AGENDA. WAARSCHUWING L. v. GEELEN PARLEMENTAIR OVERZICHT C. G SMIT BUITENLAND. KINADRUPPELS BURGERL. STAND v. LEIDEN VISSCHERIJ-BERICHTEN. FINANCIEN. SPREEKCEL. HEDEN: Rijnsburg, (Bloemlust): Filmvoor stelling, 3 uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad- tooneel. „De Koning drinkt." 8.15 u. nam. Stadszaal (groote zaal): Paul Brann's Marionetten-theater, 81/4 uur. nam. Zomerzorg: Feestavond Fides Pacta. 8 uur nam. Zondag. Stadszaal: „De voddenraper van Parijs", 8 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „Haar Jongen". Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater" Stationsweg. Bloscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8u. „Verraad". 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen Dagelijks te 8 u. „De Koning der Klaploopers". 's Woensdags en 's Zaterdags familiema- tinée. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nun. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H, Blanken,Hooge woerd 171. telef. 507 en D J. v. Driesum, Mare 76. telef. 406. RECLAME. De voor de Radio Distributie aangewezen Luidspr. (Edison) Cristalphone f. 28 50 ?909 TVeder uit voorraad leverbaar vraagt demonstratie 100 °/0 beter. Haarlemmerstr. 55, t o. Gity Theater Telei. 593 TWEEDE KAMER. Allerlei ontwerpen. Bij het begin van deze vergadering kwa men eerst enkele kleinere ontwerpen aan de orde, waaronder: le. wetsontwerp tot wijziging der Suri- naamsche begrooting 1929; 2e. wetsontwerp tot wijziging der be grooting van het Zuiderzeetonüs 1930; 3e. begrooting Fonds voor de Tiendwet 1932; 4e. begrooting Leeningfonds voor 1932; 5e. begrooting Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds 1932 6e. begrooting Staatsmuntbedrijf 1932; 7e, wetsontwerp tot het aangaan van een of meer gelaleeningen ten laste van het Rijk; 8e. wetsontwerp tot instelling van een Reserve-fonds uit het batig saldo van den gewonen dienst der Rijksrekening van het jaar 1929 en van volgende dienstjaren. Bij het ontwerp nr. 5 had tusschen de heeren IJzerman, Bierema, Braat en Minister de Geer een korte gedachtenwis- seling plaats over de belangen van de ambtenaren bij den Pensioenraad. Bij het ontwerp nr. 8 ontwikkelde de heer Oud eenige bedenkingen van comp tabel-administratieven aard, die door Minister de Geer werden beantwoord. Alle bovengenoemde wetsontwerpen wer den aangenomen. ALGEMEEN DEBAT RIJKSBEGROOTING. De Kamer is daarna voortgegaan met de replieken bij de algemeene beschouwin gen over de Rijksbegrooting 1932. De heer Schouten heeft opmerkingen gemaakt over de financieele politiek der gemeente Rotterdam, ter bestrijding van eten heer Vliegen. De sociaal-democratische wethouder van financien van Rotterdam heeft verzuimd tijdig maatregelen te nemen, toen hij de crisis zag aankomen. Spr. verklaarde voorloopig nog bezwaar te hebben tegen het systeem van het wets ontwerp inzake de korting van de uit- leeningen aan de gemeenten. Hij bestreed voorts de socialistische tactiek die eener- zijds revolutionair is en anderzijds den wettigen weg wil bewandelen. De socialis ten houden altijd nog een deurtje open voor de revolutie. Vervolgens heeft ook de heer de Visser gerepliceerd en nogmaals zijn communis tische zienswijze uiteengezet, daarbij ver wijzend naar de goede economische toe standen in Rusland. Over de flnancieelen toestand van ons land sprak de heer Bierema nog eens, en de heer Kersten zette opnieuw uiteen, dat de schuld van de crisis ligt in de zonde der menschheid en het afwijken van de Geboden Gods. Toen hebben nog gesproken mej. Groe- neweg, die het Rotterdamsche financieele beleid verdedigde, de heer Wijnkoop en de heer van Poll. Laatstgenoemde ver klaarde, dat hij nog steeds de noodzake lijkheid van de salaris-verlaging niet in ziet, omdat het geld nog wel op andere wijze te vinden is. Maar hij zal er zich bij neerleggen, indien de Regeering eenig uit stel verleent. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft den sprekers nogmaals beantwoord en mede gedeeld, dat hij voorloopig geen dwang zal uitoefenon op gemeentebesturen inzake het ontwerpen van steunregelingen. Salarisverlaging twee maanden uitgesteld. Minister de Geer heeft ook nog kort van antwoord gediend. Daarin deelde hij mede: Ie. dat hij bereid is de invoering der salaris-verlaging uit te stellen tot 1 Maart a.s.: 2e. dat hij bereid is de salarissen te herzien, indien de kosten van het levens onderhoud mochten stijgen. Het debat werd gesloten. Vóór er gestemd werd verklaarde de heer Aalberse, dat de Katholieken tegen de motie-Marchant zullen stemmen, met het oog op de politieke en economische gevolgen, die de aanneming zou hebben, en omdat zij van twee kwaden het minste willen kiezen. De motie-Marchant (die zich tegen de salaris-verlaging uitsprak) werd met 57 tegen 34 stemmen verworpen. Er vóór stemden de sociaal-democraten, de vrij zinnig-democraten, de communisten en de heer Floris Vos. De motie-Albarda (25 pet. verlaging van de Defensiebegrooting) werd met 55 tegen 35 stemmen verworpen. Er voor stemden dezelfde leden als bij de eerste motie en bovendien de heer Braat. Het le hoofdstuk der Rijksbegrooting (Huis der Koningin) werd met 87 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen: de com munisten en de heer Floris Vos. Te voren had de heer Albarda verklaard dat het stemmen tegen dit hoofdstuk niets beteekende, aangezien de posten daarvan wettelijk vaststaan. De vergadering werd daarna gesloten. AVONDVERGADERING. JUSTITIE. 's Avonds heeft de Kamer de begrooting van Justitie behandeld. Nadat mevr. BakkerNort een pleidooi had gehouden voor een goede regeling van de nationaliteit der gehuwde vrouw, sprak de heer Van Rappard over „De Tribune", het blad der Communistische Partij. Hij wees er op, dat in dit blad systematisch het Koninklijk Huis wordt belsedigd en het gezag ondermijnd. Prin ses Juliana werd onlangs „een staatshar- lekijn" genoemd; minister Donner was de „moordenaar" van een uitgewezen Chi nees; de burgemeester van Rotterdam werd een „bloedhond" genoemd; de gods dienst wordt bespot en belasterd. Welnu moet dit zoo maar doorgaan? Moet het volk maar steeds worden opgeruimd? Moeten leger en vloot onbetrouwbaar wor den gemaakt? Er dient met sterke hand te worden ingegrepen, zei spr. En wanneer het waar is, dat men „De Tribune" niet kan vervolgen omdat men niet weet wie er verantwoordelijk voor is, dan dient er een wetsbepaling te komen, die verplicht 'stelt dat boven aan een krant de verant woordelijke persoon worde vermeld. Het optreden van „De Tribune" mag niet langer worden geduld Ook vroeg spr. streng optreden tegen hen, die auto-ongelukken veroorzaken. De rechter moet de bevoegdheid krijgen, het rijbewijs voor altijd te ontnemen. Mevr. Van Itallie-v. Emden heeft een pleidooi gehouden voor een betere rege ling der echtscheidings-procedure. Zij gaf haar leedwezen te kennen over de hou ding van het Haagsche Hof inzake het proces tegen „De Zwarte Kat". Voorts be treurde zij. dat de pers ook van de gru welijkste moordzaken in vaak veel te spre kende opschriften gewag maakt. Kan de Minister zich niet eens in verbinding stel len met de hoofdredacties der bladen? Spr. was overtuigd dat deze wel iets zou den willen doen. Zij sloot zich tenslotte aan bij den heer Van Rappard inzake de auto-ongelukken. Voor een wijziging van de Begrafenis wet, teneinde de crematie wettelijk toe te laten, pleitte de heer Van der Heide, die voorts zijn vrees te kennen gaf, dat er te veel op de uitvoering der Kinder wetten wordt bezuinigd, en allerlei wen ken gaf met betrekking tot de berech ting van jeugdige misdadigers. Mej. Katz maakte enkele opmerkingsn over de nationaliteit der gehuwde vrouw, over de positie van het natuurlijke kind, over de positie van de binnen-schippers. over de berechting van jeugdige kinde ren. Inzonderheid voor de binnen-schip pers hield zij een pleidooi; zijn positie verdierit regeling; ook zijn verhouding tot de scheepsbevrachters. Over hetzelfde onderwerp sprak de heer Duymaer van Twist. Hij wenschte herzie