WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. UIT DE RIJNSTREEK. voegen Het voorstel Bergers wordt ge steund door de heeren Paardekooper en van der Krogt en aangenomen met alleen de stem van den heer Meijdam tegen. Tot stemming overgaande wordt dan be- toemd de heer P. Sep met 6 stemmen, terwijl 4 stommen zijn uitgebracht op den beer Spaargaren en 1 op den heer Koek. De heer de Graaf zegt „dat is de zoo- veelste keer dat de Protestantsche bevol- jbnjr van Zoeterwoude een trap krijgt". jen voorstel van B. en W. om èen kasgeld leening aan te gaan, groot f. 10.00!) „iet de Boeren Spaar, en Leenbank alhier tegen 4 pet. 'sjaars, wordt teruggenomen dcor B. en W„ omdat een circulaire is verschenen van de Bank voor Ned. Gemt. waarbij gevraagd wordt geen promessen af te geven aan andere bankinstellingen, op grond van de met de Bank gesloten reke ning courant overeenkomst. Telefonisch is verder op navraag medegedeeld dat de Bank voor Ned. Gemt. thans een bedrag ad f. 10.000 4 pet. wil verstrekken. Vastgesteld worden vervolgens de ver goedingen voor de bijzondere school- iiesturen over 1929, te weten voor de R.K. school a. ri. Rijndijk f. 3572.83; R.K. Meis jesschool Zuidbuurt f. 4536.45 en f. 300 voor handwerkonderwijzeres; R.K. Jongens, school Schenkelweg f. 509980. De door B. en W. aangeboden concept bcgrootingswijziging voor den dienst 1931, waarbij voor dekking van uitgaven moet aangewend worden een bedrag van f. 4C0D van het batig saldo 1930, wordt hierna vastgesteld. Daarna wordt behandeld de bsgrooting van het waterleidingbedrijf, waarbij op voorste, van den lieer de Graaf besloten wordt, in afwachting van de nader vast te stellen salarisrege ing voor den admini strateur, diens jaarwedde pro memorie te ramen en de post onvoorziene uitgaven met f.630, zijnde het tegenwoordig salaris, te v-ritoogen. Een voorstel van den heer de Qraaf om de f. 45 vergoeding voor kantoorhuur in te trekken op grond dat de administrateur thans als opzichter een ambtswoning heeft, wordt later weer in getrokken, nadat over dit punt lang is gediscussieerd en is medegedeeld, dat over de huishuur dier woning later bij de gemeentete^rooting gesproken kan worden. Nadat de heer Meijdam nog heeft ver zocht aar B. en W. om maatregelen te nemen, dat de watergelden voortaan geïnd zullen worden bij den huiseigenaren, wordt de begrooting voor het waterleiding bedrijf vastgesteld, gewijzigd als voren bedoeld, in ontvangsten en uitgaven gewonen dienst op f. 15 568 03 en in 'den kapitaaidienst in ontvangsten en uitgaven op f. 15.35086. Hierna wordt begonnen met de behande ling van de gemeentebegrootlng. Door de heeren Paardekooper en Meijdam worden algemeene beschouwingen gehouden, die aanleiding geven tot debat en waarop we nader zullen terug komen. Na die algemeene beschouwingen besluit de raad de overige agendapunten af te werken en de behandeling der begrooting uit te stellen tot 's avonds. Oninbaar ver klaard wordt dan nog een bedrag van f.1 hondenbelasting, terwijl tenslotte met 7 tegen 4 stemmen (de heeren Paarde kooper, Bergers, Wessel en de Graaf) wordt besloten tot het restaureeren van de raadzaal conform het voorstel van B cn W. 'Het werk wordt opgedragen aan de Erve Paardekooper en van Wilsum. Bij de rondvraag verzoekt de beer de Graaf spoed te betrachten met demon- streeren der motorbrandspuit. Hierna schorsing der vergadering tot des avonds 7 uur. Bij de algemeene beschouwingen wordt sllereerst het woord verleend aan den zeer A. C. Paardekooper, die er op wijst, dat de begrootingscommlssle zich uitste kend van haar taak gekweten heeft, gelet op het uitgebreide rapport, dat over het onderzoek is uitgebracht. Spr. juicht het voorts toe. dat in dat rapport bezuiniging wordt nagestreefd, hetgeen in dezen tijd zeer zeker moet gewaardeerd worden doch overigens heeft het hem bevreemd, dat over de