72ste Jaargang r- GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 November 1931 Tweede Blad No. 21989 te draaien ter eere van een feestdag ten huize van de familie Spiegelberg. Valen- tijmkade 3, Amsterdam. En dan speelde men de gevraagde plaat. (In het nieuwste adresboek van Amsterdam komt de naam Spiegelberg niet voor op het adres Valen- tijnkade 3. Dit wekt het vermoeden, dat de namen gefingeerd zijn of misschien de adressen. Terwille van de geheimhouding lijkt ons dit dan ook logisch.) In dezen trant was het geheele pro gram. De families, ter eere waarvan de verschillende vroolijke wijsjes ten gehoore werden gebracht, woonden voor het over groots deel in Rotterdam. Zoo werd een familie aldaar dank ge bracht voor de vier heerlijke borstplaten en den zak met marsepein, die zij den om roeper gezonden had. Op verzoek van de kinderen van den heer H. v. d. Peulen, Johan van Oldenbar- neveldtkade 89, Rotterdam, werd een plaat gedraaid waarop Willy Derby een Neder- landsche variatie zong op „Ein Madchen om Bodensee". Felicitaties van de kinderen werden den vader overgebracht. Dank werd gezegd voor het gezonden kistje sigaren. Gelukgewenscht werd ook het echtpaar Van der Marei—Snel, Suezkade 58, Rot terdam, dat een familiefeestje vierde. Omstreeks kwart voor drieën richtte de omroeper zich tot den heer G. J. Aberton te Olst, die een uitvoerig rapport had ge zonden over de ontvangst op den vorigen Zaterdagavond. „Met belangstelling", al dus frerd gezegd, ,zien wij het rapport over hedenavond tegemoet. Adieu, meneer Aberton." De heer Aberton, die bovendien een bijdrage aan geld gezonden liad, kreeg „Harmonica-Jim" op de gramofoon voor zijn blijk van medeleven. Nog werd o.a. gefeliciteerd een juffrouw, die in de afgeloopen week 21 jaar was geworden. Zoo ging het nog geruimen tijd door. Veertigjarige en 12'/!-jarige huwelijks feesten werden gevierd, jarigen werden gefeliciteerd, en daartusschen door klon ken steeds vroolijke populaire wijsjes. Ook het „Ich bin ja heut so glückllch", waar mee Truusjes verjaardag op den noodlot- tigen avond, toen de politie inviel, beslo ten werd, ontbrak niet op het appèl. Tot na drieën hebben wij gewacht of de omroeper misschien ook zou bekend ma ken, hoe hij in staat was. de uitzendingen weer te doen doorgaan. Geen woord werd daarvan echter gerept. Alleen konden wij waarnemen, dat in een nogal ernstig ge stoorde periode de omroeper sprak van „peilingen" en „richting-zoekers, die aan 't werk waren geweest." Helaas konden wij deze passage niet volgen, zoodat wij hieromtrent niets kunnen mededeelen. o een veerpont gezonken. Naar de N. R. Crt. meldt Is gisteravond te halfzes de veerpont bij Nieuw Beyer- land gezonken, doordat de bestuurder van een zwaar geladen vrachtauto bij het op rijden het stuur kwijt raakte en met kracht tegen een der wanden botste. De pont helde over en de veerknecht ge raakte te water. Zwemmende wist hij zich te redden. De autobestuurder wist nog op den wal te komen voordat pont en auto gezonken waren. de fraude bij de hanzebank. Naar wij vernemen wordt In het huis van bewaring te 's Hertogenbosch een psychiatrisch onderzoek ingesteld naar de geestvermogens van mr. Tromp, cura tor bij de Hanzebank, gedetineerd wegens verduistering van ruim f. 100.000, in zijn kwaliteit van curator gepleegd. o een overval te brunssum? Te Brunssum is een inwoner dier ge meente, volgens zijn verklaring, bij avond op een stillen binnenweg door onbeken den overvallen Hij werd niet beroofd doch wel door-een revolverschot zoodanig ge wond, dat hij geopereerd moest worden, brand. Om vijf uur is gisteravond brand uitge broken in de kapitale boerderij van den landbouwer De Wit te Oosterhout. Het vuur greep snel om zich heen en vond gretig voedsel in den geheeien oogst. Men slaagde er in het vee te redden. Het woon huis, de stallen en de verschillende schu ren brandden tot den grond toe af. Daar er in den verren omtrek geen water was 1 te vinden, stond de Dongensche brand weer, die assistentie verleende, machteloos tegenover de vuurzee en viel aan behoud niet te denken. De brand is vermoedelijk ontstaan in den veestal. EEN GEVAARLIJKE SCHUTTER. Bij de politie te Utrecht vervoegde zich een dame, die mededeelde, dat er op den Maliesingel op haar geschoten was vanuit een tuin. De dame was zelfs geraakt aan haar onderlip. Een ingesteld politie-onder- zoek bracht aan het licht, dat een 18- jarige jongeling m den tuin schietoefenin gen had staan houden met een windbuks en niet voldoende rekening had gehouden met de draagkracht van zijn wapen. De scherpschutter is geverbaliseerd ter zake van straatschenderij. het stroopersdrama te fijnaart. De strooper M. N„ uit Fijnaart, die in het Huis van Bewaring te Breda was in gesloten, als verdacht van het noodlottig schot te hebben gegeven, toen hij en zijn gezellen op hun strooptocht onder de ge meente Fijnaart zich door politie zagen ontdekt, waardoor een van zijn gezellen werd getroffen, die aan de gevolgen hier van is overleden, is thans voorloopig weer op vrije voeten gesteld. 