VERKADE De Opening der Drinkwaterleiding te Alkemade. 7P Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 26 November 1931 Vierde Blad No. 21991 door den commissaris der koningin. KUNST EN LETTEREN. 25 CENT. RADIO-PROGRAMMA. Heden heeft te Alkemade de officieele «oening plaats gevonden van de Drink- raterleiding, geexploiteerd door Stichting De Drinkwaterleiding De Drie Gemeen- fl' Deze opening is geschied door Zijne öccellentie den Minister van Staat. Com- Kssaris der Koningin in deze Provincie, hr Mr. Di - H. A. van Karnebeek. Te half if arnveerde Zijne Excellentie ten Raad- njize alhier, alwaar hij werd ontvangen loor den Voorzitter en het Algemeen Be tuur der Stichting. In de Raadzaal had- in zich behalve de Leden van de Raden in de drie gemeenten verschillende ge nodigden vereenigd, waaronder wij op merkten, het College van B. en W. van toskoop met. den gemeente-secretaris en en Directeur van de gemeente-bedrijven, p Burgemeesters van Koudekerk, en van fou'orugge, de Burgemeester van Nieuw- een. m zijn kwaliteit van Secretaris van Ie stichting „De tien Gemeenten". De iorzitter dier Stichting de heer Van toeyen. Lid van Gedeputeerde Staten had encht van verhindering gezonden. Voorts e heer De Ren, waarnemend Secretaris er Stichting, de heer G. Wilson, f Adn- emer van het Buizennet, de heeren Cus- »lder en Hanningh, Directeuren van de ieton Mij. Tubantia, Aanneemster van de i'atertoren en de heer A. J. Lafeber, idnseur van de Stichting. Nadat de Commissaris in de Raadzaal jd plaats genomen nam de Voorzitter torgemeesters Vosters van Alkemade der itlchting het woord en sprak de volgende tde uit: r. heer L. H. M. J. Vosters, burgemeester |t-: gemeente Alkemade. voorzitter der Drinkwater-Stichting. Rede van Burgemeester Vosters. [Als Voorzitter der Stichting Drinkwater- [ding „De Drie Gemeenten" valt mij de te beurt Uwe Excellentie, namens het ft.uur onzer Stichting, leden van den kmeenteraad der drie gemeenten, Alke- :oe: Leimuiden en Rijnsaterwoude, en |:noodigden hartelijk welkom te heeten. [Door Uwe Excellentie wordt hierdoor Nerom een blijk van belangstelling ge pen voor wat in gewest en gemeente Walt, Uwe persoonlijke aanwezigheid en Uwe ereidverklaring ons bedrijf officieel te enen verheugt ons zeer. Gaarne hadden nj bij deze officieele opening meer luister l'isezet. Wij meenden echter, geheel in £«e geest te handelen en rekening hou- ende met de algemeen heerschende waaronder de gemeenten zoo zeer _pukt gaan. door alles in den grootsten •enYoud te doen plaats hebben. Overzicht der geschiedenis. I De plannen voor het stichten van een pnkwaterleiding hebben in de drie ge- peenten een meer vasteren vorm gekre un toen bij schrijven van Gedeputeerde pten van Zuid-Holland van 18/21 Octo- F 1927 aan eenige gemeentebesturen ter kennisneming werd toegezonden een rap port. uitgebracht door Prof. Ir. C. K. Vis- fr< hoogleeraar in de watervoorziening Jan de Technische Hoogeschool te Delft. Pjt rapport betrof de d rink water voorzie- png van gemeenten, gelegen in het Noor- Jk'ijk gedeelte der provincie Zuid-Holland p het daaraan ten Oosten grenzende Wes- lf'ijk gedeelte der provincie Utrecht. Nadat prgemeester en Wet houders van dit ppport hadden kennis genomen, werd Floten dit te laten circuleeren bij de Jeaen van clen Gemeenteraad om later inet gevoelen van den Raad te vernemen. ret rapport werd algemeen gunstig ont- pngen. Men was wel eenigszins huiverig foor de groote uitgaven en maakte zich pgszins bevreesd of het wel mogelijk zou Pin m den zeer slappen veengrond in het Jjorp Roelofarendsveen waterleidingbuizen l^naer buitengewone voorzieningen te Tj;nen leggen" Een daartoe ingesteld |Xrz°ek in de gemeenten Aalsmeer en Bm°Pi ,waar men