ambtenarensalarissen niet ge rept wordt. In dezen tijd nu van een groot gedeelte der bevolking enorme lasten ge vergd worden, is het volgens spr. niet meer dan billijk, dat ook de ambtenaren daarin bijdragen. Waar echter noch de commissie, noch B. en W. terzake met voorstellen zijn gekomen, wil ook spr. geen daartoe strekkend voorstel doen. Vervol gens wees spr. op de grondbelasting die in deze gemeente zeer zwaar op een groot gedeelte der bevolking drukt, vooral in deze slechte tijden voor land- en tuin bouw. Spr. juicht het echter toe dat een stap in de goede richting is gedaan door de commissie door een verlaging voor te I stellen van de heffing van opcenten op de Pers. belasting. j Hierna krijgt de heer Meijdam het woord, die er zijn vreugde over uitspreekt, dat bij de j.l. gehouden verkiezingen de met christelijke groepen geen zoodanig stemmenaantal op zich konden vereeni gen, dat zij hun intrede konden doen in dezen raad. Uitvoerig bespreekt de heer Meydam vervolgens de verschillende poll- ueke richtingen. Gekomen tot de begroo- ung, wees spr. eerst op de tijdsomstan digheden en belichtte vervolgens uitvoe rig de taak van een begrootingscommissie om ten slotte langen tijd te spreken over de verbouwing van 't raadhuis en den "°dw van het gymnastieklokaal. Wethouder Noordman weerlegde aJs woordvoerder der R.-K. fractie hierna benige gezegden van den heer Meydam. Na eenige discussie naar aanleiding van de rede van den heer Meydam, deelt de jooratter mede, dat in afwachting van "et besluit der Tweede Kamer over sala risverlaging van Rijksambtenaren, voor- ioopig niet gedacht kan worden aan pen- sioenverhaal. Hierna werd overgegaan tot artikelsge- rh betlandeling der begrooting. ri') volgnr. 89 wordt aangenomen een vorstel der commissie (meerderheid) om "et salaris van den gemeentebode niet meer uit te betalen, omdat thans een "Parte functionaris is benoemd. Hierdoor wordt bespaard f. 50. [de volgnrs. 91 en 92, schrijf- en bu- Sn en en druk" en bindwerk S' overgenomen een voorstel der com- irlit verlaging van elk dier posten 1.50. volgnr. 94 wordt aangenomen een der commissie om het bedrag voor jr(ddj meubelen voor het gemeentehuls °P f 100 16 vermlnderen en brengen J voignr. io7 ontspint zich een lange tem,. ovcr de betrekkingen van arftb- aat van den burgerlijken stand, die boesonen worden waargenomen, dienst»-—andere functie ln gemeente- 6 w„v1;rvu,len- BÜ stemming wordt met -sen 5 stemmen besloten de geraamde belooningen te handhaven, waardoor een ingediend voorstel Paardekooper tot hal veering der bedragen is vervallen. Voor stemden de heeren v. d. Krogt. Tljssen. van Bennekom, v. Haastregt en de beide wethouders. Bij volgnr. 114 wordt aangenomen met 9 tegen 2 sf (Bergers en Meijdam) een voorstel van B. en W. om het wachtgeld der onderwijzers in de nuttige handwerken te doen afloopen ln 4 jaar. De commissie was voor 2 jaar. Bij volgnr. 118 worden inlichtingen ver strekt over het converteeren van geldlee- ningen, welker conversie contractueel pas kan plaats hebben 1 Juni '32. Voorts wijst de heer Bergers er op, dat binnenkort wel licht een voorstel zal worden gedaan om in de z.g. Kruisbuurt woningen onbe woonbaar te verklaren, in verband waar mede gewezen wordt naar den grond dien de gemeente heeft aan den Hooge-Rijn- dijk voor het bouwen van woningen. Er ontspint zich bij dit punt een discussie over het vraagstuk of het wel gewenscht is dat men om inlichtingen moet gaan voor het koopen van bouwgrond bij den gemeente-opzichter dan wel ter secreta rie. De heer Meijdam wijst nog eens op het te bouwen gymnastieklokaal en dat in deze Katholieke gemeente geen overeen stemming bereikt is kunnen worden. Had men de noodige stappen gedaan dan was er vrijstelling verleend tot 1 Jan. 1936. Spr. vraagt alsnog stappen te doen bij het schoolbestuur tot opschorting van den bouw. De voorzitter antwoordt dat art. 195 L. O.