„HET SPOOKHUIS" KATWIJKERS 01 DE RIJNSTREEK. LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE ALPHEN. Burgerlijke stand. Geboren. Gerritje, d. van W. A. Noorder- en j. Stuiver; Gerrit, z. van A. M. Hoeken, wed. van G. Boot; Jacob Dirk, U van A. C. Vrij en T. Ravenstein; Maria, ran P. Kwant en W. C. Muller; Cornelia Mirtiria d. van Joh. N. Bunnik en C. van En; Janna, d. van P. Deelstra en Y. cnoclstra; Theodorus Adrianus, z. van Adr. A Straver en M. M. Zandbergen; Arie 7 van C. J. Koelevvijn en L. Paling; Giisberta Hendrika, d. van H. Oostveen en A Maas; Maria Th. d. van N. J. Koot en M P. A. van Schie. Overleden: Albert Rijnsburger 3 d.; Sij..tje Otte wed. van C. v. Leeuwen 95 jaar; Corns, de Jong echtgen. van D. Neus, 31 jaar; Corns. Zaal, j.m. 13 jaar; Neeltje Vtrblaaw wed. J. v. Baarle 84 jaar. Loop der bevolking. bi gekomen: van Bellingwolde, Johanna van Dykema, echtgenoote van E. A. Ham; van Katwijk, Carolina A. J. de Haan, zonder heioep; van Groningen J. Burgers, letter zetter; van Bodegraven, H. Linzel en gez., opzichter, van Rotterdam, A. F. Huisman, zonder beroep; van Wychen, H. L. Hendr.ks, grondwerker; van Holten Th. H. te Beest, molenaarsknecht; van Valburg, S. Th. J. v, Vliet en gezin, zonder beroep; van Leimuiden, Hendrika Witte, zonder beroep; van Boskoop, Elsje Keizer, echtgenoote van W. van Of wegen, zonder beroep; van Oldenzaal, Giada Croes, zonder beroep; var. Aubing. Duitschland, Gustav Kamer, zonder beroep; van Gouda, Anna M. Bartel echtgenoote van J. v. d. I^agel, zonder beroep. Vertrokken: naar Barwoutswaardsr, Cor nelia v. d. Brink, dienstbode; naar Koeken- gen, S. A. Walraven, broodbakkersknecht; naar Hillegersberg, Johanna van Mannekes, huishoudster: naar Zwammerdam, M. v, d. Panne en gezin, schoenmaker; naar Zwam merdam, Johanna van Wijngaarden, dienst- r.aar Voorburg, Clasina M. Vonk, dienstb.; naar Duitschland, H. Laermann en gezin, mctaaldraaier; naar Duitschland, J. Laer mann en gezin, metaaldraaier; naar Zwam merdam, Sybrégje Wagenaar, zonder be- rcep: naar Amsterdam, J. H. v. Leeuwen, chauffeur; naar Leeuwarden, J. J. Zwane- vpld. boekdrukker; naar Zwammerdam, G. v. Harselaar, los werkman: naar Kollumer- land, Akke Postma, diensbode. Kasgeldleening van f. 25.000. Ingevolge het desbetreffend Trestuit werd dorr de gemeente een Kasgeldleening groot 1.25.000 aangegaan bij de Nederlandsche Midden itandsbank alhier. - Gevonden voorwerpen: 2 belasting- plaatjes ,een kinderportemonnaie, een nTkkel horloge met d ito ketting, een ijzeren schoen- leest. 'n zilver broche, een heerendas en een medaillon me*t portret. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. - Zondagavond 29 Nov. a.s. zal vanuit de Ned. Herv. Kerk Julianastraat de derde Mo-uitzending plaats hebben. -» Woensdag- a.s. zal in onze gemeenfe en speicljesdag worden gehouden ten bate ar. het Chr. Sanatorium „Zonnegforen" jle Soestduinen. - De opbrengst van de Bosjes van itbouw' der Ned. Herv. Kerk over de and October 1931 bedraagt f. 192.13. o- BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Pieter Willem, z. van T. Poot fn A. E. Vuijk; Jan Christiaan, z. van J. C. Roor en N. de Rooij; Alida Cornelia, d van W. A. Liepelt en W. de Rooy. Ondertrouwd: M. C. Muste, 23 jaar en H C. Boogerd, 22 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. v. d. Kaaij, ass. apoth., an Utecht; C. Gründmann, winkel bediende. van Enkhuizen; G. M. van Benten onder beroep, van Leiden; H. S. Blonk, zonder beroep, van Woubrugge. Vertrokken: L. Batelaan, hu pprediker n. Hoorn; H A. Disseldorp en gezin, beton- weiker. naar Zwammerdam; P. K. Koop óns, landarbeider en gezin, naar Mij drecht; H. van Eijk, petroleumventer, naar Zwammerdam; G. C. van Welzenis en gez., zonder beroep, naar Zwammerdam. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids- bemiddeling in deze gem:ente staan als werkloos ingeschreven: 7 timmerlieden, 27 osse werklieden, 4 fabrieksarbeiders, 1 Machinist, 3 grondwerkers, 1 bankwerker, pakhuisknecht, 2 kantoorbedienden, 7 anaarbeiders, 1 chauffeur, 2 schippers, 1 mid» 2 opperlieden, en 5 metselaars. Gevonden: een isolatietang. -o- BOSKOOP. bi beginsel tot oprichting tentoonstellings gebouw besloten. to de alhier in het gemeentehuis, onder rzitterschap van den burgemeester ge- 'uaen vergadering, welke door een v.J groot aantal belangstellenden werd KeÏÏond» *s zn beginsel beskoten tot de stelt van een we^e zich voor- L hel te stichten gel)Oitw voor alge- tr tuinbouwdoeleinden, ook wel ten- L sjcl"ngsgebouw genoemd, te exploi- V." ,en het aan de bouwsom nog ont- S aa i bedrag bijeen te brengen, eende vergaC,-ring w-rd r..cds door öeelpp Personen in het aandeelenkupitaal benrS5men' terwijl een commissie werd DiikHi bestaande uit de heeren: J. H v voorzitter, H. W. E. Struve, J. v I" ptraaten v. Nes, H. F. Hooftman, D. l)2n |eur ^ien Grootehdorst, M. Koster tina" .eden- welke commissie de oprich- tn vennootschap zal voorbereiden zaï irar.1 ontbrekende kapitaal bijeen si;,E Id ten te brengen. Door deze beslis- het' r?!1 de totstandkoming van dit voor ^kintre cbo bedrijf in al zijn ver- Korden Z°° nu^^e gebouw verzekerd HAZERSWOUDE. Verkiezing Notabelen. Bij de gehouden Verkiezing van notabelen der Ned. Herv. Kerk werden 248 stemmen uitgebracht, waarvan 2 van onwaarde. Daarvan verkreeg de heer A. A. Matze 169 en de heer Jac. Ravensberg 216 stem men, beiden aftredend, welke herkozen zijn. Vcorts werden uitgebracht op de heeren A. var. der Vaart 28, Joh. Plaisier 18, A. v. d. Linden 4; J. C. K. Zoete 3; G. Rijkaart 3; L. van Gorkum Dzn. 2; E. B. van Klaveren 1; Joh. Vos 1; J. C. Gaarkeuken 1 en W. van Veen 1 stem. Vertooning Zendingsfilm. De Zendingsfilm Melawan Gelap is ver- toond in de Ned. Herv. Kerk. De Kerk was bij die gelegenheid tjokvol. Ds. Kiehl opende na het zingen van Ps. 68 16 en 17 het samenzijn met gebed en een inleidend woord. Op doek werd daarop vertoond het Zendingswerk van Bom o, C.l bss. Ni uw Guinea en Sumatra, hetgeen met veel be langstelling werd gadeslagen. Na het zingen van Ps. 72 11 sloot ds. Kiehl den goed geslaagden avond met dankgebed. De collecte bij de dankure voor het gewas in de Ned. Herv. Kerk voor de diaconie heeft opgebracht ruim f.262. De collecte, met de bekende zakjes voor de samenwerkende zendingsvereeni- gingen te Oegstgeest, heeft alhier opge bracht ruim f. 286. o KOUDEKERK. Verkooping „De Liefde Sticht". In de koorzaal der Ned. Herv. Kerk had de verkoop plaats van de artikelen door de Vrouwenver. „De Liefde Sticht" in het afgeloopen jaar wederom vervaar digd t°n bate van het restauratiefonds der kerk. Daar ds. Odé een operatie ondergaan heelt en verhinderd was deze bijeenkomst te openen, werd dit gedaan door den voorzitter van de commissie van Bijstand, den heer J. D. de Kort. Zooals ook vorige jaren bleken er ook nu weer vele koop lustigen te zijn, zoódat de voorraad al spoe dig uitverkocht was. 