WAT KIKKER KAREL EN TUIMELT JE BELEEFDEN. RECHTZAKEN. FINANCIEN, VRAGENRUBRIEK. FAILLISSEMENTEN, RADIOPROGRAMMA, aangelegenheid aan B. en W. in ernstige overweging. Tensiot.te wijzen meerdere leden er op, dat het meermalen voorkomt, dat gepen- slonneerden. die van htm pensioen alleen kunnen bestaan, toch nog een gemeente betrekking krijgen Zy keuren dit beslist af. Deze nevenbetrekkingen kunnen beter aan werkloozen worden opgedragen, c.q. aan hen, die een zeer klein pensioen ge nieten. Ook zou men aan werkloozen willen opdragen de assistentie op de markten en niet aan menschen, die reeds een betrek king, beroep of bedrijf hebben. B en W. antwoorden' De styging van de werkloosheid baart cok het College groote zorg, temeer waar wy van meening zyn, dat het cyfer van de ingeschreven werkloozen by de ar beidsbeurs zyn hoogtepunt nog niet heeft bereikt. De vraag te stellen, of het College door drongen is van zyn plicht, om al het mogelyke te doen voor de door werkloos heid getroffenen, achten wy overbodig.. Wy zyn van oordeel, dat wy in tyden van groote werkloosheid (o.a. in het voorjaar van 1929 en 1931) getoond hebben ingrij- pende maatregelen te durven nemen, om het leed van de werkloozen te verzachten. Ten opzichte van de maatregelen, die naar de meening van een lid in verband met den langen duur van de werkloosheid behooren te worden getroffen, zy het volgende opgemerkt: Het verstrekken van extra-uitkeeringen zooals te 'sGravenhage geschiedt behoort in een steunregeling voor werk loozen niet thuis; een dergeiyke maat regel zal eventueel moeten uitgaan van het ook te dezer stede op te richten Crisiscomité. Een voorstel, om de steunnorm van f. 13.50 tot f. 15 per week te verhoogen, is niet van het College te verwachten. Af gezien van de vraag, of zulks in het belang van de gemeente en de werkloozen zelf zou zyn. hangt deze kwestie in zeer hooge mate samen met het aanvragen en aan vaarden van de Ryksbydragen in den werkloozensteun, tengevolge waarvan eene verlaging van de norm noodig zal zijn. Hetzelfde geldt ten opzichte van den steun aan bonafide-werkloozen na 20 of 15 weken en de overige vraagstukken, die zich bij de werkloozenondersteunlng voor doen. Een betere regeling voor transport arbeiders behoeft niet getroffen te wor den, aangezien deze onder dezelfde bepa lingen gesteund worden als de overige categorieën der werkloozen. Bedoeld zul len worden de losse transportarbeiders, die ten hoogste 42 dagen steunuitkeering kunnen genieten en wel 18 dagen In het eerste en 24 ln het tweede halfjaar. Hun aantal is zeer gering. Zij hebben vaste kantoren en kunnen vrij geregeld eenige dagen per week werken. Zoo is steeds hun bestaan geweest en zal het blijven. Wanneer door hen in drie dagen minder dan f 21 wordt verdiend, ontvangen zy voor de overige drie dagen nog 3 maal f. 2.25 kasuitkeerlng. Hun totaal week- mkomen kan dus niet slecht genoemd worden. Het geeft ook te denken, dat de overgroote meerderheid van de losse transportarbeiders niet georganiseerd is. zy voelen daaraan de behoefte niet, wijl zy voldoende in hun onderhoud kunnen voorzien. Dit jaar was de positie van de losse transportarbeiders, dus van men schen, die steeds ongeregeld werken en ongeregelde inkomsten hebben, zoo. dat EU, na 78 dagen kasuitkeerlng genoten te hebben, nog 42 dagen steun konden ge nieten; een werkeiyk niet ongunstige