-wet niet door de gemeente toegepast kon worden; het vragen van vrijstelling betreft openbare scholen. Overigens zijn er onderhandelingen gaande met het schoolbestuur en het is te verwachten dat die een goed resultaat zullen opleveren. Nadat nog het wegenvraagstuk is be sproken wordt overgegaan naar volgnr 120. B. en W. ramen voor het in orde brengen der secretariswoning in verband met verbouw en wegens het doen van aller noodzakelijkste onderhoudswerken een be drag van f. 500. De commissie is voor een bedrag van f.250 te voteeren, terwijl de heer Paardekooper een voorstel doet om f.400 toe te staan, welk voorstel door B. en W. overgenomen, wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen (Bergers en Meij dam). Bij volgnr. 128 stelt de commissie voor de studietoelage ad f50 in te trekken. Wanneer de heer Bergers er op wijst dat ook dit weer een erfenis is van den ouden raad meent de heer Noordman daartegen te moeten protesteeren, want reeds meer dere malen is hedenavond zulks naar vo ren gebracht. De heer Noordman wijst er op, dat er leden zijn die zich niet meer verdedigen kunnen en overigens dat re kening gehouden moet worden met de omstandigheden, waarin de oude raad die besluiten nam Na eenige discussie stelt de heer Bergers voor het vroeger genomen besluit in te trekken, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten, zoodat voortaan geen studie toelagen meer worden gegeven. Bij volgnr. 131 wordt, op grond van het feit dat de commissie daarop gewezen heeft, besloten tot vernieuwing der deu ren van het arrestantenlokaal aan den Hooge Rijndijk en de betrokken post met f. 25.verhoogd. Na lange discussie wordt bij volgnr. 142 met 9 tegen 2 stemmen (Bergers en Meij dam) de raming ad f. 500.— voor verlee- nen van subsidie aan de burgerwacht ge handhaafd. Bij volgnr. 175 stelt de heer de Graat voor te bemerken dat de salarisregeling van den gemeente opzichter nader zal worden geregeld, zoodra de jaarwedde van den administrateur van het waterlei dingbedrijf is herzien. Aldus wordt besloten. Bij volgnr. 205, onderhoud woningen hoofd O.L. Schooi, gemeente opzichter en woning Miening, geraamd op f. 250.stelt de commissie voor f. 125.—. Na eenige dis cussie wordt in stemming gebracht her voorstel van B. en W. hetwelk wordt ver worpen met 3 stemmen voor en 8 tegen (voor Tijssen en de belde wethouders). Het voorstel der commissie is daarmede aan genomen. Bij volgnr. 276, stelt de commissie voor om den post „onderstand huishuren" te verlagen van f. 1000.tot f. 800.Na eenige discussie wordt het voorstel vari B. en W. in stemming gebracht en aan genomen met de stemmen der commis sieleden (Bergers, van Bennekom en Meijdam) tegen. Bij volgnr. 286 wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om aan den deur waarder der plaatselijke belastingen geen salaris maar eene gratificatie toe te ken nen. Tegen stemmen van der Krogt. Tijs sen, van Bennekom, Bergers en de Graaf. De uitgaven zijn daarmede behandeld, zoodat de ontvangsten aan de beurt ko men. Bij volgnr. 26 stelt de commissie vooi de huur der onderwljzerswoning te bren gen op f. 400.B. en W. vinden dat niet juist, omdat het hoofd der school pas hier woont en gesolliciteerd heeft, met het vooruitzicht dat hij f. 350.huur moet verwonen. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen (Bergers en Meijdam). Bij volgnr. 51 wijdt de heer Meijdam uit over de onbillijkheid van heffing eener grondbelasting. Gaarne had de commissie waarin verandering gebracht, doch ver- schiUende factoren beletten dit. De heer Noordman deelt de zienswijze van den heer Meijdam volkomen, want de belasting wordt geheven van den grond of deze op brengt Ja dan neen. Is de grondbelasting onbillijk dan is het nog onbillijker, aldus spr. daarop opcenten te heffen. B. en W zijn er daarom dan ook voor om die be lasting te verlagen en zoo noodlg andere belastingen op te voeren. Bij de volgnr. 