Tweede Blad No. 21986 GEMENGD NIEUWS. 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 November 193<1 R!3^? bloembollenzwendel. Verschillende Zeeuwschc landbouwers gedupeerd. Onlangs vervoegde zich bij een landbou wer te Koudekerke (Walcheren) 'n bloem bollenhandelaar R. uit Sassenheim en bood hem aan voor hem bloembollen te verbou wen onder voor dien landbouwer vrij gunstige plantcondities. Daar R. reeds eer der een partij gladiolenbollen door den landbouwer had laten verbouwen, doch ge weigerd had ze te aanvaarden, wilde deze er aanvankelijk niet in treden, doch ten slotte liet hij zich door R. overtuigen en werd besloten, dat er 100 roeden grond be plant zouden worden. De landbouwer ont ving eenige dagen later 20 H.L. tulpenbol len, die f.45 per H.L. waard zouden zijn. Hiermee zou de landbouwer f800 kunnen verdienen. Zeer verbaasd was deze toen hem kort daarop een wissel van f. 1200 werd gepresenteerd, niettegenstaande was afgesproken, dat de algeheele afrekening het volgende jaar zou plaats hebben. Toen de wissellooper met den wissel kwam, ver voegde zich juist ook weer R. bij zijn slachtoffer en deze beweerde, dat alles op een vergissing berusttte en de wissel voor een ander was bedoeld. Maar de wissel werd nog tweemaal aangeboden en de landbouwer vond aanleiding, zich tot de justitie te wenden. Dezer dagen liet deze R. arresteeren en deze bekende den wissel te hebben vervalscht en er de handtee kening van den landbouwer voor accept op te hebben geplaatst. Ook in andere deelen van Zeeland zijn personen, die van het lichtvaardig plaat sen van hun handteekening de dupe zijn geworden. „N. R. Ct." o diefstal van bontmantels. Een man en een vrouw aangehouden. In den nacht van 31 Augustus is inge broken bij een firma aan de Zeevisch- markt te Rotterdam, waar voor een bedrag van eenige duizenden guldens aan bont mantels werd gestolen. In verband hier mede heeft men te Schiedam een der jas sen in beslag kunnen nemen. Te Amster dam werd in een logement aan den O. Z Voorburgwal aangehouden een 42-jarig- koopman en een 38-jarige vrouw. Di tweetal is naar Rotterdam overgebracht en daar opgesloten. De man wordt er van dacht de inbraak te hebben gepleegd; de vrouw wordt van heling beschuldigd. treinontsporing. Gistermiddag is van den trein, die te 3.15 uur te Doetinchem moet aankomen, te Weel een goederenwagen ontspoord. Het ongeluk is vermoedelijk veroorzaakt door het overspringen van den wissel. Daar er hier slechts enkel spoor ligt, was de lijn 1 versperd en moesten de reizigers voor beide richtingen ter plaatse overstappen. Er ontstond door een en ander ook later op den dag een aanzienlijke vertraging in den treinenloop. De materieele schade is niet groot. revolutionaire knuppelpartij. Eergisteravond om 6 uur is het Rotter- damsche raadslid Menist van de Revol. Social. Partij, secretaris van het Nat. Arb. Secretariaat (N.A.S.), bij zijn wo ning op het Maasland (Linker Maasoever) te Rotterdam door een aantal commu nisten onder aanvoering van Klinkha mer, districtsbestuurder der Comm. Partij voor Zuid-Holland, opgewacht en in het donker onverhoeds met stoelpooten neer- geknuppeld. De aanvallers namen het slachtoffer zijn tasch af, die later een tiental huizen verder geopend in een tuintje is teruggevonden. Men had dus blijkbaar verwacht daarin iets te zullen aantreffen, maar er zaten slechts kran ten in en de volgelingen van Stalin moe ten in dit opzicht bot gevangen hebben. De heer Menist is later met veel moeite .weer op handen en voeten gekomen en zoo naar zijn huis toe gekropen. De partijgenooten van den aangeval lene hebben er geen politiezaak van wil len maken en naar de regelen van de bloedwraak, die ook door de Chicagosche bandieten in eere worden gehouden, be leefdheidshalve een contrabezoek ge bracht