positie. Wat de landarbeiders betreft zij opge merkt. dat het niet aangaat deze in nor male tijden gedurende lente, zomer en herfst te steunen. De beperkende bepaling in hun steunregeling is analoog aan de beperkende bepaling van hun werklozen kassen. Mocht door de crisis steun noodzakelük zyn, dan wordt deze in afwyking van art. 33 sub A. van het reglement verleend, ge luk ook dit jaar is geschied. De land arbeiders werden 24 Augustus j.l. reeds in den steun opgenomen. IZ-t r-iuv verwondering baren, dat de wachttijdregellng. die gegrond is op art. 21 van het reglement, bedoeld ln art. 3 der verordening betreffende den Gemeente lijken Dienst voor Sociale Zaken, nog ter sprake Is gebracht. Noch in de Sub-Com missie voor de steunverleening, noch in het schryven van 't Comité uit de samen werkende vak-centralen aan het College ls met een enkel woord over deze regeling gerept omdat practisch. In crisisomstan digheden. niemand wachtdacen behoeft te maken, voordat hij voor steun in aan merking komt. Aangezien de regeling voor normale tiiden en normale steunge- allen geldt, achten wij het niet nood'? haar ot> te heffen, en dit te minder, nu büna niemand hare bezwaren ondervindt. Opheffing van de Gemeenteiyke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, het vroegere Burgerlijk Armbestuur, zou naar de m°enine van het College in stryd ziin met de historische ontwikkeling van dit instituut. Nog daargelaten, dat B. en W evenzeer als de Gemeenteiyke Com missie op verzoeken om ondersteuning zrnrVr beroep zouden beslissen 'artikel 30 der Armenwet) en dat B. en W. even-nip als de Gemeentelyke Commissie verant woording schuldig zouden zijn over de wlize, waarop zij de hun bii de wet op gelegde taak zouden vervullen, kan een ieder begriinen. dat het Dagelliksch Be stuur van een gemeente als Le'den te zeer m'i werkzaamheden is overladen om de talrijke verzoeken om ondersteuning te onderzoeken en daaron te Hoender). De nrnkt.ijk heeft dit indertüd bewezen en tot het Instellen van het Burverliik Armbe stuur doen besluiten. Feiteliik zou onder zoek en beslissing dus óf aan amhtenaren óf aan een in het verslag bedoelde com missie van bilstand uit, den Raad moeten worden overgelaten. En dit zou kwaliik strooken met de verantwoordelijkheid, die on B. en W. rust. indien geen burger lijke instelling, als in de wet bedoeld. In het leven is geroepen. Ook zien zij, die on- hefting van de Gemeentel"'- ----omissie beoleiten, over het. hoofd, dat in die com missie personen zitting hebben, die hun sporen verdiend bekkep hil hnn ene' i l°n arbeid 00 meest ulteenloonend gebied. Reeds meerdere malen hebben wy op dit groote voordeel gewezen. Het denkheeld. om tot opheffing van de gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulnhetoon te geraken en dus ook niet langer te nrofiteeren van de uitne mende kwaliteiten van baar leden on bet gebied in kwestie, moeten wy dan ook ten sterkste bes try den. Ten opzichte var den ln het verslag door een lid geuiten wensch, dat de Ge meentelyke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon elke week, in plaats van éénmaal in de veertien dagen vergadert, deelt de commissie ons mede, dat de nood zakelijkheid daarvan door haar niet wordt ingezien Bovendien zouden op den duur bezwaarlijk leden te vinden zyn. die bereid en in staat waren wekeUjks te vergaderen. Ons College kan zich