BOTER-BERICHT HEEREN- EN KINDERKLEED1NG uit de omstreken. HOUDT KOERS NAAR KATWIJK AAN ZEE „HET KAASHUIS" RADIO-PROGRAMMA. daar vindt U bij de Fa. PLANJE een geweldige sorteering in Zeer zware Heeren-Ulsier19.50 Prima Jekker met Bont gevoerd 13.50-12 00 Jongensjassen 12 jaar6.90 Tevens ruime keuze in Heerenhoeden, Petten en Overhemden. 8320 ZIE DE ETALAGE. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Interpellatie van den heer Spaargaren Crediet voor werkverschaffing Kosten tunnelontwatering. De raad kwam in vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester J. Kastelein. Alle leden waren aanwezig. Na opening deed de voorzitter mededee- ling van een ingekomen brief P.T.T. Aals meer, waarin inLcutingen gevraagd werden, omtrent vestiging van een postagentschap omgeving „Bloemenlust". In verband hier mede deelde het lid v. Itterzon mede, dat er particulier aan gedacht wordt in „Bloe menlust' een dergelijk postagentschap ge vestigd te krijgen. De raad zal in deze diligent blijven. De heer C. Spaargaren Dnz. interpelleerde den burgemeester over 'a persgesprek, betreffende den algemeenen toestand in deze gemeente. Spr. wenschte, dar de burgemeester een dementie wilde geven ten opzichte van die mededeelingen. De burgemeester antwoordde den inter- pellant, dat zijn woorden niet juist waren weergegeven; hij had meer in het bijzonder den financieelen toestand der gemeente bedoeld en niet die der particuliere be drijven. De zakelijke borgtocht voor der. nieuw te benoemen gemeente-ontvanger werd vast gesteld op f. 10.000. Voor het vervoer per gemeentelijke zie kenauto zal bet volgende worden geheven: f. 2.50 van inkomens van f. 150J tot f. 2000 f.5 van f.2000 tot f.3000, f.10 van f.3000 en l^ooger. In principe werd besloten tot verkoop van plm. 3600 M2. water van de Westpias f. 1 per M2., onder voorwaarde, dat het te verkoopen gedeelte nader door den raad in overleg met den directeur van gemeen tewerken, zal worden aangewezen. Aan J. v. d. Haar werden gelden toe gestaan voor het stichten van een land arbeidersplaatsje. Vastgesteld werden ver ordeningen ter uitvoering van de Bioscoop wet. B. en W. zullen een speciale com missie daarvoor vormen en een dezer dagen Installeeren. Vastgesteld werd een rooilijn voor de Helling, Ingevolge art. der Woningwet. B. en W. werd een crediet van f.4000 verleend voor werkverschaffing gedurende winter 1931—1932. Aan de Zwemvereeniging „Het Ooster- bad" werd een crediet van f. 1300 verleend voor aankoop grond; aan de N.V. Exploi tatie gebouw „De oude Veiling" zal een Jo hypotheek verstrekt worden van f.26000. Tot leden van het Alg. Burgerlijk Arm bestuur werden benoemd: P. Batenburg, A. Kragtwijk en A. v. Leeuwen. Een nieuw reglement van orde voor den gemeenteraad werd vastgesteld. Besloten werd op voorstel van B. en W. en do commissie voor Gemeentewerken, de kosten van ontwatering van de tunnel onder de spoorlijn (prov. prim, weg Haarlem- Aaïsmeer-Ütrecht), voor rekening van de Gemeente te nemen, onder voorwaarden: le. de tunnel door en op kosten van de Provincie in overleg met Gemeente werken te maken een breedte krijgt van 22 M. (rijweg 12 M., aan weerszijden voet- en rijwielpaden 5 M.); 2e. door de Provincie genoegen wordt genomen met de jaarlijksche bijdrage der gemeente, groot f. 2500, gedurende 40 jaren (raadsbesluit 26 Juni 1929) en zij van verdere pogingen tot verhooging dier bij drage zal afzien; 