53. 54 en 57 behandelt de heer Meijdam namens de commissie een voorstel tot verlaging der personeele be lasting met 20"/» heffing van 20 opcenten op de fondsbelasting in plaats van 30, zooals B. en W. voorstellen, en invoering van eene heffing van 50 opcenten op de vermogensbelasting. De heer Meijdam wijst op de progressie die er bestaat bij de heffing van de hoofd som der personeele belasting; een pro gressie opcenten-heffing is dus zeer on billijk. Aan de hand van verschillende voorbeelden licht de heer Meijdam dan toe dat de mindere man minder belasting zal gaan betalen bij aanneming van het voorstel der commissie en dat zij die in de vermogensbelasting worden getroffen slechts weinig meer zullen betalen. Nadat de secretaris heeft toegelicht dat de strek king van het voorstel van B. en W. is om schommelingen in de belastingheffing in groote mate tegen te gaan en tevens ver 127. Jonge-jonge, wat had die kleine Tuimeltje een adem. Hij blies zoo lang en zoo hard dat de zeepbel nog grooter werd dan hij zelf. En een prachtige kleuren als er in te zien waren. Allerhande, maar er was geen een kleur, die gelijk was aan zijn eigen gezicht, want dat zag vuur rood van inspanning. 128. Tuimeltje vond dat die mooie zeepbel niet mocht klappen en daarom hield hij op met blazen en liet hem in de kamer zweven. Daarna ging hij er nog wel vijftig andere bij blazen en de kamer stond weldra heelemaal vol zeepballonnetjes. Er waren er zooveel, dat kikker Karei bijna geen plaats meer had om te staan en Tuimeltje zelf ging plat op zijn rug liggen. Hij vond het geweldig leuk en gierde het uit van de pret. band houdt met het voornemen tot ver mindering van de opcenten op de grond belasting, zet de heer Noordman nog een en ander nader uiteen. Laatsgenoemde wijst er op dat die 10 opcenten meer op de Fondsbelasting de landbouwers niet zullen voelen, omdat de meeaten geen inkomen zullen hebben, doch eene heffing van 50 opcenten op de vermogensbelasting wel. In stemming komt dan het voorstel van B. en W. nml. 30 op centen Fondsbelasting, geen vermogensbe lasting en geen vermindering pers.bel. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 5 st. (tegen Tijssen, Meijdam, Bergers, de Graaf en Wessel). De begrooting wordt dan verder vastgesteld met onveranderde eindcijfers met 7 tegen 4 st. Tegen stem men de heeren Meijdam, Bergers, de Graaf en Wessel. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Geen commissie voor de cultures De Zuidkade Crediet voor werkverschaffing. De raad dezer gémeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter- scnap van den neer P. A. Colijn, burge meester. Na opening, werden de notulen, be houdens een kleine opmerking van den heer Boekraad onveranderd goedgekeurd. B. en W. stellen voor de ingekomen stukken van a tot en met j voor kennis geving aan te nemen, waartoe wordt be sloten. Vervolgens was ingekomen een schrijven van de raadsleden ue heeren Noest en 't Hart, waarbij voorgesteld een commissie te benoemen voor het maken van propa ganda voor de Boskoopsche culturen. B. en W. hebben daartegen ernstige be zwaren en zeggen ook in hun aiwijzend prae-advies het voorstel niet te aanvaar den. De heeren Noest en 't Hart voeren hier over het woord, en bevelen hun voorstel ten sterkste aan, ook de heer de Kuyter staat niet onverschillig tegen het voor stel van de heeren Noest en 't Hart. i De voorzitter verdedigde het afwijzend prae-advies, er bijvoegende, dat moenten er inderdaad onder de kleine kweekers ge vonden worden, die hulp en steun noouig hebben zij zich eerst tot de verschillende organisates op tuinbouwgebied moeten wenden. Moenten deze organisaties de huip van het gemeentebestuur inroepen dan kan zeer zeker verwacht worden, dat maatregelen zullen worden genomen, j Het voorstel- van B. en W. in