Wisbrun LifFmann ST. NICOLAAS GESCHENKEN Uw Zenuwen PARLEMENTAIR OVERZICHT WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. Onze Speciale Etalages FINANCIEN, INGEZONDEN. KUNST EN LETTEREN. 5 UIT DE OMSTREKEN. Mijnhardt's Zenuwtablettei EERSTE KAMER. WIJZIGING VAN DE DRANKWET. De vergadering van het Hoogerhuis heeft? de wijziging der Drankwet verder behan deld en aigedaan. Hierbij neeft Minister Verschuur het ontwerp verdedigd. En: hij wekte aanstonds vroolijkheid door zijn mededeelmg, dat de critiek van som- moge leden hem wel wat hadont nuchterd. Hij gaf de ingewikkeldheid van het ont werp toe, maar het was niet mogelijk een geheel nieuwen tekst voor de wet te maken. Voorts betoogde hij, dat de rege ling van het ontwerp een belangrijken steun zal bieden aan de particuliere drankbestrijding, en aan het alcohol gebruik een rem aanlegt. In het nu ge vonden systeem van de verpachtingen der vergunning zal de Overheid invloed kun nen doen gelden. De Minister erkende overigens, dat het ontwerp niet tegemoet komt aan de wenschen der uiterste drankbestrijders, vooral niet aan die van hen. die de plaatselijke keuze opgenomen hadden willen zien, maar dit laatste systeem heeft nu eenmaal ook vele tegen standers. Na repliek van de heeren Rink, Her mans en van Sasse van IJsselt, deelde prof. Kranenburg mede, dat de vrijzinnig democraten zouden stemmen vóór het ont werp. Stonden wij voor een geheel nieu wen toestand, dan aldus spr. zou hun houding wellicht anders zijn. maar de ge schetste moeilijkheden bestaan reeds en daartegenover bevat het ontwerp ver schillende goede bepalingen. Hierna werd het ontwerp met 23 tegen 15 stemmen aangenomen. Tegen stemden de christelijk-histori- schen van Wassenaar van Catwijck, de Gijselaar, ter Haar en de voorzitter; de liberalen Gelderman. van de Berge en Koster, Rink en Fock, de katholieken Arntz, Blomjous, de Jong, Janssen en van Sasse van IJsselt en de socialist Ossendorp. De vergadering werd hierna gesloten. a TWEEDE KAMER. BEGROOTING VAN WATERSTAAT. De Kamer is voortgegaan met de behan deling der begrooting van Waterstaat. De motie-de Visser, luidend: De Kamer, van oordeel, dat met het oog op de groote werkloosheid, voorgenomen groote werken niet dienen te worden uitge steld of ingeperkt maar zooveel mogelijk moeten worden bevorderd. verzoekt de Regeering daartoe maat regelen te nemen, gaat over tot de orde van den dag. werd met 46 tegen 36 stemmen verworpen. Daarna werd de Luchtvaart-post der begrooting met 79 tegen 2 stemmen aan genomen. Tegen de heeren de Visser en Braat. Vervolgens heeft Minister Reymer de vele sprekers bij de afdeeling „Spoor wegen" beantwoord, in de eerste plaats inzake de stations. Het voor Leiden ontworpen plan inzake verbetering der spoorweg-overgangen zal ongeveer 5 millioen gulden kosten. Dit is een aanzienlijke uitgave en als het plan te eeniger tijd wordt uitgevoerd, zal er in ieder geval een belangrijke bijdrage der gemeente noodig zijn. In dezen tijd echter kan dit dure plan niet worden uitgevoerd. Ook de verbetering van het Staatsspoor station te den Haag zou duur zijn en is bovendien niet urgent. De Minister wijdde voorts een enkel woord aan de talrijke punten, veelal van plaatselijken aard, die in het debat waren aangeroerd. De motie-Boon inzake tram- verbinden op Flakkee achtte hij overbodig, want spr. deed reeds stappen om een tramweg op dat eiland te handhaven. Echter zal ook de provincie moeten bij springen. Inzake de vracht-prijzen op de Spoor wegen deelde de Minister mede, dat het rapport der betrokken commissie zeer spoedig zal verschijnen. En wat de onbe waakte overwegen betreft; het aantal ongelukken vermindert en is bovendien in de meest gevallen nog de schuld van de slachtoffers zelf. Voor automatische waar- schuwings-seinen bleek de Minister niet veel te gevoelen. Tal van andere punten verklaarde de Minister in