SPORT. UIT DE OMSTREKEN. me' Wybert UIT DE RIJNSTREEK. GEVESTIGD: J. Bergman, schipper, Voorstr 7 W. F. van der Blom, L. Paradijsst. 20 F. A. Bollmann, slager, Vald, str. 6 a C Colpa H. Morschweg 58 j. Dantuma, telefo niste, Magd. Moonstr. 25 a A, Delfos, pottendraaier, Hoefstr. 61 D. B. Derk- sen en fam., electrlcien, Hansenstr. 6 c H. van Driel, verpleegster. Rijnsb.weg 10 J. A. van Dijk, kinderjuffi\, Langegr. 81 P. G. Fehr, dienstbode, Rijnsb.weg 40 K. F. Frohwein, kok, Boerhaavestr. 23 M. Goretzki, dienstbode, Plantsoen 9 a H. E. J. Greaves, logementhouder. Oude Rijn 27 G. W. E. Hamann en fam,, opti cien, J, Lievenstr. 12 C. van Herwaar den, mil. politie, Weddesteeg 2 H. J. Heijnsius van den Berg, Donkersteeg 19 J. Irlacher. Morschsingel 1 J. M. Jong, Nieuwe Rijn 22 a Jhr. M. W. C. de Jonge. Papengracht 7 K. Klarenberg en fam., kantoorbediende. Morschkade 19 T. Kleefstra, bouwk. opzichter, Heerengr. 72 a K. van der Kley en fam., wapen poetser, Gasstr. 15 A. Kok, mach. houtbew.. Utr. Jaagpad 106 S. M. Kor- nelis, dienstbode, Noordeinde 39 A. A. Lagaaij. leeraar H.B.S., Lammenschansweg 33 E, Lesker, slotenmaker, Noordeinde 18 E. C. van der Lubbe, dienstbode, Middelweg 35 J. H. W. Lut, kok. Raam straat 13 P. H. van Marle, Witte Sin gel 97 C. F. Marsman, dienstbode, Plant soen 15 D. E, Massaar, varensgezel, Oude Vest 97 H. Mees, Breestr. 135 a J. W. R. Mountford, Hoogl. Kerkgr. 29 G. H, Müller, slager. Breestr, 122 A. B. Mijnheer, Vliet 28 J Ouwersloot, schip per, a.b. Woonsch. Apoth.dijk J. W. C. Pennings, sigarenmaker. Hansenstr. 42 a O, Platz. kinderjuffr,, Rijnsb.weg 95 W. P. van der Pol, Morschsingel 11 J. Ravensbergen, melkbezorger, v. Speijkstr. 39 A. Schaap en fam., Vrouwenkerkst. 18 H. J. Schlagwein, los werkman, Koenesteeg 16 Raden Sigit, 3 October- straat 26 a B. A. M. Stevens, banket bakker, Haarlemmerstr. 53 a H. van Stigt en fam.. transportarb., 4e Binnenv.- gracht 13 A, J. Vitner en fam., inge nieur, Marienpoelstr. 31 F. Wenderski, dienstbode, Kaiserstr. 34 C. M. Witten berg, Fagelstr. 20. VERTROKKEN. G. S. B. Akman, Fort de Koek, Ooster singel 11 E. M. A. A. J. Allard, Alkmaar, Emmastraat 35 M. Asard, Rotterdam, Zwaardecroonstr. 61a J. B. M. Boot, Den Haag, Bezuidenhout 57 J. H. Budde en fam., Amsterdam, v. Boetzelaerstr. 86 n J. van der Dot, Oegstgeest, H, Morschweg 120 J. M. Dronkers en fam., Oegstgeest, De Kempenaerstr. 96 Th. Chr. Ebregt, Den Haag, Celslusstr. 56 M. C. Swaak Van Evert, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 113 L. Ch. S. KwestroVan den Hoek, Wassenaar, Bothaplein 22 K. Hofmann, Bloemendaal, Potgietersweg 5 Ph. Hij- man en fam., Leiderdorp, b. d. Doesstr. 45 W. P. van der Kaay, Den Haag, Jacob Marisstr. 82 M, M. Kortekaas, Noord- wijk, Weteringkade 30 A. Langerak, Arn hem. 1ste Spijkerdw.str. 23 J. A. van der Lee, Arnhem, Jansplein 50 J, C. Lotte, Haarlem, Djambisti. 8 N, Luijendijk en fam.. Voorburg, Willemstr. 71 A. Lips— Martin, Den Haag, Rijswijkschew. 440 L. Merk, Utrecht. Malakkastr. 