by het gevoelen tan de commissie volkomen aansluiten en wil er verder nog op «rijzen, dat een voorstel van mevr. Braggaar—De Does en den heer Van Eek van dezelfde strekk'ng in uw vergadering van 25 November 1929 werd verworpen met 21 tegen 9 stemmen. Op het gebied van werkverruiming en werkverschaffing geschiedt naar de mee ning van ons College in deze gemeente wat geschieden moet. Meerdere malen hebben wy dit zoowel mondeling als schrifteiyk betoogd en met bewyzen ge staafd wy betreuren het dan ook ten zeerste, dat een fractie uit den Raad dit biykbaar nog steeds niet kan inzien en telkens weder aankomt met de klacht dat belangryke werken iet in voldoende mate en niet in snel genoeg tempo aan dc orde worden gesteld. Gelukkig zyn wy overtuigd, dat de groote meerderheid van den Raad een andere meening is toege daan; anders zoude wy vreezen, dat de telkens geuite ongegronde klachten on willekeurig verlammend op ons College zouden werken. En dat kan toch aller minst de bedoeling van de klagers zyn. De afgraving van de voormalige be graafplaats aan de Marepoort is al in vol len gang. Het daaromtrent opgemerkte is dus al door de feiten achterhaald. By dit werk worden de loonen uitbetaald vol gens het collectief contract ingevolge be sluit van Commissarissen der Lichtfa brieken. Onmiddelhjk nadat op 24 Augustus j.l. door den Raad tot gedeeltelijke demping van de Middelstegracht werd besloten, is het gereedmaken van de bestekken voor cie betreffende werken ter hand genomen, de daadwerkelyke aanvang van die wer ken kan dan ook binnen enkele dagen worden tegemoet gezien; de aanbesteding heeft reeds plaats gehad. De vraag, of de Uiterstegracht over kluisd moet worden, dan wel gedempt, hetgeen o.a. verband houdt met het cen- trale rioleringsstelsel, is in nadere over weging; zooals in de Raadsvergadering van 24 Augustus j.l. onzerzyds in uitzicht is gesteld, verwachten wij binnenkort met een voorstel terzake bij Uwen Raad te 1 komen. Het. in het vorig jaar door den Directeur der Gemeentewerken by ons College in gediend voorontwerp voor een nieuwe vee markt c.a., waarmede wij Uwen Raad op de hoogte hebben gesteld, is. in verband met terzake kenbaar gemaakte opmer kingen en wenschen en gehouden nader overleg, o.a. met het. Veeartsenijkundig Staatstoezicht, inmiddels eenigszins om- I gewerkt. Het omgewerkte plan heeft ons dezer dagen bereikt. Inzake het ontwerp-ultbreidingsplan merken wij op. dat nadat wy in den loop van het vorig jaar uwen Raad ook met I dit plan op de hoogte hebben gesteld, het I eveneens in verband met kenbaar ge maakte wenschen en opmerkingen eene omwerking heeft ondergaan, en dit omge werkte plan ach thans bevindt by de 1 provinciale adviescommissie inzake uit breidingsplannen, wier advies dient te worden afgewacht. Omtrent het door den Directeur der Gemeentewerken ingediend plan inzake aempmg van het Levendaal, ontvingen wy I dezer dagen het advies van de Commissie van Fabricage; wy stellen ons thans voor, nadat de onderhandelingen met de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappy hl zake de omlegging van de tram hebben I plaats gehad, een voorstel dienaangaande i aanhangig te maken. De bestekken kun nen uit den aard der zaak eerst worden vastgesteld, nadat de Raad eene beslissing heeft genomen. De voorbereiding van ons praeadvies in zake den aanleg van sport- en speelter reinen