f Ji SLOBKOUSEN ■:;.r 65 ct. 95 ct. 1.10 INGEZONDEN. RADIONIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. C. G SMIT EEN GEVAARLIJK KOOPMAN. lil het Algemeen Politieblad vestigt de brigadecommandant der Kon. Marechaus see namens den Officier van Justitie te Breda de aandacht op den koopman in manufacturen genaamd Carel Gerrit Mon- frooy. 51 jaar. wonende te Rotterdam. Bui- tenwechstraat No. 110. Hij heeft de ge woonte met manufacturen voornamelijk Noord-Brabant met een auto af te reizen en de auto te plaatsen niet ln de directe omgeving van de woning, waar hij zijn slag denkt te slaan Met een boerenpetje op, een zak op den rug. gaat hij binnen. Eenmaal binnen, geeft hij voor, onder ver toon van 'n portefeuille met bankbiljetten van Amerika overgekomen te zijn om de goederen van zijn kort geleden overleden vader te verkoopen. Meestal bedient hij zich van een naam van een persoon, die in de naaste omgeving al of niet bekend is, een groote manufacturenzaak zou hebben en om die reden de goederen beneden de waarde doen verkoopen. Zoodra hij de zak ledig heeft, tegen een spotprijs, tracht hij een bestelling te krijgen, voorgevende die goederen den volgenden dag met den voer man te zullen medegeven. Tegelijk vraagt hij betaling van een voorschot, om voor die betaling niet terug behoeven te komen. Zoodra het voorschot is gegeven, vertrekt hij. De bestelde goederen worden echter niet geleverd en hij laat niets meer van zich hooren. RECLAME. Zoontje (dat voor straf in den hoek moet staan)..Moeder mag ik misschien in den hoek van den kelder gaan staan? Daar is een mooi spinneweb, en ik heb hier een vette bromvlieg. (Pass. show) BUITENLANDSCH GEMENGD. HET BANDIETENWEZEN IN CHICJAGO. Een politie-agent, die twee inbrekers betrapte bij Ine berooven van een bont magazijn, geraakte met hen ln gevecht en schoot beide inbrekers neer. Het totaal aantal roovers en bandieten, dat te Chi cago door de politie werd gedood is hier mede sinds Januari gestegen tot zestig. DE GRAF ZEPPELIN. Naar uit Friedrichshafen gemeld wordt heeft het luchtschip „Graf Zeppelin" al daar een proef genomen om de landing van het luchtschip te doen geschieden met tractoren in plaats van landingsman schappen. De proefneming duurde een uur en is bevredigend verloopen. EEN FINANTIEEL SCHANDAAL TE BARCELONA? In politieke kringen te Barcelona is groot opzien gebaard door de komst aldaar van den echtgenoot van de door het Parij- sche proces bekende madame Hanau, Bloch. Bloch heeft, naar de berichten melden, gepoogd verscheidene leden van de Cata- laansche regeering te winnen voor een offensief tegen de peseta, van welker val hij nadeelige uitwerking verwacht op de Banque de France, welke groote bedragen in peseta's zou hebben. Het heeft den schijn, alsof deze zaak, waarin ook verscheidene afgevaardigden van de Spaansche nationale regeering zouden zijn verwikkeld, tot een groot schandaal zal uitgroeien. GROOTE BRAND LN ZWEDEN. Bij het groote fabrieksconcern Svenska Metaalwerken te Vaesteras is in de voor naamste opslagplaats een geweldige brand uitgebroken. In weerwil van het feit, dat de gezamenlijke brandweren uit Vaesteras en de omliggende plaatsen met groot ma teriaal aanwezig waren, bleef van het gebouw na enkele uren niets meer over dan de muren De groote voorraden grond stoffen en halffabrikaten werden vernield. Ook een voorraad