's Avonds was het er gezellig druk toen de diverse verlotingen plaats hadden van spreien, poppen enz. Na afloop sprak den heer Mieog een woord van dank tot „De Liefde Sticht", voor het vele werk. hetwelk zij wederom verricht heeft, en dat zij met vernieuwden moed maar weer op den ingeslagen weg voort moge gaan. Hij twijfelde niet of een flink bedrag kan worden afgedragen, waarna met de Avondzang gesloten werd. Verkeersongeval. De 16-jarige H. S. in de Lagewaard fcegaf zich per rijwiel huiswaarts, toen zijn fiets in een spoor geraakte en hij hierdoo. kwam te vallen. Het bleek, dat een hersenschudding had opgeloopen. Jaarvergadering „Groene Kruis". De Ver. „Het Groene Kruis" hield haar jaarvergadering op den bovenzaal van het café de Bruin. De voorzitter, de heer Ant. v. Egmond, opende de vergadering met een woord var. welkom en uitte zijn spijt, dat de medische adviseur dr. VJaanderen, door ongesteldheid verhinderd was aanwezig zijn. Üit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. C. Ketel, bleek o.m. dat het ledental 131 bedroeg. Uit het verslag van den penningmeester den beer M. Schenkeveld, bleek dat met inbegrip van het batig saldo f.232.75Vs, de ontvangsten hadden bedragen f. 452.67 en de uitgaven f.97.681/^' batig saldo f. 354.93Vs, waarvan evenwel nog ongeveer f. 100 zal moeien af getrokken worden als onkosten gemaakt voor de uitzending van een patiënte naar een rust-kolonie. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren: J. van Beek, J. C. Ketel en M. Schenkeveld. Een gezellige bespreking vond nog plaats over enkele aan te schaffen artikelen, welke van groot nut kunnen zijn, voor de verpleging in het huisgezin, waaruit bleek hoe noodig het is, dat nog meerderen zich als lid laten inschrijven. De vergadering, welke slecht bezocht was, werd met een kort slotwoord door den voorzitter gesloten. Burgerlijke Stand. Overleden: Lijntje van Varik, echtgenoote van G. de Graaff, 48 jaar. De fabrieksarbeider C. de G., die in den Hoogewaard, bezig was door middel van kipkarren klei te vervoeren, gleed van het voertuig en kwam zoodanig te vallen dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Door den veehouder v. L. in de Hondsdijk alhier wordt sinds een'.ge dagen een wit schaap vermist van Groninger s'ag. o LEIDERDORP. Eervolle opdracht. Het bouwen van liet orgel in de Paulus- kerk te Oegstgeest is opgedragen aan de jirma G. van Leeuwen en zonen, orgel bouwers alhier. Schitterend succes. De ajjiier gehouden zendingsbazar heeft rond f. 500 opgebracht. o NIEUWKOOP. Waterleiding. Kort geleden heeft een bericht gecir culeerd. waarbij werd medegedeeld het tarief voor de waterafname, gebaseerd op een schaal van de geschatte huui waarde. Vei er. meenen, dat deze huurwaarde slaat op dc huurwaarde van de personeele belasting .hetgeen echter niet geheel juist is. Hetvastrechttarief is zoodanig samen gesteld, dat als grondslag is opgenomen de huurwaarde der gebouwen, volgens schat ting door het dagelijksch bestuur van e ke gemeente en naar den maatstaf der perso neele belasting. Over een of hoogstens twee weken kan bekend zijn welk bedrag dit voor elke woning uitmaakt. Zilveren jubiieum. Onder zeer vele blijken van b tank stelling vierde de Overste van het R.K. Lieidesgesticht alhier haar 25 jarig pro fessie-feest. Tank-auto te water. Op den Nieuwveensohen weg geraakte in een naastliggende tocht een groote benzine tank-auto te water. Persoonlijke ongeluk ken kwamen daarbij niet voor Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmina Maria, d van C. A. Schutter en C. M. Wahle; Janny Annie, d. van W. Blijleven en T. van 't Kruis. Getrouwd: Th. van der Weijden, 23 jaar en E. M. van Leeuwen, 22 jaar. Door een zekeren V. alhier is ten nadeele van den caféhouder Langeslag een kistje sigaren ontvreemd. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. NIEUWVEEN. Geslaagde Tooneelavond. Ir» caf* v. Eijk gaf het Rotterdamsch Tooneelgezelschap een geslaagde uitvoering met het Anti oorlogsdrama: „Het Licht in den Nacht. Het stuk werd uitstekend gespeeld. Ontroerends mom„n en zagen wij o.a. van den blinden Peter en zijn vrouw en de beide zoons Heinrich en Frits. Ook Greta gaf keurig spel, vooral toen Heinrich blind van het slagveld huiswaarts keerde. Elsje van de Moten gaf eveneens keurig spel. Het geheele stuk werd inet groote aandacht door de aanwezigen gevolgd. Het was weer e$n mooien avond, die het ge zelschap ons bezorgde! Eten gezellig bal besloot den avond. Auto te water. Alhier geraakte een volgeladen benzine auto van de A.P.C. depot Aalsmeer, in den polden in een diepen sloot. De bestuurder kon behouden uit de auto klimmen. Een gebrek aan de stuurinrichting was de oorzaak. Wij vernemen dat uitgetreden is, als commissaris uit de W. v. HabermehFs graanhandel en expeditiebedrijf alhier, de heer B. Hus (Den Haag) en dat als zoo danig is benoemd mej. S. C. Habermehl te Amsterdam. Door den heer H. Spek, is aan den slootkant bij de Maalderij van Habermehl, een luchtballonnetje gevonden. Daarop stond vermeld, dat het afkomstig was uit St. Meën-Legrand in het departement Ille et Vilaine, ten W. van Nantes. Aan 'net ballonkoord was een kaartje bevestigd waarop aan den vinder verzocht wordt het kaartje too te zenden aan Mad.elle Raymonde te St. Meën-Legrand Du vergen. OUDE-WETERING. Muziekuitvoering van „Eruditio". De muziekvereeniging „Eruditio" heeft het winterprogramma ge per.d met een prachtig gesiaagde uitvoering in Hote: van den Bosch. De opkomst der leden en van het puoliek- was zeer goed, zoodat de zaal tot in alle hoeken gevuid was. Te kwart voor achL opende de voor zitter, de heer W. A. Vén Harteveld den avond met een hartelijk'woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal tot den eere voorzitter, dr. van der Bijl. Spr. wees erop, dat het corps het laatste nali jaar moeilijke tijden heeft meuegemaakt. De gerezen moei lijkheden zijn echter wederom opgelost, terwijl zich een aantal nieuwe werkende leden heeft aangemeld. Dit heeft echter tot gevolg, dat hoewel er met veel ijver geoetend is, spr. toch bij voorbaat de clementie van de hoorders wil inroepen. Hierna werd aangevangen met de afwer king van het programma, onder leiding van den directeur, den heer C. den Haan te Leiden. Begonnen werd met een vroolijke marsch, getiteld „De Rijn" van J. R. van der Glas. Dit pittige nummer bracht al dadelijk de goede stemming erin. Hierna werd ten gehcore gebracht de Ouverture l'Arch ri'Or van Gadenne. Dit aardige nummer werd uitstr.kend vertolkt. Speciaal de heer van Aart komt voor de keurige uitvoering van de piston-solo een woorcl van lof toe. In vlug tempo werden de overige num mers van net programma afgewerkt, waar van wi' nog vermelden de Fantasie Les Bords de la Veme en het slot nummer Zig-Zag, marsch, waarmede het eerste ge- gedeelte van den avond op waardige wijze werd afgesloten. Het publiek toonde zich •*oor hst gepresteerde zeer dankbaar, het geen bleek uit het spontane applaus, «lat na ieder nummer en speciaal na het slot nummer weerklonk. Hoewel hier en daar wel een kleine opmerking is £e maken, meenen we toch, dat de voorzitier in zijn openingswoord de kwaliteit van het corps cenigszins heeft onderschat. Uit de zeer goede wijze, waarop de verschillende num mers zijn uitgevoerd blijkt in ieder geval, dat er hard is gestudeerd, terwijl de ver wachting gewettigd is, dat wanneer de nieuwe leden zich geheel zullen hebben aangepast „Eruditio" een goede toekomst tegemoet gaat. In de pauze maakte de penningmeester de lieer C. van den