naby den Leidschen Hout is nage noeg gereed. Of het ln de tegenwoordige tydsomstandigheden uit financieel oog punt mogelijk en verantwoord is, tot den aanleg te besluiten, maakt nog een punt van overweging by het College uit. Gelijk in de Memorie van Antwoord naar aanleiding van een in het Sectie-verslag betreffende de begrooting voor 1931 geuite klacht werd medegedeeld, geschiedt de be handeling van bouwplannen met voort varendheid. Dat in gevallen van buitengewonen aard die behandeling meer tyd vordert, is on aangenaam voor de betrokkenen, doch niettemin begrijpelijk. Er wordt echter zoowel door de bij be handeling van bouwplannen betrokken diensten als door het College ernstig naar gestreefd de afdoening van de aanvragen zooveel doenlijk te bespoedigen. Het bouwrijp maken van terreinen, mede bezien uit een oogpunt van werkverruiming heeft onze ernstige aandacht, getuige de verschillende voorstellen inzake straat- aanleg, welke in den iaatsten tyd den Raad achtereenvolgens hebben bereikt. Binnenkort zijn nog voorstellen te ver wachten tot straataanleg tusschen den Rynsburgerweg en den Maredyk en tot doortrekking van den Wassenaarschen weg. Naar de mate, waarin daaraan behoefte blijkt te bestaan, wordt extra personeel bij den dienst van Gemeentewerken in clienst genomen. In dit verband volstaan wy met te ver- wyzen naar hetgeen wy in ons antwoord op het Sectieverslag betreffende de be grooting 1931 naar aanleiding van een dergelijke vraag opmerkten, en waaraan wij kunnen toevoegen, dat sindsdien het technisch personeel by Gemeentewerken verdere uitbreiding heeft ondergaan. Een voorstel tot het verleenen van sub sidie voor onderhoud van particuliere wo ningen is van het College niet te ver wachten; het desbetreffend besluit van aen Gemeenteraad van Amtserdam is by Koninklyk besluit van 30 October j.l. S. 426 geschorst. Wel zal. gelijk boven gezegd, de regularisatie. voornameiyk wat betreft het schildersbedrijf, ook dezen winter worden bevorderd. In het winterseizoen 1930/1931 zyn reeds vele schilderwerken in gemeen tegebouwen uitgevoerd. Door het meerdere malen gratis beschik baar stellen van de Stadsgehoorzaal is het houden van ontspanningsavonden voor werkloozen reeds bevorderd. Verder moet de gemeente in deze o.i. niet gaan. Na de iy densgeschiedenis met het ont spanningslokaal ..Gravensteln", waarvan door betrekkehjk weinig werkloozen ge bruik werd gemaakt, kan niet van het College verwacht worden, dat wederom ontspanningslokalen zullen worden opge richt. Het ligt o.i. ook meer op den weg van de vakcentrales, die bijna alle over 151. „Wie wil me helpen," vroeg Tulmeltje aan de kevertjes, die rondom hem geschaard stonden. Nou dat was ook een vraag. Allemaal staken ze hun armpjes uit. „Zeg maar wat we doen moeten," klonk het, we willen altijd mee doen om een grap uit te halen. Kom dan met me mee, dan zul je zien wat ik wil," zei Tulmeltje en ze gingen allen tot onder aan den boom waar de uitkyk- toren was. 152. „Nou", zei Tuimeltje. Let goed op, wat ik ga doen. Ik ga hier krom staan en een voor een klimmen jullie boven op elkaar. De kever, die het eerste by de muts kan komen trekt aan een puntje en dan valt de muts naar beneden. Zoo gezegd, zoo gedaan. Een voor een kropen ze op elkaar. Maar de torretjes in den uitkyk- toren hadden alles gehoord en vluchtten zoo gauw mogeiyk weg. eigen lokalen