TIPS BROEKENSTREKKER ETALAGE DEMONSTRATIE Fa. VAN HOOFF BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BEURSOVERZICHTi MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEEKBERICHT. Barometerstand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT r.h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 781.6 te Riga. Laagste stand 732.6 te Reikjavik. Verwachting tot den avond van 23 Nov.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- (festelijken wind. Nevelig tot zwaar be- volkt. Weinig of geen regen. Weinig ver tedering in .temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). Terwijl de toestand over de Oostelijke lelft van het gebied vrijwel hetzelfde Heef. traden in het Westen belangrijke ■erandermgen in, doordat de depressie bij Jsland. die gisteren met een langgerekte ecundaire tot over de Golf van Biscaye [en toestand over de Westelijke helft van iet gebied beheerschte naar het Noorden .f Noord-Oosten aftrok terwijl een rug van mogen druk zich in het Zuid-Westen intwikkelde. Een ruiming van den wind iaar ongeveer Zuid-Westen is als gevolg ;an deze verandering te verwachten en ndien nog kleine secundaire der aftrek kende depressie zooals er in den ochtend en in het Noorden van Ierland ligt zou- len optreden dan is daarvan toch weinig leerslag te verwachten. De ochtendtem- jeratuur is meest nog iets lager dan gis- eren. In Duitschland is de krachtige Z.- Jostelijke tot Zuidelijke windstroom in «mperatuur belangrijk boven de nor- nale en een shneeuwdek. dat bij dien toe- tand door uitstraling koude zou doen uitstaan ontbreekt. Temperatuur-veran- iering van beteekenis is voor deze stre len niet te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 1 gr. C. (34 gr. F.). 9 liur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). J2 uur 'smidd.: 7 gr. C. (45 gr. F.). BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Voorm. te 12.52 uur; nam. te 1.09 uur. Voor Maandag, i Voorm. te 1.24 uur; nam. te 1.39 uur. I.1CHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 4 33 n.m. tot 6.59 v.m. Zondag' 4.32 n.m. tot 7.01 v.m. RECLAME. Maandag a.s. van 8484 Breestraat 151-153 DE ALGEMEENE TOESTAND. Duitschland's aanvrage tot bijeenroeping der consultatieve commissie van het plan-Young. Het memorandum van de Duitsche re- .Rering aan de Bank voor Intern. Beta- ™3en. waarin zij om bijeenroeping van consultatieve commissie volgens het Plan-Young verzoekt, luidt als volgt: Reeds begin Juni van dit jaar was de fhltsche regeering tot de overtuiging ge- tomen, dat zij ondanks de uiterste ver mindering van de staatsuitgaven en her- naaide verhooging van de belastingen niet jn staat was de betaling van de annuited- jen van het nieuwe plan voort te zetten, «economische en financieele positie van «iltschland werd reeds toen ernstig be- K Duitsche regeering had daarom «sloten de noodzakelijke consequenties "'•dezen toestand te trekken, op dit besluit volgde op 21 Juni de ver wring van den president der Ver. Staten at "J^horting gedurende een jaar van e «talingen wegens schulden van de herstel en opbouw voorstelde. mui' L van dit verziend initiatief was, stïi 'n de toe"chting heette, tot her- 'an het vertrouwen bij te dragen en al»?0? den bolitieken vrede en de eco- vm stabilisatie in de wereld te be ten n' de staten met schulden zou t)iuies?ven worden tot herstel van haar ito L welvaart. De hoop. dat dit vóór wil.!?0 beslissende wending in de we- v-rrli 'en cev°lge zou hebben, is niet h^iH De verdere gebeurtenissen Ufcm i,1?0 -evo'8e dat het Hooverjaar kor Revaar v°or ineenstorting niet