vrijwel dezelfde bodem- &Mn -d aantreft, deed die vrees weg- CmSfH een toevallig bezoek aan mijn ■fc/i-u 1^noot van Leimuiden, den heer ■Vit kwam het rapport van Prof. IrvS? tei sPrake. Bij die gelegenheid ■ïan'.f d.e beer Bakhuizen mij mede, dat hij 1VJJideskundige zijde vernomen had dat, den neer ?e §emeenten Alkemade. Leimui- IJ. Bijnsaterwoude gezamenlijk een lYoorH vlngbedrijf zouden stichten, dit li otr ger zou zÜn- dan wanneer zij met I meer an,Jere gemeenten zouden Itpn pw<?rhen. Het bedrag per aan te slui- Iziin H0el zou al^hans belangrijk lager I Port v bet bedraS genoemd in het rap- to/ riila5 Prof- Visser. Op mijn vraag wie 1 BaVK?, des^undige was, deelde de heer llatpn .mb mede, dat hij zich had I lafph0VO<ïbcbten door den heer A I BiKsMm' dlrecteur der N.V. waterleiding .te I ons Aan8ezien het voordeel in dezen lUfeW .venen' besloten wij den heer I klne <LU1i.te noodigen tot een bespre- I Pen ftuii?8 g werden verschillende plan- I l«mber ^So61!' met gevolg dat op 19 Sep- 1 ^coriftnni door den beer Lafeber een I p g raPPort werd uitgebracht met waterlevering door het gemeentelijk drink- waterleidingbedrijf te Alphen aan den Rijn. Uit het rapport bleek, dat de direc teur van het Alphensche waterleidingbe drijf bereid was, voor de drie gemeenten drinkwater en gros te leveren tegen f0.11 per M3. Uit de voorloopige begrooting, welke bij het rapport was gevoegd, bleek dat de totale kosten f. 240.000 zouden be dragen. terwijl het rapport van het 10- gemeentenplan, de kosten voor de combi natie van de drie gemeenten begroot wer den op f. 425.000. De Commissie van voorbereiding. Kort na het verschijnen van het rapport van Prof. Visser, kwamen er gegadigden opdagen voor waterlevering aan de ver schillende gemeenten. Er kwam o.m. een aanbieding in van de N.V. Bodegraafsche Waterleiding Maatschappij te Bodegraven en van het Gemeentelijk Waterleiding bedrijf te Woerden. Over deze aanbiedin gen werd eveneens rapport uitgebracht en later ter Provinciale Griffie een bespre king hierover gehouden. De zaak werd er niet gemakkelijker door. Naast het 10- gemeentenplan van Prof. Visser was er een driegemeentenplan van den heer A. J. Lafeber met waterlevering door Alphen aan den Rijn, benevens nog een 14- gemeentenplan met aanbieding voor water levering door Bodegraven en Woerden. Op 3 Mei 1929 had onder Voorzitterschap van den heer H. van Boeijen, lid van het Col lege van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland een vergadering plaats te Alphen aan den Rijn. Uitvoerig werden verschillende plannen betreffende de drinkwatervoorziening besproken. Het resultaat van deze besprekinge was, dat een Commissie werd benoemd, die de ver schillende ingekomen^plannen zou onder zoeken. De Commissie bestaande uit leden van het dagelij ksch bestuur der 14 betrok ken gemeenten benoemde mij tot Voor zitter. Op 27 Mei 1929 werd de eerste ver gadering der commissie te Woerden ge houden. Tot Secretaris werd benoemd de heer J. W. Geesink, Burgemeester van Nieuwveen, en tot Penningmeester de Edelachtbare heer L. C. Brinkman. Burge meester van de gemeenten Papekop en Lange Ruige Weide. In deze eerste ver gadering werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de benoeming van den adviseur. In de vergadering der commis sie van 10 Juni 1929, welke te Leiden ge houden werd, werd de heer B. A. Verheij, c. i. te Amerstfoort tot adviseur benoemd. De verschillende ingekomen plannen wer den in handen van dezen adviseur gesteld om rapport. Reeds op 16 Augustus 1929 was de heer Verheij met zijn rapport ge reed, welk rapport behandeld werd in de commissievergadering van 5 September 1929. Bij de behandeling bleek, dat de gemeenten Alkemade, Leimuiden en Rijn