beschikken, de ontspanning van de werkloozen zelf ter hand te nemen. In Lelden bestaan voor opleiding en algemeene ontwikkeling van jeugdige ar beiders tal van gelegenheden. Wy behoe ven slechts te wyzen op de avondcursussen op dc Ambachtsschool, op de school van het genootschap „Mathesis", op het Leid- sche Volkshuis, op de avondteekenschool en de ontwikkelingscursussen van den REL Volksbond, enz. Ook is het ons be kend, dat het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling meermalen trachtte de ar beiders te animeeren voor cursussen ln algemeene ontwikkeling. Deze cursussen moesten echter wegens gebrek aan belang stelling worden opgeheven. Onder deze omstandigheden is er voor het College geen aanleiding soortgelijke cursussen rechtstreeks van gemeentewege te doen uitgaan. Wel zyn by het College plannen in over weging zulks in overeenstemming met een door den Minister van Binnenlandsche Zaken en zyne circulaire van 10 Maart j.l. geulten wensch om in dezen tyd van crisis-werkloosheid jeugdige werkloozen in de gelegenheid te stellen zich in het vak, dat zy gekozen hebben, verder te bekwa men, waardoor voorkomen wordt, dat door hen op straat troost wordt gezocht met al de gevolgen daaraan verbonden. Deze plannen zouden tot uitvoering kun nen worden gebracht door het instellen van cursussen aan het Leidsclie Volkshuis van welke inrichting het bestuur zich tot een en ander reeds bereid heeft ver klaard en voor jeugdige manneiykc werkloozen kunnen bestaan in praktijk voor timmerlieden, meubelmakers, metaal bewerkers, schilders en ongeschoolden, als mede in eenvoudige ontwikkeling (Neder- landsche taal, rekenen, teekenen, teeke- ning-lezen. gymnastieki en voor jeugdige vrouweiyke werkloozen ln naai- en verstel lessen, kooklessen en eveneens eenvoudige ontwikkeling. Zoodra het College zekerheid zal heb ben, dat in de kosten van deze cursussen van Rijkswege een voldoende subsidie in uitzicht wordt gesteld, zullen wij een voorstel, om de vereischte gelden voor het in leven roepen van deze cursussen be schikbaar te stellen, by Uwen Raad aan hangig maken. Inzake de wyze van voorziening in by- betrekkingen door gepensionneerden en het aanwijzen van werkloozen voor deze betrekkingen, herinneren wy aan ons ten vorige jare gegeven antwoord en dat, voorkomende in de Memorie van Antwoord betreffende de begrootlng voor 1928. Ook de assistenten op de verschillende markten zyn öf wegens de politioneele- of financieele verantwoordelijkheid hunner functies öf wegens hunne noodzakelijke kennis van de regelingen op de markt en hunne bekendheid met de kooplieden, niet door werkloozen te vervangen. KANTONGERECHT ALPHEN. DE NED.-IND. PONDEN-LEENINGEN. Aansluiting van buitenlandsche fondsen houders bij het comité. Het te 's-Gravenhage, Bazarstraat 20. gevestigde Comité Pondenleenlngen Ned.- Indië meldt aan Aneta-Holland, dat ter versterking der te voeren actie het Co mité heeft gemeend zich niet slechts tot in Nederland en Ned.-Indlë woonachtige obligatiehouders te moeten beperken, doch aansluiting heeft gezocht met buitenland sche groepen N.