ning van het Binnenvaart-recht. Wan neer kan er een wetsontwerp daaromtrent worden verwacht? Ook is een regeling voor het beurbevrachten noodig. Voorts besprak hij de uitvoering der Zondags wet. Zoowel bij de Katholieke demonstra tie, onlangs te Utrecht gehouden, als bij het voor jaarsfeest in Den Haag is de Zon dagswet overtreden. Daartegen kwam spr. op. De Zondagswet moet worden uitge voerd. Ook vroeg hij een verbod voor ambtenaren om het insigne „het gebroken geweer" te dragen. De heer Duys kwam tegen dit laatste op. Hij wilde vrijheid om het consigne te dragen, ook voor ambtenaren. Voorts vroeg hij inlichtingen omtrent beweerde mishandeling van dienstweigeraars. Laat in den avond waren nog verschil lende sprekers ingeschreven. De heer Zandt heeft een MOTIE voorgesteld, waarin de Kamer zich zou uitspreken vóór wederinvoering van de doodstraf. Aangezien deze motie echter niet voldoende werd ondersteund (alleen de beide fractie-genooten van ds. Zandt ondersteunden haar) kwam zij niet verder in behandeling. MINISTER DONNER heeft na middernacht de sprekers beant woord. Inzake de echtscheidings-procedure verklaarde hij, dat de Overheid er steeds op uit moet zijn, het huwelijk als rechts instituut veilig te stellen. De nationaliteit der gehuwde vrouw moet geregeld worden binnen het kader der internationale over eenkomsten. De bestrijding der pornogra fie is een moeilijke kwestie, maar van spr. maatregelen is toch reeds een goede wer king uitgegaan: de twee besmette bladen „Pan" en „De Zwarte Kat" verschijnen niet meer. De Minister blijft echter dili gent. Wat de moord- en misdaad-versla gen in de pers betreft', was het spr. bekend, dat deze aangelegenheid binnenkort in den Nederlandschen Journalisten-Kring aan de orde komt en spr. verwachtte daarvan veel, omdat het beter is, dat de pers zelf deze zaak regelt. Inzake „De Tribune" achtte de Min. 't beter, geen cita ten uit dit? blad voor te lezen en op staatskos ten verder te verbreiden. Indien vervolging werkelijk onmogelijk zou blijken, zal hij maatregelen nemen. Inzake de strafbaar heid van opruiing zijn geen nadere bepa lingen noodig. Een regeling inzake het innen van kleine vorderingen kan, om financieele redenen, thans niet worden ingediend. Inzake het, kinder-recht ver klaarde de Minister, dat hij opheffing van strafrechtelijke vervolging van kinderen beneden de 16 jaar niet kan aanvaarden. Inzake de Zondagswet herhaalde de Minister, dat er omtrent de demonstratie te Utrecht geen klachten zijn ingekomen en dat inzake het voor jaarsfeest in Den Haag het gemeentebestuur voor naleving der wet waakt en voorwaarden stelt. De wijziging der begrafeniswet hoort in Bin- nenlandsche Zaken thuis. Inzake het ver keer en de verkeersongelukken verklaarde de Minister meer te verwachten van pre ventieve maatregelen dan van scherpere straffen. De regeling van het binnenvaart- recht heeft door allerlei omstandigheden vertraging ondervonden; er wordt aan ge werkt. En: wat het insigne „het gebroken geweer" betreft, dit is een uiting van actief anti- militairisme en het behoort niet te worden gedragen door een ambtenaar in functie. Nadat bij de eerste artikelen der begroo ting enkele personeels-aangelegenheden waren behandeld, werd de vergadering om 1 uur 's nachts verdaagd. HAGENAAR. RECLAME. 7920 Steenstraat 49 - Telefoon 485 Uw huis voor fijne Rookworst WARME CR0QUETTEN EN SALADES. DE ALGEMEENE TOESTAND. Frankrijk en Duitschland. Hoe het nu eigenlijk staat tusschen Frankrijk en Duitschland is nog altijd in wezen onbekend. In politieke kringen te Berlijn verwacht men thans dat de beslis sing nopens de Duitsch Fransche onder handelingen reeds binnen afzienbaren tijd zal vallen, misschien reeds bij de eerst volgende besprekingen welke ambassadeur von Hoesch met Laval zal hebben. Mits deze bespreking overeenstemming zal bren gen. zullen dan desbetreffende besluiten der Rijksregeering zeer spoedig te ver wachten zijn. Men kan wel aannemen dat dan tegelijkertijd twee commissies zullen