e I»»* Jaargang ZATERDAG 21 NOVEMBER 1931 No. 21987 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het Nieuwe Gebouw voor Chr. Belangen „Jonathan". Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per week f.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 -1- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij, uitsluitend ten aanzien yan den door den Dameskrans „Clara Dozy" en den Neder- landschen bond van Abstinent -Studeeren den op Woensdag 25 November a.s., res pectievelijk in het schoolgebouw aan den Heerensingel No. 28 en in het Vrijzinnig Christelijk Federatiehuis aan het Gerecht No. 10, alhier, te houden bazaar, onthef fing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. GEDENKTEEKEN WIJLEN Ds. KOUWENHOVEN. Bij de „Geref. Kerkbode", welke heden verschijnt is een biljet ingesloten, waarop den gemeenteleden en hun, die zulks wil len, de gelegenheid geboden wordt in te teekenen voor een bijdrage tot de oprich ting van een eenvoudig gedenkteeken op het graf van ds. H. J. Kouwenhoven Dzn. beiden, 21 November 1931. 8508 KERKHERSTEL. De grondlijnen van het reorganisatie - rapport. De afdeeling Leiden en omstreken van het Ned. Herv. Verbond, tot Kerkherstel hield gisteravond haar tweede ledenver gadering in het wijkgebouw „Rehoboth". Ds. Meeter opende op de gebruikelijke wijze deze bijeenkomst, waarna hij een kort openingswoord sprak naar aanleiding van Ps. 46 2. Ds. J. H. Mulder van Hillegom, hierna het woord verkrijgende, sprak over: „De grondlijnen van het Reorganisatierap port." Spr. behandelde achtereenvolgens deze drie hoofdlijnen: lo. De kerk moet zijn een Christus-belijdende kerk, dit brengt nood wendig mede een Belijdeniskerk. Wij moe ten, aldus spr., het reorganisatie-rapport Tan 1929 handhaven en belijden als kerk. Vragen roepen om antwoord en dat ant woord moet gegeven worden door de kerk als kerk. Als tweede hoofdlijn in dat rapport, noemt hij de beschouwing van het ambt. tooals het thans is zegt spr. lijkt het meer jp een instituut met beambten, dan een ;rk met ambtsdragers. De Christocratie is thans ten eenenmale zoek in het ambt en dat wil juist het re organisatie-rapport weer herstellen. Tenslotte behandelt spr. nog kort de derde hoofdlijn m dit rapport en wel de pLeertucht". Spr. zegt, dat velen schrikken als zij het woord „Leertucht" hooren en denkeen can aan uitbanning, doch dat is de be doeling niet. De ware tucht wil behouden en terecht brengen. Het moet hierom gaan eindigt spr. zijn met groote bezieling uitgesproken rede, dat de kerk onder Gods zegen allen brengt tot Christus kruis, hetwelk immers is het Kruis der verzoening. Op deze rede werden door eenigen der aanwezigen vragen gesteld, welke door ds. Mulder werden beantwoord. Na een kort slotwoord van ds. Meeter tferddeze bijeenkomst, die door een gTOot aantal personen was bezocht, door ds. Mulder met dankgebed gesloten. REISINDRUKKEN VAN BRITSCH-INDIE. Lezing van prof. dr. Louis Franck. In zijn tweede lezing heeft prof. Franck gesproken over de kolonisatie van Enger land in Indië welke in menig opzicht overeenkomst vertoont met die der Hol landers. Alleen hebben de Britsch-Indi- sche vorsten een veel grootere macht dan de Ned.