-I. Ponden-obligatiehou ders, die in geheel dezelfde positie ver- keeren. Een der vooraanstaande bankiershuizen In Londen, hetwelk in soortgelijke proce- dures omtrent de Fransche franc en de i Argentynsche peso, waarin de betreffende I Staten zijn veroordeeld tot betaling in I volwaardige valuta, een werkzaam aan- rleel heeft gehad, heeft zyn groote sym- pathle met het streven van het comité te kennen gegeven en onderhandelingen worden gevoerd tot verkryging van mede werking ook van die zyde Wil de actie met succes bekroond kun nen worden, dan is een algemeene deel name, welke gezien het groote belang, te recht mag worden verwacht, voor alle belanghebbenden plicht. P. A. v. L. te W. De belasting is bere kend naar een zuiver inkomen van f. 4222. Is dit uw totaal inkomen zonder aftrek der f. 600, dan dient u te reclameeren. Is uw werkelijk Inkomen f. 4822, dan is het in orde. J. v. D., te R. - U behoeft geen premie meer te betalen. B., te L. De verhuurder zal er voor moeten zorgen, dat door de noodlge repa raties in het gebrek wordt voorzien. J. T., te L. In dit geval zal door den betrokken Dienst moeten worden beslist of volgens de bestaande regelen, uitkee- rigen gedaan kunnen worden. Verstekvonnissen, Door den kantonrechter mx. J. H. W. Nicolal alhier werden de navolgende ver stekvonnissen gewezen, terzake wegens overtreding der motor- en rywielwet. B. V. berisping; C, J. te Boskoop f.4 subs. 2 d.; H. R. te Voorburg f.3 subs. 1 d.; M. O. te Vinkeveen f. 4 subs. 2d.; J. M. L. te Ter- Aar f.3 subs. 1 d.; J. S. te Ter-Aar f.4 subs. 2 d.; H. A. de V. f.3 subs. 1 d.; J. A. V.; H. W. te Amsterdam; A. V. en G. V. allen f.4 subs 2 da: H P. M.; K. te Delft f. 10 subs. 4 d.; 'met toew. van civ. vor dering tot f. 30 aan J. W. te Zwammerdam, voor 't overige ontzegd als ongegrond); J. C. H. te Boskoop f.3 subs. 1 d.; G. J. H. te 's-Gravenhage f. 15 subs. 5 d.; civ. vordering ad f6.85 aan D. B. te Boskoop toegewezen. Wegens overtreding van art 455 wetb. v. strafr. A. V. te Ter Aar f. 3 subs. 1 d. Overtreding van het melkbeslult. N. K. te Boskoop f.5 subs. 2 d. Wegens overtreding der politieverordening der gemeente Ha zerswoude A. W. F. W. te Wezep f3 subs. 1 d J. Z D. U. te Rotterdam ld.; Y. P. te Ryswyk id.; J. J. S. te Stompwijk id.; P. K. te Rotterdam f.4 sub. 2 d.; J. v. P. te Hazerswoude f.5 subs. 2 d.; A. B.; J. H.; L. M. de B., allen te Hazerswoude f. 2 subs. 1 d.; J. C. H. V. te 's-Gravenhage ld. Art. 460 Wetb. v. Strafr. J. N. te Leiden; J. K. id.; J. B. id.; C. H. A. A. zonder be kende woon- of verbiyfplaats hier te lan de f. 2.50 subs. 1 d.; E. V. Idem. Overtr. der arbeidswet; P. F. B. te Boskoop f. 10 subs. 4 d.; J. de R. te Haarlem f.3 subs. 1 d. Overtreding motor- en rij wiel verordening der gemeente BoskoOD M. v. T. te Reeu- wUk f. 1 subs. 1 d. Terzake wegens overtre ding der algemeene politieverordening der gemeente Boskoop J. G. te Boskoop f2 subs. 1 d.; L. M. v. d. N. idem f.5 subs. 2 d. Visscherijwetovertredlng: J. D. te Rys wyk f.4 subs. 2 d. met verb.verkl. van vlsehtulg; W. J. B. te Delft f.3 subs. 1 d. id.; K. v. O. te Delft f. 1.50 subs. 1 d. met teruggave van hengel; J. B. te Gouda f.3 subs. 1 d. met verb.verkl. v. hengel; S. N. te 's-Gravenhage f. 2 subs. 1 d., met verb, verkl. v. hengel; P. R. I. te s-Gravenhage f. 2 subs. 1 d. met verb.verkl. van hengel. Overtreding der politieverordening der ge meente Alphen aan den Ryn. H. de J. f. 6 subs. 3 d.; Art. 431 Wetb. v. Strafrecht: A. M. te Boskoop f. 6 subs. 3 d.; A. J. D. te Hazerswoude f4 subs. 2 d. Leerplichtwet- overtreding A. v. R. f.4 sub. 2d.; H. J. v. Z. f.3 rubs. 1 d. en f. 2.50 subs. 1 d.; C. K f. 3 