3e. de Provincie een bijdrage zal geven voor eventueel in de van Cleeffkade te bouwen bruggen. Hierop werd de vergadering gesloten. Verkiezing Kiescollege N. H. Kerk. Bij de gehouden verkiezing voor Ge machtigden in het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren: A. Bogaards, G. Harting Azn., J. Kastelein, C. v. Leeuwen Jzn., C. Verbeek Mzn. en B. Wegman Czn. Gekozen werd cle heer J. v. Linden. o HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, d. v. Z. Tak en E. van Opstal. Jozua, z. v. L. Geluk en T. Tamboer. Martina. Hilaria Maria, d. v. J. W. Mesman en M. Scheppers. Elisa beth, d. v. S. de Koning en J. N. Lanser. Petrus Johannes Franciscus, z. v. P. J. F. Ligthart en A. M. G. La Grange. Hil- legonda, d. v. J. van Tilborg en A. Nab. Gerardus Adrianus, z. v, A. A. van Bruggen en H. J. Kortekaas. Simon, z. v. S. van der Oord en B. Brugman. Petrus Johan nes, z. v. B. Spijker en J. P. Verheul. Cornelis, z. v. J. Kroes en J. W. Koenen. Johannes Hendrinus, z. v. H. H. Grau- welman en M. v. Alphen. Levenlooze d. v. J. van der Meij en W. Vonhoff. j Anthonius Cornells, z. v. J. F. van der Veek en J. van Diest. Maria Cornelia, d. v. A. L. van Bentem en M. J. C. Floris. Ondertrouwd: G J L. Brink 24 j. en S. Loosbroek 22 j. J. van Wijk 19 j. en M. Visser 22 j. J. van Huis. wedr. 38 j. en E. W, de Vlieger 34 j. Getrouwd: W. Slingerland 31 j. en J. W. Smit 28 ,j. A. Griekspoor 34 j. en R. M. van Veenendaal 27 j. R. W. Reijnders 29 j. cn J. M, Bouterse 22 j. G. van den Heuvel 30 j. en A. B. Schuurman 23 j. S. P. v. d. Vegt wedr. 31 j. en A.Dijkman 22 j. Overleden: Maria Johanna Onkenhout 65 j. geh. met J. van Zanten. Johannis Honcoop 81 j. wedr. van M. van der Beek. Diefstallen. De heer H. aan den Hoofdweg alhier, kwam gistermorgen tot de onaangename ontdekking, dat een ongenoode gast een bezoek aan zijn erf had gebracht en zich met een paar konijnen tevreden had ge steld. Ten nadeele van den heer D. te Nieuw- vennep werd een heerenrijwiel ontvreemd, dat een poosje onbeheerd tegen een ge bouw had gestaan. De politie stelt een onderzoek in. De werkloosheid. Wijl er gegronde vrees bestaat, dat de Regeering niet zal kunnen medewerken door bijslag te geven op het loon van ar beiders die werkloos zijnde, extra land arbeid gaan verrichten, zal geen uitvoe ring kunnen worden gegeven aan het ter zake door den gemeenteraad genomen be sluit. Ter bestrijding van de werkloosheid, is het te hoopen, dat de landbouwers, nu eigener beweging nog zooveel mogelijk personeel in dienst zullen houden, totdat definitief bekend zal zijn of en zoo ja op welke wijze alsnog een bijslag zal kunnen worden uitgekeerd. De Rattenbestrijding. In verband met de krachtige propagan da. die door de gezondheidscommissie ge maakt wordt voor de rattenbestrijding en de tot de ingezetenen ook per advertentie gerichte uitnoodlging om daaraan zooveel mogelijk steun te verleenen, vernemen we, dat op Woensdag 25 November a.s. in de Beurs te Hoofddorp een lezing met film- vertooning zal worden gehouden over rat ten, rattenschade en wetenschappelijke rattenbestrijding. Als spreker zal optreden de heer C. Bach te s-Gravenhage, direc teur van het Bacteriologisch Laboratorium „Ratin." De eerste winkelweek. De door de Federatie van Middenstands- vereenlgingen georganiseerde eerste win kelweek in deze gemeente zal worden ge houden van 24 November tot en met 8 December a.s. Gedurende