saterwoude minder kosten zouden behoe ven te maken, wanneer deze groep zich van de andere zon afscheiden, mits het water van de Alphensche waterleiding bedrijf zou worden betrokken. In de Com missievergadering van 2 October 1929 werd dan ook in beginsel besloten, dat de gemeenten Alkemade. Leimuiden en Rijn saterwoude zich tot een groep zouclen vor men, temeer nog daar door dit uittreden de andere gemeenten in geen nadeeliger positie zouden komen. Op 8 November 1929 werd de mededee- ling ontvangen, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bereid waren aan groep Alkemade vergunning te verleenen tot uittreding der combinatie van 14-gemeen- ten. Thans werden er definitieve stappen gedaan, omtrent de waterlevering door het Alphensche bedrijf. Spoedig bleek dat het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn wel wat huiverig was om aan buiten gemeenten water te leveren. Tot onze groote teleurstelling vernamen wij op 6 Januari 1930 dat de raad der gemeente Alphen aan den Rijn zich in zijne verga dering van 30 December 1929 had uitge sproken tegen waterlevering aan de drie gemeenten. Op 17 Januari 1930 werd te Woerden de laatste vergadering van de commissie voor de 14-gemeenten gehouden. In die vergadering werd besloten twee groepen te vormen, een van elf gemeenten, waarvan tot Voorzitter werd gekozen de Hoog- edgestr. heer H. van Boeijen, lid van Ged. Staten van Zuid-Holand, en een groep van drie gemeenten n.l. de gemeenten Alke made, Leimuiden en Rijnsaterwoude. Na deze wijziging stelden Burgemeester en Wethouders van de drie gemeenten zich in verbinding met het Provinciaal Noord- Kollandsch waterleidingbedrijf te Bloe- mendaal met het verzoek op korten ter mijn te mogen vernemen of dat bedrijf genegen zou zijn de drie gemeenten van drinkwater te voorzien. In de tweede helft der maand Januari 1930 werd bericht ontvangen, dat het Provinciaal Noord-Hollandsch Waterlei dingbedrijf niet bereid was tot waterleve ring over te gaan. Thans werd het plan levering van drinkwater door het water leidingbedrijf der gemeente Boskoop on der de oogen gezien. In de Raadsvergade ring van Alkemade van 28 Januari 1930 werd door Burgemeester en Wethouders uitvoerig mededeeling gedaan omtrent het stadium waarin de waterleidingplan- nen verkeerden. Met algemeene stemmen werd een crediet toegestaan van f.500 om het plan Boskoop op korten termijn te onderzoeken. Op 5 Februari 1930 had de eerste vergadering plaats van B. en W. van de gemeenten Alkemade, Leimuiden en Rijnsaterwoude. In die vergadering werd spreker tot Voorzitter van de even tueel te vormen stichting gekozen, terwijl de heer W. A van Harteveld. gemeente secretaris van Alkemade. met het secreta riaat werd belast. Den heer A.J. Lafeber werd opgedragen een rapport met begroo ting samen te stellen voor waterlevering door Boskoop. Inmiddels had het ge meentebestuur van Boskoop reeds bericht gezonden aan den Raad een voorstel te zullen doen drinkwater en gros aan de drie gemeenten te leveren tegen tien cents per kubieke Meter. Overeenkomstig dit voorstel werd door den Raad van Boskoop in zijne vergadering van 24 Februari 1930 besloten. In de vergadering der commissie van 26 Maart 1930 werd het rapport van den heer A. J. Lafeber behandeld, en werd aan hem opdracht verstrekt tot het maken van een definitief plan voor wa terlevering vanaf den watertoren gelegen aan den Rijn onder de gemeente Hazers- woude. Voorzitter en Secretaris belastten zich om de noodige vergunningen te verkrijgen van particulieren om de buisleiding te mogen leggen door hunne eigendommen. In de vergadering van 10 Juni 1930 kon mededeeling worden gedaan, dat de on derhandelingen met verschillende parti culieren een zeer