geweermunitie. welke op een zolder werd bewaard, vloog in de lucht. HET BREST-LITOWSK PROCES. In het groote politieke proces van Brest Litowsk werd voor sensatie gezorgd. De als getuige opgeroepen generaal Ku- kiel, een vriend van den voormaligen mi nister-president en minister van oorlog, generaal Sikorskiverklaarde, dat ln 'tiaar 1925, na de vorming van het coalitie- kablnet-Skrzynski, van welk kabinet Si korski geen deel uitmaakte, een officier van de entourage van Pilsoedskl aan gene raal Sikorski had voorgesteld, een staats greep te ondernemen. Voor de wapenen en munitie zou bedoelde officier zorgen. Ondervraagd naar den naam van dien officier, zeide generaal Kukiel dat bedoelde officier Pieracki heet en thans Poolsch minister van blnnenlandsche zaken is. INBRAAK IN JUWELIERSZAAK. Inbrekers, die zich een weg gebaand hadden door een 15-lnch dikke muur, hebben kans gezien door te .dringen in den ondergrondschen safe van de fa. Walter Davies en Sons, te Londen, waar hun een buit in handen viel van een waarde van 10.000 p.st. De heeren waren klaarblijke lijk geen nieuwelingen in het vak, zij hadden „gewerkt" met rubberhandschoe nen en kostbare apparaten gebruikt voor het doen springen van de safe, Zuurstof- flesschen hebben zU achtergelaten. Dezelfde firma werd twee maanden ge leden ook al door inbrekers bezocht, HEERLIJK WARM KEURIG PASSENDE 8372 MODELLEN ALLEEN PRIMA KWALITEITEN Voor een derde van de waarde Haarl.str. 2-4-6. h. Donkersteeg. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. NEDERL. ZEEMANSCENTRALE. Ondergeteekenden doen hierbij een dringend beroep op de hulpvaardigheid van het Nederlandsche volk. Ons werk het openstellen van tehuizen voor zeelieden (momenteel in Rotterdam, Ham burg en Genua) is vrij oud (het da teert van 1893). Het is mooi en noodzake lijk. Het wordt ook door de zeelieden zeer gewaardeerd; we krijgen daarvan telkens opnieuw blijken. Vraagt gij het zelf maar eens, lezer (es) aan zeevarenden, die gij ontmoet! Echter, ons werk bevindt zich heden in werke- Hjken nood. Onze penningmeester moest ons melden, dat bijzondere middelen moe ten worden verkregen, wijl hij anders de verantwoordelijkheid niet meer dragen kan. Velen moesten ons, noodgedwongen, hun steun reeds onttrekken en elke week komt een nieuwe vlucht „bedankjes" bin nen. Hierbij nu voegen zich twee feiten. Het Hamburgsche Huis geeft thans bijzon dere, geldelijke moeilijkheden, die vóór 31 December a.s. moeten zijn opgelost. Het gaat om een bedrag van f. 9000, hetwelk wij vóór dien datum moeten hebben ont vangen of hebben kunnen leenen. En dan dit: Vele zeevarenden komen zelf ook in het nauw, door werkloosheid of anders zins. Moeten wij nu, in ons Rotterdam- sche huls, koud-zakelijk handelen? Of, hebben wij ons te herinneren, dat er een phtlanthroplsche ader door ons werk loopt? We hebben dit laatste gedaan en besloten, om de kostgelden te verlagen. Dit k&n eigenlijk niet. Het schijnt on verantwoordelijk; Het moet! Er blijve ook ruimte in ons werk voor geloof soptlmisme Nu hebben wij met elkaar dit afgespro ken Ieder onzer zal,* binnen korten ter mijn, in eigen omgeving, pogen hulp te vinden; maar ook zullen we onzen nood- stand, met de medewerking der Pers, be kend maken. Het zou vreeselijk zijn voor het werk (om van nationale schande nog niet eens te spreken, tegenover de andere natie's, die, óok de kleine! hare zeemans huizen open houden) als wij moesten sluiten. Wie weet, of niet iemand of wellicht velen het in het hart schiet; „Hier moet ik helpen!" We hebben het u open gezegd. Heel onze administratie ligt ook voor ieder belangstellende open. Nu wachten we af; in spanning. Wij open, dat gij ons, die dit werk ook in uw naam doen. niet aan ons lot overla ten zult! Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, voorzitter Dr. B. A. Knoppers. 2e voorzitter. Jonkvr. J. W. Ortt, algemeeii mspec- trice. Ds. L. D. Poot, secretaris, Palestrina- straat 9, Amsterdam, Jhr. if, J. A. Quarles, van Ufford, pen ningmeester, Oostduinlaan 36, Den Haag. Postrekening nummer 144030. J. C. Surle en ds. H. Janssen. RECLAME. Dit jaar geen catarrh '32 Doozen a 25, 45 en 65 ct$. 8340 100 KAV. ZENDERS IN RUSLAND. In den loop van 1931 en 1932 zullen 3 zenders geconstrueerd worden met 100 K.W, energie, n.l. in Kiev, Minsk en Sverd lovsk, terwijl bovendien nog 14 zenders ieder van 10 K.W. gebouwd worden. o GEEN OMROEP MEER IN ENGELSCH-INDIE. De regeering in Britsch Indië besloot de radio-omroep op te heffen aangezien de laatste maanden met groote verliezen werd gewerkt. GEWIJZIGDE GOLFLENGTEN. Het Contraal Bureau v, Nederland deelt ons mede golflengten gewijzigd zijn. M. Brussel 509,3 Milaan 501,7 Praag 488,6 North. Regional 480 Lyon-la-Doua 465,8 Mühlacker 360,6 Londen Regional 355, d. Omroep in dat de volgende Graz Brussel Hilversum Turijn RenneslFrankr.) Valencia Kalmar Zwed.) Bordeaux S.-O. 352.1 337.8 298.2 273,7 271.5 267.6 245.9 237 FécamplFrankr.) 221,7 kHz 589' 598 614 625 644 832 843 852 888 1006 1096 1105 1121 1220 1261 1350 K.W. 20 8,5 5,5 70 2,3 76 20 70 8,5 20 3,3 8,5 2 0,25 3 0,2 ER KAN NOG MEER BIJ. In den loop van 1931—32 zullen verschil lende nieuwe stations worden opgericht en van bestaande stations de energie ver hoogd. Hieronder volgt een opsomming daarvan, München wordt in Juli 1932 van 1 K.W. op 75 K.W. gebracht. Weenen komt van 20 K.W. op 132 K.W., ook in den loop van 1932. Praag gaat. spoedig proefzenden met een energie van 60120 K.W, De oude energie is 5.5 K.W. December 1931 komt Langenberg met 75 K.W. en wordt dus ongeveer 4maal zoo krachtig. Berlijn met haar 1.7 K.W. tot nu toe onhoorbaar voor ons gaat in Juli 1932 met 75 'K.W. uitzenden. Ierland krijgt een station van 80 K.W. in den zomer van 1932. Dultsch- lanci gaat het krachtigste station bouwen, n.l. in Leipzig. De zender zal een energie van 150 K.W. bezitten. Hamburg komt van 1.7 K.W. op 75 K.W. en wel in Juli 1932. De „Poste Parisien' op 328.2 M. zal in December 1931 van 0.8 K.W. verhoogd worden tot 60 K.W. Breslau gaat in April 1932 met 75 K.W. werken; thans is de energie 1.7 K.W, Engeland heeft plannen voor 4 nieuwe zenders van 70 K.W., n.l. 2 in Schotland en 2 in het Zuid-Westen on der Cardiff. Wie praat daar over selectiviteit????? RECLAME. 