na» ,a™anden De Engelsche regeering lm. 0aar°n in Juli het initiatief tot bij- «Ping van de Londensche conferen tie. Uit de aanbevelingen van deze con ferentie volgde de verlenging van het aan de Rijksbank toegestane herdiscontocre- diet, de zoogenaamde Bazeler Stlllhalte- overeenkomst en het rapport van de door de B. I. B. ingestelde Bazeler deskundigen commissie Hoe belangrijk deze maatregelen ook waren om een snelle verlichting te bren gen, volgens hun heele karakter waren zij toch van voorbij gaanden aard. De Lon densche conferentie zelf heeft in haar slotverklaring vastgesteld, dat de aanbe volen maatregelen slechts een eersten stap beteekenden en dat zij den grondslag voor een actie van verdergaande beteeke nis dienden te vormen. In dezen zin heeft ook des deskun digen ,die aan de uitvoering van de Lon- sche aanbevelingen medegewerkt hebben, het voorloopige karakter van al deze maatregelen steeds voor oogen gestaan. Zoo wordt in de Stillhalte-overeenkomst gezegd, dat de deelnemende partijen de daarin voorziene regeling slechts „tot aan de totstandkoming van een permanente oplossing van het probleem der credieten aan Duitschland op korten termijn" ge troffen hebben. Eveneens besluit het rap port van de Bazeler deskundigencommis sie met de dringende aanmaning aan de betrokken regeeringen „geen tijd te ver liezen bij het nemen van de noodige maat regelen om een toestand te scheppen, die het mogelijk maakt financieele transacties uit te voeren, die aan Duitschland en daarmede aan de rest van de wereld de zoo dringend noodige hulp zullen brengen" In de sedert dien verloopen maanden is de oeconomische en financieele toestand van Duitschland tot het uiterste gespan nen. De feiten, die dezen toestand kenmer ken. zijn algemeen bekend. Ook in andere landen heeft de druk van de crisis tot de ernstigste verschijnselen geleid. De wereld is zich in stijgende mate bewust geworden van den innerlijken samenhang der ver schillende door den toestand opgeworpen afzonderlijke financieele vraagstukken en van de noodzakelijkheid om ze spoedig in hun geheel aan te pakken. Bij het overleg, in welken vorm deze taak het beste opge nomen' kan worden, is voor alles de ge dachte op den voorgrond getreden, eerst de consultatieve commissie bijeen te roe pen. Daar volgens het systeem van het plan-Young de bijeenroeping van deze commissie van een verzoek der Duitsche regeering afhangt, heeft de Duitsche re geering daartoe besloten, opdat van haar kant alles geschiede, wat den weg tot omvangrijker gemeenschappelijke maatre gelen der regeeringen kan banen. Volgens het plan-Young is hiertoe de verklaring van de Duitsche regeering noo- dig, dat „zij in goed vertrouwen tot de con clusie is gekomen, dat de muntstandaard en het oeconomisch leven van Duitschland door de gedeeltelijk of volledige transfer van het uitstelbare deel der annuïteiten ernstig in gevaar gebracht zou kunnen worden". Terwijl de Duitsche regeering deze verklaring aflegt, moet zij tot uitdruk king brengen, dat een dergelijke verklaring niet op de juiste wijze beantwoordt aan den tegenwoordigen toestand. Sedert de opstelling van het nieuwe plan is de oeco nomische en financieele toestand in de wereld, in het bijzonder in Duitschland, zonder weerga fundamenteel veranderd. Daar 't nieuwe plan aan de consultatieve commissie de taak toewijst, den toestond van alle gezichtspunten uit te onderzoe ken. moet de commissie het vraagstuk in zijn geheel en met in aanmerking neming van alle factoren onderzoeken en hierbij in het bijzonder in het oog houden, dat de kwestie van de particuliere