41 J. E. Mulock Houwer, Dordrecht. Singel 200 J. G. den Older, Oegstgeest H. Onvlee, Hilversum, Kleine Drift 23 C. Ouwehand, Katwijk, Duinoord 32 M. M, Polderman, Haarlem, Wijdegeldeloozepad 12 rood Ph. van Pruissen en fam Breda. N. Haag- dijk 8c C. J. J. Roest, Warmond, Dorps straat B 155 A. van Rijn, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 25 J. Scharroo en fam., Haarlem, Djambistr. 8 Raden Mas Soe- natio, Den Haag. Van Bylandtstr. 169 H. A. A. Struiken, Kerkrade, St. Jozel Zie kenhuis A. Thijseling, Lemsterland, Lemmer D 53 H. Walczak, Oegstgeest J. H. Timmerman—Weenink, Wassenaar, Ridderlaan 1 B K. Wezelenburg, Ha- zerswoude, C 29 C. Winsemius, Renkum, Oranje-Nassau-Oord M. G. H. de Wit Beukers, Zeist. 1ste Hoogweg 22 J. van Zanten en fam. Alphen a. d. R„ Dienst woning 52 M. J van der Zwaan, Sassen- heim, Nieuwe Haven 21. VOETBAL. LEZING VAN DEN IIEER II. A. MEERUM TERWOGT. Een succesvolle avond. Voor een talrijk gehoor van. naar schat ting, hondertwintig belangstellenden, hield de heer H. A. Meerum Terwogt, sportredac teur van de Nieuwe Rotterd. Courant, gis teravond in „De Burcht" een lezing over de vcetbalspelregels Nadat de voorzitter der Leidsche Scheids- rechtersvereeniging, de heer Th. van der Meer een woord van welkom had gespro ken en den spreker had ingeleid, ving de heer Meerum Terwogt zijn onderhoudend en vaak ook geestig discours aan met een beschouwing over de positie van den voet balscheidsrechter. Bij het voetbalspel, aldus spr„ is de scheidsrechter veel meer een factor van den strijd, dan bv. een tennisscheidsrech- ter of een jurylid bij een athletiekwed- strijd Of de scheidsrechter zijn taak naar behooren zal vervullen, hangt niet in de eerste plaats af van 's mans spelregelken nis, maar minstens evenzeer, zoo niet meer van het gezag, het „natuurlijk" gezag van den scheidsrechter. Reeds de eerste entree in het clubgebouw van de ontvangende vereeniging, het op komen op het terrein kan beslissend zijn voor den indruk, welke spelers en publiek van den scheidsrechter krijgen, voor het gezag dat de scheidsrechter over den wed strijd zal kunnen uitoefenen. Vervolgens stond de heer Meerum Ter wogt eer.igen tijd stil bij den rondzendbrief van dr. Van Prooye, en richtte spr. een bijzondere opwekking tot de Leidsche scheidsrechters en spelers om zooveel als in hun vermogen ligt, mede te werken tot de beteugeling van ruw spel. De geschiedenis der spelregels werd daarna besproken. Deze regels zijn van de Engelschen overgenomen en worden terwille van de uniformiteit door alle landen, waar voetbal wordt beoefend, ge bruikt. Het nadeel der Engelsche regels is, dat deze gemaakt zijn voor beroepsspel en er zoodoende af en toe wijzigingen in wor den gebracht, die meer het belang van de beroepssport dan van de amateurs be oogen. De spelregels zijn nagenoeg alle even moeilijk. Doch een scheidsrechter die toont te begrijpen, wanneer hij een overtreding wèl en vooral wanneer hij een overtreding niét moet straffen, dat is, aldus de heer Terwogt. de ware man voor de scheids- rechtersfunctle. Met een uiteenzetting van den buitenspelregel besloot spr. zijn aan dachtig aangehoorde rede. Na de pauze werd er een ruim gebruik gemaakt van de gelegenheid tot vragen stellen, waarbij de gevatte antwoorden van den inleider de zaal af en toe deden da veren van het gelach. Omstreeks half elf werd de bijeenkomst gesloten. Het dankbaar