worden bijeengeroepen, derhalve zoowel de adviseerende bizondere commissie van de Bank voor Internationale Betalingen als de Stillhaltecommissie. Beide commissies zullen dan weliswaar apart van elkaar bijeenkomen, doch de resultaten zullen slechts door gemeenschappelijk overleg kunnen worden bereikt. De Fransche ambassadeur te Berlijn, Francois Poncet, heeft overigens tot nu toe geen onderhoud verzocht aan den Rijkskanselier. o DUITSCHLAND. De dagelijksche lijst. In den Rijksraad heeft de minister van binnenl. zaken dr. Groener verklaard, dat hij zal streven naar zoo nauw mogelijke samenwerking met de landen. De dagelijksche lijst: Te Lübeck is een communist gedood door de politie, die zelf 3 gewonden kreeg. Te Nowawes (bij Pots dam» is een 18-jarige communist doodge schoten door een Nazi, die gearresteerd is. o FRANKRIJK. Laval in de Kamer - De begrooting ingediend - Uiteenzetting in de Kamercommissies. De Fransche Kamer is gisteren, zooals gemeld, in buitengewone zitting bijeen gekomen. Het geheele kabinet was tan- wezig. Bij de samenstelling van de agenda is het tot heftige debatten gekomen. Mi nister-president Laval stelde daarbij de vertrouwenskwestie De stemming gaf slechts een meerder heid van 30 stemmen voor de regeering. Besloten werd Dinsdag a.s. een aanvang te maken met de debatten over de bui- tenlandsche politiek. Na een korte rede voering van den Kamerpresident ver klaarde Laval dat het kabinet voor Dins dag niet kan overgaan tot debatten over de buitenlandsche politiek, aangezien eerst in de commissie van Kamer en Se naat over de buitenlandsche politiek zal worden gesproken. Leon Blum eischte spoedige debatten over de werkloosheid. Spr. verweet de re geering het ontbreken van een werkloo- zenverzekering in Frankrijk. Hij vroeg daarbij, wat Duitschland en Engeland wel hadden moeten beginnen, indien zij in deze kwestie niet hadden voorzien. Overal in het land heerscht werkloosheid. De regeering moet zeggen of zij de ge meenten wil helpen en een werkloozen- verzekering wil instellen. Laval antwoordde o.m. dat de regeering de economische crisis niet miskent en alles zal doen om gemeenschappelijk met het parlement de situatie te verbeteren. De instelling van een werkloozenverzeke- ring evenwel moet spr. met beslistheid afwijzen. De regeering is evenwel tot in grijpende maatregelen bereid. In dit ver band zal een decreet worden uitgevaar digd waar de staat 50 pet. van de crisis- hulp te zijnen laste neemt, terwijl de overige 50 pet. door de gemeenten moet worden gedekt. Op interrupties antwoordde Laval dat hij zijn tegenstanders dankbaar zou zijn voor een „tooverformule" welke hem zou veroorloven tegelijkertijd de financiën der openbare lichamen en de eischen der werkloozen te bevredigen. Léon Blum eischte, gesteund door den vroegeren voorzitter der radicaal-socialis tische partij Daladier, directe beraadsla gingen over zijn interpellatie over de financieele crisis bij de Fransche spoor wegen. Laval diende een tegenvoorstel in, waarbij de interpellatie Blum eerst na de debatten over de buitenlandsche politiek aan de orde komt. De minister-president verbond aan de stemming over dit voorstel de vertrou wenskwestie. Bij de stemming behaalde de regeering 312 stemmen tegen 273 stem men, dus een meerderheid van 39 stem men. De zitting werd vervolgens verdaagd tot heden. De regeering heeft de voorloopige be- grooting voor 1932 ingediend, die ditmaal slechts over een tijdvak van negen maan den, n.l. van 1 April tot 31 December 1932 loopt, aangezien de regeering in de toe komst het begrootingsjaar met het kalen derjaar wenscht te laten samenvallen. In het ontwerp worden de ontvangsten op 41.037.299.741 francs geraamd en de uitgaven op 40.935.018.566 francs, zoo dat er een overschot blijft van 102.272.775 francs. In hun toelichting wijzen de ministers van financiën en van de begrooting er op, dat de ontvangsten zich tengevolge van de economische crisis in dalende richting bewegen. Daarom moet de regeering ditmaal bij zondere