gunstig verloop hadden gehad. In deze vergadering werd ook het contract' omtrent waterlevering door de gemeente Boskoop voorloopig vastgesteld. In de commissievergadering van 1 Juni 1930 werd besloten voor het waterleiding bedrijf den stichtingsvorm aan te nemen en zich te verbinden, dat elke gemeente in verhouding tot het aantal aansluitbare perceelen. de betaling van rente en aflos sing van de door de stichting aan te gane geldleening zou garandeeren. In de com missievergadering van 14 October 1930 werd de gemeenschappelijke regeling tus- schen de drie gemeenten, betreffende den aanleg en de exploitatie van een drink waterleiding en het in het leven roepen van een stichting tot dat doel voorloopig vastgesteld, welke regeling in de raads vergadering van 13 November 1930 door de drie gemeenteraden werd vastgesteld. Op 6 November 1930 had de laatste vergade ring van de commissie van voorbereiding plaats. Mededeeling werd gedaan dat hee ren Ged. Staten bij hun besluit van 4 November 1930 aan de gemeente Boskoop vergunning hadden verleend tot water levering en gros aan de drie gemeenten. De aanbesteding. De Commissie van voorbereiding legde in die vergadering haar mandaat neer, in verband met de verkiezing van een defi nitief bestuur voor den tijd van 5 jaren, welke leden door de drie gemeenteraden zouden worden benoemd. De respectieve lijke raden benoemden hiervoor in de ver gadering van 13 November 1930 voor Al kemade de heeren P. de Jong, J. N. Los, W. Rietbroek en C. Bontje, voor Leimui den de heeren J. A. Bernard en J. v. Dam en voor Rijnsaterwoude de heer A. van der Knijff, terwijl de Burgemeesters van Alkemade en Leimuiden-Rijnsaterwoude ambtshalve lid zijn. De eerste vergadering van het algemeen bestuur der stichting had plaats op 13 November 1930. Uit het algemeen bestuur werd een dagelij ksch bestuur gekozen, bestaande, uit drie leden. Hiervoor werden gekozen J. A. Bakhuizen, onder-voorzitter, J. A. Bernard, lid. en spreker als Voor zitter, Tot Secretaris-administrateur werd benoemd de heer W. A. van Harte veld. Met kracht werd daarna aan den opbouw der stichting doorgewerkt; de noodige bestekken werden met bekwamen spoed in gereedheid gebracht. Voorts werd besloten tot aankoop van een perceel bouwgrond van de gemeente Alkemade ten behoeve van den bouw van een watertoren vóór. de som van f 4000. Na langdurige onderhandelingen werd aan de firma Merrem en La Porte te Am sterdam opdracht gegeven tot levering der benoodigde gegoten ijzeren waterlei dingbuizen voor een bedrag van f. 117.600. Vervolgens werd een rekening-courant overeenkomst aangegaan met de Coöpe ratieve Centrale Raffaisenbank te Utrecht voor een voorloopig bedrag van f. 150.000. welk bedrag later nog met f. 100 000 werd verhoogd. Op 28 Januari 1931 had de eerste aanbesteding plaats voor het leggen van 5500 Meter hoofd buis, loopende vanaf Koudekerk tot aan Hoogmade. Het laagst werd ingeschre ven door de N.V. George Wilson te Den Haag. Met genoemde firma werd na de aanbesteding onderhandeld voor het leg gen der overige buisleiding, met als re sultaat, dat niet alleen de 5500 Meter te leggen buisleiding werd gegund, maar ook overeenstemming werd bereikt over de verder te leggen buisleidingen, zin kers enz. Op 27 Maart 1931 had de aanbesteding plaats voor den bouw van den waterto ren. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Beton- en Bouwbedrijf Tubantia te Enschede, voor f. 24.686. Het werk werd aan genoemde N.V. gegund. De diverse kosten. Door de verschillende aannemers werd met spoed aan het werk begonnen; alles had een vlot verloop en zonder eenig noemenswaardig ongeval of incident is het werk tijdig voltooid. De levering van de benoodigde looden buizen vond plaats door de firma Rouppe van der Voort te 's-Gravenhage, terwijl de in- en uitwendig geasphalteerde en bejuteerde ijzeren buizen werden geleverd door de fabriek Rhenania te Alphen aan den Rijn. Vervolgens werden de tarieven voor waterlevering vastgesteld, welke geba seerd zijn op de door het Dagelij ksch Bestuur geschatte huurwaarde, benevens een verordening regelende de verplichte aansluiting onder bepaalde voorwaarden van de verschillende perceelen. Op 16 Juli werd in tegenwoordigheid van het algemeen bestuur een gedenk steen geplaatst in den watertoren, ver meldende de namen van alle bestuurs leden der Stichting. Dank zij de medewerking van het Col lege van Ged. Staten dezer provincie werd ons bestuur in staat gesteld eene leening bij de provincie Zuid-Holland aan te gaan groot f. 300.000 tegen eene matige rente, waaruit de kosten door de stichting gemaakt, kunnen bestreden worden In onze vergadering van 25 Augustus 1931 werd hiertoe besloten. Door het bestuur der Stichting werd nog het besluit genomen dat al degenen, die vrijwillig besloten tot aansluiting van hunne perceelen aan de waterleiding vóór 15 Augustus 1931 gratis zouden worden aangesloten Van ongeveer 85 pet, van de ingezetenen kwam het betrekkelijk ver zoek daartoe in bij het bestuur. Uit de hier volgende cijfers moge u blijken, hoeveel de kosten tot op heden hebben bedragen: Lengte van het buizennet 38.543 meter. Kosten aankoop buizen f 122.000. Leggen van het hoofdbuizennet met zinkers en brugovergangen f. 78.000. Dienstleidingen f 30.000. Watertoren met meterinrichting, waterstand aanwijzer en aankoop van grond f. 28.500. Watermeters f12.635. Honorarium, salarissen, rente, reis- en verblijfkosten en bureaubehoeften f16.650. In totaal f287.785. Wat de exploitatie betreft kan het vol gende worden medegedeeld. De totale stichtingskosten van het bedrijf zullen vermoedelijk bedragen f. 300.000, welk be drag niet zal worden overschreden. Hier van zal aan de Provincie moeten worden betaald een rente van 4.07% of f. 12.210 - voor waterinkoop wordt het eerste jaar gerekend op een bedrag ad f. 5000 de kosten van beheer, waaronder begrepen belooning aan Voorzitter, Secretaris-Ad ministrateur en presentiegelden leden f. 1500.-; aan onderhoud buizennet, bu reaukosten en assuranties f 1000.-; aan incassokosten, recognities en onvoorziene uitgaven f. 1350.-;totaal f. 21.060.-. Aan inkomsten is gerekend op een aan sluiting in het eerste .exploitatiejaar van rond 1100 perceelen met een gemiddelde opbrengst van f. 20.- per perceel is f 22.000.-. Hieruit blijkt, dat het eerste exploitatie jaar, onvoorziene omstandigheden uitge sloten, reeds een klein winstsaldo zal op leveren. De tarieven zijn door het algemeen be stuur zoo gekozen, dat de perceelen met een geschatte huurwaarde tot f. 200.- slechts f. 13.- aan watergelden, exclusief meterhuur en onderhoud dienstleiding, behoeven te betalen. Uit de gehouden tel ling is komen vast te staan, dat 738 per ceelen in de laagste klasse van f. 13 - val len. Voorts komen 150 perceelen in aan merking voor een tarief ad f. 15.-, 183 perceelen ad f. 22.-, 156 perceelen ad f. 28.-, 106 perceelen ad f. 32.-. 83 perceelen ad f. 38.-, 43 perceelen ad f 44.-. 29 percee len ad f. 50.-, en 15 perceelen varieerende van f. 55.- tot f. 100.