkoop voor De Nederiandsche Bank voortvloeiende ver liezen zullen er toe leiden, dat het boekjaar 1931/1932 met een belangrijk nadeelig saldo zal sluiten. Maatregelen ten einde zoowel op materieele als op personeele uitgaven te bezuinigen, zijn ten deele reeds ge nomen, ten deele in bewerking. De voor zieningen. welke overigens, in verband met de zooeven bedoelde verliezen, zullen ge troffen moeten worden, zijn in voorberei ding. Te allen overvloede wordt hierbij met nadruk geconstateerd, dat, na de hierboven omschreven transactie, uit het pondenbe zit van De Nederiandsche Bank geen na- deelen te duchten zijn voor de vervulling van hare taak om de goudwaarde van het Nederiandsche ruilmiddel te handhaven. De gouddekking van alle opeischbare verplichtingen der Bank bedraagt volgens de laatste weekbalans 70.22»/», of 30.22»/» meer dan de voorgeschreven minimum metaaldekking van 40«/o. Hierin is hare kracht voor de vervulling van de zooeven bedoelde taak gelegen en deze kracht blijft geheel onverzwakt. VRIJZINNIG DEMOCR. BOND. EEN REDE VAN Mr. MARCHANT. In de Zaterdag voortgezette Jaarverga dering van den Vrijzinnig-Democratischen Bond te Alkmaar heeft de heer Th. M. Ketelaar een rede gehouden over den aan slag op het peil van het volksonderwijs. De vergadering betuigde vervolgens in stemming met de motie-Rotterdam, lui dende: j „De vastgestelde 45-leerlingenschaal zal i onherstelbare schade berokkenen aan het volksonderwijs vooral ten plattelande met de vele kleine scholen, en de voorgestelde afschaffing van de lijst met handteeke- ningen, thans noodig voor de oprichting van een bijzondere school, zal den bouw var. die scholen nog meer bevorderen." Goedgekeurd werd een voorstel-Gro- ïiingen om de Kamerfractie te verzoeken, al haar invloed aan te wenden om de aanhangige herziening der L. O.-wet in de voor de volksontwikkeling gunstigen zin aangenomen te krijgen: eveneens een voorstel-Scheemtia om de Kamerfractie te verzoeken aan te dringen op verlaging van de voor dezen tijd abnormaal hooge rente, die de gemeenten hebben te be talen voor overname van bijzondere scholen, dan wel de gemeenten toe te staan, tot conversie over te gaan. Vervolgens heeft mr, Marchant een rede gehouden. Door den ongunst der tijden, zoo zeide hij, is thans de Vrijz.-Dem. Partij gedrongen in het defensief, zeide spr. Van nieuwe veroveringen is geen sprake. De houding van de verschillende partijen wordt bepaald naar haar waar- dcerlng van hetgeen er aan sociale wet geving ln ruimen zin en aan democratisch staatsbeleid veroverd ls. Te vreezen valt, dat de werkloosheid nog lang zal voortduren, wanneer wij door het herstel der loonende grondstoffenprljzen en van het verkeer de pijnlijkste depressie zullen hebben overwonnen. Elk volk moet zorgen, dat het niet verder verarmt dan de grens, waartoe de omstandigheden dwingen. Maar tegelijk heeft elk volk te zorgen, dat het over de gegevens blijve beschikken, waarmede het straks zich opnieuw omhoog zal moeten werken. Willen wij niet verarmen, dan is het derhalve zaak, dat wij geheel onzen in voer zullen moeten betalen met uitvoer van goederen. Hieruit volgt, dat de invoer moet worden beperkt en de uitvoer be gunstigd. Wij zullen ook ons beijveren om de kosten van de productie te verlagen, waar dit den uitvoer zal kunnen bevor deren. Wij moeten het leven versoberen, dus verlaging der loonen dulden. De verlaging der prijzen zal dan vanzelf volgen. Het ongeluk voor hen, die ln 's Rijks dienst zijn, is, dat zij met zoovele zijn en te zamen een zoo groot deel van de uit gaven bezetten, dat