applaus der aan wezigen zal den heer Meerum Terwogt dui delijk hebben getoond dat zijn lezing in den smaak was gevallen. De Leidsche scheidsrechtersvereeniging, die het initiatief tot dezen avond nam, boekte daarmede een succes. AUTOMOBILISME. NEDERLANDSCHE DEELNAME AAN DEN STERRIT NAAR MONTE CARLO. Bij de Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club zijn reeds eenige inschrijvin gen binnen gekomen voor den jaarlijk- schen sterrit naar Monte Carlo, welke in Januari zal worden gehouden en waarvoor de inschrijving pas sluit op 24 Dec. e.k. De eerste Hollandsche deelnemers zijn de heeren A. M. Smits te 's Hertogenbosch met Minerva; A. L. Schlingemann te Den Haag met Hudson en C. A. B. A, M. Schade te Haarlem met Fiat. LAWN-TENNIS. NEDERLAND—ENGELAND. Verschoven naar 6 en 7 December, De wedstrijd NederlandEngeland is op verzoek van den Engelschen L. T. B. ver schoven van 2 en 3 December naar Zon dagmiddag 6 en Maandagavond 7 Dec. in Den Haag (Marlot), aangezien de beide Engelsche spelers ook nog in Berlijn spelen. In verband hiermee is de wedstrijd Ne derlandDuitschland voor oefenmeesters tot nader order uitgesteld. HET O.T.A.-TOURNOOI TE AMSTERDAM Gisteravond werd begonnen met het toumooi van de jaarlijksche wedstrijden van de O.T.A. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Het is een druk bezet toumooi. Tot de vele deelnemers in het heeren-enkelspel, ongeveer veertig, behooren velen onzer beste Amsterdamsche en Nederlandsche spelers. Door de deelneming van twee Duitsche spelers, Nourney, den vijfden man van de Duitsche ranglijst en Statz, kan dit tournooi den naam internationaal dragen. Verder zien we nog de bekende spelers v. d. Heide, J. van Olst, Knottenbelt, Marinkelle, Knappert, Koopman, Leem- brugge en Hughan. Ook het heerendubbelspel belooft een paar spannende partijen. Wij zien o.a. de goede combinaties Nour neyStatz, v. d. Heidev. Olst, Knappert Leembruggen, Koopman—Knottenbelt. In het dames-enkelspel zijn alleen mevr. Straub en mej. Belzer uitgezonderde speel sters, daar er slechts 11 deelneemsters zijn. De uitslagen van het heeren enkelspel luiden: Eerste ronde: Korthals Altes sl. W. de Winter 62, 60; W. Roldanus sl. Fritze 60 63; C. van Baaien sl. Heymans 61 60; Hughan sl. Zweedijk 62 97; Opynder sl. Th. Dreesman 63 16 62; W. van Gulick sl. Jacobs 63 64; Dr. Kellerman Slotemaker sl. A. van Vueren 60 61: C. Hoeke sl. J. Heldring 61 62; T. van Putten sl. Roelvinck 60 64; Jhr. B. van RiemsdijkKromsigt 6—4 6—0. Tweede ronde: T. Hughan sl. C. van Baaien 61 64. SCHERMEN. LEIDSCHE SCHERMBOND. (Sabel) Het wedstrijdrooster voor de eerste helft der competitie luidt als volgt: Leiden ILeidsche Pol. S. V. I, 3 Dec. 'tVierde IMilitaire Politie I, 2 Dec. Leidsche Burgerwacht I—A.E.W. II, 3 Dec. Mil. Pol. I—A.E.W. II, 9 Dec. Leiden I't Vierde I, 10 Dec. LP.S.V. I—L.B.W. I, 11 Dec. L.P.S.V. I't Vierde I, 16 December. Mil. Pol. ILeiden I, 17 December. L.B.W. I—Mil. Pol. I, 18 December. A.E.W. II—L.P.S.V. I, 21 December. Mil Pol.—LP.S.V. I. 23 December. Leiden IL.B.W. I, 7 Januari. 't Vierde I—L.B.W. I, 6 Januari. A.E.W. II—Leiden I. 4 Januari. 't Vierde IA.E.W. II, 13 Januari. De wedstrijden beginnen om 8 uur. DAMMEN. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. De eindstand van den bordenwedstrijd der damvereeniging „D.E.S." te Alphen is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt. J. Oosterman 11 8 2 1 18 J. v, Oeveren 11 7 3 1 17 L. Houweling 11 6 2 3 14 K. v. Leeuwen 11 5 3 3 13 K, Wolferts 11 4 4 3 12 M Roggeveen 11 5 1 5 11 F. Oostermann 11 4 2 5 10 N. de Jong 11 3 3 5 9 Jac. v, Ofwegen 11 3 1 7 7 G. Peeneman 11 2 1 8 5 H. v. Egmond 11 2 9 4 A. v. Ofwegen 11 1 10 2 De tweede afdeeling is nog niet geheel uitgespeeld. De stand luidt op heden: D. v. d. Neut 9 6 1 2 13 A. S. Sampimon 7 5 1 1 11 J. Wortman 8 5 1 2 11 W den Daas 8 4 2 2 10 L. v. Zwienen 9 5 4 10 Jac. v. Stigt 9 3 2 4 8 Adr. v. d. Ent 9 3 2 4 8 H. Hulscher 9 3 15 7 C. Ravensbergen 9 2 2 5 6 C. v. d. Hoek 9 1—82 De eerste 10 spelers komen thans voor het eerste tiental voor den bond uit, ter wijl C v. Oeveren, H. v. Egmond en de eerste 8 spelers van de tweede afd voor het 2e tiental uitkomen. Reservespelers zijn C. Ravensbergen en G. de Jong. BILJARTEN. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. In het café „De Prins van Oranje" te Alphen had een vriendschappelijke wed strijd plaats tusschen de aldaar gevestigde biljartclubs A.D.O. I en li-Combinatie en de biljartvereeniging ,De Monopole", Pa- peveer, Ter Aar. De uitslag is als volgt: pnt. brt. G. D. Verhoef, Monopole 150 34 A. v. Rijsdam, A.D.O. 115 33 Vlielander 69 40 C. Randeraat 100 40 W. Slootweg 100 42 D. Randeraat 70 41 G. Egberts 100 32 J. Schuurmans 72 31 A. de Leeuw 65 36 L. V. Roon 100 36 P. Tenzen 45 46 K. Gandhi 100 46 h.s. gem. 24 4.41 14 3.48 8 1.72 9 2.50 9 2.38 9 1.70 17 3.12 10 2.32 12 1.80 15 2.77 8 0.97 15 2.17 SCHAATSENRIJDEN. NEDERLANDSCHE RIJDERS NAAR DAVOS EN ENGELBERG. Naar wij vernemen zendt de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijdersbond dit winterseizoen twee ploegen schaatsenrij ders uit: een naar Davos en een naar Engelberg. In totaal 14 of 15 rijders. Deelgenomen wordt eerst aan de Euro- peesche kampioenschappen te Davos op 9 en 10 Januari en de week daarop 17 en 18 Januari aan de internationale wedstrijden te Engelberg. Hbld. SCHAKEN. COMPETITIE-WEDSTRIJD. Voor den Schaakbond voor Leiden en omstreken is gespeeld in hotel Deurloo te Voorschoten. De uitslag is: Voorschoten: Boskoop (Inter Nos II) 1. J. van Os Jr.J. P. C. Bouwman '/j-'/j 2. K. A. WaasdorpD, Graatsma 10 3. J. J. BraggaarJoh. de Ruyter 10 4. A. C. v. d. Tooien—C. v. Veen 10 5. A. OudshoornN. Kok 10 6. E. WeiszJ. Goudkade 10 7. N. J. v. d. EistJac. Spruyt 10 8. J. B. de GrootD. Lonkhuijzen 10 9. R. J. OostergoJ. Hormsen 1—0 10. Th, J. Broers Sr.—M. Schrijver 01 87,-1'/, RECLAME. iDRAISfflA-vAN-WLKEHBURG'S- A .-.T Pi/rDTD, LEEUWARDEN- 3024 KATWIÏK AAN DEN RIJN. Verkiezing Ambtsdragers. Gisteren werd in de Geref. Kerk de dankdag voor het gewas gehouden. Na afloop van den avonddienst werd verkie zing gehouden van ouderlingen en diake nen. Voor ouderlingen waren aan de beurt van aftreden D. de Vries (niet her kiesbaar) en C, Vooijs (herkiesbaar), Voor diakenen A, Profijt (niet herkiesbaar) en C. Zuyderduyn (herkiesbaar). Tot ouderling werd herkozen C, Vooijs en gekozen P. Noort. Tot diaken werd