deze winkelweek zullen door alle deelnemers-winkeliers wier aantal niet ver van de 125 af zal zijn geluksbonnen worden uitgegeven, waar op fraaie prijzen (zoowel luxe- als huis houdelijke artikelen) kunnen worden ge wonnen. De winkelweek-commissie, bestaande uit de heeren H. Boot, voorzitter, N. Waas dorp, secretaris. Joh. Krabbendam, pen ningmeester, T. Dekker, D. Leen en Joh. Zaal, leden, heeft op inderdaad uitne mende wijze deze zaak ter hand genomen en voorbereid, zoodat er alle reden is om te verwachten dat deze eerste winkelweek volkomen slagen zal. KATWITK AAN ZEE. UITVOERING MONDORGELCLUB „CONCORDIA". Prachtig geslaagde avond! De zaal voor Prot. Belangen was gister avond nog voller dan een paar dagen ge leden, een paar honderd p~rso..e.i m^est.n onverrichterzake terugkeeren. Het is weer een groot succes voor Concordia geworden. Ónder de aanw.z gjn werdjn opgemerkt mevr. Schokking, die het eerste gedeelte van de uitvoering bijwoonde en de heer G. Raver.zvvaay uit Am.t.rdam, die kwam als vertegenwoordiger van de muziekcom- missie der Ned. Chr. Radiovereeniging om te beoordeelen of Concordia gescnikt was om voor de Chr. Radiover. te kunnen spelen. Klokslag 8 uur opende ds. Kalkman, voor zitter van de Chr. Jeugd-organisatie, met te later zingen Ps. 138 1 en met g^bed. Hij he.ttj vooit: c-l.eu i.e.i h. ij c we kom en verheugde zich er over, dat zoo velen opgekomen 'waren om belangstelling le toonen voor onze mondorgelc.uD. Zij mag zich verheugen in groote popu a.itsit. Spr. wees er op, dat dit de eerste maal is, dat zij alleen en zonder medewerking van anderen voor het voetlicht treedt. Met en opwekkingswoorxl om de Chr. Jeugdorgani satie te steunen, waarvan Concordia een cnderafdeeling met haar 85 leden vormt, sloot de voorzitter zijn openingswoord. De directeur ,de heer D. v. Wouw uit Leiden nam nu de leiding van de club over. Er werd begonnen met het „Wilhelmu^ van /Cassauwe". Het tweede nummer was „Cours Avant", cor.c-rt-mar.c.i, de t. ge m l d. ën, die hier in voorkomen, werden good zuiver ten gehoore gebracht. Een van de best gespeelde nummers was „Wkgeiied" van Branms. Hierin wordt van de jongelui veel gevergd. Maar dat dit er zoo kranig werd afgebracht, pleit wel voor de b:kwaamh:id van *Len directeur. Een ieder sprak er over, dat dit zonder slagwerk zoo lief en zacht voorgedragen werd. De Ouverture „La Reconnaissance" van Benood, voor mondorgelorkest bewerkt door den d r ctcur was eveneons een succesnummer. Er is heel wat studie voor noodig om deze ouverture te kunnen blazen. Daarbij moet aai cestipt worden, dat alle .programma- nummers door de jongelui uit het hoofd gespeeld worden. Ais men dat weet, dan kan men pas beoordeelen wat met deze ouverture gepresteerd werd. Onder de aandacht dient ook gebracht te worden met welke v.ughcid de mondorgels telkens ver wisseld werden. Na het eindigen dezer ouverture werd den lieer van Wouw door het jongste lid van den mondorgelclub Kees Varkevisser een zeer groote lauwerkrans aangeboden. De directeur moest verschei dene malen voor het voet.icht treden. We zullen de verschillende stukken, die ge speeld zijn, niet een voor een opnoemen. Genoemd zij nog de Concordia club- marsch, getoonzet door den heer van Wouw en de Potpourri over populaire melodieën. Bij dit nummer had iedere medespe'er drie mondorgels van verschillende toonhoogte. De virtuositeit telkens met de verwisseling trek