stemming gebracht wordt aangenomen met de voor stellers tegen. Daarna kwam aan de orde het afwij zende praeadvies van B. en W. op een I adres van den heef F. A. Daniël, houdende I verzoek om verbetering van de Zuidkade ter hoogte van perceel 260, alwaar een gevaarlijke bocht aanwezig is. B. en W. zien geen heil in een partieele verbetering, doch zeggen in hun prae- advies. dat mocht de werkloosheid in haar tegenwoordigen omvang nog zeer lang aanhouden, zij onder de oogen zullen zien of de verbreeding van de Zuidkade een object van werkverschaffing zou kunnen zijn. Nadat enkele leden hierover het woord hadden gevoerd, en de voorzitter nog medegedeeld had, dat na een gemaakte rekening het werk van de verbreeding vermoedelijk f. 20.000 zou kosten, werd het prae-advies van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Verder werd aan B. en W. een nieuw crediet verleend van f1000 voor werk verschaffing. Vervolgens werd aan den heer A.Frank, hoofd der openbare school onderhands verhuurd het perceel Burg. Colijnstraat 39, tegen een huurprijs van f.400 per jaar, met de bepaling, dat de kosten van het gewoon binnenonderhoud Inclusief het onderhoud van de gas- en waterleiding en van de rioleering komen voor rekening van den huurder. Ook hierover werden door verschillende leden het woord gevoerd. Na een toelich ting van wethouder Guldemond en door den voorzitter, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Voorts kwam in behandeling een voor stel van B. en W. om over te gaan tot verhuring van 5 gemeentewoningen aan het einde der Reyerskooperweg. B. en W. stellen verder voor den huurprijs te bepalen van f. 2.30 tot f. 3.30 per week. Hierover voerde de heer v. d. Wolf het woord, die het College verzocht gestreng toe te zien op de vernieling der gemeente woningen. De heer Boekraad verzocht de woningen zoo spoedig mogelijk te ver huren, op grond van renteverlies. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat tegen vernielingen ten strengste zal worden gewaakt, en dat de verhuring van de woningen binnen 14 dagen zal plaats hebben wordt het voorstel, zooals het door B. en W. is ingediend aangenomen. Een voorstel tot wijziging van de ge meente-begrooting dienst 1931 vond geen bezwaar. Tot slot een voorstel van B. en W. tot het aangaan van twee geldleeningen, groot f. 118.000 te zamen bij het pensioenfonds voor Koloniale Landsdienaren tegen een rente van 41/2 procent, werd na enkele bespreking met algemeene stemmen aan genomen. Van de rondvraag werd gebruik ge maakt door den heer v. Kleef, die zich beklaagde dat de torenklok onbetrouwbaar is, in het aangeven van den tijd. De voorzitter zal hier zijn aandacht aan schenken. Vervolgens de heer v. d. Staak, die klaagt over de straatverlichting in Laag-Boskoop, zoo zelfs dat door de duisternis al iemand in de wetering is geraakt. De heer v. Gelderen, wethouder der be drijven, zegt verbetering toe, en zal de lantaarns den geheelen nacht doen door branden. Tot slot de heer de Ruijter, die verbete ring vraagt ten aanzien van de oversche pingen, het ls volgens hem een modder boel, komt eveneens ln orde. Niets meer aan de orde zijnde sluiting. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. De begrooting op gemoedelijke wijze aangenomen - De burgemeester gaat lieen. De raad kwam voltallig bijeen en na de opening en notulen gaf de voorzitter den raad kennis van de navolgende ingekomen stukken en mededeelingen. In de vorige vergadering was B. en W. in overweging gegeven een taakverdee.ing in te voeren. De praktijk nad reeds eeniger mate den weg aangewezen, waarbij wet houder den Hartog meer aandacht schonk aan do openbare werken en wethouder Augustinus aan de financiën door o.a. met den voorzitter regelmatig het kasbeheer te controleeren. B. en W. deelen nu mede dezen toestand te bestendigen en meer door te voeren. B. en W. wezen