her kozen C, Zuyderduyn en gekozen J. de Vries Dzn, KATWIJK AAN ZEE. OPENING BOEKHOÜDCURSUS. Voor oud-Iecrlingen v. Tuinbouwcursussen. Gisteravond is in de O. L. School in de Voorstraat de cursus in boekhouden (be drijf scontrolei geopend, uitgaande van de afdeeling „Katwijk" van den Nederl, Bond van Vereen, van oud-leerlingen van Tuin bouwcursussen. De heer C. v. Zijst, voorz. van de afd. Katwijk sprak het openingswoord uit. Hij noemde het in dezen tijd een verheugend feit, dat het bestuur met steun van de leerlingen een cursus in boekhouden in 't leven geroepen heeft. Ten einde zich in deze zware tijden staande te kunnen hou den is zonder eenigen twijfel een boek houding, dus een goed overzicht der in komsten en uitgaven, dubbel noodig. Er is getracht om voor dezen cursus Rijkssubsidie te verkrijgen. Deze steun is niet verkregen, omdat men geen onder wijzer kon benoemen, die in 't bezit van de tuinbouw-akte was, hoewel moeite gedaan is om 'n dergelijk persoon te vinden. Met den Rijkstuinbouwconsulent is er nog over gesproken, maar het heeft niet geholpen; er bleek des te duidelijker, dat de onder wijzers met tuinbouwakte tevens bevoegd om les te geven in boekhouden sporadisch voorkomen. Niettegenstaande het ontbre ken van subsidie is in de vergadering het besluit genomen om toch de cursus te laten doorgaan. Den 20sten October heeft men zich in verbinding gesteld met het gemeentebestuur. Dit was gaarne bereid om een der lokalen van de Openb. School beschikbaar te stellen. Spr. bracht een woord van dank voor de medewerking aan den directeur der gemeentewerken, den heer de Bruijn en aan het hoofd der school, den heer Kraal. Voorts deelde spr. mede. dat er bericht was gekomen van den Burgemeester en den Gemeente-secre taris, dat zij wegens ambtsbezigheden bij deze opening verhinderd waren aanwezig te zijn. De voorzitter heette nu in de eerste plaats welkom den benoemden leeraar aan dezen cursus, den heer F. W. A. Eikerbout, onderwijzer aan de U. L. O. School alhier en de nu reeds 30 aanwezige leerlingen. In de hoop, dat én door de energie van den leeraar èn door die van alle leer lingen gedurende dezen wintercursus goede resultaten verkregen zullen worden, sloot de heer Van Zijst zijn openingsrede en doceerde de heer Eikerbout vervolgens zijn eerste les. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Op het kruispunt GeversstraatRhijn- geesterstraatweg had een aanrijding plaats tusschen een motorrijder, die uit de Nas- saulaan kwam en een bestelauto, bestuurd door J. A. E., wonende te Leiden. De mo torrijder W, J. D. van D„ die als passagier vervoerde J. S„ wonende te Den Haag, werd van den motor geslingerd. J. S. be kwam een hoofdwond en is door Dr. H. verbonden, waarna hij per auto naar zijn woning is gebracht. De motor werd zoo danig beschadigd, dat deze niet meer te berijden was, terwijl de auto licht be schadigd werd. Bij het Hotel Het Witte Huis had een verkeersongeval plaats dat nog goed af liep. De heer J. de C., wonende te Leiden, reed met zijn auto vanaf de Endegeester- laan den Rijksstraatweg op in de richting Den Haag, terwijl van de richting Den Haag een auto naderde en van de richting Haarlem eveneens. Hierdoor werd de auto van de richting Haarlem komende, be stuurd dbor G. L., wonende te Amsterdam, zoodanig beklemd, dat deze niet anders kon dan tegen een boom rijden. De auto werd aan den zijkant zoodanig bescha digd, dat deze naar huis moest worden getransporteerd. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De auto is verzekerd. De toestand van Mej. R., die Maan dagavond nabij de Haagsche Schouw uit een in beweging zijnde auto stapte, is thans bevredigend. SASSENHEIM. Ver. tot Bescherming van Dieren. De afd. Sassenheim der Ned. Vereen, tot Bescherming van Dieren heeft er wel slag van om volle zalen te trekken, bij haar propaganda-avond. Twee avonden achter elkaar een volle zaal en dan nog een middag voor de jeugd met eveneens een volle zaal is voor Sassenheim toch zeker een unicum. De avonden werden geopend door den voorzitter, den heer Joh. Speelman, die zijn genoegen uitsprak over de goede op komst en de hoofdbestuursleden de heer en mevr. van Poelgeest van Leiderdorp hartelijk welkom heette. Vertoond werden de films „Hobo de wolfshond", „Baron van Munchhausen" en „Bel Etri". De heeren Berg en Homan zorgden met leuke voordrachten voor de afwisseling. In de pauze werden een fancy-fair en de verloting gehouden tot dekking der kosten Het was een goed geslaagde propaganda voor de afdeeling. Ambtsdragers Ned. Herv. Kerk. Tot Notabelen der Ned. Herv. Gemeente zijn bij herstemming gekozen de heeren A. J. Blinde en J. v. d. Hoorn. Arbeidsbemiddeling. Het aantal ingeschreven werkloozen be draagt thans 119, verdeeld als volgt: bloe mistknechts geh. 2, ongeh. 26; landarbei ders ongeh. 1; losse arbeiders geh. 22, on gehuwd 6; metselaars geh. 4 ongeh. 2; timmerlieden geh. 4, ongeh. 7, schilders ongeh. 1, metaalbewerkers geh. 1, schip pers ongehuwd 1, kistenmakers ongeh. 1; opperlieden geh. 2, terwijl bij de Gem. Werkverschaffing te werk zijn gesteld 19 werkloozen, waarvan 1 ongehuwd. Toestand veldwachter Kwakkel. In den toestand van den Rijksveldwach ter Kwakkel is een verandering ten goede gekomen. De patient heeft voor het eerst voor korten tijd zijn bed mogen verlaten. Gevonden voorwerpen. Een nummerbord G 41645, een bruin lederen tasch inh. 1 handfietspomp, 1 schroevendraaier, 1 Eng. sleutel, 1 ventiel slang, 2 platte sleutels, 1 „Bosch" bougie, 1 stèkkker, en een paar sluitringen; een zwarte damesportemonnaie inh. f. 1 en eenige bonnetjes, een geldig belastingmerk een portemonnaie inh. f1 af. 2, een vul penhouder. Nadere inlichtingen verstrekt de politie. Een bewoner van de Charbonlaan kwam tot de onaangename ontdekking dat in zijn brievenbus vuur geworpen was, met het gevolg, dat het ruitje in de deur ge sprongen, het gordijntje verbrand en bovendien nog een flink gat in de vloermat gebrand is. o WARMOND. NED. R.K. VOLKSBOND. Mooie uitvoering van „Nut en Vermaak". Voer een stampvolle zaal van hotel „de Stad Home" alhier gaf de afdeeling tooneel „Nut en Vermaak" van den R.K. Volksbond haar eerste vvinteruitvoering. Nadat het Bondslied staande door alle aanwezigen was gezongen, nam de voorzitter, de lieer J. Hogen boom, het woord om de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen in 't bijzonder den geestelijken adviseur, wet houder