-Indische. Men streeft er evenwel ook daar naar zooveel mogelijk van In- landsche krachten gebruik te maken, zoo als spr. met cijfers aantoonde. Sterk valt in Engelsch-Indië op het diep godsdienstig karakter der bevolking. De godsdienst drukt zijn stempel op geheel het leven van den Britsch-Indiër; hij kent geen onderscheid tusschen een aardsch en een later leven, doch hij ziet het leven als een evolutie: de deugden en ondeug den in een vroeger leven worden beloond of gestraft met geluk of .ongeluk in dit leven en de gedragingen in dit leven be palen de omstandigheden, welke zich in een 'volgend leven zullen voordoen; dit gaat zoo verder tot aan den terug-keer tot het al volmaakte. Ondanks de afgesloten ligging vindt men er een groot aantal sterk van elkaar verschillende rassen en stammen. Het kastenstelsel heeft er zich zeer sterk ont wikkeld, hetgeen de kolonisatie nog be moeilijkt. Een groote fout, die de Engelschen met hun koloniale politi'ek in Engelsch-Indië hebben begaan, is dat zij bij de hervor ming van het onderwijs, geen scholen heb bem gesticht voor het gewone volk, maar dat zij slechts hooge scholen voor de in- tellectueelen oprichtten. Bestaat er groote vrees voor Engeland om Britsch-Indië te verliezen? Spr. gelooft van niet. In de eerste plaats niet omdat men in Engelsch-Indië niets kan bereiken zonder de inlandsche vorsten en vorsten huizen en deze willen wel staan onder in vloed van Engeland, maar niet onder in vloed van parlementen in eigen land. Ook Ghandi ziet dit zeer wel in. Daarbij komt dat als Engeland zich uit Britsch-Indië zou moeten terug trekken, er onmiddellijk de strijd zou ontbranden tusschen de ver schillende stammen, die thans dank zij de overmacht van Engeland in bedwang wor den gehouden. De leden van het ronde tafel-congres zien dat zelf ook terdege in. Daarenboven kan men er zeker van zijn, dat als de Engelschen uit Britsch-Indië zouden vertrekken, er onmiddellijk inter nationale gevaren zouden opdoemen; an dere landen zouden klaar staan om de erfenis over te nemen. Na nog uitvoerig op de vele moeilijk heden in Britsch-Indië te hebben gewezen zette spr. uiteen, dat de oplossing gevon den moet worden in een samengaan tus schen Engeland en Britsch-Indië om het volk op te voeden, niet van boven af, doch langs natuurlijken weg van onder op. Tot besluit vertoonde spr. een aantal lantaarnplaatjes, waarna prof. Van Oven een kort woord van dank sprak. IN WIJK HOORN TE ALPHEN. plaat«en wij een foto van het Chr n i van nieuwe gebouw voor Jnnofi? ,.gen in wijk Hoorn, genaamd tfinrtJ. «h te Alphen a. d. Rijn, bevat- ver^ vestobule met resp. toegangen tot enL:pI^aaJ> kleine zaal, bestuurskamer ?oor 5 benevens een flinke woning reeds S1 ^0*lci?r&e en een winkelhuis, dat de "uit? gebruik genomen werd. Omtrent mooip „°lrlnS en bouwplannen van dit titvoério ï.wtje bebben wiJ destijds een Wöfefi b®s.chrijving gegeven. Onge- M ClU 231 njf croHmiTT ie hebben wij destijds een tnmeid 7o1 Wrijving gegeven. Onge- naast nu gebouw, dat verrezen is <»»-' e Cbr- school, in hooge mate de verfraaien. Het bouwplan werd ontworpen en uitgevoerd onder toezicht van den bouwkundige T. A. Kooy Johzn. te Alphen, terwijl het werk werd uitge voerd door den aannemer T. F. v. d. Zwan I wat het timmerwerk betreft, D. Donker metselwerk. J. Z v. Hellemond schilder werk en A. J. v. d. Linden wat het lood-, zink- en sanitaire werk betreft, allen aannem -s wonend te Alphen a. d Rijn. De oir-~!®ele opening van het gebouw zal pla'-4 Tfëbben Donderdagavond a.s. om half ach b, terwijl het Woensdag a.s., des middags van 3—5 en 's avonds van half- negen tot halftien voor belangstellenden ter bezichtiging zal zijn opengesteld. VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Maatregelen tegen onredelijke huurverhooging. De Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken heeft in haar gebouw aan de Hooglandsche Kerkgracht de najaars ledenvergadering gehouden. Nadat de voorzitter, de heer J. Zitman de vergadering geopend had, wijdde hij woorden van dank aan de nagedachtenis van den heer Joh. Verhoog Jr. die ruim 13'/2 jaar zijn beste krachten voor den Hond heeft gegeven, in September plotse ling aan de zijnen is ontvallen, en wiens overlijden mede voor den Bond een groot verlies beteekent. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het is gebleken dat leden van den Bond bondshuurcontracten en bondshuurkaar- ten ter beschikking van huiseigenaren die geen leden van den Bond zijn. hebben ge steld. iets wat niet toelaatbaar is, en waartegen het bestuur waakzaam zal blij ven. Verder deelde hij mede, dat het be stuur strijd voert tegen het onredelijk op drijven van huren van woningen, en dat het kantoor van den Bond zich niet mag belasten met het overbrengen van huur- verhoogings-mededeelingen aan huurders. Een der leden van den Bond. groot huis eigenaar, die z-ich niet heeft willen schik ken naai- den wensch van het bestuur om de huren van woningen binnen redelijke grenzen te houden, is door het bestuur van het lidmaatschap van den Bond ver vallen verklaard. De notulen van de ledenvergadering op 19 Maart 1.1. gehouden, door den secreta ris den heer P. T. de Jong samengesteld, werden ongewijzigd vastgesteld. De be grooting voor 1932 door den penningmees ter, den heer J. van der Steen ingediend, werd door de vergadering gesanctioneerd. Tot leden van de commissie tot het na zien van de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1931 werden benoemd de heeren: A. L. de Nijs, J. Zand- voort en C. Hendriks. Beide eerstgenoemde heeren ter vergadering aanwezig namen de benoeming aan. terwijl aan den heer Hendriks van zijn benoeming kennis zal worden gegeven. Aan de orde kwam het voorstel om en kele artikelen van fcet H. H. reglement te wijzigen. De voorgestelde wijzigingen wer den na eemge bespreking aangenomen, en houden o.m. in. dat de begrooting en het jaarlijksch financieel verslag van den pen ningmeester met het overzicht van het af- geloopen vereenigingsjaar van den secre taris, tijdig voor het houden van de leden vergaderingen, waarop deze onderwerpen aan de orde komen, aan de leden worden toegezonden. Vervolgens verplichtingen van de leden om het bestuur op de hoogte te houden met de namen van de huurders en onderhuurders, die in woningen ver blijven. welke bij den Bond staan inge schreven. Verder dat bij het verleènen vaai toestemmingen tot onderhuur, een huur- brief.ie aan het kantoor moet worden ge vraagd. hetwelk alleen wordt afgegeven, wanneer de onderhuurder niet als schul denaar in de schuldboeken van den Bond staat ingeschreven. Daarna deelde de chef-de-bureau mede, dat wanneer onrechtmatige onderhuur wordt geconstateerd, waarvoor de ver huurder geen toestemming en de Bond geen huurbriefje heeft gegeven, aan den huurder van de woning, onmiddellijk een huuropzegging zal worden gezonden, ter wijl om zekerheid te verkrijgen aan wien woningen worden verhuurd, bij het afge ven van huurbriefjes. overlegging van het trouwboekje kan worden verlangd. Nog werd de wenschelijkheid aangetoond, dat iedere woningverhuur zelfs van de ge ringste woning in een bondshuurcon- tract wordt vastgelegd. Bij de rondvraag werd de nieuwe toe passing van de Gemeentelijke loozdngs- belasting besproken. Opgemerkt werd. dat het kappersbedrijf van deze belasting is vrijgesteld, maar dat die caféhouders hier in nog steeds worden aangeslagen. Het bestuur adviseerde, deze aangelegenheid in handen te stellen van de betreffende vak-organisatie. Een der leden bracht de schade ter sprake, die verhuurders hebben, wanneer bij wanbetaling van huur. toestemming tot het uitzetten uit de woning bij het Kantongerecht wordt gevraagd en dan uitstel van behandeling wordt verleend, gedurende welke termijn de huurders wel eens nalatig blijven huur te betalen. Het bestuur adviseerde, in deze gevallen ver goeding in rekening te brengen voor het wederrechtelijk in gebruik houden van de Wi ning. en bij niet betaling, het bedrag in de bondsschuldboeken te doen opnemen. De ondervinding heeft geleerd, dat de huurders later genoodzaakt worden, deze kosten nog te betalen. Op verzoek van een lid, werd besloten dat het bestuur voor de leden ge- en on gezegelde bondshuurquitantie's verkrijg baar zal stellen, en dat op de achterzijde hiervan de voornaamste huurbepalingen zullen worden gedrukt. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. AUTOBUSSEN. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben met ingang van 1 December, ingetrokken de aan C. van Gorsel te Hazerswoude ver leende, bij Kon. besl. d.d. 11 December 1930 in hooger beroep gehandhaafde ver gunning tot het inwerking brengen van een autobusdienst van Hazerswoude-dorp (N. H. kerk) over HazerswoudeBenthui zen en Zoeterwoude naar Leiden (Sta tionsplein) en omgekeerd-. CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING AFDEELING LEIDEN. Viering van het 12'/s-jarig bestaan. Reeds bij het binnentreden der zaal in „Oud-Hortuszicht" viel het op, dat de tal rijke aanwezigen een genoeglijken avond hoopten door te brengen. De feestelijke aankleeding der zaal, het geroezemoes der vele stemmen, een dooreen klinken van verschillende muziekinstrumenten, lieten geen twijfel over, hier werd aanstonds een feest gevierd. De afdeeling Leiden van den Christelijken Middenstand vierde dezen avond haar koperen feest Zijn op gewone avonden uit den aard der zaak alleen hee ren aanwezig; nu waren ook de dames er, wat de gezelligheid nog .verhoogde. De groote belangstelling der leden maakte dan ook, dat de zaal tot in de hoeken geheel gevuld was. Als gasten waren aanwezig: ds. H. Thomas, de dagelijksche besturen der plaatselijke middenstandsvereenigin- gen „De Hanze en Neutrale Midden- standsvereeniging, mr Knlbbe en de hee ren Molkenboer en Van der Tas. Vele bloemstukken waren even zoovele tolken van sj'mpathie. De voorzitter, de heer H. Buurman, opende de vergadering, ging voor in gebed en sprak de openingsrede uit. Een krachtig anplaus aan het einde beloonde den voor zitter voor zijn vele moeite, die hij gehad heeft om een en ander uit het archief op te diepen. De voorzitter gaf voor het verdere van den avond de leiding aan den heer J. van Weeren, voorzitter van de feestcommissie, bestaande uit de heeren J, van Weeren, A. Korenhof en C. Schout, welke heeren zich op prachtige wijze van hun taak gekweten hadden, zooals het verdere verloop van den avond zou doen zien. Het eerste werk van den voorzitter der feestcommissie was het woord te geven aan ds. Thomas, die de af deeling op hartelijke wijze gelukwenscht, tevens hieraan verbindend een korte rede, waarin spr, den Chr. middenstander een Asaf ten voorbeeld stelde, die bad: „Heere, geef mij armoede noch rijkdom." Beiden hebben hun gevaren toch, wat door spr. breed naar voren werd gebracht. Vervolgens kreeg de heer Bergers het woord, die op ondubbelzinnige wijze de hartelijke gelukwenschen van de R.-K. middenstandsvereeniging „De Hanze" over bracht en haar Gods Zegen op haar vaak moeilijken arbeid toewenschte. Namens de Kamer van Koophandel voerde de heer Molkenboer het woord voor de afdeeling Kleinbedrijf en-dr. Knibbe als secretaris. De heer Van der Tas. namens de Neder- landsche Middenstands-Bank sprekend, wenschte de jubileerende afdeeling even eens geluk, terwijl ten slotte mr. Komijn sprak als voorzitter van de Neutrale Mid- denstandsvereeniging en tevens als voor zitter van de L. M. C. Do voorzatter, de heer H Buurman, be dankte de verschillende sprekers allen met ec-n passend woord. Inmiddels werden door een drietal jonge