3024 KORENBOND „Si. WILLIBRORDUS." We zijn thans in de mogelijkheid een en ander van het programma van de vie ring van het eerste Lustrum van den Ko- rc-nbond „St. Wlllibrordus" mee te dec 4en De viering heeft plaats te Katwijk a. d. Rijn, 's-Morgens te 11 uur zal de Plechtige Hoogmis in de Parochiekerk worden opge dragen door Pastoor Tholenaar met assis tentie van Pastoor Schiphorst en Kapelaan Roest. De predicatie zal worden gehouden door Pater Resplcius van Valkenhoef O.F.M. leeraar aan het St. Wlllibrordus Missie-College. Na de Hoogms is er ge legenheid voor koffiedrinken in het Pa rochiehuis. Te 2 uur wordt een feestver- gadering gehouden. Het openingswoord zal worden gesproken door Pastoor Tholenaar. De heer Paap, directeur van de Scholae Cantorum van het Groot-Seminarl te War- mand zal een openbare les geven over den Gregoriaanschen Kerkzang. De Scholae Cantorum zal hierbij demonstratie's geven onder leiding van den heer Paap. Te half vijf volgt een gemeenschappelijke maal tijd, daarna wordt een Plechtig Lof in de Kapel der Paters Franciscanen gehouden. De gezangen worden gezongen door de Schola van WarmoiieL De feestavond is in de groote Aula vtnv g'ènoemd College. De studenten van het Missie -College verlee- nen hierbij medewerking, benevens enkele zangkoren. Het belooft, gezien het pro gramma een schitterend mooie dag te worden BENTHUIZEN. Jaarvergadering Het Groene Kruis. De voorzitter de heer A. Verheul Nz. opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, verzoekt daarna den secretaris, den heer A. van Os, de notulen te lezen, welke zonder op- of aanmerking worden vastge steld. Hierna wordt door den penning meester Verslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedra gen met inbegrip der saldi f. 992.92 en de uitgaven f. 232.95, batig saldo alzoo f. 759.97. De voorzitter verzoekt de heeren v. d. Vreede en van Leeuwen de rekeningen en bescheiden na te zien. waarna bij monde van den heer de Vreede wordt medege- deelt, dat alles in goede orde is bevonden. De voorzitter dankt den heer Idema, pen ningmeester, benevens den secretaris en de commissie voor de gedane werkzaamheden. Vervolgens brengt de voorzitter verslag uit als afgevaardigde naar de jaarvergadering Ten slotte brengt de heer Idema, wegens ziekte van den magazijnmeester, den heer v. d. Velde verslag uit over het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat niet alleen is ge bleken dat de vereeniging in verschillende nooden voorziet, maar dat de inventaris belangrijk is uitgebreid door aankoop. Het bestuurslid, de heqr A. v. Os wordt bij acclamatie herkozen als zoodanig. Bij de rondvraag lost de voorzitter de verschillende gestelde vragen naar genoe gen op, en verzoekt de artikelen na ge bruik onmiddellijk in zindelijken staat terug te bezorgen, waarna de vergadering door hem wordt gesloten. KATWIJK. We verwijzen de leden der Katwijk- sche Burgerwacht naar een advertentie in dit blad, waarbij een ledenvergadering wordt aangekondigd tegen Zaterdagmid dag 21 Nov. n.m. 3 uur in het Parochie huls. Gehoopt wordt, dat ook sommige instel lingen en openbare lichamen, die voor dit doel door de Commissie bezocht zijn een bevredigend antwoord zullen geven. De toestand in den tuinbouw wordt steeds slechter. De producten brengen hoogstens arbeidsloon op. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw De commissie tot behartiging van de belangen der tuinders kan reeds veel suc ces boeken bij haar werken. We melden reeds, dat door Baron van Wassenaer van Catwijck 25°/o van de jaarhuur der lan derijen werd geschonken hetgeen een aar dig bedrag uitmaakt. Ook het bestuur der Domeinen gaf een verlaging, die vooral de huurders die hooge pachtprijzen be talen moeten ten goede komt. Immers dit bestuur heeft een vermindering toegestaan van 40"/o doch zoodanig, dat de pacht niet lager komt dan f. 