schulden van Duitschland tijdig voor eind Februari van het volgend jaar geregeld moet zijn en wel door een overeenkomst, die tusschen de buitenlandsche schuldeischers en de Duit sche schuldenaars getroffen moet worden. Daar de tegenwoordige omstandigheden de grootste snelheid bij het treffen van maatregelen vergen, stelt de Duitsche re geering voor, dat de consultatieve commis sie zonder uitstel bijeenkomt en dat zij haar werkzaamheden zoo snel mogelijk af doet, opdat reeds binnenkort een confe rentie van de regeeringen zal kunnen plaats vinden, die bij de dan te nemen besluiten betrokken zijn. De Commissie van de Bank voor Inter nationale Betalingen, zal, naar te Bazel verluidt, waarschijnlijk op 1 December a.s. voor de eerste maal bijeenkomen. Als vertegenwoordiger van Amerika is door den gouverneur van de New. Yorksche Fed. Res. Bank aangewezen Walther W. Steward, president van de Case Pomery Cy. Steward vertrekt 23 dezer naar Bazel. In bankkringen wordt hij uiterst bekwaam geacht voor deze taak. Hij behoort niet tot een bepaalde bank- of politieke groep. Hij geldt als volkomen onafhankelijk. Ste ward is vroeger leider geweest van de afd. voor economisch onderzoek der Fed. Res. Bank. Voorts zijn de president van de Rijks bank, zoomede de gouverneurs van de Banque de France, de Bank of England, de Banque Nationale de Belgique, de Banca d'Italia en de Japansche Bank opgewekt leden te benoemen voor de commissie. Grandi is gisteren te New York terug gekeerd. Er was veel politie op de been teneinde eventueele ordeverstoringen te onderdrukken. Doch alles bleef rustig. De menigte bracht den Italiaanschen minister een enthousiaste ovatie, toen hij zich onder sterke bewaking langs Broadway naar het Raadshuis begaf, waar hij door duizenden toeschouwers luide werd toegejuicht. Hartelijke woorden zijn daar gewisseld. FRANKRIJK. Het Kamerdebat. Gistermorgen is in de Kamer het debat over de werkloosheid voortgezet. De minister van Handel Rollin heeft een wetsvoorstel in behandeling doen brengen, waarbij de buitenlandsche schoe nen voor ten minste 25 pCt. zullen wor den belast. Bij de motiveering werd medegedeeld, dat jaarlijks voor een be drag van 120 millioen franken aan bui tenlandsche schoenen wordt ingevoerd, terwijl de uitvoer slechts 45 millioen fran ken bedraagt. Het voorstel werd met bijna algemeene stemmen goedgekeurd. Verder is het buitenl. beleid opnieuw besproken. De radicaal Nogaro meende, dat de groote hoofdvraag in de crisis is: Kan Europa zijn schulden aan Europa betalen? Nogaro besprak vervolgens het ontwa- penlngsvraagstuk. De meening. door ont wapening te komen tot veiligheid, is zeer simplistisch Het ware program der ont wapeningsconferentie moet volgens spre ker daarin bestaan, dat men den bij stand organiseert, welken men elkaar wederkeerlg moet verleenen. Men moet, ondanks alle moeilijkheden, op de as. ontwapeningsconferentie tot resultaten komen. De communist Cachin, die vervolgens aan het woord kwam, pleitte vurig voor steun aan Duitschland, welks toestand hij buitengewoon ernstig noemde. Na een paar uitvallen tegen het kapi talisme ging hij tekeer tegen Frankrijk zelf, dat aan eenlge staten, die een fas cistisch en anti-democratisch regime be gunstigen, leeningen verstrekt. Minister-president Laval zal waar schijnlijk eerst in het begin van de vol gende week zijn groote rede houden. o ENGELAND. Dc eerste protectiemaatrcgelen Het Indisch Parlement. Gisteravond is de eerste verordening verschenen op grond van de nieuwe wet ter bestrijding van de dumping. Vanaf Woensdag 25 November zullen