tot loco-burgemeester aan wethouder den Hartog en tot diens plaatsvervanger wethouder Augus.inus. Een vraag in de vorige vergadering om het klaar gekomen land van het Ont- ginningsbedrijr publiek te verkoopen wordt thans eenparig op advies van B. en W. afgewezen. Moc' t zich echter een gegadigde voor doen, die een aannemelijk bod doet, dan is men steeds tot verkoopen bereid. De omzetting van alle geldleeningen in eene van f. 108.000 tegen 41/4 pet. pari werd door Ged. St. goedgekeurd. Aan M. Karsemeijer wordt eervol ont slag verleend als k:urings.e:arts voor den vleesciik:uringsdienst tegen 1 Juli j.l., den datum waarop de gemeenschappelijke rege ling in werking is getreden. De gemeenteraad van Nieuwveen, heeft in afwijking van het advies van B. en W. d>er gemeente een minnelijke regeling voor verschillends vleeschkeuringsbelangen, ont worpen door de dagelijkscne besturen der 4 gemeenten afgewezen. De raad is het er over eens, dat zulks een donkere schaduw werpt op het beleid dier vroedschap. De heer Karsemeijer komt in beroep bij den raad over de uitbetaling van een voorgeschoten salaris aan een plaatsver vangend hulpkmrmeester. B. en W. stellen voor hierover een rechtskundig advies in te winnen en dienovereenkomstig te han delen, hetgeen wordt goedgevond3n. J. W. Verhage en P. Kapteijn vragen in verband met de slechte tijden ver laging van landhuur. Besloten wordt over 1931 den huur van Verhage terug te brengen van f. 90 tot f60 en die van Kapteijn van f.458 tot f.280. In de vorige vergadering was gevraagd de raadsvergaderingen in den avond te bouden. De voorzitter licht uitvoerig toe, waarom hij deze steeds op den dag be legde, doch de beslissing hierover is thans als gevolg van de wijziging der Gemeente wet aan den raad. Na langdurige discussie wordt besloten in hei winterhalfjaar op den dag te ver gaderen en in het zomerhalfjaar des avonds. B. en VV. stellen alsnog voor niet over te gaan tot verkoop van de muziektent, zooals in de vorige vergadering was be sloten doch haar te verp'a tsen. Dit wordt goedgevonden. De heer Zwart wijst een plaats aan bij het raadhuis, wat B. en W. zullen nagaan. Met respectievelijk 9 en 8 stemmen wor den herbenoemd tot leden van de Com missie voor het ontginningsbedrijf de hee ren C. Breedijk en Th. van Leeuwen. In behandeling komt een ontwerp.ver- ordening tot de verplichte aansluiting bij de waterleiding, waarbij wordt toegelicht, dat in bijzondere omstandigheden ook de huisleidingen op rente-basis kunnen worden aangesloten. De verordening treedt in wer king op een door B. en W. te bepalen datum. Na bespreking wordt het ontwerp aangenomen, met de stemmen tegen van heeren Mourits, Splinter en Stam. Ingevolge art. 125 van de ambtenaren wet 1929 zijn de gemeenteraden verplicht een reglement vast te stellen voor de ambtenaren. Na eenige wijzi ing wordt het ontwerp zonder h.st. goedg keurd. B. en W. stellen voor bij Politie-ver- ordening strafbaar te stellen, dat houders van drarklokalen na sluitingstijd bezoekers in hun huis hebben, voozoover dit deel uitmaakt van het perceel, waarin of waar- bij de vergunnings- of verlofslokaliteiten 2ijn gelegen en deze bezoekers geen per sonen zijn, die hen bestaan tot in den 4den graad van bloed- of aanverwantschap; als mede wordt de burgemeester daarbij de bevoegdheid verleend genoemde lokalen voor hei publiek zoo noodig zelfs voor geheele dagen te doen sluiten. Dit voorstel gaat zonder eenige discussie onder den hamer door. Het bestuur van het Groene Kruis vraagt bij adres aan den raad een jaarlijksche toelage van f.500, omdat 1930 gesloten is mei een tekort van f.336 en de toelage voor de verplaatsingskosten van de wijk verpleegster noodzakelijk verhoogd behóo- ren tc worden. De heer Breedijk meent, dat het be:luur we) wat actiever kon zijn, waarna een voorstel van B. en W. om de afdeeling een toelage van f. 