het voor een bezuini- genden bewindsman verleidelijk is om met dien grooten post te beginnen. Ofschoon zeide hij verder verschil lende gemeenten uit eigen beweging tot korting overgaan worden alle gemeenten onder curateele gesteld door korting van de ultkeeringen uit hoofde van verkwis ting. De aangewezen curator was „Bin- nenlandsche Zaken", de natuurlijke en staatsrechtelijke verzorger van de ge meenten. In plaats daarvan wordt „Finan ciën" echter curator. Ten aanzien van de provinciën is het wetsontwerp nog ergerlijker. Hier springt nog sprekender in het oog, dat het eeh dwaasheid en een publiekrechtelijke on RECLAME. dat in den loop van 30 jaren, duizenden en duizenden Aspirin-Tabletten met groot succes bij verkoudheidsziekicn en tegen alle soorten pijn gebruikt hebben. Wilt U ten koste Uwer gezondheid zooge naamde .Ersatz'preparaten probeeren? Vertrouwt U gerust op Aspirin-Tabletten; let op het fabrieksmerk. eenig op de wereld let op den oranjeband. Prijs 75 ets. 9061 mogelijkheid is, de uitkeering te misbrui ken om te dwingen tot salariskorting. De bezuiniging op het hoofdstuk Defen sie, aldus spr., komt in hoofdzaak neer op vertraging in den aanbouw van de vloot. Men gaat voort met het aanmaken van geschut, vliegtuigen enz,, waarvan wel zeker ls, dat alles zal zijn verouderd als het ooit in de laatste zonde vóór den defi nitieven ondergang zou moeten worden gebruikt. Als men hier eens eerlijk wilde opbiechten, dat de veiligheid, in de weer macht gezocht, ln wezen een veiligheid ls tegen den binnenlandschen vijand, dan zou men tenminste zijn organisatie daarop kunnen Inrichten. Spr. hekelde voorts bezuinigingen op het onderwijs. Wij zullen ons niet laten verleiden om de gangbare meening, die de onze niet ls, te volgen. Wij zullen impopulariteit trot- seeren. Wij zullen onverschrokken vast houden aan ons beginsel om veel wat wij met volle toewijding hebben helpen op bouwen, voor verwoesting te bewaren. Zoo mogen wij verliezen lijden, wij zullen die straks herwinnen. Gisteren had de verkiezing plaats van het Dagelijksch Bestuur, Hierin werden gekozen mr. P. J. Oud, te Den Haag, en mr. M. Slingenberg te Haarlem. In het Hoofdbestuur werden voorts nog gekozen de heer G. Ritmeester te Leeuwarden, P. G. J. Pino Post te Hengelo en de heer W. K. D. Lustig, deze laatste krachtens enkele candidaatsstelling door de Federa tie Utrecht. Na een bespreking van den economischen en financieelen crisis door mr. P. J. Oud werd aangenomen een motie van de Federatie Friesland, waarbij de algemeene vergadering zich uitspreekt voor een krachtigen strijd van partij en Kamerfractie tegen elke poging tot in flatie van den Nederlandschen muntstan- daard. teneinde gToote groepen van onze bevolking voor ondergang te behoeden. Nadat het beleid van de Kamerfractie was besproken werd nog een motie-Den Haag aangenomen om zich met alle klem te verzetten tegen het voorgestelde Vlo- kortingswetje, Mr. Marchans besprak het standpunt van den Vrijz.-Dem. Bond ten aanzien van cumulatie van functies. Spr. achtte zijn functie van lid van de Tweede Kamer en wethouder van Den Haag voor alsnog vereenigbaar en verwierp 't axioma dat door de afdeeling Wageningen was gesteld, n.l. dat ieder der belde functies de geheele persoonlijkheid eischte. Verschillende voorstellen werden inge trokken. waarna te „ongeveer halfvijf de vergadering werd gesloten. DE ENGELSCHE MAATREGELEN TEGEN ONS LAND. Stappen door onzen gezant te Londen. Aan Hr. Ms. gezant te Londen is opge dragen het noodige te verrichten om voor de Nederiandsche belangen, die door de jongste en nog te verwachten economische maatregelen van de Engelsche regeering bedreigd worden, te waken. In het bijzonder is den gezant verzocht, te releveeren, dat de Engelsche goederen hier steeds óf vrij, óf tegen een zeer matig tarief het laagste in Europa binnen komen, hetgeen voor de Engelsche regee ring ongetwijfeld een punt van gewicht zal zijn. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL-INDUSTRIE. Naar een algemeene staking'? In verband met de aangekondigde nieuwe loonsverlaging van 5 pCt. zijn Za terdag stakingen uitgebroken bij de fir ma's Menko en Scholten te Enschedé. Het parool daartoe is niet gelijk aan vankelijk werd aangenomen door de besturen der vakbonden gegeven, doch de arbeiders hebben gehandeld op grond van onderlinge afspraken, buiten de besturen om. Vandaar dat van de zijde van de organisatiebesturen alles zou worden ge daan om in die fabrieken overal weer het werk hervat te krijgen. Er is dan nog een tijdperk van twee weken voor nader be raad. De taktlek der werkgevers om géén uitsluiting toe te passen, tengevolge waarvan alleen de stakingskassen der vak bonden en niet de openbare kassen van maatschappelijk hulpbetoon aangespro ken zullen moeten worden, stelt de vak organisaties voor een moeilijk probleem, dat nog nader onder de oogen moet wor den gezien. Vaststaat, dat deze taktiek onder de textielarbeiders een verbitterde stemming veroorzaakt heeft, waarvan dan de weversstakingen Zaterdagochtend het gevolg waren. Inmiddels is in het algemeen de stem ming in Twenthe zeer gedrukt. In mid denstandskringen te Enschedé verzekert men, dat tot nu toe de Sinterklaas-om zetten der winkels slechts pl.m, 25»/o van die van verleden jaar in hetzelfde tijd perk hebben bedragen, en men hoopt van harte, dat er nog kans bestaat op ver mijding eener algemeene staking, temeer omdat de naaste toekomst der weverijen toch reeds benauwend is ln verband mot de mogelijkheid van opnieuw verhoogde Engelsche invoerrechten. Bij de fa. Jannink te Enschedé, waar 450 man staken, wordt thans door 40 a 50 uit Duitschland gekomen en op het fabrieks terrein gehuisveste wevers op 4 a 500 ge touwen gewerkt. Deze werkwilligen blijven in dienst bij de fa. Jannink. Zaterdag zijn de stakende wevers opgezegd als ze niet morgen weer aan het werk gaan. Het N. A. S.-bestuur heeft zich gisteren vereenigd met het parool der Landelijke Federatie om de algemeene staking af te kondigen. HET NATIONAAL CRISIS-COMITÉ, Belangrijke giften. De Koningin-Moeder heeft een gift vat f. 2000 aan het Nationaal Crisiscomité doen toekomen. Prinses Juliana, die Bescherm.' vrouwe van het Comité is, heeft f. 30 qoq geschonken. In totaal ls thans door het comité ontvangen f, 50620.38. Het secreta riaat is gevestigd: Kneuterdijk 20, giro nummer 186000. GEWESTELIJKE LANDSTORMCOMMISIE „ZUID-HOLLAND WEST" Donderdag ls het juist 12'A jaar geleden dat de Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland West" door den voorzitter der Nationale Landstormcommissie, den heer L, F. Duymaer van Twist geïnstalleerd werd. Van de tegenwoordige leden der Gè- westelijke Commissie zijn er slechts een drietal over, die deze eerste samenkomst hebben meegemaakt, het zijn heeren H J. Lamer uit Leiderdorp, C. Wildenberg ui! Den Haag en D, J. Karres uit Scheveningcn WEER EEN REIS MET Dr. VAN DER SLEEN NAAR NED.