Zwetsloot en afgevaardigden van de zustervereeniging „St. Mathias". Van avond aldus spr. zullen wij vergast worden op een groot romantisch tooneelspel getiteld „De Roode Lamp" een stuk geheel passende in het kader van den tegen woord i gen tijd. Het was een stuk vol ernst met diepen ondergrond. Volmondig moeten wij er kennen dat deze opvoering voor den R.K. Volksbond een zeer groot succes geworden is. Wij kunnen gerust vaststellen dat allo rollen zonder ^uitzondering goed zijn vertolkt doch een bijzonder woord van lof komt toe aan den heer van Winsen voor zijn prachtige creatie als generaal. Ook de lieer Ritzen vertolkte zijn rol als Amerikaansch journalist op sublkme wijze. Dank zij de uitstekende leiding, was het stuk tot in alle bijzonderheden goed ver zorgd. Jammer dat in het tweede bedrijf een kleine storing ontstond in het licht, ofschoon de lichtinstallatie overigens zeer goed is voldeed. De meubileering en aan kleeding van het tooneel welwillend af gestaan door de firma Waals te Lelden, gevoegd bij de schitterende costuums en prachtige grimeering van den heer Hoppe- zak, hebben zeer veel bijgedragen tot het groote succes van dezen avond. Maar den grooten stillen werken achter de coulissen, den lueer C. Maclien regisseur van het gezelschap, komt voor zeker een woord van groote lof en grooten dank toe. Wat hij met zijn gezelschap heeft weten te bereiken, grenst aan het ongelooflijke. RECLAME. Hier begint het yoorkomi Gorgel droog 8735 Uitspraak, gezichtsuitdrukking alles verzorgd als bij beroepspelers. En dit aan den heer Machen te danken die moeite en zorgen heeft gespaard om en Vermaak" tot peil te brengen. Is"^ wonder dat hij een woord van grooten dad; in ontvangst moest nemen van den voor zitter en een hartelijk applaus van de aan wezigen. Ook mevr. Machen moest in hulde deelen, want al treedt zij niet 05 den voorgrond ook zij heeft veel gedaai in het belang van het gezelschap. Beider werd door den voorzitter een schittere n bloemenmand aang:boden. De heer Macfi dankte ook namens zijn echtgenoote vod de aan hun gebrachte hulde. Hij hoopti dat hij nog vele jaren werkzaam zou moge* zijn in het belang van „Nut en Vermaak'; De R.K. Volkskond, afd. tooneel, kan dal ook met groot genoegen terug zien op dezen feestavond. De „Hanze". In hotel „De Zon" gaf de R.-K. rn:d- denstandsvereeniging „De Hanze" een ont- wikkelingsavond. waarbij als spreker op. trad professor P. T. M. Heskes van het Groot-Seniiinarium. Na de opening coo: den voorzitter op de gebruikelijke wijze, werd medegedeeld, dat den 2en Kerstda» een feest voor de kinderen zal worden se- houden. Vervolgens hield spr. een lezlcj over het onderwerp „Geef ons heden or] dagelijksch brood". Met. tal van voorbed den verduidelijkte spr. zijn betoog, dai met groote aandacht werd gevolgd en era dankbaar applaus oogstte. De geestelijke adviseur sprak na het dankwoord van dra voorzitter, den heer Slager, eenige propa- gandistische woorden voor het S.A.N.T.0S, fonds. Na bespreking van eenige huishou delijke zaken werd de vergadering dooi, den voorzitter onder dankzegging gesloten. ALPHEN. Verg. Chr. Fabrieks- en Transport- Arbeidersbond. Door de afd. van den Chr. fabrieks- transportarbeidersbond