ieders aandacht. Geëindigd werd met het „Wien Neerlands bloed". Een ieder die tegenwoordig was zal met voldoening op dezen muziekavond terug zien En voor den directeur èn voor de spelers is het een glansavond geweest. Tot afwisseling werden een drietal voor drachten gehouden, die de lachlust van de aanwezigen opwekten. Voorgedragen werden de pantomime „De clown in de ten", door een viertal knapen: Tienus van Pommeren, de Landweerman v. h. 31ste door A. v. d. Plas en „Die er in is, is d'r in", door een 9 tal personen. De laatste voordracht was wel wat lang van duur, zoodat het reeds over elven was, toen het tweede muzikale gedeelte pas kon be. ginnen. Aan het einde sprak ds. Kalkman dan ook een kort slotwoord. Hij bedankte voor het wegslagen van dezen avond den directeur er. de leden en na het zingen van den Avondzang werd met dankgebed besloten. Wij vermelden nog, dat gedurende de pauzes de heer G. Rhee het kerkorgel be speelde. Prima versche Roomboter 1ste soort 70 et. per 5 ons Prima belegen Roomboter 60 ct. per 5 ons Wij geren op 1 pond prima Margarine een half pond Rookworst (merk Tieleman Dros) CADEAU Prima gesmolten vet 26 ct. per 6 ons Prima Geldersche Rookworst met loodje, merk Tioleman Dros Een half pond prima Ham i 40 ct Beleefd aanbevelend: 8323 Burgerdijkstraat 9, Katwijk a. Zee. NOORDWITK AAN ZEE. Bijbeltentoonstelling. Gisteravond werd in het Vereenigings- gebouw aan de Hoofdstraat een Bijbel tentoonstelling gehouden, uitgaande van het Ned. Bijbelgenootschap. Vooraf werd een samenkomst gehou den in de Ger. Kerk. waar ds. Koers en ds. Cupédo hebben gesproken. Zeer velen hebben na afloop de tentoon gestelde werken bekeken. Waar al meer in dit blad de tentoongestelde bijbels uit voerig zijn beschreven vanuit een an dere plaats ln de omgeving, willen wij vol staan met deze tentoonstelling zeer inte ressant te noemen. Zij Is dan ook een bezoek ten volle waard. Ook hedenavond is er nog gelegenheid tot bezichtiging. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. van Woud-n^erg, Terwce- weg 7, v. Woerden: Jhr. D. de Brauw en gez., luit. kol. 4e reg. inf., Regentesselaan 26, van Arnhem: P. G. F. Mineur en gezin, iiliaal-chef, van AssoïideiLstraat 47, van den Haag: C. M. Haksel, vischhandelaar, Geverstraat 21, v. Heemstede: P. J. Hassel- bach en vr., z.b., Oranjilaan 18, van Leiden; W. K. Sasburg en gez., z.b., Weth. Boon- strc-t 4, van den Haag; G. Schmidt en gez., ass, lab., ftegentesselaan 41, van Leiden; A. L. J. van Nieuwkoop, chauffeur, v. Assendelftstraat 29, van Haarl.meer; S. H. Hocijkaas, verpleegster, Rijngeest, van Rotterdam; M. G. Poot, dienstb., Hooge Morschweg 22, van de Lier; G. P. H. Hoog land, verpleeg-ter, Rijnge:st, v. Enschede. Vertrokken: H. P. P. de Graaf, van Re- gentesselaan 29, naar Schiedam, Burg. Knappertlaan 193a; P. v. d. Steen, van Van Assendelftstraat 13, naar Deventer, Hcoge Hondstraat 27; J. Ruwaard en g:z'n, arbeider, van Dorpsstr. 23, naar Katwijk, Veereinde 7a. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van T. de Best-Pluim graaf f; Janneke E isabzt'i, d. van C. E. de Mooij-van de Velde; Maria Louise, d. van C. L. Dillenius-Coors. RITNSBURG. PROPAGANDA-AVOND BIJZONDERE VRIJW. LANDSTORM Tal van sprekers. De af deeling Rijnsburg van den Bij- zonderen Vrijwilligen Landstorm hield een in alle opzichten welgeslaagde propaganda avond in het gebouw „Flora" alhier. Dank zij het moderne verwarmings-systeem, het blazen van heete lucht in de zaal, was het lokaal aangenaam verwarmd, terwijl de muziek van „Wilheimina", onder directie van den heer P. van Delft Czn. mede bij droeg ter verkrijging van een prettigen atmosfeer. De groote zaal was bijna geheel gevuld. Onder de aanwezigen merkten wij o.m, op B. en W. van Oegstgeest zoowel als van Rijnsburg. De voorzitter van de afdeeling, de heer P. J. G. van Leeuwen, heette alle aanwe zigen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Gerrevink, burgemeester van Oegstgeest, Majoor Boots, Luitenant Kar- res, die op verschillende wijze zullen ver tellen van den band, die Land en Vorsten huis bindt. Verder B. en W. van Rijnsburg, die ervaren zullen, wat de Landstorm is, als steun van het gezag, het bestuur van de zustervereeniging, de Burgerwacht v^n „Flora", dat niet alleen nu, maar gedu rende den geheelen winter de zaal afstaat voor schietoefeningen en ten slotte de plaatselijke predikanten. Spr. hoopte, dat aller woord tot het welslagen van den avond zal mogen bijdragen en verklaarde hiermede de vergadering voor geopend. Allereerst werd nu het woord gevoerd door ds. P. Peter, die wees op het doel van dezen avond: meerdere bekendheid geven en liefde opwekken voor den Vrijwilligen Landstorm. Na een uiteenzetting gegeven te hebben van het doel van den B. V. L. wiens be staan niet zoozeer noodzakelijk wordt ge acht uit vrees voor binnenlandsche onlus ten, dan wel om te voorkomen, dat revo lutionairen een minderheid er toe zouden brengen zich ook hier aan Kerk en Kroon te vergrijpen, wekte spr. de jeugdige Rijns burgers op zich aan te sluiten bij den B. V. L., die werkt voor geheel het volk, en alleen als het moet. Hierna was het woord aan Burgemeester Gerrevink van Oegstgeest. Spr. zeide met genoegen aan het verzoek om hier te spre ken gevolg te hebben gegeven en wel om twee redenen, lo. omdat het instituut, ais steun van het wettig gezag spr.'s volle liefde heeft en 2o. omdat spr. de zekerheid I heeft te spreken voor de bevolking eener gemeente, bijna geheel bestaande uit goede vaderlanders. Allereerst ging spr. na, wat te verstaan is onder het wetug gezag. Ons land, met zijn constitutioneele, monar chistische regeering, kan geen geweld dadige schending van de grondwet toe staan. Het gezag, dat volgens de grondwet regeert, kan staat maken op den steun van den B. V. L., onverschillig of dit moet gaan tegen revolutionairen van links of van rechts. Wijziging van de gronuwet langs wettigen weg, brengt geen bezwaren mede, al wil spr. voor zich daarop eóne uitzondering maken, n.l. als een tijdelijke meerderheid een einde zou willen maken aan de regeering van Koningin Wilhei mina. Naast en boven de onschendbaarheid van de grondwet stelt spr. het Koning schap bij de gratie God's van de Oranjes. In een uitstekend gedocumenteerd be toog, aan de hand van de geschiedenis, en daarbij in het bijzonder stilstaande bij de figuur van Prins Willem van Oranje, als grondlegger van de vrijheid der Neder landers en als Christen, zette spr. uiteen hoe het steeds, maar vooral in donkere tijden, weer een telg uit het Oranjehuis was, die ons land uit ellende omhoog moerde. Op spr.'s voorstel werd namens de afd. Rijnsburg van den B. V. L. het volgend telegram verzonden: „Aan Hare Majesteit de Koningin. De afdeeling Rijnsburg van het verband Zuid-Holland West, in ver gadering bijeen, gevoelt behoefte Uwe Majesteit