Berg van de gelegen heid gebruik om de kas, die nog wel ecmge verstijving kan velen, op een han dige en aantrekkelijke manier te versterken. Ei was n.l. een tombola zonder nieten op touw gezet, waarvoor buitengewoon veel animo bleek te bestaan, zoo zelfs, dat op een gegeven moment de ton was uitver kocht Voor dit doel, waren van verschil lende zijden, aardige prijzen beschikbaar gesteld. Het zou ons, gezien het groote succes, dat met deze tombola werd be haald niet verwonderen, als het bestuur een volgende maal het nog eens op dezelfde wijze zou probeeren. Na de pauze trad op het bekende duo Joe en Nelli. Evenzeer als het eerste ge deelte van het programma werd ook het tweede gedeelte een succes. Het duo had met zijn aardige liedjes al terstond een prettig contact met de zaal. Zoodoende vloog de tijd om en het was ai laat, toen het duo zijn programma in Et een aller- köddigst en succes-vol nummer getiteld „De Tooneal-repeiitie" zijn programma be ëindigde. De voorzitter r.o?mde z'ch dan ook in zijn slotwoord terecht de tolk van alle aanwezigen toen hij behalve aan het muziekcorps met haar bekwamen directeur ook aan het kranige duo zijn welgemeenden dank bracht en het een hartelijk tot weer ziens toeriep. Nog korten tijd was er gelegm'ieid om oude: bage'e ding van den heer Rosenbaum een dansje te maken, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. TER-AAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op 23 Nov. a.s. des voorm. ten 10 ure in open bare zitting bijeen. Te behandelen onder werpen 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming 2 leden voor de commissie van toezicht op het lager onderwijs (vaca ture Joh. van Vliet Jzn. en Joh. Kroon). 3. Adres van het Chr. Nat. Schoolbestuur om medewerking tot verandering van In richting 4. Voorstel van B. en W. tot het op nieuw vaststellen en wijéigen der te..e_rs- verordening voor het electriciteitsbedrijf. 5. Vaststelling verordeningen op de hef fing en rnvordering van keurloonen. 6. Vaststelling gemeente- en bed rijfs- begrooting dienst 1932. 7. Voorstel van B. en W. om het aantal opcente- op de gemeentefonds!:e as i ig v or liet belastingjaar 1932—1933 op 58 vast te stellen. 8. Comptabele besluiten. R.-K. KIESVEREENIGING. Een gedeelte van het bestuur afgetreden. De R.K K; es ver. hield eën ledenvergade ring in café Verhoer onder voorz.tterschap van den heer Togni. In zijn openingswoord sprak de voorzitter de hoop uit dat, in het belang van de cenneid, de goede harmonie tijdens de vergadering niet zou worden verbroken. Spr. oefende criiiek op het feit dat bij de laatstgehouden raadsver kiezingen een „deserteur" van de kies- vereeniging met een vrije lijst was uit gekomen. Na eenige besluiten van minder belang, stelde de voorzitter punt 5 van de agenda, aangevende „Het bestuur siélt zijn mandaat ter beschikking van de leden' aan de orde, een en ander in verband met de strubbelingen in de vorige ver gadering. De heer C. v. d. Vlugt wilde het bestuur intact laten en zeide niet te kunnen begrijpen dat het bestuur aftreedt, omdat in de vorige vergadering enkele heeren, die z.i. „niets hebben in te brengen dan leege briefjes" oppositie hebben ge voerd. De heer H. Volgering vond het aftreden van het bestuur een offer, in het belang van de eenheid. Bij monde van den voorzitter bleef het bestuur er bij dat de leden zouden beslis sen over het ai- dan niet aanblijven. De heer Egberts stelde voor om hierover te gaan stemmen. De heer A. C. Hoogervorst oefende critiek uit op de leiding van den voorzitter, die daarop van repliek diende. Toen eindelijk tot stemming werd