72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 18 November 1931 Tweede Blad No. 21984 Van Klaveren blijft Europeesch Bokskampioen. IN DE OMGEVING VAN BINGBRDEN is gisteren de jaarHjksohe Cross Country gereden. Benige snapshots van het progra mma. Versohttlende beleende ruiters namen aan de Cross Country deel, terwijl voor de verrichtingen der deelnemers veel belangstelling bestond. DE JAN KUYTENBRUG (links) te Rotterdam zal in liet begin der volgende week m gebruik genomen worden en een belangrijke verbetering voor het verkeer in de Maasstad beteekenen. Zeer verdiende punten-overwinning op Scillie. Ruim 2500 toeschouwers zijn gisteravond te 's-Gravenhage getuige geweest van het titelgevecht tusschen onzen landgenoot Bep van Klaveren (kampioen van Europa, lichtgewicht) en den Belgischen uitdager Harry Scillie. Al ver voor het aanvangsuur wees dê groote drukte in de omgeving' van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen op een bijzondere gebeurtenis: onafge broken voerden de trams nieuwe sport- enthousiasten aan, drommen voetgangers begaven zich in dezelfde richting en bo vendien moest de verkeerspolitie alle par- keer-ruimte in de omliggende straten be nutten om de enorme rij van auto's een behoorlijke standplaats te bieden. Voor de goedkoopere rangen waren er natuurlijk geen plaatsen meer te verkrijgen; wij ver namen dat deze al uitverkocht waren twee uren nadat eenige weken geleden de voor verkoop was opengesteld. Van 4 tot tien gulden kon men gisteravond offeren voor een toegangsbewijs en behalve voor de al lerduurste was de animo buitengewoon groot, zoodat het gebouw vrijwel geheel be zet was toen tegen kwart over achten de lichten in de zaal werden gedoofd en de machtige schijnwerper boven den op het tooneel opgestelden ring in werking werd gebracht. De onkosten van het organisatie comité voor dezen avond werden op ruim vijf duizend gulden geschat (een beurs van f. 3500 voor de hoofdpartij inbegrepen) maar de heeren zullen ondanks dat stellig heel hooge bedrag nog wel een zoet winstje hebben gemaakt. En zij danken dat dan bijna uitsluitend aan de populariteit van onzen kampioen Bep van Klaveren, die een tienmaal grooteren aanhang heeft dan eenig ander bokser sinds den glorietijd van Piet van der Veer in ons land heeft ge had! Van bondsofficieele zijde bewees men den wedstrijd de noodige eer door in smo king te verschijnen, hetgeen intusschen op den buitenstaander een ietwat komisclien indruk maakte Begonnen werd met een partij van 8 ronden van twee minuten tusschen den Hollander Roos Disch 156,7 KG.) en den Belg A. Benoit (54 9 K.G.), een niet be paald hoogstaande, doch wel levendige strijd, waarin de Hollander meer aanviel, iets zuiverder plaatste en verdiend op VAN KLAVEREN. punten won. De tweede ontmoeting bracht eveneens een Nederlandsche overwinning, thans van den Hagenaar Donnars (71 K.G.) op den Belg van Hoof (72V« K.G.i Het scheen aanvankelijk dat de Belg, die direct fel aanviel, de meerdere zou zijn. doch Don nars werd geleidelijk beter, dwong zijn tegenstander tot verdedigen en plaatste treffer op treffer. Tweemaal werd de Belg door de gong gered. Aan de beslissing kon dan ook niet meer getwijfeld worden. Thans volgde de hoofdpartij om het kampioenschap van Europa in het lichtge wicht. Eerst kwam de roodharige Scillie in den ring, daarna Van Klaveren en voor al onze landgenoot werd stormachtig toe gejuicht. De volksliederen werden gespeeld, er werd getosst, en vervolgens kon de strijd een aanvang nemen. Scheidsrechter was de heer Schemann (Frankrijk), jury leden de heeren D. van Klaveren (Hol land), die geen familie van den bokser is, en Collard (België), Van Klaveren 60.6 K.G. en Scillie 60,34 K.G. Na een nerveus verkennen kwam Scillie in den aanval, maar de nog voorzichtig boksende Van Klaveren bleek over een dekking te be schikken. die voor den Belg te sterk was. En allengs groeide bij onzen landgenoot het zelfvertrouwen. Scillie bleef iets meer in den aanval, maar met schitterende schijnbewegingen bracht Van Klaveren hem in de war om dan bliksemsnel een regen van slagen op zijn tegenstander te doen neerkomen. Na een vijftal ronden stonden de partijen misschien nog zoo on geveer gelijk, maar daarna trad de rood bruine atbletische figuur van Van Kla veren al meer en meer op den voorgrond. Hij trad agressiever op, kwam telkens door de dekking van den Belg en nam zoo een stevigen punten-voorsprong. die weldra voor den Belg niet meer in te halen scheen te zijn. En van toen af aan ging het alleen nog