0 BUITENLANDSCH GEMENGD. bankier gearresteerd te parijs. Georges Froment Guieysse, de vroegere president van den raad van commissaris- sen en gedelegeerd commissaris van de Banque coloniale des Etudes et Entre- prises mutuelles te Parijs is gistermorgen in hechtenis genomen. De bank bevindt zich sedert 21 April j.l. in gerechtelijke liquidatie. Een onderzoek heeft aange toond. dat het kapitaal van deze bank, ten bedrage van fr. 46.75 millioen, en de kapi talen belegd in 41 filialen, ad fr. 35 mil lioen, verkwist zijn. De raad van beheer deelt nog mede, dat Froment Guieysse sedert Februari j.l. in zijn functie is geschorst. o bommen gevonden. De politie te Valencia (Spanje) heeft in eenige afgelegen huizen op het land 250 bommen ontdekt. Het gaat om een voor raad, dien de republikeinen vorig jaar December hadden vervaardigd bij hun po gingen tot revolutie en waarvan het grootste gedeelte na de uitroeping van de republiek in het artilleriepark te Valencia werd opgeslagen. De bommen waren nu in handen van gevaarlijke elementen geraakt die ze verborgen hadden. De wagen, waarop de bommen na de ontdekking naar de stad gevoerd werden, is in botsing gekomen met een auto maar als door een wonder had geen ontploffing plaats. groote hoeveelheid drank in beslag genomen. In de haven te Brooklyn (V. St.) zijn 6000 kisten met alcoholhoudende dranken ter waarde van een millioen dollar in be slag genomen. Zestig smokkelaars werden gearresteerd bij het lossen van de kisten pit een vrachtschip, TE MEERLOON (gemeente Ravenstein) heeft een brutale roofoverval plaats gehad op den 70-jarigen landbouwer T. Koerten waarbij de oude man gebonden werd en de bandieten 1600 gulden roofden. De woning van Koerten: Inzet: de beroofde landbouwer. clandestiene goudsche zender Er werd Zaterdag uitgezonden. Eet „Hbld." meldt: I,, cJanclestiene zender, die eenige we- Seleden te Gouda In beslag genomen e™, heeft zich Zaterdag weer laten wren. Het was dezelfde stem, volgens iflfnen die deze niet-officieele uitzen- n J"? vaker beluisterd hadden. Jr golflengte klopte; die was n.l. en bi] de 300 M„ niet ver van de 298.8 van Hilversum dus. Zoo nu en dan waren er storingen. Ge- waren deze aan de atmosfeer PTirf. anderdeels echter ook aan een «teen zender..,.. te£en tweeën in den nacht toen ff,® uitzending totaal gestoord was. tiiï„ snerpende toon, die al eenigen ware golflengte had gezocht, van ri 6ltde hoogte gekomen als die 'aten wij zeggen „Goudsohen", tier «V n Weid meer dan een kwar- bl»f *ïas niei' altUd even sterk, maar pp,,,' tech in kracht den „Goudschen" t' J?'6 overtreffen. De laatste moet 25 li, met een energie van ongeveer Serw«wPere, gewerkt hebben. De storing- Den v het karakter van de sei- JW°gSsche 10enZou het opzet *ee?1r>rWe!L-uur twintig was de ontvangst profral lg- De omroeper kondigde zijn landsohna tekens aan in zuiver Neder- de n,,u.e? so™s in vloeiend Engelsch. Ook ttofomvnf. 'hels der verschillende gra- 'Proken n werc'en onberispelijk uitge- dai'Lff5 wel e™ eigenaardig programma „■fgeven werd. t-Gt,- JPeller uit de Ruysdaelstraat te W verwiïfe' 200 zoide de omroeper o.a., "vent een bepaalde gramofoonplaat „ER ZATEN KLEINE KLEUTERTJES".... Een aardig span, dat een goede verzorging geniet. DE INSTALLATIE VAN HET CRISIS- CÖMITê had gistermiddag in de Trèves- z^al tp Den Haag door H. K. H. .Prinses Juliana plaats. De Prinses tijdens haar rede. TEN DOODE OPGESCHREVEN. De schipbrug te Arnhem zal, wan neer eenmaal de vaste oeververbind ing tot stand zal zijn gekomen, buiten dienst komen. HET NEDERLANDSCHE MOTORSC HIP „MARABOE" is in het Kaiser Wilhelmkanaal te Kiel in aanva ring gekomen met het Russische s.s. „Sibie" en gezonken .De bemanning is gered.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5