alle goede ren van klasse III van de goederenlijst met een invoerrecht van 50"/o belast wor den. Deze klasse bevat o.m.: brandstoffen, ijzer en staal, electrische instrumenten en apparaten, machines, textielgoederen, chemische stoffen en kleurstoffen, teer, leder en leerwaren enz. De Bntsch-Indische wetgevende verga dering heeft de begrootingswet met 63— 48 stemmen verworpen en daarop sine die verdaagd. o CHINA. Het conflict met Japan. Gisterenmorgen hadden te Parijs weer particuliere besprekingen plaats inzake 't conflict in het Verre Oosten. Tegen half zes kwam de R:.ad in geheime zitting bijeen. Japan heeft ondér zekere voorwaarden, waarvan de bijzonderheden nog niet bekend zijn. toegestemd in de zending van een enquête-commissie van den Volkenbond en den Raad een schrifte lijke desbetreffende verklaring toegezon den. Volgens de in Raadskringen bestaande wensch zal de enquête-commissie niet op grond van artikel 15 van het V.B.-statuut, doch volgens art. 11 naar Mantsjoerije vertrekken, aangezien laatstgenoemd arti kel grootere bewegingsvrijheid zal toelaten. Voorts dringt de raad er op aan, dat in het gebied van het conflict zoo spoedig mogelijk een Wapenstilstand zal worden gesloten. Er wordt thans rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de Volkenbondsraad Maandag of Dinsdagavond erin zal slagen, een resolutie aan te nemen betreffende de instelling eener enquête-commissie, waarmede dan de huidige zitting van den Raad een einde zal nemen. Van het „gevechtsterrein" weinig nieuws. De sovjets hebben de laatste Japansche nota beantwoord. Zij verklaren strikt neu traal te zijn. doch met bezorgdheid den gang van zaken aan den Oosterspoorweg te volgen. Zij dringen er op aan bij Japan de Russische belangen niet te schaden! JAPAN. De werkloosheid. Het Japansche ministerie van binnen- landsche zaken deelt mede, dat een tel ling van de ondersteuning behoevende werkloozen in de 22 grootste steden van Japan heeft uitgewezen, dat alleen reeds in deze 22 groote steden 2.840.000 werk loozen gevonden worden. GRANAATONTPLOFFING. PARIJS, 21 Nov. (V.D.). Uit Casablanca wordt gemeld, dat bij het innemen van Gheris In Zuld-Marokko, hetgeen de Fran- schen 10 dooden kostte, bij het gereed maken van een artillerie-batterij voor het bombardement, een granaat ontplofte, waardoor de commandant van het veer tiende artillerie-regiment en twee kanon niers werden gedood, terwijl drie artil leristen zwaar gewond werden. o FINLAND WEER NAT. HELSINGFORS, 21 Nov. (V.D I Na lang durige besprekingen in het kabinet, heeft de Fïnsche minister van justitie een wets ontwerp uitgewerkt, tot herziening van de bestaande alcoholwetgeving. De handel in spiritualiën zal met zekere beperkingen weer worden vrijgegeven. Ter controlee- ring van het alcoholverbruik in het land zal een controlebureau met dictatoriale volmachten worden ingesteld. Een mono polie controleert den handel, den invoer en de productie der spiritualiën. Van de opbrengst uit den alcoholhandel zal de helft den staat ten goede komen, de an dere helft voor sociale doeleinden worden gebruikt. HET MIJNONGELUK BIJ DONCASTER. LONDEN, 21 Nov. (V.