werd in „Concordk' een vergadering gehouden. De heer Geerlof 2e voorzitter sprak het opening woord naar aanleiding van Ex. 14, er c; wijzende dat, als we oprecht tot God is alles de toevlucht nemen, Hij voor (4 zal zorgen, ook in donkere tijden, h afdoening van enkele huishoudelijke gelegenheden en enkele voordrachten 0 het lid N. v. Leeuwen sprak de vooie over de steunregeling en heerschende ra- locsheiQ Door hei bedanken van den heer A. v.Vi als voorzitter werd in zijn plaats gek® de heer W. Geerlof, die gezien rijn v» vuldig vereenigingswerk bedankte. flkrJ werd gekozen de heer A. Zijlstra to vergadering werd bijgewoond en genial door den bondsvoorzitter den heer Strybis. Middenstanclsvergadering. Door de ver. Handeld rij venden en Inè strieelen Middenstand „Alphen a. d. Rijs en Omstreken" werd in hotel „Centraal' een algemeene ledenvergadering gehouden Na afdoening van enkele huishoudelijk zaken en vaststelling van het winterpr? gramma gaf de rechtskundig adviseur dei vereeniging mr. A. Korver alhier een 0ver zicht omtrent het verloop der gevoerd* vleeschkeuringsactie, welke actie tot nu ta een goed verloop heeft gehad. Immer tcch is de winkelier V., zooals men zid zal herinneren wegens het niet ter keurig aanbieden van ingevoerde vleeschwaren I ingestelde strafactie zoowel door kantor rechter, als rechtbank van alle rechp vervolging ontslagen. Mr. K. deelde echv« mede, dat de officier van Justitie gecasseerd, teneinde ook in hoogste ij stantie een uitspraak van het hof bekomen. De secretaris mr. dr. P. Knibbe van de kamer v. koophandel Leiden hield in deze vergadering teven een voordracht over „Kamer van koop handel en handelsregister". DE ACHTSTE POSTDUIVEN- TENTOONSTELLING. Een schitterende verzameling. Door de PostduiVv-nvcr. „.Je gevliu^ Vrienden" werd in het gebouw Hooftstra* 139 (vroegere drukkerij van de firma J J. v. d. Linden Jr) haar 8e National Tweedaagsche tentoonstelling geopwj Hoewel het aantal inzendingen minder» draagt dan het vorige jaar is de kwam® en het gehalte der vogels zeer goed 1 noemen. Het geheel geeft dan ook o- mooien indruk. En hoewel het aantal zendingen is verminderd, doordat blijkj^ de duivensport ook niet aan de gevolg der crisis kan ontkomen, is er voor v bewonderaars dezer dieren heel wat zien. Het ijverige bestuur bleek ook te weer niets ongedaan te hebben gelaten van haar tentoonstelling te maken w- daarvan te maken was. Als steeds dij ook de organisatie in goede handen. keurmeester trad dit jaar op de heer Unterhorst uit Rotterdam, die zich als «g waar kenner vlug van zijn niet gemaKKf'J taak wist te kwijten. Wij wenschen stuur en leden veel succes en laten onder nog volgen de voornaamste 1 kroningen. Schoonheidsklassen. KI. 1. Oude alle kleuren. Ie pr. F. H. v. Staalnm Bodegraven. KI. 2. Oude duivinnen kleuren. Ie pr. Adr. v. Huiten, Bre{,a" 'f 3. Jongo doffers alle kleuren. Ie Pr'd Scheer, Bodegraven. KJ. 4. Duivinn® kleuren. Ie pr. J. v. d. Vijver, Br#3-, pr. id. en 2e pr. H. Mens, Alphen a.d Vliegklassen. KI. 5. Oude doffed kleuren boven 750 K.M. le Pr- *1' Hulscher, Alphen a. d. Rijn. 2ep^J Stem, Lochum. KI. 6. Oude duivinnen

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6