0.60 per R.R., dit ter toelichting op ons vorig bericht, dat voor tweeërlei uitleg vatbaar was. Hiervan wordt dus niet door alle huurders gepro fiteerd doch alleen door die welke meer dan f. 0.60 per R.R. betalen. Ook enkele particulieren volgden het eerst gegeven voorbeeld en gaven vermindering. Het R.K. Kerkbestuur gaf al eerder reductie. NOORDWIJKERHOUT. Stijgende werkloosheid. Het aantal werkloozen stijgt hier onrust barend en bedraagt reeds 100, waarvan twintig bouwvakarbeiders. Twee politieagenten alhier, betrapten op heeterdaad twee Hagenaars, die aan 't wüdstroopen waren in de bosschen van „Leeuwenhorst". OEGSTGEEST. Het a.s. St. Nicolaasfeest. Ter bespreking van de plannen voor de a.s. St. Nicolaasreclame hield de Neutrale Winkeliersvereen. een ledenvergadering ln Café Centraal. De voorzitter, de heer M. C. v. d. Burg opende de vergadering met een woord van welkom tot de talrijk opge komen leden en zette het doel der verga dering uiteen. Door de reclame-commissie was een plan ontworpen, hetwelk door den heer Beukema als voorzitter der commis sie aan de vergadering ter goedkeuring werd voorgelegd. Na gehouden besprekingen werd besloten om, behoudens goedkeuring van B. en W., in de week van 30 November5 December het publiek bij aankoop tot eqn zeker be drag een bon te verstrekken, welke recht zal geven om mede te dingen naar de tal rijke door de winkeliers beschikbaar ge stelde prijzen. Op voorstel van een der leden werd een motie van afkeuring aan genomen tegen eenige leden die zich niet hebben gehouden aan een genomen besluit van de ledenvergadering. Hierna sloot de voorzitter met dank voor de opkomst. RECLAME. 8400 RIJNSBURG. De Tuinbouw, Het zijn alleen de uien waarvoor goede vraag is met redelijke prijzen van f. 4.50 4.90 per 100 K.G. Voor de overige pro ducten is weinig of geen animo. Bloem kool gaat zeer slecht met prijzen van.2.50 4.— per 100 voor 1ste kwaliteit. Tweede soort kan zelfs voor den minimumprijs van f. 0.75 per 100 geen koopers vinden. Met peen gaat het evenzoo zeer slecht. De beste kwaliteit gaat voor f. 2.503.50 per 100 K.G. Roode en gele kool gaat voor f. 4.10 4.90 in de eerste kwaliteit. De aanvoer fs zeer matig. Men hoopt als er winterweer komt, dat de prijs iets zal oploopen. Van daar dat velen de wlnterproducten zoolang opbergen. VOORSCHOTEN. Een goed afgeloopen auto-ongeluk. Een auto, toebehooi ende aan N. K„ aan den Rijndijk, kwam gisteravond omstreeks 8 uur uit de garage rijden, bestuurd door K. Hij wilde op den Haagweg draaien, toen een andere auto naderde uit de richting Haagsche Schouw en bestuurd door P. uit Lisse. Laatstgenoemde reed tegen de auto van K. aan. waarin 4 heeren zaten. Deze auto werd omvergeworpen en totaal vernield, terwijl de auto uit Lisse zwaar werd be schadigd. De vier heeren werden, wonder boven wonder, uit de vernielde auto gehaald, zon der eenig letsel. AARLANDERVEEN. Ervaren in het verstaan der Tijden. Voor de Jongl. Verg. „Samuel" hield ds. G. Laarman uit Hilversum in de Ge- ref. Kerk een lezing over het onderwerp; „Ervaren in het verstaan der Tijden". Spr. wees allereerst op den nood van den tijd, dien we beleven, die dringt tot wa ken en nuchter zijn. Ook wat het jeugd werk betreft, aldus spr.. moeten we de oogen open hebben om te zien wat van de geloovigen gevraagd wordt. Daar is aan den eenen kant een verschrikkelijke