in deze zorgvolle tijden hare on verzwakte verknochtheid aan Uwe Maje steit te betuigen en Uwe Majesteit aan te bieden de verzekering van hare volkomen offervaardigheid." De volgende spr. was de heer J. P. Boots, reserve-majoor, commandant van Zuid- Holland West, die in het bijzonder wees op de preventieve werking, die van den B.V.L., die thans reeds 70.U00 leden telt, uitgaat. De B.V.L. is verdeeld in 20 korp sen, elk onder het hoofd van een gewes telijk commandant en voorts uit plaatse lijke commissiën en af deelingen. Zuid- Holland West telt 67 afdeelingen, met pl.m. 5.400 leden, onder 200 oifieren en 896 onderofficieren. Bijzonder genoegen deed het spr. hier diploma's uit te mogen i eiken aan personen, die zich niet alleen aangesloten hebben, maar zich ook be kwaamd hebben voor den hun wachtenden taak. Dat zijn 3 koningschutters, iets wat, voor zoover spr. bekend is nog nimmer tegelijkertijd is voorgekomen en aan drie scherpschutters, eveneens al een groote onderscheiding, als men weet hoe zuinig de Landstorm, is met die onderscheidingen De drie koningschutters, de heeren C. v. d. Gugten, Heemskerk en J. v. Voorthuizen alsmede de scherpschutters de heeren Vooijs, Schoneveld en van Iterson werden hierop op het podium geroepen, waar on- aer hartelijke toespraken de commandant de onderscheidingen uitreikte. Namens de afdeeling Rijnsburg gaf hier na de heer van Leeuwen nog eens uiting aan de Oranjeliefde der leden, onder ver zekering, dat deze gaarne zich onder com mando van majoor Boots zal stellen, niet alleen, omdat deze drager is van het ge zag, maar ook omdat men hem heeft leeren kennen en hoogachten Tijdens een korte pauze werden de aan wezigen door Luitenant Bordewijn van don Motordienst op de meest aangename wijze bezig gehouden, de geschiedenissen die hij wist te vertellen, wekten lachsalvo's op en zijn begeesterd woord wist werkelijk enthousiasme te voorschijn te roepen, bij het medezingen van de door „Wilheimina" ten gehoore gebrachte volksliederen. Na de pauze voerde Luitenant D. J. Karres, secretaris van de Gewestelijke Landstormcommissie het wooid, die wees op de beteekenis van den 18en November 1918 voor deze tijden, in velerlei opzichten zóó ernstig dat een aantal kerken op Zon dag 29 November a.s. een dag van veroot moediging en gebed uitschrijven. Ook de B. V. L. telt onder zijne leden vele werk- loozen, doch onder hen vonden de duistere krachten geen aanhang en zij willen lid blijven. Aan hen vooral wenscht spr. hulde te brengen. Juist dezen avond wilde spr. herdenken den avond van 18 November op den Maliebaan, toen het Nederlandsche volk, niet zoo gauw warm te krygen, op zulk ontroerend spontane wijze uiting gaf aan zijn Oranjeliefde en den band Oranje en Nederland bevestigd heeft. Spr. wekte op, onze mooie driekleur, tolk van onze nationale gevoelens op 18 Nov. van. toren en trans te doen v/apperen en vooral ook op den verjaardag van onze geëerbiedigde Landsvrouwe, als stille ge tuige, dat niet alleen de Landstorm, maar alle weldenkende Nederlanders nog Oran- jebloed in de aderen hebben. Luitenant Bordewij k wilde bij de vele voorbeelden van de beteekenis van hèt Oranjehuis voor ons land, nog wijzen op een ondervinding van de laatste dagen. Een oefening van het Roode Kruis, voor gezeten door Prins Hendrik. Nu deze zich niet aan het hoofd van de Nederlandsche weermacht kan stellen, stelt hij zich aan het hoofd, daar, waar