subs. 1 d. Wegens overtr. van rat. 453 wetb. v. strafrecht. P. M. zonder be kende woon- of verbiyfplaats hier te lande f.6 subs. 3 d.; H. de G. zonder bek. woon- of verbiyfplaats hier te lande f.7 subs. 4 d.; S. K. D. zonder bek. woon- of verbl. plaats hier te lande f.7 subs. 4 d.; H. dé G. zonder bek. woon- of verbl.pl. hier te lande f. 10 subs. 5 d.; H. M. gedomicilieerd te Norg f. 15 subs. 5 d.; H. A. N. gedomi cilieerd te Amsterdam 2 dagen hechtenis. Art. 435 wetb. v. strafrecht. P. M. zonder bekende woon of verblijfplaats hier te lande f. 12 subs. 6 d. Art. 424 wetb. v. strafrecht L. O. te Koudekerk f7 subs. 3 d. B. H. v. V. te Koudekerk f7 subs. 3 d. en wegens overtr. der IJkwet P. P. te Ter Aar 10 x f 1 subs. 10 x 1 d. m. verb.verkl. v. de in beslag genomen gewichten. Waar geen woonplaats staat vermeld is deze Alphen a. d. Ryn. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Mishandeling te Katwijk. De visscher J. S. uit Katwyk a. Zee heeft op Zondag 6 Juni aldaar zyn schoonzuster, mej. van G. uit Delft, die zich mengde in een woordenwisseling tusschen hem en zyn vrouw, mishandeld, door haar tegen een ledikant te werpen en te slaan. Bij verstek ls hy door den politierechter tot een maand gevangenisstraf veroordeeld, van welk vonnis hy in verzet kwam. Verdachte bekende het feit, en zeide dronken te zyn geweest. Het O.M. wees op het feit dat S. on gunstig bekend staat en wel als. een dronkaard, een bruut, wreedaardig persoon die zyn gezin mishandelt. Nu eindelyk na al deze feiten verdachte in handen der justitie is gevallen acht spr. de opge legde straf volkomen gerechtvaardigd. De verdediger, meende dat hetgeen ver dachte in het politierapport wordt ten laste gelegd, geen invloed mag hebben op de strafzaak. Pleiter meende, dat de drank hier de voornaamste rol speelde, en waar zyn cliènt het voornemen heeft kenbaar gemaakt het drinken te laten meent spr. dat een voorwaardeiyke straf hier op zyn plaats is. De politierechter, dadeiyk vonnis wyzend legde S. f. 30 boete subs. 30 dagen hechte nis op. Het weerprofeetje weer in actie. Te Alphen kan een aantal niet al te best opschieten met den winkelier en horlogemaker M. Eenigen tyd geleden, werd tegen M. een aanklacht Ingediend wegens oneeriyke concurrentie, omdat hij z.g. „weerprofeetjes" ten geschenke had gegeven aan klanten, die tot koopen ver lokt waren door de aankondiging, dat rii een barometer zouden ontvangen. In hooger beroep werd M. door hel Gerechtshof van het ten laste gelegde vrijgesproken. Op Zondag 6 Sept. wilden M. en zijn vrouw uitgaan. Toen zy het raam open schoven om de weersgesteldheid eens oj te nemen zagen zy den overbuurman A P. J. en diens zoon In hun portiek aan d< overzyde van de straat staan. J. zou toen geroepen hebben, „zijn je weerproieetjei al betaald" en toen daarop met gebaret gereageerd werd, zou J. de wouw van M een leelyk scheldwoord hebben toegevoegd dat hem heden in de verdachtenbanl bracht. Verdachte zeide dat de aanklager de menschen ter plaatse voortduren' sarren. M.'s vrouw had dien morgen o: haar wangen getikt om haar lichamelijker welstand te toonen en toen het gezicht li de plooien getrokken en er met de vinger: langs gestreken om te beduiden dat ver dachte's vrouw zoo mager was. Het O.M. vorderde f. 10 boete subs. 10 d hechtenis wegens eenvoudige beleediging Vonnis overeenkomstig den eisch. In de week van 2328 Nov. zijn in Ne derland uitgesproken 63 faillissementen. VOOR DINSDAG 1 DECEMBER. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-uitan- ding 7.00—7.30; Vi.R.A. 8.00—100): Gramofoon 10.00. Morgenwyding - 10.15—10.30: Gramofoon 10.30—12» Orgelconcert door P. Palla. M. Olsen. as 11.0011.30: Radio Volks-Universitt:- 12.002.00: Concert! Lunchtrio en G. v.l Berk, zang 2.30; Gramofoon 3» Kniples 4.00: Pianoconcert door Juin Noach 4.305.30: Kinderuurtje 530- 6.30: Dansmuziek uit ..Tanzklause" A'dia 6.307.00: Radio Volks-Universiteit - 7.00: V.L.R.A. 7.30: Engelsche les SM Concert. Omroeporkest 8.15: Causer» door Maj. Buiterman 8.309.00: Vervolj concert. O.a. Fant. „Der Frieschütz", Wi- ber 9.00: Cabaretliedjes. Tholen ent Lier 9.159.45: Vervolg concert Mi 10.00: Tholen en v. Lier 10.1511.00 Vervolg concert. O.a. Potp. „Viktoria uni ihr Husar", Abraham 11.0012.00: Gra mofoon. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uitzendiig 8.00—9.15 en 10.0011.30: Gramofoon - 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15—1,IS Concert. KRO.-trio 1.45: Gramofoon - 2.00: Vrouwenuurtje 3.00: Kniples - 3.30: Cursus hoedenmaken 3.45—4.W Kniples 4.155.00: Paedagoglsche so natencyclus 'viool, plano) 5.00: Concer Kunstensemble 6 20Cursus bedril!' controle 6.45: Engelsche les 7.H Causerie „De Moeder" van H. Roland- Holst 7.45: Verb.kwartierje. 8.00 Concer KRO.-orkest. O.a Fant. „Fidelio", Beel hoven 8.30: „Zand in de ougen". blijsp naar Labiche en Martin 9.059.20: Va Dias Persber. 9.50—11.00: Vervolg cor eert. O.a. Jeux d'enfants. suite. Bizet - jl.OO—12.00: Gramofoon. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenvij ding 11.05: Lezing 12.20: Orgelcon eert 1.20: Leonardo Kemp en zyn Picca dilly-orkest 2.25' Voor de scholen —4.5 Het Trocadero-orkest o. 1. v. A. v. Dam - 5.35: Kinderuurtje 6.20: Berichten - 6.50: Pianosonates van Beethoven 71' Fransche causerie 7.40: Variété mri.i Jack Payne's dans-orkest en solisten - 3.50: Litteraire causerie 9.20: Berichte 9.40: A voyage to Lilliput", naar „Cul livers reizen" 11.1012.20: Dansmuzit' Bertini's dansorkest. Parijs .Radio-Paris". 1725 M. 12.50, 1.20. Gramofoon 8.20: RadiotM neel 9.05: Vervolg Radio-tooneel 0a „L'Accident", van H. Duvernois. Langenberg, 473 M. 6.257.20: Grs mofoon 9.05: Gramofoon 12.25—15» Orkestconcert 4.205.20: Orkestconccrl 7.55: Symphonieconcert. O.a. 5de Synj' phonie c-moll. Beethoven. Hierna van 950 10.10: Verslag 6:daagsche wielerwed- stryden. Kalundborg. 1153 M. 11.201.20: Con cert in het Palace Hotel 2.20—4 Mj/' Rijdahl's instrument, ensemble 8.20Orkestconcert 8 45: Deensche oe- derenvoordracht 9.2010.20: OrKSv concert. O.a Ballet „Casse noisette Tschaikowsky Brussel. 508 en 338 M 508 M 55» Orkestconcert 6.50: Gramofoon „Cavalleria Rusticana", opera igramoiM» Mascagni 9.35: Orkestconcert. Oa "i Raymond Thomas. 338 M.: 5.20 0"®_ concert 6.50: Gramofoon 8.20: w kestconcert. O.a. Largo, Handel en OuW" „Ruy Bias", Mendelssohn 9.35: H3» menten uit „Lohengrin". Wagner. Rome, 441 M. 3.20: Concert. W.S van Respighl. uitgevoerd onder W- van den componist. Zecscn. 1635 M. 6.50: Concert Leipzig o. 1. v. Th. Blumer 7.35: IA*» 8.20: Radiokoorzang 8.45: Ct* door het Radlo-kamer-orkest •"■r.ï. richten en hierna tot 11.20: Populairo-ri eert. door het orkest van Ilja LWsctó""

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10