maar om de vraag wanneer Van Klaveren de beslissende stoot zou toe brengen Niet dat Scillie slecht bokste, verre van dat. maar men voelde dat hij met z'n veel kleiner repertoire van slagen en met zijn aanzienlijk minder sterken aanval niet bij machte was onzen landge noot werkelijk ernstig te bedreigen In heel deze partij van 15 ronden van drie minuten heeft men geen moment het idee gehad dat Van Klaveren in gevaar verkeerde. Ap- peileeren van Scillie voor een te lagen stoot werd door den arbiter onmiddellijk posi tief afgewezen en de bruine figuur bleef den kamp bij voortduring beheerschen, al was het verschil niet zoo buitengewoon groot, dank zij het zeer sterke incassee- ringsvermogen van den Belg. In de zevende ronde bereidden harde maagstooten van Van Klaveren den beslissenden stoot voor en na een roffelvuur van slagen werd Scillie door den ring gedreven. Hij scheen groggy, doch wist in de clinch te komen en de gong redde hem toen. Niettemin herstelde hij zich daarna weer en in de elfde ronde wist hij eenige goede treffers te plaatsen. Het slot was weer geheel voor onzen landgenoot', hij gaf zich vrij om meer kans te krijgen op den knock-out doch het lukte niet. Hoewel verdoofd hield Scillie stand en toen de gong voor de laat ste maal ging had Van Klaveren op pun ten gewonnen. Het Hollandsche jury-lid en ae arbiter stemden te zijnen gunste, ter wijl de Belg van oordeel was dat Scillie tot winnaar moest worden uitgeroepen. Na de pauze heeft de Belg Etienne (76,5 K.G.) met heel klein verschil op punten gewonnen van den Nederlandschen half- zwaargewicht-kampioen de Boer. die 77'/j K.G. woog. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Maandag opende Gorinchem haar poor ten voor de groote St. Maartenpaarden markt. en desgelijks gister voor de idem runderenmarkt. Bij gebrek aan buiten- landsche koopers behoudens enkele was er noch Maandag, noch Dinsdag veel handel. De prijzen vielen daar ook voor alles wat terug. Besteedt werd voor luxe tuigpaarden f. 300350, Werkpaarden f. 150—275: 2Vs-jarige paarden f. 200— 300.— Slachtpaarden van f. 80—175 per stuk. Dinsdag waren enkele Berlijnsehe veekooplieden vertegenwoordigd, zoekende naar een puike jonge kalfkoe. Veel kochten ze echter niet, zoodat de markt er weinig of geen invloed bij had. Voor extra bestf 34 jarige kalfbeesten werd ongeveer f 300 besteed. Een verschil van f. 100 of meer, minder als het vorige jaar. De veeprijzen zijn in België echter zoodanig gedaald evenals hier dat de prijzen onzer Zui- derburen nog wel wat hoog waren. Enkele dezer kooplieden zijn echter in staat deze prijzen nog te besteden, daar ze deze die ren in bestelling hebben voor de goed ge situeerde boeren of z.g. heerenboeren in hun land. die hun veestapel uitsluitend met een beste Hollandsche koe regelmatig willen aanvullen. Overigens is de veehan del met België dit najaar van weinig be- teekenis. De Rotterdamsche markt was gister on der concurrentie van de St. Hubertus- markt te Gorinchem erg stil. Er was minder vee maar weinig volk. Verliep al- zoo zeer lui en de prijzen konden die der vorige week niet bereiken Ook in de rijen van het jonge fokvee was bijna niets geen handel. Te Purmerend en Groningen waren gisteren de aanvoeren grooter als vorige week en gingen de prijzen bij heel lang- zamen handel eveneens naar omlaag. Met het slachtvee, zoowel koeien als kalveren, was de handel Iets beter. De prij zen verhoogden zich met enkele ets. per K.G. Schapen en lammeren hield men met het oog op de onzekere exporttoestanden wat thuis. Er werd dezer dagen weinig op de markten gebracht en zoodoende kon men een verdere veria" -ïg voorkomen. Tot op heden is het nog niet tot een alge- heele stopzetting van export naar Frank-, rijk gekomen, hoewel het kwantum voor November reeds is overschreden. Vermoe delijk zal dit van het December kwantum worden afgetrokken. Dit is de algemeene opinie. De varkensmarkten hadden een heel flauw verloop en de prijzen brokkelden weer eenigszihs af. Het lichte goed is haast geen prijs voor te maken. Denemarken overlaadt de Engelsche markt met bacon en stuurde naar Holland dezer dagen een belangrijk kwantum zware geslachte zeu gen. Hiermede dus ook het varkensvleesch hier te lande drukkende. VAN DER S. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. HET NIEUWE GEMEENTEHUIS VAN ST. LAURENS in Zeeland is gisteren officieel in gebruik genomen in tegenwoordigheid v. jhr. Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in Zeeland.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5