aan den heer Klinkhamer, dezen uit zijn huis gehaald en flink afgedroogd, zooals dat in arbeidersterminologie heet. Het ex-communistische raadslid van Bu- j rink, tegenwoordig lid van de Rev. Soc. P., was ook bij deze knokploeg. Bovendien hebben zij er dit slaadje uit gehaald, dat vijf communstische leden ••an het N.A.S. een verklaring tegen der erreur van hun eigen partij, de Comm "'artij, hebben geteekend, waarin zij te ens hun bereidheid hebben te kenne egeven om mede te werken aan de uil ueiding van het revolutionaire, maa aiet-communistische N.A.S. (N.R.Crt. juweelendie ven te amsterdam aangehouden. De juweliersfirma Citroen in de Kal ver- straat te Amsterdam, kreeg op den eersten October bezoek van twee vreemdelingen. Zij wenschten broches te koopen met edelgesteenten bezet. Vele van deze waar devolle artikelen werden aan de dame en den heer voorgelegd, maar tenslotte werd toch geen keus gemaakt. Eenigen tijd na hun vertrek bleek dat een der broches was verdwenen. Een dergelijk bezoek werd ook gebracht, vermoedelijk door dezelfde vreemdelin gen, een Pool en een Russin bij de firma Begeer in de Leidschestraat. Daar kregen zij geen kans hun slag te slaan. Het onderzoek van de politie leidde tot geen resultaat. De dame en de heer wa ren over de grens verdwenen. Het kwam der politie echter ter oore dat deze vreemdelingen vermoedelijk te Am sterdam waren teruggekeerd. Gistermorgen zijn zij benevens nog een Rus. in hun hotel gearresteerd. De politie gelooft met deze aanhouding een goede vangst te hebben gedaan. De Pool en de Russen werden door beide firma's herkend Ook reisden zij op valsche paspoorten en het onderzoek heeft mede uitgewezen dat deze man en vrouw internationale dieven zijn. Wat de derde aangehouden per soon betreft gelooft men dat hem niets ten laste is te leggen Hij reist op een goede pas, maai' behoort wel tot de bekende internationale oplichters. Ver moedelijk heeft hij hier te lande echter nog niet geopereerd. Bij fouilleering is niets bijzonders op hem gevonden en hij ontkent dan ook zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal. door de tram gedood. Te Nieuwe Pekela had eergisteravond een ongeluk plaats, waarbij de 64-jarige H. de G. óm het leven is gekomen. De oude man, die erg doof is, kwam per rij wiel van Stadskanaal. Onderweg zag hij (wee lichten op hem afkomen en ging laarom, meenende dat het een auto was, p de tramrails rijden. Toen hij bemerkte, dat het de tram was e hem naderde, was het reeds te laat vj werd door de tram gegrepen en mee- -sleurd. Op medisch advies werd hij naar Gro .ïingen vervoerd, waar hij gistermorgen aan de bekomen verwondingen is over leden. van een steiger gevallen. Gisterenmiddag te omstreeks vier uup is op de flesschenfabriek te Zwijndrecht een ernstig ongeluk gebeurd. De autogeen-lasscher Spits van de firma Penn en Bauduin uit Dordreoht is van een 10 Meter hoogen steiger gevallen en in stervenden toestand naar het Diaconessen- Ziekenhuis te Dordrecht overgebracht, waar hij later aan de gevolgen is overleden. de inbraken te tilburg. De van een reeks inbraken te Tilburg verdachten, van Kr. en H., zijn door den rechter-commissaris te Breda in verhoor genomen. Ofschoon zij aanvankelijk weigerden, inlichtingen te geven omtrent de op hen gevonden en in hun woningen in beslag genomen voorwerpen, heeft de Duitscher H. gisteren aan den rechter-commissaris bekend, zich zoowel alleen als in vereeni- ging met v. Kr. schuldig te hebben ge maakt aan een groot aantal van de in Tilburg gepleegde inbraken. (Msb.) o nederlandsch vlieger vermist. De Nederlandsche vlieger Schijns, die 17 dezer van Aruba naar Curasao vertrok, is aldaar niet aangekomen. De torpedojager „Van Nes" heeft naar het vermiste vliegtuig gezocht, doch is zonder resultaat teruggekeerd