maatregelen treffen om het evenwicht in de begrooting te herstellen. Verschillende invoerrechten en belastin gen zullen daarom verhoogd worden. Laval, Briand en Flandin hebben een uiteenzetting der buitenl. politiek gegeven in de vereenigde commissie van buiten landsche zaken en financiën uit de Kamer. Hierover is een officieel communiqué ge publiceerd, zeggende: Laval heeft een uit voerige uiteenzetting gegeven van de internationale onderhandelingen, die op Hoovers voorstel van Juni gevolgd zijn. Hij gaf aan, onder welke voorwaarden de Fransche regeering het in Juli met de vertegenwoordigers der Amerikaansche regeering eens is geworden. Hij gaf een gedetailleerd verslag van de besprekingen met Brüning en Curtius, van de Londen- sche conferentie en de daarbij bereikte overeenstemming. Hij sprak ook over de commissie-Wiggin, die te Bazel bijeen gekomen is in Augustus en over de com missie van deskundigen te Londen, die de bijzonderheden van het Hoover-morato rium geregeld heeft. Daarna heeft Laval zijn Berlijnsche reis besproken en de commissie ingelicht om trent zijn jongste besprekingen met Hoo ver. Hij deelde o.a. mee, dat na onderzoek van den toestand in Europa en speciaal in Duitschland, Hoover en hij het eens ge worden waren, dat het initiatief genomen moest worden voor de bijeenroeping der speciale commissie van advies, die in het plan Young voorzien is. Eerst nadat de deskundigen hem rapport uitgebracht hebben, zullen de regecringen de voor waarden en bepalingen der nieuwe rege ling onder oogen kunnen zien. Verschillende vragen werden aan Laval gesteld door de commissieleden Grumbach Bergery, Francois Albert en Candace. Op èen vraag van den afgevaardigde Guernat antwoordde de premier, dat hij binnen het kader der herstel- en oorlogssc-hulden, de vrijheid der Fransche regeering voorbe houden had, evenals president Hoover die van zijn regeering. Ten slotte betoogde Laval, dat de rechten van het parlement in elk opzicht gevrijwaard zijn. o ENGELAND. Het debat in het Lagerhuis - De Ronde- Taf el-Conferentie. In het Lagerhuis is het debat over het adres van antwoord op de troonrede voort gezet. Stafford-Cripps diende het gisteren door ons aangekondigde amendement van de oppositie in. Het is noodzakelijk, zeide hij, dat Engeland het initiatief neemt voor de bijeenroeping eener internationale confe rentie om de internationale economische moeilijkheden te bespreken en tevens de" ontwapening. Tenzij de nationale regee ring al het mogelijke doet voor deze con ferentie, vóór het te laat is, zal Duitsch land ineenstorten, andere landen zullen volgen en het belang eener dergelijke con ferentie zal zeer verminderen. Spr. kwam op tegen tariefmuren en be pleitte een controle op de financiën. Hij stelde voor het thans in het land aan wezige geld aan te wenden voor de ont wikkeling en het herstel der binnenland- sche industrie. Ten slotte verzocht hij de regeering de kwestie der vermindering van de werk- loosheidsuitkeeringen te herzien, al was het slechts voor dezen winter. Mc Donald heeft aangekondigd, dat hij hoopt een verklaring te kunnen afleggen over de dumping-kwestie vóór het einde van het debat over het adres van antwoord op de troonrede. Het debat zal Maandag gesloten worden: de verklaring zal dus Maandag afgelegd worden. Er verluidt, dat overeenstemming is be reikt ter Ronde-Tafel-Conferentie tusschen de Mohammedanen en de vertegenwoor digers der kleinere minderheden. Maar tusschen Mohammedanen en Hin does? Daarop komt het immers aan! -o SPANJE. Ex-Koning Alfonso veroordeeld. De commissie ter vaststelling der ver antwoordelijkheid voor de dictatuur en het vroeger bewind uit de Nationale Ver gadering heeft den voorzitter van de Kamer haar rapport overhandigd inzake de verantwoordelijkheid van den koning. In dit rapport stelt de commissie voor den koning voor al zijn regeeringshande- lingen sedert 1921, het begin van de catastrophe in Marokko te veroordeelen en wel wegens „majesteitsschennis begaan jegens de souvereinitelt