ongebondenheid. Aan den anderen kant een krachtige organisatie van hen, die zich keeren tegen Gods ordinantiën. Wij moeten zoeken naar onze taak in de ver warring. Toen er in Israel een tijd van verwarring ontstond na den dood van Saul, hebben de kinderen van Issaschar Israels roeping gezien. Ze bestond in het aanvaarden van den gezalfden Koning. Daarom werden zij genoemd „ervaren ln het verstaan der tijden", om te weten wat Israel moest doen" (1 Kron. 12; 32). Dit inzicht heeft hen gedreven tot orga nisatie. De krachten van de stam werden gemobiliseerd ten dienste van Davia. Twee honderd hoofden waren er bereid om de leiding te nemen. Onder zulke lei ding was er toen onderlinge gebonden heid. Spr. eindigde met de aanwezigen er op te wijzen dat hier de aanwijzing is van onze taak, om onzen gezalfden Ko ning te huldigen en ons vast aaneen te sluiten tot zijn dienst. ALPHEN. Jaarvergadering R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond hield in de St. Jo- aephzaal haar jaarvergadering, welke zich over een goed bezoek der leden mocht verheugen en als steeds een feestelijk 1-arakter droeg. Onder de talrijke aan wezigen waren tal van afgevaardigden i an de afdeellngen der naburige gemeen ten. Bij den aanvang hield de voorzitter Os heer Ruysenaars een kort openings- v rord, waarbij hij de aanwezigen in het I. 'zonder de afgevaardigden een harte- 1 i welkom toeriep. Na het gemeenschap- I lijk zingen van het bondslied werd door de R.K. tooneelverg. „Bodegraven" van Broegraven opgevoerd het tooneelspel in 3 bedrijven „Waterduivel". Regie en spel bleken in goede handen. Over het geheel kan ook dit jaar weer op een geslaagden avond worden terug gezien. Steenstraat 49 - Telefoon 485 Uw huis voor fijne Kookworst WARME CR0QUETTEN EN SALADES, Vergadering van Oud-leerlingen. In de Chr. Landbouwschool alhier werd een vergadering gehouden van de Chr Verg. van oud-leerlingen van landbouw onderwijs. De vergadering werd goed be zocht. Als referent trad op de heer J, h Belgxaver, hoofd der school over het on derwerp: „De nieuwe methode voor het, berekenen van voederrantsoenen". Na de behandeling van zijn leerzaam referaat volgde een aangename gedachten wisse ling. Door de afd. der S. D, A. P, werd ln een der reeds gereed gekomen zalen van het volksgebouw aan de Wilhelmina- straat een jaarvergadering gehouden. De verschillende verslagen van. secretaris en penningmeester werden onverandeM vastgesteld. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Kr. v. Donk en tot gede legeerden van het bestuur van het volks gebouw de heer Engelsman. Door den heer Gr. aan Gouwslub werd bij de politie Donderdag aangifte gedaan dat een ruit van zijn woning werd stuk gegoond. waarvan de(n) dader(s) onbekend is gebleven. Waarschijnlijk heb ben eenige jongens hier hun vandalisme laten botvieren. De Kies verg. „Nederland en Oranje1 vergaderde in het „Concordiagebouw", waarbij de heer J. H. Belgraver een in leiding hield over „Werkloosheid en Ar menzorg". Spr. bracht allereerst naar voren dat dit onderwerp in onzen tijd zeer dringend en van beteekenis is. In den breede besprak inleidér vervol gens de zegen van den arbeid om daar naast erop te wijzen, dat de werkloosheid een der meest ergerlijke gevolgen van de zonden Is. Spr. splitste de werkloosheid bi vier categorieën: le. de werkloosheid door eigen schuld, 2e. de schuld bij