overweging te zullen nemen. Nadat de heer Boon zijn motie inzake tramverbindingen op Flakkee had inge trokken en tal van sprekers hadden gere pliceerd, stelde de heer Duys een motie voor, uitsprekend de wenschelijkheid van verlaging der land- en tuinbouw-produc- ten voor vervoer naar het buitenland, maar deze motie werd na eenig debat met 45 tegen 16 stemmen verworpen. Vóór stem den de sociaal-democraten, de commu nisten en de heer Braat. Men achtte deze motie, na de verklaring van den Minister, overbodig. Bij een volgend artikel heeft de heer Knottenbelt een amendement verdedigd, waarvan de bedoeling was, geen wijziging te brengen in het stelsel van subsidie voor de intercommunale tramwegen en om te doen voortbestaan het verband tusschen subsidie en personeel-lasten. Over dit amendement ontspon zich eenig debat, waarbij de Minister opmerkte, dat men moet subsidieeren naar behoefte, en dit gebeurt niet als men subsidie blijft koppelen aan de personeel-lasten. Zelfs al zou het amendement worden aangenomen, dan nog zou de Minister subsidie blijven toekennen naar behoefte. Dan zal zoo merkte de heer Knotten belt op de Kamer U ter verantwoording kunnen roepen. Over het amendement zal heden worden gestemd. Nadat nog enkele plaatselijke aange legenheden waren besproken, was de Ka mer genaderd tot de afdeeling „Mijn wezen", waarbij de heer Krijger op de noodzakelijkheid wees, om een goede op lossing te verkrijgen voor het kolen- vraagstuk. Doch de heer Drop vond dat de Regeering veel te lijdelijk blijft tegen over de crisis, die ook den mijnbouw heeft getroffen. Het bedrijf moet door interna tionale samenwerking meer rendabel worden gemaakt Deze laatste samenwerking werd ook door den heer Hermans bepleit, die voorts van oordeel was, dat ons eigen land meer eigen kolen moet gebruiken. Zelfs de spoorwegen gebruiken veel te weinig inlandsche kolen. Ook de heer Van der Waerden zou aan eigen kolen de voorkeur geven, mits ze in prijs en kwaliteit niet slechter zijn dan de buitenlandsche. De Minister deelde mede, dat de Regee ring voortdurend internationaal overleg bevordert. De opmerkingen inzake het kolen-verbruik op de spoorwegen, zal de Minister aan de directie overleggen; hij beloofde het gebruik van Nederlandsche kolen zooveel mogelijk te zullen bevór- deren. De heeren Drop en Hermans zouden meer arbeidscontroleurs wenschen, maar de Minister wees op de noodzaak van bezuiniging. Bij de afdeeling „Rijkspostspaarbank" heeft de heer Joekes verhooging van de rente-vergoeding der spaarbank bepleit, maar de Minister vond dat het daar nu geen tijd voor was. De Rijkspostspaar bank zit overigens met haar geld verlegen en kan er geen belegging voor vinden. Na eenige opmerkingen van den heer Kortenhorst over de aanbesteding der werken voor het Juliana-kanaal. werd de vergadering gesloten. HAGENAAR. RECLAME. Als U gaat winkelen, verzuimt U dan vooral niet te bezichtigen, waarin wij een keur van NUTTIGE en STEEDS WELKOME tentoonstellen. §"64 Bezoekt in de komende dagen onze magazijnen, wij brengen U het nieuwste en zijn enorm gesorteerd. Haarlemmerstraat 116—120. SAMENWERKING TUSSCHEN PHILIPS EN TELEFUNKEN. Het Persbureau „Industria" meldt ons: Tusschen de beide grootste Europeesche concerns op radiog'ebied, de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven en de Telefunken Gesellschaft für "Drahtlose Telegrafie m.b. H. te Berlijn zijn overeen komsten gesloten die een nauwe samen werking, in het bijzonder wat betreft de technische ontwikkeling, beoogen. Te dien einde zijn afspraken gemaakt omtrent gebruikmaking van de octrooi rechten van beide firma's. Verder wordt in samenwerking de ratio nalisatie van de fabricage en van den af zet door beperking van het aantal types, door uitwisselbaarheid enz. ten doel ge steld. Tengevolge van deze overeenkomsten zijn de tusschen genoemde firma's han gende rechtsgeschillen