zij, die hun plicht hebben gedaan, hulp noodig hebben. Burgemeester Bosschieter maakte van deze gelegenheid gebruik om de aandacht te vestigen op iemand die gedurende zes j'aren de ziel van de Rijnsburgsche afdee ling is geweest. Spr. heeft hier brevetten zien uitreiken aan koningschutters en mocht hem daartoe de bevoegdheid zijn verleend, dan zou spr. een leiders-brevet uit willen reiken aan dien man, den heer van Leeuwen, die door vertrek naar elders de afdeeling gaat verlaten. Spr. uitte de beste wenschen voor de toekomst van den heer van Leeuwen, waarvoor deze met een enkel woord dank bracht. In de plaats van ds. de Waard, die ver hinderd was. werd een slotwoord gespro ken door ds. E. H. Broekstra. die gaarne hartelijk dank bracht aan de spr. van dezen avond. Spr. noemde het voor de afdeeling Rijnsburg een voorrecht, dat deze zoo'n mooie vergadering mocht orga- niseeren. Ter afwisseling van het gesprokehe werden verschillende filmbeelden ver toond, natuurfilms, komische enz., die zeer in den smaak van het publiek vielen. Er is veel genoten en het applaus, dat de spr.'s na hun toespraken in ontvangst mochten nemen, wees er op, dat hun woor den hier een dankbaren bodem vonden. Het was in één woord een welgeslaagde propaganda-avond. In de drukbezochte gemeentevergad». ring werden versohillende kerkelijk gelegenheden behandeld en de fl~- gcirsciuicucii uuimuuwu uuanc in verband met de slechte tijden sproken. Propaganda Dierenbescherming. De Ned. Vereen, voor Dierenbesc'ner. ming gaat wederom een propagandatoeht aanvangen. Er wordt een drietal Film- voorstellingen gegeven, n.l. 2 voor volwas, senen. d&ar één avond niet voldoende is en 1 voor de kinderen. De entree is z«> gering, terwijl tot dekking der kosten een loterij wordt georganiseerd. De prijzen zijn geëtaleerd in de étalage der firma Bak. ker en Zn. Na afloop der voorstellingen wordt een fancy-fair gehouden, medewer- king wordt verleend door een bekend Sas- senheimer Duo. Gezien hetgeen geboden wordt twijfelen we of Dierenbescherming aan de vele aanvragen om plaatsen kan voldoen. o WARMOND. R.-K. Wijkverpleging. Met leedwezen werd vernomen, dat d( R.-K. Wijkverpleegster Zuster Carola, overgeplaatst naar IJmuiden. Genoemds Zuster, die tal van jaren hier is werkzaam geweest en in vele gezinnen verzachting en troost bracht, genoot aller achting Moge het haar in haar nieuwen werk kring goed gaan. In haar plaats is aam gesteld de Zusrter Ra-bana. Arbeidsbemiddeling. Het aantal ingeschreven werkloozen be- droeg volgens de ingediende lijst van der correspondent der arbeidsbemiddeling 47 SASSENHEIM. Geref. Kerk. Aan het verslag der Geref. Kerk over het verslagjaar Nov. 1930—Oct. 1931 ont- leenen wij. dat het ledental is toegenomen met, 25 belijdende en 43 doopleden, zoo dat de kerk thans 660 belijdende en 980 doopleden telt. WASSENAAR. Landverpachting. Ten overstaan van notaris Vermeulei van Kruiningen alhier, heeft de publiek verpachting plaats gehad van zes percee len weiland voor rekening van het Bur gerlijk Armbestuur voor den tijd van dri< jaren. In totaal bracht deze verpachtiiij op f.880 per jaar. 10 jaar geleden werden deze landerijei verpacht voor f.2270. R.-K. Armbestuur. De heer J. A. Beijersbergen heeft ontsla] genomen als lid van het R.-K. Armbestuir in de parochie van den H. Willibrordus. VOOR ZATERDAG 21 NOVEMBER. Hilversum, 298 M. Uitsl. VARA.-uit zending. 