en heeft het zoeken opgegeven. Aan boord van het vliegtuig bevond zich een passagier van Aruba. (Aneta-Holland teekent hierbij aan, dat waarschijnlijk bedoeld is de heer G. E. H. Schijns, die eerst kortgeleden zijn sport- brevet haalde. Een andere Nederlandsche vlieger van dien naam is n.l. niet bekend.) o vrouw in vlammen. Terwijl mej. de H. te Acht (Eindhoven) een brandend petroleumtoestel wilde bij vullen, sloeg de vlam in de petroleum- kruik, die daarop met een hevigen slag ontplofte. De kleeren der vrouw werden met brandende petroleum overdekt. Ra deloos liep zij naar de buren, die de bran dende vrouw in een deken wikkelden. Zij werd direct naar een ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is zeer ernstig. Dr. CZECH, minister voor sociale aangelegen heden in Tsjecho-Slo- wakije heeft de alge- meene invoering der 40- urige werkweek aange kondigd. Dr. L. VUYK, oud-direc- tëur der Middelbaar Ko loniale Landbouwschool te Deventer is overleden DE UTRECHTSCHE JACHTVEREENIGING heeft gisteren in samenwerking met de Rijvereeniging „Baarn" te Zeist de Cross Country georganiseerd om den „Beker van Zeist". - Het vertrek van den jagermeester met zijn meute van het Slotplein te Zeist. DE NOODLOTTIGE BRAND TE ANNA-PAULOWNA. De buren die te hulp snelden. V.l.n.r. de boeren Hartman, Koensen en veldwachter Hoeksen DE MASTEN VOOR DE HOOG SPANNINGSLIJN VAN DE STAATSMIJN MAURITS NAAR ROERMOND naderen hun vol tooiing. Het koffieuurtje. HET SEIN TOT VERTREK voor de Cross Country om den „Beker van Zeist", wel ke gisteren gehouden is. DE STUDENTENVEREENIGING UNITAS STUDIOSORUM RHENO TRAJEC TINA TE UTRECHT herdacht haar vierde lustrum. Gisteren werden de reünisten officieel ontvangen. De aanko mst der reünisten en de tocht door de stad hadden veel belangstelling van de zijde van het publiek. i de mislukte overval te den haag. De tweede verdachte gearresteerd. Thans is het de politie gelukt den twee den verdachte van den overval aan de Laan van Nieuw-Oost-Indië te ontmaske- «n. Zooals men zich zal herinneren, heb ben twee mannen op 5 dezer getracht met gebruikmaking van een alarmpistool, een Winkelhoudster aan de Laan van Nieuw- Oost-Indië geld af te persen. Als verdacht van deze poging tot diefstal is in den loop der vorige week een zwerver aange houden. Thans is komen vast te staan, dat de tweede dader een 20-jarige slager, zon der vaste woonplaats moest zijn. Deze had zijn identiteit steeds zorgvuldig verborgen gehouden, ook voor zijn„compagnon". Een rechercheur en een inspecteur der Haag- sche recherche hebben te Rotterdam ech- «r kunnen vaststellen wie hij eigenlijk was. Het bleek dat hij te Delft reeds was gearresteerd wegens rijwieldiefstal en dal jjjj later naar Ede was overgebracht waar r den 6anaizoenscommandant ter ase van desertie werd gezocht. Gisteren ïw van Ede naar Den Haag overgebracht Ci? Ye,rdachten hebben, na verhoor be- h!kk aan deze P°Sing tot diefstal te ebben schuldig gemaakt. de fraude te woerden. Een bedrag van f. 6000 verduisterd. i eSif^ktend is te Woerden na een ka* betreffende de boekhouding en hnnriaa? de gemeentebedrijven de boek- I M' gearresteerd. Hij heeft bekend eemoïÏÏ Y?rduistering te hebben schuldig 51k *?et tekort ^draagt plm. f6000. terino- ^ier €en geval van verduis- telSL u? reeds over Jaren loopt. Door onh,o« tekort aan te vullen met wel Jongen doch nog niet te verantwoor- het 53 het boekhouder gelukt "Ifolang vol te houden. twii(»ieei) en ander rijst tevens ernstige d,„controle, uitgeoefend door taten«£f r der gemeentebedrijven, wel det, I' Stnoeg is geweest, daar toch an- zijn Irailde eerder had moeten ontdekt Pit!* 'Schouder, de heer M„ was reeds Herin-. Iaar bij de gemeentebedrijven "Wffl en had heit volle vertrouwen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5