dames versnaperingen rondgediend en gaf de voorzitter der feestcommissie aan het muziekgezelschap onder leiding van den heer Plu, gelegenheid diverse muzieknum mers ten gehoore te brengen, welke op verdienstelijke wijze werden gespeeld Voor de noodige afwisseling had de feestcom missie gezorgd door de Christelijke reci- teerclub op te laten treden, welke vereeni- ging alle eer met haar werk inlegde. Waar h$t gezellig is. schiet de tijd meestal spoedig op. zoodat al spoedig, snel ler dan menigeen wel vermoedde, het middernachtelijk uur voorbij was. Dat de feestcommissie haar taak breed opvatte, bleek opnieuw, toen de tafels voor een souper gedekt werden Een keurige rege ling maakte, dat ieder spoedig zijn plaats had en het smaakvolle souper was onge- twiifeld naar ieders genoegen. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord, beloften van beterschap werden zelfs gedaan door leden wier ge weten sprak van slecht bezoeken der werk vergaderingen. Groote propaganda is dan ook van deze feestelijke vergadering uit gegaan. Doch ook aan het gezellige samen zijn kwam een einde. Het was bijna 3 uur, toen de heer Van Weeren het waagde er op te wijzen, dat het nu tijd werd om naar huis te gaan. Alvorens te eindigen werd nog medegedeeld, dat van het hoofdbe stuur een schriftelijke gelukwensch was binnengekom m, welke werd voorgelezen en waarin dit de afdeeling gelukwensehte en tevens spijt, werd betuigd, dat niemand van het bestuur aanwezig kon zijn. Ten slotte bedankte de heer J van Weeren al len, die aan bet tot. stand komen en goed slagen van dezen avond hadden medege werkt, waarna de heer Abr. van Weeren eindigde m?t dankzegging. Een prettige, goedgeslaagde avond was voorbij, een jubileum-viering, waaraan ieder aanwezige 'n prettige herinnering zal behouden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor candldaats-examen Ned. taal- en letterkunde de heer C. A. Zaal berg (Den Haag); voor doctoraal-examen klassieke letteren mej. C. D. M. Zwiebel (Eindhoven); voor cand.-examen Rom. taal- en letterkunde de heer C. F. Schot- borgh (Heemstede); voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. J. H. U. van Drooge (Dordrecht) en de heeren H. M. Doyer (Den Haag); en G. de Bak ker (Rotterdam); voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid de heeren J. C. Dudok van Heel (Den Haag); A. J. E van Emden (Amsterdam) en H. W. Polder mans (Den Haag). De promotie van den heer E. Heringa, geb. te 's-Gravenhage tot doctor in de rechtsgeleerdheid, geschiedde cum laude. BINNENLAND. Minister Deckers over het algemeen defensie-beleid; er is voor 5,6 miHioen gulden bezuinigd. (3e Blad.). De herhalingsoefeningen in 1932 en later. (Binnenland, 2e Blad.). Ons Parlementair «Overzicht. (3e BI). Bij Halfweg is een vrachtauto door een tram versplinterd. (Gemengd, 2e Blad.). BUITENLAND. Duitschland's aanvrage tot bijeenroeping van de consultatieve commissie, volgens het Young-plan. (Buitenl., Ie Blad.). De eerste protectie-maatregelen in En geland. (Buitenland, le Blad.). 'n Volkenbonds-enquête-commissie naar Mantsjoerije? (Buitenland, le Blad.). „DE COMEDIAN-HARMONISTS". Sublieme amusementskunst. Welk een onderhoudende avond, eenige uren van sublieme amusementskunst! Dat hebben ons „Die Comedian Harmonists", de Duitsche Revellers geschonken! Als u blieft niet kunst met een groote K, maar toch kunst, zij het van het bepaalde vroolijke, luchtige genre, dat in deze tij den van neerslachtigheid zoo gewild is en buitengewoon veel opgang maakt. Men kent dit humoristische groepje, droog komieke zangers van de Radio en gramo- foon; 't was een onverdeeld genoegen hen nu ook in een zaal te hooren, temeer daar hun