bijgelegd. De af spraken hebben niet alleen betrekking op het moederland der resp. firma's maar gelden practisch voor de geheele wereld. Zij hebben in de eerste plaats de bevor dering van den radio-omroep en de radio- industrie door uitbreiding van de toepas singen op het oog. Er zijn maatregelen genomen, welke het ook aan andere firma's mogelijk maken, zich aan te sluiten bij de overeenkomsten om ook harerzijds tot het gestelde doel bij te dragen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. IIOOGE MORSCHWEG. iM. de R., Mag ik door middel van uw veel gelezeii blad het navolgende brengen onder de aan dacht van de bewoners van den Hooge Morschweg, oneven nummers? „Achter uwe woningen ligt een sloot welke ae laatste dagen zeer wordt ver ontreinigd door allerlei daarin geworpen afval. Vindt u het niet beter dit te deponeeren in mve vuilnisbak, welke toch op geregelde tij Jen vanw.ge Gemeente RJniging wordt geledigd i Mij dunkt van wel. Indien ge dit in den vervo ge doet, ver plicht u ten zeerste uw mede „weg"-be- woners, die zich aan het hierboven ge- ncemde niet schuldig maken". M. de R. u mijn dank voor de plaatsing. N. NIEUWE UITGAVEN. Bij Philip J. Kruseman, uitgever te 's-Gravenhage kwamen een viertal ver taalde boeken van de pers. Het zijn: Een detective-roman van M. G. Eber- hart, getiteld: „Terwijl de patiënt sliep", vertaling van J. G. H. van den Boven. „Mogen wij scheiden", door Owen John son, uit het Amerikaansch, vertaald door L Thomson-Thomson. „De blanke negerkoning", hoe een Ame- rikaansche sergeant der mariniers op het eiland la Gonave tot koning werd gekroond door Fausten Urchus en Taney Dudley, met een voorrede van William B. Seabrook vertaald door J. L. J. F. Ezerman, met 27 illustraties en een kaartje. „Polly uit het stormland", door Grace Miller White, vertaald door L. D. A. P. van Son. HEDEN WORDT DE.CROÖTE ■txuktoren ""Tend 147. Maar Tuimeltje ging toen niet met de torretjes mee, maar liep zoo hard hij kon weg om kikker Karei te zoeken. En daar waren de torretjes zoo boos over, dat ze zich omdraaiden en weer naar het torretje gingen, dat de muts weggenomen had. Toen ze op de plaats aan kwamen. zagen ze dat dat torrretje een groot bord aan het schilderen was, waarop stond: „Heden worrdt de groote uitkijktoren geopend". Ze begrepen er niets van en ver drongen zich rondom het torretje. 148. Maai- intusschen warren kikker Karei en Tuimeltje ook eens komen kijken, wat ze eigenlijk met zijn muts uitvoerden. En daar zagen ze waarachtig, dat uit alle hoe ken en gaten torretjes naar dezelfde plek liepen. Er hing een groot bord en er scheen iets bijzonders aan de hand te zijn. Tuimeltje keek kikker Karei eens onderzoekend aan en deze deed maar niets dan lachen. Het werd hoe langer hoe geheimzinniger. HAARLEMMERMEER. Raadsagenda. In de op Vrijdag 27 Nov. a.s. des n.m. te 2 uur te houden openbare vergadering van den raad dezer gemeente, zullen de volgende punten aan de orde worden ge steld: Ingekomen stukken; ontslag aan onderwijzend personeel; benoeming van leden van de schavtingscomm's ie; verzoek van het bestuur van de bijzondere school te Vijfhuizen om gelden beschikbaar te stellen voor nieuwe schoolbanken; voor stel tct verkoop van een perceel ge meentegrond te Nieuw Vennep; voorstel tot wijziging en aanvulling van de bouw en woningverord:ning; aanwijzing van de takken van dienst voor de toepassing van art. 252 der gemeentewet; voorstel tot continuatie van de strafverordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd; voor loop ige vaststelling van de gemeentereke ning over 1930; voorstel tot het sluiten van een tijdelijke kasgeldl?enïng; nadere voorstellen tot bestrijding van de werk loosheid. Officieele opening van de Nijverheidsschool Naar wij vernemen is de officieele opening van de Nijverheidsschool met Internaat, die vanwege de Middenstands- vereenïging „Haarlemmermeer" gesticht wordt aan den Kruisweg nabij het concours- terrein te Hoofddorp bepaald op Dinsdag 22 December a.s. Diefstallen. Ten nadeele van den heer S. aan den Hoofdweg alhier Wérd een nog, zoo goed als nieuw heeien.ijwfel ontvreemd dat hij onbeheerd tegen ten gebouw had neer gezet. De heer S. te Hoofddorp kwam 's morgens tot de onaangename ontdekking, dat een ongenoode gast 's nachts een bezoek op het -erf had gebracht en een konijnenhok gedeeltelijk van den inhoud had ontdaan. De politie stelt een onderzoek in. Noodlanding. Gistermiddag zag de reserve-sergeant vlieger, de heer W. H. T., terwijl hij met een landvliegtuig te Schiphol was opge stegen om een vlucht te maken via Den Haag naar Soesterberg zich wegens een motordefect genoodzaakt een noodlanding te maken in het land achter de boerderij van de wed. V. aan den Hoofdweg nabij Hoofddorp. De bestuurder bleek er onge deerd te zijn afgekomen. Hot vliegtuig, dat ernstig beschadigd was en door mili taire politie werd bewaakt, wordt heden ter plaatse gedemonteerd. Rattenbestrijding. Gisteravond werd in de groote zaal van de Beurs te Hoofddorp mede naar aan leiding van de door de gezondheidscom missie voor Haarlemmermeer gevoerde krachtige propaganda 'n lezing met film vertooning gehouden over ratten, ratten- schade en wetenschappelijke rattenbe strijding. De zaal was flink bezet. Vertoond werd de oorspronkelijke biologische film „de Rat", terwijl als spreker optrad de heer C. Bach, directeur van het Bacterio logisch Laboratorium „Ratin" te 's-Gra venhage. Wijl de ratten plaag zich in alle deelen van den H a arl emmermeer polder op ern- stiige wijze doet gevoelen, werden de dui delijke beelden van de film en de leerzame lezing van den heer Bach met groote aan dacht gevolgd en is heit wel te verwachten, dat velen daarvan profijt zullen willen trekken. Opgespoord. De politie heeft te Nieuwvcnnep alhier een rijwiel in beslag genomen, dat ver moedelijk van diefstal afkomstig is. Giste ren werd bovendien aangehouden een der vermoedelijke daders van de gepleegde konijnendiefstallen. De ver. „bad- en zweminrichting Hoofddorp" heeft de gevraagde permissie om een langs den geniedijk aldaar gelegen perceel grond en water voor het beoogde doel te mogen gebruiken, thans verkre gen en een verzoek om vergunning tot den bouw van de inrichting ingediend. Te Nieuwvennep werd wederom door een van den weg geraakte auto een paal van de electrièche geleidingen doormid den gereden, zoodat de draden afknap ten en op den grond vielen en vanwege het P. E. N. de noodige voorzieningen moesten worden getroffen. De auto werd zwaar beschadigd. Tot assistente voor de huishoudaf- deeling in de in den loop der volgende maand te openen Nijverheidsschool voor meisjes, is benoemd mej. A. M. Krabben dam te Hoofddorp. Aar, de bijzondere school aan den Aalsmeerder weg te Rijk alhier, is tot tijdelijk onderwijzeres benoemd mej. E, J. P. Homburg te Bloemendaal. HILLEGOM. „De Stem des Volks" jubileert. De arbeiders-zangvereeniging „De Stem des Volks", bestaat I2l/z jaar en bij deze gelegenheid wordt natuurlijk een jubileum uitvoering gegeven. De datum is vastge steld op 12 December. Naast het gemengd koor en het mannenkoor zal er medewer king verleend worden door Haarlemsch Trio, bestaande uit de heeren Gart (viool), Van Kraling^n (cello) en P. Post (piano). Auto-ongeval. Nabij het „Witte Huis" aan den Rijks weg onder de gemeente Terheyden (N.B.) kwam de motorrijder M. de Z. uit Breda in botsing met de personen-auto van den heer B. alhier. De motorrijder werd ern stig verwond en naar het ziekenhuis te Breda overgebracht, terwijl de heer B. na eenig oponthoud zijn reis kon vervolgen. KATWITK. KORENBOND „ST. WILLIBRORDUS". Feestelijke viering van het eerste lustrum. De Korenbond „St. Willibrordus" vierde haar 5 jarig bestaan. De hoogmis werd opgedragen door pastoor C. l'nolenaar, te