over- gegaar bleken 37 stemmen te zijn uit gebracht vóór het bestuur en 19 tegen, zocdai de meerderheid was vóór aanblijven van hei bestuur. Een 30 tal der aanwezigen wcnschte niet aan de stemming deel te nemen. Onmiddellijk na het bekend worden van den uitslag deelden de heeren Togni, Markman, C. v. d. Hoorn, A. Vork en mevr. Post-Uiterweer mede dat zij als bestuurslid wensohten te bedanken. Nadat bij de rondvraag was geprotesteerd tegen het afhandelen van dè agenda een gedeelte werd n.l. aangehouden tot de volgende vergadering werd de ver gadering gesloten. In zijn slotwoord her dacht de voorzitter nog uitvoerig het over lijden van den grooten R.K. staatsman Mgr. Nolens. Emeritaatsaanvrage ds. Groeneveld. Naar wij thans nader vernemen, is aan ds. S. C. Groeneveld, predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier, tegen 1 Mei 1932 emeritaat verleend. Vereeniging voor T.B.C.-bestrijding. Zal alsnog een fusie bereikt worden? Naar men weet, kwam, toen onlangs oprichting van een t.b.c.-vereeniging zou plaats hebben, weike, overeenkomstig te voren gehouden besprekingen tusschen het Groene en liet Wit-üele Kruis, haar werk zaamheid over «1e geheele gemeente Ter Aar zou uitstrekken, op het laatste moment berich binnen van het Wit-Gele Kruis, dat die vereeniging zelve de tuberculose bestrijding ter hand wilde nemen en daar toe den vorigen dag een commissie had gevormd, hoewel men aanvankelijk had ingestemd met het vormen van een neu trale vereeniging, los van de Kruisver- eenigingen. Vanzelfsprekend werd, waar alles reeds geregeld was ,toch een neutrale vereeni ging opgericht. Echter schijnt slechts aan één vereeni ging subsidie te kunnen, worden verleend. Wij vernemen thans, dat de mogelijk heid bestaat dat alsnog een compromis zal worden gevonden tusschen de beide t.b.c.-bestrijdingsvsreenigingen. Maandagavond zal, naar wij vernemen, daartoe een bij.enkomst worden ge.iouden te Leiden, waar de Insp. der Volksgezond heid, dr. Putto ,de oprichtingskwesrie zal onderzoeken. Men hoopt, dat in het belang van de zaak alsnog overeenstemming zal worden bereikt. Credietverleening aan tuinders. Blijkens een door het bestuur der Coöp. Centr. Groe..t_nvei.ing rondgezonden m-de- deeling is men van plan om, zoo mogeiijk, opnieuw credieten aan daarvoor in aan merking komende tuinders te verschaffen, waarbij ^e provincie voor 60 pet. en de gemeente voor 30 pet. garant blijft. De betrokkenen moeten zelf een borg hebben voor de overige 10 pet. Stemming kiescollege. Dc stemming van candidaten voor het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zal, naar wij vernemen omstreeks 3 December a.s. plaats hebben. Voor deze stemming bestaat reeds een groote belangstelling. Door twee groeper zijn candidatenlijsten ingediend, n.l. door de Geref. bondsrichting en de onlangs opgerichte vereeniging „Kerkelijk Leven' 4DSEBTEERT m IET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw advertentiöD «d abonnementen op aan den a^ent die olie inlichtingen verstrekt Dinsdag 24 November 8 uur, in de Gemeentezaal. Katwijk aan Zee SENSATIEKLUCHT IN VIER BEDRIJVEN Entree L 1. f, 0.75 eö f. 0.50 ZTE VERDER AANPLAKBILJETTEN. AALSMEER. Een geslaagde „Vroolijke avond." Kees Pruis heeft met zijn gezelschap in hotel „De III Kolommen" een vroo- lijken avond gegeven. 