100 toe te kennen voor do verplaatsingskosten van de wijkver pleegster en overigens het verzoek af te wijzen, .omdat nog een reserve aanwezig is van bijna f. 2000 met alg. st. wordt aangenomen. In behandeling komt nu de begrooting voor 1932. Een 7-tal posten worden besproken, waarbij echter op een gemoedelijke wijze de be grooting wordt vastgesteld. Echter was nog een en ander gereserveerd omtrent uit te voeren werken in 1932, waarvoor een behoorlijk saldo aanwezig is, tot een bedrag zelfs van ruim f. 19.000, nadat reeds een behoorlijk bedrag voor werkverschaf fing was uitgetrokken. Allereerst moet worden voldaan aan een aanschrijving van de onderwijsi sp;c.ie tot hel aanbrengen van verschillende ver beteringen aan de dorpsschool, waarvoor men f.4COO voorloopig raamt. De afdoening moet nog wachten op het advies van den Inspecteur, waarom bcr ids een drie'.al leden uit den raad worden benoemd om deze aangelegenheid met B. en W. af te doen en wel de heeren Stam, Zwart en Verhaar. Daarna volgde de SDeeloIaafs voor ue kinderen ,die niet de beschikking hebben over een vrij afgerasterd terrein. De heer Verhaar wilde de woning van het hoofd der school afbreken en dit terrein hiervoor bezigen. Wethouder Augustinus bepleitte het terrein achter de woning van den gemeenteveldwachter wat meerdere leden o.a. de heer van Leeuwen bestre den tot eindelijk de heer Stam bet pleit won met alleen de stem van wethouder Augustinus tegen, om een afrastering te maken vóór de dorpsschool Dit zou ongeveer f. 400 kosten en mocht men later hiervan terug willen komen, dan zijn de kosten gering geweest, terwijl het hek nog wel elders te gebruiken zóu zijn. Vervolgens willen B. en W. een extra bedrag van f. 7COO uittrekken voor het op profiel brengen en daarna teren van de wegen. De heer Stam wil daarmede een jaar wachten en de heer Breedijk wil de straatvernieuwing laten voorgaan, mede als object van werkverschaffing. Wethouder den Hartog verdedigt met klem het voorstel van B. en W., zonder dat men tot eenstemmigheid kon komen, waarom deze aangelegenheid wordt aan gehouden. Bij de rondvraag wordt uitvoerig ge sproken over de werkverschaffing; wet houder Augustinus bespreekt nog de nacht verlichting, welke eerstdaags afkomt, de heer Stam wil bij inbraak de hulp inroepen van een rechercheur, tot de voorzitter tot sluiting willende overgaan eerst nog een persoonlijke mededeeling wil doen. Hij deelt mede, gelijk wij Jreeds publi ceerden met ingang van 25 Nov. ter wille van zijn gezondheid H M. de Koningin ontslag gevraagd te hebben als burge meester dezer gemeente. Spr. dankt de leden en de bevolking voor de ondervonden sympathie en steun gedurende zijn 12- jarige ambtsvervulling en hoopt in een meer intieme samenkomst van de leden nog afscheid te nemen, waarna sluiting. NIEUWVEEN. Kunstavond der «Blinden. Alhier werd in café Schreuder een kunst avond gehouden van den Ned. Blinden Bond. Burgemeester J. W. Geesink op inde den avond, waarna de heer Driest (den Dolder) een piano-solo gaf. Da heer v. d. Heuvel declameerde prachtig het „Tn de smidse", waarna de bariton Brasser het „Tom de Reimer" zong. De heer Joh. v. d. Berg hield een prachtige propaganda- rede. Hij schetste hoe weinig nog van staatswege gedaan wordt voor het lot der Blinden. De begaafde spr. toonde ver volgens aai hoe ontwikkeld sommige blin den zijn. Na de pauze werden eenige humoristische stukken g-g-ven. De bli.iden hebben ons een prachtigen kunstavond geschonken. Burgerlijke Stand. Geboren: Tonny Annie. D. van Marinus Karsemeijer en Geertruida Joh.a Leentje Moelker. Overleden: Pieter Kestiny 71 j., echtge noot van Francina Uiterwaal Hendrik Cornells van Middelkoop 45 j. Alhier zal worden opgericht een Nacht veiligheid di.nst, welke komt te slaan onder controle van Rijks- en gemeentepolitie. 3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 15