Wassenaar, voor zitter vau den Bond met assistentie van pastoor Schiphorst en kapelaan Roest te Oegstgeest, Geestelijke Bestuursleden van den Korenbond. Zeer velen, ook uit andere plaatsen (de Bond omvat de Zangkoren van Wassenaar St. Will., Wassenaar G. Herder, Voor^choLn, Noordwijk, Oegst geest en Katwijk a. d. Rijn) vulden liet kerkgebouw. Tc 11 uur kwamen de zangers van de Parochie Kat wij k a. d. R., allen in geestelijk gewaad, vanuit de sacristie binnen en stel den zich rechts van het altaar op. Hier achter volgden de misdienaars, de ofiic.ant en assistenten. Direct werd het Introïtus aangeheven van de Missa Commune Doc- toruin „In medio". Als gewone gedeelten werden gezongen de 1ste Mis en 3ue Credo. Hierbij blijkt riat er op het gebied van den volkszang ai heel wat bereikt is. Na het offertorium werd gezongen „Panis Ange- licus" van Halier en na de Communie „Anima Chiisli' van Auer. Na de H. Mis onder het verlaten der kerk door Geeste lijken en zangers een Gregoriaansch „Laudate Dominum". De feestpreuiKatie werd gehouden door Pater Respicius van Valkenhoef, Ü.F.M., leeraar aan het St. Willibrordus College. In zijn toespraak wenschte spreker den Korenbond geluk met de behaalde successen en verwachtte nog veel van de aangesloten koren. Na de koffiemaaltijd ving de feestverga- dering in het parochiehuis aan. Mgr. Taskin, president van het Groot-Seminarie te Waimond was intusschen met de Schoia Cantorum aanwezig, evenzoo Pater Respicius O.F.M. mei de Schoia van het St. Willi brordus-CoIlege. Voorts behalve de zangers van de verschillende koren, vele belangstellenden. Later kwam nog prof. de Kort van het Seminarie te Warmond. Te ruim 2 uur nam de voorzitter, pastoor Tholenaar het woord en heette op de aller eerste plaats Mgr. Taskin welkom. Dan een woord van welkom en felicitatie aan pastoor Schiphorst, den vice-praeses. Na nog een woord van welkom aan alle andere leden en belangstellenden, deelde spr. mede dat telegrammen van gelukwenschen met de viering van het lste Lustrum waren binnen gekomen van Deken Homuile te Lelden, pastoor Beukers, te Leiden, voorzitter van den Ned. St. Gregoriusvereeniging, van pastoor van Leipzig te Beemster, vroeger secretaris van den Korenbond en van het bestuur van den Westlandsche Korenbond St Ambrosius. Verder was er bericht van verhindering van Rector de Groot te Oegst geest en pastoor Wiemers te Wassenaar. Na een kernachtig woord aan de zangers door den voorzitter waarin hun o.m. op de plichten, verbonden aan het ambt, gewezen werd, en waarin, zooals we dat van den voorzitter gewcon zijn, de humor niet ontbrak, volgde een verslag over het „wel en' wee" der vereeniging in deze 5 jaren, uitgebracht door den secretaris Dan volgde het voorname punt, de openbare les over Gregoriaanschen Kerk zang, bij ontstentenis van pastoor Beukers te geven door directeur Paap van de Schoia Cantorum met demonstratie door deze Schoia. Daar werd op duidelijke en leerzame wijze getoond hoe het Gregoriaansch niet en hoe het wel gezongen moet worden. Nadal de voorzitter een hartelijk woord van dank gesproken had aan den praeses en de Schoia en het zangkoor van Kat wijk a d. Rijn een Cantate had uitgevoerd, had de gem e iscbepp ijkj maaitijd p nats in de zaal <>an den heer Fennes. De feestelijke stemming zat er in, dat ble.k ook daar Vervolgens te 630 uur plechtig Lof in de kapel van het St. Willibrordus- College van de Paters Franciscanen. Dit plechtig Lof werd gecelebr erd door Mgr. Taski.., met assistentie van de Paters Cre- rners en Ruischenaars O.F.M. De GregorL aansche gezangen werden ook hier schit terend uitgevoerd door de Schoia van RECLAME. komen tot rust; slaap, kalmte, zelfbe heersching, arbeidslust en levensvreugd keeren weer door het gebruik van 813 Warmond, onder leiding van haar directeui Direct na dit Lof vond de feestavoni in de groote Aula van het