van het volk". Verder stelt de commissie voor de dood straf tegen den koning uit te spreken met gelijktijdige verandering daarvan hl levenslange zware gevangenisstraf en verbeurdverklaring van al zijn roerende en onroerende goederen. Dft voorstel van de commissie moet nog, voor het rechtsgeldigheid krijgt door de Nationale Vergadering worden goedge keurd, hetgeen, naar men verwacht ook geschieden zal. RECLAME. Dr H.NANNINGTT EETLU5T-0PWEKKEHD 1,30 p. f 7871 FINLAND. De drooglegging. Een regeeringscommissie heeft een onderzoek ingesteld naar de werking w™ de anti-alkoholwetten in Finland. In h»t rapport der commissie wordt geconsta teerd, dat verschillende bestaande bem" Iingen niet nageleefd kunnen worden en dat derhalve wijziging van de wet ge- wenscht is. Aanbevolen wordt het toe laten bij de wet van bier en wijn tot een bepaald percentage alkohol. o CHINA. Het conflict met Japan. Gisteren heeft de Chineesche gevol machtigde dr. Sze een bespreking géhad met den secretaris generaal van den Vol kenbond. Na afloop hiervan verklaarde de Chinee, sche vertegenwoordiger, dat hij zeer ern stige berichten heeft ontvangen en dat de toestand nog nooit zoo zorgelijk als thans is geweest. Tegelijkertijd is den Raadspresident ln een nota dringend verzocht bij de Japan- sche regeering stappen te doen wegens de uit Tsitsikar ontvangen berichten. De Japansche generaal Honjo zou ai den voorzitter der provinciale regeerinè een ultimatum hebben gesteld met den eisch Tsitsikar te ontruimen. Indien deze eisch der Japanners gehand haafd wordt, zijn volgens de meening van dr. Sze ernstige gevechten te verwachten Indien de Japanners Tsitsikar zouden be: zetten, zijn alle drie provinciën van Mand- sjoerije in Japansche handen. De toestand wordt in Volkenbonds-krin- gen zeer ernstig geacht. Nabij Moekden is na een hevig gevecht, dat 3 uur duurde en waarbij 300 bandieten werden neergelegd, onder de gewonden een vrouw gevonden, gekleed in een soldaten uniform. Voorts heerscht in China vrees voor een leerstel door Japan van den ex-keizer, die zelfs al op weg naar Moekden zou zijn, Maar in dit opzicht is totaal geen bevesti ging te verkrijgen, zoodat het waarschijn lijk wel een der vele „canards" zal zijn. GEBOREN: Geert Jan, zoon van W. Blok en J, Ezin«: Arie, zoon van C. Korpershoek en "i, Fuchs. o GEHUWD. H. P- Teunissén, jm. en Chr. W. H 5 Vries, jd. o OVERLEDEN N. de Roode—Haasbroek, Vr„ 72 Jaar - A. LepelaarBodijn, Vr„ 78 jaar. IJMUIDEN, 13 Nov, 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f0.75. Tongen pa K.G. f. 1.85—1.35. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 2612.50. Bot per kist van 50 K.G. f, 13. Schar per kist van 50 K.G. f.3. Vleeten per stuk f. 2.83. Kleinmidcel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 28.50. Kleine Schelvisch per kist van 60 K.G. f. 19.5010. Gullen per kist van 50 K.G. f. 276.50. Wijting per kist van 50 K.G. f. 13.50—4.90. Aangevoerd 650 manden versche haring, f. 2.852.10 per mand. Aangekomen 3 stoomtrawlers: IJM. 70 met f. 2148. IJM. 333 met f, 1972, RO. 15 met f.8. LT. 201 met f.1272, FR. 187 met f.1653. YH. 89 met f1910 versche haring. BX. 203 met f. 358; en de logger KW. 121 met 340 kantjes. VAN BERKEL's PATENT. Uit het jaarverslag van „Van Berkel's Patent" blijkt dat de vermindering van omzetten zich in het nu geëindigde boek jaar heeft voortgezet. Men ondervond vooral teleurstelling in Noord- en Zuid- Amerika. Het verlies bedraagt f. 842.752 na overboeking van f. 2.03 millioen uit de reserve. Het bankcrediet is afgelost. De kasmiddelen bedroegen op 30 Juni f. 21'* millioen. DE BAATSTRAAT. De bewoners van de Baatstraat beklagen zich over den treurig-slechten toestand, waarin zich het wegdek in die straat be vindt. De kuilen en gaten maken net verkeer bij avond levensgevaarlijk. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit* De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid BBBBBHBBBBBBBBmaBBBIlB*£! 2—t

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2