- per perceel. Het to taal aantal perceelen, hetwelk voor aan sluiting in aanmerking komt bedraagt 1503 Uit het voren gereleveerde moge duide lijk blijken, dat bij het vaststellen der ta rieven met de draagkracht der ingezete nen in ruime mate is rekening gehouden. Op het oogenblik bedraagt het aantal vrijwillig opgegeven abonnementen 1119, een getal, waarover wij zeer tevreden kunnen zijn. Woorden van dank. Gekomen aan het einde van de uiteen zetting van ons bedrijf rest mij een woord van hartgrondigen dank te brengen aan uwe Excellentie voor uwe hooggewaar deerde medewerking en steun, niet alleen namens het bestuur onzer stichting, doch ook mede namens de drie gemeenteraden, ja, van alle ingezetenen van de drie ge meenten. Dank wil ik hier brengen aan Gedeputeerde Staten, ambtenaren ter Provinciale Griffie en van den Provinci alen Waterstaat, aan het Hoogheemraad schap van Rijnland, de verschillende pol derbesturen, de gemeentebesturen van Boskoop, Koudekerk, Woubrugge, Alke made, Leimuiden en Rijnsaterwoude, de verschillende aannemers, den Adviseur, de mede-bestuursleden der stichting, secre taris-administrateur der stichting, opzich ters, secretarie-ambtenaren en particulie ren, kortom aan al degenen, die op eeni- gerlei wijze hebben medegewerkt aan de totstandkoming van dit bedrijf. Het stichtingsbestuur hoopt zijn beste krachten te geven aan een voorspoedige ontwikkeling van het nieuw gestichte be drijf. Moge onder Gods zegen dit bedrijf bloei en tot een krachtige bevordering van de volksgezondheid, zoodat het waterleiding bedrijf tot in lengte van dagen zal mogen strekken tot het waarachtig belang van de ingezetenen van de gemeenten Alke made, Leimuiden en Rijnsaterwoude. En moge ik uwe Excellentie thans eer- jbicaig verzoeken te willen overgaan tot de opening van ons waterleidingbedrijf. Hierop begaf het gezelschap zich naar de watertoren, alwaar Zijne Excellentie door het openen van een kraan de water leiding officieel in werking stelde. Op een en ander komen wij nader terug. RECLAME. RECLAME. EEN ZIEKELIJK MEISJE KOMT IN 3 WEKEN 3»/s POND AAN. Een tenger meisje van zes jaar kwam in 3 weken 3!/b pond aan zoo luidt het opmerkelijke verhaal van den heer W. J. R. te N. Zijn kleine Dora was sinds haai- ge boorte steeds een min kindje geweest; altijd beneden het normale gewicht en uiterst vatbaar voor kouvatten en iedere opwinding maakte haar totaal afgemat. Niets hielp haar, totdat men Mac Coy's Levertraan Extract Tabletten probeerde. Deze smaaklooze, met suiker bedekte ta bletjes deden wonderen. Reeds na de eerste week kwam zij 1 pond 3 -ons aan. De tweede week 3 ons, de derde week 1 pond lVs ons en nog steeds gaat het in de goede richting voort. Nu is zij leven diger, gezonder en beter in elk opzicht, dank zy Mac Coy's Levertaan Extract Tabletten. Wanneer Uw kind mager en zwak is en te weinig weegt, probeert dan vandaag nog deze wonderbaarlijke lever traan extract tabletten. En vergeet niet dat zij ook even goed zijn voor volwassenen. Zij zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 1.95 en f. 0.95 per doos. Eischt Mac Coy's Tabletten - de origineele en eenig echte. Weigert namaak. Indien niet direct verkrijgbaar wendt U dan tot N.V. Rowntree Handels Mij., Keizers gracht 124, Amsterdam-C. OLYMPISCH KUNSTCONGRES 1932. Evenals te Parijs en Amsterdam zal te gelijk met de Olympische spelen te Los Angeles aldaar een Olympisch Kunst congres betrekking hebbend op de sport, worden gehouden. Het N. O. C. heeft weer een beroep ge daan op jhr. Jan Feith en hem ander maal benoemd tot zijn officieelen verte genwoordiger wat betreft de voorbereiding en regeling eener gezamenlijke Neder- landsche inzending van Olympische kunstproducten naar Los Angeles. yERKADE'S nieuwe be schuitbusje in frissche, tinte lende kleuren. Prijs, gevuld met een rol groote Verkadës Beschuit 8731 VOOR VRIJDAG 27 NOVEMBER. Hilversum. 298 M. 6.45—12.00 VARA. 12 00—4.00 AVRO. 4.00—8.00 VARA. 8.00—11.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 6.457.00 en 7.307.45: Gymnastiek. 8.00: Piano-récital Joh. Jong (microfoon- looze vleugel). 