't Spreekt natuurlijk van zelf, dat er werkelijk genoten is! De zaal was geheel bezet,-wel bewijs, dat de naam van Kees Pruis hier een goeden klank heeft! Dezen avond bleek weer bij hernieu wing hoe de door hem en zijn gezelschap gege-ven amusementskunst gewaardeerd wordt. Actie in den tuinbouw. Door een groot aantal kweekers is hier een openbare vergadering belegd, waarop door een vertegenwoordiger van het Ne- derlandsch Boerencomité een uiteenzet ting is gegeven van den economischen toestand van den land- en tuinbouw, m verband met de wereldcrisis. Het hier onlangs gevormd comité van kleine kweekers behandelde verschillende voorstellen en wenschen, speciaal in verband met den toestand der plaatse lijke kleine kweekers, opgesteld met het doel te trachten daardoor verbeteringen in hun bedrijf en bestaan te verkrijgen, b.v. door verlaging van rente, opschor ting van betalingen en inlossing van het bouwfonds tegen 100 pet, voor zoover dit op naam van kleine kweekers ter Cen trale Velling te boek staat. Allemaal mooie wenschen, doeh die waarschijnlijk wel niet tot werkelijkheid zullen worden. De vergadering stond onder leiding van den heer P. Mantel, die aan het slot van den avond, na de kweekers aangespoord te hebben zich achter het comité te scha ren, met een dankwoord sloot. -o- HILLEGOM. Hulpverleening bij brand. Op initiatief van den burgemeester van Sassenheim is een regeling in bewerking voor het verleenen van onderlinge hulp bij brand in de gemeente Hillegom, Lisse. Sassenheim. Warmond, Voorhout, Noord- wijk en Noordwijkerhout. Als een dezer gemeenten hulp van de brandweer eener samenwerkende gemeenten inroept wordt die kosteloos verleend. De hulp verlee- nende gemeente betaalt hare eigen kos ten. Reinigingsrechten. De bestaande vergunning op de reini gingsrechten was voor een jaar als proef ingevoerd. Thans zal worden voorgesteld deze verordening definitief vast te stellen. De gemeente laat werken. Er is besloten door B. en W. Maandag a.s. te laten beginnen bij wijze van werk verschaffing (werkverruiming) met de werkzaamheden aan de Mariastraat en Loosterweg I, welke wegen verbreed zul len worden. Verder zal het terrein bij het gebouw openbare werken en het voetbal- terrein van „Hillinen" opgehoogd worden. De heer A. van Zanten Wzn. is be noemd tot brandmeester in de vacature ontstaan door bedanken van den heer L. Schoonderbeek. o WADDINXVEEN. Aanneming van personeel. De burgemeester dringt er bij de werk gevers nog ééns krachtig op aan, dat zij zich wenden tot de arbeidsbeurs, geves tigd ter gemeente-secretarie, wanneer zij personeel noodig hebben. Met liet opvolgen van dit dringend ver zoek worden groote belangen gediend. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Wilhelmina, d. van A. Houd ij U en C. van Dijk; Willem, z. van J. de Groot en J N. van Helden; Antonia Maigje Maria, d. van P. van der Dussen en N. H. Hoogendoorn. Overleden: Nicolaas Langenberg, 5 jaar. Gevonden: een regenjas en een zilver dameshorloge. Inlichtingen ter secretarie. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Simon Johannes van Vliet, j.m. 30 jaar, te Waddinxveen en Maria Jacoba Biom, j.d. 24 jaar; Comelis Adrianus Klever, .jm. 35 jaar en Jacoba Maria van der Hulst, j.d., .27 jaar. Geboren: Leendert, z. van Leendert Bree- clijk en van Antje Bos. Ambtsdragers Geref. Kerk. Bij de door de lidmaten der Geref. Kerk. alhier gehaiid n stemming \oor benoeming van den ouderling en ee.i diaken, zijn uit de gestelde dubbe.ta»len gekoze.i tot ouderling de heer C. v. Muiswinkel Mzn. en tot diaken, de heer A. Graafland. Gevonden voorwerpen: een gala.dine regenjas. Ini chten daaromtrent te b komen ter gemeente-secretarie. Voor het examen Esperant diploma is dezer dagen geslaagd mej. K. Ricchers-van 't 'Wout, onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 1 (Dorp) alhier. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7