voorbeeldige mimiek tot nu toe voor ons geheim bleef. Kostelijk is deze samenzang, dikwijls geleid door het gladde, ragfijne en flu- weelige onbegrijpelijk hooge kopstem met je van den eersten tenor Ari Leschni- koff, ondersteund, door zijn geestige part ners, die allen op hun beurt naar voren schieten, om hun grapjes te verkoopen. Alle serieuse begrippen omtrent zang techniek verdwijnen als sneeuw voor de zon: maar dat komt er niets op aan! Dit groepje patente, kwieke, vroolijke en charmeerende jongens pretendeert niets anders dan zijn toehoorders allerprettigst bezig te houden en zij doen dit dan ook op een onweerstaanbaar kluchtige ma nier, doorkruiden hun zang met een kleine dosis sentimentaliteit, maar ge lukkig niet te veel, want anders zou dit streelende, weeke zingen onverdragelijk kunnen worden. Neen, zij weten precies wat men op één avond van dit genre ge nieten kan. Harmonisch en rhythmisch glijdt alles van een leien dakje, hun bliksemsnel parlando knettert door de voor dit kleine volume zeker wel te groote Stadsgehoor zaal, zij parodieeren en imiteeren zóó guitig en meesterlijk, dat de toehoorders er tot daverende toejuichingen door ge bracht worden en om toegiften brullen en stampen. Een programma van louter „Schlagers" en toegiften zonder talom van te smullen! Succesnummers uit toonfilms, en van gramofoonplaten't heeft geen zin alle lieflijke, romantische en sensa- tioneele titels daarvan op te sommen, daarvoor zijn ze populair genoeg. Niemand ontkomt aan de bekoring van deze lied jes: slechts een Nurks van het ergste water zou er zich aan kunnen ergeren. Hoe leveren ze het hem, het „Ich bin von /Kopf bis Fusz auf Liebe einge- gestellt" zóó te zingen: een volmaakt staaltje van parodie op de filmactrice Mariene Dietrich, die dit liedje in De biauwe Engel creëerde. Wij denken in zoete herinnering nog aan het „Ich hab für dich ein Blumentopf bestellt", hejt „Was schenkst du mir daim?" en al die andere nummertjes waarmee het hart een tikje ontroerd of het gevoel voor hu mor volkomen bevredigd wordt. Dat voor al bij de Kozakkenmarsch, alweer een volmaakte parodie, waarbij de „geweldige Biberti met één streek door zijn haren een woeste en baardige Rus suggereert. Het bracht de menschen tot orkanen van applaus! Tenslotte de wat tragische „Serenade der Hofsanger", waarin het zie lige van de muzikanten in de binnen plaatsen der groote Duitsche kazerne woningen zoo prachtig naar voren kwam. Als knaleffect het plechtstatige „Auf Wiedersehn". dat een haast onverbreek bare band met deze wereldzwervers schiep Een innig muzikaal ensemble, aan den vleugel de virtuose Erwin Bootz, nauwe lijks aan de „zalige jongenskiel" ontwas sen en die, naar het ons voorkomt, zijn vrienden aanvuurt en inspireert, om hen af en toe onverwacht ook nog met eenige phrases te verschrikken. Sober zijn zij In hun actie, maar wat zij doen is mees terlijk op zijn plaats en van succes ver zekerdEen stelletje prachtkerels, dat vooral bij de dames de gevoelens in beroering brengt, wat wij ons overigens geheel kunnen indenken. Vooral de Don Juan Erich Collin, (herinnert gij U zijn Sonst gar nichts"?) zullen zij niet gauw vergeten! Alles wat zij' brengen is be schaafd, smaakvol en van sprankelenden geest! De Duitsche ernst is ver te zoeken, slechts de wijze, waarop zij ook in dit genre weer een hoogtepunt wisten te be reiken duidt daarop. Een vreugde weten zij op te roepen, die aanstekelijk werkt en ieder in opperbeste stemming naar huis doet gaan. Een zeldzame verdienste, die vooral in dezen tijd tot buitengewone dankbaarheid verplicht. Wij houden hen absoluut aan het „Auf Wiedersehn"!

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1