-D.) Het mijn ongeluk in de Bentley-mijn bij Doncaster heeft een grootere omvang aangenomen dan men aanvankelijk vermoedde. Het aantal dooden is gestegen tot achttien, terwijl voorts veertig gewonde mijnwer kers geborgen konden worden. Nog zeven arbeiders worden vermist. DREIGBRIEVEN. NEW YORK, 20 Nov. (Reuter) Pier pont Morgan en eenige andere financiers van naam hebben dreigbrieven ontvan gen, geteekend „Communist". Naar aanleiding daarvan is het beurs- kwartier van New-York onder scnerpe bewaking gesteld. Op alle daartoe ge schikte punten zijn traangas- en machi- negeweerafdeehngen gestationeerd en de gewone politiemacht is verdubbeld. De brieven zijn in handen van het dept. van justitie gesteld, die verzocht speciale voorzorgsmaatregelen te nemen, teneinde een herhaling te voorkomen van het ge beurde in 1920 toen bij een ontploffing in de kantoren van Morgan 34 personen werden gedood en 400 gewond. Van andere zijde wordt nog gemeld, dat er behalve de gewone politie 20 agenten staan voor de Morganbank, voor de ef fectenbeurs. voor het gebouw van het filiaal van het dept. van de schatkist, voor de stations der ondergrondsche spoor en andere punten van het beurskwartier. STADSNIEUWS. Voor het 3e gedeelte van het nota rieel examen slaagden de heeren G. E. Vos alhier en J. J. Koster, te Lisse. BINNENLAND. DE MIDDENSTAND EN DE PRIJZEN. Gistermiddag vergaderde de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid met de besturen der drie landelijke middenstands bonden ter beraadslaging over de vraag wat de Middenstand zoude kunnen doen, teneinde een zoo snel mogelijke aanpas sing van de prijzen der eerste levensbe hoefte aan de algemeene daling van het prijsniveau te verzekeren. De minister zette in den breede uiteen van hoeveel belang het ook voor den Middenstand is, dat in de kringen der verbruikers alge meen wordt ingezien, dat in den detail handel op het oogenblïk van overdreven winstmarge geen sprake is. Het is ver klaarbaar dat de dalende beweging der groothandelsprijzen zich niet terstond en ten volle in de detailprijzen afspiegelt; een andere vraag is echter, of de mid denstand zijnerzijds reeds alles gedaan heeft om bedoeld aanpassingsproces zoo veel mogelijk te bespoedigen. Spr. achtte voor den middenstand het oogenblïk gekomen om zich over deze vraag ernstig te beraden en waar noodig onverwijld handelend op te treden. Van de zijde der middenstands-bonden werd toegezegd, dat deze in de volgende week in eigen kring het bereids aangevan gen overleg over dit onderwerp zullen voortzetten, waarna men den minister concrete voorstellen hoopt voor te leggen. Overigens legde men er den nadruk op dat in vele gevallen de hooge eischen ten aanzien van thuisbezorging e.d. door het publiek gesteld, mede oorzaak zijn, dat de detailhandel hoogere prijzen moet calcu- leeren dan bij een ver doorgevoerde ver sobering in de bediening der clientèle mo gelijk zouden zijn. Overlegd zal worden om ten spoedigste algemeen te geraken tot een tweeprijzen stelsel, nl. voor thuisbezorging en bij af halen in de eerste plaats in den levens middelenhandel SCHIETEN. LE1DSCHE POLITIE-SCHIETVEREEN. „BURGEMEESTER DE GIJSELAAR". Gisternamiddag had in de theoriezaal van het Politie-bureau, de opening plaats van den 6en j aarlij kschen onderlingen schietwedstrijd. Te half vier nam de voorzitter, de heer Uitendaal het woord. Na allen een har telijk welkom te hebben toegeroepen, deelde hij mede, dat de heeren jhr. de Gijselaar en de Commissaris van Politie verhinderd waren dezen wedstrijd te openen, waardoor thans hem die taak was opgedragen. Spreker memoreerde in het kort het verloop van het vereenigingsjaar, waarna hij de dames Bruins en Impelmans, dank bracht voor den aankoop van de prach tige prijzen, die zooals blijkt, zeer naar genoegen der schutters zijn. Als blijk van waardeering overhandig de hij haar ieder een pot mooie bloemen. Na den wensch te hebben uitgespro ken, dat deze wedstrijd weer even gezellig mocht verloopen als de vorige, verklaarde hij den wedstrijd voor geopend en werd een aanvang gemaakt met schieten. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Al had men in veeweiderskringen het gaarne gewenscht, dat de regeering ten opzichte van het belang der vleeschpro- ducentcn wat eerder had ingegrepen, toch is nu bij het aannemen van het amende- ment-Lovink gebleken, dat het besef om eindelijk eens notie te nemen van den nood die er onder de landbouw- en vee teeltbevolking heerscht, bij onze Volksver tegenwoordigers is doordrongen. Het succes is hier aan dl'. Lovink. den man van den landbouw, doch het is een groot succes voor enkele actieve belanghebben den die er voor in het krijt zijn getreden. In dit verband kunnen we vooral noemen den heer W. de Kroes te Overschie, die niet heeft gerust, vóór hij zijn doel be reikt had. Met de nu aangenomen wet verhocging van Invoerrechten op buiten landsch vleesch heeft men in elk geval tegemoetkoming getoond aan het eigen product, en dus aan eigen bevolking. Wij zijn er zeker van, dat wanneer ons land niet door allerhande protectionisti sche maatregelen, welke het buitenland beeft, gertwoneer was, het nim mer zoover had gekomen. Verhooging van vleeschprijzen hier te lande zijn er niet door te verwachten. Indien werkelijk blijkt dat de invoer van buitenlandsch vleesch door de vernoogde invoerrechten af neemt, zal onze vleeschproductie toene men. doch bovendien hebben we hier een groot overschot aan varkensvleesch, waar van de export vrijwel stilstaat. We zien dit artikel op het oogenblik reeds in de slagerswinkels op vocrooriogsche prijzen genoteerd. Het vleeschetend publiek heeft dus te dien opzichte geen klagen. Het weidevee voor de slachtbank raakt langzamerhand op, zoodat men van de stallen straks de markten weer moet gaan voorzien. De prijzen bleven gisteren op de ver schillende markten ongeveer op dezelfde hoogte, terwijl de handel niet onbevredi gend was. In gebruiks- en fokvee was en niet bulten verwachting weinig hamdel. De goedkoopere soorten vonden nog het beste koopers. De goede klasse was voor velen te duur. Een behoorlijk soort melkkoe in den prijs van f. 200—f. 250 was het eerste verkocht. Duurdere beesten bleven over. Kalveren een vrij goeden handel en goed prijshoudend. Schapen of lammeren niet zooveel aan- eevoprd en d° markten onzeker. Expor teurs koopen toch nog geregeld, al durft men geen groote kwamtums te verzenden. Dc prijzen waren ongeveer gelijk vorige week hetgeen dus verre van bevredigend is. D afdeplingen varkens wat 't jonge goed betreft, lusteloos en lager in prijs. Voor de vette varkens kwam Leeuwarden gisteren nog prijshoudend af VAN DER S. IJMUIDEN, 21 November. VISCHPRUZEN. Tarbot per K.G. f. 0.900.65; Griet per kist van 50 K.G. f.45—22; Tongen per KG. f. 1.45;1; Middelschol per kist van 50 K.G. f.27; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 2415.50; Kleine Schol per kist van 50 K G. f. 182.60; Schar per kist van 50 K.G. f.81.30 Vleeten per stuk f. 2.50; Groote Schelvlsch per kist van 50 K.G. f. 26.50 22; Middel Schelvlsch per kist van 50 K.G. f.15—12; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.10 50—7.10; Kleine Schelvisch p. kist van 50 K.G. f.73.60; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.3026; Gullen per kist van 50 K.G. f90.10; Lengen per stuk f. 0,80—0.40; Heilbot per K.G. f. 1,10; Wijting per kist van 50 K.G. f. 2.700.80; Koolvisch per stuk f.0.55— 0.33; Makreel per kist van 50 K.G. f.9.50 tot f. 5.00. Aangevoerd 4400 manden versche ha ring. Prijs f. 4.15—3.20 per mand. Aangekomen 13 stoomtrawlers: IJM. 335 met f.1725; IJM. 59 met