St. Will. Colleg, plaats. De studenten van het College ver leenden hierbij welwillende medewerking door het opvoeren van het mirakelstuj jn 3 bedrijven van Henri Gheon „De Dood» te paard", dat een groot succes had. Tegen elf uur sprak Pastoor Schiphors een indrukwekkend slotwoord. De viering van het 1ste Lustrum is, volgens de meening en de roep van allen volkomen geslaagd. EEN REQUEST DER TUINDERS. Inzake herziening der pachten. Door de commissie ter behartiging var de belangen der tuinders is het volgende request aan den Raad gezonden: Geeft met verschuldigde eerbied te kennen: de commissie ter behartiging var de belangen der tuinders in deze ge meente; gezien het afwijzend antwoord van het College van B. en W. ten opzichte van ea door ons in een onderhoud met dit Col lege gedaan verzoek om verlichting !e helpen brengen in den slechten econcë- schen toestand der tuinders en bloemt lenkweekers door een verlaging der pao sommen van de door de Gemeente ts- huurde landerijen; wenden zich thans tot Uw College tél ditzelfde verzoek. Naar aanleiding van het antwoord va B. en W. meent de commissie te mop opmerken, dat alhoewel zulks het volte recht is van B. en W. om van lederen tuinder individueel een aanwijzing te vra gen wat de reden is van de thans onder vonden moeilijkheden, het van algemeene bekendheid mag worden geacht, dat ieder tuinbouwbedrijf in een noodtoestand ver keert, terwijl een overzicht van den omzet aan de veiling, welke cijfers officieel zijn, een exploitatie-overzicht van iederen tuin der oi. geheel overbodig maakt. Immers ook in de voorgaande jaren hebben de tuinbouwbedrijven ternauwernood winst gemaakt. Waar ieder met den algemeenen toe stand bekend is, en zulks ook van B. en W. en den Raad mag worden verwacht lijkt het de commissie totaal overbodig, om iederen tuinder hetzelfde te laten bewe ren en bewijzen wat voor elkeen een vast staand feit is. Zonder twijfel zal het. voor de meeste tuinders ook groote moeilijk heden met zich brengen om over de laat ste jaren een exploitatie-overzicht te geven. Waar bijna iedere tuinder lid is van de Tuinb.ver. „Katwijk ,en Omstr." en de cijfers van den omzet van deze vereeni ging meer dan voldoende aantoonen ae. luttele inkomsten die zijn genoten, moet dit overzicht Uw College o.i. voldoende zijn- Het is daarom dat genoemde commissie zich tot Uw College wendt met het beleefd verzoek de pacht der door Uw College ver huurde landerijen over 1931 te herzien. WASSENAAR. Aanbesteding. Gisteren werd in het openbaar aanbe steed de bijbouw van drie schoollokalen bij de Pius X school alhier: Ingeschreven werd als volgt: J. Wester en P. Bos. te Sint Pancrëg f. 20.640; firma Venhoven en Evers. Heem stede, f. 20.848; Gebr. van Ransdorp. Haar lemmermeer f. 21.934; Corn, v, d. Burg. te Schipluiden, f. 21.950; C. M. Deerenberg- Alphen a. d. Rijn f. 22.495; firma v. d. Wall en Kloppenburg, Amsterdam, f-22~; firma Haring en Zn.. Schipluiden f-22'S' firma v. d. Putten. Heemstede, t-23^;;;' firma Zwanenburg en Van der Bent, Kei- wijk. f. 23.242; C. Geleens, Den Haag. f. 23.748; J. Ohristiaanse, Amsterdam f. 23.800; P. Ohristiaanse, Den Hak f. 23.850; Herm. Groen, Amersfoort f W. Breijer, Den Haag. f. 23.855; F. de Kiem Den Haag, f. 23.635; firma Van Dun1 en Vink, Noordwijk. f. 25.180; W. Oudshoorj. Leiden, f.25468; G. de Korte. Vianem f. 25,743; M Kool. Warmond, f 25.900: Terpstra en Hoekstra. Leeuwarden N.V. Maatschappij P, v. Nes, Den Ha-t f. 26.400; H. Moerenburg, OosteJJJJ f. 27.100; A. C. Leijen. alhier f. 27.435; J. v. Rijn en Zn., Delft. f. 27.745; H-J Vleugel Hilversum, f. 27.500: firma P- «J pers en Kloppers. Nethel. f. 28.400; tfc A. J. Schulte, Delft. f. 40.100. De gunning werd aangehouden. De heer J. A. van Veelo heeft'om g zondheidsredenen ontslag genomen.., hoofd van de Chr. School aan den deweg.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10