-INDIE. Naar Aneta-Holland verneemt stelt dr Van der Sleen zich voor ook dit jaar weer' als leider van een groepje toeristen Ned- Indië te bezoeken. Het plan is begin April per Sibajak naar Sumatra te vertrekken dwars over Sumatra naar Padang te reizeni dan een kleine maand op Java te vertoeven en het mooie Bali te bezoeken. Eind Juni kan het gezelschap dan weer in Holland terug worden verwacht. CONFLICT IN DEN NED. KAPPERSB0ND Gisteren liep het ultimatum van de al- deeling Den Haag aan het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Kappersbonu ten einde. In verband met het niet voldoen aan den eisch' intrekking van het roye ment van zes bestuursleden, door haar gesteld, heeft de afdeeling zich van den Nederlandschen Kappersbond afgeschei den. Onmiddellijk daarna is met toezeg ging tot medewerking van afgevaardigden van verschillende plaatsen opgericht de Nederiandsche Bond van Kappersju- troons, welke de volledige garantie n; uitkeering bij ziekte voor alle uitgetrei? nen en uit te treden leden op zich heli genomen. De nieuwe Bond heeft zich t verbinding gesteld met alle buiten da Bond staande kappersorganisaties om tot een groote machtsformatie en eenheid le komen. Het voorloopig hoofdbestuur is a volgt samengesteld: T. Hollinga, De Haag, J. H. Heusschen, Den Haag, J, Kro nenburg, Den Haag, J. van Erp, Den Haar D. Krijger, Amsterdam. NED. R.K. VEREENIGING VAN HANDELSREIZIGERS. Deze vereeniging vergaderde Zaterd:. te Utrecht, Het eerste voorstel dat aan de ordt kwam was het verplichtend stellen van een werkloozenkas, aangesloten bij den Rijksdienst der werkloozen-verzekering. Na geanimeerde besprekingen werd dit voorstel zonder dat er over gestemd be hoefde te worden, door applaus bekrach tigd. Voor de 60-jarigen en handels agenten zal er een ander fonds gesticht worden. Nu kwam aan de orde statuten- en reglementswijziging, waarvan wij als re sultaat vermelden dat de contrrbutie werd gebracht voor leden op f, '20, buiten gewone leden f.16, hospitanten f.4 per jaar. Besloten werd dat de contributie per maand kan worden betaald. Verder nog dat van de contributie der leden minstens 1 pet. pier jaar zal gestort worden in de weerstandskas, waaruit oil onrechtmatig ontslag, of door te hande len Ingevolge en overeenkomstig adviezen van het hoofdbestuur, uitkeering ka" worden verkregen. Nog wordt besloten van de contributie aan de afdeellngen jaarlijks f.3 af te dragen, terwijl de afdracht aan de kleine afdeellngen minstens f40 per jaar zal t" dragen. Een voorstel Leiden om bij het over lijden van een lid 25 cent voor de na te laten betrekkingen te storten, kwam niet in behandeling. De voorzitter maakte de opmerking dat dit niet mocht. De Verzekeringskamer 1' hier teg%n. Nog werd gehandhaafd het artisei waarbij is bepaald de buitengewone be stuurder stemrecht in het dag. of alge meen bestuur te verleenen. (Mm)- VERSPREIDE BERICHTEN. Benoemd zijn tot leden van de Cen trale Commissie voor de Statistiek als ver tegenwoordiger van het bij hun naam ver melde departement: dr. J. H. Nederbragt administrateur bij het dept. van buiten" zaken; ir. Th. J. Mansholt, inspecteur vaf den Landbouw bij het dep. van binne"l zaken en landbouw; jhr. mr. C. Fem secr.-gen, van het dep. van Onderwijs. Ij- en W.; Jhr. mr. A. M. C. van Asch vat Wijck, secr.-gen. van het dep. van fina"; ciën; mr. J. Woltman, secr.-gen. van ne- dep. van defensie; mr. J. F. Schönfeld.«w mlnistrateur bij het dep. van Watersta". F. K. J. Heringa, administrateur bij dep. van Arbeid, H. en N.; J. Harden» hoofd van de tweede afd. van het dep- van koloniën. Blijkens de ontvangen oegruv"''? voor 1932 stellen B. en W van Groningen den Raad voor de salarissen van het ge meente-personeel met drie procent te'"' lagen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6