10.00: v.m. VPRO. 6.457.W en 7.307.45: Gymnastiekles 8.00: Ga mofoonplaten 10.00: Morgenwijding - 10.15: Concert. Trio Kreveld en Ru Mulde (voordracht) 12.00: Concert. VARA septet o. 1. v. Is. Eyl en Gramofoonpl. - 2 15' Kwartiertje van het Instit. v. Art Ontwikkeling 2.30: Gramofoonpl. - 2.40: Literair praatje door Hilda Vert ij Jonker 3.10: Kamermuziek door te Bach-kwartet 4.30: G. Stuiveling: M student en de oorlog" 4.50: Beoefeipl der Huismuziek 5.25: S. D. A.P.-kwtl tiertje 5.40: Vraaggesprek: „Patel Raadhuis-kwestie" 6.15: Zang en piau resp. Joh. Riedel en Joh. Jong 611; Literair halfuurtje 7.00: Vervolg zang en piano 7.15: „Novotny financiert, hoorspel van Erich Singer en G. Binder- 8.15Tweede acte van „Tristan und Isolde van R. Wagner. Uitzending vanuit de Stadsschouwburg door de Wagner-Vereenl- ging 9.30: Bestuursmededeellngen - 9.40: Concert VARA.-orkest 10.00: Tel» de Klepperman 10.15: Concert (■vervolg) 10.45: VARA.-Varia 10.50: Vaz Dili 11.00: Vervolg en slot concert 11.39- 12.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uitzendto; 8.009.15: Gramofoonpl. 10.00—11.» Concert KRO.-Trio 11.30: Godsd. Half uurtje 12.15—1.45: KRO.-sextet. W „Die Blume von Hawaii", P. Abraham - 1.45: Gramofoonpl. 2.30: Kindermir - 4.15: Gramofoonpl. 4.30: KRO. Kunst- Ensemble 6.00—5.15: Esperanto-nleusi 6.006.20: Journ. Weekoverzicht dooi V. de Waart 6.40: Esperantoles Causerie 7.45: Sportpraatje 8.W Radio-revue: „Naar de maan" van J. car. Jr. KRO.-Salon-orkest o.l.v. M. van i Woud. Hierna Vaz Dias 9.30—Uw KRO. Salon.-Orkest o.l o. v. M. van 't Woud O.a. uit „Die Blume von Hawaii", P. «tra ham en Marche Lorraine, Ganne 11* —12.00: Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen»- ding 11.05: Lezing 1.20—2.20: LicM muziek 3.50: Orkestconcert o.l.v. Lesi» Woodgate. Gwladys Naish (sopraan) - 4.50: Programma door de „Winners va» het Padvinders Muziekfeest 5.05W; gelconcert door Reginald Foort 5J»; Kinderuur 6.20: Berichten Volksliederen uit West-Europa (Gramo- foon) 7.10 en 7.30: Lezing 7.50: va riété-programma 0.209.35: Bericnt® 9.55: Orkestconcert o.l.v. Joseph Le»- O.a. Siegfried Idylle, Wagner lOJ&r 12.20: Dansmuziek door Ambrose en si» Band uit het May Fair Hotel. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 8U' Gramofoonpl. 9.20: Orkestconcert - 12.50: Gramofoonpl. 5.20: Orkestconten 9.05: Avond der Chansonniers. Vroom» Avondprogramma. Langen berg 473 M. 6.257.20: Gra mofoonplaten 9.359.50 en 11.30 dito - 12.251.50: Orkestconcert 1.55—i-»- Gramofoonpl. 4.20—5.20: Orkestconcen 7.20: Orkestconcert. O.a. Fantasie ,A» der alten und neuen Welt", uit Dvorak Werken 9.20: Berichten en sluiting. Kalondborg, 1153 M. U 'U Strijkconcert 2.504.50: Orkestconct 7.45—11.20: Dansmuziek voor de olM«* generatie. O.a. Walsen van Strauss Waldteufel. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: Orkestconcert 6,35: Gramofoonpl.' 8.20: Concert. O.a. Piet Hein rlrapso» Anrooy 9.20: Vervolg concert. „Tosca", Puccini 338 M.: 5.20: OrKte concert 6.50: Gramoroonpl. ..Christl". Uitzending vanuit de Vlaam® On era Rome, 441 M. 8.20: Opera „Ma®0" Butterfly", van G. Puccini. naS J Zeesen, 1635 M. 7.20: Hoorspel - Leben des Jacques Offenbach", vaDaj: Schwabach, Muziek van Offenbach r\ „Musik des Alltags" o. 1. v. E. Sci<iJr 9.50: Berichten en hierna tot 11-20 POP lair concert door de kapel Arkadi Fia^ 2-*

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14