ande ren, 3e. het niet kunnen arbeiden door lichaamsgebrek en als 4e. het niet kun nen werken door de ongunstige tijdsom standigheden, waardoor velen uit hun werk gestooten zijn. Komende tot de be spreking in de voorziening dezer nooden, wees spr. allereerst op de plicht der fa milie, kerk en vrienden. Kan hier geer hulp meer worden geboden dan eetö komt de burgerlijke overheid. Speciaal bracht spr. met aandrang naar voren de groote roeping die de kerk heeft te ver staan t. o. al deze nooden door en als ge volg van de zonden, en haar leden tocli zeer moeilijk naar het burgerlijk armbe stuur zal laten gaan. Is echter steunve:- leening door de overheid noodig, dan:; de werkverschaffing, aldus spr„ wel hr meest ideele. Na de behandeling van zijn referas werden door de aanwezigen verschille de vragen gesteld en besproken omtret'. dit voor onzen tijd zoo belangrijke onder werp. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten door ds, J, H. A. Bosch. Ingaande a.s. Maandag wordt de brugwachter 1ste klasse bij de*Ned. Spoor wegen de heer B. Arrel, dienstdoende aan de Gouwebrug alhier, als seinhuiswachter ovc-i geplaatst naar Rotterdam. BOSKOOP. Lezing over Jeugdherbergen. Op zijn tournee door Nederland voor de Ned. Jeugd-herberg centrale, hield de be kende Duitsche Jeugdherberg-vader Arno Steglich in de Nuts bewaarschool een lezing inet lichtbeelden over het jeugd-herberg- wezen. Na een korte inleiding door den heer J. Uittenbogaard over het Ned. Jeugd- herbergwerk, gaf Wilto Schortinghuis een reis-inaruk welke hij in Duitsche jeugd- heroergen had opgedaan. Daarna plaatjes vertoond van verschillende Ned. Jeugdherbergen. Vervolgens kwam de be?r Steglich aan het woord, die op duidelijke en prettige wijze over de DLiitsche „Wan- delvogels" sprak en de Duitsche platen toelichte. Dal om dit gebied de Duitschere ons ver de baas zijn, bleek uit verschillende cijfers b,v op Steglich's Jeugdherberg ..D6 Trensburg" waren er in 1931 reeds meer overnachtingen gegeven, dan in alle Ned- Jeugdherbergen te samen, n.l. plm. 30.000. Deze burgt is een der grootste in Duitscn- land met 2500 bedden. Door het internationale verband is net mogelijk, dat bijv. trekkers uit Nederland voor hetzelfde "lage tarief in do Duitsche Jeugdherbergen overnachten. Op deze wijze leert men andere volken waardeeren c schept dit een geest van vertrouwen vrede. Op dezen avond, welke werd op- j geluisterd met muziek en zang heerschte een goede stemming. Bij de sluiting werd dank gebracht aan de verschillende jeugdvereenigingen en pof' sonen, welke deze avond hadden mogd'J» gemaakt. De heer Steglich ontving als herinnering aan dezen avond een Duitsche uitgave het „Album van Boskoop", dat besef baar was gesteld door de vereeniging v0° onpersoonlijke reclame „Vifor". Bond van Jonge Liberalen. Door den bond van jonge liberalen. Boskoop, werd in hotel „Klaassen propaganda feestavond gehouden. Als_spn- ker trad op de heer Br Gobits uit Ada die een kernachtige rede uitsprak °j! liet onderwerp: „Wat is de taak van l'beralisme in dezen tijd". tfi Na de pauze werd door de jongen» toone:lstukj9 opgevoerd getiteld'. ..oe 011 uit Amerika". Een gezellig bal besloot dezen. a opzichten goed geslaagden avond Zondagsdienst doktoren. Dc Zondagsdienst voor Zondag J*, zal worden waargenomen dbor du Buy. 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6