8.30: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding. VPRO. 10.15: Voordracht door Minny Erfmann. 10.30: Concert VARA-septet en Gramofoonpl. 12.00: Sluiting. 12.002.00: Concert Om roeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00: J. Vriends: Valkenjacht (Voor scholen). 2.30: Gramofoonpl. 3.004.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.00: Pianorécital Joh. Jong (microfoonlooze vleugel). 4.30 Voor de kinderen. 5.15: Concert VARA- orkest. 6.00: Actueel Allerlei door het N.V.V. 6.15: Vervolg concert. 6 45: Causerie over het kapitalisme. 7.15 8.00: Slot concert. 8.00: Causerie over het Rationalisme door mej. dr. N. A. Brui ning. 8.30: Concert Vierde Symphonie in D-moll. R. Schumann. 9.00: Cause rie door Dr. G. H v. Senden. 9.30: Piano concert in a-moll, R. Schumann. 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05: Vaz Dias. 10.15: Causerie over de lectuur voor de jeugd in verband met St. Nico- laas en Kerstfeest. 10.45: Gramofoonpl. 11.00—12.00: Gramofoonpl. v. d. VARA. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00: Schrift lezing. 8.159.45: Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00: Gramofoonpl. 12.15—12.30: Gramofoonpl. 12.30: Con cert. G. Strasbourg (bas-bariton), H. Her mann (viool). H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R A. v. d. HorstBleekrode (piano 2.00: Gramofoonpl. 3.00: Concert door het „Hendriks-Trio" (viool-cello piano). r 4 304.45: Gramofoonpl. 5.00 Orgelconcert door W. de Vries. 6.00: Causerie. 6.30: Radio-dokter. 7.45: Gramofoonpl. 8.00: Concert NCRV- Symphonie-orkest o. 1. v. F. Schuurman. O.a. 11de Symphonie G-dur, Haydn. 9 009.30: Causerie over Venezuela en Cu racao. Na afloop: Vaz Dias en tot 11.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding. 11.05: Lezing. 12.00: Concert. R Amy (sopraan), H. Cameron (bariton) en Ch. Prector (piano). 1.00: Orgelcon cert door S. H. Trevor. 1.50: Gramo- foonplaten 2.45: Voor scholen. 4.05: Voorlezen uit „De Koopman van Venetie". 4.50: Moschetto en zijn orkest. 5.35: Kmderuur. 6.20: Berichten. 6.50: Liederen uit Wales met Harpbegeleiding. 7.10; 7.30 en 7 50: Lezingen. 8.20: Operette „Janet and Felix", van Cyrill Scott. 9.55: Berzoi-The great Detectice" radio-klucht van Edward Lewis. 10.20: BBC Licht-orkes o.l.v. B. Walton O'Don- dell O.a Pavane pour une infante défun- te. 11.20—12.20: Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Pai'is", 1725 M 8.05; 12.50; 1.25: Gramofoonpl. 9.05: Concert. O.a. Kreutzersonate. Beethoven. 9.50: Liedererr. O.a. Feldeinsamkeit. Brahms. Langenbcrg, 473 M 6.257.20 en 11 20: Gramofoonpl. 12.251.50: Orkest concert. 4.205 20: Concert. Sted. Or kest van Wiesbaden. 7.35: „Vom Hun- dertsten ins Tausendste", vroolijk orkest programma m.m.v. Gustav Jacoby. Hierna tot 11.20: Dansmuziek Kalundborg, 1153 M 12.05—1.20: Strijkorkestconcert uit Hotel Angleterre. 2 004.00: Blaasorkestconcert. 7.20 8.00: „Gudernes generalforsamling". hoor spel in 1 acte van Ernesto. 8.00: Wer ken van N. W. Gade door Solisten. O.a, Strijkkwintet e-moll, op. 8. 9.0510.05: Internationale Ontwapeningsconferentie te Parijs. Brussel, 508 en 338 M 508 M.: 5.20: Orkestconcert 6.20: 24 Préludes v. piano Chopin. 6.50. Gramofoonpl. 8.20 Or kestconcert. o.l.v. J. Kumps. O.a. Scènes pittoresques, Massenet. 338 M.: 5.20: Orkestconcert. 6.50: Dansmuziek. 8.20: „Het vrouwtje van Stavoren", ope rette van Marcel Poot. Rome, 441 M. 8.20: Operette „Clo-Clo" v. Fr. Lehar. Zeesen, 1635 M. 7.20: Uit New-York: „Worueber man in Amerika spricht". 7.35: „Buschiade" in woord en toon. Mu ziek van Karl Sczuka. 8.50: „Das Buch Tobias", zangspel van H. Mostar. 9.45: Concert door de kapel Eysoldt. 10.20— 11.20: Dansmuziek.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13