f.1617; IJM. 7 met f.2115; IJM. 184 met f.1608; IJM. 180 met f.1094; IJM. 91 met f.1799; IJM. 155 met f 994: IJM. 77 met f.1355; IJM. 130 met f.1310; IJM. 192 met f.2039; IJM. 114 met f.1524; IJM. 28 met f.1675; HC. 43 met f.2300, de kotters E. 8 met f.318; IJM. 113 met f.169, 3 Engelsche haring drifters: YH. 340 met f.894; YH. 138 met f. 1693. YH. 711 met f. 1904 versche ha ring en de loggers KW. 8 met 312 kantjes en KW. 175 met 102 kantjes pekelharing voor Katwijk. AMSTERDAM, 21 November. Zwakke stemming. Koersen algemeen lager. Boe- tons en Amerikaansche koperwaarden prijshoudend. De scherpe daling in Wallstreet werd door de Amsterdamsche beurs beant woord door een vastere reactie en ver schillende fondsensoorten hebben een groot gedeelte van de recente koers winsten weer verloren. De nieuwe financieele moeilijkheden in Duitschland zijn mede aanleiding van den onaangenamen beurstoon, waarin de meer hoopvolle berichten uit Parijs geen verandering verwachten aan te brengen. De handel was overigens beperkt. Van de Industrieelen lagen Unie Levers weer flauw. Deze daalden tot onder 120 pet. Het proces in Londen door Noorsche traanvisschers aanhangig gemaakt waar mee 4 millioen gulden is gemoeid vormde voor dit fonds een baisse factor. Overige industrieelen lager. De Olie waarden waren zwak gestemd. Ko ninklijke reageerden tot onder 130 pet., terwijl ook de Amerikaansche soorten op lager niveau kwamen. De gisteren ingezette daling in Sui kers werd heden vervolgd. H. V. A.'s rea geerden weer enkele punten. Tabakken en Rubbers sloten zich bij de algemeene tendenz aan. Amerikanen golden lager, behalve ko perwaarden. Duitsche obligaties liepen algemeen iets terug. LEIDEN, 21 Nov. Boter. Prima fabrieksboter (controle) f. 1.25 per K.G. Prima Boerenboter f1.20f1.30 per K.G, Goede boerenboter f. 1.05f. 1.15 per KG. Aangevoerd 3/6, 45/8, 19/16 vaten, we gende 1165 K.G. Handel goed. LEIDEN, 20 Nov. Groentenveiling. Andijvie f. 501.50; Bloemkool I f. 4.50 11; idem II f. 1.50—3.80; Roode Kool f. 1.405.40; Savoye Kool f. 1.90—3.90:; Groene Kool 1.103; China Kool f. 1.80 4; Pieterselie f. 1.102: Prei 1.003; Krop salade f. 0.60—3; Selderie f. 0.90—1.90; Knolselderie f. 1.803; Wortelen f. 3.40 6 per 100 stuks. Kroten f. 1.20—2.40; idem gekookt f. 58; Snijboonen f. 72, Witloof f. 2528; Boeren Kool f. 1017; Uien f. 3.504.50; Wortelen f. 15; Srpui- ten I f. 3—7, idem n f. 1—3 per 100 Kilo. Turfmarkt van 1621 November. Lange turf f. 7f. 8 per 1000 stuks. VEIJR. 2 November. Vrije veiling. Aan gevoerd 10817 kippeneieren f. 5.008.15; Eendeneieren f. 4.005.70. per 100: Kippen f. 0.70—1.80; Konijnen f. 0.70—2.95; Duiven f. 0.10—0 31. ROELOFARENDSVEEN, 20 Nov. Tomaten A f. 6.00—15.00: idem B f. 6.90—14.30: id, C. f. 1.10—8.10; idem CC f. 1.00—2.40 per 100 pond. Sla f. 0.505.30 per 100 krop. Den 6den December ho- pen onze geliefde Ouders L. ERADUS en B. C. W. KLAMER den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in het hu- welijk traden. 8053a Hun dankbare Kinderen Kleinkind en Verloofde. Leiden, 21 November 1931. Meidoornstraat 38. Ondertrouwd: S.A.TEN BOKKEL HUININK Arts en LENI HOOGENDOORN Oegstgeest, 20 November. Kijuseester Straatweg 4. Warmonderweg 6. Huwelijks in/.egening door den WelEerwnarden He6r Ds. J. A. TEN BOKKEL HU IN INK. 1 December om half drie in befc „Groene Kerkje" te Oegstgeest Receptie 28 November van 4-6 Pastorie Numansdorp. 1 Dcc. van 4-5^4 in Hotel bet. „WitteHuis" te Oegstgeest. Toekomstig postadres: Institut. Pasteur Ruo Dutót, Paris (XV me). 8468 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3